Středa 08 květen 2019
FED: růst dluhu podniků s vysokým rizikem může ovlivňovat stabilitu finančního systému   
Pridal tk Středa 08 květen 2019 - 05:23:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle referátu o finanční stabilitě, který zveřejnil FED (Federální rezervní systém), zveřejněném 6. května, je největším rizikem amerického finančního systému růst dluhu podniků s vysokým rizikem. Ekonomický úpadek může odhalit zranitelnost amerického trhu s dluhy.

FED v referátu uvedl, že úvěry nefinančních podniků jsou na historicky vysoké úrovni, zvlášť dluhy podniků s vysokým rizikem se zvětšily rychle, což vyvolalo obavy. Současně obchodní napjatá situace, vlivy odchodu Velké Británie z EU a zpomalení globálního ekonomického růstu jsou potenciální rizika, která testují stabilitu amerického finančního systému.

Každopádně v referátu se uvádí, že úvěry domácnostem jsou v poměru k příjmům stále na mírné úrovni. Bankovní rizika byla zmírněna. Rizika financování ve finančním systému jsou také nízká. Kapitálové podmínky velkých amerických bank jsou stále dobré.

V prvním čtvrtletí letošního roku některé americké banky uvolnily části podmínek komerčních úvěrů pro velké a střední podniky, ale zpřísnily standardy půjčování komerčních nemovitostí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán zveřejní protiopatření na vyrovnání se s americkou sankcí   
Pridal tk Středa 08 květen 2019 - 05:22:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránská vláda vyhlásí protiopatření na vyrovnání se s odstupem Spojených států z všestranné smlouvy o íránské nukleární otázce a s americkou sankcí vůči Íránu. Šestého května zveřejnilo tuto zprávu mnoho íránských sdělovacích prostředků.

Podle zprávy íránské tiskové agentury Fars News Agency (FNA) příslušná protiopatření budou hlavně nařízena proti sankci vůči vývozu íránské ropy a íránskému bankovnímu systému.

Ve zprávě íránských novin Tehran Times íránská vláda už oficiálně rozhodla o protiopatření, což se bude zřejmě týkat jednostranného zrušení částečného omezení vůči íránské nukleární činnosti v rámci všestranné smlouvy o íránské nukleární otázce. Ale toto protiopatření neznamená, že Írán odstoupí ze zmíněné smlouvy.

Americký Bílý dům 5. května večer v prohlášení konstatoval, že Spojené státy umístí letadlové lodě a bombardovací letadla na Blízký východ, aby reagoval na íránské „varování".

Minulý rok v květnu Spojené státy vyhlásily odstup z všestranné smlouvy o íránské nukleární otázce a postupné obnovení sankcí vůči Íránu. Od 2. května letošního roku Spojené státy všestranně zakázaly vývoz íránské ropy. Třetího května prohlásily, že upevní omezení na íránské nukleární činnosti. Íránská strana se mnohokrát vyslovila v tom smyslu, že kdyby nemohla vyvážet ropu, Írán by zablokoval úžinu Hormuz.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský prezident doufá, že Rusko zůstane v Radě Evropy   
Pridal tk Středa 08 květen 2019 - 05:20:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron dne 6. května uvedl, že navzdory rozdílům mezi Ruskem a Radou Evropy doufá, že Rusko zůstane v Radě Evropy.

Téhož dne se Macron v Paříži setkal s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjoernem Jaglandem. Při setkání Macron uvedl, že doufá, že Rusko zůstane v Radě Evropy. Rada Evropy potřebuje Rusko, stejně tak jako Rusko potřebuje Radu Evropy, což znamená, že je třeba respektovat práva Ruska jako členského státu, současně Rusko musí zároveň plnit své závazky vůči Radě Evropy .

Macron dodal, že současný provoz Rady Evropy a role Rady Evropy jako společného domova evropských občanů čelí výzvám.

Rada Evropy je organizací napříč Evropou. Rusko vstoupilo do této organizace v roce 1996. V dubnu 2014 přijalo Parlamentní shromáždění Rady Evropy usnesení o zrušení hlasovacích práv Ruska z důvodů krymské otázky. Rusko opakovaně vyzvalo k obnovení všech zákonných práv Ruska v organizaci. V září roku 2017 Rusko přestalo platit členské příspěvky Rady Evropy . Rada Evropy uvedla, že pokud Rusko neobnoví platbu členských příspěvků do poloviny roku 2019, může být Rusko vyloučeno z této organizace.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2102 sec,0.1055 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,589kB