Středa 05 červen 2019
Dolanský z ČT rozmetal raison détre humbuku na Václaváku   
Pridal tk Středa 05 červen 2019 - 19:25:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Raison détrem, čili nejbytostnějším důvodem včerejšího shromáždění na Václavském náměstí byl předpoklad jeho organizátorů, že předběžný audit EU o Babišově údajném pochybení při čerpání dotace na Čapí hnízdo je totéž, co audit konečný a definitivní, a že je tedy už dnes relevantní proti původci tohoto údajného pochybení co nejmohutněji protestovat a žádat jeho abdikaci coby premiéra české vlády. A to nejpřednostněji proto, že republika bude muset dotaci EU pro Babišovo ptačí hnízdo vrátit, a z nás všech – to je daňových poplatníků republiky - se stanou žebráci. Takto to též řečníci z tribuny na Václaváků hustili do moře zmatených hlav před sebou, a naprosto stejně – jen pár hodin předtím – prosazoval plamennými slovy stejný názor Kalousek před poslanci ve sněmovně. Zatímco premiér Babiš a poslankyně financí Schillerová zde proti této zaručené Kalouskově tezi stavěli opak: že totiž po předložení průkazných českých argumentů je možné, ba dokonce i pravděpodobné, že audit definitivní bude mít ve srovnání s auditem předběžným povahu zásadně odlišnou, takže žebráci z nás nakonec přece jen nebudou. A současné bouření proti Babišovi se prokáže být bouří ve sklenici vody.

Ukázkově zde tedy tedy stál názor proti názoru a republika v tu chvíli stála na potácivých nohách: Jak to tedy je? Může se po předložení argumentů z české strany proměnit znění auditu předběžného v auditu definitivním až tak, že se peníze za Čapí hnízdo do Bruselu vracet nebudou? Takže celý ten povyk z Václaváků, to svážení lidí do matičky Prahy, ty ohnivé a zapalující projevy z tribuny před sochou sv. Václava, to strašení naší příští bídou, se prokáží být politickým humbukem, sloužícím těm, kteří nejsou ochotni čekat na nějaké volby a chtějí poměry u nás změnit násilně a na náměstí tak, jak je změnil Majdan na Ukrajině?

Odpověď přišla ze strany, odkud bych to rozhodně nečekal. A tomu, kdo ji dal, vděčně a s uznáním za statečnost tisknu na dálku ruku. Ve včerejší večerní debatě v ČT o předmětném problému vystoupil i bruselský zpravodaj Lukáš Dolanský a nejen tak ze vzduchu, ale jistě až po sondáži v kruzích EU, řekl toto: ALE ONO SE DEFINITIVNÍ ZNĚNÍ AUDITU MŮŽE SKUTEČNĚ LIŠIT OD AUDITU PŘEDBĚŽNÉHO.

Můj dík a dík nás všech ctících nestrannost a objektivitu též zpravodajské redakci ČT za to, že tento Dolanského vstup nehodila do koše.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZa Babiše máme vracet 450 miliónů, za Kalouska jsme vraceli 26,4 miliardy korun   
Pridal tk Středa 05 červen 2019 - 05:12:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demonstrace užitečných idiotů žádají demisi Babiše a Benešové.
U Benešové uvádějí jako důvod, že by mohla v budoucnosti cosi "udělat". Přitom Marie Benešová byla ministryní spravedlnosti již za Rusnoka. Tenkrát ovšem nikdo nevykřikoval, že by mohla ohrozit nezávislost justice.

Babišovi se vyčítá domnělý střet zájmů při přidělování dotací a demonstranti ječí, že ČR bude muset kvůli Babišovi vracet 450 miliónů korun.

V programovém období 2007 - 2013 musela ČR vracet nesrovnatelně vyšší částku: 26,4 miliard korun. Tenkrát nikdo ze současných demonstrantů ani necekl.

A kdo převážně vládl v roce 2007 - 2013? Kdo připravil Českou republiku o dotace v hodnotě 26,4 miliardy korun?

Vláda ODS: Leden 2007 - květen 2009: premiér Topolánek, ministr financí Kalousek

Vláda "odborníků": Květen 2009 - červenec 2010: premiér Fischer, ministr financí Janota

Vláda ODS: Červenec 2010 - červenec 2013: premiér Nečas, ministr financí Kalousek

Miroslav Kalousek nás také nejvíce zadlužil. Po jeho ministrování se dluh České republiky zvýšil o neuvěřitelných 667.150.658.676 Kč.

Připomeňme si také, že Kalouskův úřad prominul Schwarzenbergovi vrácení 4,5milionové dotace.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV roce 2012 demonstrovalo 120.000 lidí proti Kalouskovi   
Pridal tk Středa 05 červen 2019 - 05:08:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V roce 2012 demonstrovalo na Václavském náměstí 120.000 lidí proti Kalouskovi z Nečasovy vlády.

Požadovali demisi.

Demonstraci svolaly odbory, na pódiu brojil proti Kalouskovi a ODS odborářský lídr Zavadil a opoziční lídr Sobotka se svými hochy se vyzbrojili transparenty a vyrazili mezi demonstranty .
Nikdo z vlády ODS se na demonstraci nedostavil.

A premiér Nečas demonstrantům vzkázal, že za současnou vládní politikou stojí, i když nabízí prostor pro dialog s odbory.
Odborář Zavadil si hned po demonstraci přátelsky připil v nedaleké hospůdce s Kalouskem, proti kterému tak nesmiřitelně na pódiu bojoval.

Na štěstí to na ně prasklo.

A všichni, kteří tehdy upřímně protestovali, si připadali jako dementi.

Doufejme, že i současní demonstranti - ti, kteří to myslí upřímně - také časem prohlédnou. Budou si pak připadat stejně jako my v roce 2012, kdy jsme zjistili, že všechno bylo jen divadlo pro naivy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKorporace Rand: Jak zničit Rusko   
Pridal tk Středa 05 červen 2019 - 05:06:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přinutit protivníka, aby se lehkovážně roztahoval, má za cíl vychýlit ho z rovnováhy a poté jej zničit. To není popis žádného chvatu z džuda, ale plán proti Rusku, který vypracovala korporace Rand, nejvlivnější expertní skupina v USA. Prestižní výzkumná instituce Rand, která zaměstnává tisíce odborníků, se prezentuje jako světově nejspolehlivější zdroj pro analýzy zpravodajských služeb a politické analýzy, určené lídrům Spojených států a jejich spojencům.

Korporace Rand se pyšní tím, že přispěla k vypracování dlouhodobé strategie, která umožnila Spojeným státům vyhrát studenou válku tím způsobem, že donutily Sovětský svaz ke spotřebování svých vlastních ekonomických zdrojů v rámci strategické konfrontace. Právě tento model byl inspirací pro nový plán, nazvaný Overextending and Unbalancing Russia (Nadměrné rozšíření a destabilizace Ruska), který publikovala instituce Rand.

Podle jejich analytiků Rusko zůstává silným protivníkem pro Spojené státy v určitých zásadních sektorech. Aby se USA a jejich spojenci vypořádali s tímto soupeřem, budou muset provádět společnou dlouhodobou strategii, která využije zranitelnosti Ruska. Takže Rand analyzuje různé prostředky, s jejichž pomocí bude možné destabilizovat Rusko, přičemž pro každý z nich udává pravděpodobnost úspěchu, výhody, náklady a rizika pro USA.

Analytici instituce Rand odhadují, že největší zranitelností Ruska je jeho ekonomika, a to kvůli velké závislosti na vývozu ropy a zemního plynu. Příjmy z těchto vývozů je možné snížit tím, že se zesílí sankce a zvýší se vývoz energie ze Spojených států. Cílem je přimět Evropu, aby snížila dovoz ruského zemního plynu a nahradila jej zkapalněným zemním plynem, který by byl přepravován po moři z jiných zemí.

Dalším způsobem, jak nakonec destabilizovat ruskou ekonomiku, spočívá v podporování emigrace kvalifikovaných pracovníků, zejména mladých Rusů, kteří dosáhli vysoké úrovně vzdělání.
V ideologickém a informačním sektoru by bylo nutné podpořit vnitřní spory a zároveň podkopat image Ruska zvenku tím, že jej vyloučí z mezinárodních fór a budou bojkotovat mezinárodní sportovní akce, které organizuje.

V geopolitickém sektoru by pomohlo vyzbrojení Ukrajiny, neboť by to Spojeným státům umožnilo využít stěžejního bodu vnější zranitelnosti Ruska. Muselo by to však být pečlivě vypočítáno, aby bylo Rusko pod nátlakem, aniž by došlo k velkému konfliktu, který by jinak Rusko vyhrálo.

Ve vojenském sektoru by USA mohly požívat velkých výhod s nízkými náklady a riziky tím způsobem, že by zvýšily počet pozemních vojsk ze zemí NATO, které se podílejí na protiruské činnosti.

USA mohou dosáhnout vysoké pravděpodobnosti úspěchu a velkých výhod zejména tím, když budou investovat především do strategických bombardérů a raket dlouhého doletu, které budou namířeny na Rusko, přičemž riziko bude mírné.

Odstoupení od smlouvy INF a nasazení nových jaderných raket středního doletu v Evropě, namířených na Rusko, by vedlo k vysoké pravděpodobnosti úspěchu, ale zároveň by představovalo velké riziko.

Vyvážením všech variant za účelem dosažení požadovaného efektu - jak došli k závěru analytici instituce Rand – by Rusko nakonec tvrdě zaplatilo v rámci konfrontace, ale USA by také musely investovat obrovské prostředky, které by už nemohly použít na jiné cíle. To je rovněž prioritní varování před nadcházejícím navýšením vojenských výdajů USA/NATO, k němuž dojde na úkor sociálních rozpočtů.

To je budoucnost, kterou pro nás naplánovala korporace Rand, nejvlivnější expertní skupina, spadající pod deep state - tj. jinými slovy tajné centrum skutečné moci, které se chopili ekonomičtí, finanční a vojenští oligarchové - což určuje strategický výběr nejen ohledně USA, ale celého západního světa.

„Možnosti“ stanovené plánem nejsou ve skutečnosti ničím jiným, než variantami stejné válečné strategie, jejíž cenu v podobě obětí a rizik platíme všichni.

Manlio Dinucci

Rand Corporation: How to Destroy Russia vyšel 25. května 2019 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj:http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7927-korporace-rand-jak-znicit-rusko.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVáclavské náměstí a odchod jen Benešové už nestačí. V Praze již pošesté probíhají masové demonstrace   
Pridal tk Středa 05 červen 2019 - 04:53:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Iniciativa Milion chvilek dnes znovu svolala demonstranty na protestní akci na pražské Václavské náměstí. Tentokrát však odchod ministryně spravedlnosti Marie Benešové protestující nejspíše neuspokojí. Chvilkaři totiž rovněž požadují i demisi českého premiéra Andreje Babiše a dodávají, že pražské Václavské náměstí jim už nestačí.

Auditní zpráva Evropské komise posloužila organizátorům demonstrací doslova jako další „bomba“. Z této zprávy totiž vyplývá, že se Babiš dlouhodobě nachází ve střetu zájmů. Organizátoři tak toto téma začlenili i do programu demonstrace. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se domnívá, že zveřejnění informací z auditu je záměrně načasováno před úterní demonstrací v Praze.

„Žádáme, aby Agrofert vrátil všechny neprávem obdržené dotace. Žádáme konec dotací, státních zakázek a investičních pobídek pro Agrofert. Žádáme, aby se zbavil vlivu v médiích (Babiš) a poslední požadavek je demise Andreje Babiše, a to vzhledem k tomu, že i když Agrofert přestane pobírat dotace, tak nekončí jeho střet zájmů,“ uvedl na tiskové konferenci předseda iniciativy Mikuláš Minář.

Podle předsedy chvilkařů by se dnešní demonstrace měla stát tou největší demonstrací od roku 1989. Přislíbil přitom účast více než 100 tisíc lidí. Dodal také, že vzhledem k rostoucímu počtu účastníků jsou ochotni hledat větší prostory, protože Václavské náměstí jim již nebude stačit. Zřejmě kvůli tomu se příští demonstrace v Praze, která je plánována na neděli 23. června a na které se podle předsedy iniciativy očekává 200 až 350 tisíc lidí, bude konat již na Letenské pláni.

Mluvčí iniciativy Jan Piňos dříve uvedl, že dnes už nejsou ve hře pouze demokratické hodnoty, ale i peníze, které má Česká republika zaplatit kvůli údajnému střetu zájmů Andreje Babiše. Premiér však proti případnému navrácení dotací ohradil.

„Takže pokud tady někdo mluví o tom, že tady České republika má něco vracet, tak určitě nebude vracet, protože čeští právníci mají zásadně odlišný názor o střetu zájmů, než teď má Evropská komise, která to okopírovala pravděpodobně od té zkorumpované Transparency a od Pirátů,“ uvedl v rozhovoru pro Seznam zprávy Andrej Babiš.

„Pro mě je Andrej Babiš něco jako plané neštovice. To je taková ta nemoc, kterou dostaneme v dětství, pak si vytvoříme imunitu a máme pokoj. My jako národ máme takovou babišitidu. Mám ale v poslední době pocit, že si děláme protilátky,“ řekl protestujícím podnikatel Martin Jaroš.

​Akce skončila zpíváním české hymny. Další demonstrace v Praze je naplánována na neděli 23. června. Bude se konat na Letné.
První demonstrace se konala ve 105 obcích České republiky a současně i na Staroměstské náměstí v Praze, a to dne 29. dubna. Pátá a doteď poslední demonstrace pod vedením spolku Milion chvilek proběhla dne 28. května a do protestů se zapojili obyvatelé celkem 226 obcí.

Demonstrantům vadí nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová, a to tím, že se již dva roky staví na stranu premiéra Andreje Babiše. V minulosti ho například nechtěla vydat trestnímu stíhání a stejně jako on i Benešová tvrdí, že si lze v ČR objednat trestní stíhání. Podle účastníků protestů je také podezřelé, že Babiš uvedl novou ministryni do funkce den poté, co policie navrhla jeho obžalování. Z hlediska aktivistů tak premiér získává vliv na justici. Kromě toho protestující nesouhlasí s tím, že podniky Babiše jsou více a více dotovány státními prostředky.

Koncem května se v zemích Evropské unie konaly volby do Evropského parlamentu. Navzdory protestům výsledky v České republice ukázaly, že největší počet hlasů (21,18 procenta) získala politická strana Andreje Babiše ANO 2011. Její členové si tak vysloužili celkem šest míst v Evropském parlamentu. „Já jsem to bral jako nějaký indikátor, jestli naše vláda funguje. A myslím, že vláda funguje skvěle, má výsledky, není důvod mít obavy o budoucnost naší země,“ ohodnotil výsledky voleb premiér.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m9ZJ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJméno nové strany Klause ml. pobouřilo Kalouska. Už juniora přirovnal k Ludvíku XVI. a obvinil ho z domluvy s cizí mocí   
Pridal tk Středa 05 červen 2019 - 04:46:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nová pravicová strana Václava Klause mladšího už má své jméno. Podle Úřadu průmyslového vlastnictví se bude s největší pravděpodobností jmenovat Trikolóra hnutí občanů. Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kvůli tomuto názvu strany přirovnal Klause juniora k Ludvíku XVI. a obvinil ho z dohody se zahraničím.

„Bude se to jmenovat Trikolóra... Pokud se nemýlím, trikoloru si dokázal připíchnout na klobouk i Ludvík XVI. I on se přitom domlouval s cizí mocí,“ okomentoval Kalousek zprávu o jméně nové strany na sociálních sítích.

Kalousek svým komentářem mířil na období Velké francouzské revoluce. Poprvé se trikolóra objevila právě tehdy, když pařížští povstalci měli na klobouku červenomodrou kokardu v barvách města Paříže. Po dobytí Bastily v roce 1789 si ji vystrašený král Ludvík XVI. připnul na svůj klobouk na znak smíření. Později k ní přibyla ještě bílá barva rodu Bourbonů. Kromě toho po pádu Bastily král začal hledat v zahraničí pomoc proti revoluci. Několik let poté se pokusil o útěk do zahraničí, ale byl chycen, prohlášen za vlastizrádce, sesazen z trůnu a po procesu dne 21. ledna 1793 veřejně sťat gilotinou na Náměstí Revoluce.

I když Klaus mladší oznámil, že svou novou stranu představí v pondělí 10. června, již dnes se v českých mediích objevila informace o tom, jak se uskupení bude jmenovat. Název Trikolóra hnutí občanů si nechalo u Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrovat Centrum pro občanské svobody, jehož předsedou je právě Klaus junior. Podle webu úřadu přihláška k registraci byla podána v pondělí.

V polovině března byl Václav Klaus mladší vyloučen z ODS kvůli kontroverznímu výroku, ve kterém přirovnal počínání českých poslanců při přijímání norem EU k pozici židovských výborů, kteří jednají o složení transportů do nacistických koncentračních táborů. O pár týdnů později oznámil, že do podzimu založí vlastní politickou stranu, se kterou bude kandidovat v nadcházejících krajských a sněmovních volbách.
Koncem dubna Klaus junior vyzval na svém facebookovém profilu uživatele, aby mu pomohli vymyslet jméno pro nové politické uskupení a slíbil autorovi nejlepšího názvu litr rumu. Předtím v rozhovoru pro portál Seznam ohledně jména nove strany prohlásil, že se kloní k nějakému marketingovějšímu všeobecnému názvu a nechce, aby z toho byl titulek, že zakládá Ligu severu, ale něco v tomto duchu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m9ZE


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecko požaduje od Německa 320 miliard eur   
Pridal tk Středa 05 červen 2019 - 04:40:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecký velvyslanec v Berlíně v úterý předal německému MZV nótu, v níž řecká vláda vyzývá německou stranu k zahájení jednání s cílem vyřešení otázky vyplacení Německem válečných reparací a náhrad škod za první a druhou světovou válku, sdělilo MZV Řecka.

„Tato diplomatická akce je podniknuta po projednání na úrovni politických vůdců na plenárním zasedání řeckého parlamentu dne 17. dubna a na základě rozhodnutí drtivé většiny poslanců s přihlédnutím ke zprávě mezistranické komise, která vymáhá německé dluhy vůči naší zemi,“ uvádí se ve zprávě.

Řecké nároky se týkají reparací a náhrad škod, které byly způsobeny zemi a jejím občanům během první a druhé světové války, válečných reparací vůči obětem a potomkům obětí německé okupace, návratu okupačního úvěru a návratu uloupených a nezákonně vyvezených archeologických a jiných kulturních hodnot, sdělilo MZV.

Usnesení parlamentu

Řecký parlament přijal dne 17. dubna usnesení, kterým pověřil vládu, aby požadovala, aby Německo zaplatilo válečné reparace ve výši 309,5 miliardy eur za škody během druhé světové války a 9,2 miliardy eur za první světovou válku. Řecko navíc odhaduje odškodnění za smrt a zranění osob na více než 107,2 miliardy eur. Vláda bude také požadovat vrácení odcizených archeologických pokladů a památek.

Poslanci odhlasovali usnesení většinou hlasů, k čemuž dochází v řeckém parlamentu velmi zřídka.

Podle referátu mezistranické komise, na jehož základě bylo přijato usnesení, během druhé světové války Řecko ztratilo 558 tisíc lidí, kteří byli zavražděni, a dalších 880 tisíc lidí se stalo invalidními. Obětí války se stalo 19,7 % obyvatelstva země, které v roce 1939 tvořilo 7,335 milionů lidí.

V usnesení se uvádí, že řecký stát se nikdy a žádným způsobem nevzdával svých nároků, otázka odepření nároků řeckému státu nikdy nebyla vznesena a nemohla být vznesena.

Stanovisko Německa

Německo odmítá všechny požadavky Athén. Němečtí představitelé tvrdí, že jejich země již splnila své povinnosti a v roce 1960 zaplatila 115 milionů marek. Stanovisko německé vlády je v této otázce „neměnné“, problém je vyřešen „definitivně právně i politicky," řekla zástupkyně oficiálního mluvčího německé vlády Martina Fietzová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/m9Xq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuská ekonomka: Rusko očekává víc čínských investic   
Pridal tk Středa 05 červen 2019 - 04:36:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) provede od 5. do 7. června státní návštěvu Ruska a zúčastní se 23. Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradu. Ruská ekonomka Natalya Pecheritsa poskytla před návštěvou čínského prezidenta rozhovor novináři našeho rozhlasu, ve kterém se vyslovila v tom smyslu, že čínská ekonomika si v roce 2019 udržuje stabilitu. Vnitřní spotřeba je nadále hlavní hnací silou na podporu ekonomického rozvoje. Rusko doufá, že během návštěvy prezidenta Xi Jinpinga obě strany podepíší víc investičních dohod a společně podpoří ekonomickou a regionální spolupráci.
Čína nedávno zveřejnila makroekonomické údaje za první čtvrtletí roku 2019. Čínský HDP se meziročně zvýšil o 6,4 %. Natalya Pecheritsa řekla:

„V posledních pěti letech čínská vláda usiluje o změnu způsobu ekonomického růstu. Domácí spotřeba má důležitý vliv na růst HDP. "

V roce 2018 dosáhl objem čínsko-ruského obchodu 107,6 miliardy amerických dolarů, což se meziročně zvýšilo o 27,1 %. O budoucím rozvoji bilaterálních ekonomických a obchodních vztahů Natalya Pecheritsa řekla:

„Obě strany mají velký rozvojový potenciál v oblasti investic, technické výměny, vzdělání a turismu."

Letos je 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Ruskem. Obě strany uspořádají sérii diplomatických a kulturních akcí. Natalya Pecheritsa se vyslovila v tom smyslu, že s neustálým prohlubováním bilaterálních vztahů se stále víc lidí v Rusku učí čínštinu. Téměř každá střední škola a univerzita v Moskvě nabízí výuku čínštiny. Mnoho mladých lidí se chce věnovat práci související s Čínou.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2169 sec,0.0741 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,752kB