Úterý 11 červen 2019
Proč jsem se nedodíval na zápas ČR – Černá hora?   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 18:18:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odpověď je jednoduchá. Protože si hodně pamatuji. Pamatuji si na rozhlasové či televizní reportáže takových hlasatelských kapacit, jakými byli Laufer, Mašlonka, Sigmund, Zelenay, Polák, Holubec, Škorpil, Bakalář, Brábník, kteří ke své schopnosti vtáhnout diváka či posluchače do dění na sportovišti přidávali i schopnost krásné řeči a přesného jazykového vyjadření. Byli to zkrátka nejen odporníci na fotbal, hokej atd., ale i slovutní mistři slova a části jejich přenosů, např. závěry či zahájení velkých sportovních událostí, jakými byly např. olympiády či mistrovství Evropy, byly často hotovými uměleckými díly, nad kterými zaplesalo i nejedno srdce lidí, kteří o sportu měli jen nejasné tušení.

Kdo poslouchal včerejší televizní přenos kvalifikačního fotbalového zápasu ČR – Černá Hora na ČT Sportu potvrdí, že po téhle idyle je už nás veta. Kdosi si totiž vymyslel, že vedle vyškoleného reportéra, kterým byl tentokrát Jaromír Bosák, musí stát (coby odborník a spolukomentátor), též nějaký bývalý výkonný fotbalista, jehož předpokládaným úkolem snad má být vyplnit reportáž nejvyšší možnou fotbalovou odborností. Té jsem si, bohužel, ve včerejším přenosu fotbalového utkání z Olomouce nevšiml, ale až po stařečkovo mám hlavu ještě dnes ráno plnou huhlání odborníka a jeho uši trhajících ááááá ééééé, které se co do rozsahu reportování pana Bosáka určitě vyrovnalo.

Vydržel jsem to poslouchat do prvního našeho gólu a pak jsem televizor vypnul. S tím přesvědčením, že když zápas nakonec třeba i prohrajeme, bude to - když už nedokážeme zajistit ani pořádný a lidsky stravitelný sportovní přenos – jen spravedlivé. A stane se nám tak poprávu.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAgent Minář: V noci posílá premiérovi výhrůžné esemesky, přes den ladí noty s členem Aspen Institute a ministrem vnitra Janem Hamáčkem!   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 16:34:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Agent Minář: V noci posílá premiérovi výhrůžné esemesky, přes den ladí noty s členem Aspen Institute a ministrem vnitra Janem Hamáčkem! Andrej Babiš vyzval Mikuláše Mináře a jeho lidi k založení politické strany, ať dělají politiku jako strana, a ne jako neziskovka! Jednatel Milionu chvilek to odmítl, oni prý dělají politiku z ulice a tak to zůstane, protože razí přímou demokracii z ulice! Milionový Majdan má kopírovat pouliční protesty proti Robertu Ficovi z loňského roku!

Snahy o svržení české vlády nadále zesilují. Andrej Babiš včera informoval, že jednatel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář mu v noci posílá esemesky, které mají výhrůžný podtext a neustále se snaží o vyvolání politických jednání mezi Strakovou akademií a pražskou ulicí. “Když nepřijmete moji nabídku na televizní duel, budou demonstrace proti vám pokračovat.” “Bude pro vás snazší, když přistoupíte na jednání s námi, jinak v ulicích bude více a více lidí.”

Podobně laděné esemesky začaly chodit Andreji Babišovi od Mikuláše Mináře takovým způsobem, že to připomíná vyděračské pamflety, které rozesílal Al Capone v Chicagu v dobách prohibice. Podobný slovník dnes najednou oprašují činovníci neziskovek, kteří se zaklínají demokracií. Procesy v Česku jsou mnohem pokročilejší, protože bizarní a podivná neziskovka najednou dostává nejen široký mediální prostor v České televizi, ale dokonce i legitimizaci ze strany ministra vnitra.

Jan Hamáček z ČSSD se totiž včera opravdu setkal s Mikulášem Minářem a vyslechl si “požadavky” Minářova spolku, který se zaštiťuje peticí, pod kterou se již podepsalo 350,000 lidí. Jedná se o politický převrat řízený z ulice, kterému ministr vnitra poskytuje krycí legitimitu, když s předákem neziskovky vede politický dialog o situaci v zemi. Je to stejné, jako kdyby starosta města vedl dialog se skupinou gangsterů, kteří si diktují podmínky díky tomu, že ulice jim jde na ruku. Jenže, tak jednoduché to zase není.

Ministr vnitra Jan Hamáček je člověk Zdeňka Bakaly a lidí napojených na The Aspen Institute – Central Europe, který založil právě Zdeněk Bakala a Jan Hamáček je dlouholetým členem Aspenu. Jestliže ministr vnitra figuruje v neziskovce tuneláře, jakým je Zdeněk Bakala, potom se jedná o zásadní bezpečnostní riziko a střet zájmů. Jak vůbec může ministr vnitra figurovat v neziskovce člověka, který čelí vyšetřování kvůli kauze OKD?

Mikuláš Minář odmítá založit politickou stranu, politiku chce ovlivňovat z ulice pomocí protestů a prvků přímé demokracie

Tohle se zdá, že Mikuláši Minářovi vůbec nevadí, že Jan Hamáček je napojený na oligarchu Zdeňka Bakalu. Kdepak, špatný je pouze Andrej Babiš, a tím to hasne. Jenže, když ministr vnitra jedná s předákem neziskovky o politické situace v zemi, je to velmi nebezpečný úkaz. Znamená to, že představitel státní exekutivy koordinuje a ladí noty spolu s předákem pouličního gangu, který se zastřešuje řvoucím davem v ulici.

Přestože by vláda měla držet pospolu a čelit tlaku zvenčí, ve skutečnosti tomu tak není a Jan Hamáček v podstatě pomáhá neziskovce Mikuláš Mináře útočit ne českého premiéra. Představte si, kdyby někdo z členů armády nebo nejbližších spolupracovníků venezuelského prezidenta Nicolase Madura začal vyjednávat s pučisty ve Venezuele, kteří jsou řízeni zvenčí přímou americkou administrativou a tajnými službami. To by bylo považováno za podraz a zradu prezidenta.

Jenže, nejbrutálnější na celé kauze demonstrací Milionu chvilek je zjištění, o jaký se vlastně jedná proces řízení. Postaral se o to Andrej Babiš, který tento proces odhalil. Před několika dny totiž vyzval Mikuláše Mináře k tomu, aby si založil politickou stranu, pokud tedy chce vrtat do politiky v ČR, a ať ukáže u voleb, kolik lidí bude jeho politickou stranu volit. Jenže, Mikuláš Minář tuto výzvu odmítl s neuvěřitelným argumentem.

Milion chvilek prý podporuje 350 tisíc lidí, kteří na ulici demonstrují proti Andreji Babišovi, a tím je to prý dané a nějaká politická strana není k prosazování demokracie potřeba. Dámy a pánové, Mikuláš Minář právě oficiálně ukradl SPD hlavní volební program přímé demokracie z ulice. Přímá odvolatelnost politiků jako hlavní politické téma a program SPD, pamatujete? No, a co teď dělá Mikuláš Minář? No přece odvolává Andreje Babiše z funkce přímo z ulice. Není potřeba si hrát na volby jednou za 4 roky, prostě lidi si na ulici řeknou, že je potřeba politika odvolat a vyrazí do ulic s požadavkem na odstoupení premiéra.

Přímá demokracie už myšlenkově nepatří SPD, s veškerou razancí ji prosazuje Mikuláš Minář, Milion chvilek a jeho ulice

Když kdokoliv namítne, že politika z ulice je revoluce a povstání, tak je umlčen slovy o tom, že občané v ulicích se vrací k myšlence odkazu Václava Havla o tzv. občanské společnosti a občanské angažovanosti na ulici. A to je co? No to je přece přímá demokracie! Ta přímost spočívá v tom, že v politickém procesu je vynechán prvek zastupitelské demokracie, tedy parlament a demokratické volby, protože jak sami vidíte, přímá demokracie je o přímosti, tedy občané z ulice přímo odvolávají premiéra a kladou si požadavky na něj, posílají mu výhrůžné esemesky, koordinují přímou demokratickou sílu s ministrem vnitra, předkládají premiérovi požadavky, ultimáta, výhrůžky. To, co původně začalo před rokem a půl jako bizarní projekt studentů pražské FF UK, se teď najednou transformuje do podoby masových demonstrací z minulého roku na Slovensku.

V redakci Aeronetu jsme rádi, že Andrej Babiš si vzal od nás radu k srdci a hned o víkendu na konferenci Globsec v Bratislavě uvedl, že Česká republika není Slovensko a žádná vláda v Praze odstupovat nebude na podnět demonstrantů, protože v ČR se mění vlády u voleb, ne z ulice. Přesně o tomto jsem hovořil v pátek v pořadu na SVCS a hned o víkendu se ukázalo, že Andrej Babiš si vzal rady k srdci. To, co probíhá v ulicích, je Majdan řízený ze zahraničí. A proti těmto zmanipulovaným davům lidí je potřeba zaujmout postoj naprosté izolace.

Andrej Babiš může zachovat vládu jedině tak, že nebude s ulicí vůbec jednat, ani s jejími představiteli, protože pokud by tak učinil, vedlo by to k legitimizaci požadavků ulice a jejích představitelů. Tuto chybu udělal Robert Fico na Slovensku, kdy přistoupil na požadavek ulice k rekonstrukci vlády a výsledkem od té doby je pád hnutí SMER, který se nezastavuje. Tyto procesy jsou velice dobře známy všem architektům barevných revolucí, že jakmile vláda přistoupí na jakýkoliv požadavek ulice, je to počátek konce vlády.

Pražské demonstrace jsou ve skutečnosti povstáním pražské buržoazie se všemi atributy, jak je popisuje Marxův legendární Kapitál

Praha nereprezentuje Českou republiku. Je to multikulturní region, kde je více náplavy a cizinců, než kolik je tam rodilých Pražanů, a to vede k tomu, že Praha se spíše podobá Jeruzalému a potažmo biblickému Babylonu. Mnoho národností, mnoho kmenů a druhů, ale jedno mají společné, kosmopolitní vnímání procesů. V Praze se koncentruje to, čemu se v marxismu říkalo “buržoazie”. Toto označení z francouzštiny pro měšťanstvo má ale značně posunutý politický výraz posledních přibližně 100 let.

Typickým znakem buržoazie je naprosté odtržení od života dělnické třídy, pracujícího lidu, rodin s dětmi a společenských hodnot. To je původní definice buržoazie. A jak sami s překvapením vidíte, toto označení přesně popisuje pražskou havlérku, pražskou ulici, pražskou uměleckou frontu, demonstranty proti politikům, kteří získali podporu celého národa u voleb. Buržoazie v Praze však volby neuznává jako nástroj řízení, jejich nástrojem řízení je pražská ulice. Nikomu nevadí Zdeněk Bakala, nikomu z novinářů mainstreamu.

Nejhorší zjištění je, že hlavní volební téma SPD právě teď prosazuje neziskovka Mikuláše Mináře. Právě on totiž razí přímou demokracii tak ukázkově, až se z toho točí hlava. Na přímo z ulice odvolává politiky, a to rovnou Marii Benešovou a premiéra Andreje Babiše. Když Andrej Babiš namítne, že přece máme demokracii a politici se mění u voleb, Mikuláš Minář na to odpovídá, že požadavky ulice podpořilo 350,000 lidí a není potřeba zakládat politické strany a účastnit se voleb.

Hlas ulice je prý k odvolání politika dostatečný impuls. A příklad prý máme na Slovensku a také na Ukrajině v Majdanu. Já doufám, že už začínáte chápat, jak nebezpečný nástroj si SPD dala do svého volebního programu. Stejně jako ten odpor proti “nelegální” migraci, protože pronárodní politik musí mít odpor k veškeré migraci, legální i nelegální. Pokud mu legální migrace nevadí, není to vlastenec, ale pokrytec. Procesy znáte, procesy vidíte, ale je potřeba je umět i vyhodnocovat. A procesy okolo protestů proti premiérovi jsou procesem povstání pražské buržoazie.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/agent-minar-v-noci-posila-premierovi-vyhruzne-esemesky-pres-den-ladi-noty-s-clenem-aspen-institute-a-ministrem-vnitra-janem-hamackem-andrej-babis-vyzval-mikulase-minare-k-zalozeni-strany/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSmutné výročí vyhlazení Lidic je zneuctěno plány na pořádání sudeťáckých sjezdů v ČR   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 04:03:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dle rozkazu SS Gruppenführera K. H. Franka byly dne 10.6.1942 exemplárně vyhlazeny Lidice jako výstraha a kolektivní trest pro český národ za atentát na zastupujícího německého říšského protektora "kata" Reinharda Heydricha.

Mnichovskou smlouvou zrazený Československý stát byl vydán zcela napospas "Třetí říši". Náš stát nejprve rozervali v roce 1938 a následně úplně zlikvidovali v roce 1939.

Mnozí bagatelizují utrpení českého národa tvrzením, že na našem území prakticky nebyla válka. Fakta jsou však taková, že do konce 2. světové války položilo život téměř 400 tisíc našich obyvatel. Padli v bojích pod zaštítěním vojsky jiných států, byly zavražděni v koncentračních táborech, umláceni Gestapem, popraveni za pomoc odboji a byli udřeni v rámci otrockých prací při totálním nasazení. Kolik jich ještě zemřelo na následky útrap po skončení války lze jen odhadovat a přesná čísla chybí.

Akce agrese proti našemu národu vyvolala po válce zcela logickou reakci odplaty. Odplaty vůči lidem, kteří v době okupace spolupracovali s orgány okupantů a kořistili na našem národu. Jedním z aktů odplaty byl odsun i části německého obyvatelstva a řada právních opatření, známá jako tzv. "Benešovy dekrety".

A místo toho, aby tito důvodně odsunutí lidé celý svůj další život prosili český národ o odpuštění, okamžitě začali zpochybňovat tyto poválečné kroky, včetně "Benešových dekretů". Tuto nechutnost zcela veřejně propagují na svých "Sudeťáckých sjezdech".

Již řadu let vídáme všemožné snahy o revizi historie, včetně historie týkající se našeho národa v období 2. světové války a událostí bezprostředně předcházejících a následujích.

Ovšem vážně míněná diskuse o tom, že by se "Sudeťácké sjezdy" mohly začít konat na území České republiky, hraničí s neuvěřitelnou provokací. Šokující na této skutečnosti je to, že opět řada našich politiků již veřejně vyjádřila této myšlence podporu.

To je ostudné, tím spíš, že se tato diskuse časově potkává s tak tragickým datem pro náš národ, tedy s datem vyhlazení Lidic !!!

Autor: Pavel Opl

Zdroj: https://opl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=716950
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKRAMERIOVA CENA 2019   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 04:01:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Asociace Nezávislých médií společně s CS Institutem pořádá už 4. ročník udělování Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku.

Tato cena byla založena roku 2016 jak výraz snahy o přemostění zbytečných propastí a nedorozumění mezi tzv. tradičními médii a tzv. alternativními médii v přesvědčení, že je jen jedna žurnalistika, ta dobrá, kvalitní, seriózní a odpovědná, a je druhotné, zda ji produkují tradiční sdělovací prostředky nebo menší subjekty nezávislé na velkých mediálních domech a jejich vlastnících.

Ona „nezávislost“ v názvu Krameriovy ceny je výrazem osobnostní integrity, samostatného myšlení a odpovědného výkonu novinářské práce. Právě proto se laureáty ceny až doposud vždy stávali zhruba v rovném počtu novináři z tzv. mainstreamu a tzv. alternativy.

Z dosavadních laureátů jmenujme například Ondřeje Neffa, Stanislava Motla, Jana Petránka, Tomáše Hauptvogela, Roberta Mikoláše, Terezu Spencerovou, Alexandra Tomského, Danu Kyndrovou, Jana Schneidera, Vlastimila Vondrušku, Zdeňka Zbořila, Jaroslava Baštu či Jána Kuciaka in memoriam.

Také letos budou mezi laureáty zastoupení žurnalisté a publicisté z obou „táborů“, protože svým často dlouholetým dílem přispěli nejen k rozvoji naší žurnalistiky, ale celé demokratické společnosti.

Členy poroty jsou: Jaroslav Plesl, šéfredaktor MFDnes, Tomáš Kňourek, člen Rady Českého rozhlasu, Radomír Pekárek, šéfredaktor serveru První zprávy a Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií.

Udělování cen se koná v úterý 11. června 2019 v 16 hodin ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1.

Více informací o minulých ročnících:

https://krameriova-cena8.webnode.cz/

Kontakt: info©nezavislamedia.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán se nesmí stát jadernou velmocí, oznámilo Ministerstvo zahraničí USA   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 03:56:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Ministerstvu zahraničí USA v pondělí znovu zopakovali, že Írán se nesmí stát jadernou velmocí. Zároveň také bylo potvrzeno, že Spojené státy jsou připraveny na dialog s Teheránem.

„Jediné řešení (pozn. íránského problému) je nová a lepší dohoda, která by se týkala všech aspektů hrozby ze strany Íránu. Tyto hrozby jsou vyloženy ve 12 požadavcích, o kterých, jak řekl prezident Donald Trump a ministr zahraničí Mike Pompeo, jsme připraveni jednat. Íránští lídři vědí, jak se s námi spojit,“ oznámila oficiální mluvčí ministerstva Morgan Ortagus na tiskové konferenci.

Zároveň zopakovala, že Írán musí být odpovědný za své početné hrozby, jeho sliby o vystoupení ze Společného komplexního akčního plánu (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA) jsou krokem špatným směrem.

Při prvním výročí amerického vystoupení z jaderné dohody (8. května) Írán ohlásil ukončení plnění řady dobrovolně přijatých závazků, které vyplývaly ze Společného komplexního akčního plánu. Týkaly se části zásob obohaceného uranu a těžké vody.

V Íránu vysvětlili, že opatření byla přijata kvůli americkému porušení jaderné dohody a zavedení sankcí proti Teheránu. Podle Teheránu za tím vězí také vzniklé problémy s tím, že ostatní členové JCPOA (Německo, Francie, Velká Británie, Čína a Rusko) nejsou schopní situaci vyřešit. V této souvislosti Írán dal zmíněným státům 60 dnů na zajištění zájmů Teheránu a slíbil, že se v takovém případě vrátí k plnění závazků.

Pokud státy nezajistí zájmy Íránu, Teherán oznámil, že zastaví modernizaci reaktoru v Aráku, což také bylo součástí dohody, a vzdá se omezení úrovně obohaceného uranu.

Snaha zachránit dohodu

Přesně rok poté, co Washington odstoupil od jaderné dohody, podle které Teherán omezuje svůj jaderný program výměnou za zrušení ekonomických sankcí, dal Írán dne 9. května dalším signatářům 60denní ultimátum. Pokud do 7. července nepřijmou opatření, která ochrání Írán před sankcemi, tak začne obohacovat uran více než na 3,67 %.

V Teheránu se bude Maas snažit přesvědčit své íránské protějšky, aby daly Evropské unii více času na spuštění mechanismu pro obchodní transakce INSTEX, který má obejít americké sankce. Nicméně i v případě, že by mechanismus fungoval, nemohou evropské vlády nutit evropské společnosti, aby obchodovaly s Íránem. Ty zatím dávají od Islámské republiky ruce pryč v obavě před americkými sekundárními sankcemi.

Mezitím americké sankce způsobily Íránu znatelné ztráty. Export ropy se propadl, stejně jako i íránská měna riál. Zemi sužuje inflace a objevil se dokonce deficit léků a potravin.

V květnu íránský prezident Rúhání uznal, že současné americké sankce drtí ekonomiku země více než válka s Irákem v 80. letech.

„Čelíme nebývalému tlaku našich nepřátel v dějinách naší islámské revoluce,“ uvedl.

Napětí eskaluje

Situace kolem Íránu se začala vyhrocovat poté, co USA poslaly do Perského zálivu letadlovou loď Abraham Lincoln a bombardéry B-52. Poradce amerického poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona tímto způsobem Washington vysílá jasný a nezaměnitelný signál íránskému režimu, že jakýkoli útok na zájmy Spojených států nebo jejich spojenců bude přijat bez lítosti. Jaké přesně zájmy nebo spojence měl na mysli, však neupřesnil.

V květnu došlo k bombovému útoku na tankery Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie. Bolton dne 29. května prohlásil, že při útoku byly použity námořní miny, které „téměř jistě pocházely z Íránu“.

Bolton již mnoho let prosazuje změnu režimu v Teheránu. V jednom se svých posledních prohlášeních však americký prezident Donald Trump uvedl, že chce pouze Íránu zabránit v získání jaderných zbraní a dodal, že je připraven k dialogu s prezidentem Rúháním.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo rovněž uvedl, že USA jsou připraveny jednat s Íránem bez předběžných podmínek. Nicméně dodal, že se Írán musí začít chovat jako „normální země“.

Po Maasově návštěvě se do Theránu vydá i Šinzó Abe. Ten se pokusí sehrát roli prostředníka. USA sice byly znepokojeny pouhou návštěvou politického ředitele německého ministerstva zahraničí Jensa Plötnera v Íránu, který měl připravit návštěvu svého šéfa, ale Abeovu diplomatickou iniciativu Washington uvítal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mC23

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMladík, který vyhrožoval střelbou na školách, byl dopaden. Byl to žert, vysvětluje   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 03:53:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr vnitra Jan Hamáček v pondělí večer oznámil, že se policii podařilo najít mladíka, který hrozil střelbou ve školách. V případu pomáhaly i zpravodajské služby z USA.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelby ve školách v Praze. Tvrdí, že se jednalo o žert,“ sdělil ministr vnitra na svém Twitteru.

Policie oznámila, že se jedná o šestnáctiletého mladíka, který se policistům doznal a celou věc si vymyslel.

Pražským policistům se v souvislosti s výhružkou střelby podařilo zadržet šestnáctiletého muže, který se policistům doznal a uvedl, že si celou věc vymyslel.

Česká policie varovala pražské střední a vysoké školy před útokem aktivního střelce. Podle vysoce postaveného zdroje z policie bezpečnostní složky zaznamenaly na sociálních sítích podezřelou komunikaci.

„V prostředí soc.sítí jsme zaznamenali výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat, avšak spočívají mimo jiné v posílení výkonu služby v okolí hrozbou dotčených škol a jejich informovanosti,“ uvedla Policie na svém Twitteru.

Lidové noviny s odkazem na vlastní zdroje tvrdí, že policie dostala signál od zpravodajské služby jedné z partnerských zemí NATO. Ta zachytila status na sociálních sítích, ve kterém v anglickém jazyce stálo, že anonymní střelec konkrétní den v červnu začne střílet na pražské škole. Místo činu však neupřesnil. Podle informací Lidových novin se jednalo o jednu z amerických zpravodajských služeb. Policie tuto informaci ani nepotvrdila, ani nevyvrátila.

Účet, na kterém se status objevil, nebyl veden pod pravým jménem.

Varování obdržely nejméně tři vysoké školy v Praze. Informaci potvrdily i některé střední školy. Podle jejich ředitelů to však výuku moc neovlivnilo, protože upozornění přišlo po skončení výuky.

Zdroj:https://sptnkne.ws/mC2y

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCelkový objem čínského obchodu se zahraničím dosáhl v prvních 5 měsících 12 bilionů čínských yuanů   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 03:48:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínská hlavní celní správa vydala 10. června údaje za prvních pět měsíců letošního roku, podle kterých dosáhl celkový objem čínského vývozu a dovozu 12,1 bilionu čínských yuanů, což se meziročně zvýšilo o 4,1 %.

Čínský vývoz a dovoz s EU, ASEANem, Japonskem a dalšími hlavními trhy stále rostl a tempo růstu dovozu a vývozu Číny se zeměmi podél Pásma a stezky bylo vyšší než celkový růst obchodu se zahraničím.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerican Airlines ještě prodlouží zákaz využívání letadel Boeing 737MAX   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 03:46:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká letecká společnost American Airlines 9. června zveřejnila prohlášení, ve kterém uvedla, že prodlouží zákaz využívání letadel Boeing 737MAX z 19. srpna do 3. září.

Společnost American Airlines je jednou z největších leteckých společností na světě, má 24 letadel Boeing 737MAX.

Letos v dubnu American Airlines prodloužila zákaz využívání letadel Boeing 737MAX z 5. června do 19. srpna.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistři obchodu a digitální ekonomiky členů G20 vyzývají k reformě Světové obchodní organizace   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 03:45:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
9. června skončilo v japonském městě Tsukube dvoudenní zasedání ministrů obchodu a digitální ekonomiky členů G20. Ministři vydali po zasedání společné prohlášení, ve kterém se uvádí, že je velmi důležité zachovávat svobodné a spravedlivé obchodní prostředí, a současně by měla skupina G20 usilovat o podporu reformy Světové obchodní organizace.

Ve zmíněném prohlášení se také uvádí, že skupina G20 by měla přijmout skutečné kroky k posílení mechanismu pro urovnávání sporů v rámci Světové obchodní organizace. Ministři členů G20 se jednomyslně domnívají, že rozšíření obchodu a investic je důležitým faktorem při podpoře ekonomické prosperity a udržitelného růstu, a také, že rizika současného obchodního prostředí pravděpodobně zpomalí růst světové ekonomiky.

Kromě toho se zmíněné zasedání věnovalo i otázce týkající se tvorby pravidel pro přeshraniční elektronické transakce.

Vzhledem k rychlému rozvoji a široké aplikaci technologie umělé inteligence po celém světě, ministři G20 diskutovali i o tématech týkajících se umělé inteligence. Dohodli se na tom, že vývoj umělé inteligence by měl být prováděn na lidských bytostech a takový vývoj a výzkum musí být odpovědný.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2211 sec,0.0621 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,791kB