Středa 26 červen 2019
Co se v televizi nedověděl Benjamin Roll   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 05:03:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká televize věnovala část pořadu Události, komentáře dne 24.června 2019 komentování nedělní demonstrace na Letné. Nejcennější částí pořadu byl rozhovor Daniely Písařovicové s Benjaminem Rollem, místopředsedou spolku Milion chvilek, úspěšného svolavatele celé řady demonstrací, jejichž cílem je přinucení Andreje Babiše k resignaci na funkci předsedy vlády a Marie Benešové na funkci ministryně spravedlnosti a samozřejmě také – jak jinak ! – ochrana nezávislosti justice.

Benjamin Roll se předvedl jako příjemný mladý muž, nadaný skvělou výřečností. Vysvětlil srozumitelně pohled spolku na politickou situaci v zemi a odůvodnil jeho cíle. Daniela Písařovicová se kupodivu nezachovala jako nadšená sympatizantka demonstrujících davů, ale Benjamina Rolla sice téměř s mateřskou něhou, ale přece jen, inteligentně tiskla a zpochybňovala jeho názory.

Neřekla však představiteli Milionu chvilek některé velmi důležité věci. Neupozornila jej např. na pravou povahu tažení za odvolání Andreje Babiše, a je možné, že si ji ani neuvědomila. Jeho cílem je „opravit“ výsledek voleb odstraněním z politického života země nesporného tvůrce volebních úspěchů hnutí ANO, jemuž zatím žádný z vůdců ne-babišovských stran nedokázal konkurovat. Případný soudní proces v kauze Čapí hnízdo by nebyl jednoduchý, takže lze právem předpokládat, že se k rozsudku v tomto volebním období nedopracuje. Andrej Babiš by byl vyřazen z politické soutěže nejméně na dvě volební období, možná i déle. Jeho konkurenti a Zdeněk Bakala by jásali, ale není vůbec jisté, že pro stát by to byla výhoda. Trestem za politický úspěch má tedy být zničení politické kariéry. Co se nepodařilo v poctivém politickém boji, má se uskutečnit cestou zneužití nástrojů trestního práva.

Benjamin Roll samozřejmě zdůrazňoval, že je nevhodné, aby v čele vlády stál trestně stíhaný politik. Připustil platnost zásady presumpce neviny, ale v případě Andreje Babiše považoval náznaky jeho viny za dosti silné na to, aby se na něj dobrodiní tohoto institutu nevztahovalo. Daniela Písařovicová mu nepřipomněla, a možná si to ani sama neuvědomila, že u nás občas dochází k trestnímu stíhání a odsuzování nevinných lidí, z nichž jen někteří se nakonec domohou spravedlnosti, ale často až po několika letech. Nelze vyloučit, že Andrej Babiš by si resignací zničil kariéru, chodil by několik let k soudu, nakonec se by se domohl zprošťujícího rozsudku, a pak by si možná vyprosil nepřiměřeně malé odškodnění. V podobné situaci byla Alena Vitásková, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu, pronásledovaná orgány činnými v trestním řízení od r. 2013 a pravomocně zproštěná obžaloby počátkem r. 2018. Po celou dobu trestního stíhání čelila nátlaku na resignaci i pokusům o administrativní vytlačení z funkce. Kdyby podlehla tlakům, zničila by si kariéru, ale přiměřeného odškodnění by se po zproštění nedočkala. Samozřejmě, nároky na výkon funkcí předsedy vlády a předsedkyně Energetického regulačního úřadu jsou nestejné, ale i tak je odepření dobrodiní principu presumpce neviny komukoli nepřijatelné.

Nelze vyčítat Daniele Písařovicové, že nezná vnitřní pravidla řízení státního zastupitelství, takže se nemohla zasmát představě Benjamina Rolla, že by snad Marie Benešová mohla tlačit na nejvyššího státního zástupce, aby ovlivnil trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo ve prospěch obviněných. Kromě toho, že k tomu nemá pravomoc a také by riskovala neúnosný skandál, kdyby se informace o takovém pokusu vynesly na světlo (a u nás se obvykle „vykecá“ všecko), snažila by se zbytečně, protože dozorový státní zástupce kauzy Čapí hnízdo je mimo dosah pravomoci nejvyššího státního zástupce a je procesně do té míry nezávislý, že ho nikdo nemůže donutit, aby jednal proti svému názoru a svědomí. V tomto ohledu je volání po resignaci Marii Benešové nesmyslné.

Podněcování demonstrantů k volání po nezávislosti justice zní sice líbivě, ale nemá věcný podklad. Má snad spolek Million chvilek důvod tvrdit, že naše justice není nezávislá, a pokud je závislá, pak na kom ? Ostatně dostane-li se jakákoli kauza před soud, každý občan má právo se posadit do soudní síně a sledovat, co se v ní děje. To je velmi účinná pojistka nezávislosti soudního rozhodování. Výřeční mladí muži by měli navíc národu vysvětlit, zda skutečně považují naši justici za závislou, a na kom, a co je k tomu vede.

Mně dělá více starostí skutečnost, že někteří soudci a státní zástupci pojem „nezávislost“ vykládají jako nezávislost na právu a dobrých mravech, stvrzenou obvyklou beztrestností nezákonného či nemravného jednání.

Zdeněk Jemelík
blog autora

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPiráti a KDU-ČSL nominovaly do Rady ČTK Josefa Šlerku, což je člověk napojený na sorosovské globalisty   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:56:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Piráti a KDU-ČSL nominovaly do Rady ČTK Josefa Šlerku, což je člověk napojený na sorosovské globalisty. Šlerka podporuje globalistickou a neomarxistickou agendu a spolupracoval i s Open Society Fund George Sorose.

Šlerka byl například členem poroty soutěže Novinářská cena, kterou pořádá Nadace Open Society Fund Praha.

https://osf.cz/…/predstavujeme-poroty-souteze-novinarska-c…/

Šlerka též píše studie proti takzvaným „dezinformačním webům“, což víme, že je nálepka pro alternativní zdroje, které nepodporují Evropskou unii, USA, imigraci a Nový světový řád.

https://www.nfnz.cz/…/05/dezinformace_prezentace_final-4.pdf

Také spolupracuje s projektem Hlídací pes, který je rovněž podporován Sorosovým Open Society Fund. Šlerka varuje před "proruskou propagandou" a Viktorem Orbánem.

https://neovlivni.cz/video-proc-politici-cituji-z-textu-ru…/

Šlerkou vedený Nadační fond české žurnalistiky podpořil projekty typu Evropské hodnoty, kdy v rámci projektu „proběhne kurz pro 10 motivovaných novinářů a novinářek, kteří se sami na vlastní pěst věnují tématům spojeným s dezinformační a extremistickou scénou v České republice. Vznikne také praktický manuál v českém jazyce pro bloggery a aktivisty zabývající se tímto tématem.“

Dále financoval i projekt Hlídacího psa, který se zabývá „kyberšpionáží“ firmy Huawei v ČR. Poskytl peníze i projektu Neovlivní Sabiny Slonkové, který je také mimochodem též financován Sorosovým Open Society Fund.

NFČŽ financoval i Deník referendum. Konkrétně projekt „Příčiny normalizace nenávisti. A jak je překonat“. „Patrně nejvýraznější událostí v českých zemích posledních let je normalizace nenávisti – proti migrantům a uprchlíkům, muslimům, Romům i Evropské unii. V české společnosti se hroutí důvěra k základním institucím, k politické reprezentaci i k médiím. Kde leží příčiny? Z čeho se politika nenávisti sytí? Jakou má politickou ekonomii? A jaké jsou u nás, i v našem okolí, na osobní, komunální či celostátní úrovni příklady dobré praxe, politiky, která může nenávist překonat?“ píše se v popisu projektu.

Čili vidíme, že Piráti a KDU-ČSL nominovaly člověka napojeného globalisty. U sluníčkářských neomarxistických Pirátů. U KDU-ČSL, která deklaruje, že hájí tradiční a křesťanské hodnoty, je to dost šokující.

https://www.nfnz.cz/podporene-pro…/aktualne-bezici-projekty/

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN: Táák holenkové, a teď si džihádisty pěkně vemte domů do Evropy!   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:51:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vysoká komisařka OSN pro liská práva Michelle Bacheletová vyzvala včera na zasedání v Ženevě západní státy, ať si pěkně vezmou „své“ džihádisty ze Sýrie a Iráku k sobě zpátky domů. Podle odhadů OSN se jedná zhruba o 55 tisíc bojovníků Islámského státu a jejich rodiných příslušníků. Dále vyzvala evropské domovské země džihádistů, aby přiznaly občanství i dětem „svých“ džihádistů zplozeným v bojových zónách. Umyla západním zemím hlavu, že jsou povinny se o své občany maximálně postarat, lhostejno z jak těžkých zločinů jsou obviněni.

Západní státy jako Francie, Británie, Německo a další se zdráhají si své džihádisty pustit domů ze strachu o už tak imigrací a terorizmem nakřápnutou bezpečnost. Evropské země se svého černého petra chtějí zbavit tím, že chtějí islámistům občanství odejmout, USA zas hrozí, že pro ně vybudují nové Guantanámo. OSN totiž důsledky svých "doporučení" až tak neřeší.

Zdroj: https://www.elperiodico.com/es/internacional/20190624/la-onu-pide-juicios-justos-para-los-yihadistas-del-estado-islamico-detenidos-7520052
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPo babišiádě, zas jedna (ne)normální zpráva – imigranti hromadně znásilňovali v Německu   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:49:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po hujerských zprávách z I. Československé babišiády 2019 na Letné, "kterou nacvičovalo čtvrt milionu uvědomělých občanů, ktorých pozdravila aj súdružka predstaviteľka Slovenskej republiky"(vměšujíc se tím, do vnitřních záležitostí svrchované cizí země - Slovenská ambasáda pravděpodobně poprávu obdrží od zamini protestní nótu), je tu aspoň zas jedna normální zpráva - z multikulturního pokrokového světa.

Čtyři muslimští imigranti, původem z Maroka, Libanonu, Palestiny a Afghánistánu měli společný zájem. V düsseldorfském Starém městě před diskotékami oslovovali mladé ženy, vlákali je do pasti bytu či hotelového pokoje, hromadně brutálně znásilňovali a natáčeli si to na mobil. Tři z imigrantů se již policii podařilo zabásnout.

Nicméně veřejné morální odsouzení by zřejmě bylo rasizmem, zločinem z nenávisti či xenofóbií. A jsme zase pěkně doma…

Zdroje: krone.at - derwesten.de - kleinezeitung.at - express.de - ostsee-zeitung.de - nrz.de

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerika připravuje dolar na devalvaci   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:45:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bank of America, jedna z největších finančních institucí USA, varovala investory, že už v nejbližší době může americký prezident Donald Trump přijmout rozhodnutí o devalvaci dolaru. Proč nynější pán Bílého domu nepotřebuje silnou národní měnu?

Jakmile dá Ministerstvo financí USA patřičný pokyn, zahájí Federální rezervní banka New Yorku valutové intervence. Začne prodávat dolary a kupovat cizí měnu, tvrdí analytici banky. To nevyhnutně oslabí dolar, který je nyní podle odhadů Bank of America přeceněn asi o 13 procent.

Jak se domnívají v BofA, rozhodnutí o valutových intervencích přijme Trump pod heslem stabilizace ekonomiky. „Nebude-li stačit přechod Fedu ke snižování sazeb, zvýší se pravděpodobnost formálního valutového zasahování,“ poukazují ekonom BofA Michel Maier a měnový stratég banky Ben Randol.

V roce 2018 vzrostla ekonomika USA o 2,9 procenta, ale už do konce roku se značně zpomalila. Podle předpovědi Mezinárodního měnového fondu se bude tempo růstu HDP USA v nejbližších dvou letech snižovat. A jak se domnívají v Národní asociaci ekonomiky a byznysu, už do roku 2021 bude pravděpodobná recese. Příčiny jsou zřejmé: obrovský státní dluh, který přesáhl 22 trilionů USD, trilionový rozpočtový schodek vyvolaný prudkým zvýšením výdajů na obsluhování dluhu a navíc prudké vyostření obchodní války s Čínou.

Podle názoru řady ekonomů bude „mírná“ recese možná i v roce 2020 nehledě na očekávané snížení úrokových sazeb. Na svém zasedání minulou středu Federální rezervní systém ponechal základní sazby beze změn, šéf Fedu Jerome Powell však poznamenal, že se objevily pádné důvody k poněkud adaptivnější politice. Dolar jakoby předvídal radikální obrat ve strategii regulátora a okamžitě zeslábl vůči koši ze šesti hlavních měn.

Powell se vzdal

V minulém roce zvyšoval Fed sazbu čtyřikrát za sebou a odvolával se přitom na obnovení americké ekonomiky, a tedy i zbytečnost monetárních stimulů. Vyvolalo to pobouření prezidenta Trumpa, který prohlásil Fed za záškodnickou organizaci a za hlavní hrozbu americké ekonomice. Pohrozil Jeromu Powellovi propuštěním.

V březnu se regulátor vzdal dalšího zvyšování sazeb. Trumpovi to ale nestačilo. Podle jeho slov, kdyby Fed nezvýšil sazbu v prosinci, byl by index Dow Jones o několik set bodů vyšší, a ekonomika by rostla o čtyři až pět procent ročně. A připomenul, že stále ještě má pravomoc k propuštění Jeroma Powella z funkce vedoucího Fedu.

„Ti se v ničem nevyznají,“ napsal Trump na Twitteru 11. června o vedení Fedu. „Euro a jiné měny byly devalvovány vůči dolaru, což přivádí USA do nevýhodné situace. Sazba Fedu je příliš vysoká.“

Ekonomové nevylučují, že Trumpovu nátlaku Powell nakonec ustoupí. Jak předpovídá Goldman Sachs, Federální rezervní systém sníží sazby o 0,25 % v červenci a o stejnou hodnotu v září. Může ale snížit hned o 0,5 %, když se situace v ekonomice prudce zhorší.

Slabší a ještě slabší

Donald Trump se otevřeně vzdal politiky silného dolaru, které se drželi jeho předchůdci. Podle jeho názoru příliš drahá měna brání exportu amerického zboží a služeb a jenom zhoršuje deficit obchodní bilance: v roce 2018 dosáhl bezprecedentních 621 miliard USD.

Když dolar zlevní, bude pro zahraniční kupce výhodnější kupovat americké zboží. Pozvedne to výrobu a sníží schodek zahraničního obchodu.

„Potřebuji silný dolar, ale takový, který bude pro naši zemi prospěšný, a ne tak silný, že nemůžeme obchodovat s jinými zeměmi,“ říkal Trump v březnu.

A v minulém týdnu obvinil šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho z oslabení kurzu eura vůči USD.

„Mario Draghi oznámil možnost dodatečného stimulování, což hned způsobilo snižování kurzu eura vůči dolaru a usnadnilo jim nespravedlivě konkurovat USA. Evropanům to vždy projde, stejně jako Číně a jiným,“ napsal Trump na Twitteru.

Trump neustále tvrdí, že také Čína záměrně snižuje kurz jüanu, dělá export levnějším a zvyšuje obchodní nevyváženost s USA.

Lepší už to nebude

Odborníci se obávají, že politika slabého dolaru, kterou provádějí Trump a ministr financí Steven Mnuchin, podkopá v konečném důsledku hospodářský růst. Jak vysvětlil v rozhovoru pro CNBC známý bankovní analytik Dick Bove, ve dlouhodobé perspektivě je podobná strategie mylná: jenom zvýší cenu půjček.

„Cizinci nebudou financovat americký státní dluh, bude-li politika zaměřena proti stabilitě dolaru,“ říká odborník. „A USA jsou zcela závislé na tom, že dolar je považován za světovou rezervní měnu.“

Zahraniční věřitelé se už vlastně zbavují dolaru urychleným tempem: jeho podíl na světových valutových rezervách se snížil na minimum od začátku tohoto století. A od dob globální finanční krize z roku 2008, kdy měly centrální banky ve svých rezervách maximální objemy americké měny – o sedm procentních bodů.

Další oslabení ohrožuje rezervní status USD. Vlády cizích států budou od státních obligací USA vyžadovat stále větší výnosnost. A to zase zvýší sazby půjček a definitivně zbaví investory naděje na obnovení americké ekonomiky.

Natalja Dembinskaja

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump hrozí Íránu zničením   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:42:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump hrozí Íránu „nepřekonatelnou silou“ až do bodu zničení v případě „útoku na cokoliv amerického“. Trump o tom informoval na Twiteru.

„Jakýkoliv útok Íránu na cokoliv amerického se setká s velkou a nepřekonatelnou silou. V některých oblastech bude nepřekonatelnost znamenat zničení,“ uvedl americky prezident ve svém příspěvku.

„Už žádný John Kerry a Obama!" dodal Trump s odkazem na svého předchůdce a bývalého státního tajemníka, kteří v roce 2015 uzavřeli jadernou dohodu s Íránem, již současný prezident Spojených států v roce 2018 zrušil.

Tento příspěvek hlavy Bílého domu byl reakcí na slova íránského prezidenta Hasana Rúháního. Ten uvedl, že americkou administrativu „postihlo mentální postižení“, a že nevědí, co dělá.

V pondělí americký prezident Donald Trump podepsal nařízení exekutivy, které uložilo nové „tvrdé“ sankce proti Íránu a proti nejvyššímu vůdci této země.

Napětí ve vztazích

V posledním měsíci se situace ve vztazích mezi USA a Íránem značně vyostřila. Americké úřady zavedly tvrdé sankce proti klíčovým odvětvím íránského hospodářství. Mimo ekonomický tlak USA zvyšují svou vojenskou přítomnost v Perském zálivu. Podle všeho je cílem Washingtonu „změna chování“ islámské republiky.

USA také označily Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. V reakci na to Írán uznal Centrální velení Ozbrojených sil USA (CENTCOM) za teroristickou organizaci a samotné Spojené státy pak označil za stát podporující terorismus.

13. června íránská a arabská média oznámila, že v Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery – Front Altair a Kokuka Courageous. Podle některých údajů to byl torpédový útok, jehož následkem došlo na lodích k výbuchu a požáru. USA obvinily z útoku Írán, který to však popírá.

Napětí mezi zeměmi eskalovalo 20. června poté, co íránští vojáci sestřelili americký bezpilotní letoun, který operoval v oblasti Perského zálivu. Íránci tvrdí, že stroj vnikl do vzdušného prostoru země, USA toto tvrzení ovšem odmítají a říkají, že průzkumný stroj se pohyboval v mezinárodním vzdušném prostoru.

Tento incident údajně může vést k ozbrojenému útoku USA na Írán. Trump prohlásil, že zastavil útok na tři objekty v Íránu jen 10 minut před jejich provedením, který by podle odhadů zabil 150 Íránců. Následně na Twitteru americký prezident napsal, že varianta útoku na Írán zůstává.

Zdroj: Twiter
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSorosovy organizace rozšiřují aktivity ve východním Německu a západních zemích   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:38:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Open Society Foundations miliardáře George Sorose chtějí zesílit své aktivity ve východním Německu a v dalších západoevropských regionech. Jejich cílem má být boj s rostoucím „rasismem a antisemitismem“ v těchto oblastech.

Open Society Foundations amerického miliardáře George Sorose plánují být aktivnějšími v západoevropských regionech. Mimo jiné chtějí být také velmi aktivní v zemích bývalého Východního Německa. Chtějí tam „bojovat s rasismem a antisemitismem“.

Důvodem pro tento krok jsou nové úspěchy pravicových stran v těchto zemích. Nejvíce aktivní chtějí být tyto organizace v severní Anglii, kde většina lidí hlasovala za brexit. Ve Francii financují místní aktivistické skupiny, kde je aktivity Marine Le Penové připravily o část prostředků.

Selmin Çalışkan, ředitelka berlínské pobočky Open Society Foundations vysvětlila pro Reuters, že organizace je připravena provádět své akce podle podobného scénáře.

„Nyní prověřujeme, zdali máme podpůrný fond a fond solidarity pro civilní aktéry ve východním Německu, kteří sdílejí naše hodnoty… Každý, kdo se tam staví proti rasismu a antisemitismu, kdo tam pomáhá a podporuje migranty a žadatele o azyl, lidé jako Červený kříž, mají starosti, že jejich financování mizí,“ prohlásila ředitelka berlínské pobočky Open Society Foundations.

Do dnešního dne byly Sorosovy organizace aktivní hlavně ve východní Evropě a rozvojových zemích. Çalışkan zdůraznila, že jejich větší aktivita v západních zemích neohrozí aktivity Sorosových organizací v dalších regionech.

Open Society Foundations zavřely v minulém roce svoji kancelář v Budapešti, jelikož se považovaly za oběť činností maďarské vlády. Stáhly se do Berlína.

Maďarská strana Fidesz před evropskými volbami vylepovala plakáty, kde byli vedle sebe vyobrazeni šéf Evropské komise Juncker a Soros. Oba byli obviňováni z toho, že podporují ilegální migraci do Evropy.

Nadace amerického miliardáře jsou považovány za velmi vlivné. Soros, který je často označován za filantropa, vydělal hlavně na spekulacích a devizových trzích.

Zdroj: Reuters
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRopa za 300 dolarů? Americká válka s Íránem bude katastrofou pro globální ekonomiku   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:33:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojený konflikt mezi USA a Íránem by spustil prudký nárůst cen ropy a pád globálních akcií, což podle politického a ekonomického analytika Šabbir Razviho nebude hrát na ruce Washingtonu.

Řekl, že Spojené státy chápou, že prudký nárůst ceny ropy „bude mít dramatický dopad na globální ekonomiku“.

Ceny ropy se už třetí týden drží a vysokých hodnotách kvůli stupňujícímu se napětí mezi USA a Íránem poté, co íránská armáda sestřelila americký dron nad Hormuzským průlivem.

Teherán řekl, že dron narušil íránský vzdušný prostor, zatímco Washington tvrdí, že byl v mezinárodním vzdušném prostoru.

„Z čistě ekonomického hlediska to bude mít obrovský dopad,“ vysvětlil a citoval údaje analytiků, že 25 až 40 procent celosvětové ropy se nachází v 29 kilometrech v Hormuzském průlivu mezi Ománem a Íránem.

Podle analytika by tento velmi důležitý bod měl obrovský dopad na globální ekonomiku.

„Z finanční krize v roce 2008 jsme zatím nevyšli… ale jakmile se ropná krize rozhoří, bude to mít významný dopad. Někteří ekonomové říkají, že pokud v oblasti Perského zálivu dojde k vyhrocené krizi, ceny by mohly dosáhnout 150 a dokonce až 300 dolarů za barel,“ dodal.

Razvi pokračoval: „Teď, když se to stane, můžeme si asi představit, jaký dopad to bude mít na globální trh. Akciové trhy se zhroutí a globální ekonomika bude čelit všem ostatním výzvám. Evropa rozhodně není schopna toto zvýšení ceny ropy vydržet.“

„Celkově si myslím, že pokud k této situaci dojde, pro Japonsko, Indii, Evropu a mnoho dalších zemí to bude z čistě hospodářského a finančního konec, ale ve Washingtonu chtějí, aby to tak bylo,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mJUc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItalská města Milán a Cortina D'ampezzo získala právo pořádat zimní olympijské hry v roce 2026   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:30:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
134. plenární zasedání Mezinárodního olympijského výboru 24. června ve švýcarském Lausanne hlasovalo ohledně místa, kde se uskuteční zimní olympijské hry v roce 2026. Italská města Milán a Cortina D'ampezzo porazila švédské město Stockholm / Ore s jasnou převahou 13 hlasů a získala právo pořádat zimní olympijské hry v roce 2026.

Plenárního zasedání se toho dne zúčastnilo celkem 88 členů Mezinárodního olympijského výboru a samotného hlasování se zúčastnilo 82 členů. Město Milan / Cortina D'ampezzo získalo 47 hlasů, Stockholm / Ole obdržel 34 hlasů a jeden člen zmíněného výboru se zdržel hlasování.

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Bach v rozhovoru prohlásil, že hlavním důvodem vítězství Milána / Cortiny D'ampezze je vyšší míra veřejné podpory. Podle nezávislého průzkumu třetích stran je populární míra podpory pro pořádání zimních olympijských her v Itálii 83%, zatímco míra domácí podpory ve Švédsku je pouze 55%.

Itálie bude pořádat zimní olympijské hry již potřetí. Město Cortina D'ampezze hostilo zimní olympijské hry v roce 1956, a Turín pořádal zimní olympijské hry v roce 2006.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVšimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!   
Pridal tk Středa 26 červen 2019 - 04:27:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.

Protože my jsme sraz na Letné nezorganizovali jen tak z legrace, ale proto, abychom vytvořili podvod. A to nic miniaturního, ale velký a lstivý spektákl, jehož smyslem je vyvolat dojem, že my z letenské pláně jsme celý národ. Že jsme vzorkem, který stačí rozmnožit, aby zaplnil celou plochu republiky - a že tudíž právě my z Letné nejsme ničím jiným než republikou, sice malou a zmenšenou, ale jinak toutéž, jako je ta větší. A že tedy tak jako jsme my z Letné ztratili v psychóze davu rozum, žijí bez něho - a spokojeně – i všichni naši spoluobčané, kteří zůstali doma, na zahrádkách či u vody, u králikáren či na kanapi.

A všimněte si: přesně takto a v tomto duchu to naše média podávají. Cítíte z nich též onu křečovitou snahu zahltit nás představou, že Letná na vyjádření názoru národa bohatě stačí? Že národ prostřednictvím Letné vyjádřil přání, aby z vlády odešel ten a ta, že tak si to národ přeje, o čemž prý Letná podala důkaz tak přesvědčivý, že nic jiného už není třeba? A není už tudíž - jak už dokážete číst mezi řádky – ptát se na názor o věci všeho lidu, není už zapotřebí žádných voleb coby omšelého už instrumentu demokracie - ale je nutné nasadit do politického boje hnutí nejživější, nevycházející už z voleb, ale z veřejných ploch, z náměstí a ulic. Takové, jakým byl před Letnou Mussoliniho pochod na Řím, Hitlerův pochod k mnichovské Feldherrnhalle či ukrajinský puč z Majdanu.

Tááááák, a je to venku, a dřív než jsem chtěl. Ale nevadí, směr, kterým nás miliony chvilek a všichni jejich příznivci a podporovatelé chtějí vést, jsem vyznačil. Jde proti volbám a jde tudíž i proti demokracii a jde i proti nám všem, kteří demokracii ctí a chtějí v ní žít. A zcela otevřeně jde vstříc řešení fašistickému. Kterému k výhře nad námi chybí snad už jen mrtvola.
Už aby tady ty volby byly.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2780 sec,0.0743 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,843kB