Středa 12 červen 2019
Vlastenecká partaj se nekoná! Trikolora bude přímým konkurentem SPD   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:55:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vlastenecká partaj se nekoná! Trikolora bude přímým konkurentem SPD, její volební program je postavený na svobodném pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu v Evropě, uvnitř strany se to hemží bývalými Realisty, Svobodnými, Topkaři a Lidovci! A žádný Czexit se prosazovat nebude, prozradil Václav Klaus mladší! Procesy reformy neoliberalismu začínají připomínat podobu Nové Evropy, kde je pacientům u voleb nabízena léčba rakoviny podáváním ještě více karcinogenních látek!

Včerejší představení nové strany Václava Klause ml. přineslo mírné zklamání těm, kteří očekávali revoluci a alternativu. Nic takového se ale nekonalo. Nová strana se bude jmenovat “Trikolora” a její politický program je založený na principech neoliberalismu v té nejtvrdší podobě, až mám doslova pocit, jestli si vůbec voliči uvědomují, jaké procesy se jim právě odehrávají před očima.

Václav Klaus ml. včera novinářům vysvětlil, že Trikolora se chce vymezit proti chorobným procesům v rodině, proti podpoře LGBT, proti klimatické hysterii, ale především proti bruselské byrokracii, která rozhoduje čím dál tím více o jednotlivých státech EU bez souhlasu občanů. Trikolora tedy tímto popisem by mohla být definována jako vlastenecká partaj. Jenže, celé je to úplně jinak. Václav Klaus ml. totiž odhalil, jaký postoj bude mít Trikolora k institucionálnímu ukotvení Evropské unie.

Již v dubnu tohoto roku poskytl Václav Klaus ml. rozhovor [1] serveru Novinky, kde uvedl následující: “Programem naší strany czexit nebude. Chceme přátelství evropských národů a volný pohyb zboží, služeb a osob. Chceme se ale vrátit před Lisabonskou smlouvu, abychom nebyli provincie, která musí přijímat zákony jdoucí seshora. Rozhodování se musí vrátit do rukou národních parlamentů.” Těmito slovy tak mladý Klaus de facto odkopal celou Trikoloru ještě předtím, než byla včera oficiálně představena.

Přesně tento volební program v Evropě totiž razí Národní sdružení Marine Le Pen, Liga Severu Mattea Salviniho, ale třeba právě i SPD Tomia Okamury. Václav Klaus mladší s tímto volebním programem způsobí na politické scéně chaos a musíme si vysvětlit, že právě vidíme Overtona a posouvání jeho okna. Složení zakladatelů Trikolory totiž opravdu vzbuzuje podivné pocity. Níže jsou uvedení zakládající členové regionálních buněk “tričkařů”.

Aleš Chmelík – Karlovarský, bývalý ANO
Lenka Brčková – Plzeňský, bývalý Svobodní
Jiří Suremka – Ústecký, bývalý ODS
Jiří Mánek – Jihočeský, bývalý ODS
Antonín Fryč – Středočeský, bývalý Realisté
Václav Kubata – Praha, bývalý TOP 09
David Pěnička – Liberecký, bývalý Hnutí Spolu
Pavel Moravec – královéhradecký, bývalý kandidát ODS (nečlen)
Stanislav Hykyš – Pardubický, bývalý asi KDU
Jan Tesař – Vysočina, bývalý ODS
Tomáš Grygar – Olomoucký, bývalý Svobodný
Robert Kotzian – Jihomoravský, bývalý hnutí Brno +
Libor Lukáš – Zlínský, bývalý ODS
Petr Viktorýn – Moravskoslezský, bývalý Svobodný

Až dosud byly výkřiky o návratu před Lisabon jenom municí okrajových politických stran, obvykle mimoparlamentních, které toto téma propagují už minimálně od chvíle, kdy byla Lisabonská smlouva upečena a posléze i na několikrát ratifikována. Jenže, něco se děje. Jako první na to opět v ČR upozornil náš Aeronet, když jsme si v redakci před několika měsíci začali všímat nebezpečného, nepochopitelného, nelogického, ale na straně druhé důsledného a precizního prorůstání bývalých kádrů systémových politických stran do všech struktur a úrovní SPD, nejen ve vedení v předsednictvu, ale i jednotlivých organizacích a regionech. Postupně se začalo něco odehrávat, co nás přimělo začít zkoumat tento skrytý a děsivý proces v celé Evropě.

Skrytý proces uvnitř vlasteneckých stran, kdy najednou začínají prosazovat myšlenky Kalergiho Panevropy na volné pohyby osob, zboží, služeb a kapitálu

Celé to začalo už minulý rok v létě, kdy se najednou v čele kandidátky SPD v Praze do komunálních voleb stal velmistr zednářské lóže Ordo Pragensis Hynek Beran. Protože máme v redakci velmi podrobné znalosti o lóžích ve Střední Evropě, bylo jasné, že jde o proces, který je řízený z Vídně z Domu Habsburk, a který je součástí globalistického plánu na reformu Evropské unie do podoby Panevropského unijního společenství samostatných států s vlastními národními elitními vládami, ale se svobodným pohybem osob, zboží, služeb a kapitálu. To je hlavním cílem Panevropského hnutí, které vzniklo na základě knižního bestselleru Richarda von Coudenhove-Kalergi s názvem “Pan-Europa”.

Knihu doporučuji přečíst, jenom se nezděste, že to, co se tam píše, je de facto odvar volebního programu SPD (věci jako přímá demokracie lidových národů, svoboda pohybů lidí v náruči pan-evropské, sdílení bohatství a kapitálů napříč Evropou, sdílení umu, dovednosti a výrobků po celé Evropě…). O této Pan-Evropě psal Richard Kalergi již v roce 1923 a dílo se stalo Biblí globalistů.

Myšlenky volného pohybu osob, kapitálu a zboží pochází právě z Kalergiho knihy “Pan-Evropa”. Jediné, co tam chybí, je volný pohyb služeb, protože v roce 1923 ještě internet, mobilní sítě a služby na internetu neexistovaly. Ale to je detail, který nijak nemění fakt, že strany, které si dnes říkají alternativní a vlastenecké, tak ve skutečnosti prosazují teze uvedené v Kalergiho knize z roku 1923. To je chucpe, panečku. Židovský proces únosu alternativy k cílům, které vymysleli židé už ve 20. letech minulého století.

Vystupování z EU potichu mizí ze všech volebních programů tzv. vlasteneckých stran. Okamurova SPD, Salviniho Liga Severu, Národní sdružení Marine Le Pen a teď i Trikolora… ani jedna ze stran už nemá v programu vystupování z EU

Když jsme v redakci zjistili, že tento skrytý proces pomalého a nenápadného prosazování myšlenek Panevropy začíná být realizován skrze tzv. alternativní strany, a nikoliv skrze strany mainstreamové, jak by se dalo čekat, tak jsme začali postupně sledovat procesy v ostatních stranách v Evropě. A nyní, po několika měsících, již můžeme bez obav prohlásit, že všechny ty podivnosti, které se začaly objevovat minulý rok v SPD, jsou součástí celoevropského plánu reformy Evropské unie do podoby Panevropy.

Už nikdo nechce vystupovat z EU, dokonce už ani Velká Británie, politici to nechtějí občanům dovolit, Marine Le Pen už nechce Frexit a nechce odcházet z Eurozóny, SPD už nechce vystupovat z EU, ale raději EU reformovat. To samé Liga Severu v Itálii, a to samé i Trikolora Václava Klause mladšího. Zbývá ale jedna neznámá. Proč se globalisté rozhodli, že reforma EU bude prosazována rebely, tzv. vlasteneckými stranami, které mají nálepky extrémistických stran? Proč globalisté prostě neprosadí reformu EU do podoby Panevropy pomocí mainstreamových stran vrchních procesů řízení?

Globalisté se zbavují starých kádrů v národních státech, proto ztrácí tradiční strany voliče, CDU a SPD v Německu, Socialisté ve Francii, ODS, ČSSD, TOP 09 a Lidovci v České republice. Se starými kádry nelze Evropu reformovat do podoby Panevropy, proto vznikají nové “koalice”, ale spolu s nimi i nové “řízené” opozice

Tím důvodem je výměna kádrů. Všechny mainstreamové strany, tzv. systémové strany v Evropě, byly postaveny před desítkami let na kádrech národních elit. Postupem času tyto elity byly korumpovány, upláceny, vydírány, přeškolovány, donucovány, motivovány, přesvědčovány, aby se vzdaly myšlení národních elit a zájmů národů, zatímco zájmy nadnárodní a globalistické nadřadí všem zájmům vlastních států. Jenže tyto elity nepřekročí svůj vlastní stín. Nejsou a nebudou tyto elity ochotny přistoupit k zániku vlastních států a vlastní moci nad státy.

A to je celé tajemství, proč se globalisté rozhodli zbourat Evropskou unii v současné podobě a vystaví na jejích troskách Novou Evropu, která ovšem ve skutečnosti bude ztělesněním původního Kalergiho konceptu Pan-Evropy, tedy národních států, jenž si “jako” budou rozhodovat o všem samy (viz. návrat před Lisabon), ale ve skutečnosti budou nové elity důrazně ochraňovat a prosazovat svobodné pohyby osob (legální migraci), zboží, služeb a kapitálu.

Národní státy nebudou moci bránit pohybu osob a migrantů, pohybu zboží, i kdyby bylo zdravotně závadné, služeb, a ani proti pohybu kapitálu a vyvádění miliardových zisků bank a řetězců z ČR do zahraničí každý rok. Výhodou však pro národní elity bude, že si zachovají moc. Starý model Evropské unie s tím nepočítal a nepočítá. A proto se globalčiky teď potřebují starého Bruselu zbavit. Bude se bourat, rekonstruovat a reformovat. A právě smlouva z Aachenu je základním kamenem Nové Evropy. V dokumentu se hovoří o národních státech, které budou rozhodovat o Evropě společně v rámci partnerství suverénních zemí s cílem ochrany volného trhu, pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu. A to je co? No přece to, co teď v poslední době prosazuje SPD, Liga Severu, Národní sdružení a teď i Trikolora.

Vystupování EU, z NATO a vrácení procesů řízení státu do rukou lidu z rukou světového sionismu je jediným poznávacím znakem vlasteneckých politiků, ale ruku na srdce. Kolik z nich splňuje všechny 3 podmínky?

V čem se to bude lišit od dnešní Evropské unie? Odpověď je hrozivá, ale logická. Lišit se to bude pouze v tom, že migraci, vyvádění kapitálu, dovoz jedovatých potravin a nehorázné ceny za mobilní data už nebude mít na triku Evropská komise, ale nové “vlastenecké” kádry v jednotlivých zemích, jejichž úkolem bude “prodat” tento podvod svým voličům jako “to nejlepší pro jejich dobro”.

Proto pomalu a postupně mizí z programů vlasteneckých stran takové body jako je vystupování z EU, vystupování z NATO, nebo zdanění nadnárodních bank a zákaz vyvádění zisků a tržeb do ciziny z židy kontrolovaných bank a obchodních řetězců. Dříve byla myšlenka na návrat před Lisabon nemyslitelná. A vidíte, najednou se již o tom uvažuje a jsou zakládány strany z bývalých kádrů, kteří toto prosazují už z pozice konzervativně-liberální strany. Klasický Overton a posun okna od nemyslitelného k myslitelnému.

Globalisté prostě dosadí do řídících procesů rebely, kteří “prodají” voličům myšlenku na reformu EU do Panevropy lépe, než staré politické kádry, které jsou nedůvěryhodné, jejich podpora u voličů klesá a lidé začínají věřit rebelům, boháčům, oligrachům a hercům. Rebel v čele voleb do EU ve Velké Británii, stejně tak rebelka ve Francii, oligarcha v čele Bílého domu, oligarcha v čele České republiky, herec v roli prezidenta na Ukrajině a národní vlastenecké strany v zemích EU, které najednou už nehlásají vystupování z EU, ale její reformu.

Proces Pan-Evropy byl spuštěn na plné pecky, Trikolora Václava Klause ml. to jen potvrdila. Pamatujte, co jsem říkal už tolikrát: Vlastence poznáte jen podle toho, jestli splňuje všechny 3 pilíře národního ukotvení: Vystoupení z EU, vystoupení z NATO a vrácení veškerých procesů řízení státu zpět z rukou světového židovstva do rukou národa.

Reforma EU podle představ “alternativy”: Léčba globalizace ještě větší globalizací

Nejhorší na tom je, jak účinně to funguje na obyčejné voliče. Jedná se v podstatě o “léčbu” evropské rakoviny podáváním větších dávek karcinogenů. Proč? No, protože jak jinak nazvat takové chucpe, jako když vlastenecká strana nejprve opustí plán na vystoupení z EU, protože EU je prolezlá globální rakovinou a je nereformovatelná, aby vzápětí strana oznámila, že ve spolupráci s jinými evropskými stranami se v EU pokusí o reformu Evropské unie tím, že budou prosazovat koncept volného pohybu zboží, osob, služeb a kapitálu, když právě tyto 4 volné pohyby v první řadě způsobily rozvrat Evropské unie v jednotlivých zemích.

Snažit se reformovat EU do doby před Lisabonem, který právě původně vznikl jako reforma tehdejších nefunkčností EU, je naprosté chucpe a šílenství. Doslova je to jako léčit rakovinu ještě většími dávkami rakoviny. Je to snaha vyléčit problémy globalizace ještě větší globalizací. Už to nebude Brusel, který bude prosazovat 4 volné pohyby. Nově to budou samotné “vlastenecké” státy, které budou občanům vykreslovat globalizaci a její 4 svobodné pohyby jako tu nejlepší reformu EU. Ovšem s jednou výjimkou: Už žádné vystupování z EU! To je vzkaz, který nám globalisté tlumočí nejen skrze události uvnitř v SPD v poslední době, ale i vzniky takových stran, jako je právě Trikolora.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/vlastenecka-partaj-se-nekona-trikolora-bude-primym-konkurentem-spd-jeji-volebni-program-je-postaveny-na-svobodnem-pohybu-osob-zbozi-sluzeb-a-kapitalu-v-evrope-uvnitr-strany-se-to-hemzi-kadry/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVatikán oficiálně odmítl genderové šílenství   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:40:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí Vatikán publikoval novou edukativní studii s názvem „Bůh učinil člověka jako muže a ženu”, a vstoupil tak do debaty o genderu.

Text odmítá myšlenku na volbu či změnu pohlaví.

Dokument zamíří do katolických škol po celém světě a je určený studentům, rodičům, vedoucím škol a biskupům.

Jde přitom o první oficiální postoj katolické církve k teorii genderu, píší britská média.

Zpráva vyšla v době, kdy na mnoha místech ve světě probíhají akce za práva LGBT komunit.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAbsurdistán   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:37:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při sledování současné politické (ko)mediální scény jsem nemohl nevzpomenout jednoho ze známých reprezentantů pražské havlérky a předních slouhů cizáckých zájmů Kocába. Kdysi pěl o komunistickém absurdistánu, kde jsme podle něj žili. Absurdního bylo dost, ale současnost předstihuje minulost o mnoho koňských délek a trapný Kocáb už ani moc nevylézá, vyzdoben muslimskými parohy. Nemá se čím chlubit, kromě známé propagandistické lži na téma, že právě on zařídil odchod sovětských vojsk.

Zařídili to pod vedením Gorbačova především slouhové cizích zájmů v rozloženém SSSR, kteří měli za úkol rozvrátit tamní armádu a z naší strany po odborné stránce československý generál Ducháček a jeho tým.

Jako největší absurditu nedávných dnů lze zmínit oslavy vylodění spojenců dne 6. 6. 1944 v Normandii, což vytvořilo v Evropě třetí, nikoli druhou frontu (ta už existovala v Itálii) proti nacistickému Německu a jeho satelitům. Hlavní spojenecké mocnosti byly USA, SSSR, Velká Británie a Francie. Nepřítelem bylo Německo, protože Itálie v té době už byla po kapitulaci a přeběhnutí na stranu spojenců. Přesto na oslavy v Normandii nebyl pozván žádný reprezentant Ruska, které je především, a zároveň jako reprezentant SNS (společenství nezávislých států) hlavním nositelem tradice vítězné války proti nacismu v Evropě. Zato se tam předváděla reprezentantka Německa Merkelová. Něco takového lze hodnotit jako urážku všech spojeneckých vojáků a odbojářů, kteří položili životy a přišli o zdraví, přátele a majetek v boji proti německému nacismu. Je to vyložená sprostota nejen ze strany Merkelové, jejíž vlezlost a drzost se vyrovná drzosti Allbrightové, ale i ze strany reprezentantů USA, Británie a Francie, kteří tam reprezentantku Německa pozvali. Pravděpodobně hlavní zásluhu na tom má její slouha Macron, který si chce hrát na de Gaula, ale ve skutečnosti je následovníkem Pétaina, zrádce Francie, který napomáhal německým nacistům. Je to další tah na cestě k vytvoření euromarxistické německé EU jako pokračování nesvobody a rasismu takzvané třetí říše.

Zde bych se po neustálých diskusích naposledy pokusil vysvětlit pojem euromarxismus i pro méně chápavé voliče ANO a Pirátů. Marxismus je ideologie vytvořená především Marxem a Engelsem a je založena na vládě dělnické třídy a ve prospěch dělnické třídy. Marxův a Engelsův protislovanský pangermánský rasismus, stejně jako některé chyby jejich teorie, která zároveň vystihla některé chyby kapitalismu, nemá smysl omílat v nějakých disputacích. Do podoby neomarxismu ji upravil Lenin a další, kteří ji bez ohledu na oficiální rétoriku přetvořili do podoby vlády nomenklaturních byrokratických kádrů, které vidíme zhusta i na naší politické scéně, a to ve vlastní prospěch. Právě tyto kádry zlikvidovaly kombinací neschopnosti a kolaborace s ideologickým nepřítelem SSSR a státy tehdejší socialistické soustavy. V západní části Evropy, ani v USA neomarxisté dlouhodobě neuspěli, protože kapitalisté dokázali zvyšovat žiovotní úroveň většiny obyvatel rychleji, než marxisté v SSSR. Proto je nahradil podvod století, euromarxisté, kteří se označují za demokraty, obhájce lidských práv, multikulturalisty a genderisty a hrají si na vykladače neomezeného dobra, pravdy a lásky. Výsledkem jejich práce je za třicet let destabilizovaná, ekonomicky i morálně rozvrácená Evropa na pokraji války od Portugalska až po hranice Ruska.

Euromarxisté jsou bezcharakterní podvodníci využívající většinu médií kontrolovanou buď nadnárodními korporacemi, nebo euromarxistickými politiky cestou zákonů EU a nátlakových politických neziskovek. Ohánějí se marxistickou ideologií a rétorikou, vedoucí kádry jsou většinou povaleči a příživníci, ale ve službě nadnárodních korporací a oligarchů, kteří je platí. Typickým příkladem je banda zkorumpovaných a vydíratelných byrokratů, eurokomisařů a mnohých europoslanců, kteří ovládají EU ve prospěch Německa i většinu naší politické scény. Pro skalní marxisty, stejně jako voliče ANO a Pirátů proto znovu zdůrazňuji, že euromarxisté nejsou klasičtí marxisté, ani leninští komunisté. Typickými představiteli euromarxistů jsou reprezentanti pražské havlérky, konkrétně vedení ANO, Pirátů, ČSSD, TOP 9, KDU-ČSL, STAN a Filipovo vedení KSČM. Na oficiální rétorice příliš nezáleží, důležitá je služba cizákům a snaha o likvidaci států a národů a bezohledná hrabivost do vlastního konta. Vzorovou ukázkou výsledků politiky euromarxistů je v současnosti Ukrajina, tamní chudoba, fašistický teror, rozprodej státu, masová emigrace schopnějších a válka v cizích službách s připravovaným rozparcelováním této kdysi velké slovanské země. Centrem euromarxistů je v současnosti pravděpodobně Aspen Institut, jako ideologická základna a centrum řízené Allbrightovou a Sorosem. Dokladem je fakt, že členy jsou Bakala, Pavel, Charanzová, Hamáček, Dlabajová a pravděpodobně Petříček i Babiš, přestože nejsou zveřejňováni. Vysocí agenti a nomenklaturní kádry důležité pro cizí zájmy se nesměly registrovat ani v bývalé StB. Poté se z nich stali vůdčí disidenti.

Komedie na pokračování

Údajně více, než 100 000 demonstrantů poskakuje a povykuje opakovaně na pražském „václaváku“ v lítém boji proti Babišovi a Benešové. Většina z nich o problému nic neví, zcela jistě jsou tam jak pubertální mládežníci, kteří mají možnost se „fláknout“ ze školy, stejně jako placení profesionální demonstranti, kteří se už kdysi předváděli s červenými kartami, někteří opět dovezení ze zahraničí. Milion chvilek pro demokracii je typickým příkladem absurdistánu a chaosu. Pokud někdo prosazuje demokracii, měl by respektovat výsledek demokratických voleb. V českém absurdistánu svolává na tyto demonstrace i protinárodní ČT a v médiích se volá po blokádě komunikací, možná i po násilných útocích, tedy pomalu po terorismu. Dochází k fyzickým útokům. Příkladem obětí opakovaného euromarxistického násilnictví je reprezentant vlasteneckých názorů Ladislav Jakl. I to je dokladem rozvratu právního státu. Osobně vnímám demonstrace a rostoucí násilí jako chvilky pro euromarxisty a pražskou havlérku, ale především proti demokracii. Bez velké nadsázky bychom mohli mluvit o terorismu.

Za voliče ANO a fandu nejvyššího multimiliardářského oligarchy mne sotva kdo může považovat. Nicméně nevidím v současnosti žádný rozdíl mezi ANO a jeho oligarchou a komedianty na náměstích, kteří se opírají o profláknuté politiky z pražské havlérky. Jedná se o tahanici o podíl přístupu ke korytům, kde se oligarcha prokázal jako mazanější podvodník, zatímco jeho oponenti jako arogantní pitomci, zalykající se závistí. Obě skupiny jsou bezcharakterní a hrabiví slouhové cizích zájmů. Všichni hrají komedii. Slušní občané a vlastenci by se měli oběma skupinám oligarchově partě, stejně jako ostatním partajím pražské havlérky, které si hrají na opozici jednoznačně vyhnout, nepodporovat je a vytvářet vlastenecké subjekty zaměřené proti cizácké kolonizaci a jejím slouhům.

Problém je v tom, že obě strany bojují pro zmatení občanů pod falešnými vlajkami a řeší zástupné problémy, místo důležitých. Kdy se kupříkladu dočkáme masové demonstrace za celonárodní referendum k důležitým mezinárodním i domácím událostem a smlouvám? Kdy se dočkáme demonstrace proti prodeji českého lithia za zlomek ceny australské firmě, za níž stojí Allbrightová? Kdy se dočkáme demonstrace proti byrokratickému teroru EU a německému kolonialismu? Kdy se dočkáme demonstrace proti 800 miliardám, které odplynuly v minulém roce do ciziny? Kdy se dočkáme demonstrace proti tomu, aby nám naši vodu prodávali cizáci? Na to nemá opozice z chvilek pro demokracii koule, nebo spíš smrdí korupcí a cizáckými zadky. Každopádně, k důležitým tématům opozice ani nešpitne. Místo toho se řeší blbiny, aby se odvedla pozornost nemyslícího davu. A musíme se zeptat, kdo ty demonstrace platí, protože se řádově musí jednat o miliony. Není třeba velkého bystrozraku, abychom za komediemi na „václaváku“ viděli Sorose, Allbrihgtovou, jejich Aspen Institut, a především Merkelovou a sudeťáky.

Česká politická scéna se totiž nerozděluje na dvě skupiny, takzvanou proruskou a proamerickou jak se nás snaží oblbovat média. Proamerickou bychom mohli rozdělit na dvě, a to Trumpovskou, neboli vlasteckou a Sorosovsko-Allbrightovskou, neboli euromarxistickou, která má zásadní vliv v EU. O té druhé, se nikde nemluví, ani nepíše. Všichni se tváří, jako by byla americká a přitom je to banda lumpů, kteří nemají ideologicky, ani historicky s USA nic společného. Vyvolávají štvanice proti legálně zvolenému Trumpovi, stejně jako proti Zemanovi a jsou nositeli lži, otrokářství, násilí a války. Jako třetí, nebo spíše čtvrtou ideologickou skupinu můžeme uvést tu, kterou bychom mohli označit jako proevropskou a jedná se v podstatě o slouhy Sorosovsko-Allbrightovské bandy a pohrobků nacistického Německa reprezentované především klasickou pražskou havlérkou, konkrétně ČSSD pod vedením Hamáčka a Petříčka, ODS pod vedením Fialy a Němcové, KDU-ČSL, TOP 09, STAN, KSČM pod vedením Filipa a nově Piráty. ANO se bez ohledu na vazby s pražskou havlérku dostalo do pozice spíše proamerické, takže se proti oligarchovi organizují demonstrace vedením německé EU. Bez ohledu na můj dlouhodobý kritický pohled na oligarchu Babiše a jeho protinárodní partaj, jejíž odkvetlé a pokrytecké grácie v EU Jourová, Charanzová a Dlabajová opakovaně hlasovaly proti naší zemi a národu jsem toho názoru, že organizátoři demonstrací a jejich tupé ovce představují pro naši zemi aktuálně větší zlo, než oligarcha.

Demonstrantům jde o posílení pozice Německa v naší zemi a celé Evropě. Stačí se podívat, kdo po něčem takovém volá. Je to lídr sudeťáků Posselt. A hned vidíme, odkud vítr vane. Stačí si připomenout úzké vazby Fialy, Kalouska, Schwarzenberga, Hermana, Halíka, Jandy, Hamáčka, Bělobrádka a dalších, Havlem, Landovským a Kocábem počínaje na Německo, případně německé Rakousko a vše je jasné. Historicky bylo Německo vždy naším nepřítelem, zatímco USA a Rusko našimi spojenci. V roce 1968 nás nepřepadlo Rusko, ale SSSR, který tvořilo Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a další svazové republiky, a to ve spolupráci s NDR, Maďarskem a Polskem. Jestliže se v našich médiích donekonečna omílá srpen 1968 jako zločin Ruska, nemělo by se zapomínat na podíl Německa, jehož součástí je bývalá NDR, stejně jako Ukrajiny, nebo Lotyšska a dalších.

Demonstranti se snaží spolu s Babišem svrhnout povykováním zákonně zvoleného prezidenta Zemana. Ten má sice také nepřehlédnutelné nectnosti, počínaje nemístnou láskou k prohnilé a protinárodní ČSSD, sociální demokracii obecně a pangermánské EU, ale má rozumné názory z hlediska bezpečnosti v oblasti Palestiny, ohrožení Evropy afroislámskou invazí, a zároveň do určité míry aktivně prosazuje naše národní zájmy a brání aktivnímu přístupu naší republiky z hlediska vyvolání jaderné války v Evropě. To jen dokazuje, že volba byla správná. Demonstranti-komedianti z milionu chvilek pro Sorose by si měli vzpomenout, jak reagovali reprezentanti pražské havlérky na demonstrace občanů proti jejich arogantní vládě. Teď se jim to vrací, oligarcha na ně kašle, pokud je za tu komedii, která mu zvyšuje popularitu, přímo neplatí a národ na ně zaslouženě kašle taky, pokud ne něco horšího.

Dovedete si v současnosti na Zemanově místě představit cizácké slouhy Drahoše s dominou po boku a roztouženým Halíkem za zadkem, poskoka německých zájmů Fischera, na objednávku vyrobeného Hilšera, nebo dokonce Topolánka s jeho přisprostlým maskotem z Řeporyjí, který se považuje za génia? Vůbec je zajímavé, že se vedle partajních vůdců mnohdy profilují ve stranách a hnutích maskoti předvádějící se arogancí, případně i sprostotou. V TOP 09 je to Feri (kdysi Cikrt), v ODS Novotný, ve Filipově KSČM Dolejš, v KDU-ČSL Herman a Halík a v Hamáčkově ČSSD Janda i když není členem (dříve Dienstbier a Prouza). Otázkou je, kam zařadit takové euromarxistické kašpary, jako Peszinsky, případně takzvaný profesor Kohout, kterého zcela vážně prezentovala ČT jako vysokoškolského odborníka. Rovněž bývalý lektor marxismu-leninismu a lásky k SSSR Votápek už mediálně dost vyčichl a soudruh Štětina přišel o koryto v Bruselu, stejně jako další „charakter“ a slouha cizích zájmů Telička. Nicméně, především u posledního si můžeme být jisti, že brzy opět nejde správný anální otvor, jako vždy za posledních třicet let. Zmanipulovaní komedianti volající, jejich vedoucí určitě nikoli zadarmo, po chvilkách pro demokracii by si měli ponechat pár chvilek pro použití vlastního mozku. Možná by jim došlo, k čemu slouží. Jsou to trapně průhlední slouhové německého kolonialismu, takže dokonce i slouha cizáckých zájmů a oligarcha Babiš je ve srovnání s nimi trochu lepší možností pro naši zemi, kterou jinak pojímá pouze jako dojnou krávu obydlenou voly, pardon, voliči, případně bahnem, jak říkají poslanci nejen v ČSSD. Dopracovali jsme to za třicet let opravdu daleko.

Martin Koller
11. 6. 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBRAŇME NORMÁLNÍ SVĚT   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:28:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pamatujete si to, že poslance Václava Klause mladšího nedávno vyhodili z ODS? A Václav Klaus mladší v reakce na svůj vyhazov z ODS řekl, že založí novou politickou stranu.

Tato nová politická strana založená poslancem Václavem Klausem mladším se jmenuje "Trikolóra - hnutí občanů".

Webové stránky této nové politické strany Václava Klause mladšího, kde je nepsán i stručný nástin jejich politického programu pod názvem "BRAŇME NORMÁLNÍ SVĚT", bránící kromě jiného například i manželství jako svazek muže a ženy, což bylo odjakživa přirozené a normální od nejstarších dob od kdy je lidstvo lidstvem, a to až do nedávné doby.

Webové stránky této nové politické strany jsou zde:

https://www.volimtrikoloru.cz/


S projevem hluboké úcty

JUDr.PhDr. Mgr. et Mgr.Henryk Lahola
587 03 Babice - Cerony č.p. 265
Okres Uherské Hradiště
Zlínský kraj


Můj web: http://www.henryklahola.nazory.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:25:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nikoliv v demokracii, kde si jsou všichni občané rovni a převaha 2/3 občanů nad 1/3 občanů tedy znamená i dvoutřetinovou převahu vůle a moci nad třetinou jednou. Jestliže nám tedy v těchto dnech agentura Median oznámila, že současné protivládní demonstrace, vedené nedostudovaným studentem Mikulášem Minářem (bože, co všechno jsme si už s těmihle sběhnuvšími studenty zkusili), podporuje jen jedna třetina našich občanů, zatím co dvě třetiny občanů je nepodporují, bylo by demokratické, kdyby ona jedna třetina občanů, jež demonstrace podporuje, se podvolila skupině občanů dvoutřetinové a tedy dvakrát větší, a od dalších demonstrací upustila.

Tolik tedy, kdyby ona jedna třetina demonstrace preferující demokratické zásady uznávala, byly ji vlastní a chtěla demokraticky jednat. Jestliže ovšem tento předpoklad demokratického jednání na straně organizátorů i financérů současných demonstrací chybí a tito jsou skutečně a skálopevně přesvědčeni o tom, že 1/3 může být víc než 2/3, bude se demonstrovat dál, ale demokracií by si zde už řečníci do úst brát neměli. Protože jejich postoj demokracii popírá a je čistým vyjádřením teorie i praxe fašizmu, vyzdvihující názor, že elita je cosi příkře odlišného od lidu, a o rovnosti lidí je proto nesmyslné uvažovat či hovořit. Z kteréhožto fašistického pohledu může pak opravdu plynout, že jedna třetina je víc, než třetiny dvě.

Mám za to, že takto by se na další vývoj kolem protivládních demonstrací mělo nahlížet a tak by se měly posuzovat i snahy prosazované ministrem Hamáčkem s jejich organizátory jednat. Tímto jednáním získávají totiž veškeré naše fašistické elementy na vážnosti a váze, kterých si s ohledem na svou faktickou povahu rozhodně nezaslouží.

Pokud jim ovšem člen vlády Hamáček netiskne přímo pěsti.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBílé noci   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:21:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před 20 roky skončilo bombardování Jugoslávie. Během 78 dnů a nocí bombardování 3 tisíci raketami plošného doletu a standartními kazetovými bombami (i s uranem) v celkové váze přibližně 80 tisíc tun, bylo zničeno 89 závodů, 48 nemocnic a zdravotních zařízení, 82 mostů, 70 škol, 18 mateřských škol, 9 univerzitních budov, 4 studentské ubytovny, 35 kostelů, 29 klášterů a 40 tisíc domů a zabito vojsky NATO přibližně 3 tisíce a zraněno vážně přibližně 10 tisíc nevinných lidí. V dolarech v kurzu té doby škoda představuje přibližně 30 miliard USD. Že Srbsko nebylo zcela vylidněné ekologickou katastrofou způsobenou zničením chemických, vodu a elektřinu vyrábějících závodů je prostě zázrak a projev vyšší vůle.
Projev lidské vůle pokračovat dál ve zničení Srbska dokazuje stenografický zápis rozhovoru mezi nebožtíky Černomyrdinem a Miloševičem, a ex-zástupcem EU, nositelem Nobelovy ceny za mír (2008 - za jeho důležité úsilí při řešení mezinárodních konfliktů na několika kontinentech po více než tři dekády) a spoluzakladatelem ECFR (European Council on Foreign Relations), Martti Ahtisaari (1937). Tento vyznamenaný lidumil odpověděl věru mírumilovně na otázku prezidenta Miloševiče, Co se stane, když nepodepíšeme?: Bělehrad bude rovný jako tento stůl. Okamžitě začneme s kobercovým bombardováním. Podle stenografického zápisu, po minutě ticha dodal: Za méně než týden bude půl milionu mrtvých.

Připomínám bombardování, Srbsko, vyhrožování, cynismus a pokrytectví představitelů EU, slouhů NATO a mnoha politiků, protože bílé noci v Petrohradu vynesly na povrch dne a bílých nocí během zasedání SPIEF (Peterburg´s mezinárodního ekonomického fóra, jehož se zúčastnilo 19 tisíc hostů ze 145 zemí světa a uzavřelo 650 smluv v hodnotě 3,1 trilionů rublů) něco, co se dnes nehodí do letního křiku na Václavském náměstí, zítra na Letné, a co není politicky korektní, o to ale více aktuální a nebezpečné pro nevědoucí mladou generaci.
Prezident Putin sdělil kromě jiného, že trpělivost Ruských občanů, vojenských velitelů a jeho vlastní se blíží ke konci.

Shoduji se s těmi komentátory a analytiky, kteří přirovnávají jeho referát na fóru k proslulé Mnichovské řeči roku 2007. Je tomu tedy 12 let, co varoval a překvapil svět. Za 12 let se málo kdo nejenom na Západě naučil umění klást otázku tak, aby uslyšel odpověď, kterou potřebuje nebo chce. Za 12 let si málokdo zapsal do paměti jeho radu světu a svým spolupracovníkům: 12 krát měř a jednou řež! Hloupost, reprezentovaná ignorováním toho, co vyslovil nebo nevyslovil jasně, co se událo během posledních 12 let, mi připomíná vtip. Abrahám se ptá ženy: Kde ses toulala tak dlouho? Byla jsem na zasedání odborů, seděla vedle Moši, on vyprávěl takový anekdoty, že jsem pomalu spadla z postele.

Spadnout z postele během zasedání odborů nebo během přemýšlení o tom, jak převést peníze z hlavy na bankovní účet není takové neštěstí, jako zůstat v posteli mrtvý nebo bez postele někde venku během bílých nocí prosvětlených bombami. Současné bílé noci v Petersburgu prosvětlovaly malé i větší bomby ve formě varování ruských liberálů, stěžování si oligarchy Vechselberga ve FT na životní neštěstí způsobené sankcemi, popisy a podpisy mnoha smluv v doprovodu mladých dám, a v neposlední řadě i projev prezidenta Si Ťin-pchinga.

Jeho projev směřoval na kořeny a základy Rusko – čínského sbližování, popis globálních výzev a propojení projektů Jeden pás, jedna stezka, Eurasijská hospodářská unie a Velké Eurasijské partnerství. Projevy obou prezidentů mi nabídly možnost se krátce zamyslet nad možným řešením výzev v době, ve které nikdo neví, zda projekt America First není třeba pastí pro pár RF – ČLR, nebo pastí pro každého odděleně. V době, ve které nikdo neví, kde je červená linie, na které se hloupost mění v usmrcení sama sebe, v době, ve které bylo dokázáno, že globalizace není pro všechny a mimo jiné i proto není životaschopná.

Formálně nevyhlášená obchodní a první technologická válka moderní doby (Huawei, ZTE, Roskosmos a další), snaha elit prodloužit život globalizace za každou cenu a na úkor milionů mrtvých a hladovějících s cílem dosáhnout ukotvení rozdělení světa na nemravně bohaté a bohaté v dostatku na jedné straně, a chudé a beznadějné v nedostatku na straně druhé, mě vyzívá se podívat do své paměti a knihy Zánik Západu, německého filosofa a autora Oswalda Spenglera (1880 - 1936). Jeho srovnávací studie civilizací indikuje, že budoucnost je v síle, v tradičních hodnotách, udržování řádu a vědomí povinnosti. Stav globalizace a západních elit odpovídá Spenglerovu popisu západního člověka: Je to hrdá, ale tragická figura, která ač se snaží a tvoří, tajně ví a v sobě drží, že cíle nebude nikdy dosaženo.

Západ (Evropy, světa, slunce) je částí celku, jehož druhou polovinu tvoří východ (Evropy, světa, slunce). Tím jsem u čínské Knihy proměn (yijing / I-ťing) a také u možnosti se podívat na protikladný výklad a interpretaci knihy amerického politologa a zakladatele Foreign Policy, Samuela Huntingtona (1927 – 2008), The West against the Rest. Pro snazší pochopení toho, co mám na mysli, uvádím tři citáty v originálu: 1) The great divisions among humankind and the dominating source of conflict will be cultural. 2) Democracy is difficult in a situation of concentrated inequalities in which a large, impoverished majority confronts a small, wealthy oligarchy. 3) The West won the world not by the superiority of its ideas or values or religion (to which few members of other civilizations were converted) but rather by its superiority in applying organized violence. Westerners often forget this fact; non-Westerners never do.

Z uvedeného zamyšlení a citátů vyplívá představa o dvou světech. Jeden jako výsledek globalizace pod vedením Západu, tj. USA. Takový svět se stane tyranií s jednotnou kulturou, hodnotami a absolutní kontrolou všech přírodních zdrojů, včetně většině veřejnosti neznámých, ale již několik desítek let existujících technologií, jejichž testování a aplikace vyžaduje totálně globalizované prostředí. Důstojnost člověka se stane neznámým kritériem. Druhý svět jako výsledek atomizované globalizace dnešního typu, to jest de – globalizace. Takový svět není také řešením. Nevylučuje totiž s existujícími a již zastaralými institucemi válečný konflikt. Protože věřím v Trojici, nabízí se mi hledání třetího světa. Jako třetí možný se mi jeví model světa tvořený syntézou výsledků analýzy stavu světa prezidenta Putina a jemu podobných a modifikacemi modelu socialismu s čínskou tváří., mnohokrát představeném prezidentem Si Ťin-pchingem a na Západě cynicky hodnoceném. Proč?

Poprvé v historii totiž oba prezidenti začali mluvit veřejně na téma urgentního řešení výzev, byť ne vždy explicitně. Oba mistrně položili a indukovali otázky, aby uslyšeli odpovědi, které potřebují, a ne chtějí nebo si přejí. Odpovědi, které jim vytvoří nezbytnou podporu pro přijetí osudového rozhodnutí může dát pouze demograficky silný národ, silné a jednotné vedení suverénních států a jejich schopnost držet krokodýla a pátou kolonu pod vodou po dobu budování alternativního hospodářsko – společenského modelu. Ten nemůže být výsledkem rekonstrukce starého pomocí neorganických reforem, převýchovy nahého a nemocného krále a jeho slouhů. Nový model se musí zřeknout monopolu na pravdu a hodnoty, musí akceptovat státní suverenitu všech účastníků modelu, musí sjednotit výchovu a vzdělání, umožnit založení nových institucí umožňujících spravovat dohody a právo a současně být reformovatelným výlučně s pomocí organických reforem a ne receptů teoretiků číhajících na citace a granty. V neposlední řadě to znamená, že model se musí orientovat a brát v úvahu především přirozené zákony přírody. Po té bude možné očekávat, že státy, které nesouhlasí s americkou hegemonií, budou tvořit frontu na vstup do nového domu s integrovaným domino efektem, který je ochrání a vrátí Západu jeho historickou velikost a nutnou pokoru.

Rozloučení bez krveprolití s dosavadním modelem založeným na expanzi, individualismu a chamtivosti, jež umožnil mimo jiné úspěch ČLR a návrat RF k suverenitě, konkurence schopnost společnostem typu Huawei, ZTE a podobných, ale i zdravou vojenskou sílu podpořenou vizí, demografickým potenciálem a špičkovou vědou spojenou s disciplínou je možné. Je možné, protože s patřičnou vůlí existuje schopnost RF a ČLR držet krokodýla ve vodě s pomocí existujícího atomového, elektronického a jiného, velké části veřejnosti neznámého potenciálu. Neexistuje totiž na světě strom, který by se nepohnul při silném větru, stejně jako neexistuje na světě strom, který by nenabízel každému, kdo chce, včetně dřevorubce, stín. Tak jako se smířené srdce může radovat v každé vesnici, tak i v každé kapce vody a dobré vůle je ta největší síla. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
10.06.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA chtějí poslat do Sýrie vojáky. Italské vojáky   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:15:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA jsou připraveny pomoci Itálii v Libyi i na dalších frontách. Na oplátku však chtějí vidět italskou misi v Sýrii. O tom hovořil senátor Lindsey Graham, jeden z nejvlivnějších Trumpových poradců. Jakou hru začali Američané na Blízkém východě? Sputnik.Itálie se zeptal Fulvia Scaglioneho, autora knihy Sýrie. Křesťané, kteří se ocitli ve válce.

USA si přejí vidět italské vojáky v Sýrii, ale Řím zatím neodpověděl na tuto otázku. Jak okomentujete tuto americkou iniciativu?

Požadavky Američanů nemají žádný praktický důvod. Mimochodem, před několika týdny Pentagon navrhl, ale potom to odvolal, aby bylo dalších 120 tisíc vojáků posláno na Blízký východ. USA mají vojenské základny ve 13 zemích Blízkého východu, kde je přítomno 54 000 vojáků, jejichž počet se od roku 2017 do roku 2018 zvýšil o 30 %. Je jasné, že Američané vůbec nepotřebují v regionu italské vojáky.

Důvod je zde výlučně politický. Spojené státy chtějí, aby se Itálie připojila k jejich dalšímu projektu restrukturalizace Blízkého východu. Ospravedlňují svou přítomnost v severovýchodní Sýrii dvěma důvody: strachem z návratu ISIL a strachem z prohloubení konfliktu s Kurdy až do eskalace konfliktu mezi Tureckem a Sýrií, jejichž útvary složené z Kurdů a arabské domobrany bojovaly proti ISIL* od samého počátku. První důvod není skutečný, protože „návrat“ nebo „nenávrat“ ISIL* vůbec nezávisí na přítomnosti amerických vojsk na severovýchodě Sýrie, ale závisí na ropných monarchiích Perského zálivu – spojencích USA, kteří také rozhodují, jestli se tam ISIL nebo Al-Káida vrátí nebo ne. Není jasné, proč by se měla Itálie zapojovat do tohoto konfliktu.

Politici v Itálii nyní prakticky nehovoří o syrské krizi. Jaké kroky by měl podniknout Řím, aby byly v souladu se státními zájmy Itálie?

USA se nyní snaží znovu se etablovat v roli dominantní země a dělají to poměrně radikálně, jsou v konfliktu s Čínou, Ruskem, Evropou, Latinskou Amerikou a nedávno se dostaly do sporu i s Mexikem, to znamená se státy ve všech směrech. EU v současné době zažívá hospodářské problémy a nemá jednotný postoj k zahraniční politice a v této situaci nemůže Itálie stát sama proti Spojeným státům.

Devátého června psala mnohá italská média o smrti fotbalisty, který byl „symbolem revoluce proti Asadovi“, ale o problémech pronásledování křesťanů v Sýrii se prakticky nepíše. Proč?
Tato zpráva se setkala s mnohem větším ohlasem než například situace, kdy se v Idlibu stali křesťanští výrostci obětí rakety odpálené povstalci. To trvá už sedm-osm let. Podle mého názoru je odstranění tématu křesťanů v Sýrii ze západního informačního pole záměrně řízeno, o tom jsem psal v knize Sýrie. Křesťané, kteří se ocitli ve válce.

Syrští křesťané se neustále snažili předat Západu svou vizi situace, která se liší od toho, co chtějí vidět na politicky korektním Západě. Snažili se ukázat, že situace s povstáním Syřanů, která měla své důvody, není taková, jak je představována, a vyzývali k tomu, aby byla věnována pozornost tomu, že křesťané jsou vyhlazováni, a právě toto téma by mělo být v centru pozornosti.

Nikdo nechce přiznat, že v „osvobozeném“ Iráku jsou křesťané na hranici vymření, jejich počet se snížil na pětinu v porovnání s rokem 2003 před anglo-americkou invazí.
Syrskou vládu budou kritizovat věčně, nazývat ji autoritářskou a všelijak jinak, ale co je skutečně znepokojující, tak to je postavení náboženských menšin, které žijí v zemi. Během osmileté války se počet křesťanů snížil na polovinu. A tuto skutečnost zcela popírají, protože neodpovídá vizi, kterou upřednostňuje Západ.

Do jaké míry je téma křesťanů v Sýrii důležité pro nás všechny?

Myslím si, že přítomnost křesťanů na Blízkém východě je velmi důležité téma, a to i přesto, že v některých místech je jich velmi málo. V Sýrii před začátkem války tvořili křesťané 10 % obyvatelstva, v Egyptě tvoří 10 % a v Libyi je jich 30 %. V některých zemích není křesťanů tak mnoho, ale jejich přítomnost hraje důležitou roli: jsou bezbranní, ale široce zastoupení v životě společnosti. Například pokud budou v Izraeli či v Palestině zavřeny křesťanské školy, způsobí to krizi vzdělávacího systému v těchto zemích. Totéž můžeme říci o Sýrii.

Dalším důležitým faktorem je přítomnost křesťanů na Blízkém východě jako třetího prvku, který zaručuje rovnováhu ve společnosti: v zemích Blízkého východu žijí muslimská hnutí sunnitů, ší'itů a také křesťané. Přítomnost křesťanů v těchto zemích zajišťuje pluralismus. V takových zemích jako je Irák, kde křesťané jako část společnosti prakticky nejsou zastoupeni, ší'ité a sunnité mají mezi sebou rozepře, což občas vede ke skutečně vážným konfliktům.

Sýrie má křesťanskou DNA. Křesťanství, jaké známe dnes, se objevilo v Sýrii. Vzniklo v Jeruzalémě a v Palestině, ale právě v Sýrii se formovalo do současného stavu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mCSn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský zástupce v OSN: Všechny strany kosovské otázky by se měly vyhnout slovům a činům, které by mohly vést ke zhoršení situace   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:06:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský stálý zástupce v OSN Wu Haitao (Wu Chaj-tchao) 10. června na veřejném zasedání Rady bezpečnosti OSN o kosovské otázce řekl, že všechny strany kosovské otázky by se měly vyhnout slovům a činům, které by mohly vést ke zhoršení situace.

Wu Haitao řekl, že harmonické soužití odpovídá základním zájmům a rozvojovým potřebám všech národností v Kosovu. Čínská strana si přeje, aby všechny strany považovaly lidské blaho za nejdůležitější věc, vyhnuly se slovům a činům, které by mohly vést ke zhoršení situace, usilovaly o vhodné řešení kosovské otázky a společně chránily mír, stabilitu a rozvoj balkánské oblasti.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký ministr zahraničí vyzývá k zachování íránské jaderné dohody   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:05:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý ministr zahraničí Heiko Maas 10. června v íránském hlavním městě Teheránu uvedl, že komplexní dohoda o íránské jaderné otázce má zásadní význam a je třeba, aby ji všechny strany společně dodržovaly. Zájmy Íránu vyplývající z dohody by měly být zaručeny.

Maas téhož dne zahájil jednodenní návštěvu Íránu, během které jednal s íránským ministrem zahraničí Mohammadem Džavádem Zarífem. Heiko Maas po jednání uvedl, že Německo, Francie a Velká Británie dodržují jako signatářské země íránské jaderné dohody její platnost.

Heiko Maas uvedl, že evropské země doufají v rozšíření bilaterálního obchodu s Íránem prostřednictvím mechanismu INSTEX a také v hospodářský růst Íránu.

Mohammad Džavád Zaríf na tiskové konferenci řekl, že v současné situaci neexistuje možnost zahájení dialogu a vyjednávání mezi Íránem a Spojenými státy.

Spojené státy oznámily jednostranné odstoupení od íránské jaderné dohody v květnu loňského roku, a poté znovu zavedly sérii sankcí proti Íránu.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Londýně proběhne 10. čínsko-evropský summit podnikatelů   
Pridal tk Středa 12 červen 2019 - 02:03:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
10. čínsko-evropský summit podnikatelů byl 10. června zahájen v Londýně. Summitu se účastní více než 500 čínských a evropských politiků, podnikatelů, odborníků a učenců, kteří diskutují o politice čínského otevírání se světu, o globálním ekonomickém prostředí, o čínsko-evropské spolupráci v oblasti vědecké a technické inovace a o dalších temátech.

Čínský velvyslanec ve Velké Británii Liu Xiaoming (Liou Siao-ming) na zahajovacím ceremoniálu poukázal na to, že Čína a EU mají po dlouhou dobu široký konsenzus ohledně řízení globální ekonomiky, zachování multilateralismu, prosazování volného obchodu a podobně, základy spolupráce mezi oběma stranami jsou pevné. Uvedl, že Čína a EU mají velký potenciál pro spolupráci v oblasti jaderné energie, letectví, umělé inteligence a technologie digitálních sítí a mají široké vyhlídky na spolupráci v oblasti zelené ekonomiky, technologie 5G a financí. Obě strany by měly posílit komunikaci a spolupráci, musí podporovat vytvoření bezpečného, demokratického a transparentního systému technických pravidel a nový rámec pro mezinárodní spolupráci, musí podporovat transformaci a modernizaci průmyslů, aby výsledky vědecké inovace přispěly více lidem.

Liu Xiaoming také uvedl, že vyhlídky na čínsko-britskou spolupráci v rámci nové situace jsou také velmi široké a obě strany by měly posílit svou důvěru k podpoře stabilního rozvoje čínsko-britských vztahů.

Summit potrvá do 15. června.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2625 sec,0.0518 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,880kB