Neděle 16 červen 2019
Dezinformační hra Evropské komise   
Pridal tk Neděle 16 červen 2019 - 05:21:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Globalizační "elity" se snaží vytvářet ve veřejnosti pocit ohrožení tak, aby ho mohly použít jako záminku k potlačení svobody slova a ovládnutí společnosti. Myslím, že oni ve své většině nejsou paranoidní, ale že paranoiditu chtějí indukovat ve veřejnosti. Metoda není nová, naopak, opakovaně používaná, kdykoli je třeba zavádět cenzuru, protože nepříznivé informace jsou ohrožující a s nimi je třeba z veřejného prostoru odstraňovat i jejich původce. Euroskop zveřejnil článek "Jourová: Dezinformátoři jsou připraveni na dlouhou hru". Velmi doporučuji ho přečíst. Je ukázkou manipulativního desinformačního textu.

Klíčový faktem totiž je, že to, co nazývají "desinformace" není falešná informace, ale pouze názor, který se jim nehodí do krámu. Ostatně sami ho označují jako "narativ", tedy jakési sdělení či "vyprávnění", nikoli "informace", ale vyjádření názoru. Rádi by totiž, kdybychom věřili jejich sdělením a "vyprávěním". Jak to hezky formulovala jedna ideální posluchačka která se v kvízu dovolala do vysílání ČRo Východní Čechy, a na otázku, zda v jistém zemědělském podniku pěstují sumečka afrického, odpověděla: "Nic o tom nevím, takže vám věřím." Jejich ideálem je, aby veškerá veřejnost věděla jen to, co nám budou vyprávět oni a proto "věřila".

Jako desinformaci uvádějí, že "Politická krize v Rakousku byla rychle připsána zákulisním machinacím unijního "hlubokého státu" a německým a španělským tajným službám." Škoda, že nepřidají vlastní výklad, proč se "náhodou" vynořila pochybná nahrávka po čtyřech letech a čistě náhodou před volbami. Proč nám nesdělí vlastní výklad toho, kdo a proč nahrávku pořídil? Že by amatér? Určitě žádná "konspirace", tedy neveřejná domluva? A co jejich narativy o ruských agentech za každým rohem, stále se měnící příběhy o novičoku, o ovlivňování voleb v USA, atd., atd.?

Typickým rysem jejich vyprávění je absence jakýchkoli věcných důkazů. Jediným důkazem je to, že to sdělují oni a mají to "ověřeno". "Ruské zdroje" podle nich "setrvale desinformují", ale autoři článků a prohlášení zjevně nejsou schopni uvést příklad jediné desinformace. Nedozvíme se tedy jak nebo čím zloduši desinformují, zato se dozvíme, proč tak činí. Samozřejmě, aby škodili nositelům obecného dobra, zejména těm, kteří jsou sdruženi v Evropské komisi.

Pro větší "věrohodnost" je článek doplněn ilustračním obrázkem sestávajícím z nápisu "fake news", který je složen z opakovaného slova "propaganda". V očích osob myslících horní polovinou těla toto těžko zakryje skutečnost, že "propaganda" je především to, co vyrábí "Evropská komise" a zejména k tomu účelu pečlivě vybraná Věra Jourová, nominantka politického hnutí "ANO".

Jak nevzpomenout na Havlíčkův epigram:

"Proti církve protivníkům,
bezbožným a katolíkům,
vydal páter Rožeň podle zvyku,
na sto arších tvrdou polemiku,
v tuhé vazbě, s kovanými rohy,
všem kacířům může přetlouct nohy."


Samozřejmě je zcela nepřijatelné, aby cenzuru podporovalo Ministerstvo vnitra v čele s panem Hamáčkem (ČSSD). Protože takovou aktivitu provádět nesmí, najímá si na to "Evropské hodnoty" a jiné perverní skupiny placené z daní občanů. Za to paní Jourová má rozvoj cenzury v popisu práce. Tak se dozvídáme z "Euroskopu", že: "Komise proto opět vyzvala velké internetové platformy jako je Twitter, Google nebo Facebook, aby přes změny, které už udělaly, dál pracovaly na způsobech, jak dezinformacím čelit, včetně třeba vyšší transparentnosti kolem politické reklamy - a to i na národní úrovni. Firmy by měly podle komise skutečně splnit všechny závazky, které na sebe loni vzaly, když se dobrovolně přihlásily ke společnému kodexu chování v této oblasti."

Jmenované firmy se samozřejmě nezabývají nějakými důkazy. Napadají sdělení obsahujícíci jistá slova, slovní spojení a "podezřelé" zdroje. Tuto činnost je třeba označit jako zločin proti svobodě slova, tedy zločin proti demokracii ve jménu dalšího budování oligarchátů a evropského superstátu neviditelné vrchnosti, snaživých úředníků a mlčících poddaných. Nejde o jejich "extrémní názory", ale o dovršení jejich moci nejdříve nad národními státy a potom nad každým jednotlivcem.

"Jsou připraveni na dlouhou hru," upozornila Jourová, hlásá článek. Oni jsou také připraveni na dlouhou hru. Zbavit evropské národy hluboce zakořeněného demokratického povědomí nebude tak snadné. Vidíme, že oni na tom pilně pracují. Budeme se bránit.

Ivan David

Zdroj: Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo migrant-muslim v Evropě, to duševní porucha   
Pridal tk Neděle 16 červen 2019 - 05:14:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle mne stojíme na kraji propasti a jde jen o to jestli budeme umět ustoupit od okraje, nebo se do ní necháme strčit.

Tak bych řekla, že sedmá velmoc se rozhodla poskytnout všem imigrantským vrahům alibi v podobě duševní poruchy. Poslední dobou jsou všichni psychicky narušení a tak se jim dělá cestička k tomu, aby jim byla udělena nevinna z důvodu nepříčetnosti. Něco tak blbého, naivního a průhledného se jen tak nevidí.

Tak bych řekla, že sedmá velmoc se rozhodla poskytnout všem imigrantským vrahům alibi v podobě duševní poruchy. Poslední dobou jsou všichni psychicky narušení a tak se jim dělá cestička k tomu, aby jim byla udělena nevinna z důvodu nepříčetnosti. Něco tak blbého, naivního a průhledného se jen tak nevidí. Doporučuji všem takovým pisálkům prostudovat si psychické nemoci, jak se projevují, co s lidmi dělají a čeho jsou lidé pod jejich tlakem schopni udělat.

Ano, jsou takové, co nemocné navádí k zabíjení, ale to je vždy z důvodu sebeobrany a opravdu takových není mnoho. Neviděla jsem za dobu co se tím zabývám nemocného, který by si přivázal k břichu bombu, vzal do ruky samopal, nebo kamion z důvodů hromadných vražd. Neviděla jsem depresistu co by vzal do ruky mačetu a sekal s ní oponentům hlavy. Zase nám lžou a uvádí nás v omyl. Ono to však bude mít kruté následky pro lidi co jsou opravdu duševně nemocní a tráví svůj život většinou za mřížemi. Doteď se je nesnažil nikdo pochopit a teď, pod tlakem médií, z nich budou mít lidé ještě větší strach.

Radikální muslimové nejsou blázni, jsou to krutí, nelítostní lidé, co mají za cíl obsazení Evropských zemí a získat vše co je naše. Kdo spustil tuhle vlnu všichni víme. Může si říkat kdo chce co chce, ale zlo způsobila a spustila USA a myslím, že docela vědomě. Nikdy nebudu schopna odpustit jejich násilné vnucovaní, jejich pojetí demokracie do všech koutů světa. Tyhle invaze jsou jejich dílem a oni se dívají na to své dílo zkázy a nemají vůbec žádné výčitky svědomí. Naopak, docela se jim líbí že si mohou hrát na ochránce Evropy a rozmístnit po celé EU svoje vojenské jednotky plně ozbrojené s tím, že nás musí chránit před Ruskem. Ani slovo o tom, že brzo budeme potřebovat ochranu před Tureckem.

Erdogan přesně ví co chce, začíná vydírat způsobem jak to kdysi dělal Hitler a tam já vidím tu hrůzu co nás čeká, pokud se nevzpamatujeme a nezačneme jednat. Erdogan je vůdce – diktátor – a nesnese sebemenší odpor. Dohoda s Tureckem je naprosto k ničemu, protože co si pamatuji, není problém je ignorovat a přesně to udělal kdysi Hitler a teď to dělá Erdogan. I naše Českosloslovensko mělo kdysi dohodu s Anglií a Francií a také jim byla k ničemu. Hodili nás náckům, jak psovi kost.

Podle mne stojíme na kraji propasti a jde jen o to jestli budeme umět ustoupit od okraje, nebo se do ní necháme strčit.

Milena Doušková

Zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/co-migrant-muslim-v-evrope-to-dusevni-porucha
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIndie zavádí cla na americké zboží   
Pridal tk Neděle 16 červen 2019 - 05:07:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Indie zavádí zvýšená cla na řadu výrobků dovážených ze Spojených států. Příslušný dokument Ministerstva financí byl zveřejněn na právním informačním portálu Gazette of India.

Mezi americké produkty, na které Indie hodlá uvalit vyšší cla, budou patřit některé druhy jablek, mandlí, cizrny, čočky, vlašských ořechů a řady dalších zemědělských produktů.

Celkově Nové Dillí očekává, že dostane zhruba 240 milionů dolarů ze zavedení těchto opatření. Tato částka ve skutečnosti kompenzuje ztráty, které Indii vzniknou v důsledku zavedení dodatečných cel na indické zboží ve Spojených státech.

V březnu 2018, Washington uložil cla na ocel a hliník dovezené do Spojených států 25 procenta, respektive deset procent. Indie, druhá největší ocelárna na světě, toto rozhodnutí zkritizovala a na toto rozhodnutí podala stížnost ke Světové obchodní organizaci (WTO). USA na to reagovaly stížností na Indii, kterou viní z toho, že svými cenami na pšenici a rýži narušuje trh.

Indické úřady poté oznámily svůj záměr zvýšit cla na 29 amerických výrobků v červnu loňského roku v reakci na podobné akce Washingtonu. Rozhodnutí však bylo odloženo, zatímco jednání s americkou stranou probíhaly.

Nakonec 18. září Indie zavedla nová cla na vybrané druhy amerického zboží. Podle agentury Reuters v roce 2016 bilaterální obchod obou zemí dosáhl 115 miliard dolarů, nicméně Trumpova administrativa chce snížit obchodní deficit, který dosahuje 31 miliard dolarů. Washington navíc usiluje o to, aby Indie snížila své obchodní bariéry.

V roce 2018 navíc Indie řešila problém s dodávkami S-400 od Ruska, protože jim Američané také vyhrožovali sankcemi, pokud se tyto dodávky uskuteční.

Kongresní výbor ale později navrhl výjimku, která umožnila Indii nakoupit ruské systémy S-400 a vyhnout se tak sankcím. Dohoda mezi Indií a Ruskem o nákupu systémů S-400 byla uzavřena v roce 2016.

Zdroj: Gazette of India

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Francii došlo ke rvačkám s policií během protestů žlutých vest   
Pridal tk Neděle 16 červen 2019 - 05:04:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
15. června hnutí tzv. žlutých vest po 31. vyšlo do ulic Paříže. Protesty se konaly po celé Francii. Během demonstrace došlo k potyčkám s policií.

K potyčkám mezi policí a demonstranty došlo na 31. týdnu protestních akcí v Paříži.

Protestující šli s plakáty v rukou a recitovali. Protestovali proti ekonomické politice vlády. Na záběrech je vidět, jak policista s obuškem pronásleduje demonstranta. Protestující kopají a tlačí ploty, které tam stály pro obklíčení pochodu.

Podle oficiálních údajů minulý víkend do ulic země vyšlo více než 10 tisíc lidí.

Začátek demonstrací na podzim roku 2018 byl způsoben zvýšením daní na pohonné hmoty a rychlostní limity na provinčních silnicích. Neformálním vůdcem hnutí se stal 33letý řidič kamionu Eric Drouet.

Současně si opoziční hnutí vybralo motocyklovou reflexní vestu jako uniformu pro své aktivisty. Od té doby protestující rozšířili své požadavky, aby zahrnuli nejen socioekonomické otázky, ale i politické otázky.

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, které se konaly na konci května, žluté vesty zklamaly. Jejich kandidáti obdrželi méně než 1 % hlasů a nepřekonali pětiprocentní překážku nezbytnou pro získání křesel v Evropském parlamentu. Žluté vesty budou nyní muset pokrýt všechny náklady na volební kampaň, protože jsou kompenzovány pouze těmi politickými stranami, které byly schopny sehnat alespoň 3 % hlasů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mECQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína, Rusko a Indie mohou dát Západu silný signál z Osaky   
Pridal tk Neděle 16 červen 2019 - 04:59:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerský předseda Indie Naréndra Módí navrhl uspořádat schůzku ve formátu Rusko-Indie-Čína na okraj summitu G20 v Japonsku. S tímto návrhem přišel indický premiér v Biškeku na schůzce s prezidentem RF Vladimirem Putinem. Oba se účastní summitu ŠOS.

Indický premiér v besedě s Vladimirem Putinem vyjádřil jistotu v nutnosti podobných kontaktů na nejvyšší úrovni také na jiných mezinárodních fórech.

Náměstek ředitele Národního ústavu pro rozvoj moderní ideologie Igor Šatrov je toho názoru, že v Osace se může konat další summit RIC (Rusko, Indie a Čína). Je důležité, že se schůzka bude konat ne kdesi jinde, ale před očima prezidenta USA Donalda Trumpa, podotkl v interview pro Sputnik ruský odborník: „V jistém slova smyslu je to ostentativní krok. To je gesto ukazující blízkost pozic tří velkých zemí – Ruska, Číny a Indie. K demonstraci blízkosti pozice dojde na pozadí de facto rozpadávajícího se systému mezinárodní součinnosti, a to nejen politické, ale i ekonomické. Obchodní války, které iniciovaly USA, vážně podkopaly systém mezinárodních ekonomických vztahů. Schůzku RIC můžeme chápat jako poselství ostatním účastníkům G20. V každém případě, když se taková schůzka uskuteční, stane se významnou politickou událostí.“

Pozorovatelé budou jistě sledovat, kdy se bude konat summit RIC v Osace – před možnými schůzkami Si Ťin-pchinga s Trumpem a Putina s Trumpem, nebo po nich, podotkl Igor Šatrov. V každém případě odborník očekává, že účastníci summitu RIC projednají politiku nátlaku ze strany USA. Možná, že bude následovat i vypracování společné reakce na počínání USA. Všichni tři partneři potřebují vzájemnou podporu, budou jí projednávat na summitu. Na schůzce ve formátu RIC se může jednat rovněž o přeorientování obchodních proudů pro řešení hospodářských problémů, které vznikají v souvislosti s protekcionismem USA, podotkl Igor Šatrov.

Odborník Akademie společenských věd ČLR Wu Enyuan považuje uspořádání summitu RIC na okraji G20 za včasné a aktuální: „Summit Čína-Rusko-Indie je významnou událostí, kterou můžeme jen uvítat. Čína, Rusko a Indie jsou velkými regionálními a světovými velmocemi. Tyto tři velmoci se mohou sejít a posoudit takové otázky, jako je BRICS a ŠOS, napomáhání regionální bezpečnosti a zachování míru ve světě. Kvůli svému souhrnnému ekonomickému potenciálu, celkovému počtu obyvatel a zeměpisné poloze hrají Čína, Indie a Rusku stabilizující roli ve světové politice. Jsou členy velmi významných mezinárodních organizací, a proto mají dialog a výměna mezi těmito třemi zeměmi velký význam. Jsou také určité problémy ve vztazích mezi Čínou, Indií a Ruskem, které se dají vyřešit pomocí dialogu, mj. i na summitu. Summity Číny, Indie a Ruska upoutávají pozornost celého světa, protože hlavy tří států projednávají nejen záležitosti jižní Asie, nejen situaci v Asii, ale i v celém světě. To je velká světová událost.“

Za jeden z kroků na přípravu summitu RIC v Osace můžeme pokládat v mnohém příznačnou schůzku předsedy ČLR Si Ťin-pchinga a ministerského předsedy Indie Naréndry Módího na okraj summitu ŠOS v Biškeku. Konala se hned po návštěvě Si Ťin-pchinga v Rusku, v jejímž průběhu obě strany prohlásily, že rusko-čínské vztahy vstupují do nové epochy. V Biškeku se setkal Naréndra Módí s lídrem ČLR brzy po svém znovuzvolení do úřadu ministerského předsedy.

Čína a Indie mají společně hájit volný obchod a multilateralismus, hájit zákonná práva rozvojových zemí na rozvoj, podotkl na schůzce s Módím předseda ČLR Si Ťin-pching. Naréndra Módí ze své strany naznačil maximálně pružnou zahraničněpolitickou linii Indie. Promluvil o ochotě rozvíjet spolu s Čínou kontakty na vysoké úrovni, upevňovat strategickou součinnost, rozšiřovat mezistátní spolupráci v nových sférách, a také urovnat patřičným způsobem rozpory mezi oběma zeměmi.

Zdroj:

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZmatený Hong Kong není dobrý pro jakoukoliv stranu   
Pridal tk Neděle 16 červen 2019 - 04:53:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno někteří američtí poslanci parlamentu přehodnotili Návrh zákona o lidských právech a demokracii v Hongkongu, a žádali vládu USA, aby potvrdila Hong Kongu autonomii každý rok, a tím rozhodla, zda zachovat zvláštní zacházení přiznané Hongkongu jako samostatnému celnímu území podle amerického zákona pro politiku vůči Hongkongu z roku 1992. V souvislosti se současnou eskalací čínsko-amerických obchodních konfliktů je americkým záměrem tohoto kroku vyvíjet tlak na Čínu, což odráží inerciální myšlení a hegemonickou psychologii USA jako světové policie.

Jako zvláštní administrativní region Číny od znovusjednocení Hongkongu s vlastí v roce 1997, politika "jedna země, dva systémy" byla plně a úspěšně realizována. Lidská práva a svobody jsou v Hongkongu plně chráněny základním zákonem v Hongkongu a dalšími zákony, obyvatelé Hongkongu požívají široké škály práv a svobod, jako nikdy předtím. To je objektivní skutečnost, že se lidé v Hongkongu dobře cítí. Hongkongské záležitosti jsou čistě vnitřní záležitostí Číny, jestli je Hongkong dobrý nebo není, toto právo mluvit o této záležitosti mají jen lidé z Hongkongu. Žádné cizí ani vnější síly nemají právo do něj zasahovat. Čína nikdy nebude tolerovat vnější síly zasahující do vnitřních záležitostí Hongkongu a do vnitřních záležitostí Číny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Ještě ke Dni D po 75 letech   
Pridal tk Neděle 16 červen 2019 - 04:48:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě jednou jsme v minulém týdnu oslavili invazi spojenců v Normandii a ještě jednou to vyznělo jako glorifikace Ameriky a jejího vítězství ve Druhé světové válce.

Ve skutečnosti však invaze v Normandii žádným pozoruhodným příspěvkem k porážce Německa nebyla. Početně nevelká americká, britská a francouzská vojska v počtu zhruba 150 000 vojáků, z nichž amerických bylo 73 000, zde čelila několika německým divizím, disponujícím zhruba polovičním počtem mužů, potýkajících se s nedostatkem benzínu i střeliva. Válka skutečná se odehrávala na frontě východní, kde už po několik roků bojovaly miliony.
Druhou světovou válku vyhrála Rudá armáda. A to za oběť devíti až 11 milionů svých padlých. Přidáme-li pak k nim i sovětské oběti civilní, půjde o počet 22 až 27 milionů životů.

Na straně USA bylo 405 000 padlých vojáků, z nichž 111 600 padlo ve válce proti Japonsku v Pacifiku.

Historie Druhé světové války se na Západě falšuje stejně, jako se zde falšuje i všechno ostatní. Projev amerického prezidenta na oslavě Dne D tak přinesl jen další důkaz o tom, jak se dnes na Západě s historii nakládá. Role Ruska se z popisu války prostě vyškrtla a Putina na oslavu Dne D dokonce ani nepozvali. A tak z celebrit zde kromě Trumpa byli odcházející britská premiérka Mayová, neúspěšný prezident Macron a loučící se kancléřka Merkelová, která si zde tak oslavila porážku své vlastní země.

Ale tihle poslední tři tam vlastně ani být nemuseli. Trump totiž pojal celou oslavu Dne D jako chvalozpěv americké velikosti a jedinečnosti. Porazili jsme Německo se ztrátou méně než 300 000 vojáků. Rusové jich ztratili 36 krát víc, ale nebyli pro celkové vítězství nad Německem natolik důležití, abychom je na oslavu pozvali.

Zdroj: google - P.C.Roberts - The Day D after 75 years

Překlad: Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKrásné je žít   
Pridal tk Neděle 16 červen 2019 - 04:41:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vzpomínám si, ne náhodou, na dílo Doktor Živago, nejvýznamnější prózu ruského autora a laureáta Nobelovy ceny 1958, Borise Leonidoviče Pasternaka (1890-1960). Próza vypráví o složitém životním příběhu na pozadí historických událostí Ruské revoluce (1905), 1. světové války, Říjnové revoluce (1917), Ruské občanské války a života ruské inteligence. Zfilmované jako dramaticko-romantický velkofilm (v hlavních rolích účinkujících Omar Sharif (Živago) a Julie Christie (Larisa) v roce 1965 britským filmovým režisérem, scenáristou, střihačem a producentem, šestkrát ženatým, David Lean (1908-1991) bylo zakázáno v SSSR podobně jako román.

Dnes, kdy jsem odpovídal na dvě otázky ze Slovenska týkající se působení kancléřky Merkel a jejích šancí na post předsedkyně EK se mi nabídla otázka: Je krásné žít, nebo ne? Odpověď na otázku mi ulehčilavzpomínka na román, jeho filmovou podobu a nezapomenutelnou hudbu Maurice Jarre (1924-2009). Tento francouzský skladatel filmové hudby, byl autorem hudby k mnoha filmům, včetně Lawrence z Arábie, Ryanova dcera (1970) a Cesta do Indie (1984). V roce 1965 Jarre obdržel akademické ocenění za nejlepší hudbu k filmu, Doktor Živago. Obojí se zcela jistě odrazilo i v ekonomice filmu: při rozpočtu 11 milionů USD film utržil 111,7 milionů USD a patří stále mezi deset nejvýdělečnějších snímků všech dob.

Jak se úspěch hudby odrazil v díle českého zpěváka Milana Chladila (1931-1984), nevím. Vím ale, že Krásné je žít, jen břehu tvému blíž, krásné je snít, tam kde ty ráno sníš, já křídla mít, byl bych jak vítr sám, já křídla mít, letím o závod k vám. Byl to doba mládí, kdy jsem k němu běžel jako o závod. Nejenom kvůli Krásné je žít, ale také kvůli, Ta moje Andulinka, …linka, já znám jí od malinka…linka, když jsem s ní s čítankou, chodil před měšťankou. Už kvůli půvabu a ženství, dostal jsem pětku z náboženství, tak to šlo pořád dál, až jsem se toho bál… Dnes se o sebe nebojím, mám ale obavy.

Svěží zprávy z Balkánu napovídají, že tři roky staré výsledky analýzy situace na Balkáně, konkrétně mezi Srbskem a Kosovo, a Balkánem jako celek, se dostávají do stádia realizace. Zmiňuji se o Balkánu, protože je doba dovolených, je to oblast silně vyhledávaná Čechy, oblast, ve které se rozvíjí projekt 16+1, nachází druhé největší zásoby pitné vody v Evropě (v Bosně a Hercegovině) pod kontrolou spojence USA, a probíhající vojenská cvičení Slovanské bratrství 2019. Srbské, Ruské a Běloruské vojenské jednotky v počtu 600 vojáků, více než 50 kusů vojenské techniky a vojenských transportních letadel, mají zcela jistě důvod být připraveny na to nejhorší. Proč?

Za prvé: Vyšetřování nedávného zranění ruského diplomata ve službách OSN, kromě přiznání OSN, že se jedná o protiprávní narušení diplomatické imunity Kosovem, není prakticky uzavřeno. Viníci nebyli (oficiálně) identifikováni a potrestáni, na omluvu není čas, a zdá se, ani rozum, vůle a papír s tužkou. Za druhé: Provokace Kosovských složek pokračují. To vedlo k prohlášení Srbského MZV o hotovosti Srbské armády vstoupit do Kosova, nebude li mezinárodní společenství patřičně reagovat a vyjádření naděje, že Srbsko

nebude muset prosit RF o vojenskou pomoc. Za třetí: Zkušenost praví, že doba oslav a jubileí, bývá často i dobou neštěstí. O jakých jubileích přemýšlím?

Před 20 lety (12.června 1999) obsadily ruská vojska letiště Slatina, a nedokončili svoji práci. Víme kvůli komu a proč. Pro zapomětlivé nebo nevědoucí krátce připomínám: 1) tehdejší ministr obrany Igor Sergejev se ptal zástupců NATO: „Chystáte se k útoku?“ A generální tajemník NATO Solana i velitel sil NATO v Evropě generál Clark odpověděli: „Musíme donutit Miloševiče zastavit ‚genocidu Albánců' v Kosovu.“ A galský kohout v osobě významného generála Pierre Marie Gallois dodal: „Tenkrát prostě dali dohromady čtyři generály – po jednom z USA, Německa, Francie a Británie – a dali jim úkol: je nutno naplánovat takové události, aby v jejich důsledku byla svazová Jugoslávie rozbita.“ 2) Několik výtečných hlav na generálním štábu, kolegové bývalého náčelníka Hlavní správy pro mezinárodní vojenskou spolupráci MO RF, generálplukovníka Leonid Ivašova a rozvědka určily třem ruským praporům oblasti jejich odpovědnosti a vydaly předběžné pokyny k přípravě na akci. Výsadkáři se začali připravovat. MZV mělo pochybnosti. Rumuni a Maďaři zakázali Rusům průlet přes jejich území. Proto se vypravil do Jugoslávie pouze jeden prapor. Ten měl vyrazit na Kosovskou Mitrovicu. Na cestě přes území kontrolované divizí NATO-Sever, v době, kdy náměstek ministryně zahraničí USA Strobe Talbot vyrazil letadlem do Moskvy, kde žádal o přijetí u ministra zahraničních věcí, prapor musel změnit cíl. Úkol zněl tak, že 200 vojáků se má pěším pochodem přesunout do Prištiny a obsadit letiště Slatina. V Kosovu se jedná o jediné letiště schopné přijímat vojenská letadla. Na Slatině byl dislokován srbský letecký pluk. Cílem obsazení bylo znemožnit akce NATO a přinutit NATO jednat.

Pro zajímavost doplňuji několik zajímavých skutečností. Prvním velitelem KFOR byl britský generál Michael D. Jackson. Ten obdržel od velitele NATO v Evropě, generála Wesley K. Clark příkaz:„Vytlač Rusy! Slatinu musíme obsadit my! Jackson příkaz nesplnil. Velitelství britské brigády vyrazilo k Rusům – vyjednávat. Na území kontrolovaném ruským praporem převrátili Britové svůj velitelsko-štábní stroj. Pět ruských důstojníků, velitel a jeho zástupci, projednávali s Brity, jak zabezpečit oboustrannou bezpečnost. Britové se totiž obávali jak Srbů, tak Rusů i Albánců. A tak nakonec Britové požádali o přenocování u Rusů. Zatím co v kritické době se Michael Jackson projevil jako čestný důstojník, Francouzi si nechali pomáhat Rusy stavět buržujky (jednoduché pece k vytápění ubytovacích prostor); a chodili spolu s Brity do ruské sauny. Němci pomohli Rusům s pitnou vodou, protože se Rusové obávali, že v Prištině bude voda otrávena.

Vojensko – politický význam a aktualita vstupu do Prištiny a obsazení letiště Slatina jsou v tom, nehledě na Gajdara (radil vztyčit bílé prapory), Jelcina a Černomyrdina (váhal a…), že se Rusové přestali podřizovat USA. Nezodpovězenou otázkou zůstává: Představují současné provokace Kosova a mlčení Západu, což lze interpretovat i jako podporu, šanci pro Srbsko nebo past pro Rusko, především formou nechat se zatáhnout do války na Balkánu? Otázka má význam i pro ČLR. Číňané v té době říkali, že vojensky zatím Jugoslávcům pomoci nemohou, co se ale týká zabezpečení pro ruské výsadkáře, prosím. ČLR pomohla desítkami milionů USD, podobně jako to činí dnes v Sýrii. Jak se bude chovat ČLR v případě ohrožení svých investic na Balkáně, si mohu pouze představit. Nevím nic.

Za to vím, že nesmrtelná Madeleine Albrightová, rozená 1937 v Praze jako Marie Jana Körbelová (po roce 1945 Korbelová) se v těchto opět objevila v Kosovu. Bude tam odhalovat památník ve formě busty. Samozřejmě své. Ta bude spolu s památníkem Clintonovi tvořit nezapomenutelný pár. Ten se dnes řadí do řady zločinců, kteří bombardovali mírové obyvatelstvo Evropy. Kromě toho se zařadí i do řady těch, kterým se staví památníky za živa, a kteří se chlubí vyznamenáními zaživa, podobně jako hlavní čučkař ČR. Na tomto místě a ve vlastní věci chci ujistit všechny čtenáře, kteří si stěžují veřejně a neveřejně na dobu a délku zveřejňování mých příspěvků v PL, že čučkaři nespí, pracují 24 hodin. Kromě toho jim pomáhá plnit úkoly celá řada placených a neplacených dobrovolníků. Některé z nich znám.

Dnes, v sobotu, kdy pracuji na příspěvku, neškodí si vzpomenout na bitvu na Campus Turdorum, tj. Kosovském poli. Před 620 roky, 15. června 1389 (podle Gregoriánského kalendáře 28. června), asi 100 kilometrů severně od Skopje se na straně jedné střetli srbský kníže Lazar Hrebeljanović, kníže Vuk Branković a bosenský král Tvrtko I. Kotromanić a na straně druhé osmanský sultán Murad I. a jeho synové Yakub a Bayezid. Vzhledem k málo jasnému průběhu bitvy se historie přiklání k nerozhodnému výsledku. Přesto, že první zprávy po boji hovoří o prohře Osmanů, Kosovské pole se stalo pro Srby symbolem kruté porážky. Odtud pramení symbolická, významná a aktuální formulace: Kosovo je Srbsko.

Atˇ to bylo před 620 roky, jak to bylo, v bitvě padli oba vrchní velitelé, další činy uherského a polského krále Ludvíka I. z Anjou znamenaly oslabení křesťanských spojenců, díky nimž si Osmané upevnili své pozice na Balkáně. Nehledě na čtyři další bitvy na Kosovském poli (1403, 1448, 1681, 1831), bitva pokračuje i dnes. Po té, co společná síla USA a EU neuspěla přinutit Srby k přiznání Kosova a realizovat západní přání o umělém sjednocení Kosova Srbska v rámci členství v EU a tím obejít řešení výměny teritorií.

Oslabení Křesťanů a Slovanů, jež je nepochybně částí strategie námi vládnoucích neviditelných elit, a realizace plánu teroristy – prezidenta Tačiče na vytvoření Velké Albánie budou pokračovat, zatímco v Bruselu budou mlčet, nebo reagovat jako unavený americký generál, jehož denní řád si ruští rozvědčíci nastudovali, a který při snaze ruského velitele pravidelně informujícího amerického generála o tom, kde bylo provedeno odminování a které mosty byly obnoveny, předat novinku, se mrzutě zeptal a poslal Rusy k dozorčímu: Potřebujete pomoc? Nepotřebujete? Tak svou informaci nadiktujte dozorčímu, ať ji zapíše. Generál šel spát, dozorčí zapsal pravdivě, že ruský prapor druhý den vyrazí….

Brzo mohou tentokrát vyrazit Srbové. Západ opět neplní své sliby (včetně rezoluce OSN) a potvrzuje, že sliby jsou chyby. Na vlásku se tak ocitá politická kariéra a život prezidenta Alexandra Vučiče, a již tak přeplněný diář prezidenta Putina. V něm jsou zapsány příklady Gruzie, Ukrajiny, Sýrie. Ve všech případech Rusko překvapilo Západ, podobně jako s Krymem. Protože Srbsko však není Krym, kdo kam dorazí, až vyrazí, nevím. Krásné je žít. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
15.06.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2045 sec,0.0422 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,562kB