Čtvrtek 06 červen 2019
Česko přijme 40,000 migrantů z Ukrajiny, rozhodla o tom česká vláda na základě podnětu zahraničních montoven v ČR   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 05:20:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česko přijme 40,000 migrantů z Ukrajiny, rozhodla o tom česká vláda na základě podnětu zahraničních montoven v ČR, které nechtějí českým dělníkům navyšovat mzdy, ty by se prý začaly pomalu blížit těm německým! Pod tímto skandálním rozhodnutím je podepsaný Tomáš Petříček, kvůli vydávání pracovních víz dojde k navýšení počtu pracovníků na českých konzulátech na Ukrajině! Příliv laciné pracovní síly do ČR prohloubí už tak přemrštěné ceny na trhu s nájemním bydlením!

Český ministr zahraničí za ČSSD Tomáš Petříček v pondělí po jednání vlády šokoval desítky tisíc zaměstnanců v montovnách po celé republice. Vláda totiž prý schválila návrh jeho resortu na vydání 40,000 pracovních a pobytových víz pro občany Ukrajiny, protože průmyslové podniky v České republice prý postrádají desítky tisíc pracovníků. S tím ovšem ostře nesouhlasí odborové organizace, které problém vidí v tom, že zejména zahraniční majitelé montoven v ČR nechtějí českým zaměstnancům nabídnout komparativně vyšší mzdy, které by odpovídaly životním nákladům občanů v ČR, jenž jsou po 30 letech od roku 1989 již zcela srovnatelné se západem. Co ovšem po 30 letech srovnáno není ani omylem, to jsou mzdy v ČR. Ty jsou dosud jen třetinové, resp. až čtvrtinové ve srovnání se západními zeměmi.

A teď si raději sedněte, ať to s vámi nepraští. Česká vláda chce těmto 40,000 gastarbeiterů z Ukrajiny garantovat 1,2-násobek tzv. zaručené mzdy. Pokud jste ještě neslyšeli tento termín a nevíte, co je to zaručená mzda, tak vám to rádi vysvětlíme. Zaručená mzda je vyšší mzda, než je mzda minimální, a je vyplácena v celkem v 8 různých stupních podle odpovědnosti a náročnosti vybraným skupinám zaměstnancům. Problém je v tom, že zaručená mzda je v rámci daných profesí a skupin jen o něco málo vyšší, než je profesní minimum v daném oboru. Namísto pořádného zvýšení mezd českým pracovníkům v oborech se tak do ČR raději natahají migranti z Ukrajiny a dá se jim 1,2-násobek minima v daném profesním oboru.

Příští rok Česko přijme kvótu 40,000 migrantů… ale ne z Afriky, nýbrž z Ukrajiny!

Na návrh ministerstva zahraničí bude česká vláda těmto 40,000 migrantů z Ukrajiny poskytovat víza, pokud zaměstnavatelé Ukrajincům zajistí mzdu ve výši 1,2-násobku mzdy zaručené. Jinými slovy, zahraniční montovny v ČR, které neodvádí obvykle na daních ani korunu, vyhodí z pracovních pozic české agenturní pracovníky, kteří řvou, že chtějí srovnat mzdy se západem a nahradí je Ukrajinci, kteří budou brát směšný 1,2-násobek zaručené mzdy, než kolik předtím bral český pracovník.

Zatímco montovna bude Ukrajincům platit de facto oborovou minimální mzdu, český pracovník skončí, protože 1,2-násobek zaručené mzdy v oboru jej dávno už neuspokojí. Přitom v České republice pracovalo podle statistických údajů ke konci loňského roku už 121,000 Ukrajinců, což je pětina všech zahraničních pracovníků v ČR. Navýšení tohoto čísla v příštích 12 měsících o 40,000 pracovníků znamená, že v ČR již bude pracovat přes 160,000 gastarbeiterů z Ukrajiny a důrazně upozorňuji všechny naivky, že už se dávno a dávno nejedná jen o práce na stavbách.

Čím dál tím více se jedná o pracovní pozice v montovnách, ve fabrikách, na výrobních linkách, dále rovněž v sektoru pohostinství, v barech, v restauracích, ve službách obecně. Tam všude by mohli pracovat čeští občané, ale nepracují. A proč? Protože mzdy jsou natolik nízké, že neposkytnou českému občanovi s českými životními náklady, které jsou plně srovnatelné s německými náklady, uspokojení životních potřeb. Mzdy jsou zkrátka i po 30 letech v těchto profesích na nějakých 20% toho, co se bere na západě a jmenovitě v Německu. Tato situace je neudržitelná pro české občany. Ovšem je udržitelná pro zahraniční montovny, za pomoci české vlády a ministerstva zahraničí. Když ministerstvo Tomáše Petříčka nasune do ČR levnou pracovní sílu, tak to zkrátka bude mít katastrofální dopad na mzdy českých zaměstnanců.

Zaměstnavatelé si budou moci koupit Ukrajince za 1,2-násobek minimální oborové mzdy, český dělník s požadavkem na odpovídající mzdu v ČR skončí na dlažbě

Nikdo ze zaměstnavatelů nebude nucen zvyšovat mzdy, prostě vyhodí české dělníky, kteří řvou, že chtějí odpovídající platy vzhledem k životním nákladům a cenám v ČR a nahradí je lacinější pracovní silou z Ukrajiny. Ale co je nejhorší, samotná česká vláda bude těmto migrantům a montovnám garantovat pracovní pobyty pro Ukrajince prostě výměnou za 1,2-násobek jejich zaručených mezd, které jim zaměstnavatelé budou vyplácet. Jedná se tak o řízenou genocidu české rodiny, naprostou sociální likvidaci dělnických profesí, protože vláda tímto dala signál, že je ochotna pomáhat v zaměstnávání cizincům, ale nikoliv českým občanům.

Hospodářská komora ČR ale dokonce kritizuje i ten 1,2-násobek pro Ukrajince, že prý by to zaměstnavatele moc zatížilo a znevýhodnilo by to české dělníky, kteří by brali méně než Ukrajinci. Tím Hospodářská komora de facto na plnou hubu přiznala, že Čechům se dnes v montovnách platí minimálka. To je chucpe! Doufám, že už chápete, proč česká vláda tiskne každý a každý rok desítky tisíc pobytových víz, karet, formulářů a tiskopisů pro migranty, protože tyto dokumenty jsou určeny jak pro migranty z arabských zemí jako je Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty, ale jsou určeny i pro desítky tisíc gastarbeiterů z Ukrajiny, jejichž země byla rozvrácena Majdanem na přelomu let 2013 / 2014 a dnešním výsledkem je doslova exodus Ukrajinců na západ.

Montovny nechtějí srovnávat mzdy se západem, a tak zatlačily na vládu v Praze, aby souhlasila s kvótami na import migrantů z Ukrajiny, kterým se bude platit oborová minimálka pod krycím označením “zaručená mzda”

Český dělník teď uvidí na vlastní oči, jak jeho místo obsazuje Ukrajinec, který nikdy nedostane tolik peněz, kolik by na dané pozici potřeboval Čech. Pro zahraniční montovnu je to obrovská výhra. Montovna může Ukrajincům klidně platit minimální mzdy plus nějaký sprostý 1,2-násobek oborového minimálu, Čechům už to ale není v poslední době recht, protože i montovny čelily tlaku na zvyšování mezd v posledních letech. Takže, Ukrajincům budou platit minimálku jako kdysi za starých dobrých časů platily montovny Čechům, ale česká vláda to zdůvodní nedostatkem pracovních sil v ČR. No ty vole, Česko zvrací fšecko!

Když jsem si článek v pondělí přečetl na mainstreamu, tak jsem si myslel, že se jedná o velice nepovedený a opožděný aprílový článek, ale ono ne. Je to rozhodnutí vlády, které bylo přijato a je myšleno naprosto vážně, na základě podnětu Petříčkova resortu ministerstva zahraničí. Lobbing zahraničních montoven v ČR zjevně udělal své, protože takto brutální a nestoudné nasunování laciné pracovní síly do ČR a dokonce s podporou od české vlády, to je prostě neuvěřitelné urychlení protinárodních a anti-sociálních procesů v ČR. Protože zdaleka nejde jenom o to, že laciná ukrajinská pracovní síla začne vytlačovat z pracovních pozic české ženy a muže. Jde totiž i o strategickou otázku ceny bytů, nájmů a bydlení.

Migrační kvóty pro Ukrajinu prohloubí bytovou, realitní a nájemní krizi v ČR, varují realitní kanceláře

Pokud se do ČR nasunou další desítky tisíc migrantů z Ukrajiny, kde myslíte, že asi tak budou bydlet? Pod mosty? Ne, budou bydlet v ubytovnách. Jenže, ty už jsou plně obsazené. Takže, co se stane? Ubytovny zvednou ceny, vyhodí současné české dělníky a ubytují Ukrajince. Jenže, to nebude stačit. Takže se budou hledat byty, které budou moci být použity jako nájemní bydlení.

A protože bytů je nedostatek, zvednou se ceny nájmů. Je to naprosto jednoduchá rovnice, která se automaticky vyvažuje na trhu. Vyšší poptávka po bydlení zvýší ceny bydlení. Ve chvíli, kdy vláda začne politiku podpory pro zahraniční pracovní sílu, je to cesta do pekel pro české rodiny, české mámy a táty. A je to stejný proces, který se objevuje všude v západní Evropě. Pracovní místa na nižších pozicích přebírají migranti.

Rozhlédněte se okolo sebe. V supermarketech a nákupních centrech najednou potkáváte více a více černochů, muslimů, celých arabských rodin, Afričanů a už dávno nejde jenom o města jako jsou Praha nebo Brno, kde byste si mohli myslet, že jde o turisty. Kdepak, vidíte cizince už i v malých městech, ve všech regionech, v městech do 5 tisíc obyvatel, tzn. v malých regionálních městech, a to už nejsou turisté, zejména ne ve chvíli, kdy muslimka před sebou tlačí sporťák s malým dítětem a další 4 děti jsou okolo ní a jdou na nákup do Kauflandu.

To nejsou uprchlíci, to jsou vízoví migranti s papíry, s dokumenty, s pobytovými povoleními. A problém je v tom, že muslimů a černochů si všimnete, ale Ukrajince od Čecha podle pohledu nerozeznáte. Už proto chápete, proč na Aeronetu varujeme před falešnými politiky, kteří se zaštiťují tzv. odporem proti “nelegální” migraci? Protože jak sami právě vidíte, o nelegální migraci už dávno nejde! Vlast, kulturní identitu a už dokonce i byty a pracovní místa nám unáší legální migranti, s pobytovými a pracovními vízy, s požehnáním od české vlády.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/cesko-prijme-40000-migrantu-z-ukrajiny-rozhodla-o-tom-ceska-vlada-na-zaklade-podnetu-zahranicnich-montoven-v-cr-ktere-nechteji-ceskym-delnikum-navysovat-mzdy-ty-by-se-pry-zacaly-pomalu-blizit/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZloděj Hilšer křičí "Chyťe zloděje!"   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 05:03:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„...Včera se ukázalo, že se jako občané můžeme spojit v zájmu nás všech, a že se nesmíme nechat rozdělit těmi, kdo chtějí naši společnost rozhádat, aby ji mohli bezohledně vysát a obohatit se na úkor nás všech,“ prohlásil senátor Hilšer po úterní demonstraci.

Ale Hilšer sám společnost okrádá každý rok o 900.000 Kč, protože vydrbal s českými zákony.

K tomu, abyste mohli do Senátu kandidovat jako nezávislý kandidát, potřebujete sebrat alespoň tisíc podpisů. Stejných tisíc podpisů ovšem také stačí, abyste mohli založit novou politickou stranu nebo hnutí, které vás do senátních voleb nominuje.

A Hilšera napadlo:

Před volbami do Senátu se budu vydávat za nezávislého kandidáta, ale lidem k podpisu podstrčím něco jiného, totiž tiskopis pro založení politického hnutí. Jak to udělat? Nazvu svoje hnutí „Marek Hilšer do Senátu“.

Pokud totiž do Senátu kandidujete jako skutečně nezávislý kandidát, nedostanete v případě zvolení od státu nic. Pokud ovšem kandidujete za nějakou stranu či hnutí, zkasíruje onen subjekt za váš mandát rok co rok 900.000 Kč.

A tak si Hilšer založil hnutí, jehož členem je fakticky jen on sám (Těch pár kamarádů, kteří mu dělají stafáž, netřeba počítat.) a každý rok nás okrádá o 900.000 Kč.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPronásledování křesťanů na úrovni, která se blíží genocidě   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:46:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak se projevuje souvislost mezi kolonialismem a náboženstvím Západu

„O Vánocích roku 2018 Jeho Ctihodnost Jeremy Hunt, ministr zahraničních věcí a záležitostí Společenství, oznámil, že mě požádal o vypracování nezávislého přehledu informací o pronásledování křesťanů na celém světě, jehož součástí mělo být vytvoření mapy znázorňující rozsah a charakter tohoto jevu, posouzení kvality reakce Ministerstva zahraničních věcí a záležitostí Commonwealthu (FCO) a návrhy změn jak v politice, tak v praxi“, píše se v předběžné verzi zprávy, připravené komisí v čele s biskupem města Truro (Cornwall, Anglie) Philipem Mounstephenem.

Masmédia uvedla, že Jeremy Hunt nařídil zhotovit tento přehled na konci prosince 2018 po vypuknutí skandálu kolem osudu křesťanky Asie Bibiové z Pákistánu, které bylo vyhrožováno smrtí bez ohledu na to, že ji soud shledal nevinnou v obžalobě z urážky islámu. Do té doby byla žena uvězněna už 9 (!) rok v cele smrti.

Kdo je vlastně Asia Bibiová? Je to negramotná žena z chudé rodiny zemědělských dělníků, matka pěti dětí a katolička. Na jejím příkladu je možné vidět, co je to „zákon o rouhání“, který platí v Pákistánu a v řadě dalších zemí, ovládaných islámem. V červnu 2009 během práce při sběru bobulí ve vesnici Ittan Wali (okres Sheikhupura, provincie Paňdžáb) se Asia napila vody z „muslimské studny“. Místní ženy to pobouřilo a prohlásily vodu za „poskvrněnou“. Tato situace stačila k tomu, aby byla žena obviněna z rouhání a odsouzena k pokutě 1 100 dolarů i k trestu smrti pověšením.

Rozsudek vykonán nebyl a Asia Bibiová strávila více než 9 let v izolované cele pro odsouzence k smrti. Azyl jí nabízelo Německo a Francie, avšak její rodina si vybrala Kanadu, kam odcestovala po zproštění trestu a osvobození dcery.

Ve zprávě biskupa Philipa Mounstephena se odrážela také fakta o masových vraždách křesťanů v Africe. Zvláštní pozornost je věnována Nigérii: „V roce 2018 bylo v Nigérii zabito mnohem více křesťanů než kdekoliv jinde na světě; na Nigérii připadlo 3 731 lidí ze 4 136 mrtvých: 90 % z celkového počtu. Největší hrozbu pro křesťany ve sledovaném období představovala skupina islamistických vojáků (zakázaná v Rusku) „Boko Haram“.

Kromě toho byly zveřejněny údaje o pronásledování křesťanů na Blízkém Východě. Do roku 2003 žilo v Iráku 1,5 mil. křesťanů, dnes jich zůstalo méně než 120 tis. „O sto let dříve křesťané tvořili 20 % obyvatelstva regionu, – píše se ve zprávě, – dnes tvoří méně než 4 %“. Hlavní příčinou této situace jsou tzv. události „arabského jara“, v britské zprávě konkrétně „povstání v roce 2011 a pád starých diktatur“, které vedly k náboženskému extremismu, k zesílení jeho tlaku na křesťany a k zintenzivnění pronásledování v Egyptě, Sýrii, Iráku a Libyi.

Ve zprávě jsou připomínány též muslimské postsovětské republiky (Ázerbájdžán a Centrální Asie). Je pravda, že pravoslavní věřící a katolíci se v těchto zemích „cítí sebejistě díky vlivu Ruska“. Pronásledováni jsou zde pravděpodobně stoupenci protestantských sekt. Současně se nehovoří o Ukrajině, kde jsou se souhlasem úřadů věřícím Ukrajinské pravoslavné církve násilně zabavovány chrámy.

Významná pozornost je ve zprávě věnována zemím, které tak jako tak nedrží krok s politikou Západu. Jsou to KLDR, Čína, Kuba, Venezuela, Nikaragua a Bolívie.

„Myslím, že nemá cenu uvažovat o kolonialismu, když hovořím o náboženství, které je nějakým způsobem spjato s koloniálními mocnostmi,“ říká Jeremy Hunt. Bez ohledu na toto tvrzení britského ministra v zemích Asie a Afriky, které přežily období kolonialismu a kde křesťané čelí největšímu pronásledování, tato konkrétní spojitost zakořenila ve vědomí obyvatelstva. A mimochodem, Nigérie, ve které bylo v minulém roce zabito „mnohem více křesťanů, než kdekoliv jinde na světě“, je bývalá britská kolonie.

Přitom tito pronásledovaní křesťané jsou „jedni z nejchudších lidí na planetě“. Například v Indii je křesťanství přijímáno z velké části členy kasty nedotknutelných, kteří doufají, že tímto způsobem změní svůj osud a dostanou se tak z kruhu kastových omezení.

Biskup Philip se příliš nemýlí, když říká, že „britská vláda jednoduše prospala pronásledování křesťanů“, ačkoliv „tato zpráva a také nedávné útoky na kostely na Srí Lance všechny probudily a způsobily neuvěřitelný šok“.

„V některých regionech se pronásledování křesťanů ve svém rozsahu a charakteru přiblížilo k úrovni odpovídající mezinárodní definici pro genocidu podle klasifikace OSN“, píše se v předběžné variantě zprávy biskupa Philipa Mounstephena. Úplné znění tohoto dokumentu má být vydáno v létě roku 2019.

Larisa Fedotova

Преследования христиан на уровне, близком к геноциду vyšel 1. června 2019 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7928-pronasledovani-krestanu-na-urovni-ktera-se-blizi-genocide.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Vyvadil: To tupé stádo z Václaváku nemá šanci…   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:41:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera jsem se vrátil z třídenního pobytu ve Špindlerově Mlýně a jak jsem byl i z cesty autem schvácen, protože tam pršelo a v Praze bylo téměř tropické počasí, pustil jsem si snad po roce Českou televizi a k svému úžasu jsem zaznamenával v této zemi snad již po desáté se opakující absurdní divadlo, á la „televizní“ stávka či Děkujeme, odejděte, zaplavené ulice díky „únosu mladého Babiše“ na Krym, demonstrace na podporu strýčka Bradyho kvůli vyznamenání.

A potom jsem poslouchal a žaludek se mi kroutil v pocitech odporu televizní manipulace (po kolikáté už?) plné fanatických slov, nad jejich obsahem člověk nevěřícně kroutil hlavou. Byl tam nějaký rezavý havlista, který stále odvolával Babiše (pokolikáté už?) a za ním mimo jiné se komíhaly transparenty s nadpisy: „Nejsme tupé stádo“. A nadpis pro tuto glosu byl zrozen…

Ano ta obvyklá 1/100 národa tam zase povykovala a kladla směšné kategorické výzvy premiéru Babišovi. A televizní sorozovci se snažili, co mohli vytvořit atmosféru, že snad celé Česko chce hned zítra demisi Babiše a prohlašovala, že není tupé stádo. Troufám si tvrdit, že 90 % občanů této země by je jinak než tupý stádem nenazvalo.

Kdyby alespoň jednali racionálně. Ne Slovensku se přetavili v radikálně liberální hnutí Progresivní Slovensko a mimálně se mohou účastnit voleb. To má logiku. Ať se ukáží.

Ale u nás jako vždy jen znovu a znovu zaplňují náměstí, plácají a plácají, vykřikují a spílají, ale zatím nikdy v třicetileté historii od roku 1989 absolutně nic neprosadili.

My prostě nejsme Slovensko. Chvilkaři u nás klidně mohou zaplnit za 14 dní Letnou třeba třemi sty tisíc protestujících a stejně bude Babišovo ANO nít zase 30 % preferencí a oni budou kůl v plotě.

Samozřejmě, je dobré si uvědomit, že podobná tupá stáda zaplavují ulice a náměstí „našeho světa“. Agresivní liberálové zrovna včera pořádali demonstrace proti prezidentu Trumpovi v Londýně, muslimský starosta jej nazval, jak jinak fašistou a rasistou a přední britští politici soutěžili, kdo dá najevo větší odpor a odmítali se účastnit slavnostního banketu na prezidentovu počest.

Nuže, co s tím naděláme. Liberální západní demokracie je založena na vzájemných nenávistných politických střetech a stále titěrnějším hospodářském růstu.

Nikdy nebudeme mít hospodářský přes 6 % po dobu 30 let a neskutečně rychlý a nejmasivnější vzestup střední třídy jako v Číně.

Máme své odpudivé Kalousky a Ondráčky a čekají nás otravné demonstrace znovu a znovu.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBohatství vzniká z práce, nikoliv z dotací a dávek. Dotace jsou zlo a korupce   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:38:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Václav Klaus ml. dnes promluvil ve Sněmovně o zlu dotací a politickém příživnictví.

Bohatství vzniká z práce, nikoliv z dotací a dávek. Dotace jsou zlo a korupce. Žijeme v zemi, kde jeden podnikatel dostane 60 milionů korun pro svůj hotel, druhý ne a teď si mají konkurovat. Normální je pracovat a nikoliv čerpat..

Pan Václav Klaus mladší dnes kromě toho, že oznámil název své nové strany Trikolóra hnutí občanů, kterou oficiálně představí 10.6, také promluvil ve Sněmovně za nezařazené poslance o současné dotační kauze.

"Dotace na chleba a chlebové linky:" "Moje stanovisko, nebo naše stanovisko, ať budu přesný k dotační kauze je trochu jiné než tady obou znesvářených stran"

"Bohatsví vzniká z práce, nikoliv z dotací a dávek." Dotace jsou zlo, dotace jsou korupce." "Dotace vznikají tak, že tvrdě pracujícím lidem sebereme peníze a daně." Žijeme v zemi, kde jeden podnikatel dostane 60 milionů korun pro svůj hotel, druhý ne a teď si mají konkurovat." Žijeme v zemi, kde jedna firma dostane investiční pobídku a druhé firmě vysaje všechny zaměstnance."

Po těchto slovech pana Václava Klause mladšího jsem si v duchu říkal, že bych si moc přál, aby pan Václav Klaus mladší doslova vysál voliče z jiných stran. Budu tomu věřit, protože mi svítí velká naděje po dlouhé době. Cítím radost.

"Chleba dotujeme při výrobě při té vyráběcí lince a pak asi ještě u třetiny spotřebitelů z nichž řada by mohla pracovat." "Nepodporujeme vládu a mluvim asi za většinu nezařazených poslanců a sice z toho důvodu, že hnutí ANO a Andrej Babiš dělají sociálně demokratickou politiku, kterou lidi nechtějí a opakovaně to ve volbách říkají."

"To je politika dotací a já to přeložím jako politiku příživnickou."

Pan Václav Klaus ml. na úvod své řeči vyzval poslance, aby si v pátek udělali čas na dotace na chleba, ale později se to neprosadilo.

"Tak já Vás vyzývám, pojďme se v pátek bavit o tom, jak vrátit Republiku od dotací k práci, protože normální je pracovat a nikoliv čerpat." "Jak vrátit zemi lidem, kteří pracují, platí daňe a vychovávají děti a jak odbourat dotace z veřejného prostoru.""Tím přispějeme Republice. Děkuji Vám.

Také Vám děkuji pane Václave Klausi mladší a ať to "vysajete", vysajeme.

Na závěr nemohu nezmínit odporné, hanebné a zbabělé útoky na pana Jakla. Musí to býti skutečně ubozí, zbabělý, netolerantní a agresivní lidé, kteří nesnesou, že má někdo jen prostě jiný názor než mají oni. FUJ, FUJ, FUJ. Děkuji pane Okamuro, že jste se jej samozřejmě ihned zastal.

Pan Václav Klaus je v pondělí zpět a já také. Jsem rád. THO zní dobře.

Autor: Patrik Juda

Zdroj: https://juda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=716184
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFinanční elita USA čeká na novou krizi, když se nepodaří zapálit svět   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:34:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký finanční tisk si užívá informace o tajné schůzce za účasti nejvyšších úředníků Ministerstva financí USA a Federálního rezervního systému, jejímž hlavním tématem byla otázka toxických dluhů, které mohou zapříčinit krizi srovnatelnou s globální finanční krizí z let 2008 a 2009.

Finanční časopis The Street oznámil: „Rada pro dohled na finanční stabilitu a skupina předních amerických regulátorů odpovědných za odvrácení budoucích finančních krizí se ve čtvrtek sešla, aby projednala podstatný růst korporativních půjček v posledním desetiletí. K růstu (půjček) došlo v mnohém kvůli společnostem se špatným úvěrovým ratingem. Hospodářský pokles způsobí pravděpodobně vlnu snížení úvěrových ratingů a defaultů z (korporativních) dluhů, což může ovlivnit finanční trhy.“

Problém úředníků odpovědných za odvrácení budoucí finanční krize spočívá v tom, že podle některých ukazatelů už připomíná situaci předkrizovou, a v tomto případě začne vlna korporativních defaultů, kterou bude velmi těžké zastavit, následky budou horší než minule. Protože tentokrát budou ohroženi ne tak obyčejní spotřebitelé, jako korporativní dlužníci. Hromadné korporativní defaulty nejsou jen předzvěstí hromadných korporativních bankrotů, ale i růstu nezaměstnanosti (bankrotované podniky nebudou moci pracovníkům platit) a také problémů penzijních fondů a jiných nebankovních finančních struktur, které byly úvěrovány společnostmi s velmi nízkými ratingy ve snaze o zvýšení příjmů.

V číslech vypadá situace následovně: podle odhadů předáka amerického obchodního tisku listu The Wall Street Journal koncem minulého roku dosáhl poměr korporativního dluhu k hrubému domácímu produktu USA podle údajů Federálního rezervního systému 73,1 procenta, což je o něco méně než maximální ukazatel 73,7 procenta z roku 2009. A mezitím se částka amerického korporativního dluhu s úvěrovým ratingem BBB – tedy nejnižší kategorie úvěrů investiční úrovně – po minulé krizi více než zdvojnásobila.

Vyložíme-li tuto statistiku v obecných a poněkud přehnaných rysech, vychází, že celková úroveň dluhů je už kritická, přitom se jejich kvalita (tedy počet úvěrů poskytnutých společnostem s pochybným finančním stavem) radikálně zhoršila. Když z nějakých jiných důvodů (těmi „důvody“ se obyčejně rozumí Donald Trump a jeho nekonečné obchodní války) se bude cítit ekonomika jen o něco hůř, celý tento dluhový domek z karet se zřítí a způsobí celé ekonomice vážnou škodu.

Ten problém spočívá v tom, že tato situace nemá jednoduché řešení: když budou banky, penzijní fondy, investiční fondy a jiní potenciální věřitelé nuceni neodkladně zvýšit své normy úvěrování, bude krize vyprovokována okamžitě, protože tito nespolehliví korporativní dlužníci nemohou v zásadě fungovat dál bez možnosti neustálého a levného refinancování svých dluhů, v nejlepším případě mohou (jen těžko) platit úroky, ale určitě nemohou zaplatit celou částku dluhů. Bude-li situace ponechána beze změn, nic dobrého z toho také nebude: dříve či později nějaký vnější šok nebo přirozené ukončení ekonomického cyklu přivede k té samé řetězové reakci defaultů, ale s ještě horšími následky – protože toxické riskantní dluhy neustále rostou. Víc než to: bude-li situace ponechána beze změn, budou neproduktivní společnosti „zombie“ (oni insolventní dlužníci) odtahovat úvěrové zdroje, které by v normálních podmínkách měly získat efektivnější společnosti. Tento problém se zvláště výrazně projevuje v kontextu pokusů administrativy Donalda Trumpa zahájit reindustrializaci USA: kdopak bude úvěrovat „nudné“ výrobce ledniček s nízkou výnosností, když je možné (ve snaze o vysoké příjmy) úvěrovat další ztrátový, ale módní startup, jako je například společnost UBER?

Jako další problém je třeba vytyčit skutečnost, že dokonce když budeme považovat umělou úvěrovou podporu neefektivních a riskantních podniků s nejnižším ratingem za nějaký sociální projekt, jeho užitečnost vyvolává odůvodněné pochyby. Podle odhadů specializované analytické společnosti Experian téměř 25 procent Američanů zabředá do dluhů ve snaze zaplatit předměty denní potřeby, třeba jídlo. Poukazuje to na paradoxní (ale z hlediska ekonomické teorie předvídatelnou) situaci: úvěrová podpora neefektivního korporativního sektoru, která by měla napomáhat blahobytu společnosti, nenapomáhá ve skutečnosti zvýšení celkové životní úrovně. Víc než to: údaje, na něž se odvolává Experian, zdůrazňují zranitelnost obyčejného amerického spotřebitele vůči ekonomickým otřesům.

V tomto kontextu se nedá zbavit pocitu, že uspěchanost, s níž vede Donald Trump obchodní válku s Čínou, Evropskou unií a dokonce i s Indií a Mexikem, se vysvětluje vnitroekonomickými příčinami: velmi potřebuje (v přísném souladu s tradiční americkou strategií), aby ekonomiky geopolitických konkurentů USA zkrachovaly dříve, než se plně realizují všechna systémová rizika, jimž je vystavena americká ekonomika. Možná se mu to podaří, problém je ale v tom, že všechny minulé americké úspěchy podobného druhu byly možné výhradně díky tomu, že byli konkurenti Ameriky proti sobě poštváni, tentokrát vidíme pravý opak: Donald Trump údernickým tempem dává dohromady protiamerickou koalici od Caracasu až po Teherán a od Bruselu až po Hongkong.

Snad poprvé za celé dějiny USA nebude Washington mít možnost zapálit celý svět, aby vyřešil vlastní problémy.

Autor: Ivan Danilov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a Slovensko uzavřou dohodu v hodnotě 100 milionů eur na dodávky stíhaček MiG-29   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:31:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský předseda vlády Dmitrij Medveděv na schůzce se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim prohlásil, že Rusko bude i nadále spolehlivým dodavatelem uhlovodíků na Slovensko. Také na dané schůzce zaznělo, že Rusko a Slovensko uzavřou dohodu v hodnotě 100 milionů eur na dodávky stíhaček MiG-29.

Palivová společnost Rosatom TVEL a slovenská národní elektrárenská společnost Slovenské elektrárny ve středu v Moskvě podepsaly dohodu o dodávkách jaderného paliva do jaderných elektráren na Slovensku. Uvádí se, že smlouva byla podepsána na období 2022-2030.

Jaderné palivo pro Slovensko

Rusko uvedlo, o čem bude Pellegrini diskutovat s Medveděvem
Uvádí se, že daný dodatek k všeobecné smlouvě mezi TVEL a Slovenskými elektrárnami byl podepsán na základě jednání ruského premiéra Dmitrije Medveděva a jeho slovenského kolegy Petera Pellegriniho.

Smlouva byla připravena poté, co se TVEL stalo vítězem v mezinárodním výběrovém řízení na dodávky paliva do jaderných elektráren na Slovensku. O události informovala tisková služba TVEL.

Podle informací by mělo být ruské jaderné palivo dodáváno do celkem čtyř slovenských jaderných elektráren s reaktory VVER-440, tedy do jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice, Mochovce, stejně jako do dvou bloků jaderné elektrárny Mochovce (také s reaktory VVER-440), které jsou ve výstavbě.

Na dané schůzce bylo mimo jiné podepsáno také memorandum o porozumění mezi společností Rosatom a Ministerstvem hospodářství Slovenské republiky, konkrétně o spolupráci v oblasti využití atomové energie pro mírové účely.

Plynovod Nord Stream 2 a tranzit plynu

​Řeč přišla také na plynovod Nord Stream 2. V této souvislosti ruský předseda vlády uvedl, že Moskva chápe obavy Slovenska ohledně realizace projektu Nord Stream 2, ale poznamenal, že Rusko a Slovensko musí najít společný bod spolupráce v propojení tohoto projektu a projektu Turecký proud.

Na jeho slova Pellegrini reagoval tak, že Slovensko hledá možnosti využití slovenské infrastruktury jak v rámci realizace projektu Nord Stream 2, tak v rámci dodávek plynu prostřednictvím plynovodu Turecký proud.

„Slovensko vidí velký potenciál v oblasti skladování plynu. Naše země má největší podzemní skladiště plynu v Evropě, které jsou částečně využívány Gazpromem. A my jsme dali této společnosti možnost, aby tato skladiště naplnila novým plynem,“ doplnil Pellegrini.

Medvěděv dodal, že Rusko neodmítlo prodloužení dohody o tranzitu plynu s Ukrajinou, ale uvedl, že by taková spolupráce měla být vzájemně prospěšná. Po schůzce se slovenským protějškem Medveděv také poznamenal, že prodloužení této dohody bude možné, pokud bude nové vedení Ukrajiny pragmatické a pokud budou jejich pragmatické úvahy převažovat nad politickými spekulacemi.

„Tato spolupráce by samozřejmě měla být rozvíjena, pokud pro to bude vytvořeno nezbytné zázemí, tedy na pozadí odmítnutí všech různých nekonečných právních sporů, které nikam nevedou, ale pouze danou situaci vedou do slepé uličky,“ poznamenal Medveděv.

Milionový nákup stíhaček

Z úst slovenského politika také zaznělo, že během několika dnů uzavře Slovensko s Ruskem dohodu v hodnotě 100 milionů eur na dodávky stíhaček MiG-29.

„V následujících čtyřech nebo pěti letech se Ruská federace a Ruská letecká korporace MiG postarají o bojeschopnost našich letadel MiG 29, což je stroj, který chrání území Slovenské republiky. V nejbližších dnech bude tato smlouva podepsána a její hodnota bude činit 100 milionů eur,“ řekl Pellegrini.

Nutno poznamenat, že smlouva SR a RF na obsluhu 12 letounů MiG-29 je platná do podzimu roku 2019. Za opravu stíhaček platí Slovensko Rusku celkem 30 milionů eur ročně.

Uctění památky vojáků Rudé armády

V neposlední řadě Medveděv vyjádřil slovenskému vedení a všem obyvatelům dané republiky vděčnost „za jejich ohleduplný přístup k uctívání památky vojáků Rudé armády a také za to, jak pečlivě se starají o válečné hroby a památníky“, v nichž je pohřbeno více než 60 tisíc sovětských vojáků.

„Jsem si jistý tím, že takový uctivý postoj k minulosti je spolehlivým základem pro rozvoj dobrých sousedských vztahů v budoucnu,“ uzavřel věc ruský předseda vlády.

Rovněž se uvádí, že slovenský premiér pozval Dmitrije Medveděva, aby navštívil Slovenskou republiku, a to u příležitosti 75. výročí národního povstání.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mAgq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí vyzývá KLDR a Spojené státy, aby usilovaly o politické řešení jaderné krize na Korejském poloostrově   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:23:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V reakci na tvrzení mluvčího severokorejského ministerstva zahraničí ohledně společného prohlášení, které vydaly KLDR a Spojené státy v Singapuru, mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) dnes na pravidelné tiskové konferenci v Pekingu řekl, že Čína si přeje, aby KLDR a Spojené státy usilovaly o politické řešení jaderné krize na Korejském poloostrově.

Mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí včera uvedl, že v uplynulém roce se Spojené státy úmyslně vyhýbaly svým závazkům vyplývajícím ze společného prohlášení, které vydaly KLDR a Spojené státy v Singapuru, a současně trvaly na tom, aby KLDR jednostranně opustila svůj jaderný program. Zda se společné prohlášení stane bezvýznamným kusem papíru, závisí zcela na tom, jak USA zareagují na postoj KLDR.

Geng Shuang se vyslovil v tom smyslu, že v červnu loňského roku došlo v Singapuru k historickému setkání vedoucích představitelů KLDR a USA a k vydání společného prohlášení, kterým se příslušné strany vrátily zpět k jednacímu stolu pro politické řešení jaderné otázky na Korejském poloostrově. To je v souladu s historickým trendem i vůlí lidí. Mírové jednání je v současnosti v kritické fázi. Přejeme si, aby KLDR a Spojené státy respektovaly vzájemné zájmy a podporovaly politické řešení jaderné krize na Korejském poloostrově.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKuba odsoudila omezení pro cestování Američanů na Kubu, která schválily USA   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:20:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kubánští vedoucí představitelé a úředníci 4. června odsoudili opatření, která oznámily Spojené státy na omezení cestování svých občanů na Kubu. Prohlásili, že na to zareagují.

Kubánský předseda pro státní záležitosti a zasedání ministrů téhož dne na sociální síti uvedl, že Kuba se nebojí nového amerického omezení a hrozby a silně na ně zareaguje.

Kubánský ministr zahraničí Bruno Rodríguez Parrilla také na sociální síti prohlásil, že je silně proti americkému omezení cestování vlastních občanů na Kubu. Uvedl, že cílem nové americké sankce je poškodit kubánskou ekonomiku a úroveň lidského života, aby USA přiměly Kubu k politickému kompromisu.

Americké ministerstvo zahraničí 4. června v prohlášení uvedlo, že americká strana zakáže svým občanům cestování na Kubu v rámci kulturních a školních skupin. Kromě toho americká strana také nepovolí svým občanům cestovat na Kubu lodí a soukromými nebo podnikovými letadly. Podle prohlášení je kubánský cestovní ruch v těsném vztahu s vojenskou stranou a bezpečnostními orgány a cílem tohoto amerického opatření je omezit příjmy kubánské armády a bezpečnostních orgánů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAntónio Guterres: OSN do srpna vyčerpá letošní rozpočet   
Pridal tk Čtvrtek 06 červen 2019 - 04:18:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres 4. června uvedl, že OSN pravděpodobně vyčerpá rozpočet na letošní rok už do srpna a půjčí si z revolvingového fondu.

Guterres téhož dne na zasedání 5. výboru OSN řekl, že v uplynulých letech se finanční situace OSN stále zhoršovala, hlavní příčinou jsou zvyšující se nedoplatky členských zemí, které dosáhly 492 milionů amerických dolarů. Dodal, že to není jediná příčina nedostatku peněz OSN, problematický je také způsob vypracovávání rozpočtu a roli hrají i směnný kurz, inflace, mzdové náklady a další faktory.

António Guterres řekl, že řešení otázky nespočívá pouze ve včasném hrazení členských poplatků v plné výši, ale také v zavedení některých reforem. Pokud jde o obvyklý rozpočet, navrhl, aby OSN podnikla některá opatření na posílení mechanismu vazby likvidity a na řízení výdajů podle rozpočtu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2598 sec,0.0605 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,842kB