Pondělí 10 červen 2019
Víme první! Očitý svědek zachytil vykládku migrantů přímo z autobusu v centru Prahy! Arabští a afričtí migranti byli z autobusu vyloženi v tichosti mimo autobusovou stanici...   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 06:12:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Víme první! Očitý svědek zachytil vykládku migrantů přímo z autobusu v centru Prahy! Arabští a afričtí migranti byli z autobusu vyloženi v tichosti mimo autobusovou stanici, na parkovišti v zastrčené ulici v Karlíně! Pohotový čtenář Aeronetu popadl mobil a všechno vyfotil a zatepla nahlásil naší redakci! Import migrantů probíhá na plné obrátky, stačí se dívat okolo sebe! Nečekejte odrbané běžence, všichni jsou moderně oblečeni, ale kompletně bez jakýchkoliv příručních zavazadel!

Jednomu ze čtenářů našeho Aeronetu se povedl kapitální úlovek. Zaslal nám totiž do redakce dvě fotografie, které pořídil tento týden v pátek odpoledne v Praze při své cestě do hlavního města. Když jeho autobus přijížděl do Karlína, došlo v jednosměrce v části ulice Pernerova k malé dopravní zácpě. Jiný autobus totiž před nimi zastavil provoz, protože z něho vystupovali cestující.

Jenže pozor, na místě, kde autobus vykládal cestující, žádná autobusová zastávka není. Je tam pouze obyčejné parkoviště pro osobní auta. Když náš čtenář spatřil, kdo začal z autobusu stojícího vpředu vystupovat, popadl mobilní telefon a všechno nafotil. Z autobusu totiž vystupovali Arabové a Afričané. Nikdo jiný, pouze oni. Neměli vůbec u sebe žádná zavazadla, žádné batůžky, prostě vůbec nic, tedy kromě mobilních telefonů.

Na místě je navíc dopravní značka zákazu zastavení, takže řidič autobusu s migranty zjevně dlabal na jakékoliv dopravní příkazy. Nepozorný člověk by této události nevěnoval pozornost, jenže přesně takto probíhají transporty migrantů v Německu. Postup je jednoduchý. Migranti přiletí do Evropy na jedno z vybraných letišť.

Na letištích přistávají již s udělenými pobytovými vízy hostitelských evropských zemí a následně jsou z těchto letišť odvážení v autobusech nejen po celém Německu, ale doslova po celé Evropské unii, psali jsme o tom v článcích zde: https://aeronet.cz/news/skandal-v-berline-nemecke-urady-nechtene-priznaly-ze-30-uprchlickych-migrantu-prichazi-do-nemecka-ne-po-zemi-ale-priletaji-v-letadlech-oficialni-dotaz-poslance-afd-na-nemecke-urady/ a také zde: https://aeronet.cz/news/dead-flights-v-praze-na-ruzynskem-letisti-pristavaji-a-startuji-letadla-z-turecka-s-vypnutymi-lokalizacnimi-transpondery-uplne-stejne-podivnosti-hlasi-pozorovatele-a-spotteri-na-nemeckych-letistich/ . Jak se podařilo zjistit německým aktivistům Pegidy, rozvážení migrantů autobusy probíhá naprosto bez jakýchkoliv zavazadel, protože by to vzbudilo pozornost domorodého obyvatelstva a strhla by se panika, že Arabové se stěhují do města, mají kufry a bagáž, podívejte se lidí, už jsou tady!

Proces “Dead flights” na letištích je navázán na autobusovou redistribuci migrantů z letišť po celé Evropské unii

Přesně těmto reakcím obyvatelstva se tudíž musí zabránit. Jednalo by se totiž o tzv. nežádoucí expozici migrace, takže migranti jsou přesouvání bez zavazadel a někdo by si je mohl splést s turisty. Když si je ale prohlédnete, tak si všimnete, že jsou naprosto bezprizorní a nemají příruční zavazadla, nemají ani batůžek, kabelku, pánskou tašku, ledvinku, prostě vůbec nic. Jedinou věc, kterou mají, jsou mobilní telefony.

U některých z nich tašku přes rameno objevíte, ale to je obvykle tlumočník, anebo koordinátor přesunu. Pegida rovněž zjistila i další zajímavý detail. Autobusy nikdy nevykládají migranty na nádražích nebo označených autobusových zastávkách, ale pokaždé na náhodných místech v centrech měst, přičemž nejčastěji se jedná o parkoviště a zastrčené ulice v centrech měst.

Migranti velice rychle z autobusu vystoupí, promísí se okamžitě mezi zaparkovaná auta místních domorodců, aby to vypadalo jako, že se jedná o jejich vlastní auta a chvíli na místě postávají, dokud autobus neodjede a spolu s ním i ostatní auta, která třeba stála za autobusem. To jsou všechno svědci. Takže se čeká na to, až svědci odjedou. Několik minut poté se objeví pracovníci kontaktní neziskové agentury, zástupce městského odboru pro migraci a pomocí osobních aut jsou rozvezeni po celém regionu, nebo dokonce po území celého státu. Veškerá zavazadla jsou na nové adresy migrantů zasílána kurýrními společnostmi dodatečně. Pegida vydala i několik rad pro identifikaci těchto černých a utajených redistribucí, jak správně rozeznávat turisty od migrantů.

Žádná zavazadla, žádné kufry, batůžky, prostě nic. Jenom telefony a jeden chlapík s kabelou přes rameno, zřejmě tlumočník a koordinátor

Turisté mají batůžky, tašky a spousty fotoaparátů. Jedná se o starší osoby a mají s sebou průvodce, který má celý zájezd na povel a koordinuje účastníky zájezdu hlasitými povely, kam se půjde, kdy je rozchod, kde je sraz atd. Vykládka turistů sice může proběhnout uprostřed města, to není vyloučené, ale nebude se jednat o mladé arabské a africké muže, ani o mladé arabské dívky, ale skuteční turisté budou mít s sebou fotoaparáty a budou si fotit kdejakou pitomost. Chování migrantů je naproti tomu vždy stejné, po vystoupení z autobusu se snaží splynout s okolo zaparkovanými automobily a čekají, až autobus a ostatní v koloně stojící auta odjedou. Zajímavý je i výběr míst vysazení z jiného důvodu.

Pokud je někde zákaz zastavení, nikdo zřejmě neočekává, že právě tam bude někdo vykládat celé osazenstvo autobusu. Zastrčené ulice, jednosměrky, těsné ulice se zákazy zastavení, to jsou všechno ideální místa na vysazování migrantů. Je jasné, že nikdo nebude vykládat migranty na Florenci. Využije se takové místo, které sice je v centru, kde je dostatečné množství cizinců, takže vykládka cizinců z Afrika a Blízkého východu nevzbudí pozornost, ale současně samotná vykládka není na očích velkého množství domorodců.

Těžko budete utajovat vykládku v Horní Dolní na Vysočině, kde spatří černocha jenom tak maximálně večer v televizi. A těžko je utajíte na Florenci. Toto rozvážení migrantů tak probíhá ve stínu právě ukončené schůzky skupiny Bilderberg, kde se hovořilo o vytvoření prvního humanoida a přenesení mysli prvního člověka do stroje s cílem dosažení singularity do roku 2024, protože proces nasunování arabské a africké migrace je součástí kalergiovského plánu islamizace Evropy.

Redistribuce migrantů probíhá v tichosti v celé Evropě, žádné nelegální migrační vlny se již nekonají. Veškerá migrace je podle Marakéšské deklarace už jenom legální, řízená a manažovaná

Zatímco pozornost veřejnosti v ČR je upoutána na pseudokauzu dotací Agrofertu a Andreje Babiše, tak mezitím do ČR probíhají importy migrantů nejrůznějšími cestami. Leteckými spoji, které ve skutečnosti oficiálně neexistují, ale přesto přistávají v Praze na Ruzyni, přivážením migrantů autobusy z německých letišť, vystavováním 40,000 pobytových a pracovních víz pro migranty z Ukrajiny. Všemi těmito cestami dochází k likvidaci české státnosti, české kultury a české historie.

Pokud si myslíte, že je normální, že v centru Prahy v Karlíně autobus vysype Araby a černochy na zákazu zastavení vedle parkoviště s auty, tak potom jste odsouzeni k zániku vlastního národa. Pokud si nebudete všímat autobusů, které do ČR přiváží Araby a černochy, pokud o tom nebudete pořizovat důkazy a záznamy, pokud o tom nebudete informovat média a necháte si to pro sebe, potom ČR dopadne za pár let stejně jako západní země v Evropě.

Bývaly doby, kdy z autobusů vylézali Japonci s fotoaparáty. Potom to byli němečtí důchodci objevující vzpomínky na dětství v dobách dávno minulých. No, a dnes v Praze v Karlíně vylézají z autobusů Syřané, Iráčané, Nigérijci, Afghánci a další Arabové. Rozdíl je v tom, že tito turisté nehodlají odjet a přijeli tak nalehko, že je naprosto vyloučeno, že budou bydlet v hotelu, protože když jedete na dovolenou, sbalíte se na cesty. Když ale vyrazíte na cesty jenom s mobilním telefonem v ruce, obvykle to znamená, že už se vrátit nehodláte.

A je úplně jedno, jestli prcháte před válkou, před klimatickou katastrofou, anebo prcháte za vidinou snadného života v západním světě. V samotné Praze už je tak silná islámská komunita, že brzy se to projeví i při volbách do komunálu za 4 roky. V Česku jedou globální procesy pomalu, protože Český Jeruzalém má pro židy v systému světového řízení speciální místo. Ovšem ve válce padají pevnosti stejně rychle jako figurky na šachovnici. Stačí pár tahů a všechno je jinak. Nenechávejte si své důkazy pro sebe, sledujte své okolí a dokumentujte proces migrace. Nikdo jiný to za vás a za nás neudělá.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/vime-prvni-ocity-svedek-zachytil-vykladku-migrantu-primo-z-autobusu-v-centru-prahy-arabsti-a-africti-migranti-byli-z-autobusu-vylozeni-v-tichosti-mimo-autobusovou-stanici-na-parkovisti/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuka Sorose: Nejmladší evropský kancléř byl odvolán kvůli „přátelství“ s Ruskem   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 06:00:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouský prezident Alexander Van der Bellen odvolal kancléře Sebastiana Kurze. Sám kancléř inicioval svou rezignaci kvůli vytvoření nové vlády bez účasti Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Šéf krajně pravicových svobodných Heinz-Christian Strache se zdiskreditoval skandálem s videem, v němž figuruje „neteř ruského oligarchy“.

32letý Sebastian Kurz se stal prvním rakouským kancléřem po druhé světové válce, který rezignoval kvůli odhlasování nedůvěry. Rezignaci vlády iniciovala opoziční Sociálně demokratická strana Rakouska (SPÖ), ale také ji podpořili nacionalisté ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).

Prezident Alexander Van der Bellen rozpustil kabinet. Ministr financí Hartwig Löger, člen stejné vládnoucí Rakouské lidové strany (ÖVP) v čele s Kurzem, dočasně převezme povinnosti kancléře. Na začátku září se budou konat předčasné parlamentní volby. Van der Bellen řekl, že nový kancléř by měl mít v parlamentu „širokou důvěru“.

Po skandálu s videem

Kurzův odchod byl výsledkem politické krize. Německé noviny Süddeutsche Zeitung a Der Spiegel zveřejnili 17. května video, které zachycuje nyní již bývalého vicekancléře a předsedu FPÖ Heinze-Christiana Stracheho. Na videu Strache a jeho kolega Johann Gudenus hovoří ve vile na Ibize s „neteří ruského oligarchy“, a diskutují o prodeji 25% podílu v největších rakouských novinách Kronen Zeitung výměnou za dary pro FPÖ.

Strache označil zveřejněné video za „úmyslný politický atentát“, i když své jednání nazval „hloupé“ a „nezodpovědné“. Musel odstoupit. Kancléř Kurz se od nacionalistů distancoval.

Poté, co Strache rezignoval, Kurz navrhl, aby Van der Bellen vyhlásil předčasné parlamentní volby. Takže rezignace kancléře je naplánovaný krok. Nemá v úmyslu převzít odpovědnost za chyby koaličních partnerů z FPÖ. Tato alpská země potřebuje nový legitimní parlament a vládu, která se těší důvěře obyvatel.

S ohledem na vlnu rozhořčení a špíny, která padla na pravici, Kurz nevidí žádný jiný způsob, jak by si jeho strana mohla udržet moc, s výjimkou toho, že by „odpadli“ jejich toxičtí partneři. Vliv ÖVP je stále silný, takže se strana může spoléhat na druhé vítězství. Důvodem optimismu jsou volby do Evropského parlamentu. Kancléřova strana obdržela 35% hlasů, což je o tři procenta více, než v posledních parlamentních volbách v Rakousku v roce 2017, a o 7% více než ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014.

17,2% hlasovalo pro Stracheho stranu - což je neúspěch ve srovnání s rakouskými volbami, ve kterých FPÖ získala téměř 27%. Sociální demokraté také „klesli“, ale ne tak hodně, mají 23,4%.

Pokud se budou volební výsledky ve Štrasburku opakovat i na národní úrovni, potom vládnoucí lidové straně v čele s Kurzem nezbude nic jiného, než se spojit se sociálními demokraty. Společně s pravicí nebo malými stranami si nemůže nárokovat většinu, pokud ovšem nedojde k senzačnímu comebacku FPÖ.

Teoreticky může pravice obhájit místa v Národní radě, pokud spustí rozsáhlou kampaň, která z nich učiní oběť spiknutí a vnějšího nepřítele. Nicméně i když budou mít společně s Kurzem dostatek podpory na vytvoření vlády, opětovné oživení staré koalice je nepravděpodobné. „Skandál z Ibizy“ zasáhl čelní představitele pravice. Proč Kurz potřebuje partnera, jehož člen (Strache) je vyšetřován?

Je také nepravděpodobné, že by pravičáci sami chtěli spolupracovat s těmi, kteří se od nich technicky distancovali. Zástupce FPÖ a Herbert Kickl, šéf ministerstva vnitra, prohlásili, že kancléř využil potíží nacionalistů „k posílení své moci“ a získání kontroly nad ministerstvem vnitra. Skutečnost, že FPÖ podpořila hlasování o nedůvěře, pouze dokazuje rostoucí propast mezi bývalými koaličními partnery.

Soros odstraňuje toxické prvky z EU

Ať už vyhrál volby v září kdokoli, současná situace ukazuje, že experiment s vládou s národně orientovanými silami selhává. Ústupky vůči Strachemu vyvolávají obavy federalistů z „pravice“ v EU. Nacionalisté u moci v Rakousku jsou hrozbou pro globální elitu, která řídí Evropskou unii. Udělají vše pro to, aby odstranili tyto „škodlivé“ elementy z vlád v Rakousku, Itálii a zbytku členských zemí EU. Tyto elementy zabraňují legalizaci manželství stejného pohlaví, brání migraci ze Středního východu a Afriky a oživují instituci rodiny a křesťanství. Vyšetřování, které je vedeno proti předsedovi italské Ligy Severu Matteovi Salvinimu, jenž zrušil pojmy „rodič 1“ a „rodič 2“, je jen jedním z příkladů tlaku, který vyvíjejí globalisté.

Gasanov Kamran

The hand of Soros: The youngest European chancellor was dismissed for “friendship” with Russia vyšel 28. května 2019 na katehon.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7931-nejmladsi-evropsky-kancler-byl-odvolan-kvuli-pratelstvi-s-ruskem.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč sociální demokracie ztrácí voliče?   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 05:42:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté, co Václavské náměstí zaplnil tento týden dav 100000 lidí, pan Hamáček požádal premiéra Babiše, aby zahájil dialog s demonstranty. Babiš to odmítl s tím, že v demokracii o složení vlády rozhodují volby a ne demonstrace.

Tato malá epizoda z dějin české politiky velmi názorně ukazuje, proč ČSSD stále ztrácí své voliče, zatímco ANO si své udržuje a v předvolebních průzkumech stále osciluje kolem 30% podpory.

Když ČSSD na počátku devadesátých let minulého století obnovila svou činnost, byla stejně marginální stranou, jakou je dnes. Vše změnila volba Miloše Zemana do jejího čela. Jasný a razantní hlas lídra brzy vynesl stranu do čela politického žebříčku, kde se jí s menšími výkyvy podařilo setrvávat řadu dalších let.

Pak však přišel strmý pád. Na jeho počátku stálo dilema: jít s hlavním proudem a stát se miláčky mainstreamových médií, či se přiklonit k politice, která v českých luzích a hájích často dostává nálepky proruská a extremistická? ČSSD se rozhodla pro první možnost. Dostalo se jí tím sice chvály řady médií, ne však volební podpory podobně smýšlejících voličů, kteří svůj hlas nakonec dají spíše modernějším stranám typu Piráti, ODS či TOP09, než ČSSD.

Myslím si, že chce-li ČSSD se vrátit tam, kde byla, musí udělat tři kroky. První je důsledná prosociální politika, která nebude spočívat v zavádění plošných dávek pro všechny jen zatěžující státní rozpočet, ale v pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Druhým krokem je pronárodní, vyvážená a ne jen jednostranně na EU či USA orientovaná politika, jak jí předvádí ministr zahraničí Petříček. Třetím krokem je názorová a občanská pevnost proti vnějšímu, hlavně mediálnímu nátlaku, jakou předvádí prezident Zeman či pan Babiš a která je v protikladu k slabosti ČSSD, jak to ukázala třeba kauza ministra kultury Staňka, za kterého se postavil prezident Zeman, zatímco jej vlastní strana hodila přes palubu poté, co byl vystaven mediálnímu tlaku.

Těmito kroky by ČSSD sice ztratilo podporu mainstreamových médií, bylo by zařazeno po bok extremistů, získalo by však šanci získat zpět alespoň část voličů, kteří přešli do ANO a SPD. V opačném případě ji hrozí, že se již brzy stane marginální neparlamentní stranou.

Autor: Petr Bajnar

Zdroj: https://bajnar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=716783

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Evropské unii se také velmi zdařile krade. Nevěříte? Zde máte fakta   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 05:38:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při vstupu do Evropské unie se říkalo, že Brusel u nás konečně udělá pořádek. Přitom sama Evropská unie má máslo na hlavě a také se tam velmi zdařile krade. Z letošní zprávy Evropského účetního dvora vyplývá, že sama Evropská komise nedostatečně předchází finančním podvodům s "evropskými" penězi. V letech 2002 až 2016 se právě i kvůli laxnosti Evropské komise podle zmíněné zprávy účetního dvora rozkradlo přes šest miliard eur z veřejných peněz, které má k dispozici EU! Hnutí SPD dlouhodobě kritizuje systém čerpání evropských dotací, který narušuje podnikatelské vztahy a vytváří podmínky pro korupci.

Celkově se zpronevěřilo 8,8 miliardy eur, ale 2,6 miliardy z této sumy se příslušným orgánům podařilo získat zpět. „Čistá ztráta“ tedy představuje 6,2 miliardy eur. Jedná se zhruba o 171,4 miliardy korun. Ročně se tedy kvůli Evropské unii rozkrade 11,4 miliardy korun veřejných evropských peněz, což v průměru vychází na 31 milionů korun denně.

Navíc podle údajů OLAF, hlavního úřadu EU pro boj s finanční kriminalitou, došlo předloni ke zpronevěře dalších 391 milionů eur, což dle průměrného kurzu za rok 2017 odpovídá 10,3 miliardám korun.

Také připomeňme, že podle oficiálních statistik Eurostatu, což je evropský statistický úřad, bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách vyvedeno nadnárodními korporacemi 7,6 % HDP, tedy 2 252 miliard korun. A oproti tomu se nám ve formě evropských dotací za stejnou dobu „vrátilo“ pouze 1,9 % HDP.

Eurodotace jdou také mnohdy na podporu multikulturalismu, masové imigrace, neomarxismu, genderu, boje s CO2 či škodlivých neomarxistických neziskovek.

Hnutí SPD dlouhodobě kritizuje systém čerpání evropských dotací, který narušuje podnikatelské vztahy a vytváří podmínky pro korupci. Odmítáme princip korupčních evropských dotací, kdy posíláme peníze do Bruselu, pak nám milostivě něco vrátí zpět na něco, co v mnoha případech nepotřebujeme, a tyto dotace též používají jako nástroj pro vydírání a korupci. Odmítáme nerovné podmínky pro české zemědělce a pro české občany.

Autor: Radim Fiala

Zdroj: https://prima.iprima.cz/…/evropsky-ucetni-dvur-snizte-rozsa…
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýsledek multikulturní politiky ve Švédsku: Stovky přestřelek a desítky mrtvých   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 05:35:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Více jak 100 přestřelek ve Švédsku tento rok. Výsledek je 20 mrtvých a 30 raněných. V roce 2018 se jednalo o 306 přestřelek a 45 zastřelených. Zdroj: Švédské veřejnoprávní rádio.

(Jedná se o obohacení švédské společnosti kriminálními gangy, které si mezi sebou vyřizují účty. Svůj dovětek jsem dal do závorky, aby mě někdo nenapadl, že záměrně nepřesně přebírám text.)

Autor: Otto Černý / eurabia


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán představil nový systém protivzdušné obrany vlastní výroby   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 05:32:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránské ministerstvo obrany představilo v neděli nový systém protivzdušné obrany vlastní výroby Chordad-15. O této události informuje agentura Tasnim.

Podle údajů agentury íránský ministr obrany Amir Khatami představil systém Chordad-15 během ceremonie v Teheránu. Nový systém protivzdušné obrany je schopen zasáhnout několik cílů íránskými raketami Sajad-3.

Jak sdělil Khatami, systém je schopen vyhledat různé cíle, včetně vojenských letadel a UAV v okruhu 150 kilometrů, a sledovat je ve vzdálenosti 120 kilometrů.

Dodal, že „Chordad-15“ je také schopen vyhledat nenápadné cíle v okruhu 85 kilometrů a zasáhnout je v dosahu 45 kilometrů.

Podle Khatamiho je systém schopen současně zachytit šest cílů. Kromě toho poznamenal, že mobilita systému umožňuje vojenskému personálu připravit systém protivzdušné obrany, aby porazil cíle za méně než 5 minut.

Poznamenává se, že „Chordad-15“ už oficiálně přešel k silám protivzdušné obrany íránské armády.

Dříve Morteza Korbani, poradce velitele Íránské revoluční gardy, oznámil, že Írán je schopen „poslat americké lodě na mořské dno“ pomocí tajných zbraní.

„Amerika posílá do regionu dvě lodě. Pokud udělají něco hloupého, pošleme tyto lodě spolu s posádkou a letadly,“ varoval Korbani.

Politická konfrontace mezi Íránem a Spojenými státy přivedla k prudkému zhoršení situace v Perském zálivu poté, co se Washington rozhodl vyslat námořní útočnou sílu pod vedením letadlové lodi Abraham Lincoln jako signál pro íránskou vládu.

Vyostření situace s Íránem

V loňském roce USA jednostranně odstoupily od íránské dohody. Washington také obnovil ekonomické sankce proti Teheránu.

Situace v regionu se vyostřila po rozhodnutí USA vyslat k íránským břehům „jasný a neomylný signál“ – leteckou loď Abraham Lincoln a bombardéry.

V Teheránu přitom varovali americkou armádu před donucovacími opatřeními. Jak uvedl brigádní generál Íránských revolučních gard Amir-Ali Hadžizade, „Írán udeří do hlavy, pokud USA udělají svůj krok“. Řekl také, že americká letecká loď vyslaná do Perského zálivu je „terčem“. Kromě toho poradce velitele Íránských revolučních gard Morteza Kobani prohlásil, že Teherán může poslat americké lodě na dno pomocí „přísně tajné“ zbraně.

Předtím íránská vláda také navrhla zemím Perského zálivu podepsat smlouvu o neútočení. Podle ministra zahraničních věcí Mohammada Džaváda Zarífa dokument umožní zlepšit situaci v regionu.

Podle informací zdroje Sputniku vystupuje Rusko a pět dalších zemí jako zprostředkovatel v urovnání konfliktu mezi Íránem a USA.

Zdroj: Tasnim, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sýrii pokračují těžké boje poblíž města Hamá   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 05:29:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Těžké boje údajně probíhaly v sobotu na venkově severozápadně od města Hamá. Síly syrské arabské armády (SAA) zde údajně bojovaly s militanty, informovay o tom v sobotu syrská média.

Záběry natáčené v Tal Meleh ukazují vojáky SAA, kteří střílejí ze zbraní, a mraky kouře nad tímto místem.

Podle zpráv nastaly poslední střety v pokračujícím konfliktu v Hamá poté, co militanti zahájili útok na pozice SAA poblíž Hamá ve čtvrtek.

V Sýrii v posledních dvou dnech zemřelo v důsledku bojů asi 170 lidí, hlásí syrské centrum pro sledování porušování lidských práv. 8. června islamisté a protivládní síly zaútočili na armádní jednotky v centrální provincii Hamá, použili desítky granátů a odpálili auto s výbušninami.

Syrská armáda v reakci na to zaútočila. V důsledku bojů mají vládní síly a jejich spojenci 37 obětí a mrtvých mezi ozbrojenými oponenty režimu Bašára al-Asada je 28.

Provincie Hamá je součástí demilitarizované zóny vytvořené v září 2018. V posledních několika dnech došlo k zesílení bojů mezi příznivci a odpůrci Asada.

Na konci dubna zahájila syrská armáda s podporou ruského vojenského letectví ofenzívu v provinciích Hamá a Idlib. Tisíce civilistů byli nuceni uprchnout a více než tři sta lidí bylo oběťmi požáru mezi bojujícími stranami, informuje syrské centrum pro monitorování porušování lidských práv.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mBWQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA rozmístily v Polsku novou zbraň   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 05:26:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na polské letecké základně Krzesiny přistálo letadlo pro radioelektronické poruchy EC-130H Comapss Call. Toto letadlo se má zúčastnit tréninku spolu s ostatními letouny USA a jejich spojenci z NATO, píše Defense News s odkazem na zprávu amerického vojenského letectva.

Rozmístění bylo odsouhlaseno s polským ministerstvem obrany a svědčí o věrnosti USA a posílení regionální bezpečnosti v Evropě, poznamenali v Pentagonu.

EC-130H Comapss Call je letecký systém pro vytvoření radioelektronických poruch vyvinutý na základě vojenského dopravního letounu C-130 Hercules. Nákladní prostor je plný přístrojů pro rádiovou rozvědku, zachycení informací a vytvoření poruch.

Z 13 členů posádky se 4 věnují pilotování, ostatní válce v éteru. Jsou to dva speciální důstojníci, zkušený šifrér, a 4 analytici zachycených zpráv.

Compass Call byl přijat do výzbroje v roce 1983, tyto letouny se zúčastnily vojenských operací v Afghánistánu, Kosovu, Libyi, a dalších zemích.

EC-130H, který přiletěl do Polska, má základnu v Davis- Monthanu v Arizoně, spolu s ním bylo dopraveno pozemní zařízení a technický personál. Letoun se zúčastní cvičení spolu s americkými stíhačkami F-16 rozmístěnými v Krzesinech.

Na začátku letošního roku média informovala o tom, že NATO investuje více než čtvrt miliardy dolarů do výstavby infrastruktury ke skladování amerických zbraní v Polsku. Sdělil to generální tajemník Jens Stoltenberg.

„NATO přijalo rozhodnutí o nových podstatných investicích do vojenské infrastruktury. Investujeme více než 260 milionů dolarů do projektu na podporu amerických vojsk ve středním Polsku. To umožní financovat skladování a technickou obsluhu dříve instalované vojenské techniky, což urychlí posilování v Evropě,“ prohlásil.

Podle jeho slov jsou tyto plány součástí společného úsilí, ve výši 2,3 miliardy dolarů, v oblasti financování projektů vojenské mobility ze strany NATO během posledních čtyř let.

Zdroj: Defense News

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Kyrgyzstánu vyšlo první vydání prvního svazku knihy Xi Jinping: O řízení státu   
Pridal tk Pondělí 10 červen 2019 - 05:23:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
8. června proběhlo v Kyrgyzstánu v prezidentském sídle v Biškeku první vydání prvního svazku knihy Xi Jinping: O řízení státu. Slavnostního vydání knihy se zúčastnil kyrgyzský prezident Sooronbay Zheenbekov a dalších asi 300 osobností z kyrgyzské a čínské strany. Všichni provedli důkladnou výměnu kolem prvního svazku knihy Xi Jinping: O řízení státu a souhlasili s tím, že vydání prvního svazku knihy v kyrgyzské verzi přináší hluboké pochopení současné Číny a porozumění a autoritativní odkaz na Xi Jinpingovy myšlenky o socialismu s čínskými rysy v nové éře, což podpoří společné úsilí obou národů o dosažení společného rozvoje.

Prezident Sooronbay Zheenbekov ve svém blahopřejném projevu uvedl, že prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) je jedním z nejvlivnějších politiků současnosti i budoucnosti a jeho kniha s názvem Xi Jinping: O řízení státu obsahuje shrnutí rychlého vývoje Číny v minulosti, myšlenky o budoucím směru čínského rozvoje a myšlenky a návrhy Číny týkající se otázek v oblasti ekonomiky, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, kterým čelí svět. Prezident Zheenbekov řekl, že přečtením této knihy mohou lidé získat hlubší pochopení myšlenek prezidenta Xi Jinpinga a myšlenek v rámci politiky Čínské komunistické strany a pochopit vývojovou logiku Číny, model rozvoje a úspěchy v rozvoji této země. Dodal, že Kyrgyzstán v současnosti postupuje v politické, ekonomické a právní reformě a v procesu k modernizaci systému řízení země. Kniha Xi Jinping: O řízení státu je cenným přínosem pro kyrgyzské politiky, úředníky a všechny čtenáře. Každý, kdo tuto knihu přečte, dosáhne svého vlastního zisku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2240 sec,0.0738 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,803kB