Neděle 23 červen 2019
Tomio Okamura: Kriminální kauzy členů ČSSD   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 04:09:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček mě právě veřejně vyzval, abych už "konečně přestal lhát" a že prý "nemám základy slušného chování". Takže pane ministře, znovu ukážu na Vaší ČSSD a budu Vám to muset zopakovat ještě jednou po lopatě a znovu připomenu některé kriminální kauzy členů ČSSD:

Ministr financí Ivo Svoboda z ČSSD vytuneloval firmu na výrobu kočárku Liberta. Roku 2005 ho pražský vrchní soud společně s jeho poradkyní Barborou Snopkovou odsoudil za vytunelování této společnosti k pěti letům odnětí svobody.

Pak tady máme „kakaovou aféru“ dlouholetého poslance ČSSD Michala Krause. Kraus se v roce 2001 podílel na sjednávání obchodů podnikatele Františka Riga, bývalého agenta BIS, který byl v roce 2006 odsouzen za podvod v Kreditní bance Plzeň. Jednalo se o nákup podniku na zpracování kakaových bobů v africké Ghaně. Ve smlouvě o smlouvě budoucí na nákup továrny PBC za půl miliardy korun je Kraus, tehdejší poslanec za ČSSD, podepsán jako ředitel podniku ProAfri.

Podle Františka Riga měla investovaná suma pocházet z úplatků na nákup švédských stíhaček Gripen. Kraus naopak tvrdí, že se stal obětí Rigových dezinformací. Po odhalení aféry nebyla vyřešena otázka, kdo půjčil Krausovi dva miliony korun jako zálohu na projekt. Nejdříve tvrdil, že peníze patřily Rigovi, poté však do policejního protokolu uvedl, že si je půjčil od neznámého podnikatele z Pardubic, vložil je na účet své matky a poté poslal na účet ghanské agentury pro privatizaci. Na splátku dluhu si půjčil od dalšího podnikatele, tomu prý peníze v roce 2006 vrátil. Michal Kraus následně rezignoval na funkce předsedy poslanců ČSSD a Rozpočtového výboru sněmovny. Aféra však nakonec nebyla vyšetřena, protože Ghana ignorovala žádosti české policie o právní pomoc.

S Krausem je spojena další kauza. Během předsednictví Michala Krause v Rozpočtovém výboru poslanecké sněmovny bylo výborem rozhodnuto o přidělení dotace na neziskové sportovní centrum v Harrachově. Místo neziskového sportovního centra byla dotace použita na výstavbu luxusního hotelu společnosti PV Real z Prostějova. Stejná firma postavila v sousedství hotelu několik apartmánových domů a v jednom z nich si v roce 2006 koupil byt Krausův, tehdy devatenáctiletý, syn Pavel. V roce 2009 si ve stejném domě koupil byt i Michal Kraus. Podle názoru některých novinářů šlo ve skutečnosti o odměnu za přidělenou dotaci na výstavbu hotelu. Celá kauza měla později vliv na rezignaci tehdejšího předsedy poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka z ČSSD, na jehož návrh bylo o dotaci v rozpočtovém výboru rozhodnuto.

Z pilné dílny ČSSD známe dále aféru Grossův byt, konkrétně nejasný zdroj financování jeho bytu v Praze na Barrandově za téměř 4,3 milionů Kč. Za svá vysvětlení o údajné půjčce přes nemajetného strýce byl kritizován. Ve stejném období média upozornila na to, že firma vlastněná Šárkou Grossovou koupila dům za 5,9 milionu Kč. Za úvěr na jeho pořízení ručila kontroverzní podnikatelka Libuše Barková, provozovatelka nevěstince, proti níž bylo vedeno trestní stíhání pro pojistný podvod.

V září 2007 odhalil týdeník Euro, že se Stanislav Gross stal 31% vlastníkem firmy Moravia Energo. Vzhledem k tomu, že zisky společnosti byly 126 a 100 milionů v roce 2005 a 2006, hodnota společnosti, asi desetinásobek ročního zisku, pravděpodobně přesahuje jednu miliardu Kč a Grossův podíl je tedy asi 300 milionů Kč. Gross argumentoval, že jako soukromá osoba má právo na soukromí a že koupil podíl od Roberta Sýkory za velmi malou částku, asi 30 milionů Kč, které si půjčil. Protikorupční policie započala vyšetřování.

Později vyšlo najevo, že akcie od Roberta Sýkory, bývalého náměstka ministra průmyslu, koupil za 21 milionů Kč. Sýkora se jich chtěl zbavit kvůli sporům s majoritním akcionářem Tomášem Chrenkem. Peníze na nákup akcií si půjčil od slovenské pobočky Key Investments. Když po Grossovi chtěli věřitelé splatit část dluhu, zachránil jej Richard Kučík půjčkou 13,5 milionu. Akcie potom prodal za 110 milionů korun společnosti Arca Capital Bohemia řízené slovenským podnikatelem Pavolem Krúpou.

Sérií několika zcela legálních kroků tak Gross získal mnoho desítek miliónů Kč, tudíž svou investici dokázal během krátké doby zhodnotit téměř 10×. Vzniklo zde podezření, že ve skutečnosti veškeré transakce bývalého politika byly pouze krycí manévr, kterým chtěl Gross legalizovat černé peníze fakticky získané již během svého působení v politice. Poslanci ČSSD žádali po Grossovi uspokojivé vysvětlení, avšak k tomu se Gross neodhodlal. Případ poté šetřila policie.

Na začátku roku 2008 si Gross s manželkou koupili luxusní apartmán v Hidden Bay, Miami na Floridě. Tato nemovitost je vedena pouze na jméno manželky, a původně stála 735 000 dolarů. Ve stejnou dobu koupili také nemovitost blízko u jejich bytu v Praze na Barrandově za 10 milionů korun.

Pak máme kauzu „Pět v českých na stole“. Bývalý tajemník českých premiérů Grosse a Paroubka z ČSSD Zdeněk Doležel polskému lobbistovi Jacku Spyrovi nabízel, že mu za pět milionů korun dodá informace o privatizaci Unipetrolu.

Připomínám i Petra Zgarbu z ČSSD. V dubnu 2005 se stal místo Jaroslava Palase ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka. Současně se stal předsedou prezidia Pozemkového fondu ČR. Byl kritizován za zneužití pravomocí a provádění výběrového řízení pro Český Telecom bez výběrového řízení. V listopadu 2005 rezignoval po skandálu s nestandardním prodejem státních pozemků. Zjistilo se totiž, že Pozemkový fond v létě roku 2005 přidělil spekulantům hodnotné pozemky v okolí Prahy za minimální ceny.

Notoricky známou je kauza OKD, do níž se zapletl bývalý předseda ČSSD a expremiér Bohuslav Sobotka.

Sobotka coby ministr financí Špidlovy a poté Grossovy vlády na starosti. Kabinet prodal v roce 2004 státní podíl v OKD za 4,1 miliardy firmě Karbon Invest.

Stát podle policie přišel o 3,4 miliardy korun. Ocenění firmy Ernst & Young z roku 2005 ohodnotilo OKD dokonce na 52 miliard korun (tedy zhruba šestinásobek ceny na akcii, než za kterou stát svůj podíl prodal). Ocenění znalecké firmy Novota celých OKD je vyčísleno na téměř 22,5 miliardy, tedy na trojnásobek ceny, jež v přepočtu na akcie dostal stát.

Podklady pro dokončení privatizace prošly v roce 2004 rukama Vladimíra Špidly a o pár měsíců později také Stanislava Grosse, který v září 2004 smlouvu o prodeji podepsal. Ministrem financí byl tehdy Bohuslav Sobotka. Stát se tak zbavil zbývajících 46 procent akcií, které do té doby ještě vlastnil.

Po nástupu Bohuslava Sobotky do funkce ministra financí připravoval podklady pro Evropskou komisi ve věci nedovolené podpory za Ministerstvo financí samotný kupující, respektive advokátní kancelář Pokorný-Wagner, v níž je společníkem Radek Pokorný, blízký přítel právě Bohuslava Sobotky. Zajímavé je, že to totiž byla advokátní kancelář, která v té době zastupovala Zdeňka Bakalu, tedy kupujícího, na kterého byla stížnost směřována a který měl podle stížnosti nedovolenou podporu státu uhradit. A šlo o miliardy.

Sobotka se brání tím, že věřil posudku znalce z Fondu národního majetku. A nevzpomíná si, že by posudek nechal prověřit. Posudek podle policie pominul hodnotu 20 dceřiných společností, která činila dle závěrů policie pět miliard. Stejně tak opominul zahrnout do ocenění část majetku OKD, představovanou hotelovými, rekreačními, školskými a zdravotnickými zařízeními v hodnotě 200 milionů. Při stanovování hodnoty 43 759 bytů v majetku OKD měl vycházet z neověřených informací. Policie rovněž rozebírá fakt, že vláda nevypsala na prodej státního podílu v OKD otevřené výběrové řízení, ale jednala jen s držitelem většinového podílu v černouhelných dolech, společností Karbon Invest.

Stát svůj 46procentní podíl v OKD prodal v září 2004 za 4,1 miliardy korun firmě Karbon Invest, za níž stáli tři majoritní vlastníci firmy v čele s Viktorem Koláčkem. Ti pak celé OKD, kam kromě dolů patřilo i 44 tisíc bytů či železniční nákladní dopravce, o pár měsíců později prodali za 10 miliard korun společnosti spoluvlastněné miliardářem Zdeňkem Bakalou.

Ministrem financí v tehdejší koaliční vládě byl nynější předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Šéfem rozpočtového výboru byl za koaliční KDU-ČSL Miroslav Kalousek. O záměru privatizace společnosti OKD formou přímého prodeje majoritnímu akcionáři, koncernu Karbon Invest, vláda rozhodla v březnu 2004. Bakala nesplnil slib, že odprodá byty nájemníkům za zvýhodněnou cenu…

Připomeňme i kauzu ROP Jihozápad týkající se údajných machinací při rozdělování evropských dotací z regionálního operačního programu v regionu Jihozápad. Policií ČR bylo prošetřováno problematické přidělování dotací a hodnocení projektů v páté výzvě ROP, v níž se rozdělovalo 3,8 miliardy korun. Petr Podhola, politik ČSSD z Českých Budějovic a do roku 2010 tajemník hejtmana Jihočeského kraje měl v roce 2009 ve funkci tajemníka hejtmana vyvíjet nátlak na ředitele Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Jiřího Trnku, aby při rozdělování dotací zvýhodnil firmy spřízněné s politiky z ČSSD.

Stejně tak máme i kauzu ROP Severozápad, na níž se podíleli významní politici ČSSD. Tento skandál se týká netransparentního rozdělování evropských dotací v takzvaném „regionu soudržnosti“ (NUTS 2) Severozápad (Ústecký a Karlovarský kraj). Podle obžaloby došlo výměnou za úplatky k ovlivňování schvalování dotace na tři projekty, přičemž obžalovaní přijali nebo plánovali přijmout ve formě úplatků minimálně 2,8 milionu korun.

Bývalý špičkový politik ČSSD David Rath byl 23. července 2015 za korupci a manipulaci s veřejnými zakázkami odsouzen k trestu 8,5 let vězení a propadnutí majetku v hodnotě téměř 22 milionů korun. Rozsudek není pravomocný.

Také známe kauzu Lipno tehdejšího hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly. Vzniklo podezření jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly z porušení zákona o střetu zájmů, kdy si nechal stavět rekreační domy v Lipně nad Vltavou od svého podřízeného a známého Martina Bláhy, kterému zároveň schvaloval mnohamilionové odměny. Zimola kvůli tomu na funkci hejtmana rezignoval. Vzhledem k tomu, že se jednalo o podezeření ze spáchání přestupku, došlo po uplynutí jednoho roku k jeho promlčení.

Vlivní členové ČSSD jsou zaplateni též do kauzy sportovních dotací. V důsledku této aféry podala ministryně školství Kateřina Valachová demisi.

Policie v kauze údajných manipulací se zakázkami v nemocnicích Na Bulovce a Na Františku obvinila i bývalého pražského radního za ČSSD Daniela Hodka.

„Kudy chodil, tudy škodil, ve dne škodil a v noci krad, sociální demokrat,“ sdílí se mezi lidmi po internetu. Občané sami umí posoudit, zda je to pravda.

Tomio Okamura

Zdroj: https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/2638776386133160

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMédia nezajímá fakt znásilnění v Lukavci, ale jen štvanice na Okamuru   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 04:03:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český rozhlas se chlubí, že poskytuje ověřené informace, ale tvrzení v telefonátu s předsedou SPD, že „to není jisté“, je ověřená dezinformace. Boj mainstreamových médií a politiků proti nenávisti je mimořádně nenávistný. Máme se dovtípit, že nenávidět je správné. Je však třeba dát pozor, koho je správné nenávidět, a jaká nenávist je odsouzeníhodná nejen každým láskyplným novinářem, ale i soudy po dodání obviněných Hamáčkovou ideopolicií.

Pravdoláskaři vám řeknou, koho nenávidět…

Předně je doporučováno a samotným mainstreamem praktikováno nenávidění Tomia Okamury a SPD včetně všech jeho poslanců, nenávidět a urážet beztrestně je možno také prezidenta republiky Miloše Zemana a všechny osoby, které s ním jakkoli spolupracují. Česká televize a Český rozhlas propaguje ostře nenávistná shromáždění proti předsedovi vlády Andreji Babišovi (sprostý podezřelý) a ministryni Marii Benešové, sprosté podezřelé z možné podpory sprostého podezřelého premiéra. Výčet toho, co a koho lze radostně nenávidět po vzoru mainstreamových médií, by byl velmi dlouhý, jmenuji alespoň vše čínské, vše ruské, samozřejmě, íránské, kubánské, severokorejské, atd. Dříve byla velmi podporována nenávist ke všemu komunistickému, ba i sociálně demokratickému. Obě hnutí však zachránil pragmatický posun a sociální demokracie je mainstreamovější než mainstream. Zcela beztrestné je nenávidět muže, bělochy, staré lidi, český národ…

…a koho musíte milovat

Žádná nenávist, ba povinná velká úcta je médii předepisovnána k ženám, nebělochům, sexuálním menšinám, mentálně retardovaným, Němcům, Američanům (kromě prezidenta Trumpa)… Není dovoleno nenávidět aktivistické novináře, stoupence „pravdy a lásky“ a všechny zloděje, kteří se podíleli a podílejí na vykrádání republiky, to jsou z pohledu médií noblesní a vážení občané, společenská elita.

Ubohost dvojího metru mainstreamových novinářů je viditelná i z velké dálky, ale psát se o ní nesmí, to by byla hate speech, tedy nenávistný projev. Ano, mainstreamoví novináři šíří nenávist a současně by rádi byli „normotvorní“. Trochu se to daří, protože polykači propagandy jsou a vždycky byli blbci. Omlouvám se, to není projev mé nenávisti, jde o projev pohrdání vůči lidem neschopným kritického myšlení, tedy měření a vážení různých informací. Není to nic nového: „Novinář: Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat!“ (Karel Čapek, Bajky a podpovídky). Karel Čapek byl novinář, ale ne mainstreamový, byl to novinář velkého formátu, ne pisálek, redaktůrek odzírající ze rtů šéfa, co se od něj žádá.

Znásilnění se denně dějou stovky…

Útok na Tomia Okamuru ze strany médií a politiků není žádné selhání novinářů, je to jejich rutinní praxe. Ano, redaktorka Zdeňka Trachtová se Tomia Okamury ptala (k přečtení zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/tomio-okamura_1906201316_miz , odkud ví, že útočníkem byl cizinec. „Protože to vůbec není jisté,“ pravila. Jenže my dnes víme jistě, že to byl cizinec a v tu dobu to již bylo jisté. Český rozhlas se chlubí, že poskytuje ověřené informace, ale tvrzení, že „to není jisté“ je ověřená dezinformace. Je to jisté, a bylo to jisté.

Okamura měl pravdu, že média nezajímá fakt znásilnění, ale zajímají se o komentáře k tomuto konstatování. Výrok redaktorky Trachtové, že „znásilnění se denně dějou stovky“ je opravdu jednoznačně bagatelizecí znásilnění nezletilé dívky, v tom má Okamura pravdu a ředitel Českého rozhlasu Zaoral je nikoli poprvé trapný, když něco takového popírá a Trachtovou obhajuje. A navíc redaktorka Trachtová jistě neměla ověřeno, že se znásilnění denně dějí stovky, pokud neměla na mysli celou zeměkouli. Dodala: „A nás právě zajímá, proč právě tento jste komentoval, když není jisté, že to byl cizinec.“ „Nás zajímá“ je plurál majestatikus, „my král uherský“, my redaktorka mainstreamová, my samozvaný soud českorozhlasový... Inteligentní posluchač chápe, že tento případ totiž nezajímá jen Tomia Okamuru: v zahraničí potrestaný nelegální migrant si chodí po EU, jak se mu zlíbí a páchá další trestnou činnost. A Evropská unie se svými „evropskými hodnotami“ prokazatelně touží povolat další imigranty a legalizovat každého, kdo chce přijít (k tomu jsou související informace například zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Ivan-David-Drtiva-vetsina-ceskych-europoslancu-hlasovala-pro-prijimani-vsech-migrantu-582275

V čem že je to bagatelizování?

V západní Evropě, jež nám míní být vzorem, je velké množství vážných problémů s velkým množstvím imigrantů a také je tam vzorová demokracie, proto se tam o tom nesmí psát. U nás se mnohým zdá, že problémů je málo a jsou bezvýznamné, není vhodné se jimi zabývat, podle paní redaktorky přece jde banální znásilnění nezletilé dívky, jakých jsou denně stovky.

„V čem je to bagatelizování?“ ptala se novinářka. Tomio Okamura byl velmi zdvořilý, když nepoukázal na, řekněme, nedostatek důvtipu paní novinářky. Odbýt znásilnění tím, že jsou jich denně stovky, to není bagatelizace? Co to tedy je? Tomio Okamura měl zcela pravdu, že se redaktorka na zdroj nemá ptát politika, ale těch, kteří o případu již dříve referovali.

Nemíním se smířit s nadvládou cyniků

Ubohost mainstreamových novinářů ani politiků, jako je předseda zanikající ČSSD ministr Hamáček, Farský, Adamová, Kalousek mě nijak nepřekvapuje, ale nechce se mi si na to zvyknout…Bagatelizace znásilnění nota bene z úst ženy – novinářky emoční odezvu zaslouží. Nelze se divit, že tou odezvou je právě nenávist a nikoli sympatie. Potrestán prý má být Tomio Okamura, který na cynickou reakci novinářky upozornil, nikoli cynická novinářka. Až tam jsme došli. Nemíním se s tím smířit.

Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSilicí rusofobie a stále větší zamlčováni zločinu Němců spáchaných na Češích, jak to skončí? Rehabilitaci Hitlera?   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 03:55:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka na výročí D-day a spojeneckého vítězství v jihoanglickém Portsmouthu a v Normandii. Zákaz uctít oběti řádění Němců v Lidicích pro Noční vlky s odůvodněním, že mají na bundách znaky Ruské federace.

Snaha vymazat z historie fakt, že hlavní podíl na osvobození ČSR měla Rudá armáda, nikoliv US Army ... Návrh konat příští sjezd sudetoněmeckého Landsmannschaftu v ČR.

Co bude následovat? Projev Brenda Posselta v Lidicích, připomínající oběti, které přinášelo Německo při obraně území Protektorátu před ruskou okupací a o nutnosti chápat nevyhnutelnost ztrát i na české straně?

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGruzínským leteckým společnostem bude zakázáno létat do Ruska   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 03:53:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo dopravy Ruské federace dnes uvedlo, že lety gruzínských leteckých společností do Ruska budou od 8. července pozastaveny.

„Důvodem pozastavení letů je potřeba zajistit dostatečnou úroveň bezpečnosti letectví, jakož i přítomnost dluhů po splatnosti za činnosti letové navigace vůči Státní korporaci pro organizaci letového provozu v Ruské federaci,“ uvádí se ve zprávě ruského ministerstva dopravy.

Den předtím ruský prezident Vladimir Putin na pozadí nepokojů v Tbilisi podepsal dekret zakazující ruským leteckým dopravcům létat do Gruzie a ruské úřady budou muset zajistit návrat ruských občanů do vlasti. Podle Asociace cestovních kanceláří Ruska je v Gruzii asi pět až sedm tisíc organizovaných ruských turistů a dvakrát až třikrát více nezávislých.

Jak vysvětlil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov, jedná se o nucené omezení, jehož účelem je zajistit bezpečnost občanů Ruska. S normalizací situace v Gruzii budou lety pokračovat, dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mHGW

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Íránu popravili pracovníka obranného průmyslu. Byl agentem CIA   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 03:50:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Íránu popravili příslušníka obranné sféry země, který spolupracoval s CIA a sbíral citlivé informace ve prospěch Spojených států. Informovala o tom soudní složka ozbrojených sil Íránu.

„Rozhodnutí o oprátce pro bývalého zaměstnance, který pracoval v Organizaci leteckého průmyslu podřízené íránskému ministerstvu obrany na základě smlouvy a prováděl špionáž ve prospěch Spojených států, bylo vykonáno,“ uvádí se ve zprávě organizace.

Poznamenává se, že byl popraven Džalal Hadži Zavar, který spolupracoval s CIA v letech 2010-2011. Muž byl zbaven funkce a obviněn ze špionáže pro USA. Dodává se, že během vyšetřování v jeho bytě byly nalezeny špionážní přístroje a příslušná dokumentace. Ve svém rozhodnutí soud odsoudil Zavara k trestu smrti, zatímco jeho manželka dostala 15 let odnětí svobody za účast ve špionážní činnosti.

Dříve Ali Šamchani, tajemník Nejvyšší rady národní bezpečnosti Íránu, informoval o odhalení činnosti velké kybernetické špionážní sítě CIA. Podle něj Írán sdílel potřebné informace o této skutečnosti s dalšími partnerskými zeměmi, kde síť CIA působila, což vedlo k „identifikaci, zadržení a potrestání řady špiónů v různých zemích“.

USA vs. Írán

V posledním měsíci se situace ve vztazích mezi USA a Íránem značně vyostřila. Americké úřady zavedly tvrdé sankce proti klíčovým odvětvím íránského hospodářství a i nadále zesilují sankční tlak. Podle všeho je cílem Washingtonu „změna chování“ islámské republiky. USA také označily Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. V reakci na to Írán uznal Centrální velení ozbrojených sil USA (CENTCOM) teroristickou organizací a samotné Spojené státy pak označil za „stát podporující terorismus“.

Následně poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton oznámil, že USA posílají k íránským břehům letadlovou loď Abraham Lincoln a bombardéry. Podle jeho slov tím Washington dává „íránskému režimu jasný a nepochybný signál o tom, že jakýkoli útok na zájmy Spojených států nebo jejich spojenců bude nelítostně odražen“.

Prezident USA Donald Trump přitom prohlásil, že doufá, že se povede zabránit válce s Íránem. Stejně tak i íránský duchovní vůdce Alí Chameneí prohlásil, že Írán nehodlá válčit s USA. Podle jeho slov však bude i nadále klást Washingtonu odpor.

13. června íránská a arabská média oznámila, že v Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery - Front Altair a Kokuka Courageous. Podle některých údajů to byl torpédový útok, jehož následkem došlo na lodích k výbuchu a požáru. USA obvinily z útoku Írán, který to však rozhodně popírá.

20. června íránské revoluční gardy oznámily, že se jejich systémům protivzdušné obrany podařilo sestřelit americký bezpilotní letoun, který se dostal do íránského vzdušného prostoru.

Americké velení CENTCOM sestřelení stroje potvrdilo, ale trvá na tom, že dron byl v mezinárodním vzdušném prostoru.

Ve stejný den sestřelení amerického dronu komentoval i americký prezident Donald Trump. Ten na Twitteru napsal, že Írán udělal velkou chybu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mHEt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Rusku odsoudili odmítnutí USA přijmout prohlášení o nepřípustnosti jaderné války   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 03:46:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Absence souhlasu USA s přijetím společného prohlášení s Ruskem o nepřípustnosti jaderné války mnoho vypovídá o amerických záměrech, řekl dnes náměstek ředitele oddělení informací a tisku ruského ministerstva zahraničí Artěm Kožin. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dříve opakovaně vyzýval USA, aby učinilo společné prohlášení.

Na ruském ministerstvu zahraničí dnes poznamenali, že si všimli prohlášení generála ozbrojených sil USA Paula Selvy, která se objevila v médiích.

Selva se pokoušel odůvodnit plány na vybavení balistických střel ponorek Trident nízkoenergetickými jadernými hlavicemi a uvedl, že jaderný úder Ruska na území USA je „mýtickou hrozbou“.

K tomu se vyjádřil Kožin na internetových stránkách ruského ministerstva zahraničí.

„Ještě v říjnu loňského roku Rusko předložilo Spojeným státům návrh společného prohlášení o nepřípustnosti jaderné války a posílení strategické stability. Absence dohody o jejím přijetí hovoří výmluvně o amerických záměrech,“ uvádí se v komentáře.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že taková prohlášení amerických činitelů mají jednoznačně ospravedlnit rozšíření spektra jaderných zbraní v arzenálu Pentagonu, aby se podpořila projekce vojenských sil po celém světě.

V tomto ohledu Moskva doporučila, aby si Washington vzpomenul, že vlastnictví jaderného potenciálu představuje zvláštní odpovědnost.

„Jednoduchá manipulace s jadernými zbraněmi, zničení mezinárodního systému kontroly zbraní je plný katastrofálních následků,“ dodal Kožin v komentáři.

11. června ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov vyzýval Spojené státy, aby učinily prohlášení o nepřípustnosti jaderného konfliktu.

„Je zásadně důležité, aby Rusko a Spojené státy uklidnily ostatní a přijaly společné prohlášení na nejvyšší úrovni, že jadernou válku nelze vyhrát, a proto je nepřijatelná a nepřípustná," řekl tehdy ruský ministr zahraničí.

Lavrov také připomněl, že vedoucí představitelé SSSR a Spojených států ve svých časech dvakrát učinili takové prohlášení. Ministr poznamenal, že Moskva nechápe, proč „není možné tuto situaci v současných podmínkách znovu potvrdit“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mHGT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Vídni proběhl Čínsko-evropský seminář o lidských právech 2019   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 03:42:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V rakouské Vídni proběhl v pátek Čínsko-evropský seminář o lidských právech 2019, kterého se zúčastnilo přes sto učenců, vládních úředníků, zástupců mezinárodních organizací a dalších osobností.

Čínští a evropští odborníci na semináři diskutovali o univerzálnosti a zvláštnosti lidských práv, o významu lidských práv v rámci společenství lidského osudu, o praxi lidských práv v Nové Číně a o jejich světovém významu. Čínský velvyslanec v Rakousku Li Xiaosi ve svém úvodním projevu řekl, že konání semináře Čína-EU o lidských právech ve Vídni odráží rostoucí vzájemnou politickou důvěru a dozrávání vztahů mezi Čínou a Rakouskem v posledních letech. Čína je přesvědčena, že dialog a výměnu je třeba posilovat na základě vzájemného respektu a rovného zacházení, aby se posílilo porozumění a usilovalo o snížení rozdílů.

Čínský velvyslanec v Rakousku Li Xiaosi dodal, že od založení Čínské lidové republiky před 70 lety, zejména od zahájení reformy a otevírání se světu před 40 lety, zaznamenala čínská lidská práva obrovský pokrok. „Jsme ochotni posílit výměnu a spolupráci v oblasti lidských práv se zeměmi světa, včetně Rakouska, na základě rovnosti a vzájemného respektu," řekl Li Xiaosi.

Ředitel Interkulturního centra pro výzkum lidských práv Svobodné univerzity v Amsterodamu v Nizozemsku Tom Zwart řekl, že současná mezinárodní situace je složitá a proměnlivá. S cílem realizovat cíle a principy Charty OSN by měly všechny země spolupracovat na budování mezinárodních vztahů nového typu. Koncept společenství lidského osudu, který navrhl čínský prezident Xi Jinping, je právě iniciativa pro budování a rozvoj systému lidských práv, který podporuje sociální, politickou a kulturní rozmanitost.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA pokračují ve vyvíjení tlaku, což nepřinese žádné výsledky   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 03:40:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obchodu zveřejnilo v pátek seznam subjektů podléhajících kontrolám vývozu. Podle seznamu bude pěti čínským společnostem, včetně firmy Zhongke Shuguan a Institutu výpočetní techniky Jiangnan, zakázáno nakupovat díly od amerických dodavatelů. Toto rozhodnutí vstoupí v platnost 24. června.

Jedná se o další jednostranné sankční opatření přijaté Spojenými státy proti čínským společnostem po zahrnutí Huaweje na tento seznam. Čínské společnosti uvedené v seznamu subjektů se zabývají především vývojem superpočítačů. V posledním seznamu 500 nejlepších superpočítačů na světě, který byl nedávno vydán, se čínský „Shenwei Taihu Light" a „Tianhe No. 2" umístily na třetím a čtvrtém místě, přičemž Čína měla na seznamu celkem 219 superpočítačů. První místo na světě obsadil americký superpočítač „Summit", ale ze Spojených států pocházelo pouze 116 superpočítačů zahrnutých na seznam. Situace v oblasti hospodářské soutěže mezi Čínou a Spojenými státy je stále zřejmější v oblasti superpočítačů, které podporují průmyslový rozvoj a řadu špičkových technologií.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský premiér požaduje globální standardy pro ochranu kybernetické bezpečnosti   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 03:39:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský premiér Dimitrij Medveděv v pátek na mezinárodní konferenci o internetové bezpečnosti v Moskvě řekl, že je třeba vytvořit globální standardy pro ochranu kybernetické bezpečnosti.

Podle informace zveřejněné na webových stránkách ruské vlády Medveděv ve svém projevu uvedl, že trestná činnost prováděná prostřednictvím internetu „nemá hranice", a proto vyžaduje globální standardy pro ochranu kybernetické bezpečnosti. Rusko obhajuje vytvoření rovného a spravedlivého světového řádu v digitální realitě.

Medveděv řekl, že kybernetické útoky letos způsobily v globální ekonomice škody v hodnotě 2,5 bilionu dolarů a počítačová kriminalita se stala jedním z největších světových rizik.

Medveděv vyzval různé země, aby spolupracovaly s cílem zajistit kybernetickou bezpečnost, a vyzval společnosti, aby se podílely na řešení problémů kybernetické bezpečnosti. Medveděv dodal, že Rusko je ochotné sdílet znalosti a zkušenosti v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Mezinárodní konference o kybernetické bezpečnosti proběhla v Moskvě od 20. do 21. června.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump potvrdil zastavení vojenského útoku proti Íránu   
Pridal tk Neděle 23 červen 2019 - 03:38:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump v pátek uvedl, že USA zastavily vojenský útok proti Íránu. Írán předtím sestřelil americké bezpilotní průzkumné letadlo.

Donald Trump téhož dne na svém sociálním účtu uvedl, že večer 20. června se Spojené státy připravovaly na odvetné opatření namířené proti třem cílům v Íránu, ale operace byla 10 minut před zahájením zastavena. Trump řekl, že byl informován o tom, že by si akce vyžádala 150 životů, o čemž se domnívá, že je to nepřiměřená reakce. Trump uvedl, že Írán už okusil pachuť amerických sankcí a Spojené státy rovněž uvalily nové sankce.

Íránské islámské revoluční gardy 20. června v prohlášení uvedly, že Írán sestřelil americké průzkumné bezpilotní letadlo RQ-4, které vstoupilo do íránského vzdušného prostoru poblíž Hormuzského průlivu. USA následně potvrdily, že dron byl sestřelen, podle nich se ale pohyboval v mezinárodním vzdušném prostoru.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2801 sec,0.1042 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,864kB