Pátek 24 květen 2019
Pionýři, flákači, mamánkové a nehákes volí Piráty! Volby do EU 2019   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 06:26:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Musí si další generace zažít vše včetně válek, aby pochopila?

Tak se nám to vyvrbilo: schválně, kolik dětí si myslí, že létají pečení holubi do huby, budou brát půl milionu měsíčně jako Jourová a nedělat nic, dokonce se přisát na Evropské dotace s lukrativním výpalným?

Kolik Masarykových univerzit natáhlo čtyřkaře jako závisláky dotací ve formě budoucích politologů, politických geografů či třeba mluvčích vděčných za mzdu za loajalitu?

Mládí vpřed, hlásali soudruzi. A dnes?

Ti soudruzi díky záloze bolševiků v SSM viděli budoucnost. Stejně jako Piráti míří do škol za podvodné účasti Člověka v tísni - neziskové organizace, kterou nezajímá vzdělání dětí na univerzitách, ale stejně jako Pirátům, stejně jako bolševikům vytváří prostředí, aby vyrobili stádo tleskačů, stádo tupých ovcí, aby měli zajištěnu budoucnost a konkurence výhrůžkou či udáním zmizela.

Ta pointa tkví v tom

dáme dětem a nezkušeným naději a oni stádně nám, božským politologům poděkují. Dáme jim naději peněz, dáme jim naději pečených holubů, naději miliard eur, dolarů a oni uvěří. My starší jsme toto zažili. Pochody pionýrů, svazáckých žen, a život? Naši rodiče zažily Piráty: SSM volala do zbraně proti kapitalismu, Hitlerjugent volala, že v mládí je ta správná budoucnost. Stáří je tupé, dětí jsou nad ně. Pak zestárly, odešly z domova, začaly platit nájem, plenky, sunar a dětskou výživu. A pochopily. Hesla, nadšení a extáze je jedna věc, reálný život a dřina druhé.

Jak dopadly Hitlerjugent se svojí jednotnou Evropou? Jak dopadli svazáci SSM se stejnými žaludky a stejnými odměnami za práci? Jak dopadli dokonce američtí Hippies se svými naivními ideály?

Důležité (pro militantní cenzory)

Hitlerjugent není srovnání zrůd nacismu a dnešních Pirátů, ale naivita těch, co na ideologii naskočí. Piráti naprosto nejsou zrůdy nacismu z pohraničí, ale naivitou nezkušeného mládí. Někteří se poperou se životem od patnácti a vítězí, někteří chodí na univerzity a dopadnou jak sedláci u Chlumce. Jack London se v patnácti létech dokázal postavit na vlastní nohy, nebyl mamánek, nebyl závislý na dotacích a ač dnes mrtev, zná a bude ho znát celý svět. Pochopil život a následné. Realitu.

Tihle mamánkové chtějí, abychom jim zaplatili byty, mobily, dovolené a oni nám ukáží, jak dokáží žít! Hlavně je zvolit.

A co za pět, deset let?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2500-pionyri-flakaci-mamankove-a-nehakes-voli-piraty-volby-do-eu-2019


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump - od Číny po Írán a Venezuelu - všudypřítomné hrozby a sankce - kronika neuspořádaného chaosu   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 06:19:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ke dni 10. května prezident Trump svévolně zvýšil cla na čínské zboží, dovážené do USA, z 10% na 25%, v ročním objemu asi 200 miliard dolarů. Je to jednání bez jakéhokoli opodstatnění. Jednání, které vůbec nedává žádný smysl, protože Čína může podniknout odvetné kroky, a také je provede - a půjde o mnohem silnější protiopatření, než nové americké „sankce“ a jejich dopad. Tato svévolná cla totiž nejsou ničím jiným, než sankcemi. Když pomineme nezákonnost tohoto cizího narušení, jen stěží bychom na světě našli nějakého seriózního ekonoma, který by z jakéhokoliv důvodu upřednostnil cla v mezinárodním obchodě kdekoliv mezi „dospělými lidmi“, a už vůbec ne jako trest pro národ. Vše, čeho se těmito sankcemi dosáhne, je odehnání partnera. V tomto případě se však nejedná jen tak o ledajakého partnera; Čína je klíčovým obchodním partnerem Spojených států.

Nová cla stěží uškodí americkému spotřebiteli. Američtí zprostředkovatelé a dovozci čínského zboží mají obrovské ziskové marže. Konkurují jeden druhému v rámci USA - a spotřebitel si toho nemusí vůbec všimnout. Ekonomika USA tím však bude pravděpodobně poškozena, zejména kvůli odvetným opatřením ze strany Číny.

Rozmazlené dítě, jakým Trump je, nedosáhne svého - a dostane záchvat zuřivosti, aniž by pořádně věděl, co dělá, a to nemá téměř ani ponětí o tom, co může očekávat na oplátku.

Ale zpět k obchodování s Čínou. Čína má (téměř) milion způsobů, jak provést odvetná opatření. Čína může devalvovat svou měnu vůči dolaru, nebo může vypustit část rezerv v hodnotě téměř 3 bilionů dolarů na peněžní trh - a jen tak střílet od boku, co to udělá s nadvládou dolaru, který je beztak v tíživé situaci. Stále více zemí přestává používat dolar pro mezinárodní obchod.

A jen hypoteticky by Čína mohla zcela zastavit export veškeré veteše z obchodního řetězce Walmart, který američtí spotřebitelé tak moc milují - jen na chvíli. Nebo by Čína mohla přestat vyrábět iPhony pro americký trh. Dovedete si představit, jaký rozruch by to způsobilo v USA? Nebo by Čína samozřejmě mohla uvalit vysoká cla na dovoz amerického zboží či úplně zastavit dovoz z USA. Čína, která je součástí Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS) - je vlastně jejím spoluzakladatelem - má mnoho jiných možností, jak pokrýt své požadavky. Není třeba, aby byla odkázána na Západ.

Nezapomínejme, že organizace ŠOS, mezi jejíž členy patří také Rusko, Indie, Pákistán, větší část Střední Asie - Írán se má stát plnohodnotným členem - pokrývá přibližně polovinu světové populace a třetinu světové ekonomické produkce neboli HDP. Není třeba se spoléhat na Západ kvůli „přežití“ - ty časy dávno pominuly.

Co je však ještě důležitější, jak mi to celé připadá - jako kdyby se zoufale zmítala umírající šelma, nebo v tomto případě hynoucí impérium.

V případě USA a Venezuely zde máme výhrůžku za výhrůžkou - Maduro musí odejít, nebo bude více sankcí. Podle studie, kterou vypracovalo Centrum pro ekonomický a politický výzkum (CEPR), mají tyto příšerné, zcela nezákonné sankce nebo zablokování dovozu zboží, přičemž většinu z toho Venezuela již zaplatila, na svědomí úmrtí přibližně 40 000 lidí ve Venezuele. Washington se samozřejmě nestará o legálnost či zabíjení, což je také typické pro slábnoucí velmoc - žádná úcta k právu a pořádku, žádná úcta k lidským právům a životům. Člověk jen musí vědět, jaký typ psychopatů zastává úkoly „ministra zahraničních věcí“ a „poradce pro národní bezpečnost“ nebo viceprezidenta, neboť všichni to jsou nemocní, ale velmi nemocní a nebezpeční lidé.

Nuže, ve Venezuele „změna režimu“ nevyšla - prozatím. Ministr Lavrov sjel Pompea během jejich nedávného setkání v Helsinkách - a Čína stejně tak podporuje vládu Nicoláse Madura.

Další téma - Írán. Zaútočit na Írán je Boltonovým snem již od doby, kdy USA podnikly „šokující a úžas vyvolávající“ invazi do Iráku v roce 2003. Bolton a Pompeo patří ke stejné sortě odporných lidí: Chtějí války, konflikty, a pokud nemají války, chtějí alespoň zasévat strach, neboť mají potěšení z vyděšených lidí. Chtějí utrpení. Nyní neuspěli - alespoň prozatím - s Venezuelou, tak chtějí zkusit Írán. Pompeo uvedl, že „Írán dělá nečestné věci“, aniž by řekl, co tím konkrétně myslí, takže Írán musí být potrestán, a musí na něj být uvaleno ještě více sankcí. Jakýkoliv argument se hodí.

Celý svět, včetně Komise OSN pro ekonomickou energii se sídlem ve Vídni, ví a také mnohokrát uznal, že Írán zcela dodržuje podmínky jaderné dohody, od níž Spojené státy před rokem odstoupily. Samozřejmě není žádným tajemstvím, že se tak stalo na přání Trumpova velkého přítele Bibiho Netanjahua. Vazalové EU se mohou ve skutečnosti zaměřit na své vlastní obchodní zájmy, nikoli na politickou etiku, ale na pouhopouhé vlastní zájmy - v rámci respektování Společného komplexního akčního plánu (JCPOA) nebo jaderné dohody. Čína a Rusko dodržují dohodu a nejsou ovlivněny výhrůžkami Washingtonu. Takže je zřejmé, že Trump a jeho přisluhovači toho kromě řinčení zbraní zmůžou velmi málo.

Z toho důvodu musí zločinná trojice Pence - Pompeo - Bolton vymyslet další varování: Když Írán nebo jakýkoli zástupce Íránu zaútočí na spojence USA, Írán bude zničen. Považují totiž Hútie v Jemenu, kteří bojují o holé přežití s USA, Velkou Británií a Francií - a aliancí NATO, podporovanou Saúdy - za zástupce Íránu. Takže USA by mohly začít bombardovat Írán již dnes. Proč ještě nezačaly?

Možná se obávají toho, že by Írán mohl uzavřít Hormuzský průliv, kudy musí proplout 60% ropy, importované do USA. Jaká by to byla katastrofa nejen pro USA, ale také pro zbytek světa. Ceny ropy by se mohly prudce zvýšit. Chtěl by Washington riskovat válku kvůli své iracionálnosti? - Možná, že ten hlupák Trump ano, ale pochybuji, že by tak riskovali zástupci deep state. Vědí, co je v sázce pro ně i pro celý svět. Nechají však Trumpa, ať si ještě chvíli pohraje.

Přemístění letadlové lodi USS Abraham Lincoln, naložené válečnými letadly, do blízkosti íránských vod stojí stovky milionů či dokonce miliard dolarů. A to vše jen kvůli zvýšení hrozby. Je to pouhé vychloubání a předvádění se. Bolton a Pompeo se budou bavit svým sadismem, neboť je těší pohled na vyděšené lidi. Avšak na válečných výdajích nezáleží - je to jen další dluh, a jak víme, USA nikdy, ale skutečně nikdy neplatí své dluhy.

Dále - nebo současně, je zde problém s Čínou. Obchodní válka s Čínou, která začala v loňském roce, měla poté odklad až do nedávné doby, kdy opět začala společná jednání - a náhle Trumpovci opět vybočují z kurzu. Musí zničit Čínu, neboť chtějí vypadat nadřazeně. Ale proč? Svět ví, že USA již nejsou nadřazené - ani zdaleka nejlepší, a to již několik posledních let, kdy Čína předčila USA v ekonomické síle, měřeno pomocí PPP = parity kupní síly, což je jediná parita nebo směnný kurz, který má nějaký skutečný význam.

Zamyslete se nad tím! Všechny tyto tři případy mají jeden společný jmenovatel: Dolar jako hlavní nástroj pro světovou hegemonii. Venezuela a Írán přestaly používat dolar za uhlovodíky a další mezinárodní obchod již před několika lety. A stejně tak Čína a Rusko. Silná čínská měna jüan rychle přebírá rezervní pozici amerického dolaru ve světě. Sankcionování Číny prostřednictvím šílených cel má oslabit jüan; ale to se nestane.

Všechny tyto tři země, Čína, Írán a Venezuela ohrožují světovou hegemonii amerického dolaru - a bez toho by byla americká ekonomika mrtvá, a to doslova. Dolar je založen na vodě, a na podvodech - dolarový systém, používaný po celém světě, není nic jiného, než obrovské, velmi velké a monstrózní Ponziho schéma, které se jednoho dne musí zhroutit.

To je to, co je v sázce. Herman Cain, nový člen rady FED, například přislíbil nový zlatý standard. Ale žádné z těchto krajních opatření USA nebude fungovat, ani nový zlatý standard, ani obchodní a celní válka, ani hrozby válek a destrukce a „změna režimu“. Národy po celém světě vědí, co se děje, vědí, že USA je v posledním tažení. Ačkoliv se to neodvažují vyslovit nahlas - ale vědí to a očekávají, že zhroucení bude pokračovat. Svět čeká na velkolepou slavnost, kdy se bude tančit v ulicích, až impérium zmizí - nebo se stane zcela bezvýznamným.

Peter Koenig

Trump – from China to Iran to Venezuela – Threats and Sanctions Everywhere – A Chronicle of Disorganized Chaos Foretold vyšel 17. května 2019 na Global research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7917-trump-od-ciny-po-iran-a-venezuelu-vsudypritomne-hrozby-a-sankce-kronika-neusporadaneho-chaosu.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNázor Kláry Samkové na proběhnuvší demonstraci proti Benešové a Babišovi   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 06:16:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý večer jsem se vracela po těžkém soudu z Českých Budějovic, a protože bydlím kousíček nad Václavským náměstím, viděla jsem z první ruky ty davy z Václaváku proudící. Nebylo možné mezi nimi projet, takže zatímco jsem popojížděla rozkopanou Vinohradskou, pečlivě jsem si všímala, co to je za lidi. V naprosté většině to byli mladí lidé mezi dvaceti až třiceti lety, velmi obdobného neformálního oblečení, patřící do obdobné sociální skupiny. Starších osob bylo mezi procházejícími opravdu velmi málo. Pro mne, která jsem zažila ten úžasný týden demonstrací mezi 20. a 25. 11. 1989, byl ten rozdíl patrný na první pohled. Možná že se vám to bude zdát nepatřičné, ale naprostá většina lidí, kteří v úterý odcházeli z demonstrace, byli úplně v pohodě. Smáli se, zdravili se, žertovali v hloučcích, zapadávali do okolních hospod, prostě se rozcházeli po happeningu. Ti, kdo zažili onen „velký týden“ v listopadu 1989 se mnou, vědí, jaká tam vládla atmosféra. Pamatuji si na tu ... sveřepost lidí, kteří na tom Václaváku stáli tenkrát... bylo to 20. listopadu, kdy si pamatuju tu zvláštní zarputilost osazenstva úplně přeplněné tramvaje, jedoucí nahoru po Vršovické a vezoucí lidi na demonstraci. Lidé stáli, drželi se tyčí, i lidé, kteří evidentně patřili k sobě, spolu nemluvili. To odhodlání lidí bylo úplně hmatatelné. Nikdo se nesmál. Všichni věděli, o co jde – i když vlastně tehdy nevěděli vůbec nic... ten rozdíl mezi „tady a teď“ a „tady a tehdy“ je pro mě naprosto hmatatelný. Zároveň také vidím, že ti, kteří dnes demonstrace svolávají, by dali nevímco za to – a velmi o to usilují –, aby dosáhli právě té atmosféry, která panovala v listopadu 1989. Avšak to je to, co prostě nejde nařídit a zařídit. Čímž se dostávám k mému hodnocení dnešních demonstrací. Je to prostě PLAGIÁT. Bez ohledu na sympatie či antipatie k Babišovi či Benešové dnešní demonstrace jsou umělou napodobeninou toho, co se odehrávalo před necelými třiceti lety...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEurohujeři použijí cokoliv, aby vyhráli   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 06:14:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neúplatný a spravedlivý Soudní dvůr EU rozhodl dva dny před volbami do Evropského parlamentu, že předsedkyně francouzského Národního sdružení Marine Le Penová musí vrátit Evropskému parlamentu 300 000 eur (7,7 milionu Kč) zneužitých v rámci poslaneckých náhrad. iDnes jedovatě poznamenávají, že i jiní politici z její strany měli podobné problémy. O eurohujerských politicích iDnes mlčí. To navozuje dojem, že jen Národní sdružení je plné lumpů a zlodějů.

Před několika dny musel odstoupit rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache poté, co na něj našili past a tajně natočili, jak vyjednává s nastrčenou ruskou oligarchkou, což vedlo k rozpadu vládní koalice v Rakousku a povede k vypsání předčasných voleb.

Jak Le Penová, tak Strache se netají skepticismem k Evropské unii. Metody nejsou nové. V roce 1998 náš pravdolaskařský prezident Havel zavřel republikána Miroslava Sládka dva dny před volbou prezidenta. Havel tenkrát prezidenství získal o jediný hlas - ten Sládkův - a mohl tak škodit naší zemi dalších 5 let.

Jakákoliv špína, jakýkoliv podraz, pomluva, obvinění, past i zavření do kriminálu jsou dobré a použitelné. Tahle chátra, která nereprezentuje lidi, se neštítí ničeho.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCharanzové nové šaty   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 06:00:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera dne 22. 5. 2019 zveřejnily Parlamentní listy ve 14 hod 16 min článek europoslankyně Dity Charanzové s nadpisem Martin Koller lže. Jednalo se o reakci na můj článek zveřejněný téhož dne. (Článek obdobného obsahu vyšel jako dvoudílný na Nové republice jako Lekce z geopolitiky, k němu s Charanzová nevyjadřuje) Oba články se na PL již posunuly do archivu, protože tam přibývají rychlým tempem, především před volbami. Nejrychleji je lze najít na google pod heslem: martin koller právě dnes. Vzhledem k tomu, že europoslankyně Charanzová, která reprezentuje hnutí ANO oligarchy Babiše mne obviňuje ze lži, žádám v souladu s tiskovým zákonem o zveřejnění následujícího textu, který nejen vyvrací tvrzení Charanzové, ale rovněž ho dává do širší souvislosti.

Europoslankyně napsala doslova: „Musím se hrubě ohradit vůči nepravdivým informacím v článku Martina Kollera (21. 5. 2019, Hnus, lži a rozkrádačky, bude vám zle). Autor textu mne zde mj. napadá, že jsem hlasovala pro potrestání naší republiky za odmítání migrace. Není to pravda, je to lež, která má jediný cíl, a to poškodit mé jméno v nadcházejících evropských volbách. Nikdy, opakuji, nikdy jsem nehlasovala proti zájmům české republiky a českých občanů, nikdy jsem nehlasovala pro kvóty pro uprchlíky, a je naprostý nesmysl, abych, jak pan Koller lživě tvrdí, podporovala nějaké potrestání Česka za jejich neplnění.“

Europoslankyně Charanzová si možná doslova vynutila, že uvedený text byl připojen pod můj článek. Už něco takového není na PL obvyklé, ani jinde. Připomíná to dobu před třiceti lety, kdy se k západním filmům připojovaly politické komentáře a školení. Mám nehezký dojem, že Europslankyně, případně její oligarcha vyvíjeli nepřípustný nátlak na redakci PL, ne-li jim přímo vyhrožovali. Ať už se Charanzové přílepek dostal k mému článku jakkoli, je mi to jedno, stejně je jeho obsah prokazatelně nepravdivý. Nicméně mi není jedno, že paní Charanzová tam opakovaně tvrdí, že lžu. Ničím to nedokládá, žádnými fakty, pouze textem připomínajícím hysterické výkřiky. Navíc mne lživě obviňuje z toho, že jsem ji napadal za hlasování z hlediska kvót na migranty. Nic takového v mém článku není. Samozřejmě chápu, že europoslankyně může mít v panické hrůze z pravdy a ze ztráty koryta v Bruselu, případně v Aspen Institutu optické iluze, ne-li halucinace. Nelze vyloučit, že redakce PL umístila přílepek za můj článek bez nátlaku pouze z prostého soucitu s europoslankyní, která v dočasném pomatení možná ani neví, co píše. Dokonce možná ani neví, jak v europarlamentu hlasovala. Zde se musím zeptat, zda se u poslanců a europoslanců prověřuje duševní stav, například chorobná tendence k lhaní, rozvinutá kleptomanie, nebo ničím nepodložená arogance. Doporučuji všem, přečíst si diskuzi za jejím článkem, kde se vyjadřuje 150 čtenářů, prakticky jednomyslně, stojí to za to.

Musím s potěšením konstatovat, že redakce PL dosud pracuje před volbami profesionálně a v duchu svých nejlepších tradic, takže zveřejnila přehled některých hlasování našich europoslanců za minulý a tento rok. Již tím, mne do určité míry očistila od nepravdivého a pomlouvačného obvinění europoslankyně Charanzové. Navíc čtenáři dostali před volbami opravdu cenný materiál z hlediska hodnocení práce europoslanců a jejich vztahu k naší republice a jejím občanům. Článek se jmenuje: „Tady je máte“ a byl zveřejněn 22. 5. 2018 v 18 hod 50 min. Na Seznamu bychom se něčeho takového určitě nedočkali, v ČT rovněž nikoli.

Informace o hlasování europoslanců v Bruselu lze nalézt na internetu – http://www.europarl.europa.eu/plenary/cs/votes.html?tab=votes . Tam se může každý přesvědčit, jak paní Charanzová hlasovala a jak statečně a vlastenecky se bila za zájmy naší země a našich občanů za naše peníze. A nejen ona. Zde je třeba zdůraznit, že Charanzová je členkou Aspen Institutu vedeného Allbrightovou a uprchlým oligarchou Bakalou, který ovládá ČT, stejně jako její kolegyně za ANO v europarlamentu Dlabajová a eurokomisařka Jourová a rovněž například Hamáček z ČSSD a generál Hanba.

Jen bych zopakoval hlasování 18. 5. 2017:

Uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů. Pro hlasovali za ANO: Charanzová, Dlabajová, Telička, Ježek, za TOP 09: Štětina, Niedermayer, za KDU-ČSL: Šojdrová, Svoboda, Zdechovský, za STAN: Polčák, za ČSSD: Poche.

Hlasování 18. 4. 2018 o přijetí globálního paktu o pravidelné a řízené migraci. Pro hlasovali za ANO: Charanzová, Dlabajová, Telička, Ježek, za TOP 09: Štětina, Niedermayer, Pospíšil, za STAN: Polčák, za ČSSD: Poche.

Hlasování o potrestání Maďarska, které je naším spojencem a vzorem při odporu proti afroislámské nelegální migraci a porušování zákonů EU. Pro hlasovali za ANO: Charanzová, Dlabajová, Telička, Ježek, za TOP 09: Štětina, Niedermayer, Pospíšil, za STAN: Polčák, za ČSSD: Poche.

Hlasování o africké deklaraci, která zvýhodňuje pod smyšlenými argumenty černochy proti ostatním rasám 26. 5. 2019. Úplný text bohužel není zveřejněn ani na PL. Pro hlasovali za ANO: Charanzová, Dlabajová, Telička, Ježek, za KDU-ČSL: Šojdrová, Svoboda, Zdechovský, za TOP 09: Štětina, Niedermayer, Pospíšil, za STAN: Polčák, za ČSSD: Keller. Za KASČM: Konečná, Maštálka.

Hlasování o podpoře přesídlování, takzvaná Strategie pro Sýrii 18. 5. 2019: Pro hlasovali za ANO: Charanzová, Telička, Ježek, za KDU-ČSL: Šojdrová, Svoboda, Zdechovský, za TOP 09: Štětina, Niedermayer, za STAN: Polčák, za ČSSD: Poche

Při hlasování o kvótách pro migranty 29. 5. 2015 není ANO ještě uváděna. Pro hlasovali za TOP 09: Štětina, Niedermayer, Polčák, za KDU-ČSL: Šojdrová, Svoboda, Zdechovský, za ČSSD: Poc, Poche, Sehnalová, Keller.

Babišovy lentilkové šaty

Když chce chobotnice zmizet nepřátelům, vypustí ingoustový mrak. Když chce zmizet skunk, vypustí mrak smradlavé tekutiny. Když chce zmizet politik, vypustí přehlídku lží a výmluv, případně sehraje na veřejnosti komedii k odvedení pozornosti od sebe a důležitých témat.

Jak si čtenáři určitě všimli, prakticky ve všech případech hlasovali europoslanci ANO, TOP 09 a KDU-ČSLv bratrské, či sesterské shodě. A někdo nám neustále přehrává komedie, jací jsou Babiš a Kalousek nepřátelé. Stejné je to s tandemem Bakala-Babiš. Bakala mu poskytuje maximum prostoru v ČT a rovněž Seznam, který je hlásnou troubou Aspen Institutu, neboli Allbrightové a Bakaly dává Babišovi maximální prostor.

Důvod je jednoduchý. Stačí si připomenout, že oligrcha Babiš se svou partou a kumpány s ČSSD s podporou KSČM prodal státní firmu a s ní práva na těžbu lithia australské těžařské společnosti, za níž stojí Allbrightová. Jedná se největší přírodní bohatství naší republiky, s odhadovanou hodnotou v bilionech korun. Česká republika bude dostávat žebráckých 13 % ze zisku. Osobně pochybuji i o tom. Počítám, že to bude jako s ropou ve Venezuele, kde ropu vykupovala jedna firma za minimální cenu, z té platila vládě Venezuely podíl a přepadávala ropu dál s mnohonásobným ziskem. Čekal bych, že takzvaná opozice vedená TOP 09 a KDU-ČSL se bude bouřit a svolávat demonstrace. Ano, svolává demonstrace proti Benešové, kde mnozí demonstrující troubové ani nevědí, proč demonstrují. O lithiu nikdo ani necekne. Přitom kvůli němu by měly být stotisícové demonstrace. A Babiš s Kalouskem nám budou hrát komedii, jací jsou nepřátelé, asi stejní, jako jejich europoslanci při hlasování ve prospěch euromarxistů v německé EU.

Oligarcha Babiš samozřejmě musí odvést pozornost od největšího kšeftu od vzniku republiky v roce 1918 a také od nepříliš inteligentního a trapně průhledného článku Charanzové o mém lhaní a od hlasování svých europoslanců proti naší republice a občanů. Paní Charanzová to opravdu přehnala s arogancí, když si myslela, že Češi jsou tupé opice, které si nenajdou přehledy hlasován v Bruselu. Je to ukázka přístupu polituků ANO k voličům. Nejen politiků ANO. A je zde komedie s lentilkami, protože oligarcha neumí vypouštět inkoust ve vodě, ani nic jiného na suchu. Nic nového, za dvojí kvalitu potravin se schovávala už soudružka Konečná, aniž by se pochlubila svým hlasováním při africké deklaraci.

Evropa se hroutí pod afroislámskou invazí, ekonomika klopýtá, státy se zadlužují, republika je německou kolonií, bruselská byrokracie se mění v německou totalitu, svoboda projevu se začíná rozplývat, politické neziskovky terorizují vlastence, z ČT a Seznamu se valí Sorosova protinárodní propaganda, školství je v rozkladu, děti pod přímým ohrožením pedofilů, celá společnost pod tlakem úchyláků, jaderná válka na spadnutí, bilionové zásoby lithia se prodají za cenu daru. A oligarcha řeší lentilky, konzervy a colu, nejdůležitější témata před volbami. Jen aby odvedl pozornost. Seznam mu k tomu samozřejmě udělal reklamu a vyrobil z něho takového hrdinu, tvrdého a nekompromisního a obhájce českých zájmů, že by mu Gabčík, Kubiš i Fajtl mohli jen závidět. Hrdina, který tvrdě a nekompromisně brání naši zem a naše občany. Oligarcha vyrobil sobě i Charanzové lentilkové šaty, ale stále je pod nimi vidět nechutná pravda. Vítejte ve světě euromarxistické propagandy pro prázdné hlavy, drzé lži a komedie. Euromarxista Goebels, který se prohlašoval za socialistu, by byl svými učedníky v Bruselu, Berlíně i Praze nadšen.

Kdyby Charanzová, Dlabajová, Jourová a Telička neuspěli v boji o koryta, určitě je zaměstná německý Kaufland, když tak ohnivě slouží německé euromarxistické EU. Europoslankyně se svými neupřímnými úsměvy u pokladen. Bojovník za naše zemědělství Telička, který má reklamu pomalu i na každém veřejném WC s potící se pleší, cvičící s rudlem naloženým přepravkami s polským masem a ovocem, opatřenými nápisem: Vyrobeno Agrofert-Česká republika. Pravý bojovník za české zájmy, jak hlásá jeho prolhaná reklama. Stačí připomenout katastrofální přístupové podmínky, které dojednal ještě jako nominant ČSSD a vydatně poškodil naše zemědělství. Máte-li rádi polské maso a ovoce a Babišovu ekologickou řepku a pochutiny z jeho fabrik, dejte hlasy ANO, nebo Teličkovu Hlasu (cizáckých zájmů). Oligarcha by to mohl profesně zkusit v ZOO, kde kdysi hrál komedii o kydání hnoje s úžasnou pražskou primátorkou Krnáčovou. Konečně by jednou dělal něco užitečného v zemědělství. Místo rozhazování cizích lentilek by měl předvádět kvalitu svých produktů.

Stanislav Motl napsal roku 2003 skvělou knihu „Kam zmizel zlatý poklad republiky.“ Vyplývá z ní, že jsme se dostali mezi rozvojové země. V současnosti má nové žhavé téma „Kam zmizelo české lihtium.“

Kdo tady lže, zda já, nebo europoslankyně Charanzová dávám k posouzení čtenářům. Pokud by se článek někde zasekl a vyšel po volbách, nebo nevyšel vůbec, nenadávejte redakci PL. Nemají to s euromarxisty a oligarchy lehké. Najdete jej mimo jiné, opět na „martin koller právě dnes“.

Martin Koller
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKulaci dneška?! Švédsko kráčí ve šlépějích bolševizmu - děti nepřátel režimu jsou ve školách mučeny a zesměšňovány   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 05:46:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Švédská školačka se odmítla připojit k pátečním stávkám za klima. Učitelka jí přiměla, aby se postavila před třídu a všem svůj názor vysvětlila. Dívka se vrátila domů zdrcená, protože jí spolužáci obvinili z popírání klimatické změny. Když si matka stěžovala u ředitele, dostalo se jí výtek, že se dcera nechce zapojit do řešení vážných sociálních otázek.

U nás se kdysi takhle na stupínku předváděli děti kulaků a nepřátel lidu.

Autor: Martin Gust / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko v době hrozící krize amerického dolaru navyšuje rezervy zlata   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 05:40:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Globální zlatá horečka, vedená Ruskem, které diverzifikuje své devizové rezervy, je správná věc, protože hodnota amerického dolaru se snižuje, řekl generální ředitel společnosti Euro Pacific Capital Peter Schiff.

Úloha dolaru jako rezervní měny bude podle Schiffa brzy zpochybněna.

„Myslím si, že Rusko, nebo jiné centrální banky, potřebují zvýšit své zlaté rezervy kvůli hrozící dolarové krizi. Od té doby, co USA odstoupily od zlatého standardu, byl svět ve standardu dolaru. To bylo v pořádku, když byl dolar podložen zlatem, ale nyní se dolar neopírá o nic…,“ řekl Schiff.

„Dosud to nebyl problém, protože lidé stále vnímají hodnotu dolaru, ale myslím si, že se to změní,“ dodal.

Rusko samozřejmě chce nakupovat tolik zlata, kolik to jde, zatímco cena je stále relativně n nízká, dodal Schiff a dodal: „To jí umožňuje vybudovat velkou hromadu zlata, která by nahradila sníženou hodnotu, kterou má dolar jako rezervní měna.“

„Příští recese americké ekonomiky nastane, když se Federální rezervní systém (Fed) vrátí na nulu a spustíme QE4,” uvedl expert. „Úloha dolaru jako rezervní měny bude zpochybněna,“ řekl Schiff a poznamenal, že centrální banky budou potřebovat alternativu. „Jedinou životaschopnou alternativou podložení měn jsou skutečné peníze, které je zlato.“

Zatímco ostatní země směnují své měny za dolary, Spojené státy nemohou dělat totéž a problémem je, že „my [Spojené státy - Ed.] nemáme dost zlata ve srovnání se všemi měnami, které byly vytvořeny a budou se vytvářet“.

Schiff také předpokládá, že žádná země není spokojená s tím, že „USA používají dolar jako zbraň“. Takže aby se distancovali od dolaru, zvýší nyní své rezervy zlata, které je „stále levné, protože když dolar skutečně začne krachovat, cena zlata bude stoupat“.

Svým jednáním Washington tlačí země k tomu, aby hromadily zlato, vysvětlil Schiff a vysvětlil, že je to vlastně to, co USA „s Čínou dělají během obchodní války“.

Podle odhadů Světové zlaté rady (WGC) se objem tohoto drahého kovu v bilanci centrálních bank v minulém roce zvýšil o 651 tun, což je největší ukazatel od roku 1971, kdy se USA vzdaly zlatého standardu. Téměř polovinu tohoto zlata si koupila Ruská banka.

Nyní má Centrální banka Ruska 2112 tun zlata o hodnotě kolem 87 miliard USD, což je rekordní objem za celé dějiny moderního Ruska. Za posledních deset let se podíl zlata na rezervách země zvýšil ze 3,5 na 18,6 procenta a investice do amerických obligací a amerického dolaru se snížily na minimum. V důsledku toho se Rusko posunulo na páté místo ve světě mezi držiteli zlatých rezerv.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m4Tg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský velvyslanec pro odzbrojení odhalil pokrytectví americké „jaderné průhlednosti"   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 05:37:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský velvyslanec pro odzbrojení Li Song (Li Sung) pronesl 22. května místního času na zasedání o odzbrojení v Ženevě projev, ve kterém odhalil pokrytectví americké „jaderné průhlednosti".

Li Song zdůraznil, že Spojené státy opakovaně kritizovaly zákonné a racionální budování čínské národní obrany. Vysoký úředník americké vlády řekl, že Čína jedná neprůhledně v otázkách modernizace a rozsahu jaderných sil. Americká strana pochybuje o čínských záměrech pro rozvoj jaderné energie. Čína není jako Spojené státy, a nikdy nebude jako Spojené státy. Čína nemá americkou jadernou strategii ani politiku. Výše uvedená obvinění ze strany USA jsou neopodstatněná. Pro třístranné jednání mezi Čínou, USA a Ruskem o kontrole zbraní neexistuje základ ani potřebné předpoklady. Čína se takového jednání nikdy nezúčastní.

Li Song řekl, že čínská jaderná strategie a politika je nejprůhlednější ze všech států s jadernými zbraněmi. Čína pevně trvá na cestě mírového rozvoje a sebeobranné jaderné strategii. Čínské jaderné zbraně neohrožují žádnou zemi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJohn Whitehead: Jak přežít čas, který přichází   
Pridal tk Pátek 24 květen 2019 - 05:34:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ti, kteří dnes dospívají, budou zažívat těžší časy, než které zažívali jejich rodiče či prarodiče. Zjistí, že nedokáží splatit daně, které se od nich budou vyžadovat, či zaplatit školné na vyšších školách či univerzitách. Čeká je tvrdá klání, až se budou ucházet o slušná zaměstnání a jejich soukromí bude narušovat neustále špehující stát. Stanou se poddanými vojenského impéria stále a stále vyvolávajícího války nikoli s nepřáteli skutečnými, ale s těmi, které impérium za nepřítele označí. A pak zjistí, že jim nezbývá nic jiného, než v pevném tvaru pochodovat společně s vládou, která už nebude sloužit lidem, ale bude od lidí vyžadovat, aby jí byli poslušní jako otroci.
A když se vzepřou, dočkají se tvrdého trestu.

Smutná vyhlídka, že ano?

Naneštěstí, my všichni, kteří jsme tohle všechno měli dopředu vědět, jsme zcela zklamali v tom, abychom příchodu takovéto budoucnosti zabránili. A nedbali jsme ani dost o to, abychom při životě uchovali naše svobody a dali našim mladý lidem do rukou nástroje potřebné k tomu, aby uspěli v neosobní džungli, kterou se současná Amerika stala.

Přes půl milionu občanů USA žije dnes na ulici. 46 milionů jich žije pod hranici chudoby a 16 milionů amerických dětí žije v rodinách trpících hladem. Kongres vydává ročně v průměru 50 nových zákonů, týkajících se kriminality, dva miliony Američanů je v současnosti uvězněno, sedm milionů Američanů podléhá tzv. nápravné péči, čímž se USA stávají nejpočetnějším vězením na světě. A přinejmenším, 2,7 milionu amerických dětí mají aspoň jednoho z rodičů ve vězení.

Každý rok zabijí američtí policisté přinejmenším 400 až 500 nevinných lidí, a pravděpodobnost, že člověk bude zabit policií, je osmkrát větší, než že padne za oběť teroristům. Průměrně sto amerických domácností se v průběhu jednoho roku stane cílem nájezdu zvláštních těžce ozbrojených policejních jednotek SWAT, a daňoví poplatníci v USA zaplatí v průměru ročně 52,6 milirdy dolarů za to, že jsou vládními zpravodajskými agenturami sledováni takřka na každém kroku.

Od 11. září 2001 vložily USA do válek proti Afghánistánu a Iráku i do své role četníka ve zbytku světa 1,6 bilionu dolarů.

Jediným způsobem, jak zastavit tento šílený běh Ameriky, je říct: „Dost je dost! A začít bojovat za věci, ve kterých skutečně o něco jde. A nezáleží přitom, jak jste stár, a nezáleží dokonce ani na vašem politickém názoru. Cítíte-li však, že byste něco mohl říct, řekněte to. Buďte aktivní a činorodí, a máte-li za to, že by toho bylo potřeba, chytněte do ruky transparent a vyražte do ulic. A když zjistíte, že jsou znásilňována občanská práva, nebuďte němí.

Probuďte se a povstaňte!

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google - P.C.Roberts - Guest Contributions - Whitehead: How to survive the journey....


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3034 sec,0.0897 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,939kB