Pátek 14 červen 2019
Pravidla americké války: V Hormuzském průlivu hoří tankery, jeden byl zasažen protilodní minou, druhý křídlatou raketou s plochou dráhu letu   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 01:25:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pravidla americké války: V Hormuzském průlivu hoří tankery, jeden byl zasažen protilodní minou, druhý křídlatou raketou s plochou dráhu letu, uvádí první svědecké výpovědi z místa činu! K útoku došlo ve chvíli, kdy japonský premiér v Teheránu dojednává obnovení rozhovorů s Washingtonem! Američtí neoconi si právě zopakovali Tonkinský scénář a doufají, že to bude dostatečná záminka k vyvolání války s Íránem? Ceny ropy letí vzhůru, lodní společnosti mají strach posílat další tankery do Perského zálivu!

Pokud sledujete mé pořady na Svobodném vysílači CS, tak už víte, že již před několika týdny jsem varoval, že američtí neoconi se pokusí v Hormuzském průlivu vyvolat incident, který bude záminkou k ospravedlnění vojenského úderu vojsk NATO v čele s americkou armádou na Írán. Nejčastěji se hovoří o letecké kampaní bombardovacích svazů, křídlatých raket Tomahawk a řízených protizemních střel s jednotlivými cíli na území Íránu.

Válka v Íránu by byla katastrofou pro Čínu, která je závislá na dovozu íránské ropy. Znovu je třeba zopakovat pravidla “Americké války”, která jsou nadále Evropany a jinými národy nepochopena. Cílem amerických válek nikdy nebylo vítězství americké armády. To je zásadní poznatek, který si ihned rozebereme. Cílem amerických válek je válka sama. Válka pro válku. Válka má pro americké neocony smysl jen tehdy, pokud je nákladná, dlouhodobá, trvalá a zdánlivě bez konce.

Největším triumfem amerických neoconů byla válka ve Vietnamu. Nejenom, že se americkým neoconům podařilo ji protahovat neuvěřitelných 20 let, z toho 11 let s přímou účastí amerických vojáků ve Vietnamu, ale dokonce dokázali konec této války zmanažovat tak, že zařídili porážku americké armády ve Vietnamu, což se v následujících letech v USA a v americkém kongresu stalo hlavním argumentem Pentagonu a amerických neoconů pro mamutí a nákladnou reformu a modernizaci americké armády, která trvala až do druhé poloviny 90. let. K tomu by nikdy nedošlo bez účasti americké armády ve Vietnamu a zejména ne bez porážky americké armády ve Vietnamu. A tento proces byl zopakován i v roce 2003 a v následujících letech v Iráku.

Pravidla americké války

Americké neocony vyděsilo, s jakou lehkostí americká armáda vtrhla na jaře 2003 do Iráku a smetla iráckou armádu. S tím se u neconoů nepočítalo. Všechno šlo tak hladce, že americký prezident G. W. Bush již 1. května 2003 na palubě letadlové lodě USS Abraham Lincoln pronesl památnou větu, že pokud jde o dobytí a porážku Iráku, tak je “mission accomplished”, tedy mise je splněna. A to bylo pro neocony naprosto nepředstavitelné a v rozporu s doktrínou “Americké války”. Bylo proto nutné americkou armádu v zemi zdržet a udržet za každou cenu, bylo třeba najít záminku.

Tuto práci odvedla soukromá žoldácká firma Blackwater Security viceprezidenta Dicka Cheyneyho, která již 4. května provedla na předměstí Bagdádu jednu z nejděsivějších operací v historii. Operátoři Blackwateru zahájili v Iráku destabilizační operaci. Ta spočívala ve vyprovokování etnického násilí mezi Šíity a Sunity, nejčastěji postřílením několika rodin druhého etnika takovým způsobem, aby to vypadalo, že útok provedla druhá strana. Blackwater rovněž prováděl black-op operace místo americké armády, kde americké velení nemohlo dát rozkaz americkým vojákům k věcem za hranicí humanity.

Hledání cest a způsobů, jak prodloužit za každou cenu válku, kterou se podařilo vyhrát za pár týdnů, ale ona měla trvat roky a roky

Řádění Blackwater Security v Iráku nakonec slavilo úspěch. O rok později 31. března 2004 došlo k tzv. incidentu ve Falludži. Skupina rozběsněných Iráčanů napadla konvoj společnosti Blackwater Security, který vezl zásoby pro americkou armádu. Dav vytáhl posádky konvoje z vozu, zlynčoval je, zabil je a jejich těla pověsili na most ve Falludži. Záběry řádění demonstrantů oběhly celý svět.

Americký prezident G. W. Bush ihned poté oznámil, že za vraždou amerických občanů stojí teroristická organizace “Al-Kajda v Iráku” a americká armáda proto musí v Iráku zůstat a zajistit bezpečnost v zemi. Prezidentův výrok “Mission Accomplished” byl rázem zapomenut a americká armáda zabředla do dlouhé a nekonečné války, kterou nešlo vyhrát, protože cílem operace bylo válku a pobyt amerických vojsk v Iráku co nejdéle prodlužovat.

Tento malý exkurz do historie bylo nutné vysvětlit proto, abyste pochopili pravidla americké války, která se diametrálně liší od klasických válečných pravidel, ve kterých je cílem vítězství, nikoliv prodlužování války s cílem maximalizace zisků a profitu vojensko-průmyslového sektoru, který žije a umírá podle toho, jestli zrovna válčí americká armáda někde ve světě, anebo zrovna neválčí, což vede ke kolapsu amerických zbrojařských podniků.

A přesně stejný scénář se nám právě odehrává v Hormuzském průlivu. Minulý měsíc jsme viděli v médiích epizodu č. 1, kdy světová média přinesla informaci o poškození tankerů v blízkosti Saúdské Arábie. Tehdy to ovšem vypadalo bizarně, žádné velké poškození se nekonalo. A tak dnes přišla epizoda č. 2 a v Hormuzském průlivu byly napadeny dva tankery, a tentokrát už je to vážné.

Raketový nebo torpédový útok na tanker?

Zasaženy byly dva tankery, Kokuka Courageous plující pod panamskou vlajkou a Front Altair, který má vlajku Marshallových ostrovů, ale patří norské společnosti. Jeden z tankerů je stále v plamenech. Posádky obou lodí byly evakuovány, posádka Kokuka Courageous byla evakuována íránskou pobřežní stráží, posádce Front Altair poskytl pomoc americký torpédoborec USS Bainbridge.

Nejzajímavější jsou údaje íránské pobřežní stráže, hořící tanker má na svém boku díru ve výšce zhruba 1 až 2 metry nad vodní hladinou, ze kterého šlehají plameny. Je prakticky vyloučené, aby šlo o torpédo, protože díra do boku lodi by byla na úrovní mořské hladiny a pod hladinou. Otvor v takové výšce nad hladinou umožňuje pouze dvě vysvětlení: Bok lodi zasáhla křídlatá raket s plochou dráhou letu, anebo k explozi došlo z druhé strany pláště trupu, tedy zevnitř lodě, a to by ukazovalo na sabotáž zevnitř tankeru.

Pozorovatelé si již všimli i jiné zajímavosti, hořící tanker Kokuka Courageous na jediné ostré fotografii pořízené z boku (viz výše) odhaluje okouřený a opálený pravý bok tankeru. Sami se na fotografii podívejte. Pokud by plamen šlehal jen z jedné díry, potom by zbytek boku tankeru nebyl spálen na uhel. Toto nedává smysl a vysvětlení může mít několik variant. První možností je, že tanker zasáhla termobarická střela.

Ta funguje tak, že před detonací odpálí v pouzdře menší nálož s aerosolem, který se rozptýlí do prostoru a teprve poté dojde k odpálení roznětky hlavní nálože. Termobarická exploze vytváří obrovskou teplotu na rozsáhlé ploše, čemuž by odpovídalo mohutné opálení téměř dvou třetin pravoboku tankeru. Druhou možností je, že hořelo na mnoha místech na pravoboku, ale podařilo se je uhasit ještě před evakuací posádky. Jenže, v tom případě by na loď muselo útočit více střel. Každopádně, tyto útoky vyvolaly šok na burzách s ropou.

Snaha neoconů o zmaření mírového procesu zprostředkovaného japonským premiérem?

Cena ropy vyskočila a majitelé tankerů již vyjádřili obavy, že pokud nedojde k mohutnému posílení bezpečnosti v Ománském zálivu a v Hormuzském průlivu, nebudou už své tankery do Perského zálivu vůbec posílat. To by znamenalo ropnou krizi ve světě, protože Hormuzským průlivem proudí celá jedna třetina všech světových obchodů s ropou. Je však zajímavá jedna zásadní souvislost. Právě dnes je v Teheránu japonský premiér Šinzó Abe, který se snaží v roli prostředníka obnovit dialog mezi Íránem a Spojenými státy o zastavení jaderného programu Teheránu, na což tlačí především Izrael, který používá Donalda Trumpa jako hlavní páku na Írán.

Zkuste se zamyslet, koho asi tak mohlo napadnout provést útoky na dva tankery právě ve stejný den, kdy japonský premiér se snaží obnovit mírový dialog mezi Íránem a USA? Kdo se právě pokusil o zopakování Tonkinského incidentu, po němž následoval vstup americké armády do Vietnamu? Kdokoliv to dnes provedl, je nepřítelem mírového procesu. Je to někdo, kdo chce zahájit vojenskou operaci proti Íránu za každou cenu. A pozor, pokud se mu to povede, tak dotyčný nepůjde do války s Íránem sám, obrátí se totiž na své kumpány v NATO, aby mu udělali alibi a jednalo se o koaliční úder proti Íránu, nikoliv jen o solitérní operaci americké armády. Takže to vypadá, že se čeští vojáci už pomalu zase mohou chystat na nějakou další zahraniční misi.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/pravidla-americke-valky-v-hormuzskem-prulivu-hori-tankery-jeden-byl-zasazen-protilodni-minou-druhy-kridlatou-raketou-s-plochou-drahu-letu-uvadi-prvni-svedecke-vypovedi-z-mista-cinu/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProjev Lenky Procházkové v Senátě 12. června 2019, kde se hlasovalo o její nominaci do Rady ÚSTRu   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 01:11:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera a dnes rozhodoval Senát Parlamentu České republiky o doplnění Rady ÚSTRku. Prezident republiky navrhl již po druhé paní spisovatelku Lenku Procházkovou. Text jejího vystoupení před členy Senátu uveřejňujeme. Vystihuje dnešní dobu, úroveň české politiky i úroveň "demokratického" smýšlení Senátu. Členové ÚSTRku stejně jako většina Senátorů se bojí samostatně myslící ženy, bývalé disidentky a chartistky, která i dnes pozvedá hlas proti společenským nepravostem, proti církevním "restitucím", proti štvaní do války s Ruskem, proti cizím vojskům na našem území, proti chystaným radarům a základnám NATO atd. atd. To se samozřejmě vůbec nelíbí slouhům nového Velkého Bratra. Stejně tak se jim nelíbí, že paní Lanka je kandidátkou českého prezidenta Miloše Zemana. Přejeme čtenářský zážitek:

Vážený senáte,

ústav, do jehož rady mě prezident republiky nominuje, zkoumá příčiny a průběh dvou totalitních režimů v naší nedávné historii. Zkušenosti českého národa s totalitou jsou ovšem dávnější. Z geopolitického hlediska je poloha naší země nepohodlná, neboť naše vlast leží v průsečíku vlivů. Současně je to ale zkouška odolnosti, kterou skládáme znovu a znovu. Málokterý národ má tak dramatické dějiny. To, že jsme tu pořád, že dosud máme svůj jazyk a svou kulturu, i když naše elita byla pravidelně vybíjena nebo nucena odcházet do exilu, to dokázali ti, co zůstali. Ten tzv. plebs nebo-li lid obecný uchovával český sen o samostatnosti a předával jej dalším generacím jako dědičný úkol.

V roce 1918 se tento sen našich tvrdohlavých předků stal realitou. Na dvacet let. Pak přišel Mnichov a druhá republika, kdy se za pouhý půlrok oddělili tvrdohlavci od měkkýšů. Mnichovský syndrom tedy nespočívá jenom v šoku ze zrady vnější, ale obsahuje i trpkost z toho, jak rychle mnozí ze zastánců demokracie a suverenity rezignovali nejen na společný úkol, ale i na svou lidskou mravnost. Totalita následného protektorátu měla bohužel své ochotné předskokany, kteří pro německé nacisty loajálně vyhledávali a cejchovali jejich oběti už v předstihu. Po šesti letech německé okupace světová válka skončila. Zásluhou vnitřního a vnějšího odboje jsme sice byli zařazeni k vítězům, ale od nové totality, tentokrát spojené s ideologií komunismu, nás to neochránilo. Importované mlýny smrti sice po šesti letech ztratily energii, ale doktrína se držela tmelem strachu dlouhých čtyřicet let. Pak se kyvadlo znovu pohnulo. Brzy budeme slavit třicáté výročí svržení totalitního režimu. Všichni věříme, že byl poslední. Víra je skvělá věc a někdy i hory přenáší. Zatímco zkušenost se přenáší osobně z člověka na člověka a z generace na generaci. Ze sdílených zkušeností je zřejmé, že příčiny vzniku totalitních režimů se v čase proměňují, že jejich ideologie jsou také rozdílné, avšak metody, jimiž jsou totality nastolovány, jsou si vždy podobné.

A právě zkoumání těchto metod a rozpoznávání jejich prvních příznaků, pokud se znovu vyskytnou, vede ke včasnému varování a k obraně před jejich zakořeněním. Evokuje to práci zahradníka, který své záhony a stromy průběžně zbavuje plevele a škůdců. Ale můžeme si představit i lékaře, jehož praxe mu umožňuje diagnostikovat chorobu a zvolit správný způsob léčby. Někdy si však pacient nechce svou chorobu přiznat a vytěsňuje z mysli její příznaky, protože se bojí, že kdyby šel k doktorovi, mohl by se dovědět nepříjemnou pravdu. A tak svou nemoc zbaběle ignoruje, a pokud je nakažlivá, šíří ji i mezi zdravé.

Tím obrazným přirovnáním chci říct, že když ÚSTR zkoumá fakta a mapuje cestičky, které v minulosti vedly ke skluzavce totality, má to nejen historický ale i preventivní význam. Neboť jsou-li známy praktiky, jimiž si totalita připravuje terén pro uchopení moci, umí demokracie tomu záměru čelit. Prvotním prostředkem obrany demokracie je svoboda slova. Té se totalita bojí jako čert kříže, neboť pro svůj záměr potřebuje uniformitu názorů, nebo alespoň postojů.

Způsoby, jimiž totalita uniformitu zavádí, jsou stále stejné a patří k nim:

-přeměna školství na výrobu lidských zdrojů
-přepisování historie podle potřeb budoucího diktátu
-zesměšňování ideálů předávaných z generace na generaci
-třídění lidí podle jejich užitkovosti k záměru uniformity
-dehonestace těch, kteří záměr vytuší a varují před ním
-mediální podpora záměru šířením tzv. jediné pravdy
-vytipování vnějšího nepřítele a ostrakizace těch, co nesouhlasí
-přeměna významu starých slov podle aktuální potřeby
-tolerance projevů a činů vyjadřujících pohrdání vlastním národem a jeho symboly
-podpora předskokanů, jinak řečeno páté kolony
-udavačství představované jako ušlechtilé rebelství
-dvojí metr při hodnocení stejných skutků
-odhalování vnitřních nepřátel a vytváření jejich seznamů
-hloubení příkopů mezi generacemi a mezi městem a venkovem
- manipulace lidí k nátlakovým akcím a mediální propagace takových akcí
-vytváření prostředí nenávisti, které inspiruje i k fyzickému napadání lidí pro odlišný politický názor
a nakonec - pěstování Démona souhlasu pomocí strachu.

Těch znamení, která signalizují nástup každé totality, je mnohem víc, ale mé vystoupení je časově limitované. Pak budete hlasovat, zda jsem hodna toho, abych usedla na uvolněné místo v Radě ÚSTRu a uplatnila své znalosti a zkušenosti. Před dvěma lety mě tehdejší složení Senátu nezvolilo. Moje skutky proti někdejší totalitě byly shledány příliš lehkými ve srovnání s druhou miskou vah, zatíženou mými články, knihami a veřejnými projevy reagujícími na současnou politickou situaci. Kdysi to byl strojem psaný samizdat, jehož autoři a šiřitelé byli vystaveni policejní zvůli, dnes je to internetová alternativa, které je opět vyhlašován boj. Jiná doba, jiné nálepkování, pokročilejší praktiky cenzury, ale stejný záměr: vykolíkovat terén a připravit jej pro novou dračí setbu.

Na závěr vás chci ujistit, že i když česká televize už dnes ráno věděla, že z volena nebudu, výsledek vašeho dnešního tajného hlasování mě opravdu zajímá. Nikoliv z osobních ale z výzkumných důvodů. O senátu se tvrdí, že je pojistkou demokracie. Té naší „stále mladé demokracie“, která může dospět a udržet se pouze na principu svobody slova a na svobodném šíření informací a rozličných názorů.

Takže pro mě je ctí účastnit se tohoto výzkumu, byť jenom jako lakmusový papírek. Děkuji vám za pozornost.

* * *

Senát hlasoval tajnou volbou. Z počtu 66 přítomných byly čtyři hlasy neplatné, devět pro přijetí LP do Rady ÚSTRu a zbytek proti. Ve čtvrtek dostala od senátorů při opakovaném hlasování o jeden hlas méně, než den předešlý. O intelektuální úrovni "našich" senátorů svědčí i fakt, že při tajném hlasování bylo i přes podrobný několikrát opakovaný návod odevzdáno i několik neplatných hlasů, což je kumšt, který nedokáží ani děti se základním vzděláním.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMultimiliardový byznys s kriminalitou   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 01:06:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vše zaplatí občané na daních a 60 000 zbytečných obětí kriminality ročně! Islámský stát by mohl mít v ČR žně! Zatímco v okolních státech, i přes nepříznivé ,,multikulturní" složení populace, je kriminální recidiva v rozpětí mezi 15 - 25 %, v populačně heterogenním Česku je to 75%!

To dělá rozdíl minimálně 60 000 trestných činů z objasněných, které spáchali kriminální recidivisté navíc, oproti tomu, kdyby u nás byla recidiva srovnatelná s evropským průměrem. Opravdu si myslíte, že jsme 3 - 4 krát větší banditi, než třeba Němci? Nechápu, proč já jsem na alternativě první, kdo na to upozorňuje.

V osmkrát větším 82 milionovém Německu je přes 60 000 vězňů ( a to mnozí v ČR počítají o kolik se zvýšil v tamních věznicích počet migrantů ) a 10 milionovém Česku je to téměř polovina ( skoro 25 000 vězňů ). U nás se potencionální teroristi a masy pachatelů mnohačetné trestné činnosti vyrábí záměrně a oficiální složky jednoduše lžou! Jenže proč by to dělali? Co takhle třeba pro 100 miliard korun? Vysvětlím.

Začnu nepopulárně vězeňstvím, což je sice konečná instance trestní politiky, ale zároveň její středobod. Vím, skoro každý si řekne: proč by se zrovna vězni měli mít lépe, než dnes? Ale o to přeci vůbec nejde! Jde o to, aby i ve vězení platily zákony a pravidla. Když se ocitnete ve vězení, lhostejno zda jste něco spáchali, či zda místní nechvalně proslulá justice ,,nabyla přesvědčení" a vy jste zapomněli soudci zaplatit výpalné, které občas požadují skrze spřátelené advokáty (viz. např. Ivan Novák z Chomutova, Berka z Ústí n/L a mnoho dalších ), tak vám podivná organizace ,,Generální ředitelství vězeňské služby" začne tvrdit různé bláboly.

Třeba, že se na vězně nevztahuje zákoník práce, zákon o existenčním minimu, hygienické normy nebo anti-diskriminační zákon, ačkoli na jejich aplikaci obdržela mezi lety 2008 - 2018 téměř 100 miliard korun ze státního rozpočtu! Ocitnete se jako „otrok svévole“ soukromých firem, často vlastněných ex-bachaři, či firem, které tyto ex-bachaře zaměstnávají (na základě řádné pracovní smlouvy). Jste zcela „bezprávný“ a pracujete pro tzv. „Středisko hospodářské činnosti VSČR“ – což je opět pojem, jež nezná žádný český zákon! Jednoduše - skrze vyhlášku č. 93/2001 sb., která vědomě obchází mezinárodní zákaz nucených prací – prý pracujete pro „stát“, ačkoliv vaše přidaná hodnota se ocitá na výrobcích jež jsou vlastněny vězeňsko-průmyslovým komplexem soukromých firem. Jelikož si stěží vyděláte v rozmezí od 3-6000,-Kč ač dřete jako vůl, tak na vás VSČR neodvede ani „sociální základ“ důchodového pojištění. (Tunel do státního rozpočtu). a tohoto nezákonného stavu si nezachováte nic – natož pracovní návyky.

Dluhy z almužny neuhradíte. Zdraví si zničíte. Valná část vězňů je takto likvidována, přesto, že jsou ve vězení za přečiny, za které se takové tresty v zahraničí téměř nedávají (nedbalostní, ,,maření výkonu úředního rozhodnutí" apod. ).

Když se do ČR převalila v letech 2009 - 13 světová ekonomická krize, tak česká justice pozavírala tisíce tatínků nikoli za to, že by vůbec neplatili alimenty (výživné ) na svoje děti, ale za to, že nesplnily tzv. ,,potenciální příjem" vypočítaný bez ohledu na realitu krize a reálné příjmy. Je to silná káva? To nic není. V tom samém období se ,,vyznamenal" Generální ředitel VS ČR jiří Tregler. Za 70 milionů korun a doživotní výsluhy ,,odhalil" neexistující vzpouru. V říjnu 2011 „odhalil“ Tregler (EX-GŘ VSČR) přípravu vzpoury na Pankráci. V důsledku toho tehdejší ministr spravedlnosti Pospíšil vyrazil z Kalouska 70 milionů pro VS ČR. V březnu 2012 policie zastavila trestní stíhání ve věci vzpoury, protože se skutek nestal. V květnu 2012 dostal Tregler hodnotst brig. generála za to, že „odhalil něco, co se nestalo“! V té chvíli mu jeho budoucí výsluha vyskočila na 50 tisíc měsíčně a v listopadu 2012 proto Tregler sám rezignoval.

Ačkoli 80 % nákladů jde na platy zaměstnanců, výsluhy a podvody, tak VS ČR ve svém bulvárním magazínu ,,České vězeňství" tvrdí, že každý vězeň ( povětšinou spící na 30 let starých promočených matracích a který jí smradlavé tzv. rozstřely ) stojí ,,královských" 1000 - 1500 denně! Mezi veřejností se proto ujaly podivné představy o ,,luxusních českých věznicích". O ,,luxusu" svědčí následující: jde o metodu výpočtu plochy pro jednoho vězně. Oficiálně (trvalý příkaz GŘ VSČR č. 102 ze dne 8.11.2010) se má jeden vězeň ubytovávat na 3 m². Avšak plocha pro jednoho vězně se počítá včetně vybavení cely. Takže – postel zabírá 1.7 m², skříňka 0.3 m². Tudíž každý vězeň má pro sebe ve skutečnosti ubohý 1 m². A to nepočítám, že na cele někdy i jsou stoly a židličky. Věc se má tak, že VS ČR tvrdí, již mnoho let, že přeplněnost je okolo 120 – 130%.

Vězňů však přibývá a jen se neustále přeměřuje a přepočítává, ale nové cely téměř nepřibývaj. Prostě se falšují statistiky! Skutečná přeplněnost českých věnic je tak na 200-300% evropských standardů. Vězni padají jako mouchy, protože jsou drženi v hygienicky a chemicky zamořených objektech ( např. kolaudační výměr na věznici Mírov má dvě strany A4 textu z roku 1985 - roku, kdy se měl Mírov zavírat ). Déle jak 25 let lže VSČR o svém poslání. Namísto alespoň částečně „sociálně reintegrovaných“ jedinců, celou dobu chrlí zástupy „sociálně dezintegrovaných“ jedinců, kteří postupem času naplňují různá ghetta. Po čtvrt století této „záslužné“ činnosti si tak stát vyrobil cílovou skupinu pro další represi. Ruku v ruce se od této skupiny „obouvají“ různé civilní party, ať již pod praporem takovým, nebo onakým a vděčná média se tohoto chytají a odsuzují všechny (pravičáky, levičáky, cikány, bezdomovce). Toto vyvolává objednávku na více policistů, více bachařů, více zbraní pro represivní složky – tudíž více peněz pro spoustu státních zaměstnanců. Už chápete obludnost tohoto cyklu?

Ještě přidám perličku na závěr. Jistý Antonín Blažek, kterému exekutor prodal byt na základě soudního sporu se společenstvím vlastníků (které zřídilo v domě nelegální večerku, kde se prodával alkohol a drogy mladistvým a chovaly se zde ryby - 80 % vlhkost), měl být v roce 2013 za několik dní násilně vystěhován. k tomu ale nikdy nedošlo, protože dům č.p. 39 v ulici 6. května ve Frenštátě pod Radhoštěm ,,vyletěl do vzduchu".

Jen o pár týdnů později čelili exekutoři s policejním doprovodem spršce střel z útočné pušky vz. 58. To je jen malá ukázka z toho, kam může vést nespravedlnost. A teď si představte ty desetitisíce po právu, i neprávem, odsouzených k pobytu v českých nelegálních ,,koncentrácích".

Latentní nenávist ke státu i společenskému zřízení by se dala krájet. A může vést k bezbřehému násilí a terorismu proti vládnoucí garnituře, se vším co to obnáší. A zrovna v této oblasti by třeba takový Islámský stát našel stovky dobrovolníků, kdyby chtěl... I bez něj si ale mafiánský stát ,,vychovává" dostatek ,,teroristů", protože ČR ovládá organizovaný zločin prorostlý do politických, bezpečnostních, ekonomických a soudních struktur. Mafie ( v širším pojetí zločinný syndikát ) představuje křídlo moci, které se větví do celostátních i mezinárodních procesů.

Daniel Novák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýměna evropského obyvatelstva: Belgie se stává arabskou   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 00:58:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stádiu totální výměny evropského obyvatelstva je vedle Švédska dnes nejblíže Belgie. Budeme-li vycházet jen z oficiálních čísel, je dnes 17% jejích obyvatel narozeno v zahraničí. K těmto číslům však nutno realisticky přidat potomky imigrantů, ilegály a žadatele o azyl či pobyt, a pak podíl imigrantů se blíží prakticky ¼. To je, jako v každé imigraované zemi vidět na největších metropolích, kdy «belgické» Anvers je už většinově imigrantské k nepoznání, a bruselská metropole z dobré poloviny.

Imigrantské obyvatelstvo přitom v Belgii kvapem přibývá, během posledních desetiletí v rytmu hodně přes 100.000 ročně, tj. až o 5% imigrantů za rok. Vedle Evropanů jsou to příchozí převážně z muslimských zemí, v první řadě z Maroka a Turecka. Maroko se tak viditelně stává muslimským, ač ještě oficiální čísla udávají počet muslimů jen do 10%.

Imigrace a islamizace má ovšem i svou cenu. Belgie dnes vydává na podporu svých imigrantů přes půl miardy eur ročně, neboť obvykle nepracují (více než 80% z nich) a pobírají všemožné sociální dávky. V současnosti vyplácí belgický sociální systém ze 70% (!!!) dávky a podpory imigrantům. Mnozí muslimští imigranti to považují za samozřejmé a přitom odmítají místní právní systém, kulturu, mravy a životní styl a požadují zavést právo šaría. Šariát pak vskutu nebude muset ani mnoho nového zavádět a spíše jen potvrdí stávající stav. A že se mezi muslimskými imigranty šíří radikální islám a salafizmus, potvrzuje i belgická kontrarozvědka (La Sûreté de l’Etat).
Podle demografů k většinové arabizaci a islamizaci spěje Belgie dominovým efektem - řetězením příbuzenských vazeb.

Muslimská populace má jednak klasicky vyšší porodnost, a jednak na základě seskupování rodin za imigranty přichází další a další z jejich rozvětveného příbuzenstva, jakož i životní partnery si přivážejí ze svých domovin. Nárůst muslimů ve společnostech mívá poklidný evoluční charakter tak do jejich 20-30%-ního zastoupení, po dovršení této mety již bývá změna skoková, a pretendují na její ovládnutí a celospolečenskou islamizační přeměnu. A salafisté a radikálové se stím jistě párat nebudou .

Vlámům a Valonům tak jejich rodnou vlast proimigrantští politici vyfoukli přímo pod zadkem a předali imigrantům. Nahrazení evropského obyvatelstva v Belgii spěje do stádia mission accomplished – hotová věc. Pro jedny vlastizrádný zločin, pro druhé pokroková přeměna a omlazení společnosti. Prosebný příklon belgických voličů k realisticky konzervativním stranám snad přispěje ke zpomalení procesu. Nicméně vlády okolních zemí si asi už budou muset připravit scénář stažení strategických technologií a zbraní podobně, jako se to udělalo před Mandelou a ANC s jaderným programem v JAR.

Tož, užívejme si ještě chvilku našich - poeticky českých - starých dobrých chvilek pro demokracii. Nebudou.

Zdroj : https://www.polemia.com/grand-remplacement-europe-belgique-submersion/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA obvinily Írán z útoku na tankery v Ománském zálivu   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 00:50:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy americké se domnívají, že Írán je odpovědný za útok na tankery v Ománském zálivu, takový názor vyjádřil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. USA v oblasti využívají i průzkumný letoun P-8.

Podle amerického ministra je tento názor založen na údajích rozvědky, použitých zbraní, úrovni znalostí nutných na provedení takové operace, nedávné stejné útoky na lodě a ta skutečnost, že žádná ze skupin v regionu nemá takovou úroveň výcviku, která by stačila k provedení takové operace.

Zároveň americký prezident Donald Trump oznámil, že Washington a Teherán zatím nejsou připraveny k jednání.

„Jsem velmi vděčný premiérovi (pozn. Japonska Šinzó) Abemu, že pojede do Íránu a setká se s Ájatolláhem Sajjidem Alí Chameneíem, ale osobně si myslím, že je příliš brzy na uzavření dohody. Nejsou na to připraveni, my také ne!“ napsal Trump na svém Twitteru.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf zase označil útok na tankery za velmi podezřelou událost. Také upozornil na to, že k incidentu došlo na pozadí jednání.

V oblasti Ománského zálivu navíc operuje americký průzkumný letoun P-8, o čemž informovalo tiskové oddělení Centrálního velitelství USA.

Útok na tankery v Ománském zálivu

Íránská a arabská média ve čtvrtek informovala, že v Ománském zálivu došlo k útoku na dva ropné tankery – Fronta Altair a Kokuka Courageous. Všichni členové posádek obou tankerů byli evakuováni na území Íránu.

„21 námořníků z tankeru Kokuka Courageous, kteří opustili loď, jsou nyní na palubě torpédoborce Námořnictva Spojených států amerických USS Bainbridge. Průzkumný letoun Spojených států P-8 také poskytuje podporu,“ uvádí zpráva amerického námořnictva.

Podle informací velitelství byly nouzové signály tankerů vyslány v 6:12 a 7:00 místního času. Lodě se v tuto dobu nacházely v mezinárodních vodách, upřesňuje CENTCOM.

Podle některých údajů se mluví o torpédovém útoku, v jehož důsledku na palubách došlo k výbuchu a následným požárům. Nicméně tyto informace nejsou oficiálně potvrzeny.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mDPP


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman zabodoval na Barrandově: Lídr Milionu chvilek je zběhlý student, jenž by měl dokončit studia. ČSSD označil za hmyz   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 00:45:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čtvereční večer na TV Barrandov pravidelně patří pořadu Týden s prezidentem, ve kterém se český prezident Miloš Zeman věnuje aktuálním otázkám nejen z České republiky. Dnes se s moderátorem Jaromírem Soukupem zaměřili například na demonstrace proti Babišovi a také okomentovali průzkum oblíbenosti ministerstev.

Prezident Miloš Zeman demonstrace okomentoval slovy, že neví, o co demonstrujícím lidem jde a poslal je k dalším volbám.
„Pořád nechápu, o co těm demonstrantům jde. Pokud protestují proti výsledkům svobodných voleb, tak je to demonstrace poražených a těch, kdo volby prohráli, ať se seberou, zmátoží a jdou k dalším volbám, aby pro ně dopadly lépe,“ uvedl Zeman a pustil se do komentáře organizátora Mikuláše Mináře.

„Hnutí je příliš heterogenní, než aby z toho byla jedna politická strana, možná že budou dvě. Při vší úctě k Minářovi... je to zběhlý student, který by měl dokončit studia a potom až se stát vůdcem nějaké politické strany, zdůrazňuji strany, nikoli hnutí,“ řekl prezident na adresu organizátor demonstrací.

Soukup přidal poznámku, že demonstrace podporuje ODS a KDU-ČSL, které prý svážejí do Prahy lidi. „Pokud je to jižní Morava, tak členové lidové strany chtějí v klimatizovaných autobusech navštívit Prahu, i když na Letné asi Prahy moc neužijí,“ s úsměvem dodal Zeman.

Oba se v rozhovoru dotkli i průzkumu CVVM týkající se oblíbenosti jednotlivých ministerstev, ze kterého vyplynulo, že lidé nejvíce důvěřují Ministerstvu kultury. „Nad tím by se ČSSD měla zamyslet, popravuje svého ministra v přímém přenosu za to, že vyhodil člověka, který si vystavil milion korun ke svému platu, je to sebevražedné,“ uvedl Zeman.

„Víte, co jsou lumíci, dílem brouci, dílem motýli, kteří trpí sebevražedným komplexem, vrhají se do moře, kde utonou, protože neumějí plavat,“ řekl s tím, že ČSSD jsou přesně takoví lumíci. „Když má ČSSD oblíbeného ministra, tak ho chce zavraždit. Co by dali jiní ministři za to, kdyby byli tak populární,“ okomentoval celý průzkum Zeman.

Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii, která se konala v úterý 4. června na pražském Václavském náměstí, se podle organizátorů zúčastnilo až 120 tisíc lidí, což z ní dělá největší polistopadovou demonstraci.

Další demonstrace se bude konat 23. června na Letenské pláni a organizátoři si od ní slibují ještě větší účast.

Sám premiér Andrej Babiš uvedl, že odstupovat nehodlá. Prezident Miloš Zeman poznamenal, že tyto protesty nemají smysl a poradil Babišovi, aby je ignoroval.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mDNy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJihokorejský prezident Mun Če-in se těší na další setkání s Kim Čong-unem dříve, než Trump navštíví Jižní Koreu   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 00:39:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jihokorejský prezident Mun Če-in včera během své návštěvy v Norsku uvedl, že se těší na další setkání se severokorejským vůdcem Kimem Čong-unem dříve, než americký prezident Donald Trump navštíví Jižní Koreu na konci června.

Mun Če-in téhož dne na fóru v Oslu, které se konalo na Univerzitě v Oslu v Norsku, pronesl projev a odpověděl i na otázky studentů. Uvedl, že by se rád kdykoliv setkal s předsedou Státní rady KLDR Kim Čong-unem a konkrétní čas schůzky může rozhodnout KLDR. Pokud to bude možné, těší se na setkání s Kim Čong-unem dříve, než americký prezident Donald Trump navštíví Jižní Koreu, Trump návštěvu plánuje na konec tohoto měsíce. Vyzval i Kima Čong-una a Trumpa, aby se co nejdříve zase sešli. Domnívá se, že by měli pokračovat v dialogu.

19. září roku 2018 se v Pchjongjangu konalo zasedání mezi předsedou Výboru pro státní záležitosti KLDR Kim Čong-unem a jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. Po setkání byla vydána společná Pchjongjangská deklarace a proběhla tisková konference, na které oba vůdci uvedli, že KLDR a Jižní Korea dosáhly dohody o vybudování klidného domova bez jaderných zbraní na Korejském poloostrově.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRada bezpečnosti OSN vyzývá k posílení politického úsilí o předcházení konfliktům   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 00:37:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 12. června místního času svolala Rada bezpečnosti OSN veřejnou schůzi na téma „Předcházet a zprostředkovat konflikt". Zasedání se zúčastnili generální tajemník OSN Antonio Guterres, bývalý generální tajemník OSN Pan Ki-mun a bývalý irský prezident Mary Robinson.

Účastníci na zasedání diskutovali o tom, jak posílit politické úsilí o předcházení konfliktům, jak zprostředkovat mírové řešení konfliktů a jak odstraňovat skutečné příčiny konfliktů. Generální tajemník OSN Antonio Guterres ve svém projevu vyzval členské země Rady bezpečnosti OSN a členské země OSN k posílení politického úsilí a solidarity, aby účinně předcházely konfliktům.

Guterres mimo jiné uvedl, že podporovat udržitelný rozvoj je také jedním z nejúčinnějších nástrojů pro předcházení konfliktům. Agenda OSN pro udržitelný rozvoj do roku 2030 nabízí program pro budování odolné a stabilní společnosti a odstraňování skutečných příčin násilných konfliktů.

Čínský stálý zástupce v OSN Ma Zhaoxu(Ma Čao-sü) ve stejný den uvedl, že předcházení konfliktům by mělo být v souladu s cíli a zásadami Charty OSN. Je třeba posilovat koordinaci, vytvářet součinnost a posilovat zprostředkování účinného a mírového řešení sporů. Ma Zhaoxu ve svém projevu představil dlouhodobé úsilí Číny o podporu OSN při posílení předcházení konfliktům a zajištění mezinárodního míru a stability.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská televize propaguje „porušení ústavy”   
Pridal tk Pátek 14 červen 2019 - 00:33:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skupina senátorů má v úmyslu podat proti Miloši Zemanovi ústavní žalobu a udává pro to několik důvodů. Jedním z nich je podle článku I, sekce C návrhu ústavní žaloby skutečnost, že prezident v květnu 2017 opakovaně deklaroval záměr vyhodnotit veřejně avizovanou demisi předsedy vlády Bohuslava Sobotky tak, že její důsledky vztáhne pouze na jeho osobu a do této funkce poté jmenuje někoho jiného s předpokládaným zachováním mandátu vlády jako celku. Podle senátorů je porušením Ústavy už samotná deklarace o takovém záměru.

Česká televize si v roce 2017 do vysílání pozvala komentátory, kteří za to Zemana kritizovali. Průzkum veřejného mínění, který si tento měsíc ČT nechala zpracovat, však říká, že 37 % lidí si přeje „pokračování vlády bez Andreje Babiše a dalších lidí, kteří mohou být ve střetu zájmů.” Z ústavního hlediska to není možné. Proč by veřejnoprávní televize kladla dotaz, který předpokládá protiústavní jednání, a ještě o tom informovala jako o hlavní události dne? To je otázka na Radu ČT.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1973 sec,0.0420 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,599kB