Úterý 04 červen 2019
Zvláštní zpravodaj OSN proti mučení informoval novináře, že Julian Assange je v kritickém zdravotním stavu a podle všech známek byl vystaven systematickému mučení   
Pridal tk Úterý 04 červen 2019 - 18:02:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvláštní zpravodaj OSN proti mučení informoval novináře, že Julian Assange je v kritickém zdravotním stavu a podle všech známek byl vystaven systematickému mučení. Britská tajná služba chce podle všeho z Juliana Assange dostat přiznání, že Wikileaks je projekt, který řídí Kreml a Vladimir Putin! Americké vyšetřovatele prý zajímají i uniklé emaily o kauze Pizza Gate z roku 2016, které odhalily napojení politických špiček v USA na satanisticko-pedofilní skupinu Bohemian Grove!

Nils Melzer, zvláštní zpravodaj OSN proti mučení, který 9. května navštívil Juliana Assange ve věznici s vysokou ostrahou v Londýně a spolu se dvěma zdravotnickými experty, řekl médiím, že Julian Assange je ve strašném stavu, pod silným stresem a neschopný vedení soudního procesu a projednávání před soudem. “Naše zjištění bylo, že pan Assange vykazuje všechny příznaky osoby, která byla po delší dobu vystavena psychologickému mučení. Psychiatr, který provázel mou misi, řekl, že jeho zdravotní stav je kritický,” řekl Melzer pro agenturu Reuters v Ženevě.

Zvláštní zpravodaj OSN s téměř měsíčním zpožděním informoval světová média o tom, co zažil v podzemních prostorách londýnské věznice Belmarsh, kde je Julian Assange zadržován. Podzemní část věznice spadá pod kontrolu britské tajné služby a o tomto místě se vyprávějí ve Velké Británii neuvěřitelné děsivé historky. Věznice má status A, tedy zařízení s nejvyšší možnou ostrahou a samostatnými celami pro jednotlivce, pro přirovnání lze použít českou věznici Mírov, která má podobný status. Věznice však má jednu zajímavost. Její nadzemní část patří britské královně, spodní podzemní část ale je pod kontrolou britské ministerstva vnitřní bezpečnosti a tajných služeb. De facto se jedná o dvě věznice nad sebou.

Julian Assange je držen ve vězení, které neexistuje… po právní stránce

V nadzemní části platí civilní právo, ve spodní části neplatí žádné právo, jedná se totiž o území, které legislativně nepatří Velké Británii. Podzemní část věznice totiž po právní stránce neexistuje, a podle britského zákona z konce 19. století platí, že co právně neexistuje, nelze na to uplatňovat britské právo, britské zákony, britskou moc, prostě vůbec nic. Tohoto archaického zákona velmi zdatně využívají všechny britské tajné služby, které v objektech, které oficiálně neexistují, provozují nejrůznější nelegální aktivity, od výroby drog, chemických zbraní, obohacování uranu, až po mučení a vraždy nepohodlných britských a západních novinářů, kteří oficiálně zemřeli na stáří, na infarkt, měli dopravní nehodu apod.

Podle Nilse Melzera je Julian Assange v kritickém stavu a špatně mluví. Před realizací návštěvy, která proběhla v nadzemní části úřadovny ředitele věznice si Melzer všiml, že Julian Assange je omámený a má oteklé tváře. Je to typický symptom po použití barbiturátů a thiopentalu sodného, který vyvolává u mnoha mučených obětí otoky tváří a prstů na rukách. Barbituráty otupují smysly a vězněný muž si tak nestěžuje na mučení, protože nemá přehled o prostoru a čase. Britové podle všeho Juliana Assange nadopovali barbituráty a teprve poté k němu pustili delegáta OSN. Ten však zkušeně odhalil, že Julian Assange je vystavován mučení, které má zjevně zatím psychologickou a neinvazivní formu.

Julian Assange je mučen spánkovou deprivací a waterboardingem

Předpokládá se, že Julian Assange je vystaven mučení formou odpírání spánku, což po několika dnech vede k halucinacím a nervovému kolapsu, ale vyloučen není ani waterboarding, protože Nilse Melzer si všiml, že Julian Assange neustále polyká naprázdno. Je to vedlejší příznak obětí mučených waterboardingem, některé oběti už dokonce života nejsou schopny pít vodu ze sklenice nebo poháru, ale pouze brčkem, protože sklenice jim v podvědomí evokuje waterboarding. Julian Assange se při rozhovoru sklenice s vodou ani nedotkl a s vyděšením na ní zíral několik minut.

Brutální poznatky Nilse Melzera se staly předmětem mohutné cenzury. Britská televize BBC rozhovor s delegátem OSN odmítla odvysílat, stanice Sky News rozhovor sice odvysílala, ale vůbec jej nezařadila do online archívu. Dokument je navíc sestříhaný, britské televize pustily jenom tu část, kde Nils Melzer informuje o tom, že zdravotní stav Juliana Assange je kritický, že nesmí být vydán do USA, protože by to nepřežil. Melzer poskytl rozhovor i pro ruskou televizi RT, ale i tam je dokument bez konkrétních detailů o mučení Juliana Assange.

e pouze otázkou času, kdy Juliana Assange psychicky zlomí a bude ochoten jim podepsat jakýkoliv papír, který před něj položí. Pro Američany je Julian Assange obrovská výhra, protože mohou skrze Wikileaks hodit na Rusko úplně cokoliv, co si zamanou. Pokud Julian Assange pod nátlakem a mučením podepíše nějaký papír, bude americkými neocony takový pamflet použitý jako další munice proti Rusku.

Julian Assange zřejmě narazil na věci spojené s kauzou Pizza Gate a okultní organizací Bohemian Grove

Není bez zajímavosti, že po 3 letech se v USA znovu rozhořela stará kauza Pizza Gate [2], která z uniklých emailů šéfa demokratické volební kampaně Hillary Clinton Johna Podesty odhalila, že vrcholné špičky amerického kongresu a významných politiků se organizují v utajené satanisticko-pedofilní organizaci, která má velice úzké vazby na skupinu Bohemian Grove, což je sekta a vlastně kult, který operuje na oficiálně neexistujícím 35. stupni kabalistického zasvěcení. Bohemian Grove obětuje děti ve věku do 12 let v krevních a ohňových rituálech obětování.

Američané už přiletěli, ve věznici “pracují” na Assangeovi od rána do večera jako Gestapo, aby podepsal všechno, co mu předloží

Ve věznici Belshmar jsou už podle informací britských bulvární listů i vyšetřovatelé z americké FBI, které zajímá jediná věc, aby se Julian Assange přiznal a podepsal papír, že organizaci Wikileaks založil Kreml a Moskva poskytla peníze na provoz organizace. Mučením chtějí z Juliana Assange dostat podpis na papír, aby mohli obvinit Vladimira Putina, že úniky tajných amerických depeší byly realizovány na objednávku Kremlu.

Je pouze otázkou času, kdy Juliana Assange psychicky zlomí a bude ochoten jim podepsat jakýkoliv papír, který před něj položí. Pro Američany je Julian Assange obrovská výhra, protože mohou skrze Wikileaks hodit na Rusko úplně cokoliv, co si zamanou. Pokud Julian Assange pod nátlakem a mučením podepíše nějaký papír, bude americkými neocony takový pamflet použitý jako další munice proti Rusku.

Julian Assange zřejmě narazil na věci spojené s kauzou Pizza Gate a okultní organizací Bohemian Grove

Není bez zajímavosti, že po 3 letech se v USA znovu rozhořela stará kauza Pizza Gate [2], která z uniklých emailů šéfa demokratické volební kampaně Hillary Clinton Johna Podesty odhalila, že vrcholné špičky amerického kongresu a významných politiků se organizují v utajené satanisticko-pedofilní organizaci, která má velice úzké vazby na skupinu Bohemian Grove, což je sekta a vlastně kult, který operuje na oficiálně neexistujícím 35. stupni kabalistického zasvěcení. Bohemian Grove obětuje děti ve věku do 12 let v krevních a ohňových rituálech obětování.

Členy Bohemian Grove jsou všichni guvernéři světových bank, kompletně všichni. Pravidelně se scházejí k obětinám několikrát do roka páchají nejohavnější rituální zvěrstva.
Tyto obětiny jim mění vzhledy tváří, očí, uší, brady, vlasů, obličejů. Členy Bohemian Grove jsou i prezidenti velmocí.

Všimněte si, jak noví američtí prezidenti nastupují mladí, zdraví a čilí do funkce, ale po 4 letech mají strhané tváře, šedé vlasy, propadlá oční víčka. Nakupování dětí novorozenců pro účely rituálů bylo právě odhaleno v uniklých emailech Johna Podesty, kde se členové tzv. Washingtonské skupiny domlouvali na nákupech novorozenců pro krevní obřady. Problém s kauzou Pizza Gate je v tom, že se jedná jenom o špičku ledovce a nikoliv samotný střed.

Pizza Gate molesteři jsou malé ryby, které shánějí obětiny pro krevní a ohňové rituály kabalistů

Tyto jednotlivé skupiny shání malé děti a budoucí oběti pro rituály Bohemian Grove. Když si projdete dokumenty o Pizza Gate, všimnete si, že o Bohemian Grove tam není prakticky žádná linka. Je to kvůli tomu, že název “Bohemian Grove” je de facto omyl nebo spíš nedorozumění. Organizace ve skutečnosti vůbec žádné jméno nemá a členové se oslovují mezi sebou jako “následovníci”. Označení Bohemian Grove vzniklo v Kalifornii pro místní pánský klub, který provozoval lesní slavnosti v tzv. “Českém háji”.

Byl to krycí mechanismus pro obětování krve u skály v lese, která na obrácené straně v astrální rovině má svůj protějšek v jedné části a prostoru na Šumavě. Průniky z jedné na druhou stranu jsou realizovány pomocí okultních praktik, které otevřou během obětního rituálu jámu Mah’ralu a entity mohou procházet z obou stran skály. Po průchodu posednou osobu přivázanou na zemi ke kolíkům. Entita do osoby vstoupí a sdílí s ní tělo do konce života. Za to mu propůjčuje děsivé schopnosti, dálkové vize, projekce, telepatie, indukce myšlenek atd.

Aby bylo možné tyto rituály praktikovat, je nezbytný neustálý přísun dětí, pokud možno novorozenců, kteří jsou podřezáváni anebo zaživa upalováni, to podle toho, jestli úkolem seance je otevírání brány anebo platba strážcům (démonům) brány, kteří se krmí na bolesti upalovaných dětí. Tyto praktiky na 35. stupni zasvěcení nejsou pro zednáře dostupné, jsou vyhrazeny pouze těm, kteří políbili prsten Baalovi během Ka’bbalah ritu přijetí služby “princi”, který byl svržen z nebes, ale nikdy nepřestal být jeho Synem.

Úkol zněl jasně: Je třeba zlomit pošťáka

Odhalení poslíčků z kauzy Pizza Gate, kteří jsou v hierarchii úplně na konci a pouze shánějí dětské oběti, nemá z hlediska procesů žádný význam, protože Bohemian Grove je dokonale mimo pozornost většiny alternativy. Ta se zajímá obvykle jen o svobodné zednáře, o něco níže postavené rotariány, a o něco výše postavené osvícence (illuminati). Nicméně Bohemian Grove je nejvyšší skupina nežidovských sluhů Prince. Nejvyšší židovskou skupinou je pro změnu B’nai B’rith.

Julian Assange ve svých uniklých spisech odhalil mnoho členů obou skupin, Bohemian Grove i B’nai B’rith a není divu, že ho teď mučí a chtějí z něho dostat všechno, co je napadne. Nechtějí přiznání, pozor, to je omyl. Oni vědí, že je nevinný. Jenže oni ho potřebují zlomit, aby začal podepisovat všechna falešná obvinění proti komukoliv budou chtít. Proti Rusku, proti Vladimiru Putinovi, proti Číně, proti Berlínu, proti komukoliv, kdo se jim znelíbí.

Julian Assange je autorita mezi whistleblowery a cokoliv podepíše, resp. jako k čemu se přizná, to bude mít pro mainstream média rázem automatickou platnost a bude to pravda. V tomto ohledu by pro mnohé země bylo lepší raději Juliana Assange odstranit, protože jakmile ho jeho věznitelé zlomí, bude použitý jako zbraň hromadného ničení. Když vysoký delegát OSN bije na poplach, že zdravotní stav Juliana Assange je kritický, nelze to brát na lehkou váhu. Tady vidíte, co se stane, když dostanou pošťáka, který pouze nosil zprávy. Nic jiného vlastně vůbec nedělal. A přesto, i pošťák může být jejich nepřítelem č. 1.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/zvlastni-zpravodaj-osn-proti-muceni-informoval-novinare-ze-julian-assange-je-v-kritickem-zdravotnim-stavu-a-podle-vsech-znamek-byl-vystaven-systematickemu-muceni/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZastavme šířící se nenávist!   
Pridal tk Úterý 04 červen 2019 - 03:15:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prohlášení Akce D.O.S.T. k opakovanému napadení Ladislava Jakla

Akce D.O.S.T. vyzývá českou veřejnost, aby se důrazně postavila proti vlně veřejně projevované nenávisti, vrcholící opakovaným fyzickým napadením signatáře Manifestu D.O.S.T. Ladislava Jakla.

Zbabělý útok na bývalého poslance České národní rady, tajemníka prezidenta Václava Klause a současného člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání je útokem na samu podstatu demokratického zřízení v naší zemi. Není přitom žádnou náhodou, že se terčem těchto nenávistných projevů stal právě celoživotní stoupenec svobodné společnosti a suverenity našeho národa. Kritika současné Evropské unie, stejně jako nekompromisní obhajoba občanských práv a svobod, přiměla v minulém roce Ladislava Jakla ke kandidatuře do Senátu, když jako nestraník přijal nominaci od hnutí SPD. Některým samozvaným ochráncům tzv. liberální demokracie to hýbe žlučí dodnes – útočníci, kteří jej koncem května napadli, doprovázeli své rány hrubými slovy na adresu nejen napadaného, ale i SPD. Je zřejmé, že těmito motivy byl inspirován i útočník ve zlínském hotelu.

Je třeba jasně říci, že tyto podlé útoky jsou jen vyústěním atmosféry nenávisti, kterou v naší zemi již pěknou řádku let šíří vyznavači politické korektnosti, označující každého, kdo s jejich sociálně inženýrskou vizí společnosti nesouhlasí, za extrémistu či fašistu. A protože s takovými se nediskutuje, muselo jednou nutně dojít na pěsti.

Násilnická komanda, operující pod pláštíkem tzv. Antifašistické akce, slídící v ulicích našich měst po známých „fašounech“, nejsou ničím jiným, než zrcadlovým obrazem někdejších nacistických bojůvek SA, operujících v Německu v době nástupu Adolfa Hitlera k moci. I tam se zpočátku jednalo o „pouhé“ rozbíjení schůzí a shromáždění jejich politických odpůrců. Něco podobného jsme mohli v přímém přenosu spatřit během předvolebního shromáždění SPD na Václavském náměstí, kdy rozběsnění „antifašisté“ narušovali za přihlížení policie řádně nahlášenou akci a svou agresivitou nenechávali nikoho na pochybách, že by rádi sáhli i k fyzickému násilí.

Tento trend je již delší dobu patrný v sousedním Německu, kde jsou kritici EU či odpůrci masové migrace napadáni poměrně často. Jedním z nejkřiklavějších příkladů tohoto sluníčkářského násilí je nedávné brutální napadení poslance Bundestagu za vlasteneckou AfD, jenž byl zmlácen do bezvědomí. Zapalování kanceláří a automobilů k nám dosud neproniklo, při současné atmosféře k tomu však nemusí být daleko. Jak dlouho budeme tomuto vývoji nečinně přihlížet? Než dojde k prvním obětem?

Jako prorocká se v této době ukazují slova předsedy Senátu Jaroslava Kubery, který při vzpomínkovém aktu v Terezíně odsoudil nejen obě předchozí totality, ale varoval před nástupem totality nové: "Jsme lhostejní k opětovnému nárůstu totalitního uvažování, ve kterém tak nepokrytě platí, kdo není s námi, je proti nám a je potřeba ho umlčet. Vždyť totalita, nesnášenlivost k jiné rase, k jinému názoru může a má dnes zcela jinou podobu. Třeba zahalenou do slov ekologie, životní prostředí, rovnost pohlaví, politická korektnost a multikulturalismus."

Právě zde musíme hledat příčiny dnešní vlny nenávisti, která vyústila na konci letošního května v útoky na Ladislava Jakla.

Vyzýváme ministra vnitra a policejního prezidenta, aby těmto zločinům věnovali náležitou pozornost a aby jejich pachatelé byli v co nejkratší době vypátráni a postaveni před soud.

Vyzýváme „liberální demokraty“, aby přestaly s falešným nálepkováním svých politických odpůrců a utkávali se s nimi nikoli pěstmi, ale argumenty. Nechceme podporovat síly chaosu, mající zájem na vyvolávání jimi zneužívaných občanských nepokojů. Nepřistoupíme na snahu vyvolat v nás touhu mstít se ve stylu „Vy nám Jakla, my vám Peheho.“ Tento postoj by vedl pouze k dalšímu nárůstu násilí a nenávisti, což si s v žádném případě nepřejeme.

Obracíme se ke všem lidem dobré vůle, aby nám pomohli znovunastolit ovzduší vzájemného respektu k lidem jiných názorů. Rozhodli jsme se, že vedle našich tradičních „Hovorů na pravici“ uspořádáme v dohledné době také první „Hovory (zatím ještě) na svobodě“, k nimž přizveme i naše názorové odpůrce. Samozřejmě za předpokladu, že předem přistoupí na pravidla věcné argumentace, slušnosti a vzájemné snášenlivosti.

Vyzýváme na závěr všechny, aby ustoupili od jakýchkoli projevů politického násilí a pro klid svého svědomí a pokojné soužití v naší vlasti zvolili cestu třebas i argumentačně tvrdého, leč nenásilného dialogu.

V Praze dne 3. června 2019

Petr Bahník, předseda Akce D.O.S.T.
Michal Semín, místopředseda Akce D.O.S.T.
Jiří Hejlek, místopředseda Akce D.O.S.T.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýzva za svobodné šíření informací kritických k očkování   
Pridal tk Úterý 04 červen 2019 - 03:11:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V posledních letech se v České republice i celosvětově výrazně zhoršily podmínky pro svobodné informování veřejnosti o skutečnostech kritických k současnému systému očkování. Začíná být stále více a profesionálněji bráněno šíření informací o prokázaných rizicích očkování, o podmínkách bezpečnějšího očkování, o nedostatcích vakcín i o dílčích selháních celých očkovacích plánů. Na udržení dřívější prestiže očkování mezi veřejností se vynakládá stále více prostředků ze soukromých i veřejných zdrojů. Očkovací lobby změnila svou klasickou reklamu na velice intenzivní a často lživou propagandu. Neustále přibývá dezinformací, polopravd a úmyslného zamlčování nepříjemných skutečností na straně těch, kteří především by měli informovat veřejnost o očkování nezávisle, pravdivě a vyváženým způsobem.

Média jsou široce zapojována do šíření jednostranných názorů o očkování, čímž dochází ke klamání nejen rodičů a novinářů, ale i samotných lékařů. Situace již zachází tak daleko, že začíná být dobrý téměř jakýkoliv nástroj na podporu očkování. K celosvětovému zamezování kritice očkování byly již zneužity i stěžejní internetově-informační společnosti, jako je například Facebook, Amazon nebo Pinterest.

Očkovací lobby si je ve světle nových vědeckých poznatků dobře vědoma neudržitelnosti mnoha stávajících dogmat o očkování a zuby nehty se brání skutečně nezávislému přehodnocení současné očkovací politiky.

Očkování je metoda, při které jsou každému očkovanému dítěti přímo do tkání vpraveny desítky látek, o jejichž některých účincích, zejména dlouhodobých, nevíme ještě vůbec nic. Netušíme, jaké následky se mohou projevit v celé populaci třeba i za desítky let. Jelikož očkování ovlivňuje zdraví celého národa, je pro naši budoucnost životně důležité, aby se o něm vedla skutečná diskuse namísto vakcistické propagandy šířené mainstreamovými médii, odborníky Ministerstva zdravotnictví, České vakcinologické společnosti či Státního zdravotního ústavu. Budoucnost záleží na tom, jak zodpovědně a odvážně se zachová každý z nás. Nejde jen o zdraví vlastních dětí, jde o zdraví lidí v celé naší zemi. Tato výzva vznikla na podporu svobodného šíření informací kritických k očkování, která směřuje k otevření seriózní a věcné veřejné diskuse o jeho velice závažných nedostatcích a problémech.

Vyzýváme rodiče, lékaře, zdravotníky, veřejné činitele, zástupce médií a kulturní sféry, ale i všechny další osoby, které se zajímají o téma očkování, aby v současné době nečestné očkovací propagandy, represí a počínajícího informačního embarga pomohli bránit svobodu slova a nezávislou veřejnou diskusi o očkování vlastním příkladem a svým jednáním. Vzhledem k sílící cenzuře na sociálních sítích je nyní stále potřebnější zejména spontánní šíření informací kritických k očkování mezi přáteli, spolupracovníky i v nejbližším okolí. Je důležité mluvit o těchto věcech osobně s ostatními, posílat osobní e-maily, neboť „lajknutí“ či sdílení na facebooku u kritických článků k očkování bude postupně blokováno.

Vyzýváme všechna současná média, jejich redakce a novináře, kteří se tématem očkování zabývají, aby si reklamní a profesionálně připravené PR informace vždy doplňovali ze zdrojů k očkování kritických a aby se pokusili o nezávislou syntézu argumentů.

Vyzýváme všechny očkující lékaře, aby se sami a iniciativně seznámili se všeobecně a celosvětově uznávanými zásadami bezpečnějšího očkování a aby tyto zásady ve své praxi respektovali bez ohledu na tzv. oficiální autority, které jsou často přímo i nepřímo placeny očkovací lobby a PR agenturami.

Vyzýváme všechny lékařské odborníky, odpovědné osoby Ministerstva zdravotnictví a Státního zdravotního ústavu, jakož i všechny novináře a média, aby přestali klamat veřejnost tvrzením, že za aktuální epidemiologické problémy v populaci (zejména výskyt spalniček, příušnic a černého kašle) mohou především nenaočkované a nedoočkované děti.

Vyzýváme všechny lékařské odborníky a specialisty na problematiku očkování, aby přestali úmyslně manipulovat a klamat veřejnost čísly o nízké proočkovanosti dětí proti spalničkám v ČR. Jednodávkovým schématem (vakcínou proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám; MMR) je u nás proočkováno stále více než 95 % dětí a dvě dávky MMR vakcíny dostává do šesti let věku stále více než 97 % dětí.

Vyzýváme všechny odborníky z oblasti imunologie, vakcinologie a alergologie, aby přinášeli kritické informace o vakcínách a očkování, které jsou již předmětem diskusí ve světových vědeckých kruzích, přestože se tím mohou znelíbit svým kolegům, nadřízeným nebo lékařské komoře. Vzpomeňte si na svou přísahu „především neškodit“ a jednejte v zájmu celé populace tak, jak vám napovídá vaše srdce a svědomí.

Vyzýváme všechny tvůrce národní očkovací politiky, aby upustili od šikanózních a represivních praktik (včetně nečestného administrativního nátlaku) vůči rodičům i lékařům, kteří jednají v souladu se svým svědomím a poznatky, které získali z vlastní zkušenosti nebo z kritických vědeckých informačních zdrojů. Vyzýváme tvůrce národní očkovací politiky, aby upustili od svého „patentu na pravdu“ o očkování, která se každých pět let ve světě prokazatelně mění a kterou v podstatě ještě nikdy úplně neměli a ex post ji neprokázali.

dne 3. června 2019

Ing. Václav Hrabák, předseda Poočkování, z. s.
Martina Suchánková za Rozalio, z. s.
Mgr. Alice Pelikánová za iniciativu Pro volbu
MUDr. Ludmila Eleková
MUDr. Tomáš Lebenhart
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.
MUDr. Jan Vavrečka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNÁSTUP ISLAMIZACE A ISLÁMSKÝ TERORISMUS   
Pridal tk Úterý 04 červen 2019 - 03:08:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hned na začátku je třeba si uvědomit, že násilné prosazování islámu patří do množiny všech možných přípustných forem jeho šíření. O islámském terorismu začal hovořit až neislámský svět. V Koránu, hadísách, džihádu, právu šaría i v Muhammadově bibliografii, zvané síra, tam všude objevíme násilí vůči bezvěrcům či jinověrcům. Takže násilné formy islámu nejsou až produktem dnešní doby, jak někteří mylně tvrdí. Pravdou však je, že v období kolonialismu, kdy koloniální mocnosti tvrdým až brutálním způsobem prosazovaly v těchto zemích své zájmy, zplodily i nenávist a násilný odpor na straně místního obyvatelstva. Kolonizátoři využívali technickou i vojenskou převahu jak k ovládání domorodců, tak i k potlačování jakéhokoliv odporu. Přezíravé a nadřazené chování vůči domorodému obyvatelstvu bylo umocněno nesrovnatelně vyšší hospodářskou a společenskou úrovní západních zemí, kterým se podařilo vytvořit světový koloniální systém.

U muslimského obyvatelstva v koloniích stoupal odpor proti koloniálním mocnostem pod hesly islámu. To výrazně posílilo roli islámu, neboť pozitivně působil v osvobozeneckém hnutí za nezávislost. V koloniích postupně narůstala nevraživost proti všemu cizímu, proti nemuslimům. Islám tak začal ovlivňovat budoucí společenské a politické dění v arabských a dalších islámských zemích. Nárůst islámu se začal projevovat i ve formě politické ideologie.

Islám od svého zrodu byl koncipován jako náboženství každodenního života, které řídí veškeré lidské aktivity od kolébky až do hrobu. Islám dělí lidské činy do pěti skupin: povinné, doporučené, přípustné, nežádoucí a zakázané. V případě povinných a zakázaných činů platí, že za jejich sebemenší opomenutí či nedodržení následuje trest. Naopak dodržování daných ustanovení přinese muslimům odměnu. Výjimkou jsou přípustné činy, které jsou bez odměny i bez trestu. Islámem stanovené zásady a nařízení jsou de facto i de iure neměnné, přestože v drtivé většině vznikly už ve středověku. Proto mnohé v islámu je fosilií středověku. Například islám nerespektuje lidská práva. Ženy nejsou v rovnoprávném postavení s muži, jsou druhořadou bytostí.

Politický dokument tzv. Medínská ústava odráží nejenom tehdejší situaci, ale znamená i radikální rozchod s kmenovou minulostí, kterou nahrazuje věrností k ummě, k muslimské společnosti. Text tohoto dokumentu je součástí Muhammadova životopisu od Ibn-Isháqa, který zemřel v roce 767.

Pro kriminální zločiny, cizoložství a některé další přestupky jsou jednoznačně stanovené tresty přímo v právu šaría. Systém trestů na školách, v armádě i jinde zahrnuje i fyzické tresty, mnohdy až kruté. Při jednom rozhovoru s kadety o velké přestávce na Střední letecké škole v Tripolisu, jsem v roli učitele projevil lítost nad těmito tvrdými fyzickými tresty. Dostalo se mi rázné odpovědi, že tomu nerozumím, neboť právě tvrdost trestů dělá z chlapců skutečné muže. Jinak řečeno, násilí v islámském světě se nechápe jako u nás a má zcela jinou dimenzi. Není vždy chápáno jen jako trýznění. Ale akceptace násilí, které se stává běžnou součástí života, jakýmsi jeho standardem, ve svém důsledku vždy ovlivňuje i hodnotový systém člověka a úhel pohledu na lidská práva. A nelze se proto divit, že domácí násilí na ženách je dokonce kodifikované islámským právem ve shodě s Koránem. To se negativně projevuje i v obecném přístupu muslimů k nezahaleným ženám, zvláště k nemuslimkám – viz sexuální násilí během silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem apod.

Jejich bezmezná víra v Alláha, který vše řídí, vylučuje v muslimském pojetí života jakékoliv konsekvence či zákonitosti vývoje. S tím souvisí i jejich pohled na události, ve kterých snadno zaměňují důsledek za příčinu. Příkladem tohoto způsobu jejich uvažování je příhoda, která se odehrála v Beni Walidu. Čtyři studenti tamního technického institutu se v automobilu vraceli domů. Při vyjíždění z vedlejší silnice na hlavní nedali přednost přijíždějícímu kamionu. Při střetu došlo k úmrtí jednoho studenta a jen k lehkým zraněním ostatních účastníků nehody. Smrt za smrt. Řidiče kamionu ubili k smrti. Při následném projednávání této tragické události její aktéři uznali, že řidič kamionu měl přednost v jízdě. Avšak zároveň svůj čin obhajovali tvrzením, že za smrt spolužáka může jen a jen řidič kamionu, neboť kdyby tam v daném okamžiku nejel, jejich kamarád by ještě žil. A tudíž jejich chování bylo v souladu s islámským právem.

Islámský hodnotový systém je zcela nekompatibilní s naším demokratickým systémem. Islám není jen náboženství, jak se jeho neznalci mylně domnívají, ale jedná se o ucelený totalitní systém, který muslimům stanovuje jak se mají chovat v osobním životě i ve všech jeho ostatních oblastech. Islám není jen abstraktní vírou v Alláha, nýbrž i určitý způsob života, zcela odlišný od toho našeho. A nejedná se jen o předpisy a povinnosti, obsažené v Koránu či sunně, ale i o jiné příkazy a nařízení, o kterých není v obou základních pramenech islámu ani zmínky.

V islámských zemích postupně se rozpadajícího kolonialismu, se islám stal oficiálním vládnoucím systémem. V jejich ústavách a zákonech se zakotvila ve větší nebo menší míře věrnost islámskému právu šaría. Začala se ustanovovat ministerstva pro správu náboženských záležitostí vyjadřující jednotu náboženství a politiky. Takto pojaté spojení politiky, vlády a náboženství vedlo k názoru, že ideální formou správy země je teokracie. Egyptská ústava z roku 1956 obsahuje články, které potvrzují význam náboženství a jeho institucionální statut. I alžírská ústava z roku 1963 vyhlásila islám za státní náboženství. Úloha náboženství získala prioritu i v palestinském hnutí odporu.

Ale vedle tohoto konzervativního směru se objevil i modernismus. Představitelé modernismu odmítli tuto ortodoxní interpretaci vládního systému. Ještě radikálněji vystupovali sekularisté, kteří požadovali odluku náboženství od státní moci. Došlo ale i k vzestupu arabského nacionalismu a rasismu. Například ještě dnes se v Senegalu setkáváme s obrovským rasismem proti „bílým.“

Nástup industrializace společně s novým vědeckým poznáním podryl v Evropě zděděné náboženské představy. Postupně se zformovaly sekulární národní státy s vládami na bázi zastupitelské demokracie. Proces demokratizace společnosti a pojem národního státu byl a je i dnes islámu zcela cizí, neboť identifikace muslimské společnosti se nezakládá na národnosti ani na politickomocenské formaci, ale na islámské víře. Základním rysem islámu je jednota náboženství, politiky, hospodářství i všech dalších složek společnosti. Přitom islámské principy jsou řídícím prvkem ve všech těchto oblastech.

Například každá banka má management složený ze zástupců bankovních úředníků a islámských duchovních, kteří posuzují, zda daná obchodní nebo finanční transakce je v souladu s islámským právem šaría. Finanční systém je založen na principu obchodování, který z hlediska islámského práva vylučuje půjčování na úrok a tomu odpovídají i bankovní produkty. Nejčastější formou je murabaha, kdy banka celý obchod financuje nebo zakoupí zboží. Klient smí s předmětem obchodu disponovat, ale až do zaplacení kupní ceny včetně jakési přirážky zůstává vše v majetku banky nebo je banka po tuto dobu podílníkem na zisku.

Islám je jen jeden. Jeho stoupenci mají vnitřní jistotu, že toto náboženství je v řadě poslední a jediné správné, které na rozdíl od všech ostatních, vede ke skutečné Boží spáse. S tím souvisí i představa o islámské světovládě, a to ve shodě s odkazem Muhammada - Proroka všech proroků. Hovořit o formě umírněného islámu mohou jen neznalci tohoto systému. Umírněný může být jen muslim, který nepraktikuje vše, co po něm islám požaduje. Islám je sice jen jeden, ale není ve výkladu víry zcela jednotný. Islámské bratrovražedné rozštěpení, schizma, na sunnity a šíity se datuje do roku 657, kdy u Siffínu došlo k vyvrcholení sporu mezi chalífem Alím a Muáwijou z klanu Umajja. Údajně sám Muhammad prorocky prohlásil, že se muslimové rozštěpí do 73 sekt, ale jen jedna bude ta pravá. Jen zapomněl sdělit, která z nich to bude.

Džihád, který je součástí práva šaría, je povinností každého muslima. Tvrdit, že džihád není součástí islámu je velký omyl. Je naopak natolik významným prvkem, že někteří raní učenci ho chtěli zahrnout k základním povinnostem islámu, k tzv. pilířům islámu, kterých je pět. Proto i dnes je někdy označován za „šestý pilíř.“ Džihád znamená zápas o islám. Rozlišuje se velký a malý džihád. Velký džihád je individuální záležitostí každého muslima a znamená permanentní vnitřní boj proti zlu, který se vede po celý život. Malý džihád je projevem kolektivního zápasu ve prospěch islámu. Jedná se o zákonný boj či válku proti nevěřícím.

Porážka Osmanské říše před Vídní roku 1683 a na ni navazující postupná technická a vojenská převaha neislámské Evropy, nastartovala mezi některými vzdělanými muslimy snahu zahájit v islámských zemích reformu, která by navrátila islámu ztracenou sílu. Na islámské scéně se objevil modernismus. Objevili se i sekularisté, kteří požadovali oddělení náboženství od státu s tím, že víra je jen osobní záležitostí. Mnozí muslimové však varovali před bezhlavým přebíráním západního stylu života. Začali se objevovat i další reformátoři a různá reformní hnutí.

Muhammad Alí, osmanský místodržící v Egyptě v letech 1805 až 1849, začal realizovat modernizaci správy, hospodářství a armády za pomocí evropských poradců a důstojníků. Egyptská následná vítězná tažení dala reformám za pravdu. Jeho vnuk Ismail pokračoval v ještě rozsáhlejší modernizaci Egypta, nechal vystavět Suezský průplav, reorganizoval školský systém apod. Bohužel nakonec zbankrotoval a v roce 1882 správu země převzali Britové. Jejich vojenské jednotky v zemi zůstaly až do revoluce „Svobodných důstojníků“ v roce 1952.

Ale k nejrozsáhlejší reformě muslimské země došlo v Turecku pod vedením důstojníka Mustafy Kemala, později nazývaného Atatürk (Otec Turků), který vyhnal z Anatolie cizí vojska a ustanovil moderní sekulární stát. Dokonce namísto tureckého osmanského písma (varianta arabštiny) zavedl latinku. Vláda sekularizujících vojenských elit se rozšířila v mnoha muslimských státech.

Další velká reforma proběhla v Íránu za vlády autoritativního Rezá Šáh Pahlavího a jeho syna Muhammada Rezá Šáh Pahlavího, který byl svržen v roce 1979 islámskou revolucí. Z Íránu se přes noc stala teokratická islámská republika a jejím vůdcem se stal Chomejní. Írán i dnešní Turecko jsou důkazem toho, že nelze jen tak naroubovat západní demokracii na islámský systém a věřit, že se tak dokáže odstranit jeho nekompatibilita s hodnotami demokratického systému.

Reakce na reformní hnutí v islámských zemích však nedala na sebe dlouho čekat. Hlavním argumentem bylo, že nelze do islámu zavádět praktiky, které nejsou zakotvené v Koránu a sunně. Muslimové nechtějí demokracii, chtějí pořádek ve jménu islámu. Začala vznikat hnutí se znaky panislámismu a fundamentalismu, jako například Muslimské bratrstvo založené v roce 1928, která začala požadovat návrat ke kořenům islámu a získala v celém islámském světě podporu. Dochází ke zrodu islamismu, který původně vyjadřoval odpor vůči korupčním sekulárním režimům, jak tomu bylo například v Íránu proti vládě Muhammada Rezy Pahlavího. Znovu se klade důraz na návrat k čistému islámu, spolu s odmítáním všeho, co není v Koránu a sunně. Obecně lze říci, že tento trend se po 2. světové válce prosadil v řadě islámských zemích a stal se inspirativním zdrojem pro různá radikální opoziční hnutí. Tomuto směru se v Evropě začalo říkat islamismus. Tímto pojmem se zastřešují politické ideologie založené na islámu. Ruku v ruce s návratem k čistému islámu se zdůrazňuje i nastolení islámského práva šaría, které mimo jiné trestá odpadlíky od islámské víry smrtí, vyhlášením fatwy.

Myšlenky islámu jsou v osobním životě nadřazené všemu ostatnímu. Islám musí prodchnout všechny složky společnosti. Spravedlivou společnost a lidská práva může zaručit jenom vláda, která se řídí jen a jen Alláhovými zákony, které jsou nad všemi zákony vytvořenými lidmi. Ve všech islámských zemích, zvláště na venkově, nemá občanské právo prakticky žádnou moc. Muslimové odmítají západní civilizaci, kterou považují za úhlavního nepřítele, která svádí lidstvo z přímé cesty k Boží spáse. Ale na druhé straně bez problémů přijímají vyspělou západní techniku, která jim má pomáhat šířit islamistické ideje.

„Každý čestný muslim musí bojovat proti Američanům, Izraelcům a dalším, kteří ohrožují zájmy islámu“, prohlásil íránský imám Ajatolláh Ahmad Jannati. Mnozí muslimové ještě i dnes považují západní státy za koloniální mocnosti, proti kterým se musí bojovat. Džihádisté a stoupenci radikálního islámu považují za své svaté právo zabíjet kohokoli, kdo je považován za hrozbu islámu. Tito islamisté také často říkají, že všichni ti, kteří zaútočí na islámská svatá místa, útočí tím na všechny muslimy po celém světě. A za to je musí čekat krutá odplata.

Muftí Ikríma Sabrí, významný palestinský klerik, se v palestinských médiích nechal slyšet, že nároky židů na jeruzalemskou Zeď nářků jako posvátného místa jsou neoprávněné. „Ó, Alláhu, znič Británii a její zvrhlé podpůrce,“ kázal Sabrí v palestinském rádiu.

Islamistům, kteří s džihádisty a fundamentalisty patří k extrémistickým muslimům, hraje do karet právě právo šaría, vypracované v době triumfální expanze islámu, kdy se neuvažovalo o možnosti, že by vznikly muslimské obce (umma) v nemuslimských zemích. Muslimové žijící v těchto enklávách, převážně v západním světě, si dnes kladou otázky: Může se muslim žijící v nemuslimské zemi plně podřizovat občanským zákonům odporujícím islámskému právu? Má být věrnější islámu nebo neislámskému státu, ve kterém žije? Jak dalece se mohou integrovat do většinové společnosti, aby přitom zůstali pravověrnými muslimy? Jak dalece může muslim tolerovat neislámskou společnost? Jak a kdy by měli muslimové v západních zemích založit vlastní politickou stranu a jejím prostřednictvím postupně získat politickou moc na vládní úrovni?

To, že většina muslimů žijících v našich zemích nám nepodřezává krky, ještě neznamená, že nás mají rádi. A už vůbec to není důkazem, že se chtějí plně integrovat a zcela respektovat zákony a ústavu země, ve které žijí, a do které většinou přišli nikým nezvaní. Své skutečné názory většinou projevují jen mezi sebou za zavřenými dveřmi nebo v mešitách či islámských centrech pod vedením imámů. Muslimové jsou v drtivé většině vyznavači dvojí názorové agendy.

Radikální islám s islamisty se během let rozšířil i do západního světa. Různá džihádistické shromáždění, násilí a vraždy na ulicích, se stávají běžnou záležitostí v západoevropských městech, ve kterých dnes žije velká koncentrace muslimů a kde narůstají „no go zóny.“ Ani policie si neví rady s tímto novodobým islámským fenoménem, neboť nemá v tomto směru jednoznačnou podporu a zázemí na vládní a parlamentní úrovni. Bohužel mnozí západní politici včetně bruselské žvanírny nevidí nebo nechtějí vidět narůstající problém spojený s nástupem islamizace, což úzce souvisí se zvyšujícím se počtem muslimů v Evropě. V tomto směru se dosud předkládala jen nesystémová špatná nebo ještě horší rádoby řešení.

Jako příklad nesystémového přístupu lze uvést zákaz nošení nožů na veřejnosti, který je reakcí na vzrůstající útoky pomocí nožů. Takové opatření nemůže podstatu násilných problému vyřešit. A tak mnozí z těchto islámských útočníků přešli od útoků s nožem na útoky pomocí kyseliny. Bude snad dalším nic neřešícím krokem zákaz nošení tekutin na veřejnosti? Blbost non plus ultra. Skutečný problém je v neřízené migraci, v benevolenci a v zamlčování narůstajících problémů ve vzájemném soužití, v nevhodném azylovém systému a v naivním názoru na možnou integraci muslimů do západní demokracie. Problémy v zemích migrantů, které se staly iniciátorem migrace, souvisí se stávající životní nespokojeností tamní mladé generace. Problémy nespokojenosti se musí řešit u nich doma, a to společně s neudržitelně vysokou plodností islámských žen, která způsobuje enormní nárůst obyvatelstva a tím trvalé rozevírání nůžek mezi únosnou životní úrovni a bídou.

Vládnoucí elita ignoruje nebo překrucuje či zamlčuje skutečné problémy spojené s cizorodými migranty a namísto skutečného řešení přichází pouze s nesystémovými nápady. Přitom jakoby se zapomnělo na dlouhodobý problém s cikány, které naše společnost nedokázala zcela integrovat do majoritní společnosti ani po tak dlouhé době vzájemného soužit. A v případě invazivních cizorodých migrantů je problém s integraci mnohem ostřejší a u muslimů v mnohých směrech neřešitelný.

Nedělejme si proto iluze o možném bezproblémovém soužití dvou hodnotově zcela protichůdných společenských systémů, jakými jsou islám a demokracie. Zamlčováním a překrucováním reálné skutečnosti se daný problém nevyřeší a důsledkem této pštrosí politiky bude jen nárůst diskrepancí. Politici nechápou, že zákonitosti dynamických nelineárních systémů jsou neúprosné a každý nárůst nelinearity vede vždy k nepředvídatelnému vývoji a k destabilizaci. A lidská společnost je složitým nelineárním dynamickým systémem, ve kterém se vyskytují kritické body v nichž i malé změny mohou mít velké následky.

Autor: František Krincvaj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHarabin: ĽSNS je fašistická strana? Když EU toleruje Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus?   
Pridal tk Úterý 04 červen 2019 - 03:04:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neúspěšný kandidát na prezidenta Slovenska Štefan Harabin poskytl portálu Pravda rozhovor. Promluvil v něm o možném návratu do politiky či o rozsahu falšovaní, ke kterému podle něj došlo během voleb. Pozastavil se také nad nálepkováním ĽSNS jakožto fašistické strany. „Když EU toleruje Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus?“ uvedl.

Harabin prohlásil, že se dne 1. července vrátí do soudcovského taláru. Poznamenal také, že důvěra, kterou mu dali občané ve volbách, ho vůči nim zavazuje. A proč mu vlastně dali tito lidé svůj hlas?

„Neboť jsem proti islamizaci Evropy a proti likvidaci tradiční křesťanské slovenské rodiny. Protože bych zabránil umístění amerických základen na našem území a nedovolil ani služebnictví Slovenska vůči mocnostem a bruselským elitám. A jelikož mě tato důvěra občanů zavazuje, tak je zapotřebí s tím něco dělat. Když se chtějí chránit před hrozbami, o kterých jsem se zmínil, nemohu to nechat jen tak. Existuje proto reálná platforma pro vznik politické strany s tímto programem,“ řekl.

„Původní myšlenka EU není špatná.“ Kotlebovci slaví úspěch v eurovolbách a už vědí, jak prosazovat zájmy SR v unie
Zatím však Harabin s potvrzováním informací, že se chystá do politiky, nespěchá. A dělá to, jak sám uvedl, z jednoho prostého důvodu.
„Celý svůj život realizuji právní politiku prostřednictvím výkonu soudcovského povolání. Čili spravedlnosti. A hodlám v tom pokračovat. Nikdy nepolevím ze svých principů, včetně zásad, které jsem prezentoval v předvolební prezidentské kampani,“ konstatoval.

Také dodal, že kandidovat jako člen politické strany v příštích parlamentních volbách nehodlá. Věří však, že nová politická strana s programem, který si od něj osvojí, bude úspěšná.

Harabin se rovněž ohradil vůči radikálním změnám, včetně rušení mezinárodních smluv, které mu během prezidentské kampaně mnozí vyčítali.

„Zabránit porušování dohod, ne je rušit. Smlouva o EU nepojednává o diktátu příkazů a zákazů. Zakládající smlouva o NATO nemluví o agresi, ale o míru a respektování mezinárodního práva. Řekl jsem, že budu trvat na dodržování míru v rámci působení NATO. Budu apelovat na lídry členských států unie i aliance, aby dodržovali smlouvy. Aby se jejich porušování nestalo normou. Jak je možné, že německá kancléřka Merkelová otevře schengenské hranice a pozve miliony migrantů do EU? Vždyť to je trestuhodné. Porušila přece schengenské dohody. Jak mohla prohlásit, že neplatí dublinské úmluvy, podle kterých o migrantech musí rozhodovat jednotlivé členské státy EU? S takovým porušováním práva nesouhlasím,“ uvedl.

Neúspěšný prezidentský kandidát také promluvil o ústavní stížnosti, ve které poukazuje na mimořádně závažné věci týkající se falšování voleb. Podle Harabina jsou velké neshody mezi počtem vydaných volebních průkazů a počtem odevzdaných hlasů. Jak uvedl, až kolem 300 tisíc hlasů mohlo být falešných.

„Závažná fakta zjistil a potvrdil jeden člen Ústřední volební komise. Napsal to do zápisu. Volební dokumentace neobsahuje údaje o počtu vydaných volebních průkazů a dopsání „cestujících“ voličů. Komise poslala podnět ministerstvu vnitra, aby se to doplnilo do legislativy, čímž se zabrání podvodům,“ dodal Harabin.

Založí neúspěšný slovenský kandidát Harabin novou stranu? Téměř 20 % občanů by ho v tom podpořilo
Zároveň popřel, že by jeho stížnost byla jen účelová, protože ve volbách prohrál. Jak sám říká – nejde o Harabina, ale o atributy právního státu. Dalším porušením zákona podle něj byla zjevná volební korupce.

„Robert Mistrík se vzdal kandidatury ve prospěch Zuzany Čaputové. Zákon o prezidentských volbách říká, že každý kandidát může použít na kampaň limitované finanční prostředky, tudíž jejich výši nesmí překročit. Mistrík a Čaputová již v prosinci 2018 jednali o tom, že ten silnější v průzkumech se vzdá ve prospěch toho druhého. Prohlásili to veřejně. Nakonec před prvním kolem voleb udělali společnou tiskovku, na níž Mistrík prohlásil, že odstupuje, aby podpořil Čaputovou. Následně tak jím vynaložené finance posloužily v kampani ku prospěchu Čaputové. Žasnu nad takovou volební korupcí. Čaputová tím pádem překročila finanční limit. Uvědomte si, že pokud jsem prohrál, tak to bylo v souboji s ESET,“ vysvětlil svůj názor.

Závěrem se Harabin pozastavil nad návrhem ohledně rozpuštění ĽSNS. Prozradil také, jestli je tato strana z jeho pohledu opravdu fašistická.

„Když EU toleruje Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus? Vždyť v Kyjevě došlo k rehabilitaci válečného zločince Bandery,“ prohlásil.

Návrh na rozpuštění ĽSNS, pod který se podepsal i generální prokurátor Čižnár, je podle Harabina právní hloupost. Jak uvedl, není potřeba zakazovat politické strany prostřednictvím návrhu generálního prokurátora, ale je porazit v demokratické volební soutěži.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m92x

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Bomba ze vzácných kovů.“ Nová čínská zbraň proti USA   
Pridal tk Úterý 04 červen 2019 - 02:56:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking chystá další ránu Washingtonu v obchodní válce - omezení na export do USA vzácných kovů potřebných na výrobu chytrých telefonů, obrazovek, akumulátorů, laserů, radarů a dalších druhů civilní a obranné produkce. Mnohým americkým společnostem to hrozí ekonomickou pohromou, poněvadž 80 % těchto kovů dovážejí z Číny.

Přímá a zjevná hrozba

Čína zavádí nový systém vydávání exportních licencí na kovy vzácných zemin, sdělil v úterý mluvčí čínského ministerstva obchodu Gao Feng a dodal, že toto opatření je dostatečný a účinný nástroj kontroly vývozu vzácných kovů.

Zvýšilo to obavy Američanů, že Peking hodlá využít své dominující postavení dodavatele vzácných kovů jako zbraň v obchodní válce.

Předseda ČLR Si Ťin-pching navštívil podnik na výrobu kovů vzácných zemin patřící společnosti JL MAG Rare-Earth Co. pouhých několik hodin poté, co Trumpova administrativa zakázala americkým podnikatelům spolupráci s Huawei. Čínského lídra doprovázel vicepremiér Liu He, který vedl delegaci na obchodních jednáních s USA.

„Tato návštěva je signálem pro USA. Čína může použít vzácné kovy jako nástroj v obchodní válce,“ předpokládá analytik Pacific Securities Jan Kung-he v komentáři pro Bloomberg.

Pekingská vládní agentura National Development and Reform Commission učinila ve čtvrtek prohlášení, že nikomu není dovoleno použití produkce s čínskými vzácnými kovy na úkor rozvoje ČLR.

Vzácné zboží

Kovy vzácných zemin je 17 chemických prvků: skandium, ytrium a 15 takzvaných lanthanoidů z předposledního řádku Mendělejevovy tabulky (lanthan, neodym, cer, holmium a další).

Expert: Když bude reakce Číny tvrdší, Američanům mohou přestat létat rakety
Ne všechny se skutečně vzácně vyskytují v přírodě. Ceru je v zemské kůře například desetkrát více než olova. Problém je v tom, že kovy vzácných zemin nemají vlastní rudy, jsou obsaženy pouze v rudách jiných kovů. Přičemž v malém množství, jejich koncentrace nepřevyšuje obvykle desetiny procenta a u takových prvků jako promethium, samarium, europium, holmium jde vůbec o tisíciny procenta.

Vzácné kovy dnes potřebují prakticky všechny druhy technologicky náročné produkce, počínaje čipy a konče senzorovými obrazovkami a brýlemi na noční vidění. Ytrium, dysprosium, europium, gadolinium, lanthan a terbium jsou například potřebné ve výrobě barevných obrazovek. Yttrium používají rovněž při léčení onkologických chorob, gadolinium zase v rentgenografii.

Bez ceru a lutecia se nedá obejít ve výrobě skla pro kabely z optického vlákna, terbium potřebují pro ploché televizní a počítačové obrazovky, skandium a cer pro akumulátory, erbium a thulium pro silné lasery.

Neodymové magnety jsou obsaženy ve velkém množství moderních zařízení, počínaje mikrofony v mobilních telefonech a bezdrátových sluchátkách a konče větrnými elektrárnami, motory pro elektromobily a radary.

Není divu, že poptávka rychle roste. Činí-li dnes poptávka po vzácných kovech ve světě asi 120 tisíc tun, pak již v roce 2020 budou společnosti s vysokými technologiemi potřebovat ročně 200 tisíc tun vzácných kovů.

Čínský zázrak

Vzácné kovy jsou jedním z hlavních faktorů čínského ekonomického zázraku. „Na Blízkém východě mají ropu, Čína ale má vzácné kovy,“ řekl již v roce 1992 čínský lídr Teng Siao-pching.

V devadesátých letech zahájily v Číně velký projekt v průzkumu těžby, zpracování a použití těchto prvků za účasti několika tisíc vědců. Centrem vědeckých prací se stal Výzkumný ústav Baotou, těžba byla zahájena v gigantickém ložisku Bayang Obo v provincii Vnitřní Mongolsko.

The New York Times: Obchodní „protiútok“ Číny znepokojil Silicon Valley
Úsilí vědců a těžká práce horníků byla odměněna stonásobně. Pouze v roce 2017 vyprodukovala Čína 105 tisíc tun vzácných kovů. Pro porovnání uvedeme, že v USA vytěžili za posledních 20 let pouhých 43 tun.

Nemající obdoby objemy výroby umožnily Číně, aby se stala největším světovým vývozcem vzácných kovů. Peking dnes kontroluje na 60 % světového trhu těchto materiálů. Hlavní ale je, že pomohly Číně vyvinout téměř od píky národní elektronický průmysl a vstoupit do řad světových lídrů ve výrobě notebooků a chytrých telefonů.

Jde o to, že v roce 2010 oznámila Čína pod záminkou ochrany životního prostředí prudké snížení exportu vzácných kovů. Peking navrhl zahraničním zákazníkům, kteří si zvykli na čínské vzácné kovy, aby přemístili své výrobny do ČLR. V důsledku toho získali Číňané přístup k západním technologiím a dokázali založit Huawei, Xiaomi, ZTE a mnoho dalších společností, jež dnes znají lidé po celém světě.

Pohroma pro USA

Není divu, že kvůli vyhrocení obchodních sporů mezi Washingtonem a Pekingem stouply od začátku roku světové ceny vzácných kovů o 30 %. Byla to velká rána pro americké společnosti, jež jsou dnes nuceny kupovat tyto kovy od jiných zahraničních dodavatelů.

Je to ale maličkost v porovnání s pohromou, která nevyhnutelně čeká v případě zákazu Pekingu na vývoz vzácných kovů, protože 80 % jich dostávají americké podniky právě z Číny.

Čína není samozřejmě jediný producent a Američané po čase najdou náhradu. Ale světové ceny vzácných kovů vzrostou kvůli snížení čínského exportu, pro četné americké firmy mohou být neúnosné.

Maxim Rubčenko

Zdroj: https://sptnkne.ws/m92G

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNež začnete slavit, přečtěte si zprávu EU   
Pridal tk Úterý 04 červen 2019 - 02:50:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Návrh auditní zprávy Evropské komise, který v pátek unikl do Hospodářských novin, vyzdvihuje střet zájmů Andreje Babiše, problém by ale mohl přinést i dalším českým politikům a funkcionářům na všech úrovních. Podstatou věci je rozhodnutí auditního týmu Evropské komise samostatně si vyložit český zákon o střetu zájmů a nenechávat to na českých soudech. To může být v otázce unijních dotací namístě, význam jde ale ještě mnohem dál.

Pokud Babiš nebo Agrofert porušují omezení Lex Babiš ohledně čerpání dotací od 9. února 2017 (§ 4c zákona č. 159/2006 Sb.), znamená to rovněž, že je porušován zákaz účasti ve veřejných zakázkách (§ 4b). Navíc to může znamenat, že politici a další veřejní funkcionáři, kteří svůj majetek svěřili svojí manželce či manželovi, nebo vložili do svěřenských fondů, porušují tentýž zákon podle § 3. Konečným efektem by mohlo být očištění politiky a byznysu od střetů zájmů, čemuž se Češi dlouho vyhýbají.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStádečko   
Pridal tk Úterý 04 červen 2019 - 02:47:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V souvislosti s předběžnou zprávou Bruselu o Babišově Ptačím hnízdě jako by se s tím roztrhl pytel. Myslím tím vpády zástupců našeho tzv. demobloku na obrazovky našich televizorů. Zaplní ji vždy celou, vlevo stojí muž dosud mi neznámý, podsaditý a černovlasý, vpravo pirát Bartoš, uprostřed a vedle sebe Fiala z ODS a Pospíšil z TOP 09, a mezi nimi, respektive v druhé řadě za touto elitou pak zbytek: Gazdík, Kalousek, Pekarová Adamová, Udženija a další. A za všechny tyto shromážděné pak mluví o hrůze, která na nás z Bruselu padla a která se prý hrozí rozšířit až do rozměrů biblických, vždy jen jeden. Zatím to byli onen mi neznámý černovlasý, poté Fiala a naposledy Pospíšil.

Ale řeči, které vedou, nejsou ani pro ně samé tak důležité a podstatné, jako dojem vizuální, který se snaží v obecenstvu vyvolat. Má to být důstojnost, solidnost a nejvyšší odpovědnost, kterou tito shromáždění moudří a vážení nabízejí národu v okamžiku velkého nebezpečí, který na něj uvrhla nezodpovědná vláda. Takže tou důstojností, solidností a odpovědností se teď snaží vyplnit své tváře, ladí je do výrazů vážných až tragických, a čím mocněji tuto svou snahu napínají, tím jsou směšnější, protože jejich lidská podstata se veškeré důstojnosti či solidnosti vzpírá. Jsou směšní a ubozí, je to zástup nikoli vážných a starostlivých tribunů lidu, ale stádečko grázlů, hlupáků a podvodníků. A všichni přihlížející to vidí, nedá se to zapřít a proměnit, ale na jedno si i tak můžete vsadit.

A totiž na to, že jejich nebetyčná komedie jen tak hned neskončí. Že se bude hrát dál, a že komedianti v ní vystupující, budou i nadále věřit, že oblafovat lidi se jim znamenitě daří. A aby se tak dařilo i dál, k tomu si všichni svorně potřesou rukama. A plni důvěry i v časy příští zamíří k východu budovy na Malé straně.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3927 sec,0.1920 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,895kB