Středa 15 květen 2019
A pravda je venku! Ředitel CIA na konferenci Council on Foreign Relations přiznal existenci programu chemtrails na rozprašování chemických látek v atmosféře nad celou planetou...   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 06:18:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A pravda je venku! Ředitel CIA na konferenci Council on Foreign Relations přiznal existenci programu chemtrails na rozprašování chemických látek v atmosféře nad celou planetou v rámci globálního geoinženýrství a boje proti globálnímu oteplování! Už se vám nikdo smát nebude, chemtrails nejsou žádný hoax, nyní je to oficiální projekt globalistů! Jenom nad územím USA to stojí ročně prý 10 miliard dolarů! A šéf CIA mluvil i o tom, že některé země to postihne a budou protestovat!

Procesy se neuvěřitelným způsobem urychlují a na povrch se dostávají informace, které by dříve byly naprosto nemyslitelné. Americký server Infowars dnes publikoval materiál, který je starý už 3 roky a byl natočen americkou televizní stanicí C-Span, ale záznam se dostává na veřejnost až nyní formou uniklého záznamu, který vlastně vůbec uniklým záznamem není. Pouze se o něm nevědělo, nemluvilo, nikdo si ho nevšiml a hlavně nikdo o něm neinformoval. Záznam totiž zachycuje to, o čem jsem už několikrát hovořil na Svobodném vysílači CS v souvislosti s chemtrails. Nyní je to oficiálně, od této chvíle je to potvrzená technologie a podložená dokonce tvrdými čísly. Takže, k čemu došlo?

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/336131678

*České titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Dne 29. června 2016 se tehdejší ředitel Ústřední zpravodajské služby CIA John Brennan zúčastnil bezpečnostní konference amerického think-tanku Council on Foreign Relations a v závěru svého projevu odhalil to, o čem se do té doby mluvilo jen jako o sprostých konspiracích proruských webů a výplodech chorých mozků různých alarmistů. Ředitel CIA John Brennan totiž překvapeným účastníkům konference CFR přiznal existenci programu Stratospheric Aerosol Injection (SAI), tedy programu na injektáž chemických a částicových aerosolů do stratosféry s cílem odrážet zpátky do vesmíru sluneční záření, konkrétně tepelnou složku v podobě IR záření na podobném principu, jako to umí sopečný prach v atmosféře.

Přestože John Brennan používá v projevu o programu SAI podmiňovací způsob ve smyslu, že by to bylo možné realizovat jako jednu z možností boje s oteplováním, pravda je taková, že šlo z jeho strany o formu obhajoby a prezentace něčeho, co už stejně dávno probíhá v utajení před veřejností, a to už opravdu dlouhou dobu. Brennanův projev lze proto chápat jako přípravu veřejnosti na intenzivnější použití chemtrails v blízké době, kdy už to nepůjde dále tajit, a je proto potřeba na to veřejnost připravit. Transkript celého projevu Johna Brennana najdete na oficiálních stránkách CIA jako důkaz, že nejde o žádný hoax.

SAI – Program stratosférické aerosolové injektáže

Přímo šéf CIA tak přiznal, že americká vláda se podílí na programu tzv. zatemňování planety s cílem omezení dopadu tepelného záření na povrch planet. Jak už jsem dříve uváděl v pořadech na SVCS, z technologického hlediska se jedná o aerosolové směsi oxidů stříbra, kadmia, rtuti a dalších látek, které mají ve vyšších vrstvách atmosféry vytvořit film, který se bude chovat podobně jako sopečný popel, který odráží sluneční tepelné záření zpátky do vesmíru a dole na zemi se klima ochlazuje. Tento proces je dobře popsaný a zdokumentovaný v historii, takže současné geoinženýrství se snaží tento proces industriálně napodobit a manažovat ho.

Jak už jsem několikrát zdůrazňoval, je to vykoupené za strašlivou cenu. Tyto chemické látky, které jsou rozprašovány z letadel nad obydlenými oblastmi, tedy právě tam, kde je potřeba atmosféru zatemňovat nejvíce, se skládají z těžkých kovů a jejich oxidů, které jsou lidskému zdraví vysoce nebezpečné. Všechno, co je nahoře, musí dříve či později spadnout dolů. A spolu s tím souvisí i procesy, které pozorujeme v civilizaci. Tyto látky se dostávají do podzemních vod, do potravin, do rostlin a i když jde o zanedbatelné množství vzhledem k nízké koncentraci, v dlouhodobém horizontu bude mít rozprašování chemikálií v atmosféře dopad na genom celé populace pod zatemněným nebem této planety. A co je zajímavé, ředitel CIA nemluvil nijak do větru a rovnou uvedl dokonce i tvrdá čísla.

Miliardy dolarů na globální stmívání nestačí, je potřeba přestat jezdit auty na spalovací motory. A Německo jde příkladem

Jenom v USA bude program SAI na rozprašování chemikálií v atmosféře stát 10 miliard dolarů ročně, a to mluvíme pouze o území Spojených států. John Brennan v projevu vysvětlil, že samotný program SAI není všelékem k zastavení oteplování planety Země, že program SAI musí být doplněn i výrazným snižováním emisí skleníkových plynů v jednotlivých zemích světa. Jak však ředitel CIA uvedl, program SAI poskytne národům světa více času na přechod od fosilních paliv k alternativním zdrojům. A právě proto největší globální automobilová firma na světě, německý koncern Volkswagen, oznámil před časem informaci, že do deseti let chce celý koncern vyrobit až 22 milionů aut čistě jenom na baterky.

Volkswagen zavřel ve Zwickau svoji továrnu na modely se spalovacími motory a celou ji přestavuje na výrobu elektrických aut. Podobný osud čeká další závody koncernu v Německu v příštích 3 letech, výroba aut na spalovací motory bude utlumována, a to tak, až v roce 2040 bude v Německu úplný konec spalovacích motorů, protože v roce 2040 vejde v platnost zákaz provozu aut se spalovacími motory na celém území Německa. Výjimku budou mít jen stavební těžké stroje, buldozery, bagry, rypadla a také letadla. Podobné zákony se chystají v celé EU v rámci reformy EU, kterou po volbách do EU parlamentu chystá Evropská komise v čele s Německem a Francií. Jedním z kroků nové evropské vlády bude přijmout koncepci na ukončení fosilních paliv pro osobní dopravu v Evropě s vizí do roku 2035.

Program SAI bude mít vedlejší efekty na některé země, které budou protestovat

Dosud není jasné, kde se vezme elektrická energie na dobíjení tolika milionů elektromobilů. Odpověď je přitom jednoduchá, elektromobily si mnoho lidí nebude moci dovolit, protože auto bude v budoucnu vyhrazeno jen pro vybrané skupiny osob. Postupně bude prosazována snaha zasíťovat Evropu rychlovlaky, meziměstskými elektrifikovanými linkami apod. Likvidace osobní automobilové dopravy přijde několika cestami, zejména potom restrikcemi, daněmi, vysokými pojistkami apod. V německém Bundestagu leží návrh zákona, který by majitelům aut se spalovacími motory zvýšil povinné ručení až na několik tisíc EUR za rok, a to jenom kvůli tomu, že mají auto se spalovacím motorem. Zároveň na nákup elektromobilu by ovšem měl majitel auta se spalovacím motorem dostat pobídku až do výše 50% ceny elektromobilu, 2 roky nabíjení vozu zdarma a 5-leté povinné ručení zdarma. Je to tedy klasická metoda cukru a biče.

Na tomto právě vidíte, že globalisté mají celou koncepci dokonale promyšlenou. Není již na co čekat, není potřeba už nic tajit, proto i video s bývalým ředitelem CIA se dostalo po 3 letech na veřejnost, už není potřeba nic tajit, ani dokonce to, že globalisté používají chemtrails ke globálnímu stmívání planety. Jenže ředitel CIA v proslovu uvedl ještě jednu děsivou informaci. V souvislosti s programem SAI totiž připomněl, že po technologické stránce se musí doplňovat spolu s problematikou řízené kyselosti světových moří, aby se přebytečné CO2 navázalo na mořskou vodu. Jedná se o celkem komplexní proces, který zahrnuje řízení salinity a acidity světových oceánu, to nemá smysl tady nijak detailně popisovat, ale problém je v tom, že ředitel CIA připustil, že program SAI bude mít divergentní výsledky v různých oblastech světa.

Chemtrails už od této chvíle nejsou hoax, ale je to jeden z konceptů globalistů na řízení globálního geoinženýrství

Zatímco některé země budou ze SAI geoinženýrství profitovat, jiné země na to doplatí a budou se bouřit. Jsou to ty země, které najednou postihují z nevysvětlitelných důvodů nekonečné roky a roky sucha v řadě za sebou a v minulosti nic takového země nepamatují, a naopak jinde probíhají každoroční a pravidelné záplavy, sesuvy půdy, které dříve také prakticky neexistovaly. Pokud si dáme do souvislosti tato slova bývalého šéfa CIA v roce 2016 s dnešní situací třeba v České republice s děsivými a nekončícími suchy, kdy na Jižní Moravě dokonce už vznikají oblasti s charakteristikami polopouště, tak nám to najednou začne všechno do sebe zapadat. Najednou to dává smysl.

Je na tom však jedna věc, která je skvělá. Od této chvíle se vám již nikdo nebude smát, když začnete mluvit o chemtrails. Pokud se někdo takový najde, pošlete mu odkaz na tento článek s výše uvedeným videem s českými titulky. Nechť se dotyčný poučí a poslechnou si to přímo od bývalého šéfa americké CIA, kterého do funkce jmenoval Barack Obama. Ve videu to každý má natvrdo. Jedině snad, že by někdo měl tu odvahu označit Obamova šéfa CIA za proruského agenta, konspirátora a šiřitele hoaxů z dezinformačních webů. Projekt SAI je přesně takový, jak jsem o něm už před časem hovořil na SVCS, tedy technologický nástroj globalistů na zatemňování oblohy. Takže žádný hoax, ale opět další věc, která se po dlouhé a dlouhé době opět ukázala jako pravdivá a na kterou alternativa upozorňovala a sklízela za to kritiku a posměšky.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-a-pravda-je-venku-reditel-cia-na-konferenci-council-on-foreign-relations-priznal-existenci-programu-chemtrails-na-rozprasovani-chemickych-latek-v-atmosfere-nad-celou-planetou/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMístopředseda SPD buzerován policií za sdílení videa o muslimské okupaci Evropy   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 06:05:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policie chtěla trestně stíhat místopředsedu SPD a šéfa poslaneckého klubu Radima Fialu za video, na kterém je zobrazena kriminalita imigrantů a džihádistů. Podle ní šlo o šíření nenávisti.

Policie se podle Deníku N začala videem zabývat a následně vypracovala patnáctistránkový materiál. V něm konstatuje, že poslance podezřívá z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. V dubnu se pak policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obrátili na Státní zastupitelství pro Prahu 7, které ale po dvou týdnech oznámilo, že ve zveřejnění videa nevidí trestný čin.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘepka zabije ročně stovky srnců   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 06:00:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozrůstající se řepkové lány těší zemědělce, ale děsí myslivce. Každý rok kvůli nim totiž zemřou stovky kusů srnčí zvěře. Ozimá řepka je na jaře první zelenou potravou, ale zvířatům neprospívá. Rostlina totiž obsahuje látky, které srncům ničí játra, plíce nebo nervovou soustavu. Zvěř pak hromadně umírá.

"Je to každoroční problém, který roste s plochou, kde se řepka olejka vysévá. Vyrůstá již přes zimu nebo v brzkém jaře a je jediným zdrojem zelené potravy. Pokud ji srnčí zvěř spásá ve velkém a nekombinuje ji s ničím jiným, hrozí jí velké zdravotní problémy, i smrt," říká mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Josef Pubal.

Ročně podle něj zemřou stovky kusů srnčí zvěře.

Řepka je pro zemědělce jistotou. Díky šlechtění je pro zvěř chutnější, ale také mnohem nebezpečnější. Na jaře se totiž hnojí dusíkatými hnojivy a nově rostoucí listy jsou plné dusičnanů. Nahnilé spodní listy, které po zimě odumírají, zase mohou obsahovat mykotoxiny. Rostlina má nízký obsah vlákniny a obsahuje jedovaté glukosinoláty.

Pomoci by mohlo jen omezení řepkových polí.

A tento rok opět všude žluto. Pokračujeme dál v destrukci zemědělství,přírody, zvířat a našeho zdraví: Hlavně, že máme dotace a zisky!

Zdroj: http://www.hajany.com/clanky/zvirata/repka-zabiji-srnci-zver...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMedia nás masírují propagandou, že Britové z EU nechtějí odejít a zde je pravda   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:39:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Brexit prý nikdo nechce. V novém referendu by - prý - Britové hlasovali proti odchodu z EU. Jen to jim to někdo nejspíše zapomněl říct: N. Farage nejprve s UKIP vyhrál volby do EP v roce 2014 (26,6 %), poté zvítězil v referendu (51,9 %) a dnes má jeho nová "Strana Brexitu" podle předvolebních průzkumů větší podporu (34 %) než konzervativci a labouristi dohromady (32 %).

Brexit Party se svým jediným bodem programu má tedy krásné výsledky, ovšem "starý" UKIP má - i bez Farage - ještě krásnější heslo: "Přestaňme se Unie ptát, jak můžeme odejít, a začněme jim říkat, jak odejdeme."

Autor: Hana Lipovská

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská BBC falšovala překlady z arabštiny, aby zakryla palestinskou nenávist k židům!   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:34:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
BBC vysílala dokument o protestech v Gaze. Pokaždé, když v originále padlo slovo "žid" (třeba "chtěl bych židovi utrhnout hlavu") objevilo se v titulcích "Izraelec." On by ten národně-osvobozenecký boj mohl jinak vypadat trochu divně, že...

Podrobnostri v angličtině zde: http://hurryupharry.org/2019/05/14/one-day-in-gaza-we-are-all-israelis/

Autor: Martin Gust

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFico: Svět má čtyři světové strany. Jsem podporovatel kvalitních vztahů s Ruskem a Čínou   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:29:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle slovenského politika Roberta Fica patří Slovensko do Evropské unie, přičemž toto zahraničněpolitické směřování státu nic neohrožuje. I tak ale považuje za důležité mít dobré vztahy s Ruskem a Čínou.

„Já stále tvrdím, že jsme v EU a NATO, ale svět má čtyři světové strany. Jsem podporovatel i dobrých a kvalitních vztahů s Ruskem a Čínou. Ale základní životní prostor je EU,“ prohásil Fico na půdě slovenského parlamentu v reakci na spor mezi Andrejem Dankem a poslankyní Most-Híd Katarínou Cséfalvayovou.

Poslankyně kritizovala zpochybňování slovenské pozice v EU a NATO. Po dvaceti letech konsenzu v zahraniční politice a deklaracích ústavních činitelů nastala doba, kdy se v celém politickém spektru zpochybňuje pozice Slovenska v EU a NATO.

Robert Fico po těchto slovech prohlásil, v jeho očích není nic dostatečně silné na to, aby to dokázalo změnit kurz zahraniční politiky Slovenska.

Fico, bývalý slovenský premiér a předseda politické strany SMER, také na půdě Slovenské národní rady prohlásil, že slovenská opozice rozpoutala v zemi nenávistnou a štvavou kampaň.

„Mrzí mě to, že se obsahem slovenské politiky stala nenávist. (…) Pro mnohé, a to je hlavně velká část opozice, to je to jediné, co nabízejí veřejnosti,“ prohlásil Fico.

„Možná byste byli rádi, kdyby mě někdo zabil – a to teď říkám úplně vážně. (…) Někdy mám pocit, že by měli být chráněni i další lidé v mém okruhu (kromě jeho samotného – red.). Nežádal jsem o to a nebudu o to žádat. Ale ta bestialita a ty útoky, které se objevují, nemají hranice. To, co opozice způsobila šířením nenávisti, je neuvěřitelné,“ dodal Fico na tiskové konferenci.

Bývalý premiér tato slova pronesl v souvislosti s tím, že je přesvědčený o tom, že by měl mít jako bývalý dlouholetý předseda vlády nadále ochranku, neboť pro to existuje množství důvodů.

Ministryně vnitra Denisa Saková předtím prohlásila, že jednala s ředitelem úřadu pro ochranu ústavních činitelů a probrala s ním v této věci argumenty. Prohlásila, že situace je natolik vážná, že ochranka bude bývalému premiérovi poskytována i nadále.

Roberta Fica na premiérském postu vystřídal jeho stranický kolega Peter Pellegrini, který nastoupil do funkce v březnu roku 2018. Na premiérský post Pellegriniho vynesla politická krize vyvolaná vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. V souvislosti s tím odstoupil ze svého postu i slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mzfR


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPompeo vyzval Rusko, aby přestalo podporovat Madura   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:26:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo vyjádřil naději na to, že Rusko přestane podporovat venezuelského prezidenta Nicoláse Madura. Řekl to dnes na tiskové konferenci po rozhovorech s ruským ministrem zahraničních věcí Sergejem Lavrovem.

Poznamenal, že Spojené státy a Rusko mají rozdílné názory vůči Venezuele. Podle Pompea řekl Lavrovovi, že Washington chce udělat „všechno proto, aby si obyvatelé Venezuely vybrali demokratickou cestu“.

„Spojené státy a další země věří, že přišel čas, aby Maduro odešel a ukončil tak utrpení venezuelského lidu. Doufáme, že ruská podpora Madura skončí,“ řekl.

Ruský ministr zase řekl, že „demokracie se nedá zavést silou“.

„Hrozby, které jsou adresovány vládě Madura, hrozby, které přicházejí z úst oficiálních představitelů americké administrativy a hrozby pana Guaida, neustále zdůrazňují právo zvát k vnějšímu zásahu, ale nemají nic společného s demokracií,“ poznamenal Lavrov.

Lavrov také předal Pompeovi memorandum o amerických zásazích do záležitostí Ruska.Sergej Lavrov
© Sputnik / Maksim Blinov

Lavrov obvinil USA ze situace kolem íránské jaderné dohody
V úterý se Mike Pompeo sešel se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v Soči. Ruský ministr zahraničí poznamenal, že existuje velké množství vzájemných podezření ve vztazích mezi oběma mocnostmi, ale vyjádřil naději, že jejich vůdci jsou schopni vést zodpovědný a konstruktivní dialog.

Na základě výsledků rozhovoru uspořádali oba ministři tiskovou konferenci, která se konala před jejich plánovaným setkáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Dříve média uváděla, že Mike Pompeo zrušil moskevskou část cesty do Ruska. Došlo k tomu kvůli jednání ohledně Íránu v Bruselu. Už dříve americký ministr zahraničí zrušil návštěvu Berlína a Grónska, aby se koncentroval na íránský problém. Minulý týden Teherán v době ročního výročí amerického odstoupení od jaderné dohody informoval o ukončení dodržování řady bodů Společného komplexního akčního plánu a omezujících opatření – v části, která se týká zásob obohaceného uranu a těžké vody.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mzfQ


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán by možná promptně odstoupil z íránské nukleární dohody   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:16:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdyby íránská nukleární otázka byla znovu podána do Rady bezpečnosti OSN, Írán by možná promptně odstoupil z íránské nukleární dohody. Výše uvedená slova 13. května řekl mluvčí íránské organizace pro atomovou energii Behrouz Kamalvandi.

Kamalvandi řekl, že kdyby příslušné strany íránské nukleární dohody podaly íránskou nukleární otázku do Rady bezpečnosti OSN, to by znamenalo rozbití íránské jaderné dohody. Írán podnikne účinné opatření k ochraně zájmů íránského lidu a státu.

Osmého května u příležitosti 1. výročí amerického jednostranného odstoupení z íránské nukleární dohody íránský prezident Hassan Rouhani prohlásil, že Írán přestane částečně plnit íránskou nukleární dohodu, ale ještě trvá na slibu o omezení rozsahu výroby při obohacování uranu.

Ale Rouhani zdůraznil, že si Írán přeje jednat v období do 60 dnů s dalšími stranami, které podepsaly íránskou nukleární dohodu, o právech a zájmech Íránu v dohodě. Pokud nebude žádost Íránu splněna, Írán přestane omezovat rozsah výroby při obohacování uranu.

V červenci roku 2015 Írán a šest států (Spojené státy americké, Velká Británie, Francie, Rusko, Čína a Německo) podepsaly všestrannou dohodu o íránské nukleární otázce. V květnu roku 2018 Spojené státy odstoupily z íránské nukleární dohody a postupně obnovují sankce vůči Íránu. Letos Spojené státy prohlásily, že upevní omezení íránských nukleárních akcí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský prezident Putin se setkal s Wang Yi   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:15:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 13. května se ruský prezident Vladimír Putin v Soči setkal se členem Státní rady Číny, čínským ministrem zahraničí Wangem Yi (Wang I).

Putin poprosil pana Wanga Yi, aby předal čínskému prezidentovi jeho upřímné pozdravy, také srdečně blahopřál Číně k úspěšnému pořádání druhého Summitu mezinárodní spolupráce v rámci iniciativy Pásma a Stezky. Putin uvedl, že všestranné strategické koordinační partnerství s Čínou je prioritou diplomacie Ruska. Dodal, že se netrpělivě těší na státní návštěvu prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) do Ruska, která se uskuteční v červnu a společně tam oslaví 70. výročí založení diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Věří, že společným úsilím obou stran návštěva prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) v Rusku jistě podpoří rozvoj bilaterálních vztahů a posune je na novou vyšší úroveň, tím se uvítá nová doba všestranného strategického koordinačního partnerství mezi oběma zeměmi.

Oba představitelé si ještě vyměnili názory na klíčové mezinárodní a regionální žhavé otázky z poslední doby.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2339 sec,0.0600 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,901kB