Úterý 25 červen 2019
Pár faktů o Jiřím Mádlovi   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 10:26:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Herec a režisér Jiří Mádl se v poslední době zúčastnil několika demonstrací, pořádaných hnutím Milion chvilek pro demokracii, na kterých kritizoval premiéra Andreje Babiše.

Mádlův film Na střeše se v roce 2016 zúčastnil výzvy na podporu výroby celovečerních hraných filmů pořádané Státním fondem kinematografie. Žádal v něm o podporu o výši 7,5 milionu korun, nakonec mu byla dána podpora 7 milionů korun (uváděný rozpočet filmu byl 36 469 850 korun).

Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie je spravován ministerstvem kultury. To předkládá rozpočet fondu ministerstvu financí a následně vládě, která jej po případných úpravách spolu s návrhem státního rozpočtu překládá Poslanecké sněmovně. Na základě tohoto procesu lze dojít k závěru, že peníze Mádlovi v roce 2016 dal přímo tehdejší ministr financí, kterým byl v roce 2016 právě Babiš.

Podle nich to svědčí o tom, že Mádl na jednu stranu nyní pokrytecky kritizuje premiéra, zatímco v roce 2016 od něj bral peníze. Tedy Jiří Mádl měl být naopak současnému premiérovi vděčný, že mohl film vůbec vzniknout.

Otcem Jiřího Mádla je Pavel Mádl, který se také snažil přijít k penězům, jak se dalo. Např. v listopadu 2007 přinesl českobudějovický deník tuto informaci: Bratři Petr (46) a Pavel ( 48) Mádlové byli včera uznáni vinnými trestným činem zneužívání informací v obchodním styku. Podle krajského soudu v prvních dnech října 2003 Petr jako prokurista a Pavel jako jednatel uzavřeli za Prach–stav, s. r. o., Prachatice, smlouvu o poradenské činnosti s firmou Pharma Link CZ, s. r. o., Prachatice, jejímž jediným společníkem byl Petr Mádl a která byla zastoupena jeho manželkou. Pharma Link se zavázala vykonávat pro Prach–stav konzultační a poradenské činnosti vedoucí mj. k získání obchodní zakázky na stavební a zemní práce při rekonstrukci kanalizace v ulici Dlouhá v Prachaticích. Prach–stav se zavázal vyplatit firmě Pharma Link odměnu 732 000 korun včetně DPH. Přestože Pharma Link žádné služby neposkytla, Prach–stav jí zaplatil 532 000 Kč. Krajský soud shledal bratry vinnými – Pavla ve formě pomoci ke zmíněnému trestnému činu. Oběma vyměřil tresty odnětí svobody na dva roky s výkonem podmíněně odloženým v případě Petra na tři a půl roku, v případě Pavla na 33 měsíců. Vysvětlení podstaty tunelu veřejného rozpočtu v zakázce na část městské kanalizace spočívá v tom, že Petr Mádl byl zastupitel a figuroval i ve dvou firmách, které spolu obchodovaly.

Neslučuje se to s morálkou zastupitele, proto jsme podali trestní oznámení,“ řekl tehdy novinářům Idnes.cz jeden ze společníků Prach-stavu Vladimír Kozler. O jiném případu, do nějž je namočený naopak Pavel Mádl spolu s jihočeským lídrem za ODS pro sněmovní volby v roce 2010 a prachatickým starostou Janem Bauerem, referovali redaktoři Jakub Pokorný a Václav Janouš v idnes.cz. Starosta Prachatic Jan Bauer s Pavlem Mádlem se podíleli na tunelování městského majetku v akci, která měla vést k vybudování Lázní svaté Markéty, ale prozatím vedla jen ke stavu, který idnes.cz popisuje takto: „Prachatická radnice ztratila kontrolu nad nejkrásnějšími pozemky ve městě.“ Není bez zajímavosti, že prachatická radnice majetek ztratila mimo jiné ve prospěch prapodivného lichtenštejnského podnikatele Markuse Haslera, kterému patřila legendární toskánská vila, v níž vloni v létě pobýval Mirek Topolánek. Lázně, které měly podle původního záměru stát již v roce 2005, ale nestojí dodnes: „Louka v Prachaticích je prázdná a hyzdí ji jen ruiny starých nestržených budov,“ shrnují stav redaktoři v idnes.cz

Mimochodem ve stejné době se herec Jiří Mádl v tehdy notoricky známém klipu snažil radit, jak si uspořádat své rodinné vztahy. Jeho otec Pavel Mádl byl přitom uznán vinným z trestného činu zneužívání informací v obchodním styku. No, nemluví to samo za sebe?

JABLKO NEPADLO DALEKO OD STROMU!!!!!

Zdroje: http://denikreferendum.cz/clanek/3141-madluv-otec-a-stryc-byli-odsouzeni-za-tunelovani-prachatic

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKarel Schwarzenberg odhalil, že současné protesty v ČR proti Andreji Babišovi mohou stvořit novou hvězdu politiky, která usedne na Pražském hradě   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 05:11:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Karel Schwarzenberg odhalil, že současné protesty v ČR proti Andreji Babišovi mohou stvořit novou hvězdu politiky, která usedne na Pražském hradě a zopakuje se tím scénář ze Slovenska, kde se prezidentkou stala aktivistka z ulice, které vadil zápach z komunální skládky v Pezinku! Předčítaná zdravice od Petra Pitharta ukázala, že zhrzeným uctívačům Havlova odkazu dochází munice a chtějí svrhnout Babišovu vládu za každou cenu, bojí se “orbanizace” vrcholové moci v České republice!

Nedělní demonstrace na Letné v Praze, které se podle nových přepočtů Policie ČR zúčastnilo 280 000 lidí, má další dohry a odezvy, které odhalují hrozivá chapadla monstrózní chobotnice, která se začala rozlézat ve všech médiích v České republice. Jednotlivé figury, které stojí v pozadí těchto procesů, pomalu začínají pouštět více informací a rozhodně nás nesmí překvapit, jako procesy budou na tyto mohutné demonstrace navazovat v nejbližších týdnech a měsících.

Cizí mocenské skupiny se snaží o provedení Barevné revoluce v ČR podobně, jako to proběhlo minulý rok na Slovensku. Karel Schwarzenberg dnes poskytl rozhovor serveru Seznam Zprávy, kde přímo otevřeně oznámil, že je již starý a řízení občanské společnosti v ČR musí převzít mladí lidé. Šokoval však výrokem, že doufá, že současné demonstrace proti Andreji Babišovi zrodí novou politickou hvězdu podobně, jako se to povedlo na Slovensku. Karel Schwarzenberg tak nepřímo odhalil, že někdo z předáků současných demonstrací by mohl usilovat o prezidentský post v ČR v roce 2023.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je totiž přímo ukázkovým modelem někoho, kdo přímo z ulice usedl přímo do funkce prezidenta státu. Zuzana Čaputová se totiž v roli aktivistky věnovala problému skládky komunálních odpadů v Pezinku, kterou místní obyvatelé odmítali, protože byla umístěna velmi blízko města a zahrádkářských kolonií. Jako aktivistka pomáhala místním lidem bojovat s byrokracií a státním aparátem, který s problémem nechtěl dlouhou dobu nic dělat. Do této chvíle se zdálo, že její práce byla záslužná a chválihodná. Jenže, v září roku 2017 se Zuzana Čaputová objevuje v neziskovce Via Iuris a začíná její proces školení jako kádra pro příští volby.

Slováci věděli, koho volí za prezidenta, ale přesto tento proces dopustili. Ostatní národy v Evropě to postupně mohou odnést, liberalismus je nástrojem likvidace národů v Evropě

Neziskovka dostává od George Sorose a jeho dvou neziskových divizí Open Society pravidelně každý rok štědré dotace, nechybí peníze od americké ambasády a dokonce ani od slovenského ministerstva spravedlnosti. O půl roku později na Slovensku propuká kauza Jána Kuciaka a Zuzana Čaputová se začíná profilovat jako nový možný kandidát na prezidentku. Občané na Slovensku jsou znechucení korupcí a hledají někoho čistého a hlavně “slušného”. Najednou se objevuje izraelský podnikatel Aaron Shaviv a Zuzana Čaputová oznamuje kandidaturu na prezidentku. Od počátku má mohutnou reklamu v médiích a je jasné, že se stává koněm kohosi, na kterého nelze ukázat přímo, protože zůstává skrytý v pozadí.

Slováci šli letos k prezidentským volbám a opět udělali osudovou a zásadní chybu, že zvolili namísto kandidáta s vlastním názorem pouze marionetu ovládanou z Izraele, která má naprosto nulové zkušenosti z vysoké politiky, což ji dopředu předurčuje k tomu, že bude zcela závislá na svých poradcích, což budou oni, kteří budou řídit slovenskou zahraniční politiku.

Tak dlouho budou střílet do Babiše, až to středové voliče unaví. Tento plán je prostý a Babiš by měl přejít do protiútoku, svolat vlastní monstr-demonstrace, jako to udělal před několika lety Viktor Orbán. Pokud to neudělá, bude vypadat jako slaboch a ztratí část voličů

Pokud chcete vědět, jakou politiku bude razit slovenská prezidentka, podívejte se na její poradce a máte odpověď. A bohužel se ukazuje, že cizí mocnosti, které ovládly výsledek voleb na Slovensku, by rády tyto procesy zopakovaly i v ČR. Plán je celkem jednoduchý, pokračovat v destabilizaci české společnosti tak dlouhou, dokud to nezačne vadit i umírněným a nezávislým voličům, kteří nic proti Andreji Babišovi sice nemají, ale neustálé demonstrace je unavují a mohou získat časem pocit, jestli by to nebylo bez Babiše klidnější.

Tento proces vnitřního rozvratu systémů je velmi dobře propracovaný ze zahraničí a funguje na principu znechucení společnosti z politiků, kteří jsou vykresleni jako zkorumpovaná chátra a sdružení osob toho nejhoršího zrna. Společnost je těmito mediálními útoky očkována k tomu, aby začala požadovat do funkcí premiérů a prezidentů tzv. “slušné” lidi, což ve skutečnosti žádný z politiků nemůže splnit, a proto i minulý rok šel do boje proti Miloši Zemanovi ve 2. kole prezidentské volby člověk, který nebyl politikem, ale jenom “slušným” člověkem vytaženým odkudsi ze 2. patra Akademie věd ČR.

Systém rozvratu: Společnost je třeba otrávit, aby začala zvracet z politiků a hledala lék a záchranu “ve slušnosti”, kterou nabídnou neznámé figury vytažené z klobouku

Stejně tak architekti těchto převratů věděli, že ani na Slovensku nelze vyhrát volby s politikem, takže nasadili “slušnou” Zuzanu Čaputovou, kterou nikdy nikdo neviděl a neznal, kromě několik zahrádkářů v Pezinku. To je chucpe, řekli byste. Jenže, tohle chucpe na lidi funguje. Podívejte se, kdo vyhrál prezidentské volby na Ukrajině. Rovněž člověk, který nikdy nebyl v politice, byl herec, ale najednou je prezidentem. Takhle bychom mohli pokračovat, třeba až k Donaldu Trumpovi, nebo právě k Andreji Babišovi, protože ani on nikdy nebyl politik.

Současné demonstrace proti Babišovi mají v první fázi vyvolat v ČR hluboký odpor proti politické garnituře jako takové a nahradit ji tzv. občanskou společností, což je pouze slušnější označení pro vládu uřvané lůzy z ulice, i když ona sebe sama tak nenazývá a označuje se za ochránkyni odkazu Václava Havla. Jakmile veřejnost začne být z útoků na Babiše otrávená, začne se v ČR rozvíjet stejný proces jako na Slovensku a na Ukrajině, kde v obou zemích byli prezidenti zvoleni z důvodu naprostého odporu obyvatelstva vůči tradičním politikům, ze kterých se lidem v obou zemích chce zvracet.

Viktor Orbán a proces “orbanizace” státní moci je strašákem pro globalisty a jejich poskoky, tzn. liberály

Tento narativ přitom je indukovaný uměle pomocí médií, která jsou financována a řízena ze zahraničních zdrojů, jak na Ukrajině, tak na Slovensku. Není to o tom, že by politika byla čistá, ale není rozhodně pravda, že by situace byla tak zlá, že řešením je volba někoho, kdo vůbec politikem není. Jenže mediální narativ přesně k tomuto národy vede. A to je nebezpečný proces, protože nezkušený ne-politik v politice skončí jako marioneta naprosto závislá na svých loutkovodičích, rozuměj poradcích. Hrozivá a neblahá vzpomínka na Václava Havla a jeho poradce, kteří de facto řídili Pražský hrad za něj, zatímco Vašíka vozili po světě a ukazovali ho světu jako cvičenou a hlavně roztomilou a usměvavou opičku. A tohle je proces, který je nachystaný znovu i pro Českou republiku.

To potvrzuje i text zdravice od Petra Pitharta, kterou na Letné přečetl Martin Myšička, umělecký vedoucí Dejvického divadla. Pithart v textu upozorňuje, že v Česku nesmí být dovoleno, aby proběhly stejné procesy jako v Maďarsku, kde prý tamní vládce uchopil veškerou moc. Demokracie prý má mít liberální rámec, který má mít i bojovný obsah, pokud je potřeba.

Petr Pithart se kvůli nemoci nemohl demonstrace zúčastnit, ale jeho názory předčítané ze zdravice pouze odhalují skutečnost, že mrtvola Václava Havla neustále působí ze záhrobí na své pohrobky v politickém spektru v ČR a veškeré procesy vedou k tomu, aby Česká republika postupně zanikla a stala se součástí německého protektorátního území v rámci Nové Evropy, která již žádné vnitřní hranice mít nebude, ale budou existovat pouze vnitřní teritoria a sféry vnitřní moci.

Jakmile padne Babiš, útok se přesune na Miloše Zemana a demonstrace budou pokračovat pro změnu proti němu

Není náhodou, že Benjamin Roll vítal na pódiu jáhna “ze Sudet”, protože všichni tito architekti těchto demonstrací vědí přesně, jaká slova mají použít, nic neříkají z hlavy, ale pouze citují z textů, které jsou pečlivě sepsány a autorizovány dopředu. Jediné výroky, které zaznívají z hlavy, jsou povely k účastníkům demonstrace a technické záležitosti. To samo ukazuje, že Český národ je na pokraji generačního zhroucení. Starší pro-národní generace odchází a přichází mladí a liberálně globalizovaní, kteří se nezakecají. Minulý týden soud v Hradci Králové prolomil Benešovy dekrety, hned v neděli poté na největší demonstraci od listopadu 1989 zaznívají slova o vítání katolických zástupců církve ze Sudet.

Šlechtic Karel Schwarzenberg odhaluje, že z demonstrací může vzejít nová politická hvězda, která zopakuje proces s názvem “Zuzana Čaputová” na Slovensku. Pokud se jim podaří odstranit Andreje Babiše, bude to katastrofa, protože po Babišovi přijde útok na Pražský hrad, kam bude mít namířeno někdo z vítězných organizátorů likvidace Andreje Babiše. Nejde vůbec o to, jaký je Andrej Babiš, teď se hraje o přežití České republiky ve Střední Evropě.

Sudeťáci buší na dveře českých soudů, spolu s nimi buší šlechta, Lichtensteinové a další. A všichni mají v ČR tisíce kolaborantů, zrádců, kteří pracují na rozbíjení českých vlád, českého školství, české kultury a české státnosti. Vytahování Havla z hrobu zdaleka nekončí, jeho mrtvola bude politicky recyklována ještě mnohokrát do konce tohoto roku, který je 30. výročím státního převratu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/karel-schwarzenberg-odhalil-ze-soucasne-protesty-v-cr-proti-andreji-babisovi-mohou-stvorit-novou-hvezdu-politiky-ktera-usedne-na-prazskem-hrade-a-zopakuje-se-tim-scenar-ze-slovenska/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDemonstrace na pozadí celoevropského boje   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 04:54:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odpor k Babišovi vstoupil do druhé fáze. První fáze byla aktivizace přímých odpůrců ať už politických stran nebo různých organizací. Druhá fáze je masová nespokojenost. To se změnilo poslední kauzou.

Babiš v nepřízni univerzalistů

V Evropě zuří válka univerzalistických aktivistů chtějících sjednocení světa, alespoň Evropy, obvykle neuznávajících vlastní národ a prosazujících multikulturalismus, a konzervativců zabydlených v přirozeném světě rodin, národů, národních států, které přirozeně hájí nejen proti cizím lidem, ale i proti nepřirozeným praktikám konstruktivistických iluzí.

Ve vnitropolitických sporech se proti Babišovi použila metoda kriminalizace, tedy vyhledání nějakého selhání v minulosti, rozmazání a zveličení, následné stíhání z podezření z trestného činu, a konečně mohutná medializace. Odstřelení politika se vyzkoušelo už dříve na Nečasovi a jeho milence, kde proběhly ony fáze kriminalizace velmi úspěšně, protože Nečas není Babiš a hned to vzdal. Babiš je už poučen, že kriminalizace je manipulativní technika a úporně se brání. Je otázka zda takovému tlaku může odolat. Pokud by to bylo jen na domácí půdě, tak má šanci, jakmile ovšem odpůrci dostanou výpomoc od evropských orgánů, tak se zdá, že to už neustojí.

Babiš jednal vždy opatrně. Když byla migrační krize a Zeman hřímal svoje slova o tom, že migranti nejsou vítáni, Babiš ještě chvíli váhal. Když zjistil smýšlení lidu, tedy zaznamenal, že lidé migranty nechtějí, přidal se na stranu lidu. Začal jednat v tom smyslu. Byl proti kvótám, postavil se na stranu Orbána, když ho chtěla EK trestat a vůbec se postavil na stranu konzervativců. Takového politika ovšem EK v Česku nepotřebuje. Babiš si sice získal neutuchající podporu většiny národa, ale mocné síly v EU si postavil proti sobě.

Prudká reakce univerzalistů, jak těch přesvědčených, tak těch zaplacených a manipulovaných, nenechala na sebe dlouho čekat. Obrovská mediální masáž sdělovacích prostředků, vyjma Barandova, proti Zemanovi a Babišovi gradovala a utvrzovala jejich odpůrce v tom, že za tím stojí opravdu velká síla. Byť s podporou národa, Babiš a Zeman nemají proti univerzalistúm šanci. Většina organizací má na západě v oblasti univerzalistického světa nějakou podporu, někdy finanční, jindy morální, zatímco konzervativní síly nejsou nijak zorganizovány a spoléhají jen na svoje politiky a volby. To je ovšem velmi slabé, protože národ je nerozhodný, neví, o co se jedná, většinou se o nic nestará a jen občas emotivně vzplane. Přesto si myslím, že většina lidí je na konzervativní straně, ale nejsou nijak organizováni a jejich vůdci jsou staří politici se svou minulostí obvykle plnou selhání, která je diskreditují. Univerzalisté mají mladé lidi, kteří žádnou práci neodvedli a tak vlastně ani nic nepokazili a mohou se prezentovat jako zlaté rybičky. Na Letné potom mohou vystupovat za jásotu davů, i když je nikdo nezná, hlavně když řeknou ta správná nenávistná slova.

Není vůbec důležité, co se na odpůrcích najde. Vždycky se něco najde. Je jen otázka jak se to rozmázne a mediálně zpracuje. Profesionalita psychologů a sociologů je viditelná v celé rétorice univerzalistů, je jasný otisk předních světových odborníků na vyvolávání revolucí. Vždyť je to stále dokola. Na Slovensku mediální masáž vyhnala lidi na náměstí po vraždě novináře, která byla nejasná a zatím se vůbec neví, kdo to udělal. Ale univerzalističtí odborníci na mediální masáž měli hned jasno: Zdiskreditovaná vláda, která nadělala spoustu chyb a selhání. Rétorika univerzalistů je stále stejná: Bojují proti korupci, za „slušnou vládu“, proti mafiím, za slušnou politiku. To je to na čem se vždy dá každý délesloužící politik „utáhnout“. Lidé žijí vždy v představách, že jsou okrádáni, že se s nimi špatně zachází, tuto představu mít vždy budou. Celá revoluce se dělá vždy jen přesvědčením a utvrzením lidí, že to tak je a je to špatně. Rozmazávání selhání politiků mediokracií, která je na straně univerzalistů, je podstatné. Prkotiny, pomluvy, drobná selhání, vše to je zpracovatelné do obřích rozměrů. Kupodivu to má takovou sílu, že lidé naprosto vynechají kladné skutky obviňovaných, na ně jakoby zapomenou. Třeba, že Babiš v EU prosadil zamítnutí kvót na migranty. Univerzalisté ho za to nenávidí, ale normální lidé, které vlastně hájí, to jakoby najednou nevidí a na Letné tleskají těm, kteří by na ně klidně migranty pustili v celé síle.

Tak to bylo proti Miloševičovi, tak to bylo proti Janukovičovi, tak to bylo proti Mubarakovi, proti Asadovi a Kadáfímu, tak je to účinné a funkční. Stále stejná písnička. Někdy jde o hodně, někdy jde o prkotiny, ale vždy jde o to zbavit se nějaké vládnoucí garnitury, obvykle demokraticky zvolené a ve prospěch země fungující, ale mocným nevyhovující, Zatím se to nepodařilo v Polsku a Maďarsku, kde má vládnoucí garnitura velkou podporu lidu. Pokusy se ovšem už děly několikrát. Ale vládnoucí garnitura v těchto zemích je poučená, je kvalitní, dokáže vést dobrou rétoriku a dokázala ve svých zemích převzít moc, hlavně vyměnit lidi ve sdělovacích prostředcích, prostě vyházet ty univerzalisty sloužící zahraničním zájmům. To je přesně to, o co se dnes vede boj i u nás (viz problém pana Jakla a Semína). Kaczynski a Orbán si za to vysloužili nálepky diktátorů a nebezpečných osob pro demokracii. Ve skutečnosti se zbavili lidí, kteří sloužili cizím zájmům.

Druhá fáze revoluce

V druhé fázi se podařilo nalákat Babiše do léčky. To už spor jasně přerostl hranice. Nenávistným odpůrcům se podařilo problém přenést na evropskou půdu. Nevím, zda hlavním motorem tohoto dění byli naši žalobníčci nebo se už toho masivně chopily zahraniční síly sledující Babišovo odstavení a ty zpětně aktivovaly svoje vazaly v Česku. Určitě ovšem se našla metoda. Babiš je snadno napadnutelnou osobou. Má různá selhání, která by normálně neměla téměř žádný význam, ale protože začal vyčnívat a neposlouchal univerzalisty, snažil se realizovat vůli lidu, je snadno „utáhnutelný na nudli“. Střet zájmů je mýtus ovládající chabé mozky, lidi neznalé života a chodu světa.

V této fázi vývoje, když jsou lidé na jedné straně vychováváni k univerzalismu, národ a vlast je téměř sprosté slovo, je samozřejmým výsledkem nezájem o osud národa, o veřejné věci a už vůbec se nevykytuje nějaká nezištná angažovanost vyjma snad emotivního vyřvávání na náměstích nebo stadionech, což je jakýsi druh zábavy. Politici pouze slibují materiální výhody, nedovolí si ani náhodou chtít po lidech nějaké sebeobětování pro druhé, vyjma nezávazné charity. V této situaci se velmi těžko najdou nezištní lidé, pokud ano, jsou to spíše lidé již zajištění penězi, nějak bohatí. Ale navzdory univerzalistickému pojetí a proklínání kolektivů se vyžaduje neznalými lidmi jakési nezištné chování ve veřejných funkcích. Je to paradox. Buď jsme vlastenci, máme rádi svůj národ, potom se musíme obětovat a vychovávat k tomu děti, potom také můžeme požadovat po politicích nezištné chování, nebo prostě vlastenci nejsme, nejsme ochotni se nezištně angažovat pro národ, vyznáváme otevřený svět a Evropskou unii, potom samozřejmě nebudou nezištně konající lidi, nebo jen výjimečně. Oboje dohromady nejde, alespoň pro většinu případů.

Korupce sice byla vždy, ale všudypřítomná se stává až s nástupem univerzalismu, který rozkládá kolektivní vědomí národa a likviduje sounáležitost. V tomto paradigmatu jsou potom korupce a lobbismus všudypřítomné a prakticky se jich nelze zbavit, pouze je lze omezit různými kontrolními opatřeními, které jsou náročné, drahé a neúčinné proto, že běžní lidé, kteří by měli neustále různé orgány kontrolovat, to dělat nebudou, neboť mají dost svých starostí a nerozumí tomu. Společnost univerzalistů nemá budoucnost a spěje k anarchii. Ale ona to ještě neví a sní svůj sen lepšího života, který se ovšem přirozeně dostavit nemůže, a periodicky se opakující záchvaty morálky na náměstích dokládají, že vždy a opět zase a zase se nic nestane, ani stát nemůže, protože libovolná emotivní vyjádření jsou jen směšná pro ty, kteří mají moc, ať už jsou schovaní nebo vystupují na tribunách a slibují nemožné.

Reálně to vypadá tak, že zkušení mafiáni si nastrčí do politiky svoji loutku, kterou mají nějak podchycenou a pomocí ní uplatňují svůj vliv v politice. Většina stran je takto vedena. Mají v pozadí svoje donátory, kterým se potom odměňují vnášením jejich zájmů do politiky.Je to konstanta této epochy. Jestliže některý politik je zároveň boháčem a má prostředky, je to jen viditelný projev doby bez pokrytectví. Jen se vydává zbytečnému nátlaku, zbytečně o sobě vše uveřejňuje, což by mohlo být v jiné společnosti uznáno jako otevřené jednání, ale tato společnost má tak daleko k morálce, že takovou věc nemůže uznat.

A tak nakonec EK vytvořila jakýsi zákon, který platí v EU, nikoliv však v Česku. Babiš postupoval podle českých zákonů, ale ne podle evropských. Tento problém však oslovil daleko více lidí než předchozí mediální štvanice, protože lidé chápou, že už jde o jejich peníze. To je probudilo ze spánku a zaplnili Letnou. Odpoutali se od Babiše i mnozí předtím spíše příznivci. Vyčítají Babišovi, že neodstoupil a dělá zbytečné problémy. Prostě EU ho pomalu dostává na kolena.

Vlastimil Podracký

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7946-demonstrace-na-pozadi-celoevropskeho-boje.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProlomení Benešových dekretů je jasným důkazem nezávislosti soudů   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 04:41:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někdejší předseda legislativní rady Vlády ČR mi kdysi řekl, že soudy jsou velmi nezávislé. Hlavně na zákonech. Jako soudní znalec jsem se nikdy nesetkal u soudu s nějakou nekorektností. Jako svědek ano. Jako podezřelý jsem asi třikrát "podával vysvětlení", které stačilo, abych nebyl obviněn. Jako ministr jsem byl poněkud překvapen, že všech 12 trestních oznámení, která byla profesionálně podrobně zpracována, bylo odloženo.

Šlo o takové drobnosti jako zneužívání pravomoci veřejného činitele, nebo tehdy nový paragraf o nedbalosti při správě cizího majetku. Fakticky šlo o rozkrádání a korupci v rozsahu stamiliónů. Písemné oznámení o odložení bylo doručeno až mému nástupci s tím, že se může odvolat. Předem sdělil, že se neodvolá, aniž by o "oznámeních nasvědčujících spáchání trestného činu" cokoli věděl. Zločinnosti je přece třeba nepřekážet. Velí tak instinkt sebezáchovy a instinkt kariérismu. O trestní oznámení se zajímal jeden investigativní novinář, ale když se dozvěděl o podstatě jednoho z nich, rozklepal se a přiznal, že je "to je nebezpečné". Velcí zlodji jsou přece vlivní, že.

Jako svědek jsem byl vyzván advokátem žalované strany (Tomášem Sokolem), abych vyjmenoval diváky, kteří byli napadeným tvrzením obžalovaného v ČT 1 v hlavním vysílacím čase ovlivněni v neprospěch žalobce. Při vyslovení pochybnosti, zda to pan advokát myslí vážně, jsem byl soudkyní varován před sankcí a rovněž vyzván k vyjmenování ovlivněných diváků. Připustil jsem, že je vyjmenovat nemohu, a tak v ČT napadený žalobce prohrál a musel zaplatit soudní výlohy (a jak známo, pan Dr. Sokol není levný).

U českého soudu vítězný šlechtic, jehož fotografie v uniformě důstojníka německých hitlerovských elitních sborů kolují po internetu, nebyl usvědčen a bude obdarován. Jak mnoho úsilí stojí někoho neusvědčit? Jak mnoho úsilí zcela nezávisle bez cizího zasahování stojí neprokázat trestný čin a trestní oznámení odložit? Zatímco současná ministryně Marie Benešová mluvila o justiční mafii, justiční mafie je se svou nezávislostí spokojena. Tak jako je možné nezávisle něco neprokázat, je jistě stejně možné uvěřit předloženým důkazům a někoho držet ve vazbě, a nebo i odsoudit. Existuje přece zásada volného hodnocení důkazů. Nelze říci, že na objednávku, vždyť žádná objednávka nebyla vystavena a nikdo jí nepředložil.

Kariéra soudců a státních zástupců a jiných orgánů "činných" může být výrazně urychlena jejich vstřícností k očekávání těch, kteří mají na povyšování vliv. To je taky korupce. V Poláčkově "Domě na předměstí" se majitel domu chlubí: "Na vojně jsem dobře chápal, a ak jsem postupoval." A tak na vyšších stupních hierarchie lze očekávat zvláštním způsobem vyvinutou osobní integritu. Samozřejmě je správné tomu nevěřit. Vždyť jak by to vypadalo, kdyby se to připustilo? Slušný občan přece vidí jen to, co mu ukazují ti prokádrovaní.

Ivan David

Zdroj: Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKonečné slovo v restituci Walderode musí vynést Ústavní soud   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 04:38:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nekonečný příběh restituce majetku panství Hrubý Rohozec u Turnova, který do roku 1945 patřil rodu Des Fours-Walderode, nebere konce. O tento kontroverzní průběh se zasloužil nejen příběh posledních majitelů za protektorátu, ale i hrubá nedbalost státu v posuzování charakteru a počínání JUDr. Karla Des Fours-Walderode orgány státu počínaje rokem 1945. Následky po novelizaci restitučního zákona se potom dostavily a způsobily lavinový efekt naprosto protichůdných soudních řízení, které korunoval stoprocentně kontroverzní rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové.

Případem třímiliardové restituce se zabývali nejen správní orgány a soudy, ale i badatelé, a právnické kapacity, jako například universitní profesor JUDr. Václav Pavlíček, CSc., kapacita na prezidentské dekrety a ústavní právo z Karlovy university, a rovněž docent Josef Benda, žák prof. Pavlíčka. Vedle toho se případem desetiletí zabývalo sdružení Linie práva pod vedením čestného občana Turnova, zastupitele města pana Josefa Kunetky, jenž nedávno zesnul. Dále se případem Walderode zabýval brněnský genealog Dr. Stehlík v knize „Skandální pozadí velkých restitučních kauz šlechty“ vydané v Brně roku 2003 nakladatelstvím GARN. Doktor Petr Stehlík publikoval své závěry jako první, poté následovala publikace CUI BONO RESTITUCE (II. vydání 2007) a konečně velmi obsáhlá monografie docenta Bendy „Restituce majetku bývalých šlechtických rodu po roce 1989 (II. vydání Tuláček Praha 2013, 816 stran.). Docent Benda se restitucí dvou větví rodu Walderode - dřínovské, a smržovsko-hruborohozecké – zabýval celkem na stranách 238 až 314, což dokládá velkou složitost případu. Vezměme rozbory badatelů chronologicky a započněmež závěry prvního publikujícího badatele dr. Petra Stehlíka z roku 2003. Dr. Stehlík v citované knize dospěl k těmto závěrům.

Nevlastní matka posledního majitele hruborohozecké větve, hraběnka Gabriele des Fours-Walderode požádala o říšské občanství již 1. 8. 1939 a od dubna 1938 byla členkou Henleinpartei.

O říšské občanství požádali i dva její synové, přičemž bratr dr. Karla Walderode , Maxmilian Josef prodělal vývoj od Hitlerjugend, přes nacistickou organizaci NSV, č. legitimace 16.048.496 až k příslušnosti SS. Zemřel roku 1945 v pevnosti Josefov.

Druhý bratr dr. Walderodeho, Louis, od HJ dospěl přes RAD k SS a padl v Rusku roku 1943.

Otec dr. Karla Walderodeho, hrabě Nicolaus Wladimir obdržel říšské občanství r.1939, zesnul 1941.

Konečně sám JUDr. Karl des Fours-Walderode se přihlásil k němectví již při sčítání roku 1930. Již za I. ČSR byl koncipientem Svazu německých velkostatkářů v Praze. Podle dr. Stehlíka vstoupil do Henleinpartei, což dr. Stehlík dokládá seznamem členů a členskou legitimací na jeho jméno s bydlištěm Praha Úvoz 3. Od jara 1940 podle Stehlíka byl vedoucím právního oddělení Zbrojovky Praha, poté od 5. 9.1941 příslušníkem německé vojenské tlumočnické čety v Praze, přeložen na ABWEHRSTELLE PRAG jako překladatel, což autor dokládá kartotékou spolupracovníků s Němci. V roce 1943 byl propuštěn do civilu ke správě velkostatku. Podle Stehlíka „5.10, 1945 ve vylhaném životopise uvedl, že nikdy nebyl v Henleinpartei, což opakoval dvakrát“. (Stehlík 2003,str.74.).

Dr. Stehlík dále uvádí jeho sňatek se Sylvií Marií Anicou Galliovou, v Londýně, za války aktivní nacistkou a vedoucí Hitlerjugend, v Moravském Písku. Její matka Dr. Irene Galliová byla dle Stehlíka členkou nacisložek, udavačkou. Svatby dr. Walderodeho v Londýně 1949 se Dr. Galliová nezúčastnila pro odsouzení v ČSR k 5ti letům těžkého žaláře a konfiskaci majetku.

Vzhledem k tomu, že dr. Stehlík operoval se závažnými nálezy, podle něj dokládajícími nacistický profil dr. Walderodeho, existují pouze dvě možnosti:

Buďto se dr. Stehlík dopustil nejen omylu, ale i osočení dr. Walderodeho a jím uváděné nálezy jsou pochybné – a pak měl být žalován dr. Kammenlanderovou, dědičkou, pro pomluvu, což se nestalo - anebo je pravdou opak, a pak se rozhodnutí hradeckého soudu nezakládá na faktech a je kontroverzní. Třetí není dáno – tercium non datur.

Druhým publicistou, který popsal kauzu hruborohozecké větve Walderodů, byl čestný občan Turnova, poslanec Josef Kunetka v knize CUI BONO RESTITUCE (dvě vydání, cituji II. vydání Praha 2007,str.60-79 s dokumenty.) Kauzu rozdělil do tří časových etap, od 1991 až do roku 2007, kdy byla kniha vydána. Při rozboru kauzy dospěl k výsledku, že podle něj dr. Karl Walderode byl právem konfiskován podle dekretu 12/1945 Sb., neboť se podle Kunetky provinil proti čs. státu jako říšský Němec a nesplnil podmínky dekretu č.33/1945 Sb. pro zachování čs. občanství.

Nálezy dr. Stehlíka o dr. Walderodovi doplnil Josef Kunetka v tom smyslu, že dr Walderode byl od 15. 5. 1942 do 25. 11. 1943 v říšském vojenském svazku wehrmachtu v pancéřovém regimentu v Neu-Ruppin (dnes psáno dohromady Neuruppin-JJN) ve výcviku do října 1942 a poté přeložen jako tlumočník českého a anglického jazyka v Praze, Clam-Martinicova 9. Podle Kunetky z těchto fakt plynou důkazy pro konfiskaci majetku ve smyslu dekretu 33/1945 Sb. a prováděcí směrnice ministerstva vnitra A 4600-16/8-45-ref. (Kunetka 2007, str.62.) Josef Kunetka dokonce publikoval závažný dokument – Fragebogen, čili přihlášku k říšskému občaství podle norimberských rasových zákonů, kde na str.2 tohoto dotazníku dr. Walderode uvádí svou příslušnost („Zugehörigkeit“) ke straně Henleinpartei (opus cit., str 72, bod 12 Fragebogenu.). K tomu podotýkám, že v dotazníku původně dr.Walderode vyplnil slovem „Mitglied“ - člen, a pak podle instrukce dotazníku, která požadovala příslušnost („Zugehörgkeit“) opravil tímto německým výrazem! Viz fotokopii v citované knize, str.72.

Ani tento badatel nikdy nebyl žalován pro pomluvu dr. Kammenlanderovou.

Konečně se kauze Walderode věnoval doc.JUDr. Josef Benda ve výše citované monografii o velkých restitučních kauzách bývalé šlechty po r.1989 (zde cituji II. vydání Tuláček 2013.).

Nové skutečnosti o JUDr. Karlu Des Fours-Walderodea jeho rodičích

Docent Benda v citované monografii zveřejnil doslova bombu pro dosavadní řešení kolaborace němčící šlechty protektorátu. Byl to nález Návštěvní knihy reichsprotektora Protektorátu Böhmen und Mähren Konstantina von Neuratha, válečného zločince Norimberského soudu. V této návštěvní knize se podepsaly desítky příslušníků vysoké i nižší německé šlechty: docent Benda návštěvní knihu von Neuratha nalezl ve státním archivu U.S.A. a její pravost nelze zpochybnit. Je famózní, že české média nejenže nezaznamenala vydání této knihy, byť její vernisáž proběhla v Senátu ČR, ale velkoryse a velecudně zamlčela právě epochální význam tohoto nálezu pro vývoj hodnocení kolaborace protektorátní šlechty v okupovaném Československu.

V této návštěvní knize je podepsán nejen dr. Karl Walderode sám, ale rovněž i jeho rodiče.

Co to znamená pro hodnocení postojů této šlechty k protektorátu, je zjevné a bude to i předmětem dalšího rozsáhlého bádání – a nepochybně i naivních pokusů protistrany o zlehčování a bagatelizaci této dějinné reálie protektorátu!

Dnes je neoddiskutovatelně jasno, že každý návštěvník říšského protektora, který byl rozhodujícím hybatelem okupačního režimu zavrženého hitlerismu, byl a musel být prověřeným árijcem, říšským občanem plně loajálním k III. říši a k jejímu zavrženíhodnému režimu, anebo osobou v obdobném postavení. Podle terminologie poválečné Mezispojenecké komise, která zavedla příslušné stupně kolaborace, byl každý takový návštěvník minimálně tzv. „souběžcem“ („Mitlaufer“) III.říše, loajálním k říšské nadvládě protektorátu. U nás se takové osoby označovaly jako „kolaboranti“. Vyviňování z tohoto hodnocení je podle mne nesmyslné a nepřípustně zjednodušující.

JUDr. Karl des Fours-Walderode byl podepsán v Návštěvní knize von Neuratha již brzy po okupaci, a to dne 4. července 1939. Jeho rodiče pak 10.10.1939. Op.cit. str.784 a 785. (II.vydání Tuláček Praha 2013.).

Resultát: Pakliže obecné soudy doposud zvrátily osvícený rozsudek Okresního soudu v Liberci JUDr. Jiřiny Tauchmannové ze dne 29.12.2005 čj. 24 C 167/2004-188, kterým soudkyně naprosto jednoznačně konstatovala provinění JUDr. Karla Walderodeho vůči státu dle dekretu 33 a Výnosu Ministerstva č.20 věstníku č.33/1945 Sb., a zamítla restituční nárok, je nanejvýše kontroverzní, kdy se po tak dlouhém době a rozsáhlém bádání dospívá ke kontroverznímu výnosu vyššího soudu ve smyslu známé římské praktiky „AETHIOPEM DEALBARE“ anobrž „vypírání Etiopana“. Proti nálezům, proti dekretálnímu právu, proti všem.

Čest dekretálního práva tak prozatím zachránila osvícená liberecká soudkyně. Zdali se toto naplní, o tom musí rozhodnout instance nejvyšší – Ústavní soud. V opačném případě se dočkáme BESTIE TRIUMPHANS na českém státním právu.

PhDr. Jiří Jaroš Nickelli

Zdroj: České Národní Listy


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLetná: mimořádný logistický výkon   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 04:29:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ale nejen úspěch, ale zcela určitě i rekord, minimálně tedy český. Protože dostat v určitý čas na určitou plochu a s určitým politickým záměrem určitou množinu lidí, čítající fantastických 250 000 osob, jimž je všem společné to, že nemají o politice pojem, je z hlediska logistiky čin hodný obdivu a v historii naší země výkon absolutně ojedinělý.

Takže: kdyby za ním stáli výhradně jen našinci, byl by to pro nás všechny důvod k hrdosti. Protože vyhledat v národě obrovskou a zcela specifickou skupinu lidí, trpících vzácnou duševní odchylkou, spočívající v neschopnosti reálně posoudit co se děje kolem nich - a to jak doma, tak v zahraničí - někde tyto lidi soustředit, sehnat pro ně stovky dopravních prostředků a pak je dopravit na určité ohraničené místo v hlavním městě – a tyto lidi pak na tomto místě po dvě či tři hodiny většinou ve stoji udržet, zajistit jim jídlo a pití – a pak, po ceremonii je zase zavézt zpět do jejich bydlišť, je výkon v logistickém smyslu skutečně mimořádný.

Takže ještě jednou: pokud by za ním byl výhradně jen výkon nás Čechů, mohli bychom plesat radostí nad tím, jací to nejsme logističtí kabrňáci a mistři světa. Kdyby se ovšem do celé téhle věci nevkládala jistá pochybnost: byli by totiž Češi schopní organizaci tak obřího podniku finačně sami utáhnout?

Vždyť on se ten nedělní podvečer na Letné až tak uhrančivě podobal kterémukoli z podvečerů ukrajinského Majdanu, který by nebyl, kdyby nebylo pěti miliard dolarů, jež Američané do Majdanu vrazili. Což se ovšem provalilo až poté, co se Majdan stal tzv. fait accompli, čili dokonaným činem. Čili: kdyby pěti miliard amerických dolarů nebylo, nebyl by ani ukrajinský Majdan.

Takže následující otázka se nabízí sama sebou: Bylo by bez pomoci z vnějška nedělního českého logistického rekordu z Letné?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 04:24:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / JANOV / KULTURNÍ OBOHACENÍ / NEPÁLEC PODŘEZAL POLÁKA: Polák (33) odmítnul 48-letému Nepálci dát peníze na cigarety a velmi drsně na to doplatil. Bezdomovec z Nepálu mu okamžitě zasadil řeznou ránu do hrdla.

Byl chycen po nějaké době ženou - policistkou, která umí velmi dobře Taekwondo.

Agresivní cizinec je obviněn z úmyslného pokusu o vraždu, byl již v minulosti několikrát trestán a rozhodně tedy nejde o žádného nováčka v policejních archívech.

Polák byl převezen s vážnými zraněními do nemocnice...

Zdroj: ilgiornale.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA zvyšují tlak na Teherán: Trump uvalil proti Íránu „tvrdé sankce“   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 04:19:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump podepsal nařízení exekutivy, které uložilo nové „tvrdé“ sankce proti Íránu. Americký ministr financí Steve Mnuchin uvedl, že se připravují také další sankce vůči iránskému ministrovi zahraničí Džavádu Zarífovi.

Dnešní sankce se zaměřují na druhého Nejvyššího vůdce země Aliho Chameneího, kterého Trump obvinil z „nepřátelského chování režimu“, a na „ty, kteří jsou s ním úzce spjati“. Sankce byly také uloženy na osm vyšších velitelů z íránské Revoluční gardy.

„Budeme i nadále zvyšovat tlak na Teherán, dokud režim neustoupí od svých nebezpečných činností a svých ambicí, včetně snah o jaderné zbraně, zvýšené obohacení uranu, rozvoje balistických raket, zapojení a podpory terorismu, podněcování zahraničních konfliktů a agresivních činů,“ prohlásil dnes americký prezident.

Zatímco Trump nejprve řekl, že nové sankce přicházejí v reakci na sestřelení amerického dronu, později poznamenal, že tyto sankce budou uloženy bez ohledu na tento incident. Americký prezident dále poznamenal, že i nadále doufá, že jednoho dne podepíše novou dohodu s Íránem, což povede ke zrušení všech sankcí.

„Nevyhledáváme konflikt s Íránem nebo jinou zemí, těším se na den, kdy budou sankce konečně zrušeny a Írán se bude moci stát mírovým, prosperujícím a produktivním národem,“ dodal Trump.

Americký ministr financí Steve Mnuchin dnes uvedl, že tento týden přijde více sankcí, které se dotknou také ministra zahraničí Džaváda Zarífa.

Když na konci minulého týdne Trump varoval před novými sankcemi. Uvedl, že nepřipustí, aby se v rukou Íránu objevily jaderné zbraně. Dodal, že pokud Teherán přistoupí na podmínky amerického prezidenta, tak se země může stát bohatou.

„Uděláme Írán znovu velikým,“ prohlásil tehdy americký president.

Napětí mezi USA a Íránem eskalovalo minulý čtvrtek poté, co íránští vojáci sestřelili americký bezpilotní letoun, který operoval v oblasti Perského zálivu. Pentagon ale prohlásil, že bezpilotní prostředek byl sestřelen v mezinárodním vzdušném prostoru.

Spojené státy mají dlouhodobě napjaté vztahy s Teheránem poté, co Washington jednostranně vystoupil z jaderné dohody s Íránem z roku 2015 a obnovil sankce proti zemi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mJ4d

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump odloží boj proti nelegálnímu přistěhovalectví   
Pridal tk Úterý 25 červen 2019 - 04:15:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump 22. června uvedl, že se rozhodl odložit boj proti nelegálnímu přistěhovalectví o dva týdny. Původně měl být tento boj zahájen 23. června. Trump chce dát republikánským a demokratickým stranám více času na hledání politického řešení problému nelegálního přistěhovalectví.

Trump uvedl, že pokud se oběma stranám nepodaří spolupracovat a nalézt řešení ohledně problému přistěhovalectví v souvislosti s jižní hranicí Spojených států, příslušné oddělení začnou repatriovat nelegální přistěhovalce.

Podle zprávy Úřad imigrace a vymáhání cel amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost původně plánoval zahájit boj proti nelegální imigraci v 10 městech ve Spojených státech od 23. června, což způsobilo rozsáhlé obavy v USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2692 sec,0.0572 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,896kB