Pondělí 13 květen 2019
„Realita, kterou na ČT neuvidíte.“ Kotlebovci natočili odvrácenou tvář Bruselu. Video za necelý den sdílelo už 5000 lidí   
Pridal tk Pondělí 13 květen 2019 - 04:49:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O video, které na svém účtu na Facebooku sdílel poslanec Národní rady Slovenské republiky Milan Uhrík, je na internetu velký zájem. Videozáznam, který trvá přes sedm minut, totiž pojednává o odvrácené tváři Bruselu.

Slovenský politik, jenž je členem politické strany ĽSNS, na sociální síti zveřejnil dané video s následujícím popiskem:

„Natočili jsme odvrácenou tvář Bruselu. Tohle vám v médiích neukáží! Podívejte se na šokující záběry z naší návštěvy v ulicích Bruselu. Přesvědčte se sami, jak nebezpečná je současná politika Evropské unie. Pokud nechcete, aby takto katastrofálně dopadlo i Slovensko, tak přijďte 25. května volit v eurovolbách. Nikdo nebude bojovat v Bruselu za ochranu Slovenska odhodlaněji než europoslanci z Lidové strany Naše Slovensko. SDÍLEJTE!“
Ve videu poslanci poukazují na to, že v Bruselu lze jen stěží najít původní evropské obyvatelstvo. Upozorňují tak na problém současného světa, kterým je migrace. Stejně tak v této souvislosti poukazují na to, že dnes v ulicích stále častěji potkáváme policisty a vojáky se samopaly a vyzývají lidi k tomu, aby se poučili z chyb.

Dále v něm zaznělo i to, že není pravdou, že se migranti pomalu integrují, jak hlásají bruselští politici. Podle strany ĽSNS je opak pravdou, jelikož tito lidé často vytváří ghetta. Ve videu se hovoří také o islamizaci Evropy, teroristických útocích, propagandě multikulturalismu, LGBT, tradiční rodině a mnohém dalším. Za zmínku dle strany stojí i to, že současná Evropská unie je dnes jen několik budov a mnoho byrokracie.

Uživatelé internetu na tento videosnímek, který má lidi podnítit k tomu, aby šli volit ve volbách do Evropského parlamentu, reagovali různě. Někteří souhlasili s tím, co strana ĽSNS natočila.

„Alespoň někdo, kdo se účástní eurovoleb, dokázal natočit tak pravdive video, jak to ve skutečnosti je,“ tvrdí někteří.

Jiní však poukazovali na to, že ne vše je úplně tak, jak to strana prezentuje.

„Kdybych věřila hloupostem, které tato strana šíří, tak bych si asi nevšimla, že jsou záběry z trhu. Ano, na trzích jsou muslimové. Ono většinu těch stánků také muslimové vlastní. Vidím velké nebezpečí v tom, že vykoupí pomeranče hned zrána!“ reaguje jedna z uživatelek.

Nutno podotknout, že si dané video vysloužilo již přes 1 400 lajků a sdílelo jen více než 5 000 lidí. A to vše během jednoho jediného dne.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mybV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRúhání o ekonomickém tlaku USA: Je to horší než za války s Irákem   
Pridal tk Pondělí 13 květen 2019 - 04:40:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský prezident Hasan Rúhání uznal, že současné americké sankce drtí ekonomiku země více než válka s Irákem v 80. letech. Vyzval proto různé politické síly, aby překonaly své rozpory v zájmu zachování národní jednoty.

Trumpova administrativa se po loňském odstoupení od jaderné dohody s Íránem odhodlala ke stupňování vojenského tlaku na Islámskou republiku, a zároveň se pokouší udusit zemi ekonomickými sankcemi.

„Dnes nemůžeme říci, zda podmínky jsou lepší či horší než za války (v letech 1980–1988, pozn. red.),“ cituje íránského prezidenta státní agentura IRNA. „Ale během války (s Irákem, pozn. red.) jsme neměli problém s našimi bankami, prodejem ropy nebo dovozem a vývozem. Byly tam pouze sankce na nákup zbraní,“ připomněl.

„Čelíme nebývalému tlaku našich nepřátel v dějinách naší islámské revoluce,“ uvedl. Dodal také, že je přesvědčen o tom, že země dokáže tyto podmínky překonat, ale pouze za předpokladu, že zůstane sjednocena.

Rúhání v současnosti čelí rostoucí kritice ze strany konzervativní opozice. Opustili ho však i někteří umírnění spojenci.

Jak upozorňuje list The Guardian, reformistický časopis zveřejnil článek s titulkem „Na křižovatce války a míru, umírnění prohráli, nebo opět zachrání Írán před válkou“? Na pozadí přitom byla vyobrazena americká válečná loď.

Na sociálních sítích konzervativní kritici označili časopis za „Trumpovu hlásnou troubu“ a obvinili článek z toho, že vyzývá k vyjednávaní se Spojenými státy.

„Na vrcholu americké politické, ekonomické a mediální války proti íránskému národu, íránská publikace doplňuje nepřátelské mediální operace uvnitř země,“ napsala konzervativní agentura FARS.

Ve čtvrtek americký prezident Donald Trump vyzval íránské představitele, aby s ním začali jednat o tom, že se vzdají svého jaderného programu. Přitom pohrozil, že nevylučuje vojenskou konfrontaci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/myfe

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMediální analytik Fencl: I borci ze CNN budou koukat se spadlými bradami, jakými metodami ČT v Česku balamutí lidi   
Pridal tk Pondělí 13 květen 2019 - 04:32:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mohou být veřejná média nezávislá anebo je to jen taková fantastická pohádka? A proč ČT spoléhá pouze na západní média? Mediální analytik Jiří Fencl v rozhovoru pro portál Parlamentní listy okomentoval například spojení TV Prima s americkou televizi CNN, ale dotkl se i mnoha dalšího.

Jiří Fencl se domnívá, že v současné době jsou obavy o nezávislost veřejnoprávních médií oprávněné. Podle jeho názoru také zesilují tlaky snažící se ovlivňovat a omezovat činnost médií veřejné služby.

„Dokonce si myslím, že nezávislost těchto médií je již zničena. Za těch třicet let, a zejména od TV krize z přelomu let 2000 a 2001, byl České televizi vyoperován životně důležitý orgán. Tím je kontrolní mechanismus,“ řekl.

Dle analytika jde zaprvé o to, že se politici ČT zcela bojí, stejně jako tomu bylo v minulosti, a tak jí raději „nadbíhají a žerou jí nastolovaná témata a nechtějí jí dělat problémy, protože poslancování bez zodpovědné práce pro občany je zkrátka bezva lehároš“.

Míra nezávislosti veřejných médií je však dle Fencla velmi důležitým bodem. Nezávislost České televize ale ohodnotil velmi nízce – na úrovni nula celá jedna. „Vidíme to nejlépe na odporu, s jakým redaktorstvo ČT přistupuje k ruským médiím. Rusové mají od nátury na mnoho věcí zcela odlišné názory než tzv. Západ, ale ČT nevychází z ruských zdrojů, ale výhradně ze západních.

A kam to vede? Jeden z jejích redaktorů nedávno plédoval za agenturu Bloomberg i přesto, že postižené subjekty její tvrzení v článku popřely. Jednalo se o Huawei a Vodafone. Tento redaktor na kritické komentáře pod svým statusem na Twitteru reagoval tím, že to přece napsala agentura Bloomberg: „Legrační to být může. Jen to zatím pořád Bloomberg ani nevzal zpátky, ani nestáhl zprávu ze stránky. A ještě jednou to zopakuji – Bloomberg.“ Tento veřejnoprávní TV pracovník je držitelem Novinářské ceny, Ceny Ferdinanda Peroutky a ceny Magnesia litera,“ vysvětlil Fencl.

V rozhovoru zaznělo i to, že TV Prima chystá nový zpravodajský kanál s licencí od CNN. Sice toto překvapivé spojení vzbuzuje rozpaky, a hlavně velké diskuse, ale mediální analytik vidí plány Primy docela pozitivně:

„Myslím, že i borci ze CNN budou koukat se spadlými bradami, jakými metodami se v Česku zejména skrze ČT balamutí lidi. Ať si sami vyzkoušejí, jak se v české kotlině daří lži,“ uzavřel věc Fencl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mxZ6


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický expert: Spojené státy by Huawei neměly zakázat, ale přivítat   
Pridal tk Pondělí 13 květen 2019 - 04:27:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zakladatel Media Lab z univerzity Massachusetts Institute of Technology Nicholas Negroponte nedávno napsal, že telekomunikační politika by měla být založena spíše na objektivních kritériích než na geopolitických otázkách. Spojené státy by neměly společnost Huawei zakázat, Huawei by měla být přivítána, aby se americká digitální síť stala bezpečnější a znovu se rozvíjela.

Nicholas Negroponte ve svém článku uvedl, že nepotvrzená tvrzení proti společnosti Huawei zabrání Spojeným státům v tom, aby vedly důležitější a racionálnější rozhovory ohledně řízení kybernetického rizika. To může zabránit Spojeným státům, aby dosáhly technologického a hospodářského pokroku, který mohou učinit. Dodal, že Huawei je pátým největším investorem v globálním výzkumu a vývoji, s čistým 30letým rejstříkem ohledně zabezpečení sítí a s více než 500 spokojenými telekomunikačními zákazníky po celém světě. Před deseti lety společnost Huawei začala zkoumat bezdrátovou technologii 5G a investovala do výzkumu 5G více než 2 miliardy amerických dolarů. Odborníci z BT, největšího telekomunikačního operátora ve Velké Británii, nazývají Huawei jediným skutečným dodavatelem 5G.

Negroponte poukázal na to, že když vláda zabrání hlavním dodavatelům ve vstupu na trh, konkurence se sníží, náklady se zvýší, společnosti sníží investice a celková inovace se sníží, což znamená, že spotřebitelé zaplatí vyšší cenu za méně kvalitní výrobky a služby. Mezitím zákaz bude také poškozovat malé americké dopravce, které přinutí nenakupovat Huawei vybavení v hodnotě stovky milionů amerických dolarů, ale nakoupit náhradní vybavení, tím některé menší společnosti mohou zkrachovat, a to z důvodu opětovného nákupu zařízení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1999 sec,0.0628 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,623kB