Pondělí 17 červen 2019
Zkušební kybernetický úder ponořil Argentinu a Uruguay do tmy, výpadek elektřiny postihl téměř 50 milionů lidí!   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 03:25:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zkušební kybernetický úder ponořil Argentinu a Uruguay do tmy, výpadek elektřiny postihl téměř 50 milionů lidí! Americký list The New York Times o tom informoval v předstihu několika hodin, že americké orgány nainstalovaly do ruských elektráren a rozvodných terminálů mikrokódy škodlivého softwaru, který naráz může vyřadit elektrickou síť v Rusku! O pár hodin později je Argentina a Uruguay bez elektřiny! Donald Trump zuří, novináři se prý dopustili vlastizrady publikováním těchto informací, vzápětí ale dodal, že informace NYT není pravdivá!

Válka mezi neocony a neoliberály nabrala v USA úplně nový a zcela nečekaný rozměr, který pouze potvrzuje, že procesy se překotně urychlují až do takové míry, že dochází k únikům informací i tam, kde by to původně nikdo nečekal. Načasování událostí je přitom natolik dokonalé, že není pochyb o tom, že se jedná o brutální demonstraci síly na úsvitu nového věku 4. průmyslové revoluce, která otevře úplně novou oblast válečnictví a vedení útoků na cíle, které budou mít fatální vliv na život lidí v novém věku. Elektřina postupně nahradí ropu a paliva ve spalovacích motorech, což ovšem bude mít za následek neuvěřitelně nebezpečnou zranitelnost, kterou si dosud nikdo nedokáže ani představit. Takže, k čemu došlo?

Americký list The New York Times totiž včera v sobotu odpálil doslova mediální třaskavou bombu, když na plnou hubu a bez obalu odtajnil informaci z amerických tajných služeb, že američtí hackeři sponzorovaní americkou vládou, úspěšně nainstalovali škodlivý mikrokód do řídících systémů ruských elektráren a rozvoden, který funguje jako “killswitch” pro náhlé a nečekané vypnutí ruské elektrické sítě.

Je to prý odveta a odezva amerických tajných služeb na údajné hackerské útoky z Ruska proti americkým cílům. Američtí hackeři prý nainstalovali do ruských elektráren tento škodlivý malware právě pro případ vypuknutí války. Z technologického hlediska byl hackerský útok vedený zřejmě proti programovatelným tyristorům v řídících obvodech elektráren, o kterých už dříve ruská služba FSB varovala, že by mohly být zneužity útočníky.

Americký list v sobotu odhalil hackerskou operaci USA proti ruským elektrárnám, v neděli jsou dvě jihoamerické země bez proudu

Tyto tyristory a jejich základové programovatelné desky jsou dálkově přístupné přes Telnet a servisní společnosti mohou upgradovat firmwary těchto desek na dálku. Útok spočívá v napadení služby Telnet a nahrání infikovaného ovládací firmwaru do základní desky s tyristory. Po zaslání dálkového povelu potom útočník může vypnout celou řídící desku, čímž dojde k odpojení vysokonapěťových částí a k vypnutí přenosové soustavy. Problém je závažný v tom, že nestačí elektrárnu vypnout a zapnout, tzv. provést reboot systému, protože škodlivý kód je natrvalo nahraný ve firmwaru programovatelných desek řídících obvodů s tyristory. Tyto procesy vedení elektronické války tak pouze odhalují, že vzniká úplně nová oblast válčení, která bude vedena po elektrických sítích namísto klasickými válečnými zbraněmi.

Americký prezident Donald Trump po uveřejnění článku v The New York Times začal šílet a křičet, že američtí novináři odhalili státní tajemství a dopustili se tím vlastizrady. Vzápětí si ale uvědomil, co provedl, že tímto de facto nepřímo potvrdil pravdivost článku v NYT, a proto okamžitě v dalším tweetu dodal, že kromě toho, že se novináři tímto článkem dopustili vlastizrady, tak navíc je článek prý lživý a nepravdivý.

To však způsobilo na americké scéně velkou vlnu smíchu, protože to zní od prezidenta stejně trapně jako legendární tvrzení českých reprezentačních fotbalistů a Tomáše Ujfalušiho o lehkých dívkách na pokojích a placení za jejich služby, když Ujfaluši potom novinářům řekl, že na pokojích žádné prostitutky nebyly a on nic neplatil, a ta částka také nesouhlasí. Donald Trump zkrátka píše na Twitter rychleji, než myslí. A to udělal velkou chybu, protože NYT uveřejnili v sobotu tento článek v předstihu před tím, co mělo přijít dnes v noci na neděli.

Téměř 50 milionů lidí v jediný okamžik bez proudu, inženýři v obou zemích neví, co bylo příčinou. Výpadek nastal už nad ránem během malého zatížení sítě

Jen pár hodin po uveřejnění skandálního článku v The New York Times proběhl největší elektrický výpadek v dějinách Jižní Ameriky. Celá Argentina a celá Uruguay se ponořila do tmy a dokonce jsou ohroženy i volby do místních zastupitelstev, protože nefunguje elektřina. A nikdo nezná důvod, inženýři z elektráren nechápou, kde je problém a příčina, protože žádný požár trafo-stanic nebo nějaká porucha vedení nebyla zjištěna, elektrické rozvody a elektrárny se naráz a najednou zastavily. Vlády obou zemí nyní prošetřují, co se vlastně stalo a jak znovu obnovit dodávku elektřiny, protože zatím nikdo neví, co by se mělo opravit, protože nikde nic neshořelo a nebylo fyzicky poškozeno. Bez proudu je i část Brazílie, Paraguaye a Chile.

Je naprosto jisté, že včerejší odpálená bomba v The New York Times byla ve skutečnosti informačním preludiem s cílem diskreditace Donalda Trumpa před plánovaným testem a zkouškou americké vlády a tajných služeb v Argentině a Uruguayi, aby si ověřily funkčnost škodlivého malwaru, který je nainstalovaný rovněž i v ruských elektrárnách. Funkčnost viru samozřejmě je potřeba ověřit naostro, ale není to možné provést na ruských elektrárnách, protože Rusové by to zjistili a to by bylo vyhlášení války Rusku, jaderné velmoci.

Rebootování elektráren nepomáhá, elektrárny mění celé řídící desky ve velínech

Takže zkušební test musel být proveden na rozvodné síti jiné země, která nebude představovat hrozbu pro USA. A nejlepší variantou je Jižní Amerika a dvě vybrané země, Argentina a Uruguay. Zkouška proběhla zjevně úspěšně, dvě země jsou bez elektřiny a obnovování dodávek elektřiny probíhá prý výměnou řídících desek a modulů v elektrárnách. Výměna za neinfikované tyristorové desky umožní rebootovat systémy a uvést elektrárny znovu do chodu, pokud ovšem útočník desky znovu hackersky nenapadne.

Nic se neděje náhodně a včerejší neuvěřitelný článek uveřejněný v The New York Times a dnešní výpadek elektřiny ve dvou státech, který postihl skoro 50 milionů lidí, mají společného jmenovatele. Americký globalistický Deep State, který ovládá média a především The New York Times, de facto nepřímo práskl na americké neocony a armádu chystanou zkoušku elektronických prostředků válečnictví v Jižní Americe, aby demaskoval a zdiskreditoval Donalda Trumpa.

Kybernetické útoky na elektrárny a elektrické rozvody se ve světě, který poběží a bude i jezdit na elektřinu, stanou hlavní zbraní budoucnosti

A bohužel, Donald Trump na to emotivně a nediplomaticky reagoval slovy o vlastizradě, čímž de facto potvrdil pravdivost těchto informací NYT o Rusku, ve kterých jsou prý elektrárny infikovány americkými viry, zřejmě těmi samými, které dnes v neděli byly otestovány v Argentině a v Uruguayi na tamních elektrárnách a rozvodných sítích. Rusové nejsou hlupáci a dojde jim 1+1, že včerejší článek v NYT a dnešní blackout v Jižní Americe mají jasnou souvislost a jednalo se o zkušební test americké armády za použití kybernetických zbraní mířených na rozvodné systémy a řídící panely velínů elektráren.

Pokud jste četli moji první knihu Human Ex Machina, tak už určitě chápete, proč američtí neoconi a Pentagon zkouší na latinsko-amerických zemích své prostředky pro vedení kybernetické války, protože 4. průmyslová revoluce ve světě bude založena na elektřině úplně ve všem, především v elektrických autech na baterky. A sami doufám už chápete, proč americký Pentagon testuje kybernetické zbraně na vypínání elektráren. Ve společnosti, kde dopravní prostředky už nebudou jezdit na kapalnou ropu, kterou si lze koupit nejen od Američany kontrolovaných Saudů, ale i od Američany nekontrolovaných Íránců, Rusů a Venezuelců, budou ekonomiky národů zcela závislé na elektřině v síti pro dobíjení baterií aut.

Pokud nepřítel provede útok na rozvodné sítě a elektrárny, přestane vám fungovat nejen lednička a televize v domácnosti, ale nenabijete ani auto, nikam se nedostanete. Proto Pentagon zkouší kybernetické zbraně, protože vypnutím elektráren v celé zemi na dobu 24 hodin se dá způsobit hotový chaos, a to zvláště ve chvíli, pokud by výpadek byl synchronizovaný spolu s vojenskou invazí a intervencí. Než by se orgány státu bez elektřiny vzpamatovaly, invaze by byla v plném proudu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/zkusebni-kyberneticky-uder-ponoril-argentinu-a-uruguay-do-tmy-vypadek-elektriny-postihl-temer-50-milionu-lidi-americky-list-the-new-york-times-o-tom-informoval-v-predstihu-nekolika-hodin/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠílená ostuda v Lidicích: Rusové, co osvobodili koncentrační tábory mají nosit ke vstupu říšský znak Adolfa Hitlera?   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 03:15:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K tragickému vyhlazení Lidic přijeli i ti, kteří nás osvobodili, zachránili tisíce, možná miliony životů občanů Československa a samozřejmě s jejich výsostným znakem: ruskou trikolórou. A jak se zachoval faktický nácek Filip Petlička? Ruské trikolory sem nepatří a snad by mohl dodat že nás osvobodila americká armáda s Adolfem Hitlerem v čele!

Kam až se dostane přepisování dějin?

Byla přítomna ministryně spravedlnosti Benešová či předseda Parlamentu ČR Radek Vondráček. Den v Lidicích započal mší. Kněz pověděl: „Musíme bojovat proti zlu a v eucharistii sjednotit oběti z Lidic…“

A následně vyhnal Filip Petlička Noční vlky, protože provokativně prý mají ruskou trikoloru. Mají nosit snad Rusové říšskou, nebo US ARMY?

Od kdy jsou v České republice zakázány znaky jiných států, než české? To je nový zákon, pane Petličko?

Samozřejmě že ne. Ta pointa šmejdů, jak vygumovat Rusko je jinde: sovětské znaky neexistují, neb Sovětský svaz už není. Rusové nás pod trikolorou neosvobodili, takže se to nosit nesmí. I Slováci budou mít zakázán přístup. Nebo si musí vzít slovenská prezidentka znak US ARMY a zatajit, že je Slovenka, protože tehdy byla "Českoslovenka"!

Tudíž zdůvodnění oficiální: Sovětský svaz byl mezi vítěznými mocnostmi, které se střetly s německými nacisty. Nacisté plánovali vyhlazování tzv. podlidí, antropologicky se nehodících k teutonickému poněmčení (germanizaci). Petličkovi však vadily ruské trikolóry, které v druhé světové válce nesymbolizovaly SSSR.

Tudíž i Čaputová a další mají smůlu: vezmou si americký znak, nebo se nebudou hlásit k žádnému státu?

Kam až ten opět nenávistný idiotismus zajde?

Nebo je to osobní, náckovská aktivita pana Petličky a měl by být za náckovské chování vyražen? To samé dělalo gestapo: také třídilo lidi!

Filip Petlička
vedoucí odd. prezentace

tel. 312 253 702, 731 110 984

petlicka©lidice-memorial.cz


Petice proti postupu vedoucího oddělení vztahy s veřejností Památníku Lidice.

Protestujeme proti postupu Filipa Petličky, který dne 15. 6. 2019 při pietním kladení věnců neumožnil Nočním vlkům položit věnce k památníku. Požadujeme jeho odvolání. Nesouhlasíme s přepisováním historie.

Irena Bartáková
Kontaktujte autora petice

https://www.petice24.com/contact/232595?a=2

Ostře protestuji, ostře protestujeme proti přepisování a znevažování hrdinů, co nás osvobodili. A zákulisními tahy jak je zprovodit ze světa je stejný zločin, jako začaly Lidice!

P.S. Na extremistickém veřejnoprávním iROZHLAS už běží masáž, že nejvíc vděčíme Američanům a Angličanům za připomínku Lidic... Vlastně oni ti hrdinové to asi skutečně jsou...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2541-silena-ostuda-v-lidicich-rusove-co-osvobodili-koncentracni-tabory-maji-nosit-ke-vstupu-rissky-znak-adolfa-hitlera


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA špatně informují o Číně - už zase   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 03:08:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nová zpráva Rady pro zahraniční vztahy prezentuje Čínu zkresleně

Vlivná Rada pro zahraniční vztahy zveřejnila zvláštní, mimořádnou zprávu, kterou napsal dlouholetý diplomat Robert Blackwill pod názvem „Trumpova zahraniční politika je lepší, než se zdá“. Zpráva chválí Trumpa za to, že identifikoval Čínu jako hrozbu pro Spojené státy z hlediska ekonomického, vojenského a kulturního, a zároveň kritizuje předchozí prezidenty za jejich návrhy, týkající se nutnosti strategické spolupráce s Čínou. Zpráva došla k závěru, že Obamova a Bushova administrativa zradila národní zájmy, neboť neprosadila tvrdou linii vůči Číně.

Rada pro zahraniční vztahy zaujímá v zahraniční politice USA čelní pozici a tato zvláštní zpráva zachycuje současný washingtonský konsensus o Číně. Politici napříč celým spektrem, od Donalda Trumpa po Bernieho Sanderse a Elizabeth Warrenovou, stále častěji mluví o Číně jako o vážném ohrožení americké bezpečnosti a konkurenceschopnosti.

Ve snaze ospravedlnit Trumpovy extrémnější kroky proti Číně však zpráva uvádí řadu zavádějících tvrzení. Ve zprávě se například uvádí:

„Zatímco tito prezidenti činili optimistická prohlášení po téměř dvacetileté období, Čína zavedla během prezidentování Si Ťin-pchinga velkou strategii; využívala geoekonomických nástrojů k nátlaku na své sousedy a další státy, včetně nejnovější iniciativy Jedno pásmo, jedna cesta (BRI); porušila mezinárodní obchodní praktiky, včetně spáchání masivní krádeže amerického duševního vlastnictví; manipulovala svou měnou kvůli obchodním výhodám; ohrozila Tchaj-wan; vybudovala vojenské síly, aby vytlačila Spojené státy z Japonska a Filipín; postavila a militarizovala umělé ostrovy v Jihočínském moři, což je v rozporu s mezinárodním právem... a trpělivě a postupně budovala svou moc a vliv se strategickým cílem zpochybnit Spojené státy jako primární mocnost v Asii.“

Tato pasáž naznačuje, že Čína je brutální agresor, který bezohledně využívá politické, ekonomické a vojenské nástroje k nátlaku na své sousedy a porušuje mezinárodní právo jako součást nebezpečného spiknutí, jehož cílem je zpochybnění americké dominance.

Hlavní strategií Pekingu je ve skutečnosti naplnění „čínského snu“, kdy země pokračuje v modernizaci, rozvoji vědy a techniky, aby se stala více prosperující zemí a nabídla svým občanům lepší život. Čína chce mít vlivnější hlas v mezinárodních záležitostech, což není žádným překvapením, vezmeme-li v úvahu, že eurocentrické „mezinárodní společenství“ velmi dlouho Peking ignoruje, navzdory tomu, že v Číně žije pětina obyvatel Země.

Stačí se podívat na prostředky, které Čína využívá k propagaci svých myšlenek. Květnová „Konference o dialogu asijských civilizací“ v Pekingu argumentovala pro konstruktivní úsilí nalézt to nejlepší z kultur celého světa, počínaje předpokladem, že všechny civilizace si jsou v podstatě rovné. Nebylo zde žádné opovrhování islámem nebo „rozvojovými“ zeměmi, jak je to běžné v současných amerických prohlášeních. Kritickým bodem však není čínská rétorika, ale spíše její činy. Na rozdíl od Spojených států Čína nepodnikla invazi, nenapadla, ani nezaútočila na žádnou jinou zemi od roku 1979, kdy došlo ke krátkému čínsko-vietnamskému pohraničnímu konfliktu.

Blackwillova zpráva napadá iniciativu Jedno pásmo, jedna cesta (BRI), hovoří o ní jako o „geoekonomickém nástroji k nátlaku na své sousedy a další státy“, maluje černou vizi hanebného úsilí podkopat suverenitu národů světa. Avšak takovýto postoj nezastával žádný z 37 hlavních představitelů státu, kteří se zúčastnili nedávného Druhého fóra pro mezinárodní spolupráci v rámci iniciativy BRI, které se konalo v dubnu v Pekingu. Ačkoli byla na straně konkurence velká závist, bylo pozoruhodné, že došlo k uzavření nestranných a spravedlivých dohod, zejména s malými národy. Hluboký závazek k mezinárodnímu právu a zásadám Organizace spojených národů byl viditelný ve veškeré vzájemné komunikaci v rámci iniciativy BRI - zatímco Spojené státy odstupují od smluv a neohlížejí se napravo nalevo, a při každé příležitosti dávají najevo své pohrdání mezinárodním právem.

Blackwill sice tvrdí, že Čína porušuje mezinárodní obchodní praktiky, ale je těžké najít nějaký konkrétní případ celostátního úsilí podkopat obecně přijímané praktiky. Pokud jde o obvinění z „krádeže“ duševního vlastnictví, v mnoha článcích bylo toto zavádějící obvinění uvedeno na pravou míru. Termín je používán tak široce, jako kdyby jakákoliv spolupráce mezi čínskými a americkými vědci byla krádež duševního vlastnictví, a nikoli snaha o provádění oboustranně prospěšného výzkumu. Čínští studenti jsou stále větší měrou obviňováni z toho, že jsou vyzvědači, avšak bez jakýchkoliv důkazů. Americká univerzita Emory propustila neurovědce Li Xiao-Jianga a Li Shihua - protože neoznámili, že je financují čínské instituce - aniž by dostali šanci se bránit.

Obvinění Číny z manipulace s měnou kvůli obchodním výhodám je tak směšné, že to vzdala i samotná Trumpova administrativa. Ve zprávě CFR se to však stále omílá dokola. Čína zjevně používá měnovou politiku na podporu své vlastní měny. Ale to samé dělají Spojené státy, které usilují o kvantitativní uvolnění, aby mohly manipulovat s dolarem.

Argument, že Čína militarizuje, aby vytlačila Spojené státy z Asie, je velmi zajímavý. Spojené státy již několik desetiletí masivně hromadí vojenské síly kolem Číny. Vzhledem k dějinám, kdy Evropané v 19. století rozdělili Čínu do sfér vlivu a Japonsko napadlo Čínu ve třicátých letech 20. století, mají Číňané dobrý důvod k tomu, aby byli nervózní z jakéhokoli hromadění vojenských sil v jejich sousedství.

Představte si to pobouření ve Washingtonu, kdyby Čína začala hromadit námořní síly u pobřeží Kalifornie za účelem vojenských cvičení, demonstrovala „svobodu plavby“ v okolí zálivu Guantánamo, nebo aktivně podporovala nezávislost Havaje. Takto vypadají akce USA z hlediska Číny.

Podobné je to s tvrzením, že umělé ostrovy, které vybudovala Čína v Jihočínském moři, jsou v rozporu s mezinárodním právem. Je směšné tohle tvrzení slyšet od země, která každodenně porušuje mezinárodní právo a dokonce ani neuznává Úmluvu Organizace spojených národů o mořském právu (kterou USA často citují, když kritizují čínské projekty na budování ostrovů). Navíc Vietnam a Tchaj-wan mají podobně militarizované ostrovy v regionu, ale o nich Washington ani nepípne. Nejlepší způsob, jak zlepšit mořské prostředí v Jihočínském moři, spočívá v tom, aby námořnictvo Spojených států, Japonska a dalších zemí opustilo tento region.

Spojené státy by měly zřídit expertní skupiny, které by vypracovaly objektivní analýzu národních zájmů a neprosazovaly by verzi o konfrontaci s Čínou, která blokuje obrovskou potřebu spolupráce - od změny klimatu a mezinárodního práva, až po společný výzkum a kulturní výměnu. Spojené státy se musí učit od Číny, a naopak. Útoky na vymyšleného čínského strašáka pouze podkopávají tuto nutnou a potřebnou spolupráci.

Dennis Etler

Getting China Wrong, Yet Again vyšel 10. června 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7937-usa-spatne-informuji-o-cine-uz-zase.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Pár poznámek k útokům na tankery v Ománském zálivu… Napětí eskaluje, ale ani Írán, ani Trump na tom nemají zájem…   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 03:01:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jestli v Perském zálivu nezuří válka, tak jak tomu říkat? Čtvrtý rok agrese Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, USA, Británie a dalších zemí proti Jemenu, přičemž jsou tamní rebelové pro potřeby obhajoby agrese útočícími stranami označováni za „šíitské spojence Íránu“. A ti v poslední době v odvetě pronikají stále hlouběji na saúdské území a ostřelují raketami i civilní letiště.

Před necelým měsícem mělo podle tvrzení Saúdů, Emirátů a USA dojít na čtyřech tankerech u pobřeží Fudžajry k „sabotáži“, ale ani Saúdové, ani USA nezveřejňují žádné výsledky vyšetřování. Možná proto, že si je chtějí schovat na „příhodnější okamžik“, možná proto, že se ve skutečnosti vůbec nic nestalo. False flag. Nyní explodovaly dva tankery v Ománském zálivu, přičemž USA a Saúdové okamžitě a bez důkazů ukázali na Írán, i když japonští rejdaři vzápětí zpochybnili americkou verzi „příběhu“ o „íránských minách“ konstatováním, že na jejich tanker „letěly“ dva objekty. Tím se ostatně vysvětluje očividná nesrovnalost z projevu amerického ministra zahraničí Mika Pompea, který mluvil o minách, zatímco tanker na obrázku za ním hořel na palubě, čili vysoko nad čarou ponoru. Pompeovi ani dalším to nevadí.

Ostatně, je příznačné, že s výjimkou šéfa OSN, který má podobné proslovy v popisu marné práce, jako by nikdo ani nepožadoval „oficiální a nestranné“ vyšetření celého „incidentu“. Rusko i Čína se staví za Írán, EU vyzývá, aby se s jakoukoli akcí počkalo (asi na Godota) a vyslalo mezitím do Teheránu svou druhou nejvyšší diplomatku, aby dál jednala o uchování jaderné dohody z roku 2015. Jako by všichni byli v relativním klidu. Dva vybuchlé tankery totiž „přicházejí“ krátce poté, co se provalilo, že Organizace pro kontrolu chemických zbraní (OPCW) vědomě „pozměnila“svou výslednou vyšetřovací zprávu „Asadova chemického útoku“ v Dúmě v roce 2017, aby vina mohla být hozena na syrskou vládu. False flag. Následoval ale skutečný americký a francouzský „kárný“ raketový útok na Sýrii. A nyní samotný Pompeův projev mnohým připomněl dávné vystoupení Colina Powella, který na půdě OSN ukazoval „irácké zbraně hromadného ničení“, které neexistovaly. False flag. Který „bláha“ by v takové realitě vůbec požadoval nějaké „nestranné a objektivní“ vyšetření?

Možní podezřelí

Když íránský ministr zahraničí Džavád Zaríf mluví o útocích na oba tankery jako o „podezřelých“, svou logiku to má: K čemu by byl Íránu (nebo jeho spojencům v regionu) útok na tankery směřující do Japonska? Útoky proti zájmům Japonska, které se jako snad jediné ze „západního“ boku vždy chovalo k Teheránu přátelsky. Proti Japonsku, jehož premiér zrovna vyjednával v Teheránu o možném snížení napětí mezi Íránem a USA.

Ideální okamžik pro okřídlenou otázku „Cui bono?“

Selský rozum napovídá, že Írán z útoků na tankery žádnou výhodu nemá. Japonský premiér Šinzo Abe sice po jednáních s prezidentem Hasanem Róháním konstatoval, že byl ujištěn, že Teherán nechce jaderné zbraně a nemá v úmyslu je ani začít produkovat, ale nejvyšší íránský duchovní vůdce ajatolláh Chameneí mu prý řekl, že na základě letitých zkušeností nemá důvod Americe jakkoli důvěřovat, a proto je Abeho mise sice sympatická, ale v jádru zbytečná. Není bez zajímavosti, že Pompeo ve svém prohlášení o „íránské vině“ tvrdil, že Chameneí Abeho odmítl přijmout, což je, cudně řečeno, nepravda, neboť Chameneí „jen“ po japonském premiérovi odmítl poslat Trumpovi jakýkoli vzkaz. Abe se přesto nevzdává a má v plánu další zprostředkovatelské snahy.

Jistě, Teherán samozřejmě může sáhnout po zkušenostech z „války tankerů“ z 80. let, čistě podle logiky „když kvůli americkým sankcím nemůžeme prodávat ropu my, nebude ji z regionu prodávat ani nikdo jiný“. Nicméně, to je už hodně velká spekulace, která navíc předpokládá zvýšenou míru sebevražedných stavů íránského vedení tváří v tvář válce proti USA. Tím spíš, že za „války tankerů“ Írán své záměry otevřeně oznamoval a k útokům se hlásil, aby „všichni věděli“…

Dnes přece jen existují i jiné strany, které ve válce USA proti Íránu vidí užitek a mají strach, že by Šinzó Abe se svou zprostředkovatelskou misí mohl nakonec uspět. Třeba Julian Lee na portálu Bloomberg za „podezřelé“ nabízí Saúdy a další íránské nepřátele v Perském zálivu, zatímco Zvi Barel, vojenský analytik izraelského deníku Haarec, rovněž nechápe, proč by si měl Írán sabotovat svou vlastní politiku, ale namísto na vlastní, tedy izraelskou vládu premiéra Netanjahua, který se jako podněcovatel americké války proti Íránu hodí naprosto dokonale, ukazuje na jemenské rebely… (Mimochodem, jemenští rebelové v poslední době odpalují řízené střely na Saúdy, posílají na Saúdskou Arábii bezpilotníky, pohybují se po jejím území a strategické body, které na saúdském území ovládají, se už počítají na stovky. Jak je to všechno ale možné, když Saúdové se svými spojenci dál pokračují v námořní blokádě Jemenu, dál kontrolují jemenský vzdušný prostor, dál neprodyšně kontrolují hranici s Ománem, jedinou, kterou Jemen má – s výjimkou té saúdské. Čili, odkud se v zablokovaném Jemenu a navíc v rukou rebelů neustále berou novější a modernější zbraně a technika? Odkud, když ne přes saúdskou hranici? A co to vlastně znamená pro samotnou Saúdskou Arábii?)

Ať tak či tak, diskutovat o okolnostech nejnovějších událostí, je naprosto legitimní. Akceptovat Pompeovu „íránskou vinu“ bez jakýchkoli důkazů, jen na základě „čirého nadšení“, pak znamená přidat se k Británii, Saúdům a Emirátům, jediným třem státům světa, které se za Pompea až dosud otevřeně postavily. Bez důkazů, zato s neotřesitelnou jistotou tvůrců False flag. Podivní bratři v triku, ti Britové se Saúdy a Emiráťany, mimochodem.

Tereza Spencerová

Zdroj: https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-par-poznamek-k-utokum-na-tankery-v-omanskem-zalivu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu asi někomu šibe   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 02:55:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německo patří mezi nejsilnější státy na světě, to mu nelze upřít. Stejně tak jejich pořádkumilovnost a preciznost. Ale na druhé straně tam dostává stále více zelenou cosi, co velmi otřásá těmi, kteří preferují tradiční rodiny.

Motto "Tvou stráží stane se důvtip, rozumnost tě bude chránit. Ochrání tě před zlou cestou, před každým, kdo proradně mluví." (Přísloví Šalomounova, První sbírka, Paterý užitek moudrosti, 2.11, 2.12)

Německo patří mezi nejsilnější státy na světě, to mu nelze upřít. Stejně tak jejich pořádkumilovnost a organizační smysl. Ale na druhé straně tam dostává stále více zelenou cosi, co velmi otřásá těmi, kteří preferují tradiční rodiny.

To, že se současný životní styl mnohých lidí podepisuje na prostředí, v němž děti vyrůstají, je neoddiskutovatelné. Tolik svobodných matek není žádným přínosem. Dítě se má narodit v manželství, má žít v úplné rodině, má vědět, kdo je jeho mámou a tátou. Tak tomu odjakživa bylo. Jenže doby se mění, tradiční model rodiny byl zbořen, mnohé děti trpí citovou deprivací díky neuspokojivému "rodinnému" prostředí, z čehož plyne, že potřebují odbornou pomoc. Čekárny psychologů a psychiatrů jsou naplněny k prasknutí.

Není příjemné, když do svých životů necháváme vstupovat něco, co se příčí přírodě. I když hodnotím západní demokracie kladně, jedno kritické jim musím vytknout. A je to jejich vztah k rodině. V Německu si v tomto směru vedou přímo zběsile. Jen považte, od roku 2017 zavedli manželství pro všechny, od roku 2018 se lze zařadit mezi tzv. třetí pohlaví. A aby absurdita pokračovala dál, ministerstvo pro rodinu navrhuje používání rodič 1 a rodič 2, čímž budou z povědomí lidí mizet slova matka a otec. Není toto zvrácenost?

Mnoho lidí u nás se cítí přinejmenším rozmrzelých, nejsou spokojeni se vším, co se u nás děje. Představa, že do naší země dorazí německé trendy, které podkopávají tradiční pohlaví i rodinu, bude pro mnohé nepřijatelná. Takové změny jsou již svou podstatou nemocné a opravdu se divím, proč se nepreferuje tradiční model rodiny, proč se nepodporují více tradiční manželství, platí i o pohlavích. Jak budeme vyplňovat kolonku o svém pohlaví, když někam budeme cestovat? Nejsou na světě všichni padlí na hlavu, aby zaváděli třetí pohlaví a aby zrušili oslovení mami a tati. Něco takového si Německo může nechat a doufejme, že nebude v této scestnosti podporováno. To už by se pak byla celá lidská civilizace neodmyslitelně ocitla na dně propasti, kam se vinou vlastní hloupostí dostala...

Autor: Helena Vlachová

Zdroj: https://helenavlachova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=717604
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNež důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 02:42:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.

Jeden by se skoro bál, kdy bude označena za fake-news, jak to tak dnes módně bývá s „jinými“ a nepohodlnými názory, že... Zpráva totiž nechválila, a to politici nemají rádi. Rada se nelekla. Tento týden vyšla nová zpráva Národní rozpočtové rady. Ani tu si vláda za rámeček nedá.

Zatímco v první zprávě Rada tvrdila, že v roce 2068 dosáhne dluh veřejných financí 230 % HDP, ve druhé je k vládě kapku milosrdnější a tvrdí, že dluh bude v roce 2069 činit „jen“ 222 % HDP. Za rozdílem čísel ovšem nestojí zlepšení vlády – stojí za ním jen to, že Rada využila aktualizované demografické projekce, která vyznívá pro český národ příznivěji. Čímž ovšem ty dobré zprávy konči: Dluh 222 % HDP nemají ani v Řecku! Takové číslo je naprosto katastrofální.

Řečeno jinak: Politici se z první zprávy nepoučili. Co by se poučovali? Jsou neomylní, všemu rozumí nejlíp. O tom ostatně svědčí prohlášení ministryně sociálních věcí Jany Maláčové z března: „Velkou reformu, která ze dne na den změní celý systém, nepotřebujeme. Také to v ČR neumíme dělat - koneckonců historie to potvrzuje. Co ale potřebujeme, je průběžná, kontinuální adaptace celého systému, protože naše společnost se mění.“

Zpráva Rozpočtové rady je však alarmující. Cituji: „České veřejné finance zůstávají i nadále dlouhodobě neudržitelné...“ Jeden by předpokládal, že proto taky vznikla důchodová komise, aby věc vyřešila. Jenže paní ministryně nevidí problém v trendu a neudržitelnosti důchodového systému, ale v tom, že lidem prý podle ní nejvíc chybí „pocit spravedlnosti“. Komise proto místo faktu, že bez akce máme skončit s horším rozvratem veřejných financí než Řecko, bude řešit hlavně gender. Krapet mimo mísu. Pštrosí hlava v písku. Hospodář podpalující své stavení pro tu trochu efektní podívané plné barevných jiskřiček.

Vláda Radu zjevně ignoruje. A jelikož paní ministryně evidentně nemá s dluhem problém, v dubnu prohlásila, že by se průměrná penze měla v roce 2021 zvýšit o 800 korun, aby dosáhla plánovaných 15 tisíc korun. Už dokonce ví, kde na to vezme. Půjdou na to prý peníze ze zavedení digitální daně a zvýšení některých spotřebních daní. Pěkné vzdušné zámky. Ani jednu slibovanou korunu vláda ještě nemá, ani neví, jestli mít bude, ale už je rozdává. ANO a ČSSD provádějí tu nejpopulističtější politiku, jakou jsme zatím kdy v ČR viděli.

Rada ukazuje, že česká populace stárne a bude hůř. Zatímco nyní činí podíl osob ve věku 65 a více let na celkové populaci 19 %, během příštích 50 let vzroste až k 30 %. Počet důchodců začne prudce růst zhruba za 15 let. Zatím připadají na člověka staršího 65 let tři pracující lidé, v roce 2059 to bude podle demografů něco málo přes 1,5 pracujícího. Neboli pracující budou muset platit na důchodce dvakrát víc než dnes. Výdaje na důchodový systém porostou nad únosnou mez. Systém potřebuje změnu nastavení, ne genderové pohádky. Hledat nové peníze v genderových teoriích je asi tak chytré jako jít sáňkovat na Václavák.

Rozpočtová rada dokazuje, že pro naši fiskální politiku je charakteristická takzvaná procyklická expanze: To znamená, že vláda nás (zbytečně) zadlužuje v době, kdy ekonomika roste. Stačí se podívat na poslední čísla o vývoji státního rozpočtu. Za prvních pět měsíců letošního roku má stát deficit rozpočtu -50,9 mld. Kč, vloni ve stejnou dobu to bylo jen -23,1 mld. Kč. Hlubší květnový deficit byl naposledy v roce 2012. A ekonomika dosud roste. Sice už mnohem pomaleji a dál brzdí, ale ještě roste. Neboli neměli bychom mít deficit žádný.

Předpokládám, že vládní politici budou opět Rozpočtovou radu kritizovat. Přijdou s tím, že její očekávání jsou nerealistická. Do jisté míry se s takovou námitkou souhlasit dá. Rada totiž dělá výhled na 50 let. A upřímně -tak daleko žádný prognostik nevidí. Vůbec si netroufnu říct, jak nás tou dobou ovlivní roboti nebo jestli tou dobou už nebudeme všichni mluvit čínsky. I demografická prognóza na tak dlouhou dobu stojí na vodě. Nikdo třeba neví, kolik migrantů přijde, ať už kvůli válečným konfliktům ve světě či suchu v Africe. Přesto je dobře, že zpráva vznikla. Zkrátka protahuje stávající trendy a ukazuje, kam bychom došli, kdyby...

Je jasné, že během dalších padesáti let systém nějakzměněn bude. Že si to sám vynutí. Že tedy alarmující závěr zprávy nakonec naplněn nebude, protože ještě než k tomu stihneme dojít, narazíme a budeme musetna důchody někde vyštrachat víc peněz, nemají-li být důchodci bezdomovci. Taky je ale jasné, že čímdřív systém změníme, tím míňto bude bolet. Což je mezi řádky vlastně to hlavní poselství, které autoři zprávy přinášejí.

Politici se ovšem stále tváří, že ve funkci nejsou proto, aby něco dělali, ale proto, aby rozdávali koblihy. Pro důchodovou reformu zatím vláda udělala jen to, že vytvořila důchodovou komisi. Všechny další kroky budou nepopulární, proto je odkládá na jiné vlády. Jenže volby teď budou každý rok, a tak žádná reforma nebude. Neboli pak to bude bolet.

Autor: Markéta Šichtařová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 02:38:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulý týden se vzbouřili imigranti v detenčním centru v italském Boville Ernica. Chtěli lepší jídlo, lepší ubytování a zejména kapesné, které bylo v centrech s méně než 50 osobami nahrazeno naturáliemi, aby imigranti nezneužívali peníze ke kriminální činnosti (překupnictví drog apod.).

Všech sedm imigrantů se v detenčním centru zabarikádovalo, personál zmlátili a nechtěli jej dál pouštět dovnitř. Zařízení museli « vybojovat » zpět těžkooděnci. I potom nicméně jeden rozběsněný Nigeriec se vrhl na čtyři policisty a než ho zpacifikovali dva z nich zranil. Všech sedm imigrantů bylo obviněno.

Zdroj: https://news.fidelityhouse.eu/cronaca/frosinone-gli-immigrati-vogliono-pure-soldi-e-si-scontrano-con-i-poliziotti-418097.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBelgičané se v zaimigrované a islamizované Belgii už necítí doma   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 02:37:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle průzkumu Pew Research Center více než 2/3 nemuslimských původních Belgičanů, konkrétně 37%, se už ve své zaimigrované islamizované zemi necítí doma, resp. jako bezzemci. Teměř polovina, 4 Belgičané z 10, to cítí tak, že jim muslimští spoluobčané chtějí vnutit islám. Pětina Belgičanů nepochybuje, že muslimové podporují násilné extrémistické skupiny.

Není divu, že belgičtí občané patří v Evropě (byť už s křížkem po funusu) k nejprotiimigrančtějším a bezmála polovina by chtěla počet imigrantů snížit. Žel to ale spíš vypadá na snižování počtu Belgičanů...

Zdroj: https://www.7sur7.be/belgique/un-belge-sur-trois-se-sent-etranger-dans-son-propre-pays~a99711c1/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Kdo vystřídá Babiše? Jejich sponzoři?“ Bašta zaútočil na Milion chvilek   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 02:25:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se vyjádřil k aktuální otázce demonstrace proti českému premiérovi. Politik si mysli, že takové „postdemokratické” protesty jsou následky „západního paradoxu“ a nepřinášejí žádnou alternativu. Uvádí portál První zprávy.

Bašta poznamenává paradox západní civilizace, která postupem času mění svůj vysoce chválený ideologický směr nebo myšlenku na přesný opak. V Česku našel politik také svůj příklad: vzpomíná, jak na Letné v roce 1989 probíhaly demonstrace pro svobodné volby, ale zdůrazňuje, že dnes na Václaváku lidé protestují proti jejich výsledkům.

„Kruh se uzavřel, po konci unavené totality jsme si dvacet let vyzkoušeli, jaké to je žít v demokracii a posledních deset roků pomalu zabředáme do něčeho, co se někdy nazývá postdemokracie,“ cituje Baštu portál.

Politik se pak zamyslel nad těmito demonstracemi, které probíhají v Česku od dubna. Podle Bašty není jasné, co se stane, pokud Milion chvilek uspěje.

„Zatím nám neřekli, co se stane, když budou úspěšní a definitivně zlikvidují systém nezávislé justice a zařídí doživotní funkční období několika státním zástupcům. Ani co bude po možné demisi premiéra, po které tak volají? Kdo jej má vystřídat? Jejich sponzoři, kvůli kterým mají transparenty v angličtině? Co udělají, když předčasné volby dopadnou skoro stejně jako před dvěma lety? Ba možná z jejich pohledu hůř. Sněhurka ANO zůstane, ale trpaslíků asi už nebude osm. Někteří budou mít problémy s Trikolorou, jiní zase doplatí na to, že po posledních volbách nezdravě zezelenali, takže převlek za piráty už není věrohodný. Další jedou na saních z kopce a nestihli zabrzdit před pětiprocentní hranicí,” uvádí Bašta.

Podle politika však může nastat další scénář, který pokazí plány organizátorů: možná časem lidi zkrátka přestane bavit demonstracie. Jako historický příklad uvádí táborové hnutí v českých zemích (od roku 1868 až po rok 1871), které celkem 143 krát protestovalo proti rakousko – uherskému státoprávnímu vyrovnání. Císař se ale nepodrobil, nevydržela tehdy ani politika pasivní rezistence. Jako další příklad opakovaných demonstrací Bašta uvádí Žluté vesty, doufá ale, že Milion chvilek nepůjde ve stopách Francouzů.

„Demonstrace podobného typu považuji za symptom postdemokracie. Nepřinášejí žádný alternativní politický program, zaměřují se jen proti osobám (leckdy dost nelogicky) a velmi připomínají desetiminutovky nenávisti z románu 1984 George Orwella. Ovšem již před 150 lety císař dobře věděl, že se proti něčemu podobnému zasahovat nemá. Stačí počkat, až je to přestane bavit,“ podotkl Bašta.

Zdroj: První zprávy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAnkara nepřijme americké požadavky ohledně S-400   
Pridal tk Pondělí 17 červen 2019 - 02:19:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Čavušoglu prohlásil, že Ankara neustoupí tlaku USA kvůli smlouvě s Ruskou federací ohledně získání ruských protiletadlových raketových systémů S-400.

„Ankara nepřijme požadavky USA ohledně systému protivzdušné obrany S-400,“ řekl Čavušoglu v neděli během návštěvy provincie Hatay, která sousedí se Sýrií.

Navíc dodal, že Turecko má svoji zahraniční politiku.

„Ano, jsme členy mnoha mezinárodních organizací. Naše členství v mezinárodních organizacích nebo rozvoj bilaterálních vztahů s (určitými) zeměmi jim (USA) nedává právo zpochybňovat naši zahraniční politiku,“ dodal.

Navíc poukázal na to, že pokud se USA obávají možných nevýhod Turecka s využitím ruských systémů, pak má Washington možnost diskutovat o svých obavách v pracovní skupině, kterou Ankara navrhla již dávno.

Dříve v Ankaře zdůraznili, že neustoupí od nákupu S-400. Spojené státy prohlašují, že sytém S-400 je neslučitelný se standardy NATO, vyhrožují sankcemi za jejich případný nákup a opakovaně uvedly, že mohou prodloužit nebo zrušit proces prodeje nejnovějšího letadla F-35 Tureckem.

Jak již dříve uvedl časopis Foreign policy s odkazem na dopis ze dne 6. června, hlava Pentagonu Patrick Shanahan napsal tureckému ministrovi obrany Hulusi Akarovi, že turečtí piloti studující v USA stíhačky F-35 by měli opustit zemi před 31. červencem, a že nepřijmou nové piloty pro výcvik.

Washington se tímto způsobem neustále pokouší přesvědčit Ankaru, aby situaci s Moskvou (od podepsání smlouvy v roce 2017) vyřešila a znovu pohrozila tím, že zablokuje dodávky letounů F-35 a uvalí sankce na zemi.

Dříve turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sdílel, že diskutoval o smlouvě ohledně S-400 s jeho ruským protějškem a řekl, že dodávka systémů by mohla začít již v první polovině července.

Ruský systém S-400 Triumf

USA aktivně vyvíjí tlak na Turecko, aby opustilo dohodu ohledně S-400. Kvůli tomu Turecku vyhrožují různými sankcemi, od vyloučení z NATO až po zmrazení dodávek stíhacích letounů F-35. Washington tvrdí, že systémy nebudou kompatibilní se zbytkem vybavení NATO a že S-400 může odhalit slabiny F-35 Moskvě.

Navzdory nátlaku Ankara tvrdohlavě trvá na tom, že bude pokračovat s dohodou S-400 a nabídla vytvoření pracovní skupiny s Washingtonem, která by zpochybnila veškeré obavy ohledně tohoto návrhu. USA ale s tímto návrhem nesouhlasí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mEV2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2287 sec,0.0577 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,632kB