Čtvrtek 27 červen 2019
Doktor Emil Hácha, nešťastný prezident i člověk   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 21:42:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nebylo těžší období, kterému by čelil jiný náš prezident. O to složitější je hodnotit jeho osobu, když si ani neumíme představit v jakém prostředí a pod jakým nátlakem vykonával svoje úřady. Od jeho úmrtí dnes uplynulo 74 let.

JUDr. Emil Hácha, uznávaný odborník na mezinárodní právo, docent právnické fakulty University Karlovy, dvorní rada správního soudního dvora ve Vídni, po roce 1918 president Nejvyššího správního soudu, člen legislativní rady ČR, byl dobou srolován. Neměl prezidentské ambice a do úřadu ho delegovala, osobní neutralita, zkušenosti, vzdělání, přání Beneše a nátlak okolí. Pro svoje poslání se obětoval.

Po obsazení Sudet vzniknul na území zbytku Československa nový státní útvar, Česko-Slovensko a 30.listopadu 1938 byl Hácha zvolen prezidentem. Při svém inauguračním projevu řekl: Národ český, slovenský a rusínský vyhlašuje před celým světem akt samostatnosti. Po všech územních ztrátách, povznášíme svoje srdce u vědomí, že zůstáváme samostatným státem, jenž na svém území nezná po Bohu vyšší autority, než jsou Ti, kteří byli zvoleni národem. Je třeba si uvědomit kdy, a za jakých okolností byl projev pronesen.

A mělo být ještě hůř.

V březnu 1939 spojenecká Francie prohlásila, že nelze zasahovat do středoevropské krize a britská diplomacie sdělila, že nebude vyvíjet žádnou iniciativu. Jak krátkozraké. Tiso 14. března 1939 vyhlásil samostatný slovenský stát a Hácha odjel do Berlína s přesvědčením, že se bude projednat tato záležitost. Téma bylo ale jiné. K noci ze 14. na 15. března se často vracel a příteli Vachkovi řekl. Ptáte se jestli mě hrozili, ale to je slabé a nesprávné slovo. Záleží kdo, a jak hrozí. Můžete vydržet Hitlerovo řvaní, ale na pokraji sil ke mně přistoupil žoviální Göring a klidně mi vysvětloval, že by nerad musel krásnou Prahu srovnat se zemí. Věřte, že v rukou vůdce bude český národ v těch nejlepších rukou. V tu chvíli jsem pochopil, že ke mně mluví ďábel, a pak jsem podepsal s vědomím, že ani vláda ani český národ s tím s podpisem nemá co dočinění. Háchův vlak byl cestou zpět záměrně zpožděn a na Pražském hradě už Háchu vítal Hitler, kde 16. března vyhlásil Protektorát Čechy a Morava a protektorem jmenoval Konstantina von Neuratha, diplomata staré školy, který dodržoval alespoň některé elementární zásady dohod a diplomacie. Mluvčím zla byl především K.H.Frank. A mělo být ještě hůř.

Úřad Háchovi neulehčoval ani od protektorátní reality odtržený Beneš. V roce 1941 naivně předpokládal, že se vstupem Sovětského svazu válka ještě tento rok skončí a požadoval, aby nebyly vydávány žádné dokumenty o loajalitě k Říši. V červnu 1945 pak podepsal dekret o národním soudu, podle kterého měl být souzen i Hácha.

Velká Háchova opora, předseda vlády Alois Eliáš byl v září roku 1941 po příchodu Heydricha zatčen a v červnu příštího roku popraven. Jako jediný premiér, kterého kdy Němci popravili. Postupně byla rozbita Obrana národa, pokračovala persekuce a germanizace, čemuž neměla vláda, Národní souručenství ani Hácha jak zabránit. Pokud se podařilo zachránit jednotlivce, bylo to jen za další ústupky.

A mělo být ještě hůř.

Atentátem na Hyedricha dne 27.května 1942 už z vlády a Háchy zůstal jen stín. Na vrchol moci se dostal K.H.Frank a vynucoval stále loajálnější vyjádření a přednášel stále tvrdší germanizační proslovy. Už v den úmrtí Heydricha Hácha píše Hitlerovi...Nejvřelejším přáním které jsem choval já a celý český národ bylo, aby Říši a zemím Čech a Morava byl při životě zachován pan Zastupující říšský protektor. Na jeho pohřeb pak odjel s vládní delegací.

Německý nátlak, prezentovaný neurvalým Frankem, vláda pod kontrolou okupační správy, skutečný zrádce ministr Emanuel Moravec a další okolnosti nemoc presidenta jen rozvíjely. Frank toho zneužíval a byl proti jeho odvolání. Snadná manipulace s nemocným presidentem mu vyhovovala. Dne 30.listopadu 1943 nařídila okupační zpráva okázalé oslavy pátého výročí nástupu Háchy na prezidentský úřad. Teprve v den oslav byl oslavenec postaven před hotovou věc.

Poválečný národní soud konstatoval, že nejpozději od druhé poloviny roku 1943 nebyl Hácha trestně odpovědný za obsah svých rozhlasových projevů. Jeho dcera uvádí už začátek roku. Dne 13. května 1945 byl v Lánech zatčen a dopraven do vězeňské nemocnice na Pankrác, kde 27.června zemřel na arteriosklerózu mozku a cév. V té době už nebyl duchem na zemi. Alespoň v tomto mu byla smrt milostivá.

Za svůj úspěch v dané situaci při rozhovorech považoval záchranu jednotlivců, sociální pomoc rodinám zatčených a především že se Emanuelu Moravcovi nepodařilo prosadit aby do wehrmachtu byly zařazeny české jednotky. Komu se to zdá málo...už si to naštěstí nemůže zkusit.

Použito Tomáš Pasák, Emil Hácha. Václav Junek, Muž, který obětoval svoji čest.

Autor: Jaromír Šiša

Zdroj: https://sisa.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=693635
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽumpa   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:53:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Babišovi voliči jsou jako hloupá zvířátka, u voleb by měla prokazovat svou gramotnost, sdělil národu v časopisu Reflex herec a režisér Vladimír Mertlík.

Nejsem volič hnutí ANO 2011 Andreje Babiše. Mnohokrát jsem upozorňoval na to, že stát jako firmu řídit nelze; např. 19. 10. 2013, http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/stat-jako-firma . Takže na názory nyní probuzeného kašpárka nejsem zvědav.

Primitivní projev pana Vladimíra Mertlíka musím kategoricky odmítnout. Je to projev smrdící žumpy.

Jak tento zapáchající projev interpretovat? Především něco takového může říci jenom člověk, který, patrně nevědomky, reprodukuje zásady fašistické; o svobodě a demokracii nemá ponětí, slova „svoboda“ a „demokracie“ používá jen jako propagandistické zástěrky pro své politické záměry, cíle. To, že někdo má jiný názor, než pan V. Mertlík, neznamená, že je negramotný.

Svoboda a demokracie zejména znamená, že občan uznává, že jiný občan má právo na svůj, třeba jiný názor, na jinou politickou preferenci, a má právo tento svůj názor vyslovovat a svoji preferenci uplatňovat.

Myslím, že primitivní vystoupení p. V. Mertlíka signalizuje i něco podstatného, totiž vědomí organizátorů chvilkových demonstrací, a jejich nohsledů, že se jim demonstracemi, tedy nedemokraticky, odstranit vládu zvolenou v demokratických volbách nepodaří. A že na demokratickou politiku sílu nemají.

Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChtějí Trumpa slepě oklamat?   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:48:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pohádka o moudrém americkém prezidentu Donaldu Trumpovi, jenž zastavil 20. června letadla už připravená ve vzduchu pro zasazení ran Íránu, se dnes vypráví takto. Ze samého začátku byl „plně nabitý“ k odvetným úderům na Írán, který sestřelil americké bezpilotní letadlo, ale potom se prezident zeptal, kolik Íránců zahyne. Když se dověděl, že 15 lidí, rozhodl se, že to není správné – vždyť Íránci sestřelili pouze jedno letadlo UAV (z anglického Unmanned Aerial Vehicle). A navzdory svým poradcům zastavil sérii útoků na íránskou protivzdušnou obranu.

Takto zní kouzelná pohádka o veliké a spravedlivé Americe. Ve skutečnosti se tento obraz mění, jestliže se seznámíme s některými detaily.

Jedna z hlavních zpráv byla odvysílána téměř bez povšimnutí. Stanice ABC News oznámila s odkazem na kompetentní zdroje, že v okamžiku vypuštění íránské rakety k americkému dronu se přesně v trajektorii letu rakety objevilo dopravní letadlo Qatar Airways 834. Vzdálenost mezi letícími stroji byla 45 mil a to mohlo stačit, aby se dopravní letadlo dostalo do zóny ovládacího systému rakety. Avšak řídicí systém naštěstí dopravní letadlo nezaznamenal. Najednou tak vyvstává otázka: je to náhoda, že americké bezpilotní letadlo narušilo vzdušný prostor Íránu v okamžiku letu katarského letadla, a že s ním letělo po stejné dráze s ohledem na startovní pozice íránské protivzdušné obrany?

Ještě jedna otázka: odvolal by prezident Trump svůj rozkaz i v případě, že by bylo dopravní letadlo sestřeleno íránskou raketou?

Zde je třeba připomenout zničení korejského letadla KAL 007 sovětskou stíhačkou v roce 1983. Během této události ještě před narušením sovětského vzdušného prostoru korejskou stíhačkou s posádkou vykonávající misi CIA před ní letělo průzkumné letadlo USA, které bylo rozdrceno sovětskou protivzdušnou obranou a které se stalo příčinou vyslání stíhačky. Když stíhačka dorazila na místo určení, průzkumný letoun zmizel a místo něho letělo dopravní letadlo. Pilot nedokázal rozeznat léčku a sestřelil narušitele. Na tom, co se naštěstí nestalo 20. června nad Ománským zálivem je postavena shodná myšlenka. Partie války v USA nezanechala svých hrátek ve vzdušném prostoru.

Bez výrazného šumu kolem tohoto incidentu prakticky všechny letecké společnosti, které operují nad Perským zálivem, v ten samý den zrušily své lety v této oblasti. Všichni vše pochopili.

K vážnému zamyšlení vyzývají také oficiální informace o tom, že „v reakci na zničení bezpilotního letounu USA začaly kybernetické útoky na íránské vojenské objekty, včetně systémů vojenské protivzdušné obrany“. A dokonce jakoby se díky nim tyto systémy dostaly do nepoužitelného stavu.

Je pravda, že agentura BBC tvrdí, že tento útok byl již dávno připravován a byl plánován jako reakce na útoky proti tankerům v zálivu íránskými „strážci revoluce“.

Nezbývá než věřit americkým úřadům v tom, že v momentě, kdy bezpilotní letadlo překročilo vzdušnou hranici s Íránem, tento systém z nějakého důvodu nefungoval, ačkoliv byl ve vojenské pohotovosti. Je však nelogické nedoprovodit akt invaze do cizího vzdušného prostoru kybernetickými útoky na systémy nepřátelských protivzdušných obraných sil. Skutečnost, že k takové invazi došlo, se Írán chystá dokázat v OSN demonstrací nalezených fragmentů z bezpilotního letadla a záznamů z registračních systémů pohybu ve vzdušném prostoru.

Neúspěch amerických scénáristů provokace spočíval především v tom, že bezpilotní letadlo bylo atakováno sovětským systémem C-200 nebo jeho íránskou obdobou. Oba mají autonomní naváděcí systémy, nepřipojené k širokým počítačovým sítím a dostat je do nefunkčního stavu pomocí kybernetického útoku je prakticky nemožné.

Podle všeho nezdar provokace velmi rozhněval poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost, Johna Boltona. Během svého pobytu v Izraeli tvrdil, že Írán „nemá povolení k odstřelování na Blízkém Východě“ a že „Írán nesmí považovat americkou moudrost a ostražitost za slabost“. Z podtextu těchto jeho výroků lze vyčíst, že provokace budou pokračovat. Trumpa se v těchto provokacích budou pokoušet slepě oklamat.

Dmitrij Sedov

Трампа хотят разыграть втёмную? vyšel 25. června 2019 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7948-trumpa-chteji-slepe-oklamat.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlánoval režim USA obětovat 25 svých občanů?   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:39:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán zcela oprávněně sestřelil americký špionážní bezpilotní letoun, který narušil vzdušný prostor Íránu. Americký režim se v odvetě chystal zaútočit pod falešnou záminkou – jako v případě amerických „spravedlivých“ válek vždy, tedy vlastně jako v případě všech válek vedených USA vždy – tentokrát na Írán. Předchozí prefabrikované vylhané „důvody“ k napadení cizí země nesplnily svoji úlohu.

Nezabralo předchozí žvanění propagandy o útocích na saudsko-arabské tankery, za kterými jsou obránci Jemenu, kterým proti AlKajdě a zločinné saudské agresi pomáhá i Írán, takže vlastně „Írán napadl demokratickou a pověstně humanistickou Saudskou Arábii, která v Jemenu rozdává jídlo, cukrovinky a léky“.

Ale to nestačilo.

Nepostačil ani incident s japonským a norským tankerem jako záminka k rozpoutání zločinné agresívní války USA (a jeho lokajů z NATO) proti suverénní a na místní poměry velice vyspělou, na místní poměry velice svobodnou a tolerantní zemi, jakou Írán je (připomeňme jen, že v Íránu ženy a dívky zcela svobodně studují na univerzitách – na rozdíl od skvělých spojenců Západu alá saudská Arábie, Bahrajn apod., v Íránu ženy a dívky chodí ve velkých městech oblečené podle chuti, často podle západní módy, namalované apod., opět na rozdíl od .... no, však víte). A tak přišlo vniveč veškeré úsilí USA. A to se deep state, skryté jádro zločinného anti-demokratického a proti-ústavního režimu tolik snažil!
Co víme o předchozím incidentu?

Posádka japonského tankeru uvádí naprosto jednoznačně, že tanker byl zasažen dvěma raketami. Propaganda americké válečné mašinérie tvrdí, že je to nesmysl, že američtí odborníci vědí mnohem lépe, co se stalo, než očití svědci události. Americká válečná propaganda vyrobila a dodala video, kde nějaká skupina nějakých lidí něco dělá u nějaké lodi. Americký gumák, ehm, expert, na základě toho tvrdí, že jde o příslušníky íránských gard (elitní jednotky armády Íránu), kteří u japonského tankeru odmontovávají nevybuchlou íránskou minu. Také americký gumák předložil střepy, o kterých prohlásil, že to jsou střepy z vybuchlé miny, tato vybuchlá mina, že připomíná miny, které se prý podle amerického gumáka vyrábí v Íránu. A také americký gumák dodal, že očití svědci, kteří uvádí, že tanker byl zasažen dvěma raketami, tak to se ti očití svědci mýlí a nic takového neviděli. Očitým svědkům to asi nakukali ruští trollové přes reklamy na Facebooku. Na přímý pokyn Putina.
USA o tom mají nezvratné důkazy, jako vždy. Ale nemohou je zveřejnit. Jako vždy. Kdepak, že by třeba mohlo jít o dvě americké rakety, vypálené na japonský tanker z americké válečné lodi jako záminka k útoku na Írán a jako nástroj na odrazení Japonska od společného jednání s Íránem o obchodu. Kdepak. To určitě ne. Tak to být nemohlo. To ani nebudeme psát. Ani si to nebudeme myslet! Ještě by nás nějaký pomatený cenzor a fízl, ehm, elf zařadil na výplatní listinu Ruska a nám by pak bankovní účty přetékaly penězma.

Režim USA se svými incidenty a provokacemi proti Íránu je už směšný – a to nejen na alternativních, svobodných webech a médiích, ale už i v diskusích na mainstream médiích. Už i ti, kdo jinak nadávají, uráží a otevřeně dávají najevo své pohrdání každým, kdo čte alternativní zdroje informací a nežere oficiální propagandu, ehm, oficiální „informace“, tak i ti se v diskusích na mainstream webech posmívají hloupé a trapné propagandě USA a snaze USA rozpoutat válečný konflikt pod vylhanými, a trapně průhlednými záminkami.

Samotná kauza „obohacování uranu“ a „Írán porušuje dohodu“- Tuto dohodu USA nikdy ani nezačaly dodržovat za celé dlouhé roky její „platnosti“. Tuto dohodu navíc USA vypověděly dlouho před tím, než ji Írán přestal dodržovat. Tuto dohodu Írán přestal dodržovat roky poté, kdy ji na rozdíl od Íránu navíc celou dobu její ‚platnosti‘ nedodržovaly ani další danou smlouvou zavázané státy, jako jsou američtí vazalové Francie, Německo, Británie. „Írán nedodržuje dohodu“ - tak to je vrchol .......ne, nenapíšu ani jedno z těch slov, která mne napadají a která jsou výstižná a sedí jako prdel na hrnci. Nenapíši, protože jsou nespisovná. Tohle je ze strany USA vrchol pokrytectví, amorálnosti a ... a dál už mne napadají jen samá nespisovná, jadrná slova.

Mimo pozornost, dalo by se říci mimo radary všech
diskutujících, všech médií, mainstreamových zglajchšaltovaných stejně i těch alternativních však zcela zůstává jedna velice důležitá okolnost. Podle všech dostupných informací letěl bezpilotní špionážní letoun USA v těsné blízkosti doprovázen LETADLEM S 25 LIDMI NA PALUBĚ. Z jakého důvodu?

Budu trochu spekulovat. Nemusíte mi věřit. Zkuste přijít s lepším vysvětlením, proč někdo ve velení armády USA poslal do íránského vzdušného prostoru špionážní letoun těsně doprovázený letadlem s posádkou 25 lidí.

Moje vysvětlení, pro mne samotného, je následující:

Režim USA se zoufale snaží za každou cenu vyrobit záminku k rozpoutání zločinné agresívní války proti Íránu. Když se režim USA a režim Velké Británie (Bush, Blair) snažily vyrobit záminku k rozpoutání zločinné agresívní války proti Iráku, jedna z variant, se kterou pracovali, byla varianta „poslat do vzdušného prostoru Iráku špionážní letoun, Irák ho sestřelí, my je obviníme z porušení rezolucí OSN a ihned Irák napadneme vojensky“. (Viz Downing Street Memos, například. Ale zatím lze nalézt i na české Wikipedii). Možná měl tehdy nad Irákem někde kousek, kousíček dál letět také letoun s lidmi na palubě. A možná měl být i ten civilní letoun omylem trefen. Irákem. Omylem. Nebo „omylem“, pro jistotu rovnou sestřelen – třeba nějakou „íránskou minou“ odpálenou z americké válečné lodě, jako v případě japonského tankeru.

Nebo jako třeba v případě letu KAL-007, kdy letadlo Korejských aerolinií s 269 lidmi na palubě bylo 1. odkloněno z trasy o nějakých 500 km, do vzdušného prostoru SSSR, v době probíhajících testů vojenské techniky 2. těsně sledován vojenským špionážním letounem USA, vizuálně i velikosti velice podobného civilnímu dopravnímu letadlu

Mapa prapodivného letu letadla KAL-007:
https://en.wikipedia.org/wiki/File:KAL007.svg

Je z ní mimochodem zcela zřejmé, že piloti letu KAL-007 museli být o všem informováni a vědomě spolupracovat s armádou USA na této špionážní operaci, která se nejspíše zvrtla pro všechny zúčastněné jinak, než si původně mysleli. Ale nejvíce získaly USA. Když už se to zvrtlo jinak, tak z toho místo špionáže vytřískaly propagandu. Piloti, stejně jako nic netušící pasažéři, byli původně součástí špionážní hry, pak se hodili
jako součást propagandy k rozpoutání nepřátelství.
Přeci si piloti nemohou nevšimnout, že letí úplně jinde, že letí stovky kilometrů nad pevninou (Kamčatka), když mají letět výhradně nad oceánem atd. A jak si mohli „nevšimnout“ snah sovětských stíhaček o vizuální kontakt, výstražnou střelbu do vzduchu atd.? Jedině by museli být piloti letu KAL-007 retardovaní. Nebo byli vytrvale přesvědčováni z velení celé této americké dirty operation, že mají pokračovat. Nikdo z civilních letových kontrol Korej, Japonska, USA a dalších států nekontaktoval piloty? Nikdo jim nesdělil, že letí úplně jinde? Nebo to piloti letu vědomě ignorovali? Na čí příkaz? ;-)

To všechno jsou prosté, jednoduché otázky. Jediná odpověď oficiální propagandy je „tady je oficiální verze a hotovo, korejské letadlo letělo úplně jinudy zcela omylem, americký špionážní letoun také, za všechno může Sovětský Svaz, který zcela svévolně rozhodl o sestřelení civilního letadla“ případně doplněné o „pcha, konspirační teorie, ruský troll, Putinův agent, zavřít, zakázat publikovat, vyhodit z Facebooku, doživotní zákaz na diskusích iDnes“. Ale na jednoduché, věcné otázky musí existovat jasná, věcná odpověď – nebo prostě oficiální verze lže a odpovědět věcně právě proto nemůže. Jako když církevní dogma geocentrického pojetí vesmíru nedokázalo odpovědět na prosté, jednoduché a věcné otázky ohledně pohybu a trajektorií vesmírných těles po obloze – nedokázalo, protože jako od základu chybné nemohlo.

Zpět k zvláštním okolnostem letu amerického špionážního bezpilotního letadla v íránském vzdušném prostoru v těsné blízkosti amerického vojenského letadla s 25 lidmi na palubě. Někdo musel dát rozkaz k letu obou letadel tak blízko u sebe, navíc ve vzdušném prostoru cizí země. Spousta lidí v US armádě musela minimálně vidět a vědět, že se obě letadla pohybují velice blízko sebe, ve stejném kurzu – a nikdo ani jedno neodklonil, přestože logika věci říká, že přesně to musí být reakce v podobné situaci. Standardní reakce – a nikdo ji neprovedl, takže ji někdo musel zarazit. Kam letělo druhé letadlo s 25 lidmi na palubě? Proč? Kam létají letadla americké armády pro přepravu osob v těsné blízkosti hranic a za hranicemi íránského vzdušného prostoru, zato velice, velice daleko od základen US Army i Navy, o vzdálenosti od hranic USA ani nehovoříc?

Moje vysvětlení je jednoduché. Nepříjemné, ale jednoduché. Předem připravená dirty operation, snaha vyprovokovat Írán k sestřelení amerického letadla s 25 americkými občany na palubě jako vytvoření „perfektní“ záminky k rozpoutání další zločinné agresívní války USA.

Americké letadlo s 25 lidmi na palubě, v cizím vzdušném prostoru, v těsné blízkosti špionážního letounu. 25 lidí.

Poslal je někdo na smrt? Rituální oběť?

„Írán sestřelil letadlo americké armády s nebohými 25 americkými vojáky na palubě! Tady jsou jejich fotky! Tady jsou jejich děti, vdovy, sirotci, rodiče, pláčou... Odveta musí být nemilosrdná! Vybombardujeme Írán do středověku! Vyvraždíme – zcela spravedlivě – pár set tisíc nevinných lidí v Íránu!!!“
Myslím, že tak nějak to bylo vymyšleno, naplánováno a částečně i realizováno.

Ale Írán není zločinný režim, na rozdíl od deep state USA. A íránská armáda věděla o tom, že jde o dva letouny, rozpoznala je od sebe a rozpoznala, že jedno je letadlo k dopravě pasažérů. To potvrzují i prohlášení íránských představitelů po tomto incidentu. A tak íránská armáda sestřelila jen špionážní bezpilotní letoun. I když mohla oba. Podle mezinárodního práva. A podle amerických „morálních“ norem geo-politiky, klidně by mohl Írán bombardovat v odvetě Washington. USA taková pravidla „spravedlivé odpovědi“ pro sebe samotné uznávají, hlasitě propagují a velice, velice často prakticky realizují. Ale naštěstí se jen málokdo ve světě chová jako pr.... jako prostě nevychovaný fracek, který ještě nedostal výchovnou. Nevychovaný fracek takovou výchovnou potřebuje jako prase drbání.

Rusům ta výchovná z kolapsu SSSR a následném ekonomickém i sociálním rozvratu taky ohromně prospěla.
Škoda, že to vždy odnesou hlavně ti drobní, obyčejní, nevinní a ne ti strůjci všech prasáren.

Ale to už by asi jeden chtěl příliš...

Michal Brand


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Dnes nežijeme v 18. století.“ Teherán odpověděl na Trumpovo prohlášení o „zničení“ Íránu   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:33:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf označil za nelegální hrozby amerického prezidenta Donalda Trumpa zareagovat násilím v případě, že Írán zaútočí na „něco amerického“. Íránský ministr zahraničí se ke slovům amerického prezidenta vyjádřil v rozhovoru pro CNN.

„Toto prohlášení svědčí o tom, že jsou záměry USA nezákonné. Spojené státy nejsou v pozici, kdy by mohly Írán zničit, a nemají jiné prostředky než používat zakázané zbraně,“ prohlásil ministr.

Šéf íránského ministerstva zahraničí také uvedl, že by měl mít americký prezident na paměti, že dnes nežijeme v 18. století. Odkázal tak na stanovy OSN a poukázal na skutečnost, že hrozba použití síly je nezákonná.

Americký prezident Donald Trump v úterý pohrozil Íránu „nepřekonatelnou silou“ a hovořil i o možném zničení, a to v případě „útoku na cokoliv amerického“.

„Jakýkoliv útok Íránu na cokoliv amerického se setká s obrovskou a ohromující silou. A v některých oblastech bude ohromující znamenat zničení,“ napsal Donald Trump na svém Twitteru.

Tento příspěvek hlavy Bílého domu byl reakcí na slova íránského prezidenta Hasana Rúháního. Ten uvedl, že americkou administrativu „postihlo mentální postižení“, a že nevědí, co dělá.

V pondělí americký prezident Donald Trump podepsal nařízení exekutivy, které uložilo nové „tvrdé“ sankce proti Íránu a proti nejvyššímu vůdci této země.

Napětí ve vztazích

V posledním měsíci se situace ve vztazích mezi USA a Íránem značně vyostřila. Americké úřady zavedly tvrdé sankce proti klíčovým odvětvím íránského hospodářství. Mimo ekonomický tlak USA zvyšují svou vojenskou přítomnost v Perském zálivu. Podle všeho je cílem Washingtonu „změna chování“ islámské republiky.
USA také označily Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. V reakci na to Írán uznal Centrální velení Ozbrojených sil USA (CENTCOM) za teroristickou organizaci a samotné Spojené státy pak označil za stát podporující terorismus.

13. června íránská a arabská média oznámila, že v Ománském zálivu byly napadeny dva ropné tankery – Front Altair a Kokuka Courageous. Podle některých údajů to byl torpédový útok, jehož následkem došlo na lodích k výbuchu a požáru. USA obvinily z útoku Írán, který to však popírá.

Napětí mezi zeměmi eskalovalo 20. června poté, co íránští vojáci sestřelili americký bezpilotní letoun, který operoval v oblasti Perského zálivu. Íránci tvrdí, že stroj vnikl do vzdušného prostoru země, USA toto tvrzení ovšem odmítají a říkají, že průzkumný stroj se pohyboval v mezinárodním vzdušném prostoru.

Tento incident údajně může vést k ozbrojenému útoku USA na Írán. Trump prohlásil, že zastavil útok na tři objekty v Íránu jen 10 minut před jejich provedením, který by podle odhadů zabil 150 Íránců. Následně na Twitteru americký prezident napsal, že varianta útoku na Írán zůstává.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mK3C

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKongresmani navrhli, aby byla Trumpovi zakázána vojenská operace proti Íránu   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:26:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dva američtí kongresmani, demokrat Ro Khanna a republikán Matt Gaetz, vynalezli způsob, jak Donaldu Trumpovi zakázat zahájení vojenské operace proti Íránu.

V USA Kongres plně kontroluje výdajovou část rozpočtu. Kongresmani navrhli úpravu vojenského rozpočtu, která zakáže financování podobných operací.

„Minulý týden jsme viděli, že prezident Trump byl několik minut od útoku na Írán a zatažení USA do další války na Blízkém východě, která by stála trilion dolarů,“ oznámil Khanna ve svém prohlášení.

Připomenul, že v průběhu předvolební kampaně Trump slíbil, že skoncuje s nákladnými válkami v zahraničí.

Gaetz, který amerického prezidenta často podporuje, ze své strany prohlásil, že podobné otázky musí řešit Kongres.

„Tato úprava potvrzuje to, co ví a v co věří sám prezident Trump: bezúčelné, neústavní, nekonečné války na Blízkém východě oslabují, nikoli upevňují Ameriku. Íránu nelze dovolit, aby získal jaderné zbraně a ohrožoval mír na celém světě, Kongres ale musí rozhodně usilovat o to, aby se jakékoli vojenské akce prováděly v souladu s ústavou,“ prohlásil.

Už tak složité vztahy mezi Washingtonem a Teheránem se zhoršily poté, co 13. června byly v Ománském zálivu napadeny ropné tankery Front Altair a Kokuka Courageous. USA z toho obvinily Írán a prohlásily, že hodlají hájit svobodu námořní dopravy v tomto regionu. V Teheránu tato obvinění zamítli a podotkli, že byli sami znepokojeni touto událostí.

V minulém týdnu situaci vyostřil incident s bezpilotním letounem. V Teheránu tvrdí, že sestřelili americký dron na svém území, v USA ale prohlašují, že k tomu došlo v mezinárodním vzdušném prostoru. Jak Trump přiznal, po tomto incidentu schválil útok na Írán, pak si to ale rozmyslel a operaci odložil.

Dříve americké úřady zavedly tvrdé sankce proti nejvyššímu velení Íránských revolučních gard a samotné gardy prohlásily za teroristickou organizaci. Odvetou Írán uznal za teroristickou organizaci americké Centrální velení (CENTCOM) a Spojené státy za stát podporující terorismus.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová dříve prohlásila, že jakýkoli vojenský konflikt s Íránem si vyžaduje povolení Kongresu.

Otázka o tom, jaká vojenská opatření může administrativa podniknout bez Kongresu, se interpretuje v USA různě, společné chápání pravidel chybí.

Ústava předpokládá, aby Kongres dával administrativě povolení k vojenským akcím, spory o tom, co se musí považovat za „vojenské akce“, však stále pokračují.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mKjc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická blokáda Kuby je chybná a měla by být zrušena   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:19:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) 26. června na pravidelné tiskové konferenci řekl, že americká blokáda Kuby vážně poškozuje rozvoj kubánského hospodářství a společenství a život místních obyvatel. Toto chybné chování by mělo být opraveno, což je nejen postoj Číny, ale také postoj většiny členských zemí OSN. Čína vyzvala Spojené státy, aby podle zásad Charty OSN a základních principů mezinárodního zákona co nejrychleji zrušily blokádu Kuby.

Geng Shuang řekl, že Čína je stále proti tomu, aby jedna země bez ohledu na Radu bezpečnosti OSN a podle svých domácích zákonů zaváděla jednostranné sankce proti jiným zemím a uplatňovala takzvanou pravomoc dlouhé paže. Vzájemný respekt, rovnováha, soužití v míru, spolupráce a vzájemné výhody jsou správný způsob vycházení mezi zeměmi. Spojené státy a Kuba jsou sousedé, a proto by měly nadále podporovat normalizaci bilaterálních vztahů. Čína vyzývá Spojené státy, aby podle zásad Charty OSN a základních principů mezinárodního zákona co nejrychleji zrušily blokádu Kuby, což odpovídá společnému zájmu obou zemí, přispěje to k regionálnímu rozvoji a je to také všeobecné přání mezinárodního společenství.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí obchodní zástupci vyzývají vládu, aby neuvalovala tarify na čínské produkty   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:16:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
25. června byl poslední den slyšení ohledně uvalení tarifů americkou vládou na čínské zboží v hodnotě kolem 300 miliard amerických dolarů. Řada amerických obchodních zástupců vyzvala vládu, aby neukládala tarify na čínské produkty, a uvedla, že věří, že zvýšení tarifů poškodí zájmy podniků a spotřebitelů a nepomůže chránit práva a pracovní místa a vlastnictví v USA.

Slyšení začalo 17. června. Během slyšení přišlo svědčit mnoho zástupců z oblasti průmyslu, kteří prezentovali nebezpečí zvyšování tarifů na příkladu různých produktů svých společností, nebo pomocí vývěsních tabulí, čímž vyzvali americkou vládu, aby neuvalovala cla na zboží dovážené z Číny.

Po slyšení měla veřejnost týden na předložení dalších názorů Úřadu pro obchodní zástupce USA. Před jednáním zaslalo 520 společností a 141 obchodních sdružení ve Spojených státech dopisy prezidentu Trumpovi, ve kterých vyzvaly vládu, aby neukládala cla na zboží dovážené z Číny a vrátila se k jednacímu stolu a dosáhla s Čínou řešení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRada Evropy obnovuje ruské hlasovací právo   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:14:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada Evropy 25. června hlasovala o přijetí jednoho usnesení, aby doplnila ustanovení do pravidla programu parlamentního shromáždění této instituce. Toto ustanovení ve skutečnosti obnoví hlasovací právo Ruska v parlamentním shromáždění Rady Evropy.

Ustanovení bylo přijato parlamentním shromážděním Rady Evropy téhož dne se 119 hlasy pro, 62 hlasů bylo proti, dalších 10 členů se zdrželo hlasování. Doplňující ustanovení vyjasňují hlasovací a jazykové práva zástupců členských zemí Rady Evropy na parlamentním shromáždění, a „přizvala zástupce členských států, kteří nemají zástupce na parlamentním shromáždění, k předložení kvalifikačního certifikátu ohledně účasti na zasedání v červnu roku 2019. "

Rada Evropy je evropská organizace. Rusko vstoupilo do zmíněné organizace v roce 1996. V dubnu 2014 přijalo parlamentní shromáždění Rady Evropy usnesení o zrušení hlasovacích práv Ruska z důvodů krymské otázky. Rusko opakovaně vyzvalo k obnovení všech zákonných práv Ruska v této organizaci. V září 2017 Rusko přestalo platit členské příspěvky Radě Evropy. Tato organizace uvedla, že pokud Rusko neobnoví platbu svých poplatků před polovinou roku 2019, může být Rusko z Rady Evropy vyloučeno. Země jako Ukrajina jsou pevně proti obnově ruských hlasovacích práv v Radě Evropy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký podnikatel se těší na summit G20: země by se měly vzdát protekcionismu obchodu a dosáhnout globálního ekonomického růstu   
Pridal tk Čtvrtek 27 červen 2019 - 03:12:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již 14. summit představitelů G20 se od 28. do 29. června koná v japonské Ósace. Německý poradce think-tanku asociace Fraunhofer-IOSB a podnikatel Wolfram Löbnitz nedávno při interview v této souvislosti uvedl, že země by se měly vzdát protekcionismu obchodu a dosáhnout globálního ekonomického růstu.

Poukázal na to, že „je to summit, který souvisí s budoucností lidstva. Na tomto summitu bude projednáno mnoho témat, která úzce souvisí s naší dobou. Země by se měly snažit dosáhnout společného růstu globální ekonomiky a klíčem k tomu je vzdát se protekcionismu obchodu. Samozřejmě je nutná dobrá konkurence mezi podniky, musíme také zvážit racionální využívání zdrojů a zlepšit efektivitu, ale jedna věc musí být jasná, že spolupráce potřebují rovnost a respekt, nejen v oblasti technologií, ale také v oblasti politiky."

Löbnitz také řekl, že potenciál spolupráce mezi německými a čínskými společnostmi je obrovský. „Jako německý podnikatel jsem našel příležitost: to znamená, že musíme úzce spolupracovat se společnostmi z Číny. Současná digitální transformace může být pro obě společnosti velkou příležitostí. Důležitým bodem je, že obě strany by měly zlepšit kvalitu spolupráce."

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2545 sec,0.0591 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,884kB