Pondělí 24 červen 2019
Milionový chlívek na Letné vítal na pódiu římsko-katolického jáhna ze Sudet, ale většina zmanipulovaného davu netušila, že v pozadí řídí všechny demonstrace proti Babišovi 3 mocenské skupiny...   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 05:57:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milionový chlívek na Letné vítal na pódiu římsko-katolického jáhna ze Sudet, ale většina zmanipulovaného davu netušila, že v pozadí řídí všechny demonstrace proti Babišovi 3 mocenské skupiny se společnými zájmy! Minářova a Rollova neziskovka už dokonce požaduje, aby se Andrej Babiš zbavil veškerých médií, která nakoupil, protože jeho rezignace z pozice premiéra už někomu nestačí! Dalším cílem je likvidace Agrofertu, zcela zřetelně jako klíčový bod všech demonstrací!

Předpokládám, že většina slušných lidí a vlastenců neměla dnes v neděli žaludek na sledování přímého přenosu pražského Majdanu proti premiérovi Andreji Babišovi a proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Redakce Aeronetu byla již v pátek seznámena s informacemi ze zdrojů bezpečnostních služeb, které upozornily podle našich informaci nejvyšší představitele státu o propojení současných demonstrací na struktury sudetoněmecké lobby v České republice a na lobby napojené na římský Vatikán a Římsko-katolickou církev. S velkým překvapením jsme zjistili, že za mediálními údery proti Andreji Babišovi stojí nejen Sudetoněmecký landsmančaft, ale rovnou 3 různé subjekty. Situace připomíná masivní spiknutí několika frakcí protivládních struktur s cílem dosažení společného cíle.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/343972703

Z dokumentů a informací, které jsme dostali v pátek, jednoznačně vyplývá, že český premiér Andrej Babiš čelí útoku celkem 3 různých mocenských subjektů v ČR. Jakkoliv byste očekávali, že současné demonstrace jsou řízené pouze Demoblokem a několika zkrachovanými politiky v čele s bývalým předsedou TOP 09, byli byste na omylu. Jak uvedla česká média, na organizaci dnešní demonstrace na Letné se podílely dokonce i České dráhy, které vypravily zvláštní posílené vlakové soupravy, aby se do Prahy dostalo co nejvíce odpůrců současné vlády.

Proti Babišovi stojí 3 mocenské skupiny v ČR, tvrdí zpráva bezpečnostních služeb

Demonstraci už několik týdnů dopředu anoncovala a propagovala Česká televize, celé to až nechutně připomínalo zinscenovanou “revoluci” z listopadu 1989, když samotní ředitelé podniků přišli mezi zaměstnance a řekli jim, že celý podnik musí povinně jít 27. 11. 1989 do generální stávky na podporu požadavků studentů v Praze. Celý 17. listopad byl absurdním divadlem řízeným ze shora a nikdy to nemělo nic společného s revolucí. Dnes se situace opakuje: Česká televize burcuje do ulic proti vládě. Andrej Babiš totiž čelí celkem 3 frakcím moci:

•Sudetoněmecké lobby v ČR
•Zdeňku Bakalovi a veškerým spřáteleným médiím
•Římsko-katolické církvi

Bezpečnostní složky velmi precizně popisují hlavní a stěžejní důvody, proč došlo ke vzniku této mocenské triády a proč každá z těchto skupin má svůj vlastní zájem nejen na demisi Andreje Babiše, ale na úplné jeho ekonomické a obchodní likvidaci. Jak totiž si začaly bezpečnostní složky všímat, Mikuláš Minář a Benjamin Roll jako jednatelé neziskovky Milion chvilek v průběhu času začali nenápadně, ale přitom velmi průkazně, měnit a specifikovat své požadavky na Babišovu vládu. Nejprve si tedy řekněme, čím to vlastně začalo.

Útoky proti Marii Benešové kvůli novele zákona o státním zastupitelství jsou jen zástěrka a záminka

Zpočátku se to celé točilo okolo novely zákona o státních zástupcích. Nově totiž jednotlivé státní zástupce měla odvolávat a jmenovat vláda a Demoblok toto označil za snahu ovlivňovat státní zastupitelství s cílem zahlazení kauzy Čapího hnízda. Následně se rozšířila fáma, že Andrej Babiš chce odvolat Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Od té chvíle začaly protesty, demonstrace a aktivizace neziskového sektoru, zdálo by se. Jenže tyto informace jsou od počátku lež a dezinformace.

Babišova vláda nikdy neplánovala Pavla Zemana odvolat a novela zákona o státních zástupcích se od té doby změnila k nepoznání. Státní zástupce bude moci odvolávat pouze kárná komise, nikoliv vláda a do funkce budou jmenováni dokonce až na dobu 7 let, namísto původně plánovaných pěti. Jenže, demonstrace pokračují. A pokračovat budou. Proč? Protože jak uvádí ve zprávě tajná služba, novela zákona o státních zástupcích slouží výše uvedeným 3 silám pouze jako záminka. Minářova a Rollova neziskovka totiž má tyto požadavky na Andreje Babiše, které nejsou ničím menším, než politickou likvidací nejen premiéra, ale i ekonomickou likvidací Agrofertu jako jednoho z největších zaměstnavatelů v ČR, a dokonce i mediální likvidací, protože neziskovčíci požadují po Babišovi i odchod z médií. Na svém webu neziskovka uvádí:

Mnohonásobný střet zájmů Andreje Babiše je zcela nepřijatelný.

PROTO POŽADUJEME:

1/ Přijetí pojistek nezávislosti justice + Demisi Marie Benešové!
2/ Agrofert vrátí všechny neprávem obdržené dotace.
3/ Konec dotací, daňových úlev, investičních pobídek a státních zakázek pro Agrofert.
4/ Andrej Babiš se zbaví médií.
5/ Demise Andreje Babiše.


První velkou skupinou, která stojí za demonstracemi proti premiérovi, je sudetoněmecká lobby a její spolupracovníci v ČR. Tuto informaci poskytla německá BND českým partnerům na počátku tohoto roku, kdy české tajné služby byly upozorněny na velmi čilé a nadstandardně početné schůzky mezi představiteli Sudetoněmeckého landsmančaftu a některých českých poslanců, kteří jsou v těsném propojení na organizátory protibabišovských demonstrací. Sudetoněmecký landsmančaft totiž spatřuje v Andreji Babišovi největší překážku pro navracení majetků sudetským Němcům.

Likvidace Agrofertu kvůli restitučním požadavkům sudetských Němců a šlechty v blízké době, likvidace Babiše kvůli zdanění církevních restitucí, likvidace Babiše kvůli konkurenci, kterou představují Bakalovým médiím

Babišův Agrofert je totiž největším hospodářem na pozemcích a polích, v pohraničí na bývalých sudetských územích. Podle analýzy, kterou si Sudetoněmecký landsmančaft nechal zpracovat, bude Andrej Babiš a jeho Hnutí Ano právě z tohoto důvodu největším odpůrcem vracení majetků sudetským Němcům. Právě proto landsmančaft intenzivně podporuje současné demonstrace proti Andreji Babišovi. České soudy již Benešovy dekrety prolomily, ale Andrej Babiš bude nárokům sudetských Němců v ČR aktivně bránit. Proto musí být odstraněn.

Druhým podporovatelem útoků proti Andreji Babišovi je Zdeněk Bakala, který se v poslední době ukrývá v Ženevě v luxusním sídle na břehu Ženevského jezera. Jeho vydavatelství a mediální dům Economia v ČR, který vydává řadu novin a časopisů, včetně vlastní televize DVTV, je v hlavním centru útoků proti Andreji Babišovi.

Je to naprosto absurdní, když tunelář Zdeněk Bakala vede mediální válku proti premiérovi, kterého obviňují ze všeho možného. Čím více se útočí na Andreje Babiše, tím lépe se odvádí pozornost od prošetřování kauzy privatizace OKD, ve které je namočen nejen Zdeněk Bakala, ale i vládní ČSSD a její tehdejší představitelé. A právě Zdeněk Bakala je tím, kdo protlačil do požadavků demonstrantů na Babiše i jeden neuvěřitelný požadavek, aby se Andrej Babiš zbavil veškerých svých nakoupených médií. To je zlatý a vlhký sen Zdeňka Bakaly. Podle informací je tento požadavek na Babiše přímo od něho.

Římsko-katolický jáhen “ze Sudet” na pódiu na Letné! Provokace? Ne, políbení prstenu sponzorům a mecenášům za kopečky

Třetí skupinou, která se podílí na současných demonstracích, je Vatikán a skrze něj Římsko-katolická církev. Andrej Babiš vyhlásil Vatikánu válku, když ve sněmovně jeho Hnutí ANO prosadilo zdanění církevních restitucí. Pokud bude Andrej Babiš odstraněn z politiky, nová vláda zdanění církevních restitucí zruší. Proto není překvapením, že se okolo organizátorů demonstrací pohybují i katoličtí představitelé a kněží Římsko-katolické církve. A pokud jste dnes sledovali demonstraci na Letné, asi jste zažili malý šok hned v úvodu. Jednatel Milionů chvilek Benjamin Roll totiž na pódiu přivítal římsko-katolického jáhna “ze Sudet” Roberta Elvu Frouze. Dav zmanipulovaných lidí na Letné byl lehce překvapen, ozval se jen vlažný potlesk, protože uvedení takové postavy na pódiu, že přichází ze Sudet, mohlo být pro mnoho lidí opravdu přes čáru.

Robert Elva Frouz pochází z Tachova, tedy původně ze sudetského města Tachau. Není náhodou, že Benjamin Roll pozval na pódium právě tuto osobu, a není náhodou, že ji uvedl těmito slovy, tedy že jáhen Robert Elva Frouz ze Sudet, protože tím došlo ze strany představitelů neziskovky Milion chvilek k tzv. políbení prstenu sponzorům ze Sudetoněmeckého landsmančaftu. Oba dva mladíci v neziskovce se již nebudou moci tohoto propojení zříct, protože jakmile na pódium své demonstrace pozvali římsko-katolického jáhna slovy, že přichází ze Sudet, tím okamžikem uznaly Sudety jako existující území ČR, které není jen historické, ale stále existuje a je stále platné.

Prolomení Benešových dekretů spustilo lavinu, následuje uznávání Sudet na Letné. Likvidace Agrofertu přijde vhod západním potravinářským kolosům, které se chtějí Agrofertu zbavit za každou cenu

Zpráva tajných služeb tak přesně už v pátek odhalovala a upozorňovala na to, co proběhne v neděli. Všichni tak mohli vidět a slyšet, že jeden ze dvou jednatelů Milionu chvilek vítá na pódiu jáhna ze Sudet. To znamená, že symbol byl vyslán. Jen pouhých 6 dní po prolomení Benešových dekretů v Hradci Králové v kauze rodiny Walderode. Doufám, že už chápete, jak to časově a chronologicky vše najednou zapadá do sebe jako skládačka, a to naprosto dokonale. Počátkem týdne soud prolomil dekrety prezidenta Beneše a už v neděli jednatel neziskovky, která organizuje v Praze Majdan proti premiérovi, vítá na pódiu jáhna ze Sudet. Ta rychlost procesů je neuvěřitelná.

Další demonstrace proti Andreji Babišovi má pokračovat 16. listopadu 2019, tedy v předvečer 30. výročí státního převratu v Československu. V této chvíli už vůbec nejde jen o demisi Andreje Babiše. Cílem je likvidace Agrofertu jako největšího zaměstnavatele v zemi a cílem je i likvidace Babišových médií, tedy donucení Babiše k tomu, aby se zbavil Mafry (MF Dnes, Lidové Noviny), rádia Impuls a dalších mediálních projektů, které vlastní a financuje.

Největším problém je v tom, že toto není útok spravedlivých proti zlému, toto je útok 3 silových skupin, za kterými stojí oligarchové, bývalí esesáci a Vatikán proti českému největšímu zemědělskému a potravinářskému podniku. Agrofert vadí nejen tím, že hospodaří na pozemcích Sudeťáků, ale vadí i tím, že konkuruje západním potravinářským kolosům, které by moc rády obsadily v ČR trh po Babišovi a jeho zlikvidovaném a zkrachovalém Agrofertu.

Hned za Sudeťáky a jejich požadavky se skrývá šlechta se svými nároky na zrušení zákonů Kramářovy vlády z roku 1918!

Taková je dnes realita. Nikdo nemá s českým národem slitování. Všechno je tvrdá mocenská hra revizionistických sil po 2. světové válce, které chtějí majetky, pozemky a nemovitosti v ČR vracet nejen bývalým Sudeťákům, potomkům nacistů a esesáků, ale i šlechtě, která o své tituly přišla již záhy po roce 1918, když vzniklo Československo. Nejde jen o prolomení Benešových dekretů, jde i o revizi zákonů Kramářovy vlády, konkrétně zákona č. 61 z roku 1918, kterým byly v Československu zrušeny šlechtické tituly.

Po nástupu nového režimu v roce 1990 již některé pozemky a nemovitosti byly šlechtě vráceny, ale jednalo se jen o zlomky majetků. Šlechta usiluje o plnou abolici zákona č. 61 a vrácení veškerých titulů a majetků šlechtě. Není bez zajímavosti, že jeden ze šlechticů teď hodlá kandidovat na post předsedy TOP 09. Tomáš Czernin by tak nahradil v čele TOP 09 jiného šlechtice, Karla Schwarzenberga, který stranu před lety vedl. Vidíte, jak to do sebe zapadá. Jakmile byly prolomeny Benešovy dekrety, na pódiích se předvádí jahnové ze Sudet a TOP 09 si dává do čela potomka šlechtického rodu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/milionovy-chlivek-na-letne-vital-na-podiu-rimsko-katolickeho-jahna-ze-sudet-ale-vetsina-zmanipulovaneho-davu-netusila-ze-v-pozadi-ridi-vsechny-demonstrace-proti-babisovi-3-mocenske-skupiny/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTemná minulost hraběte Walderode:Pomáhal vytipovat Lidice jako odplatu za atentát na Heydricha? Prolomení Benešových dekretů v den popravy parašutistů   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 05:45:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hrabě Karel Des Fours Walderode, zapálený henleinovec, jehož vdova dostala zpátky zámek Hrubý Rohozec a pozemky za tři miliardy korun, mohl mít prsty ve vypálení Lidic. Ty jako cíl označila vojenská rozvědka, ve které Walderode působil.

„Z důkazů však nelze dovodit, že by se pan Walderode za druhé světové války provinil proti tehdejší Československé republice. Proto neexistuje překážka pro nesplnění restituční podmínky,“ uvedl soud, který stál na začátku celého řetězce.

Pravomocný rozsudek o vrácení majetku je skandální a přelomový, když zpochybňuje podstatu Benešových dekretů, relativizuje území o rozloze takřka třetiny České republiky a vrací do hry majetek sudetských Němců v řádech stovek miliard. ...

Zdroj: https://www.hoppner.cz/temna-minulost-hrabete-walderode-poma...


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdhaleno: Kybernetická válka Pentagonu proti Rusku   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 05:42:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pět let předtím, než byl Robert Mueller jmenován zvláštním vyšetřovatelem, který měl prošetřit nepodložené tvrzení, že se Rusko vměšovalo v roce 2016 do voleb a spolupůsobilo při Trumpově volební kampani, Pentagon vedl tajné kybernetické útoky proti elektrické síti Ruska. Kybernetická válka proti Rusku začala v roce 2012. Načasování kybernetické války proti Rusku je důležité. Nebyla totiž vyvolána intervencí Ruska v Sýrii (2015), ani referendem o Krymu v červnu 2014, které vyústilo v odtržení Krymu od Ukrajiny a jeho opětovném spojení s Ruskem.

V uplynulém roce se útoky urychlily prostřednictvím „umístění potenciálně ničivého malwaru do ruského systému v takové hloubce a s takovou mírou agresivity, jako nikdy předtím,“ uvádí se v nové zprávě, kterou zveřejnil deník New York Times na základě soukromých rozhovorů s představiteli Pentagonu, které byly prováděny po dobu tří měsíců.

Představitelé Pentagonu se rozhodli utajit detaily operace před Donaldem Trumpem ze strachu, že by nemusel povolit tyto intenzivnější útoky. Podle zprávy Barack Obama původně nedal souhlas k totální ofenzivní kybernetické válce. Ukončil taktiku méně agresivní kybernetické války proti Rusku, neboť se obával, že eskalace by měla vliv na americkou infrastrukturu, která by tak byla příliš zranitelná vůči protiútoku.

Byl Bolton zasvěcen do plánů Pentagonu?

Trump byl udržován v nevědomosti, avšak není těžké dospět k závěru, že válečný šílenec Bolton a náboženský fanatik Mike Pompeo, který zastává post předního diplomata, jsou plně zapojení do vojenské tajné skupiny, která nyní funguje jako skutečná moc ve Washingtonu.

„Pan Trump nebyl podrobně informován o krocích ohledně umístění „implantátů“ - softwarového kódu, který může být používán pro sledování nebo útok - uvnitř sítě Ruska,“ řekli dva nejmenovaní Trumpovi úředníci deníku NY Times, [protože] „mohl by to zarazit...“ Kdo jsou ti dva úředníci?

V pozadí tohoto znepokojivého odhalení je nová vojenská strategie/doktrína Pentagonu, zveřejněná v prosinci 2017, která hluboce přeorientovává americkou vojenskou a zahraniční politiku, aby připravila zemi na „velký mocenský“ konflikt s Ruskem a Čínou v nadcházejících letech.

Je to útočná, nikoli obranná válka

Článek v deníku New York Times výslovně uvádí, že kybernetické útoky proti Rusku jsou útočné, nikoli obranné operace. Jsou válečným aktem. Šéf kybernetického velení Spojených států, generál Paul M. Nakasone, použil orwellovský jazyk, když operaci charakterizoval jako opatření „bránit se předem“ proti Rusku, kdy se proniká „hluboko do sítí protivníka,“ jak uvedl deník Times.

Během kubánské raketové krize v roce 1962 prezident Kennedy stěží udržel na uzdě Pentagon, který chtěl začít jadernou válku se Sovětským svazem. Svět byl na pokraji jaderné války. Tyto události by se měly důkladně studovat. Kennedy řekl svým nejbližším poradcům, kteří se účastnili hrůzných debat vlády, jak se vypořádat s krizí, kterou bylo vojenské vedení „posedlé“.

Je to demokracie, když rozhoduje armáda?

Rozhodnutí nesdělit Trumpovi, že Pentagon provádí útočné vojenské operace proti infrastruktuře Ruska, je jedním z neklamných znamení, kromě mnoha jiných, že otěže moci sotva zůstávají v rukou civilní vlády, pokud jde o otázku války a míru. Prezident je vrchním velitelem. To je základ civilní vlády, vytyčující hranici mezi demokratickou vládou a vojenským režimem. Domýšlivé a arogantní rozhodnutí uniformovaných hlavounů vést útočné operace proti infrastruktuře konkurenční termonukleární velmoci - aniž by informovali civilního vrchního velitele - naznačuje, že již nemají strach ze zodpovědnosti, natož ze zaslouženého trestu za to, že se chopili moci, která podle Ústavy patří zvoleným zástupcům lidu, nikoli vojenským despotům, které nikdo nezvolil.

Trump je tak ješitný, nejistý a směšný „vůdce“, že prakticky vyvolal tento tajný puč proti své vlastní autoritě. Obklopil se generály Pentagonu v kabinetu a posvětil „nezávislost“ polních velitelů a jejich šéfů, pokud jde o rozhodování o otázkách existenčního významu. „Pan Trump dal loni v létě nové pravomoci kybernetickému velení v dosud utajovaném dokumentu, známém jako Prezidentské memorandum národní bezpečnosti 13,“ uvedl deník Times. Snad tento směšný politik, zastávající pozici vrchního velitele, neočekával nebo neměl zájem na tom, aby velitelé Pentagonu činili kritická rozhodnutí, jako je například zahájení útočné kybernetické války proti Rusku, aniž by ho předem informovali.

Pentagon a Trump však nejsou jediný problém. Vedení Demokratické strany má na tom také svůj podíl, neboť přispělo k hrozícímu debaklu tím, že strávilo poslední tři roky burcováním té nejodpornější nenávisti a démonizace Ruska - přestože to byl Pentagon, kdo útočil na infrastrukturu Ruska - aby tak záškodnickým způsobem objasnilo, jak je možné, že takový ničema, jako je Trump, mohl vyhrát volby. Mezitím zbabělí politici obou politických stran nadále rabují státní pokladnu za účelem obohacení a rozšíření moci válečné mašinérie USA.

Před studenou válkou existovaly skutečné globální války

Nepotřebujeme křišťálovou kouli, abychom viděli, že pokud nebude zastaveno či omezeno válečné úsilí Pentagonu, budoucnost 21. století se bude velmi podobat první polovině 20. století.

Venezuela je vystavena útokům, došlo zde k opakovaným výpadkům elektrické sítě. Země obvinila Spojené státy ze sabotáže systému, při níž využily svůj potenciál kybernetického vedení války. Cílem je Kuba a Nikaragua. Írán se stále drží mezinárodní jaderné dohody, zatímco Trump odstoupil od této dohody a začal ekonomickou válku proti Íráncům. Hrozí nebezpečí dalšího vojenského konfliktu na Středním východě. A Pentagon a všechny jeho přidružené expertní skupiny v D.C. připravují zemi na velký mocenský konflikt - již to začalo. Kongres to nemá pod kontrolou, ani takzvaný vrchní velitel.

„Velký mocenský konflikt“ je jeden z mysl otupujících eufemismů, které používá Pentagon k popisu globálního konfliktu. Tato hrozba je nyní skutečná, a v minulosti k tomu již došlo. Kapitalistické mocnosti se na takový konflikt připravily a iniciovaly jej v letech 1914 - 1918, a poté znovu v letech 1937 - 1945. Pohromě třetího „velkého mocenského konfliktu“ se od roku 1945 vyhýbáme zejména proto, že Sovětský svaz vyvinul formu jaderné vojenské parity, která v polovině 50. let ohrozila nadměrně agresivní plány Pentagonu, týkající se unipolární nadvlády.

Když se Sovětský svaz v roce 1991 náhle zhroutil, americký imperialismus očekával, že cíl ohledně nesporné globální nadvlády by bylo možné dosáhnout i bez rozsáhlých pozemních operací a zdlouhavých a vleklých okupací. Jelikož se však Rusko v posledním desetiletí postavilo na nohy a z Číny se vyklubala světová velmoc, Pentagon se vrátil ke strategii, založené na porážce Ruska a Číny prostřednictvím intenzivnějších ukázek vojenských výhrůžek přímo v těchto zemích a jejich okolí, a systematického oslabování obou zemí na všech frontách - jak vojensky, tak formou režimu sankcí a ekonomické války. V sázce je hodně.

Militarismus a americký kapitalismus jsou jedno a totéž. Nebezpečí katastrofální války nepochází od tohoto či onoho politika, ale spíše je zakořeněné v základních strukturách pozdního stádia kapitalismu.

Brian Becker

Exposed: The Pentagon’s cyberwar against Russia vyšel 19. června 2019 na ICH. Překlad vZvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7945-odhaleno-kyberneticka-valka-pentagonu-proti-rusku.htmSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAkce Milionu chvilek bez krvavého násilí úspěšné nebudou   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 05:34:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aniž to čeští politologové zaregistrovali, do našeho veřejného života vstoupil unikátní fenomen, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Opakované protivládní demonstrace, které se snaží tímto plíživým způsobem vyvolat další východoevropskou barevnou revoluci. Pokoušejí se o to již dlouho, minimálně od 17. listopadu 2014, kdy do ulic poprvé vyrazily rozlícené davy vyzbrojené červenými kartami, rajčaty a vajíčky, aby tak daly průchod svému rozhořčení. Nelíbil se jim tehdy poprvé zvolený prezident Miloš Zeman a jeho výroky.

Jak se ukázalo vloni, ani opakované protesty, ani červené karty doplněné červenými trenkami nezabránily tomu, aby zůstal na Hradě i v druhém funkčním období. Tvůrčí invence a investice do českých demonstrací vložené se částečně využily v protestech proti zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa, ale symbolika evropského fotbalu zřejmě v USA narazila na kulturní bariéru.

Zastáncům politické korektnosti a s ní spojeného nového totalitního hnutí, licoměrně nazývaného liberální demokracie, nastal v České republice na podzim 2017 další problém zvolením Andreje Babiše ve volbách do Poslanecké sněmovny přes dobře načasovanou snahu o jeho kriminalizaci. Jeho pragmatické spojenectví s prezidentem Milošem Zemanem mu pomohlo, aby se na druhý pokus stal premiérem vlády, která získala důvěru Poslanecké sněmovny. Ovšem, stejně jako v případě první i druhé volby Miloše Zemana provázely vítězství politického hnutí ANO protesty.

Již 17. 11. 2017 (tedy necelý měsíc) po „svátku demokracie“ zazněla studentská výzva „Chvilka pro Andreje“, která mu připomněla jeho předvolební sliby. Akci organizoval Mikuláš Minář. Během několika měsíců pak s dalšími studenty založil spolek Milion chvilek a přišel s první výzvou pro Andreje Babiše – Chvilka pro rezignaci (25. 2. 2018). Přibližně v té době začaly na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky protivládní protesty. Masové demonstrace vedly k rezignaci slovenského premiéra Roberta Fica po polovině března.

Česká demonstrace se stejným požadavkem přišla už za tři neděle. Od té doby jich bylo celkem 13 a největší, čtrnáctá se chystá na dnešek. Z vnějšího pohledu lze nejspíše kampaň Milionu chvilek označit za novou formu barevné revoluce. Splňuje základní definice – jde o protest proti (zkorumpované, nikoliv autoritářské) vládě, organizátory jsou studenti a nevládní organizace, mají jednoznačnou mediální podporu doma i v zahraničí. Formou i vytyčenými požadavky se velmi podobá svému úspěšnému slovenskému vzoru.

Zároveň se od „klasických“ barevných revolucí odlišuje tím, že poněkud připomíná vaření nastavované kaše. Kdyby nebylo neutuchající podpory médií středního proudu, včetně veřejnoprávních, účast na protestech by asi neměla stoupající tendenci. Pokud se bude dál hrát na výdrž, šance, že Milion chvilek se nakonec rozplizne, je dost vysoká. Protestovat proti vládě v polovině jejího funkčního období v dobách konjunktury představuje dosti riskantní až beznadějný podnik. Zejména když protesty kromě tlaku na rezignaci nenabízejí pozitivní myšlenky a program (nepovažuji za něj případnou vládní či ústavní krizi).

Jaroslav Bašta

Zdroj: PrvníZprávy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš v poslanecké sněmovně - to je to, proč ho lidé zvolili   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 05:29:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takže, pane Bendo, prostřednictvím paní předsedající, vy tady sedíte 24 let, tak já se ptám, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země. Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard. Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli podruhé.

To není silná káva, ale hotový zabiják – vystoupení Babiše v Poslanecké
sněmovně ČR

Stojí za to si vše znovu připomenout:

Z vystoupení A. Babiše:

Takže, pane Bendo, prostřednictvím paní předsedající, vy tady sedíte 24 let, tak já se ptám, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země. Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard. Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli podruhé.

A co lehké topné oleje.
A konkurs Chemapolu.
A Agrobanka za 50 miliard.
A Bohemia za 20 miliard.
A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku.

Proč jste nevysvětlili tento tunel vašim členům ODS!

ČKA nás s tála 230 (236?) miliard.

IPB měla 270 miliard špatných úvěrů.

A co naše předsednictví Evropské unii spojené s kauzou ProMoPro.

Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda.

Ne, vy jste udělali největší ostudu.

Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti.
A co třeba mimořádná schůze kvůli solárním spekulantům?

Celkem – Češi – daňoví poplatníci zaplatí kvůli špatnému zákonu zhruba 600 miliard korun navíc za podporu solárních baronů, což je kvalifikovaný odhad
Energetického regulačního úřadu.

A navíc pět z dvaceti největších solárních elektráren mělo anonymní akcie.

Kdopak asi byl jejich vlastníkem?

Martin Roman?

Nebo Háva od Kalouska?

Kmotři?

Nebo dokonce někteří poslanci?

Nebo samotný Klaus?

Když náklady na solární elektrárny začaly prudce klesat, ale podpora ceny
garantované státem ne, očekávalo se, že vláda Mirka Topolánka nějak zareaguje.

K ničemu nedošlo.

Důsledky – jedno z největších tunelů na veřejné prostředky se tak potýkáme dodnes.

Za rok 2016 vydá český státní rozpočet na podporu obnovitelných zdrojů téměř 44 miliard, z toho je dotace ze státního rozpočtu 22 miliard a zbytek zaplatí občané.(…)

Dotační podvody. Já se ptám, prostřednictvím paní předsedající, paní Němcové, ta tu sedí 18 let.

Svolali jste mimořádnou schůzi třeba kvůli největšímu dotačnímu podvodu ROP
Severozápad, kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz už odsouzen na pět let za to, že si říkal o úplatky? Právě dnes ho soud poslal do vězení na sedm let za ovlivňování dotačních projektů v hodnotě 1,4 miliardy korun.

Zajímalo by vás, kdo ho do funkce dosadil?

No přece ODS.

Konkrétně tehdejší předseda regionální rady Jiří Šulc.

A pan Kušnierz začal u soudu mluvit – o tom, jak ho ovládala chobotnice vedená lidmi napojenými na ODS.

A vysvětloval to tady někdo?

A proč jste ve Sněmovně neřešili privatizaci karlovarské Becherovky? Nebo asi tady všichni trpíte ztrátou paměti.

Tak já vám to připomenu.

O privatizaci karlovarské Becherovky pravděpodobně rozhodlo to, že vítězná firma měla ve vlastnické struktuře Karla Schwarzenberga přítele finančníka Zdeňka Bakaly, který o několik let později brutálně ovlivnil privatizace OKD a z firmy vytuneloval 110 miliard korun.

Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997. O přestávce jednání Poslanecké sněmovny. Tehdy se pro strach z parlamentu narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana Bakaly a Schwarzenberga. Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tentokrát taky pan Schwarzenberg.

Byť většina Klausovy partaje podle pamětníků upřednostňovala firmu Stock. Nicméně vyhrál tedy pan Schwarzenberg a s panem Bakalou a to přesto, že jejich podnikatelský záměr byl meziresortní komisí vlády označen za nejhorší. Proč jste tedy ve Sněmovně nikdy neřešili podivné okolnosti této privatizace, kterou prokazatelně ovlivnila vysoká politika, nikoliv ekonomické zájmy českého státu?

Privatizace OKD.

Proč policie nezasáhla, když bývalý šéf Fondu národního majetku Češka podal trestníoznámení a pokusil se tento proces zastavit? Případ OKD je případ bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a jeho kumpáni díky privatizaci získali a vytáhli z firmy OKD přibližně 110 mld. korun. Ano, vážení horníci, 110 mld. korun. A co je dneska výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků.

Ptám se. Proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se významnou měrou dotýká státu? Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu? Jasné, že není.
Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran. Přece ODS a TOP 09. Jen v roce 2010 dal 15 mil. ODS a TOP 09 7,5 mil. A Věcem veřejným 6 mil. Já
vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD.

Vraťte to horníkům, abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili.

Zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/babis-v-poslanecke-snemovne-to-je-to-proc-ho-lide-zvolili

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrvní vlaštovka sice jaro nedělá, ale peklo dokáže zrobit slušné. Aneb žádní tady nejsou!   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 05:21:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak jsme se dočkali. Slovy uvědomělých klasiků už i my jsme "obohaceni". Minulý týden si "válkou zkroušený a deprimovaný syrský sirotek," kterému byl odmítnut azyl, podle všeho vyšlápl na šestnáctiletou dívku. Patříme na Západ!

Hned první "uprchlík" potížistou? Náhoda?

Násilnou trestnou činnost, včetně znásilnění, samozřejmě u nás páchají i našinci a lidé různých národností. Nicméně je zajímavé, že když tady "žádní nejsou" (respektive dvanáct či kolik, jak nám bylo dokola opakováno), tak hned jeden z prvních zavítavších je zrovna "potížistou" (slovy dalšího uvědomělého klasika a někdejší hvězdu iDnes pana Oldřicha Mánerta).

Stále čekám, zda to přeci jenom nebude fake news, neb u nás zkrátka žádní nechtějí a ani sem žádní nechtějí. A neprostupná hranice Schengenu je pro ně železnou oponou. Sleduji Českou televizi od rána do večera, zda nám to soudruzi v Newsroomu ČT24 nebo paní Nora Fridrichová nevyvrátí. Neb coby expertům na vyvracení fake news (zejména, co se "dehonestace" Bambilionu chvilek pro demokracii a Sorose týká) jim bezmezně důvěřuji!

Hamáček ubezpečil občany, že jejich nenávist bude prošetřena

S rychlým ubezpečením přispěchal ministr vnitra Jan Hamáček. Ovšem nikoliv s ubezpečením, že policie a další bezpečnostní složky udělají všechno proto, aby ochránili své obyvatele a aby se podobná situace neopakovala, ale s ubezpečením, že se řádně postará o všechny, které (třeba říci právem) tato násilná událost rozohnila a kteří neudrželi nervy na uzdě a projevili se více či méně agresivně, hulvátsky, vulgárně...

"To, co se rozpoutalo na facebooku Tomia Okamury vůči novinářce ČRo @ZdenTra je odporné. Chtěl bych ujistit veřejnost, že Policie ČR se celou záležitostí zabývá," napsal Hamáček na sociálních sítích. A údajné znásilnění šestnáctileté dívky je jen obohacení... politování hodné nedopatření, k jakému dochází maximálně jednou za deset let, že?

Obohacení musí být! Chceme přeci patřit na západ!

Začíná to vypadat, že to zásadní - totiž možné znásilnění - ustupuje tomu, v čem je Hamáček jednička (nemyslím tu gulovou Topolovu, neb my nesmíme ani naznačovat) - stíhání nenávistných českých diskutérů! Na tohle Vám, pane ministře, seje pes a kadí širší veřejnost.

Neb důležitější než fyzická podstata problému, na niž my zaprdění čeští xenofóni poukazujeme léta, je ta naše virtuální nenávist.

Nechci malovat na zeď, ale bude hůř, tedy líp! Nevím, zda pan Hamáček nebude muset pozavírat půl republiky. Ale to zase nebudou mít ti, co tady nejsou, koho moc obohacovat.

No, necháme se překvapit!

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=718440

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko: Počet útoků nožem láme rekordy   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 05:18:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policie informovala, že v roce 2018 bylo v Německu spácháno s použitím nože 4 100 zločinů. V roce 2017 jich bylo 3 700 a v roce 2008 jen 400. Během posledních deseti let se počet zločinů spáchaných nožem v Německu zvýšil o více než 900 % - z jednoho na více než deset zločinů denně.

Německá média o většině případů násilí spáchaných s nožem v ruce neinformují. Zločiny, které proniknou do zpráv médií, jsou často marginalizovány jako "izolované incidenty", které nesouvisejí s masovou imigrací. Mnoho zpráv o zločinech, včetně policejních zpráv, navíc neobsahuje informace o národnosti pachatelů a obětí – zjevně aby se předešlo rozdmýchávání protiimigračních nálad... Mnoho Němců cítí, že nebezpečí číhá všude, ale nedostatek oficiálních statistik umožňuje německým úřadům předstírat, že tento problém neexistuje.

Německá epidemie zločinů spáchaných s nožem v ruce pokračuje i v roce 2019. Během prvních 45 dnů roku 2019 policie informovala o více než 500 zločinech spáchaných s použitím nože - průměrně 11 denně.

33letý ilegální imigrant z Nigeru Mourtala Madou byl odsouzen k doživotnímu vězení za to, že v Hamburku ve stanici metra ubodal k smrti svou 34letou německou expřítelkyni a uřízl hlavu své 21měsíční dcerce.

Hrůzný zločin znovu upozornil na rostoucí epidemii násilí páchaného s použitím nože, která řádí od té doby, co kancléřka Angela Merkelová dovolila vstoupit do země více než milionu migrantů, převážně mužů, z Afriky, Asie a Středního východu.

Dvojitá vražda v Hamburku byla spáchána ráno 12. dubna 2018, den poté, co soud zamítl Madouovu žádost o to, aby bylo dítě svěřeno do péče jemu. Madou sledoval svoji expřítelkyni Sandru P. s jejich dcerkou Mariam do stanice metra Jungfernstieg v centru Hamburku. Před zraky mnoha kolemjdoucích otevřel batoh, vytáhl z něj nůž a bodl svoji dcerku sedící v kočárku do břicha. Pak ji sekl do krku a uřízl jí hlavu. Sandru P. bodl Madou do zad a vážně poranil její životně důležité orgány. Sandra P. zemřela o necelou hodinu později v nedaleké nemocnici.

Během policejního výslechu to Madou vysvětlil takto: "Toto je moje dítě. Je to moje krev. Matka mě odloučila od mého dítěte. A tak jsem já oddělil dítě od ní."

Zemský soud v Hamburku (Landgericht Hamburg) odsoudil 15. února 2019 Madoua za dvojnásobnou vraždu k doživotnímu vězení. Kromě toho soud potvrdil, že se jedná o "výjimečně těžké provinění" (besondere Schwere der Schuld), což je právní formule uplatňovaná u trestů za zvláště brutální zločiny. Tento verdikt zabrání tomu, aby byl Madou po 15 letech vězení automaticky podmíněně propuštěn na svobodu, což je v Německu běžná praxe. Advokát zastupující sestru Sandry P. řekl, že Madoův trest je "maximem, kterého jsme mohli právně dosáhnout."

Policie a prokurátoři se zpočátku snažili před veřejností utajit, že Madou dítěti usekl hlavu, ale cestující - ghanský občan Daniel J., zpěvák gospelu v evangelickém kostele v Hamburku, který přišel na stanici metra krátce po útoku, natočil celou scénu svým mobilním telefonem. Daniel J. ve videonahrávce anglicky říká: "Ach můj bože, to je neuvěřitelné. Ach Ježíši, ach Ježíši, ach Ježíši. Uřízli hlavu dítěti. Ach můj bože. Ach Ježíši."

Bloger z Hamburku Heinrich Kordewiner objevil video na facebookové stránce Daniela J. a nahrál jej na YouTube. Hamburská policie následně přijela do Kordewinerova bytu se soudním příkazem k domovní prohlídce a zabavila mu počítač, mobilní telefon a další elektroniku. Policisté chtěli údajně najít "důkaz" o "zločinu" nahrání videa na YouTube.

Němečtí prokurátoři také stíhali spolupracovníka Gatestonu Stefana Franka za to, že ve svém článku doslovně citoval soudní příkaz k domovní prohlídce, který obsahoval detaily vraždy, včetně toho že dítěti byla uříznuta hlava. Nejen že nebyla skutečnost, že dítěti byla uříznuta hlava, uvedena ve zprávách pro veřejnost, ale byla také vehementně popřena. Okresní prokurátor Lars Mahnke tvrdil, že "spekulace" o tom, že byla dítěti uříznuta hlava, se nezakládá na pravdě. Stefan Frank však o uříznutí hlavy dítěte věděl, protože bylo zmíněno v soudním příkazu k domovní prohlídce. Jeho "zločinem" bylo to, že informoval veřejnost. Stíhání Stefana Franka bylo ukončeno v lednu 2019 poté, co souhlasil, že zaplatí pokutu ve výši 300 eur.

Policie a prokurátoři trvali na tom, že uříznutí hlavy dítěte zamlčeli z úcty k mrtvým. Někteří komentátoři však obvinili německé úřady z cenzurování informací o rostoucím bezpráví - včetně nárůstu počtu případů násilí páchaného s použitím nože - v zájmu "zachování společenského smíru".

Případy pobodání a zločinů spáchaných s použitím nože

Oficiální statistiky o případech násilí spáchaného nožem v Německu neexistují. Konference ministrů vnitra jednotlivých spolkových zemí (Innenministerkonferenz, IMK) v jejímž rámci probíhá mezi ministry vnitra 16 německých spolkových zemí výměna názorů na otázky prosazování práva, nedávno rozhodla, že federální statistiky kriminality by měly obsahovat údaje o případech násilí, při kterém byl použit nůž. Než se to však může stát, musí německé úřady nejprve "vypracovat pokyny" pro vedení statistiky o zločinech spáchaných s použitím nože, a také "upravit systémy technické registrace v jednotlivých spolkových zemích."

V únoru 2019 vyzval Oliver Malchow, předseda německé Policejní unie (Gewerkschaft der Polizei, GdP) vládu, aby urychlila sběr údajů o zločinech spáchaných nožem. "Slyšeli jsme, že to nebude dříve než v roce 2022," řekl, "ale pro nás to je pozdě."

Spolkový kriminální úřad (Bundeskriminalamt, BKA) uvedl, že "jakmile bude zajištěn jednotný systém vykazování, mohou být odpovídající údaje začleněny do celostátních statistik." V současné době však "BKA nemůže uveřejnit žádné informace o tom, zda počet útoků nožem v Německu roste."

Gatestone Institute přezkoumal německé policejní zprávy a zjistil, že rok 2018 byl z hlediska počtu zločinů spáchaných nožem rekordní. Během posledních deseti let se počet zločinů spáchaných s nožem v ruce v Německu zvýšil o více než 900 % - z jednoho na více než deset zločinů denně. Data ukazují, že od roku 2015, kdy kancléřka Angela Merkelová otevřela německé hranice stovkám tisíc migrantů, počet zločinů spáchaných nožem raketově vzrostl.

Německá média o většině případů násilí spáchaných s nožem v ruce neinformují. Zločiny, které proniknou do zpráv médií, jsou často marginalizovány jako "izolované incidenty", které nesouvisejí s masovou imigrací. Mnoho zpráv o zločinech, včetně policejních zpráv, navíc neobsahuje informace o národnosti pachatelů a obětí – zjevně aby se předešlo rozdmýchávání protiimigračních nálad...

Německo má nejpřísnější zbraňové zákony v Evropě, a zločinci proto běžně používají nože, sekery a mačety. Lidé ozbrojení noži, sekerami a mačetami svým brutálním násilím negativně ovlivnili bezpečnostní situaci ve všech 16 spolkových zemí. Nože jsou používány nejen k džihádistickým útokům, ale také k vraždám, loupežím, vloupáním do domácností, sexuálním napadením, vraždám ze cti a ostatním brutálním zločinům.

K zločinům spáchaným s nožem v ruce došlo v zábavních parcích, na cyklostezkách, v hotelech, na parkovištích, v parcích, na náměstích, ve veřejné dopravě, v restauracích, ve školách, v supermarketech a na vlakových nádražích. Mnoho Němců cítí, že nebezpečí číhá všude, ale nedostatek oficiálních statistik umožňuje německým úřadům předstírat, že tento problém neexistuje.

Policejní zprávy ukazují, že za zvýšení počtu zločinů spáchaných nožem nejsou zodpovědní jen migranti ale i domácí. Vypadá to, že migrační politika otevřených dveří Angely Merkelové, spustila v Německu spirálu rostoucího násilí a stále více lidí nosí nože na veřejnosti – mnohdy k vlastní sebeobraně. Zdá se, že politika Angely Merkelové vede ke stále vyššímu počtu případů pobodání a v mnohých případech hraje roli alkohol.

Podle BKA "patří mezi důvody pro nošení nože především strach z toho, že se stanu obětí zločinu, a také orientace na normy mužnosti." BKA také sdělil, že mladíci, kteří u sebe nosí nůž, spáchají nějaký násilný čin s dvakrát vyšší pravděpodobností, než mladíci, kteří u sebe nůž nenosí.

Ukazuje se, že některé nedávné případy pobodání měly náboženské nebo politické motivy, někdy obojí:

•Fulda. 23letý žadatel o azyl ze Somálska požadoval po kolemjdoucím cigaretu: "Dej mi tu cigaretu. Ta cigareta je moje. Alláhu Akbar! [Alláh je největší!] Zabiju křesťany!" Když muž odmítl, tak Somálec vytáhl nůž a opakovaně jej bodl do hrudníku. Zraněný muž utekl, ale Somálec jej pronásledoval: "Jsem muslim! Zabiju tě! Zabiju křesťany! Alláhu Akbar!"
•Flensburg. Ahmad Gulbhar, neúspěšný žadatel o azyl z Afghánistánu, ubodal k smrti sedmnáctiletou Mireille B. poté, co odmítla konvertovat k islámu. Ve své žádosti o azyl tvrdil, že je 18 letý uprchlík ze Sýrie. Lékařské prohlídky ukázaly, že Gulbharovi bylo nejméně 21 let a možná až 29 let.
•Nordstetten. 26letý žadatel o azyl Mohammed Omran Albakr ze Sýrie byl zatčen za to, že ubodal k smrti Michaela Riechera, podnikatele s nemovitostmi, od něhož měl pronajatý byt. Riecher byl Albakrovým sponzorem a někteří pozorovatelé spekulovali, že jej Albakr zavraždil kvůli penězům. Jiní usuzovali, že vražda měla náboženský a antisemitský rozměr a že Albakr zavraždil Riechera poté, co se dozvěděl, že je žid.
•Berlín. 24letý muslim zastavil 27letého kolemjdoucího a zeptal se ho, proč má na sobě vytetované dva křesťanské kříže a pak požadoval, aby muž, irácký křesťan, dal almužnu pouličnímu žebrákovi. Když to irácký křesťan odmítl udělat, tak mu muslim dal ránu pěstí do obličeje a vyhrožoval mu nožem.
•Berlín. 23letý Syřan pobodal ve stanici metra Bayerischer Platz několik kolemjdoucích. Nejprve se zeptal jednoho 50letého muže, jestli je Turek. Když odpověděl, že je Němec, tak na něj Syřan zařval: "Ty jsi nevěřící!" a pobodal ho. Všechny jeho oběti byli rodilí Němci. Policie informovala, že Syřan byl "duševně labilní."
•Berlín. Šest mužů bylo zatčeno za plánování útoků nožem na diváky berlínského půlmaratonu. Hlavní podezřelý se údajně znal s Tunisanem Anisem Amrim, který najel kamionem v prosinci 2016 na berlínský Vánoční trh, kde zavraždil 12 lidí a několik tuctů jich zranil.
•Dortmund. Skupina čtyř muslimů zaútočila nožem na dva Iráčany před diskotékou kvůli konzumaci alkoholu - "věřící muslimové" alkohol pít nesmí.
•Witzenhausen. Na vánočním trhu ohrožoval kolemjdoucí 38letý Libyjec sekerou a křičel "Alláhu Akbar!" ["Alláh je největší!"]
•Hamburk. 26letý Palestinec Ahmad A. řekl, že jeho rozhodnutí provést smrtící útok nožem v supermarketu ve čtvrti Barmbek bylo jeho "příspěvkem ke globálnímu džihádu."

Útoky nožem jsou často náhodné a bezohledné a jejich cílem jsou nevinní kolemjdoucí:

•Hamburk. 22letý muž byl pobodán u pokladen obchodního domu Ikea. Policie uvedla, že 26letý útočník měl problémy s duševním zdravím a nebyl "zjevně při smyslech".
•Burgwedel. 17letý syrský migrant Abdalla M. pobodal a vážně zranil 24letou Němku v supermarketu v Dolním Sasku. Ženu napadl poté, co zasáhla do sporu mezi jejím přítelem a dvěma migranty ve věku 13 a 14 let. Abdalla M. přijel do Německa v roce 2013 a je bratrem jednoho z teenagerů.
•Magdeburg. Afričan vytáhl nůž na 28letého Němce, který na rušném přechodu před nákupním centrem nechtěně narazil do jeho společnice.
•Norimberk. 38letý muž pobodal na ulici během dvou hodin tři náhodně vybrané ženy. Všechny tři ženy ve věku 26, 34 a 56 let utrpěly život ohrožující zranění. 25letý Iráčan pobodal náhodně vybranou kolemjdoucí 21letou ženu. Policie uvedla, že žena "byla v nesprávný čas na nesprávném místě."
•Viersen. Kolem poledne byla ve veřejném parku ubodána k smrti neznámým útočníkem 15letá dívka.
•Berlín. 46letou ženu znásilnil na její zahradě 24letý "Severoafričan narozený v Palestině" ozbrojený nožem.
•Lingen. Dva mladíci pobodali a vážně zranili 44letou cyklistku na cyklostezce.
•Hattersheim. Na vlakovém nádraží vytáhli dva Turci nůž na 54letou kolemjdoucí ženu.
•Postupim. 24letý migrant z Kamerunu zaútočil žiletkou na kolemjdoucího. Když přijela policie, tak kousl policistu do paže a do prstu.
•Brémy. Osmnáctiletý muž byl zezadu pobodán neznámým útočníkem.
•Penzberg. 33letý nigerijský žadatel o azyl pobíhal v centru města, mával nožem a vyhrožoval kolemjdoucím.
•Wiesbaden. Několik mladých mužů se v centru města ohánělo noži a ohrožovalo kolemjdoucí.
•Babenhausen. Na parkovišti u supermarketu pobodal neznámý útočník 30letého muže.
•Hannover. V restauraci McDonald's byl pobodán a vážně zraněn 20letý muž.

Dopravní uzly a veřejná doprava jsou stále nebezpečnější:

•Lübeck. 34letý Němec íránského původu Ali D. ozbrojený nožem zaútočil na autobus se 48 cestujícími a vážně zranil 12 lidí. Ali D. se autobus také pokusil zapálit kapalinou ze zapalovače. Podezřelý, který údajně trpí paranoidní schizofrenií, byl obviněn z pokusu o 48násobnou vraždu.
•Mnichov. 28letý muž s vystřelovacím nožem ohrožoval cestující v příměstském vlaku. Policie muže vyslechla a propustila. Krátce poté ten samý muž vyhrožoval bezpečnostnímu personálu v jiném vlaku. Policie uvedla, že muž byl nedávno podmíněně propuštěn z vězení.
•Crimmitschau. 21letý syrský migrant vytáhl nůž na německý pár na vlakovém nádraží. Když se Němec bránil pepřovým sprejem, tak další 19letý Syřan skočil do kolejiště a začal na ně házet kameny. Policie uvedla, že starší Syřan měl u sebe dva nože a ilegální drogy a mladší Syřan neměl povolení k pobytu. Po výslechu byli oba Syřané propuštěni na svobodu.
•Düsseldorf. 55letý biolog náhodně pobodal ve vlaku dvě ženy. Policie uvedla, že podezřelý trpící paranoidní schizofrenií byl naštvaný, že jeho výzkum v oblasti genové manipulace nepřinesl kýžené výsledky.
•Hannover. V hromadné rvačce bezdomovců na hlavním vlakovém nádraží byl pobodán a vážně zraněn muž.
•Ravensburg. 21letý žadatel o azyl z Afghánistánu pobodal tři náhodné kolemjdoucí na autobusové zastávce na náměstí Marienplatz. Policie uvedla, že muž trpí "posttraumatickou stresovou poruchou způsobenou jeho zážitky v Afghánistánu."
•Hamburk. Na hlavním nádraží 21letý muž pobodal 29letého muže. Ve stejné lokalitě byl zatčen i 59letý opilý muž mávající nožem na kolemjdoucí. Když na místo dorazili policisté, tak se je muž pokusil pořezat. V příměstském vlaku u železniční stanice ve čtvrti Othmarschen 32letý migrant z Íránu pobodal 21letého muže.
•Rees. 29letý žadatel o azyl z Maroka se na vlakovém nádraží oháněl sekerou a požadoval od kolemjdoucích peníze.
•Hagen. Během hromadné rvačky poblíž hlavního vlakového nádraží bylo pobodáno několik lidí.

Terčem útoků nožem jsou často také malé děti, dospívající a ženy:

•Duisburg. Tři Němci tureckého původu (ve věku mezi 15 a 17 lety) a 15letý Švéd iráckého původu mnohonásobně pobodali 17letou německou dívku Marcellu S., která byla v pátém měsíci těhotenství. Otcem dítěte je 16letý německý Turek Rifai B. Dívka i její dítě útok přežili.

Marcella S. řekla: "Vlákal mě do pasti. Chtěl mě i mé dítě zabít. Napsal mi, že nikdo nesmí vědět, že je otcem mého dítětě. Vyhrožoval mi, že mě i dítě zabije. Šli jsme jen pár metrů a řekl mi, že ho jeho otec zabije, pokud se o dítěti dozví. A najednou z křoví vyskočili tři maskovaní muži s noži."

•Nimburg. Na základní škole bodl sedmiletý chlapec svoji učitelku do břicha. Byla vážně zraněna a musela podstoupit okamžitou operaci. V minulosti byl chlapec vůči svým spolužákům často velmi agresivní. "Kvůli každodenním incidentům a jeho nepředvídatelnosti již nemůžeme zaručit bezpečnost našich žáků," varovali učitelé.
•Moers. 33letý Iráčan narozený v Kuvajtu pobodal 13letého iráckého chlapce na cestě do školy. Později se ukázalo, že útočník chlapce sexuálně zneužíval a chtěl mu zabránit v tom, aby to ohlásil své matce nebo úřadům.
•Dortmund. Patnáctiletý Kazach pobodal svého 15letého spolužáka za to, že "provokativně civěl na jeho matku."
•Berlín. Matka ubodala k smrti svoji tříletou dceru. Příčinou byly podle policie rodinné spory.
•Essen. Během šarvátky byl v příměstském vlaku pobodán 15letý chlapec.
•Kiel. Při hromadné rvačce u hlavního vlakového nádraží pobodal 16letý chlapec 17letého Iráčana.
•Euskirchen. 15letý chlapec ozbrojený nožem přepadl ženu a uloupil jí kabelku.
•Hannover. Dva mladíci východoevropského vzhledu ozbrojení noži oloupili dva chlapce ve věku 12 a 13 let.
•Viersen. Sedmnáctiletý Bulhar Matyu K. ubodal v parku k smrti svoji 15letou rumunskou přítelkyni Iulianu R.

Nože jsou zřejmě zbraní první volby i v takzvaných vraždách ze cti a domácích sporech:

•Gremersdorf. 22letý Iráčan Zyad S. ubodal k smrti svoji 28letou íránskou expřítelkyni Fatemehu B., která se s ním dva týdny předtím rozešla.
•Bad Kreuznach. 25letý žadatel o azyl z Afghánistánu pobodal v nemocnici v Bad Kreuznachu 25letou těhotnou Polku. Žena následkem útoku potratila.
•Nürtingen. 30letý Portugalec pobodal během sporu o ženu 31letého Řeka.
•Hannover-Hainholz. 29letý německý Turek a 29letý Albánec se navzájem pobodali během sporu o 17letou dívku. Albánec svým zraněním podlehl.
•Pforzheim. 32letý Turek pobodal svého 37letého bratra.
•Düren. Dva Poláci během hádky pobodali 41letého Poláka.
•Heek. 32letý Rus se přiznal k tomu, že ubodal k smrti svoji 23letou manželku. Muž policii řekl, že ji zabil během hádky a její tělo hodil do nedalekého rybníka.
•Rendsburg. 29letý muž pobodal a vážně zranil svoji expřítelkyni a jejího nového přítele.
•Düsseldorf. 41letý Němec íránského původu ubodal k smrti 36letou ženu poté, co odmítla jeho romantické návrhy.
•Neubrandenburg. 27letý Turek pobodal v kině svoji expřítelkyni a jejího nového přítele. Obžalovaný řekl, že "ty dva uviděl a to ho rozčílilo."
•Rendsburg. 27letý Syřan se pokusil své spící ženě uříznout hlavu. Manželka útok přežila a požádala o pomoc souseda. Jejich dvě děti, které byly v době útoku v sousední místnosti, si vzal do péče úřad sociální péče pro mládež.
•Hamburk. 34letý Pákistánec Sohail A., jemuž byla zamítnuta žádost o azyl, se přiznal k tomu, že ubodal k smrti svoji dvouletou dceru. Prokurátoři uvedli, že muž jednal "ve vzteku a chtěl se pomstít", protože mu matka dítěte odmítla dovolit, aby si dceru odvezl do Pákistánu.
•Mühlacker. Čtyřicetiletý Syřan Abu Marwan ubodal k smrti svoji 37letou ženu. Jejich tři děti, děvčátko a dva chlapci, byli svědky vraždy. Později vyšlo najevo, že bezprostředně po vraždě nahrál muž potřísněný krví na Facebook video, ve kterém varoval ženy, aby nedráždily své muže. "Takhle skončíte," napsal.
•Řezno (Regensburg). 32letý muž ubodal k smrti svoji 33letou přítelkyni. Později vyšlo najevo, že v roce 2013 tento muž pobodal svoji předchozí přítelkyni a vyhrožoval jejímu otci motorovou pilou.
•Frankenthal. 25letý Turek ubodal k smrti 51letého Turka a uprchl do Švýcarska.
•Reutlingen. 50letý Chorvat pobodal svoji odcizenou manželku a nezletilou dceru.
•Hanau. 49letý Turek sedmkrát bodl svoji odcizenou manželku. Prokurátoři uvedli, že muž, který byl obviněn z pokusu o vraždu, řekl, že nemohl přijmout to, že ho jeho manželka chtěla opustit, a proto ji chtěl zabít.

Zdá se, že nože jsou nejčastěji používanou zbraní při ozbrojených loupežích:

•Emden. 35letý uprchlík z Íránu byl zatčen za loupeže s nožem v ruce v několika supermarketech.
•Düsseldorf. Muž "jižanského vzhledu" (südländisches Erscheinungsbild) ozbrojený nožem vyloupil obchod s potravinami.
•Eicklingen. Dva muži ozbrojení noži vyloupili poštu.
•Bonn. Dva muži s noži vyloupili pekárnu.
•Wuppertal. Muž ozbrojený nožem vyloupil trafiku.
•Hannover. Severoafričan ozbrojený sekerou se vloupal do supermarketu. Tři imigranti ozbrojení noži vyloupili kino.
•Essen. Dva muži s nožem se pokusili okrást 37letého muže. Muž, mistr bojových umění, útočníky přemohl a nůž jim vzal. Když se útočníci vrátili, aby pokračovali v boji, tak jednoho z nich pořezal na krku.

Zdá se, že v hromadných rvačkách mezi skupinami lidí různých národností a etnických skupin jsou nože zbraněmi první volby:

•Hannover. Během rvačky na hlavním vlakovém nádraží byl ubodán k smrti 39letý muž. "Není možné, aby někteří lidé vnímali vlakové nádraží jako zónu, kde neplatí zákony," řekl člen městské rady za CDU Maximilian Oppelt.
•Neubrandenburg. 27letý žadatel o azyl ze Sýrie byl během rvačky s jinými žadateli o azyl bodnut do krku. 40letý žadatel o azyl z Íránu během hádky pobodal 28letého Iráčana. 19letý Eritrejec a 19letý Syřan pobodali 29letého Poláka.
•Kolín nad Rýnem. Během hromadné rvačky před hlavním vlakovým nádražím pobodali Arabové dva Afghánce.
•Hamburk. 23letý německý občan, původem Srb z Černé Hory, pobodal jiného Srba. Útočník uprchl do Srbska.
•Duisburg. Soupeřící gangy Turků, Kurdů a Libanonců se navzájem napadly železnými tyčemi, obušky a mačetami. Bojovali o nadvládu nad obchodem s drogami, prostitucí, hazardními hrami a obchodem se zbraněmi.
•Hagenow. Při hromadné rvačce v obytné čtvrti pobodal 18letý žadatel o azyl ze Sýrie křičící "Alláhu Akbar!" ["Alláh je největší!"] 26letého Iráčana.
•Kaiserslautern. Během hromadné rvačky mezi Syřany byl pobodán 24letý Syřan.
•Varel. Během šarvátky s dvěma Íránci byl pobodán 35letý Íránec.
•Damme. Během hromadné rvačky mezi Syřany byl pobodán 27letý Syřan.
•Velbert. Při hromadné rvačce mezi Turky a Severoafričany byli pobodáni čtyři lidé.
•Baesweiler. Během hromadné rvačky mezi dvěma tureckými klany byl pobodán 27letý Turek. K obnovení pořádku bylo vysláno sedm policejních aut.

Všechno nasvědčuje tomu, že nože jsou zbraní první volby také v azylových a uprchlických centrech a na dalších místech, kde jsou ubytováni migranti:

•Hattersheim. 26letý žadatel o azyl ze Sýrie ubodal k smrti 39letého Afghánce během sporu o jídlo v centru pro uprchlíky. U soudu Syřan řekl, že Afghánce bodl 19krát, protože mu připomínal strýce, který s ním v dětství špatně zacházel. Řekl také, že izraelská zpravodajská služba Mosad "seslala kouzlo" na jeho matku a ta si teď přeje jeho smrt.
•Landshut. V centru pro uprchlíky vytáhl 35letý Íránec nůž na Nigerijce a křičel: "Zabiju tě!" Prokurátoři uvedli, že Íránec trpí paranoidní schizofrenií a ve svém současném stavu je pro své okolí nebezpečný.
•Straubing. V centru pro uprchlíky vytáhl 22letý Afghánec nůž na 21letého Afghánce. Útočník se bránil zatčení a kopal do policistů.
•Engen. V centru pro uprchlíky vytáhl 22letý migrant nůž na svého 26letého spolubydlícího.
•Hannover. V centru pro uprchlíky 21letý Afghánec pobodal 25letého Afghánce.
•Bad Tölz. V centru pro uprchlíky pobodal 21letý Afghánec 29letého migranta z Tanzanie.
•Lübeck. Během hromadné rvačky mezi Afghánci a Syřany v azylovém centru byl jeden muž pobodán.
•Kefenrod. 35letý žadatel o azyl z Íránu pobodal v azylovém centru své dvě děti ve věku 4 a 6 let.
•Holdorf. 35letý žadatel o azyl ze Súdánu se v azylovém centru pohádal se svojí přítelkyní. Když se dva přihlížející Súdánci pokusili do sporu zasáhnout, tak jim vyhrožoval nožem.
•Emden. 35letý uprchlík z Íránu byl zatčen za vyloupení několika supermarketů s nožem v ruce.
•Mnichov-Neuaubing. Během sporu kvůli poškozenému protipožárnímu sprinkler systému zaútočil 38letý migrant z Iráku mačetou na svého domácího.

Oběťmi útoků nožem se stávají i sociální pracovníci a státní zaměstnanci, včetně policie:

•Offenburg, 17. srpna 2018. 26letý žadatel o azyl ze Somálska ubodal v ordinaci k smrti 52letého lékaře. Prokurátoři uvedli, že se muž chtěl pomstít za to, co považoval za špatné léčení: "Myslel si, že jej doktor otrávil." Somálec byl umístěn na psychiatrii. "Mnoho lékařů má přirozeně obavy a přemýšlí o instalaci poplašného tlačítka. Například banky jej už mají dlouho," řekl Ulrich Clever, prezident Zemské lékařské komory Bádenska-Württemberska.
•Wittenberg. 20letý Afghánec, jemuž byl zamítnut azyl, podřezal hrdlo 85letému důchodci a z místa činu uprchl v autě oběti. Dcera oběti pracuje v centru pro uprchlíky v Sasku, a byla to ona, kdo Afghánci zprostředkoval práci domácího pomocníka u svého otce.
•Hagen. 26letý Syřan vytáhl nůž na zaměstnance železnice, když zjistili, že nemá jízdenku. Na hlavním vlakovém nádraží pak zaútočil na policii. Syřan byl registrován jako žadatel o azyl ve Švédsku a do Německa vstoupil nezákonně.
•Düsseldorf. 24letý Němec tuniského původu pobodal na letišti v Düsseldorfu 51letého člena bezpečnostní služby.
•Obermehler. V centru pro uprchlíky vytáhl 29letý žadatel o azyl z Maroka nůž na člena bezpečnostního personálu.
•Deggendorf. V centru pro uprchlíky vytáhl 23letý senegalský žadatel o azyl nůž na člena bezpečnostního personálu.
•Flensburg. Ve vlaku Intercity-Express (ICE) pobodal 24letý žadatel o azyl z Eritreje 22letého policistu a policista jej zastřelil. Eritrejec přišel do Německa v září 2015.
•Borken. 19letý muž pobodal 55letého policistu, který přijel vyšetřit hlášení o domácím násilí poté, co matka vykázala svého 19letého syna z domu.
•Bad Säckingen. 58letý muž ozbrojený nožem napadl policistu, který měl na sobě ochrannou vestu proti bodnutí nožem.
•Řezno (Regensburg), 14. ledna 2018. 33letý Němec íránského původu se pokusil bodnout policistu, který vyšetřoval hlášení o domácí hádce. Když téže noci požádali policisté tři mladistvé migranty o předložení osobních dokladů, přiběhlo více než tucet mladíků, kteří policisty napadli. 17letý žadatel o azyl z Afghánistánu opakovaně kopal do policisty ležícího na zemi. 26letý policista utrpěl otřes mozku, pohmoždění a poranění lebky a musel být hospitalizován. Během této jedné noci byli městští policisté napadeni celkem ve čtyřech různých incidentech.

Některá pobodání mají i politické dozvuky:

•Chotěbuz (Cottbus). Neznámý pachatel "jižanského vzhledu" pobodal náhodně vybraného 28letého Němce. Město vydalo toto prohlášení: "Nebudeme váhat říct pachateli, že on nebo ona dostane jízdenku zpět do své vlasti. Nenecháme naše město ničit lidmi, kteří se neumějí chovat a kteří si myslí, že mohou tímto způsobem řešit konflikty." Varování rozpoutalo bouři kritiky a řada lidí obvinila městskou radu z toho, že jsou "extrémní pravičáci" a "neonacisté".

Představitelé města prohlášení upravili, ale stáli si na svém: "Jasně prohlašujeme, že jsme proti rasismu a xenofobii v našem městě. Chceme, aby se každý, kdo chce žít v našem městě, cítil dobře a měl pocit, že je zde vítán. Také ale odsuzujeme každé násilí, bez ohledu na to, kdo je z jeho spáchání podezřelý. Každý, kdo porušuje zákony a páchá trestné činy - bez ohledu na to, jaký je jeho původ - musí za své činy nést příslušné právní důsledky."

•Chotěbuz (Cottbus). Tři žadatelé o azyl ze Sýrie (ve věku 14, 15 a 17 let) pobodali před nákupním centrem 51letého Němce. Syřané požadovali, aby jim muž a jeho žena "projevili úctu" tím, že jim otevřou dveře a dají jim přednost. Když to žena odmítla, náctiletí vytáhli nůž a pobodali jejího manžela. Jeden kolemjdoucí se zastavil, aby muži pomohl a bezpečnostní služba mladistvé zadržela do příjezdu policie. 14letého útočníka policisté znali, protože již spáchal různé jiné násilné činy.

Starosta Chotěbuzi Holger Kelch řekl: "Je to nechutné a nepřijatelné pro nás jako město i pro právní stát. Právní stát musí bezodkladně jednat. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom těmto mladým lidem vysvětlili základní hodnoty a pravidla platná v Německu a v Chotěbuzi a to, že se jimi musí řídit. Kontaktujeme také jejich rodiče, abychom jim vysvětlili, že chování jejich dětí nezůstane bez následků. Nenecháme si atmosféru v našem městě zničit takovými incidenty."

•Saská Kamenice (Chemnitz). 22letý Syřan a 23letý Iráčan byli zatčeni za ubodání k smrti 35letého Němce Daniela H. Policie se snažila identitu útočníků před veřejností utajit, ale dozorce věznice v Drážďanech zatykač zveřejnil a byl za trest postaven mimo službu. Tento brutální zločin vedl k masovým protestům proti politice otevřených dveří kancléřky Merkelové.

Epidemie zločinů spáchaných nožem pokračuje v Německu i v roce 2019. Během prvních 45 dnů roku 2019 policie informovala o více než 500 zločinech spáchaných nožem - průměrně 11 denně. K významným incidentům, při kterých byl použit nůž, během ledna a února 2019, patří například:

Gelsenkirchen. 24letý Albánec pobodal svoji 25letou manželku a pak ji přivezl do nemocnice, kde byl zatčen. Pasov. 19letý žadatel o azyl z Afghánistánu pobodal 21letého Afghánce. Drážďany. 25letý Iráčan vyhrožoval s mačetou v ruce dělníkovi, který údajně dělal příliš velký hluk. Schömberg. 61letý Kazach ubodal k smrti svého 55letého známého.

Meinerzhagen. 26letý Syřan vyhrožoval svým sousedům nožem jen dva dny poté, co se do bytového domu přistěhoval. Když na místo přijela policie, tak muž vyhazoval z okna nábytek a policistům vyhrožoval. K obnovení pořádku byl nasazen Oddíl zvláštního určení (Spezialeinsatzkommando, SEK, obdoba naší URNy – Útvaru rychlého nasazení – poznámka překladatele).

Berlín. 20letý muž zaútočil nožem na bezpečnostní personál poté, co byl požádán, aby ve vlaku přestal kouřit. Weil am Rhein. Zloděj vytáhl nůž na prodavače v prodejně. Frankfurt. Policisté nařídili muži, aby odložil dva kuchyňské nože. Muž rozkaz ignoroval a policisté proti němu použili taser (distanční elektrický paralyzér). Aalen. V centru pro uprchlíky se v hromadné rvačce navzájem napadli mačetami žadatelé o azyl.

Bergheim. 24letý muž vytáhl nůž na dva policisty. Kassel. 28letý muž pobodal svého spolubydlícího. Kiel. Na hlavním vlakovém nádraží pobodal 16letý 17letého Iráčana. Frankfurt. 22letý muž byl pobodán během hromadné rvačky. Kolín nad Rýnem. 31letý muž byl pobodán a vážně zraněn během rvačky u vchodu do baru.

Lingen. Dva mladíci pobodali a vážně zranili 44letou cyklistku na cyklistické stezce. Heidenheim. 52letý muž pobodal náhodně vybranou 61letou ženu na školním parkovišti. Wiesbaden. 42letá žena ohánějící se nožem ohrožovala kolemjdoucí a křičela: "Já vás zabiju!"

Gera. Tři Syřané napadli nožem Němce, který se bránil pomocí pepřového spreje. Göttingen. Dva muži, z nichž jeden mluvil německy s východoevropským přízvukem, ozbrojení noži přepadli a vyloupili banku. Aglasterhausen. Spor o jídlo v centru pro uprchlíky mezi dvěma nigerijskými migranty přerostl v rvačku s noži.

Langen. Maskovaný muž ozbrojený nožem se pokusil vyloupit obchod. Hattersheim. 40letý muž vytáhl nůž na své spolupracovníky poté, co ho obvinili z krádeže stavebního materiálu ze staveniště. Waren. 18letý muž byl přepaden a oloupen s použitím nože.

Duisburg. Dva muži ozbrojení noži přepadli a vyloupili supermarket. Vešli do obchodu a chytili jednu pokladní do kravaty a dali jí nůž na krk, druhé pokladní mezitím přikázali, aby dala peníze do tašky. Bad Dürrheim. 21letý muž ozbrojený nožem a mosazným boxerem oloupil 16letého mladíka o peněženku.

Greiz. 67letý muž vytáhl během hádky nůž na svoji spolupracovnici. Cuxhaven. Dva muži byli přepadeni a oloupeni s použitím nože. Hamburk. Muž ozbrojený nožem přepadl a vyloupil hotel. Rotenburg. Muž ozbrojený nožem přepadl a vyloupil supermarket. Ludwigsburg. Tři mladíci, z nichž jeden byl ozbrojen nožem, se pokusili oloupit muže rozvážejícího pizzu.

Schwäbisch Hall. 14letý mladík ozbrojený dvěma noži byl zatčen za krádeže v obchodech. Hofheim am Taunus. Během náhodné policejní kontroly byla u dvou 19letých mladíků nalezena narkotika a nůž. Norimberk. Během náhodné policejní kontroly vytáhl 41letý muž na policisty nůž. Při zadržování zfetovaného muže byli tři policisté zraněni.

Brühl. Dva muži dovezli své děti do školy, a pak se tam ve rvačce pobodali. Wiesbaden. Tři muži ozbrojení noži přepadli a oloupili kolemjdoucího o 1000 eur v hotovosti. Oberbilk. Dva muži ozbrojení nožem přepadli a oloupili taxikáře. Heilbronn. 20letá Chorvatka pobodala svého 22letého bosenského spolubydlícího. Ulm. 25letý muž byl pobodán a vážně zraněn neznámým útočníkem.

Überlingen. Dvacetiletý opilý muž ohánějící se nožem se rozzuřil poté, co jej vyhodili z restaurace. Wilhelmshaven. Tři muži s nožem oloupili 37letého kolemjdoucího. Duisburg. Tři muži ozbrojení nožem a pistolí se pokusili vyloupit supermarket. Brémy. Muž ozbrojený nožem vyloupil diskotéku. Hof. Muž ozbrojený nožem mluvící německy s cizím přízvukem vyloupil čerpací stanici.

Speyer. Na dětském hřišti byl zatčen 35letý muž ohánějící se kolem sebe dýkou. Mnichov. V příměstském vlaku ohrožoval cestující a bezpečnostní personál 28letý muž ozbrojený vystřelovacím nožem. Muž byl vyslechnut a propuštěn. O chvíli později tentýž muž vyhrožoval bezpečnostnímu personálu v jiném příměstském vlaku. Hamburk. Dva muži ozbrojení nožem a obuškem přepadli a vyloupili snack bar. Friedberg. Na vlakovém nádraží se porvali skupinky mladíků ozbrojených noži.

Lilienthal. Tři mladíci ozbrojení noži napadli účastníky soukromé oslavy. Engen. V centru pro uprchlíky vytáhl 22letý migrant nůž na svého 26letého spolubydlícího. Seelze. Muž ozbrojený nožem přepadl a vyloupil poštu.

Münster. Dva muži "jižanského" vzhledu ozbrojení noži přepadli a oloupili na stromy lemované promenádě dvacetiletého muže. Landau. Na hlavním nádraží byl s nožem v ruce přepaden a oloupen 27letý muž.

Hamburk. Dva muži ozbrojení noži přepadli a vyloupili hotel. Duisburg. 26letý chodec napadl řidiče auta, protože "se na něj špatně podíval." Řidič vystoupil z auta a chodce pobodal. Wiesbaden. 77letý muž ubodal k smrti svoji 68letou kamarádku.

Berlín. V příměstském vlaku 22letý muž vytáhl nůž na 29letého muže. Viernheim. Během hromadné rvačky u bytového komplexu byli pobodáni dva muži. Warendorf. Během hromadné rvačky vyvolané dopravním sporem byl jeden člověk pobodán. Mannheim. 28letý Bulhar zemřel na následky zranění způsobených nožem. Jeho tělo našla policie na břehu řeky.

Rotenburg. Tři mladíci vytáhli nůž na tři desetileté chlapce. Hamburk. V příměstském vlaku pobodal 32letý Íránec 23letého Syřana. Düsseltal. V centru města byla znásilněna žena. Na kolemjdoucího, který reagoval na její výkřiky o pomoc, vytáhl násilník nůž.

Soeren Kern
je významný spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponToto se káže v brněnské mešitě: Židé a Američané jsou nepřátele islámu. Vyzývá se také k džihádu   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 04:59:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kazatel Nurud-dín Al-Safady, brněnská mešita - ukázka z knihy Islám a islamismus v České republice. Chvála Alláhu, jen Jeho uctíváme a jen Jeho o pomoc a o vedení správnou cestou žádáme. Dosvědčuji, že není boha kromě Alláha, jediného, který nemá společníka, a dosvědčuji, že Muhammad (s.A.s.) je Jeho služebník a posel. Připomínejme si, abychom byli co nejvíce bohabojní, abychom dodržovali modlitbu a další pilíře islámu a snažili se jít po přímé a správné cestě.

Milí bratři, a sestry v islámu,

Dnes nechceme objasnit to, co je jasné, ale chceme připomenout pár věcí. Hlavně ty, které se týkají dnešní situace, ve které islámský svět žije nejhorší dobu, ve které je tak ponížený jako nikdy předtím.

A je to nejvíc jasné v tom, co se děje v Palestině, kde nepřítel prolévá krev bez jakýchkoli výčitek z celého světa. Světa, který mlčí jako hrob, pokud je ta krev muslimská, a ještě navíc když naši bratři tam se brání s holýma rukama nebo kamením v ruce proti nejmodernějším zbraním, jsou to v očích západu teroristé, kteří by měli přestat.

Tady si připomeneme, že po událostech jedenáctého září celý svět a obzvlášť muslimové odsoudili tyto události a že islám je proti tomu, aby zahynuli nevinní lidi. A islámské státy byli první, které se přidaly k boji proti terorismu, ale musíme objasnit, co je terorismus a co je sebeobrana, dodnes nám nikdo neřekl přesně, co se pod tím názvem skrývá, a přitom nám nedali na vybranou, když řekli: kdo není s námi, je s terorismem.

A netrvalo to dlouho, až jsme zjistili, že podle nich terorista je každý muslim, který brání svou vlast a bojuje proti okupantům, a bylo to nejvíce jasné v Palestině, když prohlásili všechna hnutí, která se brání, za teroristická hnutí, a bylo to také jasné v Libanonu i v Kašmíru i jinde na světě.

A přitom nikdo na světě nenaznačil ani zblízka ani zdaleka, ani neukazoval prstem na pravý terorismus, který páchá denně Sharon a jeho zločinci, a nejhorší na tom je, že my musíme se Západem bojovat proti terorismu. Opravdu horší to nemůže být, protože konec konců chtějí po nás, abychom bojovali se Sharonem proti našim bratrům v Palestině a bojovali s Američany proti naším bratrům v Iráku, a Bůh ví, kde ještě.

A donutí všechny režimy, aby jim pomáhali, a na jejich území založili vojenské základny. A nesmíme protestovat proti tomu, co dělají, ani proti tomu, co říkají. Dělají ze sebe Boha na zemi, a my je musíme poslouchat a být slušní, zkrátka musíme byt pro ně otroky, kteří splní každé přání, a přesto nejsou s námi spokojeni.

Je pravda, že dnes tito páni zasahují nejen do našich vnitřních záležitostí, ale i do věcí, které jsou čistě soukromé, jako kdybychom byli a nebyli. Chtějí po nás, abychom změnili způsob vyučování víry, chtěli to jasně od několika států a tajně od jiných států. Nebylo to všechno, a jak víme, začali bojovat proti různým dobročinným islámským organizacím, a vyhlásili je za teroristické organizace. I když celý svět ví, že tyto organizace jsou známé, pomáhají chudým, krmí hladové, léčí nemocné, ale ony toto všechno zakazuji, aby donutili muslimy nechat své bratry umírat hladem nebo nahotou a nebo nemocemi.

Nechtějí po nás, abychom pomáhali našim bratrům, když ví, že dobro činit je částí muslimského života, že každý muslim je povinen vykonat dobročiní, a ukazovat na něm, a přinejmenším mít úmysl to vykonat, jak bude moci. Prorok (S) říká: „Když ukazuješ cestu k vykonání dobročiní, máš

stejnou odměnu jako ten, který to vykonal.“ A každý muslim je povinen pomáhat svým bratrům v islámu, ať jsou kdekoli na Východě či na Západě. Islám nezná hranice ani státy mezi muslimy.

Ukázka z jiných kázání v brněnské mešitě - V kázáni jsou například židé a Izraelci obviňováni ze snahy vyvraždit všechny muslimy, vyzývá se k džihádu proti nepřátelům muslimů a Alláha.
Autor: Lukáš Lhoťan

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMilion chvilek na Letné. Triumf či paskvil? Skrz kritiku Babiše to vlastně slízla EU   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 04:53:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
23. 6. 2019 organizátoři hlásili do tlampačů, že z výškových záběrů vysvítá, že lidí přišlo na Letnou téměř tolik, kolik se jich zde sešlo v r. 1989. Počasí se nakonec usmálo, bylo horko, déšť se nekonal. 250 000 demonstrantů však působilo překvapivě spíše vlažně. I organizátoři si nebyli tak jistí jako na dřívějších demonstracích. Dochází drajv?

„Dávám Babišovi týden, maximálně dva!“ (nápis na transparentu)

„Make Babiš Bureš again…; Sorry jako, my nejsme tvoje (gubernie) firma, nejsme slepí, a co nikdy nepochopíš: jsme tu zadarmo!“ (nápis na transparentu)

„Dotace křiví charakter…Zrušte dotace!“ (nápis na transparentu)


Za pozornost stojí, že se dav na Letné nemohl pohybovat tak spontánně, jako mu bylo dáno v roce 1989 během sametové revoluce. Tentokráte byla Letná rozdělena přenosným ohrazením, resp. byla segmentována na „oddělené“ plácky, jejichž hustota řídla směrem k zastávce Hradčanská. Nejvíce se lidé štosovali u scény směrem k Technickému muzeu. V pravidelné vzdálenosti od improvizované scény byly obří monitory. Letná proto nevytvořila kompaktní masu lidí, která by vše prožívala jako jednotný organismus. Zdálo se dokonce, že demonstranti reagují s různou rychlostí, způsob ozvučení navíc způsoboval, že míra srozumitelnosti proslovů řečníků v určitých místech klesla. Hlavně tu v očích lidí nebyl onen plamen, kterým pohledy hořely v roce 1989. Spousta rodičů si vzala s sebou malé děti. Na demonstrace, kde se píšou dějiny, se většinou děti neberou. Děcka na Letné se proháněla s balónky a hrála si v písku, písečný je totiž povrch části pláně.

Jaké nápisy jsme viděli na transparentech: „Babiši, Prchale, Hanči, Vořechovský… Za vás se vaše děti budou stydět!“; „Nenažranosti bylo dosti“; „Motýla tady nechceme“; „Andreji, nás si nekoupíš!“; „Vzdej se Andreji, odporný zloději!“; „Stát není firma!“; „Nemám na čele jitrnici ani koblihu, DEMISI!“; „Nikdy to nevzdáme, nikdy, nech si to Bureš zapamätá!“; „Konec vlády jedné strany!“

Některé autobusy svážely účastníky protestu před budovu Technického muzea, viz obr. 2; reportér Sputniku na vlastní uši slyšel, jak pořadatelé informují vystupující z vozidla, do kterého úseku pláně se mají odebrat. „Turisté“ hned obdrželi plánky, aby věděli, který segment je určen těm či oněm spoludemonstrantům, kteří se skutečně sjížděli ze všech koutů ČR. Z výše popsaných důvodů vznikal dojem, že jde více o kulturní akci nežli o dějinnou demonstraci zásadního významu.

„Hello, K*ndy“ (nápis na tričku jednoho z demonstrujících)

Herec Mikšík četl text Petra Pitharta, který ze zdravotních důvodů nemohl přijít: „Každá demokracie umožnuje svobodné volby. Může v nich vyhrát kdokoli. Třeba i demagog, oligarcha, populista nebo i diktátor.“


Co tím vlastně bývalý předseda Senátu říká? Že v demokratickém členském státu EU, kterým je naše republika, může v současnosti vyhrát diktátor? Je to snad Babišova vina, že je EU takto nastavena, že něco takového je procedurálně vůbec možné? Z Pithartovy úvahy dále znělo, že bohaté lidi nikdo ze svých pozic nedostane. Na tričcích některých demonstrantů byly přitom různé karikatury Karla Marxe, který v 19. století hledal způsoby, jak od koryt dostat oligarchy, plutokraty. Demonstranti křičeli – „Jsme tady zadarmo!“

Něco takového by Marx jistě také ocenil, neboť peníze jsou přece nástrojem zotročování: jedni lidé jsou na prodej, druzí se dají koupit, říká jedno přísloví. Proto znělo krajně bizarně další heslo protestujících: „Zrušte dotace!“ Je s podivem, že dotace se mají rušit poté, co si řada lidí (i třeba v akademické sféře) zvykla dostávat peníze z Bruselu „za nic“. Zlí jazykové říkávají, že dotace dostává ten, kdo má kamaráda v komisi, která rozhoduje o udělení dotace či grantu. A ti, kteří umí dostávat granty/dotace a výsledný produkt už mají předem nějakým způsobem zajištěn, ti si mohou oblizovat všech deset. Jinými slovy: Jak to, že 30 let po revoluci, která svrhla socialismus, najednou slyšíme, že peníze křiví charakter, že je třeba dělat věci zdarma, že nám vládne bohatý kapitalista? Jak je možné říkat toto s karikaturou Marxe na tričku? Možná to dnes řadě lidem začalo docházet, proto jejich reakce byly chvílemi více vlažné, než by se slušelo na lidi, kteří doslova bojují za svoji věc.

„AB není moje krevní skupina!“ (nápis na transparentu)

„Keců a řepky se nenažereme!“ (nápis na transparentu)


Jiní demonstranti rozvinuli transparent s plačícím tatíčkem Masarykem, viz obr. 3. Ale za Masaryka se u nás točily filmy (dnes pro pamětníky), kde nejednou vidíme úspěšné bohaté pány továrníky, kdy pouze na jejich blahovůli záleží, kdy učiní vybranou sekretářku šťastnou a kdy někoho jiného z práce nemilosrdně vyhodí. Když se reportér Sputniku pokoušel žádat o rozhovor v Domě odborových svazů, off-the-record mu bylo řečeno jedním ze zaměstnanců: „Vážený pane, co chcete, tento stát je přece jedno velké kasino…“ Ještě jednou k Masarykovi. Copak Masaryk si přál, aby se naše republika rozpustila jako Topolánkova kostka cukru v euro-kávě? Vzpomene si laskavý čtenář na rok 2010? Masaryk bojoval za suverénní zemi, již později zradili „spojenci“ (1938) …

Možná že tím jediným správným úletem bylo čtení tzv. slam poetry, s jejíž recitací na pódium přispěchali Tukan či Anatol Svahilec. Předvedli docela pěknou pseudosocialistickou agitku naruby, avšak docela nápaditou. Názor reportéra Sputniku? Dva tisíce kýblů takové „poezie“ za jedinou píseň R. A. Dvorského či Oldřicha Nového. Ale to je jen otázko vkusu, že…

„Bureši, odejdi zpět do Moskvy!“ (nápis na transparentu)

Na Letnou se demonstranti možná vrátí 16. listopadu. Zástupci drobných zemědělců dokonce pohrozili, že příště přijedou do Prahy na traktorech. Připomínáme, že demonstrace souvisí s dubnovým odvoláním Jana Kněžínka, exministra spravedlnosti a jeho nahrazením Marií Benešovou. Během demonstrace zazněla ještě jedna věc hodná pozornosti. Bylo řečeno, že naši krajané dnes ve světě vyjádřili s Letnou solidaritu, a to v mnoha městech Evropy. Jistou senzaci do hry vnesla Eva Li, Češka, která se v minulosti provdala za Číňana a která pozdravila Letnou jménem jednoho ze zástupců hongkongských médií z řad novinářů. Z projevu bylo patrné, že se lidé nemají bát chodit demonstrovat po miliónech, i když to někdy může znamenat i oběti. Naštěstí na Letné v neděli 26.3.2019 došlo jen ke ztrátě a znovunalezení dětí a sem tam na nějaké ty mdloby z horka. Celkově řečeno: že by návrat internacionály? Internacionály ale s jakým obsahem?

Autor: Vladimír Franta

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský ministr zahraničních věcí odhalil další let amerického špionážního dronu   
Pridal tk Pondělí 24 červen 2019 - 04:43:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf zveřejnil na Twitteru mapu, která, jak napsal, ukazuje další americký špionážní prostředek, který 26. května porušil íránský vzdušný prostor. Naznačil také, že Írán má informace o tom, že USA připravují obvinění na Írán kvůli útokům na ropné tankery.

Mapa ukazuje americký MQ9 Reaper dron vstupující do íránského vzdušného prostoru u pobřeží Assaluyeh v provincii Bushehr. MQ9 obdržel celkem tři varování nad porušením hranic. Poté, co opustil íránský vzdušný prostor, také nějakou dobu kroužil v blízkosti hranic země.

„Další důkazy – včetně neoprávněného zásahu špionážního dronu MQ9 na 5/26, nákupy rychlých člunů a telefonní hovory, ve kterých se plánuje připsat útoky lodí Íránu – naznačují, že je kousek od zatažení do války. Obezřetnost tomu zabránila, ale Ekonomický terorismus přináší napětí,“ napsal k příspěvku Zaríf.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mHYM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3027 sec,0.0750 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,074kB