Čtvrtek 09 květen 2019
Hodně amerických obchodních asociací a odborníci se staví proti zvýšení tarifů   
Pridal tk Čtvrtek 09 květen 2019 - 06:07:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká strana chce od 10. května zvýšit sazby na vývoz v hodnotě 200 miliard dolarů z Číny do Spojených států ze současných 10 % na 25 %. Hodně amerických obchodních asociací a odborníci se staví proti zvýšení tarifů. Domnívají se, že nakonec jsou budou američtí spotřebitelé, kteří zaplatí za zvýšené tarify.

Lobující organizace zastupující více než 150 průmyslových sdružení ve Spojených státech oznámila, že nakonec jsou to američtí spotřebitelé, kteří zaplatí za zvýšené tarify. Zvyšování tarifů na čínský vývoz do USA není užitečné při řešení problémů a může to situaci jen zhoršit. Za posledních 10 měsíců platili obyčejní Američané, nikoli Čína, za obchodní tření a zvyšování cel může potrestat pouze americké zemědělce, podniky a spotřebitele. Využití metody oznamování zvýšení tarifů jako vyjednávací dovednosti může situaci ještě zhoršit, tato metoda nemůže vyvážit jednání. Vážné důsledky zvyšování cel na čínský vývoz do Spojených států povedou ke ztrátě téměř jednoho milionu pracovních míst ve Spojených státech, což také způsobí otřesy na finančních trzích.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský prezident prohlásil, že Írán přestane částečně plnit íránskou nukleární dohodu   
Pridal tk Čtvrtek 09 květen 2019 - 06:06:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský prezident Hasan Rúhání 8. května v televizním projevu oznámil, že Írán přestane částečně plnit íránskou nukleární dohodu, a přestane prodávat těžkou vodu a obohacený uran ostatním zemím.

Hasan Rúhání v projevu zdůraznil, že to neznamená, že Írán odstupuje od íránské nukleární dohody. Írán si přeje jednat v období do 60 dnů s dalšími stranami, které podepsaly íránskou nukleární dohodu, o právech a zájmech Íránu v dohodě. Pokud nebude žádost Íránu splněna, Írán přestane omezovat rozsah výroby při obohacování uranu.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf téhož dne zdůraznil, že podle 26. odstavce a 36. odstavce íránské nukleární dohody má Írán právo upravovat plnění dohody podle stavu plnění dohody dalších signatářských stran. Íránský nejvyšší státní bezpečnostní výbor téhož dne také zveřejnil deklaraci, ve které uvedl, že Írán přestane částečně plnit íránskou nukleární dohodu a současně požádal další signatářské strany, aby do 60 dnů splnily své povinnosti, zejména zajištění íránských zájmů v oblastech ropy a financí.

Americký prezident Donald Trump oznámil před rokem 8. května odstoupení Spojených států od íránské nukleární dohody, americká vláda poté postupně obnovovala sankční opatření a na začátku letošního května se rozhodla neprodloužit některé výjimky na dovoz íránské ropy, které daly Spojené státy některým zemím a regionům a které v této době vypršely.

Podle souvisejících odstavců íránské nukleární dohody může Írán po dobu 15 let mít nejvíc 300 kg obohaceného uranu a nesmí postavit těžkovodní reaktor nebo uchovávat těžkou vodu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický ministr zahraničí neočekávaně navštívil Bagdád   
Pridal tk Čtvrtek 09 květen 2019 - 06:04:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dne 7. května neočekávaně navštívil irácké hlavní město Bagdád, požádal iráckou vládu o reakci na výzvy z Iránu, aby byly zajištěny americké zájmy v Iráku.

Po setkání s iráckým prezidentem Salehem a premiérem řekl Pompeo sdělovacím prostředkům, že on a iráčtí vůdci hovořili o důležitosti zajištění zájmů USA v Iráku, a jak irácký prezident, tak premiér ho ubezpečili, že rozumí, že je jejich odpovědností zajistit zájmy USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZnámý britský odborník na Čínu: Západ musí najít jiný způsob, jak jednat s Čínou   
Pridal tk Čtvrtek 09 květen 2019 - 06:03:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Známý britský odborník na Čínu, senior a vědecký výzkumník z University Cambridge Martin Jacques nedávno ve svém článku uvedl, že Západ, zejména Spojené státy, musí najít jiný způsob, jak jednat s Čínou. Nelze pokračovat v tom, že považujete sebe za to nejlepší na světě. Spojené státy se musí naučit přizpůsobit se novému světu, přijmout Čínu jako konkurenta značné sily a určit nové způsoby spolupráce a konfrontace s Čínou.

Pan Martin Jacques ve svém článku s názvem Jakou globální mocí se Čína stane? uvedl, že největším problémem Západu je to, že v hloubi myšlení západní země Číně nerozumí, naopak si myslí, že Západ je univerzální, to znamená, že na světě je jen jedna modernost, která je moderností Západu, v čemž se už ale nedá pokračovat, protože na světě, a to nejen v Číně proběhly velké změny. A mnoho dalších rozvojových zemí má historické, politické a kulturní kořeny prostě jiné, než jaké má Západ. V této souvislosti se musí Západ začít snažit pochopit rozdíly mezi Čínou a Západem.

Pan Martin Jacques si myslí, že jako globální velká země Čína má především další čtyři charakteristiky. Zaprvé, ekonomická transformace Číny je pozoruhodná. Do roku 2030 nebo 2035 dosáhne čínský hrubý domácí produkt jednu třetinu globálního součtu a rozsah čínského hospodářství bude větší než Spojené státy a Evropa. Zadruhé, nejvyšší strategickou prioritou v zahraničních vztazích Číny jsou vztahy s rozvojovými zeměmi, zatřetí, iniciativa Pásma a Stezky přinese obrovské změny v modelu řízení. Význam čínské měny RMB v zemích podél Pásma a Stezky bude stále důležitější a legislativa Číny v souvisejících projektech bude stále důležitější. Čtvrtý bod jsou čínsko-americké vztahy. Nejzákladnějším problémem čínsko-americké konkurence není obchod, ale inovace. Čína má nyní silnou schopnost inovace a stala se světovou inovační silou. Hospodářský růst Číny představuje vážný problém pro Spojené státy, ale reakce Spojených států na protekcionismus je nesprávný. Ve skutečnosti s tvrdou konkurencí čínské ekonomiky a její vitalitou je velmi důležité, aby se americké společnosti zapojily a učily se od Číny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1733 sec,0.0511 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,605kB