Úterý 28 květen 2019
Faktickým vítězem voleb je SPD, propadákem ČSSD, trapákem Babiš a špínou Piráti   
Pridal tk Úterý 28 květen 2019 - 07:22:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hned úvodem: samozřejmě matematicky je vítězem voleb Babišovo hnutí, které podporují Piráti a další pseudodemokratické strany. Práskáním a udáváním se stále hnutí ANO stává otloukánkem, a lidská vlastnost je "otloukánka ochraňovat".

Hlavní zpráva: pokud připočteme SPD, ANO Troll, tak skoro hrozivých 80% občanů České republiky na Evropskou unii z vysoka "kašle". A je to důkaz, že Evropská unie s Lisabonskou smlouvou je ještě horší, než pověstné RVHP v čele se Sovětským svazem. (Účast ve volbách je 28,72%)

To je pro Brusel hrozivý signál z České republiky a mainstream si může plácat, co chce, včetně těch "správných" veřejnoprávních analytiků!

ČSSD

bez přehánění katastrofa. Hamáček a celá ČSSD si stále neuvědomují, že důraz na cenzuru, kde na ministerstvu vnitra se pohybují extremisté v čele s Jakubem Jandou, Kolářem, generálem Petrem Pavlem je útok na lid český a ten si svobodu těmito extremisty nechce nechat vzít. Když se k tomu připočte rozvrácené MPSV v čele s Marksovou, aby pokračovalo s ještě horší Maláčovou a jakousi komedií na stejné bolševické žaludky a rovné důchody prapodivné gender dámy Danuše Nerudové, rozvrácené školství a žádost na další tisíce pomocných učitelů na inkluzi, je ohodnocení lidu takové, jaké je.

SPD

samozřejmě matematicky žádným vítězem není. Pokud však vezmeme zaháčkování ve skupině, která přes polititické útoky, vyhrožování smrtí (Salvini) či zločinným posíláním do blázince a donucení bank, aby nedaly úvěry (Le Penová) a přesto či právě proto drtivě posílily (připočtěme Orbána a další) je jasné, že terorismus na tyto strany už v Evropě bude muset přestat včetně urážek.

Piráti

na to, že jim pomáhal podvodně "Člověk v tísni", manipulovali sotva plnoleté děti ve školách a dostávali nezaslouženou, leč díky loajalitě k Bruselu obrovskou výpomoc v mainstreamu, především veřejnoprávní Čt, je výsledek žalostný.

Povolební trapák


jednoznačně Babiš, který v přímém přenosu tvrdil, že SPD lže, protože ANO je protimigrantské. Lže však Babiš! A jaksi cudně zatajil Jourovou a její loajalitu k Merkelové, jaksi cudně zatajil, že teprve nárůst preferencí SPD a podobných stran změnil strategii ANO a vrhnul se jak Mrs. Bean na Orbana a začal horovat protimigrantsky. Usvědčený lhář je Babiš, morálním vítězem Okamura! Ještě v březnu 2018 Babišovci kritizovali Maďarsko za zákony proti migraci, Sorosovi a za drzost, že má nad 50%, což je totalita.

Evropský parlament doporučil členským státům Evropské unie, aby zahájily řízení s Maďarskem kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot. „Tendence porušování unijních hodnot tam jsou. Evropská komise na rozdíl od parlamentu v tom hlasování říká: Pojďme ty jednotlivé věci řešit jednotlivou procedurou o porušení práva,“ řekla Jourová s tím, že to má v sobě element ten, že může skončit až u evropského soudu, který jako jediný má právo intepretovat, co jsou evropské hodnoty.

Takže ne lid, Babiši, ale soud prý bude posuzovat "evropské hodnoty": a to žádala Jourová a Babiš mlčel. Pak teprve otočil!

Naopak podvodná komisařko Jourová, totalita spočívá v tom, že veřejnoprávní média uráží voliče SPD, o stranách, co nechtějí diktát Bruselu prapodivná chátra hostů veřejnoprávních může veřejně říkat jako za bolševika jakákoliv handlivá slova a žádný trest není! A bojovat proti síle zločinu sta miliard veřejnoprávních a neprohrát je morální úspěch!

A obrovský faktický úspěch Mattea Salviniho v Itálii, Le Penové ve Francii, Orbána v Maďarsku a nesmíme zapomínat na totální propad dvou podvodných stran v Británii, co urazily voliče a zesměšnily demokracii formou Brexit, následný mohutný vzestup Farage - vítěze voleb v Británii - to vše ukazuje, že bruselská totalita se hroutí ve svých základech jako RVHP, jako Hitlerova říše a opět se vrací svoboda do zemí Evropy. Ten tlak je obrovský a spodina jako Jourová, která něco nabízí a pak po zvolení otočí a chrání ji policie a Lidové milice Evropské unie musí nést své následky.

Do slova a do písmene!


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2507-faktickym-vitezem-voleb-je-spd-propadakem-cssd-trapakem-babis-a-spinou-pirati

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUnikne Erdogan z americké pasti?   
Pridal tk Úterý 28 květen 2019 - 07:02:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo zahraničí USA požaduje, aby do konce prvního červnového týdne Turecko zrušilo dohodu s Ruskem ohledně S-400. Ustojí Recep Erdogan tlak Washingtonu?

Spojené státy opakovaně vyhrožují Turecku kvůli nákupu ruského systému protivzdušné obrany S-400 Triumf. Administrativa Donalda Trumpa dokonce hovořila o sankcích. Bílý dům však ještě neučinil žádné skutečné kroky. Nyní se ale všechno změnilo.

Ministerstvo zahraničí USA dalo Ankaře nejzazší termín do konce prvního červnového týdne, aby zrušila smlouvu na S-400 s Ruskem. V opačném případě bude Turecko čelit zcela negativním důsledkům. Ankara může být vyloučena z programu na výrobu stíhaček páté generace F-35, za které již Turci zaplatili 900 milionů dolarů, oznámila stanice CNBC s odkazem na anonymní zdroj z Ministerstva zahraničí USA.

Motivace Ministerstva zahraničí je stále stejná - ruské systémy nejsou kompatibilní se systémy NATO, které má ve výbavě turecká armáda. Předtím však američtí generálové, zejména vrchní velitel spojeneckých sil NATO v Evropě Curtis Scaparotti, tvrdili něco jiného. Obávali se, že když Turecko získá systém S-400 i stíhačky F-35, bude studovat jejich schopnosti vůči sobě navzájem a předávat tyto údaje ruské straně.

Proces vyjednávání zašel příliš daleko

Spojené státy a Turecko nyní usilují o přímá vyjednávání ohledně zrušení transakce. Je zřejmé, že se obě strany snaží vytvořit podmínky, za kterých bude snazší obvinit partnera z podkopávání spojeneckých vztahů. Turecko stále trvá na tom, že systém S-400 neohrozí zájmy Spojených států, a že používání ruských komplexů nezpůsobí únik cenných technických informací o nových letadlech. Ankara se do poslední chvíle snaží zachovat image strany, která až do konce udržuje cestu kompromisu.

Situace se přiostřuje, protože konečný termín se blíží. První stíhačky F-35 by se měly na turecké letecké základně Malatya objevit v listopadu. Ruský systém protivzdušné obrany dorazí o měsíc dříve. Jakmile budou první komplexy S-400 nasazeny v Turecku, nebude cesta zpět. USA budou muset uvalit sankce a zrušit prodej F-35. Taková opatření však nepřinutí Erdogana, aby se sklonil před svým partnerem NATO. Turecký prezident již prohlásil, že rozhodnutí o S-400 je konečné a nebude se měnit.
Krize, týkající se S-400, bude v každém případě vážnou výzvou pro vedení země, a uspíší snahy Ankary směrem k nezávislejší politice.

Jaké kroky může Erdogan podniknout?

Musí posílit obranu, protože situace v Sýrii a severním Iráku klade větší nároky na armádu. Alternativou ke Spojeným státům může být pouze Rusko. Pokud Spojené státy přeruší dodávky F-35, Moskva může nabídnout Ankaře stíhačky Su-35 a Su-57. Souběžně s tím by byly posíleny politické i ekonomické vazby mezi Ruskem a Tureckem.

Je však příliš brzy na vytváření iluzí o rozdělení těchto dvou spojenců NATO. Nejlepší způsob, jak by mohly USA z této situace vybruslit, by bylo poštvat Rusko a Turecko proti sobě.

To lze nejrychleji provést v Sýrii. Za posledních 24 hodin byly z provincie Idlib vypáleny dvě desítky granátů směrem k ruské letecké základně Hmímím. Syrská vládní armáda, útočící na pozice militantů, převzala kontrolu nad několika vesnicemi, a testuje tak Erdoganovu trpělivost. Turecký ministr obrany Hulusi Akar řekl v rozhovoru pro Habertürk, že situace v Idlibu je velmi složitá. Asad chce znovu získat kontrolu nad poslední baštou opozice. A v některých sporných otázkách by turecká strana nemohla souhlasit s Ruskem.

Rusko a Turecko nemají zájem na vyhrocení situace v tomto regionu, takže bychom měli očekávat nové kolo rozhovorů mezi Vladimirem Putinem a Recep Erdoganem.

Mezi Tureckem a USA je hodně problémů. Washington podporuje Kurdy, poskytuje útočiště organizátorům převratu a omezuje kontakty Turecka s Ruskem a Íránem. Avšak s přihlédnutím k historickým, vojensko-politickým vazbám se obě země budou snažit anulovat demontáž kvůli komplexům S-400. Turci nabídli Američanům kompromis - vypnou radar S-400, když budou stíhačky F-35 ve vzduchu, a naopak. Turecko snížilo na polovinu obchodní clo na dovoz 22 amerických nominálních hodnot. Pokud se týká Erdogana, učinil gesto dobré vůle. Oplatí mu to Washington?

Příští měsíc se Erdogan a Trump zúčastní summitu G20 v japonské Ósace. V červenci dorazí šéf Bílého domu do Turecka. Trump se zřejmě pokusí vyřešit spor ohledně S-400 během osobní schůzky. Pokud se mu to nepodaří, Spojené státy hodí Turecko do náruče svému hlavnímu geopolitickému soupeři - Rusku.

Phil Uman

Will Erdogan escape from the American trap? vyšel 22. května 2019 na Katehon.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7920-unikne-erdogan-z-americke-pasti.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodporu banderovců zaplatila ČSSD ve volbách do europarlamentu naprostým propadákem   
Pridal tk Úterý 28 květen 2019 - 06:51:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Myslím si, že nikdo nečekal ve volbách do europarlamentu pro ČSSD takový debakl. Takže, je asi na místě, položit si otázku, proč levicově založení voliči ČSSD tímto způsobem odepsali.

Levice bývá spojovaná s politikou sociální spravedlnosti, která se zasazuje o růst platů, důchodů, zlepšování zdravotní péče, vzdělání a hlavně ochranu sociálně slabších.

Levicoví voliči jsou však vnímaví i na orientaci zahraniční politiky svých stran.

Pokud se týká mojí první věty, tak v záležitostech sociální podpory našich občanů Andrej Babiš zcela „vyluxoval“ hlasy levici nízkou nezaměstnaností, růstem platů, růstem životní úrovně, ale hlavně si získal důchodce vysokým navýšením důchodů a příslibem dalšího zvyšování. A důchodci přece jen tvoří významné procento naší voličské základny.

Co se týká mojí druhé věty, tedy orientace zahraniční politiky, tak levicoví voliči jsou citliví na agresivní politiku Západu a tíhnou spíše na východ – tedy k Rusku. A pokud se ohlédneme do nedávné historie co se týká politiky Západu a jejich vojenských agresí vůči jiným zemím, tak v posledních 20 letech Západ vojensky napadl tolik zemí, jako nikdy v historii. Srbsko, Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie se statisíci mrtvými jsou toho dokladem...

Pokud se ohlédneme na východ, tedy do Ruska, tam Putin 20let vede boj za stabilizaci a rozvoj Ruska, kdy naopak Západ podporuje každého, kdo vyvolává konflikty v zemích bývalého SSSR. Toto se týkalo v minulosti Čečenska, Jižní Osetie a nedávno východní části Ukrajiny.
ttps://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1426902-usa-a-gruzie-podepsaly-dohodu-o-strategickem-partnerstvi

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ukrajina-jedna-s-usa-o-nakupu-zbrani-uvedl-ministr-zahranici/r~e55f2b801b1d11e9be8b0cc47ab5f122/

Dá se říct, že Rusko vede spravedlivé války, zajišťující jeho vlastní bezpečnost, kdežto Západ vojensky napadá země, se kterými nesousedí, které nikoho neohrožují, ale odmítají se podřídit jeho diktátu.

A na toto jsou levicoví voliči citliví.

Co se týká Andreje Babiše, ten se k těmto otázkám příliš nevyjadřuje. V případu „Nikulin“ ministr spravedlnosti za ANO Robert Pelikán rozhodl v rozporu se zákonem (což potvrdil Ústavní soud) o jeho vydání do USA a obratem rezignoval. Náš rusofobní mainstream za tento čin Andreje Babiše nekritizoval a voliči ANO s tímto porušením práva Andreje Babiše nespojovali.
https://www.novinky.cz/domaci/502099-vydani-hackera-nikulina-do-usa-bylo-protizakonne-rozhodl-ustavni-soud.html

Ovšem, co se týká ČSSD, ta se s v rusofobii činí.

Korunu tomu všemu totiž nasadil náš současný ministr zahraničí Tomáš Petříček svojí návštěvou Ukrajiny, které se v poslední době vyhýbají i západní politikové, aby podpořil ukrajinskou vládu opírající svoji moc o banderovce. Hovořil o ruské agresi, čímž si s banderovci velmi notoval:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2718203-petricek-v-kyjeve-mluvil-o-ruske-agresi-ukrajinsko-ceske-vztahy-ma-resit-nove-forum.

Tato záležitost byla u nás značně medializovaná a tak se o této ostudě Tomáše Petříčka a ČSSD dozvěděl celý náš národ.

Jak víme, celý válečný konflikt na východě Ukrajiny vznikl tím, že Ukrajinci ruského původu odmítli uznat násilný převrat v Kyjevě, kdy byl nezákonným způsobem svržený legitimně zvolený prezident a pučisté okamžitě začali s výhrůžkami na adresu obyvatel ruského původu. Tak je prostě tito obyvatelé východní části Ukrajiny odmítli uznat za svoje nové vládce a v referendu se rozhodli pro osamostatnění. Kyjevští pučisté je vyhlásili za teroristy a poslali na ně ukrajinskou armádu, aby je zlikvidovala jako teroristy. Jenže se přepočítali, obyvatelé Donbasu ubránili svoje životy i životy svých žen a dětí a ukrajinská armáda za cenu velkých ztrát byla odražena.

A zatímco pravice neprotestuje proti porušování mezinárodního práva, pokud je páchané na občanech ruského původu – viz zaujatost a doposud žádný výsledek ve vyšetření masakrů:
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/353289/vysetrovani-masakru-v-odese-bylo-zaujate-a-selhalo-mini-mezinarodni-experti.html,
tak levice vyžaduje dodržování mezinárodního práva a odsuzuje zcela jasné agrese.

A tady bych řekl, že Tomáš Petříček levici a tím pádem i ČSSD znemožnil úplně. Nikde jsem nezaznamenal ze strany voličů ČSSD, že by návštěvu banderovské Ukrajiny od Tomáše Petříčka schvalovali. Že je Ukrajina banderovská mohu napsat s klidným svědomím, když je jedna z hlavních kyjevských tříd pojmenovaná po Stěpanu Banderovi:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/408952-z-moskevske-tridy-v-kyjeve-se-po-dekomunizaci-stala-banderova.html

A jaké zločiny páchali banderovci za II. světové války se dá snadno dohledat:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Voly%C5%88sk%C3%BD_masakr

Je zřejmé, že důvodů, proč levicoví voliči zavrhli současnou ČSSD je více. Některé z nich jsem uvedl v úvodu. Ale zahraniční politika, kdy ministr ČSSD podporuje nelegitimní násilné převraty a banderovce, je zřejmě na levicové voliče již příliš.

Levicová strana si prostě nemůže dovolit podporovat režimy, které mají za hrdiny banderovce:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2688647-porosenko-podepsal-kontroverzni-zakon-z-banderovcu-dela-valecne-veterany

Budoucnost ČSSD nevidím dobře.

Posledního, skutečně levicového politika Jaroslava Foldynu současná ČSSD vyštípala z vedení strany a Pocheho lidé nikoho jiného do vedení ČSSD nepustí.

Dá se říct, že ČSSD tímto směřuje k úplnému zániku, což je škoda u této naší nejstarší politické strany.

Jaromír Petřík

Zdroj: blog autora
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZlo slaví, ale v dálce začíná svítat   
Pridal tk Úterý 28 květen 2019 - 06:47:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Eurovolby jsou u konce. Zlo stále slaví, ale ne všude. U nás se jedná především o oligarchu Babiše a jeho spolek ANO a Piráty. Znovu uspěli nestydatou komedií. U voličů Pirátů se ani nelze divit. Pubertální mládež je lehce ovlivnitelná a v současné společnosti, která je notně zhlouplá a dětinská mnozí zůstanou puberťáky až do smrti. Někteří naštěstí vyrostou a dostanou rozum. Jde jen o to, kolik bude kterých, protože budoucnost není růžová.

Potěšující je fakt, že nářez dostala protinárodní ČSSD, vedená podlézavými slouhy Babiše, Sorose, Allbrightové a německých euromarxistických zájmů Hamáčkem, Petříčkem, Špidlou, Prouzou, Jandou a jim podobnými. Rovněž komunisté by se konečně měli probrat a zbavit Babišových slouhů Filipa, Dolejše, případně dalších, kteří je vedou do zkázy. Bohužel uspěly ve své rozvratné činnosti rovněž desítky nevolitelných pidistraniček, které opět ubraly hlasy perspektivním kandidátům a určitě za to dostanou odměnu. Dělají to opakovaně a už bychom si těchto euromarxistických klaunů a klaunek, kteří vždy vylezou nedlouho před volbami a srší vlasteneckými hesly s podporou masmédií, měli všimnout.

V případě oligarchy a jeho party krasavic z Aspen Institutu Allbrightové se úspěchu divit lze. Vysoká podpora tohoto protinárodního hnutí je dána kromě krátkodobých investic a nestydaté a prolhané komedie snad už jen zarytou zvířeckou tupostí některých voličů. Především takových, kteří nechtějí vidět fakta a nechtějí si přiznat svoji omezenost a svoje chyby. Jinak by nemohli dát vysoký počet hlasů Charanzové, která opakovaně hlasovala v EU proti zájmům naší republiky. Totéž lze říci o Dlabajové. Obě jsou členky Aspen Institutu, stejně jako Hamáček, nebo generál Hanba-Pavel. Informací o jejich hlasováních bylo na internetu i mezi lidmi dost. Chtělo to jen použít mozek a nechovat se jako tupé stádo dobytka. Nelze než konstatovat, že voliči ANO jsou příznivci Allbrightové, Sorose a byrokratické diktatury rasistické EU, multikulturalismu, afroislámské invaze a války. Mají pravděpodobně radost z toho, že Babiš a jeho vláda prodali australské firmě, za níž stojí Allbrightová naše zásoby lithia v ceně řádově bilionů korun za 13 % ekonomického výsledku. Využili k utajenému prodeji povyku kolem Benešové a demonstrací a zmatku kolem voleb. Tomu se říká dárek. Místo aby se lithium těšžilo vlastními prostředky, prodalo za víc a využilo se ve prospěch státu, budeme se dále zadlužovat. Chvíle, kdy Babiš poníženě v kleče líbal ruku Allbrightové, která se zasloužila o vraždění v Jugoslávii a podporu afroislámské invaze, byla opravdu symbolická. Evidentní vlastenec a bojovník za český stát, národ a jeho zájmy.

Pokud se někteří omezení důchodci těší, že jim milovaný oligarcha zase přidá, těší se oprávněně. Ale mohou se taky těšit na růst cen, stejně jako po letošním přidání. Takže opět vlastně nedostanou nic, možná si spíš pohorší. Bohužel, mnozí nedokážou myslet lépe, než v horizontu následujícího dne. Žádné rasové afrikanizace IQ není třeba. V jejich případě jsme ji už dosáhli, možná i překročili. Oligarcha si na ty důchody vypůjčí a zaplatíme to samozřejmě i s úroky. K tomu dostaneme navrch tvrdší byrokracii, nárůst nesvobody, další chudobu a možná i jadernou válku. Děkujeme svému demokraticky zvolenému vůdci a jeho voličům. Bude hůř.

Zlo tedy slaví a opravdu symbolicky. Dnes je to 77 let, co českoslovenští parašutisté zlikvidovali německého rasistu a zastupujícího říšského protektora Heydricha. Určitě by dnes slavil taky. Jednotná Evropa pod německým vedením byl nacistický a pangermánský sen. Dnes by určitě jásal Heydrich, stejně jako Frank, kterého naše justice nechala po zásluze pověsit, nebo Henlein, který v hrůze před spojeneckým soudem spáchal sebevraždu. V EU se možná dočkáme jejich rehabilitace a prohlášení za hrdiny sjednocené Evropy, kteří to mysleli dobře. Každopádně nacistický sen se plní i bez války, stačí domácí posluhovači protinárodní EU, Sorose, Allbrightové, Merkelové, Macrona a jim podobných. Sami socialisté, aktuálně euromarxisté. Ti dnes slaví. Jenže nic netrvá věčně. Padla i římská říše, zbavili jsme se rakušácké okupace, nacisti vydrželi šest let, komunisté, kteří to mnozí mysleli dobře, ale v praxi mnohdy dělali špatně, vydrželi čtyřicet let. Právě z řad protekčních komunistických nomenklaturních kádrů, které pohřbily předlistopadový režim a jejich potomků se rekrutují současné euromarxistické elity. Babiš, Petříček, Charanzová. Stačí se podívat, kdo je a byl tatík euromarxistky Charanzové, stejně jako euromarxisty Petříčka.

Nicméně uspěli dva jednoznačně vlastenečtí kandidáti. To je první svítání svobody, i když možná vzdálené. Je otázkou, zda jich v praxi nebude víc. Například Sáša Vondra je proamerický, tudíž by měl být proti EU. Ale bude proamerický pro Trumpa, nebo pro Sorose? Uvidíme. Je třeba sledovat a zveřejňovat, jak kdo volí. Každopádně jsou tu dva symboličtí jednoznační vlastenci, David a Blaško. Jako ti dva stateční parašutisté Gabčík a Kubiš. Dva proti nenávistné hydře, která chce ožebračit a zničit náš národ, kdysi nacistické, dnes euromarxistické. Tehdy jako dnes, stejně jako kdysi československé odbojáře, je čeká boj se zlem, lží, sprostotou, korupcí, hrabivostí, prolhanými a cenzurovanými médii, stupidními ideologiemi a rasismem. Zbabělců a zrádců bylo a je vždy dost. Ale byli také vlastenci a hrdinové, kteří nekolaborovali. Buďme jako oni, vraťme se ke kořenům.

Spolupracujme s vlastenci doma i v zahraničí proti diktatuře bruselských euromarxistů. Naše dva úspěšné vlastence čeká boj s arogantními a agresivními cizáckými přivandrovalci, kteří chtějí vládnout v naší zemi, případně ji rozkrást a ponížit, stejně jako oligarchové Ukrajinu. Na jedné straně vábení koryty, na druhé ohrožení, že podivně skončí jako vlastenecký jugoslávský prezident Miloševič, nebo geniální komunista Ransdorf. Snažme se je podporovat a nezapomínat ani na jiné vlastenecké kandidáty, kteří v souboji se zlem neuspěli. Budeme je potřebovat.

Martin Koller


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael útočí na cíle v Sýrii, jsou oběti   
Pridal tk Úterý 28 květen 2019 - 06:35:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelští vojáci ostřelovali vesnici v provincii Kunejtra. Objevily se informace o zraněných lidech a také o poškození jednotek vojenského vybavení. O události informovala syrská státní televize.

„Izrael zahájil raketový útok na vesnici Tell al-Shaar,“ uvádí se ve zprávě syrské televize.

Počet zraněných zatím nebyl upřesněn, stejně jako nebyly specifikovány konkrétní typy vojenské techniky.

Syrský vojenský zdroj infromoval o smrti muže a o zranění jednoho z bojovníků.

Izraelská armáda na svsém oficiálním účtu na Twitteru uvedla, že zasáhla syrskou protiletadlovou pozici poté, co se izraelský vojenský letound dostal pod palbu. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dodal, že nemá v úmyslu tolerovat agresi.

Izraelské obranné síly opakovaně útočí na cíle v Sýrii. Naposledy k takovému útoku došlo minulý týden. Orgány země vysvětlují takovou strategii potřebou zastavit snahy Íránu o získání vojenské opory v Syrské arabské republice.

Minulý měsíc Sýrie obvinila Tel Aviv z toho, že uskutečnil nálet na vojenské základny v Masjafu v provincii Hamá na severozápadu Sýrie.

Sýrie a Izrael

Dne 18. května syrská státní agentura SANA informovala o tom, že protivzdušná obrana (PVO) Sýrie odrazila útok neznámých objektů z území „okupovaného Izraelem“.

„Neznámé objekty byly vypuštěny z území obsazeného Izraelem, na jihu země, PVO je sestřelila,“ uváděla tehdy SANA, která se odkazovala na vlastní zdroj v Kunejtře.

O den dříve zase syrský vojenský zdroj sdělil Sputniku, že systémy PVO odrazily útok objektů vypuštěných z okupovaných Golanských výšin. V Damašku bylo v noci na sobotu slyšet několik výbuchů.

Teroristé v Sýrii

V Sýrii se v poslední době zvýšil i počet útoků ze strany teroristů. Nedávno musela syrská armáda reagovat dělostřeleckou palbou na ostřelování teroristů, čímž zničila jejich raketomety na severu provincie Hamá.

„Nyní zde probíhá poziční válka. Teroristé denně bombardují syrské město Al-Suqaylabiyah a okolní oblasti. Téměř každý druhý den jsou pohřbíváni civilisté, kteří se stali oběťmi ostřelování. Armáda reaguje na ostřelování palbou,“ vyjádřil se tehdy pro Sputnik zdroj obeznámený se situací.

Podle zdroje teroristé soustředí své síly v okolí syrského města Kafr Nabúda. Armáda rovněž posiluje své pozice a připravuje se na možné nové útoky teroristů.

Nutno poznamenat, že teroristé během posledních několika dnů učinili na severu provincie Hamá více než tři pokusy o likvidaci vládních sil. Během útoků teroristé používali tanky, obrněná vozidla a raketomety. Všechny útoky se armádě podařilo úspěšně odrazit. Bylo při nich zlikvidováno velké množství militantů a také vojenské techniky.

V poslední době jsou častější také útoky teroristů na ruskou leteckou základnu Hmímím v Sýrii. Již v dubnu se teroristé pokusili základnu ostřelovat celkem dvanáctkrát a k několika útokům došlo i v květnu. Naposledy se tak stalo ve čtvrtek 23. května, kdy teroristé vypustili čtyři rakety. Všechny střely byly včas zachyceny prostředky protivzdušné obrany a zneškodněny, raketomet byl zničen.

V okolí syrského města Kafr Nabúda v provincii Hamá od 22. května pokračují kruté boje. Teroristé se snaží obsadit město, přičemž ale již ztratili dva tanky, tři raketomety a přes 140 bojovníků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m65p
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOECD: Růst čínského ekonomického rozvoje se zpomalí, ale bude i nadále silný   
Pridal tk Úterý 28 květen 2019 - 06:26:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydala v posledních dnech roční zprávu o ekonomickém výhledu na rok 2019. Ve zprávě se uvádí, že kvůli strukturální reformě dojde ke zpomalení růstu čínského ekonomického rozvoje, ale růst bude i nadále silný.

OECD nedávno vydala roční zprávu o ekonomickém výhledu, ve které předpovídá růst světové ekonomiky a velkých ekonomik v letošním i příštím roce. Úřad pro hospodářskou politiku OECD pro čínskou ekonomiku předpokládá, že tempo růstu dosáhne v roce 2019 hodnoty 6,2 % a v roce 2020 to bude 6,0 %.

Ve zprávě se uvádí, že čínská ekonomika čelí výzvám zvýšení nejistoty globální ekonomiky, mezinárodních obchodních sporů a strukturální reformy. Disponibilní příjmy Číny na obyvatele neustále rostou a domácí poptávka, zejména spotřeba, je stále silná a stala se důležitým faktorem pro stabilizaci čínské ekonomiky. Podle ekonomických údajů zveřejněných čínskou vládou v prvním čtvrtletí roku 2019 přispěla konečná spotřeba k hospodářskému růstu mírou 65,1 %. Ředitelka Úřadu pro hospodářskou politiku OECD pro čínskou ekonomiku Margit Molnarová uvedla, že zvýšení podílu spotřeby na ekonomickém růstu je správné. V procesu postupného rozvoje Číny v rozvinutou zemi musí dojít ke zvýšení podílu spotřeby a ke zlepšení příspěvku spotřeby. Řekla, že v Číně stále existuje velký potenciál pro rozvoj spotřeby.

Vzhledem k obchodnímu sporu mezi Čínou a Spojenými státy se okolní svět obává stažení zahraničních investic z Číny. Nicméně, podle údajů zveřejněných čínským ministerstvem obchodu využila Čína v prvních čtyřech měsících roku 2019 zahraniční kapitál v hodnotě 30,52 miliardy yuanů, což představuje meziroční nárůst o 6,4 %. Z toho zahraniční investice do zpracovatelského průmyslu se meziročně zvýšily o 11,4 %.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSociálně demokratičtí kamikaze   
Pridal tk Úterý 28 květen 2019 - 06:24:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ulice zahřímala. To je alespoň jeden ze způsobů, jak interpretovat výsledky voleb do Evropského parlamentu. Strany zastoupené na protivládních demonstracích (ODS, Piráti, TOP 09/STAN, KDU-ČSL) dohromady získaly 12 z 21 křesel ČR v Evropském parlamentu a prostou většinu 47,38 % hlasů. To je o 15,88 procentních bodů více, než jim přisuzoval předvolební průzkum CVVM, který jsme citovali minulou středu. Podle něj měly získat 31,5 %. Když jsme minulý týden k odhadovanému výsledku protivládních stran připočetli ještě odhadovaných 8,5 % hlasů pro ČSSD, opozice měla získat 40 % oproti 43 % pro ANO-SPD-KSČM. Sociální demokraté ale nedosáhli na nutných 5 % (získali jen 3,95 %) a pomohli tím odsunout Andreje Babiše a spol. do menšiny s 37,56 % hlasů ve volbách. Část zásluh si mohou připsat sociálně demokratičtí kamikaze Bohuslav Sobotka, Petr Dolínek a Josef Bernard. Obětovali sebe a dost možná i střednědobé vyhlídky své partaje, aby potopili Babišovu loď. Na zítřejších protestech by měli být odměněni hromovým potleskem.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2192 sec,0.0614 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,780kB