Úterý 18 červen 2019
Jiří Vyvadil: Jděte do předčasných voleb, pane Babiši, je čas…   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 04:23:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sebastián Kurz, bývalý nejmladší kancléř Rakouské republiky, je snad největší stratég a politický taktik v Evropě. Zcela vědomě vyvolal největší krizi v dosavadní historii Rakouska i za cenu svého dočasného pádu, který musel předpokládat, aby dosáhl předčasných voleb v září tohoto roku, kdy má velkou naději na triumfální úspěch.

Každý, kdo sleduje politiku tento příběh zná. Po zveřejnění kompromateriálu a filmu z údajného jednání s dcerou jakéhosi ruského oligarchy vicekancléře a předsedy koaličních Svobodných Stracheho, přijal Kurz v hysterické mediální atmosféře jeho demisi, aby následně odmítl koalici s oněmi Svobodnými, která doposud prosadila silné omezení migrace, vyhroceného islamismu a vlastně byla velmi úspěšná, ale odmítl se i vrátit k dřívějšímu partnerovi sociálním demokratům a s úsměvem na rtech si nechal vyslovit nedůvěru s tím, že již předtím dojednal s prezidentem van Bellenem, že předčasné volby se budou konat v září tohoto roku.

Budilo to dojem politické sebevraždy, ale odvaha čelného úderu, kdy se zdánlivě neohlížel nalevo a napravo, způsobila, že podle kumulovaných výsledků poll od polls na portálu Politico, mají jeho lidovci podporu 37%, socialisti, kteří vyvolali hlasování o nedůvěře a bývávali stranickou jedničkou v Rakousku, neskutečně nízkých 22% a Svobodní 19%... Zbývá dodat, že liberálové (NEOS) a zelení (Grüne) mají po 9 %. V podstatě rozbil své protivníky a zdá se, že bude určovat pravidla hry po zářijových volbách.

Sebastián Kurz tak docílil situace, kterou u nás má Andrej Babiš v podstatě trvale k dispozici a je nepochopitelné, že ji dosud nevyužil.

O to směšnější je, že naše vykřičená opozice chce nyní vyvolat hlasování o nedůvěře vlády.

Nic lepšího se Andreji Babišovi nemohlo stát. Nebyl by to on, kdo by způsobil předčasné volby. Byla by to hloupost opozice.

Uprostřed hlasování by Andrej Babiš měl zavelet k vyslovení nedůvěry této vládě.

Vláda by padla a nastal by chaos.

Z logiky věci platí, že KSČM i nadále je ochotna vládu tolerovat a SPD rovněž, za podmínky, že ČSSD nebude ve vládě…

Dá se tedy očekávat, že poté, co jej jistě prezident znovu pověří funkcí premiéra, bude moci vytvořit vládu složenou plně a výhradně dlesvých představ.

V každém případě by to byl politický triumf nad opozicí a i Chvilkami, kteří vyvolali tuto krizi s cílem odstranit Babiše, ale on by naopak posílil.

Ale i to je málo.

Sebastián Kurz by to jistě dotáhl do dokonalosti. Po jmenování premiérem by obratem předstoupil před Sněmovnu a nechal si nevyslovit důvěru a po třetí by tak učinil po svém jmenováním předsedou Sněmovny.

A to nemluvím o tom, že by se Sněmovna v částečném depresivním deliriu mohla usnést o svém rozpuštění.

Předčasné volby by odstranily chorobný stav, kdy opozice na jedné straně stále bude křičet, že Babiš nemusí být ve vládě, ale zároveň nikdy nedá hlasy, aby se mohla ujmout vlády.

A co takhle předčasné volby někdy onen víkend před 17. listopadem? Bylo by to symbolické a rozumné. Troufám si tvrdit, že účast by byla možná 70 %.

A alespoň by bylo černém na bílém, zda v této zemi vítězí nenávistní liberální havlisté a nebo lidé chtějí konečně začít svobodně po 30 letech znovu.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStudie: brutální islamizace v britských věznicích   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 04:16:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Studií realizovanou ministerstvem spravedlnosti ve spolupráci s Birminghamskou univerzitou byl jen potvrzen dávno známý fakt, že v britských věznicích probíhá násilné obracení na islám a verbování do Islámského státu. Z výpovědí několika desítek vězňů a bachařů vyplývá, že muslimské gangy lstí, šikanou, ostrakizací a bitím obracejí zejména nováčky na islám a odpřísáhnutí věrnosti Islámskému státu. Z věznic tak vycházejí noví a noví odhodlaní teroriské-bojovníci islámského státu.

Vůdci vězeňských gangů bývají právě odsouzení bojovníci Islámského státu, kteří požívají nejvyšší autoritu. Svou zkušeností to potvrzuje i vězeňský pastor Paul Song navštěvující věznici v Brixtonu. Křesťanští vězni jsou konfrontováni, atakováni a je jim bráněno chodit na bohoslužbu, muslimští vězni bohoslužby sabotují, ruší zastrašováním a vykřikováním své islámistické propagandy.

Zdroj : https://www.gov.uk/government/publications/exploring-the-nature-of-muslim-groups-and-related-gang-activity-in-3-high-security-prisons-findings-from-qualitative-research


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOstřelování ozbrojenců v provincii Aleppo vedlo ke smrti 11 civilistů a 15 zraněných   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 04:13:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojenci stříleli z minometů osadu Kudekhi v syrské provincii Aleppo. 11 civilistů bylo zabito, 15 bylo zraněno, uvedl to na brífinku generálmajor Alexej Bakin, hlava ruského Centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii.

„Osada Kudekhi v provincii Aleppo byla vystavena ostřelování z pozice ozbrojenců teroristické skupiny Hayat Tahrir ash-Sham (bývalá organizace Džebkhat al-Nusra, zakázaná v Ruské federaci) v blízkosti vesnice Khan-Tuman, ve které v důsledku ostřelování zemřelo 11 civilistů a 15 jich bylo zraněno,“ řekl.

Navíc militanti ostřelovali osady provincie Latákie a Hamá.
Dodává se, že v předešlém dni zástupci Ruského centra pro usmíření znesvářených stran provedli jednu humanitární akci ve vesnici Darayya (provincie Damašek) a jednu charitativní akci v regionu Mogambo (město Aleppo).

Dříve bylo oznámeno, že 12 lidí bylo zabito a více než 15 zraněno po útoku na vesnici v syrské provincii Aleppo. Tehdy místní zdroj z místní policie řekl, že útok zabil syrského vojáka a zranil několik žen a dětí. Útok také způsobil značné škody na majetku.

Sýrii už od roku 2011 trápí občanská válka a vládní síly bojují proti mnohým opozičním skupinám a také proti militantním a teroristickým organizacím.

Koncem dubna zvýšili teroristé počet útoků na syrské provincie Hamá, Aleppo a Latákie. Pokusili se také zaútočit na pozice syrské armády v regionu. Vládní síly reagovaly zesílením útoků na teroristy, kteří zůstali v Idlibu. Minulý týden Rusko zahájilo dohodu o úplném zastavení nepřátelských akcí v deeskalační zóně Idlib.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mFyT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší provokace! Su-27 zachytily americké bombardéry v blízkosti ruských hranic   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 04:10:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stíhačky Su-27 zachytily americké bombardéry B-52N, které se blížily k ruským hranicím z Černého a Baltského moře. Informovalo o tom Národní centrum pro obranu.

„Dne 17. června 2019 posádky ruských stíhaček Su-27 zachytily strategické bombardéry B-52H amerického letectví, které se blížily ke státní hranici Ruské federace směrem od Černého a Baltského moře,“ uvádí se ve zprávě.

Zpráva dodává, že bombardéry neporušily hranice. Ruská letadla provedla jejich zachycení souladu s mezinárodními předpisy.

V dubnu ruská armáda uvedla, že během průzkumných misí v blízkosti vzdušného prostoru země zachytila 20 zahraničních letadel. Nebyly však zaznamenány žádné případy průniku.

V poslední době se činnost zahraničních výzvědných letadel a dronů v blízkosti ruských hranic a vojenských objektů stala mnohem intenzivnější. Zahraniční vojenské letouny se pravidelně objevují nad Baltským mořem, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraje a také kolem ruských základen v Sýrii.

Již v březnu byly na hranicích Ruska zaznamenány časté lety jaderných strategických bombardérů Boeing B-52H. Ruské ministerstvo obrany opakovaně vyzvalo Washington, aby s podobnými operacemi přestalo, ale Pentagon tuto žádost odmítl.

Minulý týden zahájilo 16 členských zemí NATO vojenské cvičení Baltops-2019. Cvičení se účastní Belgie, Německo, Spojené království, Dánsko, Španělsko, Lotyšsko, Litva, Norsko, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, USA, Turecko, Estonsko, Finsko, Francie a Švédsko.

Začátkem tohoto měsíce oznámil americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci s polským prezidentem Andrzejem Dudou, že USA pošlou do Polska dalších 1000 vojáků. Duda také navrhl, aby USA v Polsku zřídily stálou základnu, a Trump tuto nabídku přijal. Moskva odpověděla tím, že v případě útoku z polského území proběhnou odvetná opatření.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mFtS
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán odhalil velkou kybernetickou špionážní síť CIA   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 04:04:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránská zpravodajská služba odhalila činnost kybernetické sítě, která působila pod kontrolou CIA. Informoval o tom Ali Šamchani, tajemník Nejvyšší rady národní bezpečnosti Íránu.

„Před nějakou dobou naší rozvědkou byla objevena jedna z nejsofistikovanějších sítí CIA, která se podílela na kybernetické špionáži a byla důležitou součástí operačního potenciálu CIA v cílových zemích pro USA. Sít byla zasažena,“ uvedl Šamchani pro státní televizi.

Írán podle něj sdílel potřebné informace o této skutečnosti s dalšími partnerskými zeměmi, kde síť CIA působila, což vedlo k „identifikaci, zadržování a potrestání řady špiónů v různých zemích“.

Zpráva se objevuje na pozadí obvinění Íránu z útoku na tankery v Ománském zálivu ze strany USA. Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavad Zafir prohlásil, že tato obvinění z útoků na tankery jsou bezdůvodná.

„Podezřelé činy v Ománském zálivu proti ropným tankerům (...) se zdají být doplňkem k (pozn. americkým) ekonomickým sankcím, protože sankce úspěch neměly,“ řekl mluvčí íránského parlamentu Ali Larijani.

Íránská a arabská média ve čtvrtek oznámila, že v Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery - Front Altair a Kokuka Courageous. Podle některých údajů to byl torpédový útok, jehož následkem došlo na lodích k výbuchu a požáru.

Tato verze však není oficiálně potvrzena. Všichni členové posádky napadených lodí byli evakuováni na území Íránu. Podle údajů majitele jednoho z tankerů bylo na palubě Front Altair 11 Rusů, nikdo z nich nebyl zraněn.

Napětí ve vztazích

V posledním měsíci se situace ve vztazích mezi USA a Íránem značně vyostřila. Americké úřady zavedly tvrdé sankce proti klíčovým odvětvím íránského hospodářství, a i nadále zesilují sankční tlak. Podle všeho je cílem Washingtonu „změna chování“ islámské republiky. USA také označily Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. V reakci na to Írán uznal Centrální velení ozbrojených sil USA (CENTCOM) teroristickou organizací a samotné Spojené státy pak označil za „stát podporující terorismus“.

Následně poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton oznámil, že USA posílají k íránským břehům letadlovou loď Abraham Lincoln a bombardéry. Podle jeho slov tím Washington dává „íránskému režimu jasný a nepochybný signál o tom, že jakýkoli útok na zájmy Spojených států nebo jejich spojenců bude nelítostně odražen“.

Prezident USA Donald Trump přitom prohlásil, že doufá, že se povede zabránit válce s Íránem. Stejně tak i íránský duchovní vůdce Alí Hameneí prohlásil, že Írán nehodlá válčit s USA. Podle jeho slov však bude i nadále klást Washingtonu odpor.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mFwr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická propaganda aneb Výroba záminek ke zločinné válce, už opět   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 03:58:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Hormuzském průlivu došlo k útoku na dvě plavidla přepravující ropné produkty (norský a japonský tanker). Válečné propagandě Říše Zla je jasné, že za útokem stojí Irán. Prohlásil to fanatický neo-konzervativec Pompeo. Obrázky ve stylu Colina Powella a jeho pověstných „nezvratných“ „důkazů“ iráckých zbraní hromadného ničení zatím Pompeo nepředložil, ale hned jak Pompeo a jeho tým ořežou pastelky, tak nám něco namalují. Novináři, ti známí hlídací psi demokracie, zahýkají blahem jako oslíci neo-totality, a hned vzápětí se rozběhne naplno propaganda o nutnosti humanitárně vyvraždit několik set tisíc obyvatel Iránu.

Už nyní mordorská válečná propaganda hýká do světa „Írán neplní jadernou dohodu. Zčtyřnásobil produkci nízko obohaceného uranu“. Jde ovšem o dohodu, která jde nadstandardně vysoko nad rámec Smlouvy o nešíření jaderných zbraní, a její nedodržení Íránem tak stále nedává žádný základ pro jakoukoli oprávněnou kritiku nebo podezřívání Íránu. Navíc jde o dohodu, kterou samotný US mordor vypověděl. A to navíc poté, co tuto smlouvu nikdy US mordor ani nezačal dodržovat – Írán snížil svoje obohacování uranu v souladu se smlouvou a zásadně nad rámec povinností ze Smlouvy o nešíření jaderných zbraní, a USA ani nezačaly plnit SVOJE ZÁVAZKY Z TÉTO SMLOUVY.

Ale s obrázky a jinými emerickými nezvratnými důkazy se to nějak vleče - v USA buď nejsou k dostání ořezávátka, nebo v rámci multikulturní, moderní podoby vzdělávacího systému zmizela náročná dovednost jak ořezat pastelku.

Místo namalovaných obrázků zlého Íránce útočícího na tanker v Hormuzském průlivu zatím máme „nezvratný“ „důkaz“ z Halyvůdu. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/teheran-tanker-ropa-omansky-zaliv-usa.A190614_064636_zahranicni_jumi Na videu, které zveřejnil americký režim, je vidět člun u boku velké neidentifikované a neidentifikovatelné lodi. Na člunu je skupina nějakých lidí, která se patlá s něčím na boku zmíněné kdovíjaké velké lodi. Válečná propaganda Mordoru tvrdí, že na videu je skupina íránských vojáků, kteří z boku napadeného tankeru odstraňují minu, která byla vyrobena v Íránu, nevybuchla a tak by usvědčila Írán z útoku na tanker.

Zajímavé je, že íránská armáda umisťuje miny k potopení plavidla nad čáru ponoru. Jde zřejmě o nějakou obzvlášť zákeřnou íránskou taktiku. Ještě štěstí, že se nechají íránští vojáci při odstraňování důkazů při tajném teroristickém útoku tak ochotně nafilmovat americkým kameramanem z naprosté blízkosti. Možná mu i dali autogram.

Na Írán jsou už několik let uvaleny nelegální, protiprávní a zcela nelegitimní sankce ze strany Mordoru. Tyto sankce trvají i přesto, že Írán před lety podepsal a plně dodržoval nadstandardně přísnou dohodou o omezení programu jaderného výzkumu (a to i pro mírové účely; výrazně nad rámec toho, co je běžně po každé zemi požadováno v rámci dohody o nešíření jaderných zbraní).

Írán, země v rámci muslimského světa a daného regionu nadmíru tolerantní a s velkým respektem k lidským právům, včetně práv žen (nesrovnávejte s Evropou, srovnejte se Saudskou Arábií, Kuvajtem, Bahrajnem, Afghánistánem, který již 18 let usáci „demokratizačně osvobozují“ apod.). Írán, země nezničená americkou agresí, nerozvrácená, nezdevastovaná, fungující. A proto je Írán stejný cíl americké agrese jako fungující a na africké poměry nesmírně tolerantní a prosperující Libye za Kaddáfího. Írán, země nepodporující a nevychovávající teroristy (na rozdíl od Saudské Arábie, věrných spojenců US Mordoru, a nebo na rozdíl od „svobodného“ Afghánistánu, nebo koneckonců na rozdíl od samotných USA, které roky podporují islámské teroristy z AlKajdy a z Islámského státu v Sýrii). Írán, který si dovolil zapojit se v Sýrii do bojů proti Mordorem milovaným teroristům z Alkajdy a z Islámského státu.

Írán, země, která je prvkem stability v regionu a tedy narušuje US strategii „rozvrat sousedů Ruska, rozpoutání válek na hranicích Ruska, které budou vyčerpávat Rusko, třebas i jen nepřímo“. Írán, země odolávající US mordorské strategii „rozvrátit, zničit, poškodit všechny ostatní, když už nemáme na to vyhrát pozitivním způsobem“.

Írán se snaží o ekonomické vztahy s ostatními zeměmi. Například nedávno byl na návštěvě Íránu japonský premiér. Aby Írán zpečetil vzájemné dobré vztahy, zaútočil a pokusil se potopit japonský tanker. Tak to alespoň tvrdí USA. A USA nikdy nelžou.

12. června navštívil japonský premiér Írán a jednal na nejvyšší úrovni – podle komentářů (např na BBC - https://www.bbc.com/news/world-asia-48578314) mj. o možnostech, jak by mohlo Japonsko znovu začít dovážet íránskou ropu, protože Japonsku vadí americké sankce proti Íránu. 13. června ráno někdo zaútočí v Hormuzském průlivu na japonský tanker. No to byl určitě Írán. ;-) Na Putinův rozkaz, pod vlivem ruské reklamy na Facebooku. ;-)

Japonská posádka tankeru viděla zcela zřetelně dva rychle letící objekty, které zasáhly tanker a vybuchly. Podle emerického videa, na kterém je vidět „odstraňování nevybuchlé íránské miny“, šlo zřejmě o speciální íránské létající podmořské miny s raketovým motorem, které se automaticky umisťují nad čáru ponoru. Na japonském tankeru se také možná časem najdou stopy Novičoku. A kuchaři na japonském tankeru při íránském útoku možná také umřelo morče.

No. Já myslím, že debilita autorů těchto scénářů propagandy je už opravdu do nebes volající. Negramotní pasáci koz ze Somálska jsou vydáváni za univerzitně vzdělané lékaře a jaderné vědce ze Sýrie. Pětatřicetiletí silní muži z Afriky jsou umisťování na základní školy jako „nezletilé děti“. Pohlaví si může každý vybrat podle momentální nálady.

Znásilnit nezletilou dívku nebo chlapce je roztomilé kulturní obohacení, pokud je pachatelem muslim nebo migrant nebo obojí. Sáhnout v kině v pubertě dívce na koleno je znásilnění, pokud se nedochoval písemný notářsky ověřený souhlas dané dívky, když se tedy takového strašlivého zločinu dopustil kluk-běloch. Skripala otrávili ruští agenti Novičokem, který mu natřeli na kliku u dveří, nebo vlastně na kliku u auta, nebo vlastně nastříkali z lahvičky parfému rovnou do obličeje, nebo vlastně přimíchali do pohanky, nebo vlastně nastříkali do klimatizace v autě, nebo vlastně umístili do tajné nádobky v kufru, nebo vlastně...no nebo vlastně ještě asi tak padesát jiných verzí. Duševně nemocná dívka bude určovat globální ekonomickou politiku, protože pouhým okem vidí molekuly kysličníku uhličitého a pouhým okem vidí, jak se kysličník uhličitý valí krajinou a ničí přírodu.

Do nejmodernějšího dopravního letadla dáme speciální bezpečnostní software, díky kterému je letadlo neovladatelné a padá, ale to nevadí, opravovat se to bude až za dva roky, při příštím updatu softwaru. V rámci ekologického programu EU začneme pěstovat řepku, abychom spotřebováním 3 litrů běžné nafty vyprodukovali jeden litr bionafty, čímž prý snížíme svoji závislost na ropě. Vytvoříme a uzákoníme technicky nesplnitelné emisní normy, a když se ukáže, že existující absurdní normy nejde splnit, tak je ještě zpřísníme. Máme zkušenost, že jakýkoli software občas přestane fungovat nebo funguje zmateně, tak EUzákoníme, aby všechna auta v budoucnosti měla software, který umožní plné převzetí jejich řízení báječným softwarem – přesně podle zákonů EU tak pojem Blue death ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Modr%C3%A1_obrazovka_smrti ) nabude zcela novou dimenzi.

Ach jo.

Michal Brand


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMáme fašistický senát   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 03:50:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy bylo oznámeno, že Senát České republiky odmítl nominovat členkou Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), spisovatelku a signatářku Charty 77 Lenku Procházkovou.

Do rady ji už po druhé (poprvé se tak stalo v dubnu 2017), navrhl prezident Zeman a Senát její nominaci už podruhé odmítl, když ze 66 odevzdaných hlasů obdržela kladných hlasů jen devět. A druhý den, to je ve čtvrtek, kdy se hlasování opakovalo, se tento počet kladných souhlasných hlasů snížil dokonce už jen na hlasů osm.

Na první pohled jde o záhadu. Nebylo totiž za totality v českých a moravských krajích disidentky známější a bojovnější, než byla právě Lenka, dcera předčasně zesnulého disidentského spisovatele a autora známé filmové povídky Ucho. A nyní Senát, tento rozdivočelý roj protikomunustických postojů, se takto ostře postaví proti někomu, kdo se protitotalitními postoji nehonosí dnes, ale zaujímal je též - a to především - i v čase, kdy to bylo nesmírně těžké a kdy to de facto znamenalo ne-li vězení, pak určitě nuzotu existenční i finanční – to nejspíš až do konce života.

To vše, poslušna mravnosti v sobě, hodila Lenka Procházková na váhy života svého i svých nejbližších, podepsala Chartu 77, pracovala v disentu jako postava nepřehlédnutelná – ale senát, a to jakoby specielně pro tento případ – odmítl uznat její někdejší postoj a činnost za natolik záslužné, aby jí pro práci v ÚSTR dal hlas.

P r o č a s i?

Prozradím vám to. Protože Lenka Procházková svůj boj proti stejnému zlu, které nás trápilo před sametem, nepřerušila ani po sametu. Protože ono to zlo, zvané totalita, po sametu nezmizelo, jak jsme si to my všichni zvonící klíči na českých náměstích představovali, jen se přebarvilo z barvy rudé na barvu modrou, ale totalitním zůstalo. Takže byla-li pro totalitu předsametovou ďáblem Amerika, je to pro dnešní totalitu posametovou Rusko. Byla-li tehdy válečným štváčem Amerika, je to dnes Rusko. Představovala-li tehdy ohrožení spokojeného a bohatého života lidí Amerika, představuje je dnes Rusko. A kdo s námi tuhle idiotskou písničku na obrácená znamínka odmítne zpívat, toho vyhodíme z kola ven. Nebude nám kazit vzduch v médiích tištěných, televizních ani rozhlasových, a nepustíme jej samozřejmě ani do Ústavu pro studium totalitních režimů, aby nám v něm, propánajána, nezačal nakonec dokazovat, že ústav pátrající v naší minulosti po totalitě je sám v současnosti totalitní až hanba.

Takže žádnou diskuzi různých a třeba i zcela protichůdných názorů jak se za ni kdysi přimlouval Masaryk, nebudeme podporovat, protože ideologický zmatek z ní vyplývající, by vniveč mohl uvést všechno, co se dnes lidem snažíme do hlav nacpat.

Ale to už předávám slovo Lence samotné, jak je v senátu přednesla:

„Prvotním prostředkem obrany demokracie je svoboda. Té se totalita bojí jako čert kříže, neboť pro svůj záměr potřebuje uniformitu názorů, anebo alespoň postojů...Kdysi byl jejím nepřítelem strojem psaný samizdat...dnes je to internetová alternativa, které je opět vyhlašován boj. Jiná doba, jiné nálepkování, pokročilejší praktiky cenzury, ale stejný záměr: vykolíkovat terén a připravit jej pro novou dračí setbu... O senátu se tvrdí, že je pojistkou demokracie. Té naší „stále mladé demokracie“, která může dospět a udržet se pouze na principu svobody slova a na svobodném šíření informací a rozličných názorů... vaše hlasování bude lakmusový papírek“.

Dnes už víme, jak ten lakmusový papírek promluvil a nemohl vlastně ani promluvit jinak. Protože Lenka Procházková promluvila k uším těch, kteří jsou coby zákonodárci za nesvobodné a totalitní poměry u nás zodpovědní, takže jejich souhlas se slovy Lenky, resp. jejich souhlas s jejím příštím členstvím v ÚSTR, by mohl být chápán jako uznání její pravdy a krach pravdy jejich. To se samozřejmě uznat nedá a navíc zde je i věčné Lenčino volání po svobodě slova a potřebě diskuze i rozličných názorů, které Lenka nejen stále vyžaduje, ale možná by je docela chtěla i uzákonit. A navíc pořád obtěžuje s pravdou a bere si slovo pokaždé, když se jí zdá, že ta dostává zrovna na kaťata. A šíří pak své slovo tam, kde je to zatím stále ještě možné: na různých shromážděních, na internetu atd. A všude tam pak brojí proti paktu NATO, proti uměle vyvolávané nenávisti k Rusku, proti církevním restitucím atd.

Lidi takového druhu nemá ovšem náš senát rád. Vyhovuje mu přitakávající dav, důsledná prozápadní orientace, oslavy u Armádního památníku na Žižkově, návštěvy západních senátorů v prostorách paláce, zkrátka běžná agenda, v níž se o spravedlnosti, právu či svobodě moc uvažovat nemusí – a když pak přece jen přijdou i tyhle choulostivé věci na pořad dne – je nejlepší chvíli mlčet – a pak hlasitě a jakoby s novým elánem spustit o něčem úplně jiném.

Nevěřili byste, jak to zabírá.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínsko-britské fórum pro inovace v oblasti umělé intelligence   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 03:44:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 15. června místního času se na císařské vysoké škole v Londýně konalo čínsko-britské fórum pro inovace v oblasti umělé intelligence. Více než 100 osob, včetně politických úředníků z obou zemí, učenců a představitelů z řad podnikatelů v příslušném odvětví z obou zemí se zúčastnilo této akce.

Tématem letošního fóra je inovace a komerční aplikace, odborníci z obou zemí v oblasti umělecké inteligence a podnikatelé v oblasti technické inovace přednesli tematické přednášky na téma reálných aplikačních scénářů umělé inteligence, také měli výměny ohledně spolupráce v dané oblasti.

Poradce s hodností ministra z čínského velvyslanectví ve Velké Británii Jiang Sunan (Ťiang Su-nan) ve svém projevu uvedl, že se tvořivá práce již v Číně stala trendem, v Číně je velikánský trh pro aplikaci umělecké inteligence, na různých místech v Číně bylo již zveřejněno mnoho preferenčních politik. Čína vítá britské technické experty a podnikatele, aby odstartovali své efektivní a inovační podnikání v Číně, tím se na základě výhod obou zemí vytvoří větší hodnoty.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý japonský poslanec: Spojené státy by se měly vrátit k jednacímu stolu   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 03:42:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý člen japonského parlamentu, šéf Centra pro podporu vzdělávání, kultury a obchodu mezi Japonskem a Čínou Totsuka Shinya včera uvedl, že Spojené státy by se měly co nejdříve vrátit k jednacímu stolu.

Totsuka Shinya zdůraznil, že pro čínskou společnost Huawei jsou Spojené státy jednostrannou provokací. Vzhledem k přístupu USA je reakce Číny pochopitelná. Extrémní tlak není řešením problému, svět z něj nebude profitovat. Pro Japonsko kvůli přidání tarifů někteří čínští podnikatelé mohou nakupovat náhradní výrobky z Japonska, ale dokud nebudou vyřešeny čínsko-americké obchodní otázky, bude to znamenat obrovský tlak na japonský akciový trh.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProstá výměna Babiše   
Pridal tk Úterý 18 červen 2019 - 03:39:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle článku 68 Ústavy prezident jmenuje ostatní členy vlády poté, co jmenuje jejího předsedu. Nejdříve nového premiéra, pak ministry. Potom vláda do 30 dnů předstoupí před Poslaneckou sněmovnu a požádá ji o vyslovení důvěry. Používání obratu „pokračování stávající vlády s novým premiérem” je silně zavádějící, a to často záměrně. Podle Ústavy prostě nemůže existující vláda pokračovat s novým premiérem. I kdyby zůstali všichni ostatní členové vlády, jedná se podle článku 68 o „nově jmenovanou vládu,” která musí požádat o důvěru.

Tento základní ústavní princip je nepřesně prezentován těmi, kterým je jasné, že „výměna premiéra” zní veřejnosti mnohem přívětivěji než „pád vlády.” Tito intrikáři chtějí ČSSD vmanévrovat do pozice, že požádá o „výměnu premiéra” s tím, že jakmile k tomu dojde, začnou na stranu vyvíjet násobně vyšší tlak, aby v hlasování o důvěře „nově jmenovanou vládu” nepodpořila.

Erik Best

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2163 sec,0.0565 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,852kB