Středa 03 červenec 2019
V Bruselu se právě zrodila Nová Evropa podle smlouvy z Aachenu, dvě nejmocnější pozice v Evropské unii obsadí německo-francouzský tandem dvou žen!   
Pridal tk Středa 03 červenec 2019 - 01:06:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Bruselu se právě zrodila Nová Evropa podle smlouvy z Aachenu, dvě nejmocnější pozice v Evropské unii obsadí německo-francouzský tandem dvou žen! První studovala v Londýně na Rothschildově škole a byla 4x hostem Bilderbergu, naposledy letos, druhá je šéfkou Mezinárodního měnového fondu a má se stát šéfkou ECB! Skupina V4 odmítla marxistu Franse Timmermanse z Holandska, aby se vzápětí postavila za ženu, která je elitním kádrem Bilderbergu! Mocenský tenzor v nejkrutější variantě, až se tají dech!

Právě v těchto okamžicích probíhají v Bruselu usilovné rozhovory a vyjednávání a novém složení vrcholných funkcí Evropské unie po nedávných Evropských volbách. Situace se zdramatizovala poté, co došlo k oznámení kandidáta na post šéfa Evropské komise po odstupujícím Jean-Claude Junckerovi. Dosavadní místopředseda komise a holandský politik ze socialistické Strany práce Frans Timmermans narazil na obrovský odpor zemí ze Střední Evropy. Proti jmenování Franse Timmermanse šéfem Evropské komise se v Evropské radě postavilo hned osm zemí v čele se skupinou V4.

Tyto země se ostře postavily proti kandidatuře Franse Timmermanse, protože je horlivým zastáncem vítání migrantů, přerozdělování migrantů a migračních kvót. Nedávno dokonce vyhrožoval zemím skupiny V4, že na ně budou podány žaloby za to, že se nepodílí na sdílení migrační zátěže v Evropě. Jedná se o tyto země:

Česká republika
Slovensko
Maďarsko
Polsko
Itálie
Bulharsko
Chorvatsko
Irsko

Prudký odpor proti Fransi Timmermansovi zaujal Andrej Babiš, který v rozhovoru v Bruselu pro média uvedl, že je pro Českou republiku naprosto nepřijatelný a díky tomu, že se k odporu připojily i další země, tak se podařilo Franse Timmermanse zablokovat. To byla jedna z mála pozitivních zpráv z Bruselu dnes dopoledne. Jenže, pokud čtete Aeronet, tak už víte, co to jsou dlouhodobé procesy a tzv. mocenský tenzor. Jeho krutá varianta byla dnes naplno realizována jen několik hodin po obědě.

Ursula von der Leyen nahradí Jean-Claude Junckera, ale možná budeme na “opilce” ještě vzpomínat, protože nová šéfka “se nezakecá”

Německá média začala před několika desítkami minut pouštět informaci, že se novým šéfem Evropské unie stane současná ministryně obrany Německa a členka CDU Ursula von der Leyen, pravá ruka Angely Merkel. A podle německých médií doslova před několika minutami už je hotovo, Ursula von der Leyen se opravdu oficiálně stala šéfkou Evropské komise. Její jméno známe velmi dobře na Aeronetu, protože to byla právě ona, která za německý Bundeswehr podepsala s bývalým českým ministrem obrany Martinem Stropnickým smlouvu o převodu vojenského velení nad elitní 4. brigádou rychlého nasazení z Žatce pod německý Bundeswehr.

O skandálním převodu české protektorátní armády pod německé velení jsme informovali v článku zde: https://aeronet.cz/news/stropnicky-zverejnil-smlouvu-s-bundeswehrem-na-dukaz-toho-ze-ceska-brigada-nespada-pod-nemecke-veleni-jenze-cele-je-to-jinak-a-jeste-mnohem-horsi-co-jsme-zjistili/ . A právě tato ministryně by se teď měla s největší pravděpodobností stát šéfkou Evropské komise. Zatímco Frans Timmermans je svým založením marxista, Ursula von der Leyen je mnohem nebezpečnější, je totiž vychovaným kádrem globalistů se špičkovými předpoklady pro práci ve prospěch Domu Sion. Její historie je dechberoucí.

Nová šéfka Evropské komise studovala v Londýně na Rothschildově LSE pod anonymním pseudonymem a všechno cajk, nikdo nekřičí, že použila krytí jako Aeronet

Ursula von der Leyen (roz. Albrecht) se narodila v roce 1958 v Bruselu, je matkou 7 dětí a žila a studovala ve Velké Británii a v USA. Jejím otcem je Ernst Albrecht, věhlasný politik CDU, který od roku 1976 do roku 1990 šéfoval zemské vládě v Dolním Sasku. Od roku 1977 do roku 1980 studovala v Londýně na Rothschildově škole London School of Economics (LSE), kde studovala mj. i česká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD.

Ursula von der Leyen se za studium na LSE styděla v době svých studií, protože se bála o život kvůli útokům levicových studentů na LSE koncem 70. let, kdyby se dozvěděli, že její otec je premiérem za CDU v Dolním Sasku v době, kdy CDU politicky bojovala proti levičáctví a také proti Frakci Rudé armády, západoněmecké teroristické organizaci.

Z tohoto důvodu Ursula von der Leyen studovala na LSE v Londýně pod pseudonymem Rose Ladson . Použila pro svoji ochranu pseudonym stejně, jako používáme my v roli redaktorů na Aeronetu. Ursula von der Leyen tak bez problému vystudovala univerzitu pod pseudonymem. Nám ale média rovnou nasazují psí hlavu za články pod pseudonymem. To jsou ty dvojí metry.

Ursulu von der Leyen navrhl na post šéfky EK přímo Emmanuel Macron. A zadarmo to nebylo, Francie za vstřícnost dostane post šéfky ECB

Další souvislostí do skládačky je informace, že Ursulu von der Leyen do funkce doporučil a jako první navrhl Emmanuel Macron. Ten je bývalým makléřem The Rothschild Bank, více v článku zde: https://aeronet.cz/news/desivy-pribeh-emmanuela-macrona-byvaly-zamestnanec-rothschild-bank-absolvent-a-premiant-skoly-pro-vychovu-elit-muz-odnikud-s-podporou-sionistu-ktery-chce-zakazat-vyuku-tory-ale-posilit-talmud/ A co je zajímavé, skupina V4 podle posledních informací s nominací Ursuly von der Leyen souhlasí. Pokud si myslíte, že paní Ursula je jakási neškodná paní, která určitě nebude horší než Frans Timmermans, tak se svými úsudky zadržte, protože to zdaleka není všechno.

Ursula vn der Leyen se v posledních 5 letech, s výjimkou jediného roku, zúčastnila všech schůzek skupiny Bilderberg. První schůzky se zúčastnila v roce 2015, když v Evropě právě propukala migrační krize. Od té doby je zvána na schůzky Bilderberg každý rok a připravují ji tam jako kádra pro budoucí řízení procesů v Evropě. Ta chvíle právě nadešla. Kádr Bilderbergu usedne na křeslo nejmocnější osoby v Evropě, šéfa Evropské komise.

No, ale teď pozor, protože tím se to teprve všechno otevírá. Druhou nejmocnější pozicí v Evropě je křeslo šéfa Evropské centrální banky (ECB) a podle informací se šéfem stane opět žena, dosavadní šéfka globalistického Mezinárodního měnového fondu (IMF) Christine Lagarde. A to je pro změnu pravá ruka Emmanuela Macrona. Takže, najednou to začíná do sebe zapadat jako skládačka. Emmanuel Macron vyjde vstříc Angele Merkel, pustí Německu křeslo šéfa Evropské komise, Angela Merkel pro změnu pustí Francii křeslo šéfa Evropské centrální banky.

Vidíme v přímém přenosu porcování moci v EU mezi Německem a Francií podle Aachenské úmluvy z ledna tohoto roku, Nová Evropa je tímto oficiálně zahájena

Vidíme tak německo-francouzské souručenství v praxi, které 22. ledna 2019 v Aachenu (Cáchách) podepsali Angela Merkel a Emmanuel Macron v podobě smlouvy o nové vizi federalizované Evropy pod vedením Německa a Francie, psali jsme o tom zde: https://aeronet.cz/news/nova-evropa-nemecko-a-francie-dnes-podepsaly-v-cachach-klicovy-dokument-o-vzniku-dvourychlostni-evropy-podpis-se-odehral-necelych-40-kilometru-od-maastrichtu-za-pritomnosti-vrcholneho-nemeckeho/ A kruh se nám uzavřel, dámy a pánové. Šéfkou Evropské komise bude německá ministryně obrany a pravá ruka Angely Merkel. No, a šéfkou Evropské centrální banky bude Christine Lagarde, pravá ruka Emmanuela Macrona. To, co vidíme před sebou, není nic jiného než naplňování smlouvy z Aachenu v praxi.

A to pouhých 6 měsíců po jejím podpisu. To je rychlost. A blázni se radují, že se podařilo zablokovat profláklého marxistu Franse Timmermanse. Mocenský tenzor dnes ukázal, že když se chcete zbavit marxisty, místo něho přijde někdo mnohem horší, výkonný kádr Bilderbergu a kůň realizace nové říšské smlouvy z Aachenu. Procesy jsou dány a Nová Evropa byla právě oficiálně zahájena. Skupina V4 pomohla k dosazení Rothschildových koňů Ursuly von der Leyen a Christine Lagarde do dvou nejvyšších mocenských funkci v sionistickém projektu zvaném Evropská unie.

Po nástupu německo-francouzského řízení začnou mít malé země ve Střední Evropě zásadní problémy, první na řadě bude Sudetoněmecká otázka a “Český problém”, jak nazývají fundamentálně naladění Sudeťáci existenci českého národa ve středu Evropy

A zkuste hádat, co se teď začne v Evropě dít, třeba v otázce Benešových dekretů, když Německo a Francie právě dnešním dnem odpálili a odstartovali likvidaci Schengenu a jeho nahrazení Aachenem. Nebylo dovoleno, aby se k procesům řízení dostal někdo, kdo není Němec nebo Francouz. Po podpisu smlouvy z Aachenu to prostě již nemohlo být dovoleno. Jakmile dojde na obsazování pozic moci v Evropě, všude najednou vidíte lidi a kádry, kteří studovali na Rothschildově LSE v Londýně, nebo se účastnili schůzek Bilderbergu.

Jak proboha chce alternativa reformovat Evropskou unii v čele s novou šéfkou komise, která jezdí každoročně na Bilderbergy a pod pseudonymem vystudovala školu u Rothschilda? Pamatujete, co jsem říkal před evropskými volbami na SVCS? Říkal jsem, že po skončení voleb začnou probíhat procesy, nad kterými se nebudeme stačit divit. Procesy realizace Nové Evropy podle smlouvy z Aachenu. Teď vidíte, že je vymalováno. Situaci samozřejmě probereme v pátek na SVCS jako přednostní téma. Teď to teprve začne, a nebude to pro český národ nic pěkného.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/v-bruselu-se-prave-zrodila-nova-evropa-podle-smlouvy-z-aachenu-dve-nejmocnejsi-pozice-v-evropske-unii-obsadi-nemecko-francouzsky-tandem-dvou-zen-prvni-studovala-v-londyne-na-rothschildove-skole/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU: Vzpoura proti Merkelové   
Pridal tk Středa 03 červenec 2019 - 00:49:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Angela Merkelová věřila, že dokončila složité puzzle jmenování nových kandidátů do funkcí EU. Předsednictví Evropské komise předala Evropské socialistické straně a podpořila jejího kandidáta, Holanďana FranseTimmermanse, na předsedu Evropské komise a svého stranického kolegu, Manfreda Webera, přesměrovala na funkci předsedy Evropského parlamentu.
Kancléřka však nepočítala s vnitřní opozicí v Evropské lidové straně (EPP) a s odporem jedenácti států včetně Bulharska, Rumunska, Chorvatska a Irska, čtyř zemí Visegrádské skupiny (Polska, Česká republiky, Maďarska a Slovenska) a Itálie, kterézabránily jmenování socialistického kandidátana místo Jeana-Clauda Junckera.

"Schéma Osaky", podporované Merkelovou, je odmítnuto. Dohoda, podepsaná před summitem G20 v Osace mezi Francií, Německem, Španělskem a Nizozemskem, prosazovaná Angelou Merkelovou, zajišťovalaTimmermansovi funkci předsedy Evropské komise, belgickému Charlesi Michelovi funkci předsedy Evropské rady, německému Manfredovi Weberovi funkci předsedy Evropského parlamentu a francouzskému kandidátovi čelné místo v Evropské centrální bance.

„Schéma Osaka“ rozzlobilo mnoho členů Evropské lidové strany a vyvolalo tzv. “černý kouř”. Prezident Evropské rady, Donald Tusk, summit přerušil a vyzval k novému zasedání zítra v 11 hodin.

Jak uvádí ANSA, jedenáct zemí vyjádřilo v nočních rozhovorech s Donaldem Tuskem svůj nesouhlas se jmenováním FranseTimmermanse do čela Evropské komise.

"Předem domluvený balíček z Osaky mě zanechal velmi zmateného spolu s dalšími deseti až jedenácti zeměmi," prohlásil italský premiér Giuseppe Conte, když opouštěl Evropskou radu. "Itálie není proti Timmermansovi.Osobně věřím, že je hodnotnou osobou s velkými zkušenostmi - nic proti němu. Ale pokud je mi jeho kandidatura předložena tímto způsobem, jsem nucen vznést námitky.“

Pokud Itálie prostřednictvím svého premiéra vyjádřila velké pochybnosti o způsobu výběru kandidátů, jaký Angela Merkelová spolu s bruselským establishmentem použila, země Visegrádu byly ve svém vyjádření ještě ostřejší: mluvčí maďarské vlády Zoltan Kovacs prohlásil, že „země V4 nemohou podpořit ani Manfreda Webera, ani Franse Timmermanse, s tím, že„Holanďana do klíčové funkce dosadil George Soros, aby prosadil proimigrační, finanční a ekonomickou politiku podle svých zájmů“.

K získání funkce předsedy evropské komise je třeba souhlasu nejméně 21 z 28 států, které představují 65% obyvatelstva – tzn. kvalifikované většiny, o kterou Merkelová usiluje a která v tuto chvíli neexistuje.

Německá kancléřka ale stále doufá v dosažení kompromisu na zítřejším jednání. „Diskuse,je komplikovaná,“ prohlásila kancléřka, „ale doufám, že lze nalézt dobrý kompromis."
Merkelová neočekává, že by jednání o jmenování předsedy Evropské komise byla snadná.

Anglické noviny Express hovoří o skutečném „ponížení“ Angely Merkelové a Emmanuela Macrona a o plánu, který přivedl EU do „chaosu“. Podle serveru Politico, který cituje některé diplomaty Evropské lidové strany, by "schéma Osaka", které mělo uvést nizozemského Timmermanse do předsednictví Evropské komise a německého Webera do předsednictví Evropského parlamentu, prospělo Německu a zejména Angele Merkelové ve vztazích s jejím koaličním vládním partnerem, německou sociálně demokratickou stranou.

Ale plán Merkelové je prozatím mimo hru.

"Pro navrhovaný balíček neexistuje žádná podpora ze strany členů a předsednictva EPP," prohlásil včera chorvatský premiér Plenković a dodal, že lidovci podporují Webera. "Socialisté a liberálové se snaží Webera bez důvěryhodných argumentů diskvalifikovat," dodal. "Jednání budou dlouhá a vyčerpávající."

Jak připomíná Ivo Caizzi v Corrieredella Sera, EPP má více křesel, a proto by měl mít Weber nad Holanďanem převahu.
Ale lidovci a socialisté potřebují k dosažení většiny podporu liberálů a možná i Zelených. A v takové konstelaci Weber většinovou podporu nezíská.

Roberto Vivaldelli

Ue, rivolta contro la Merkel. Il tramonto della Cancelliera vyšel 1. července 2019 na it.insideover.com. Překlad Maru - děkuji.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7952-eu-vzpoura-proti-merkelove.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman, Zeman a zase ten padouch Zeman   
Pridal tk Středa 03 červenec 2019 - 00:45:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A zase tu máme vymývání mozků. Tak jak to je stran prezidenta a odvolání ministra Staňka premiérem. Zopakujme si základní dějovou linku.

Staněk odvolal Fajta za miliónek, jenž si uloupl ze sponzorského daru a za turecké hospodaření v NG. Ozvala se část „umělecké fronty“. Hamáček a ČSSD „přesvědčí“ Staňka, aby podal demisi. Prezident si povolává Staňka na Hrad, ten mu potvrzuje, že demisi podal na nátlak ČSSD, prezident demisi odmítá s tím, že trestat ministra za to, že zasáhl proti tureckému hospodaření je nefér.

Premiér Babiš po schůzce se Zemanem zpochybnil okolnosti Staňkovy rezignace, označil ji za neobvyklou. Při jejím oznámení totiž ministr kultury napsal, že se rozhodl skončit nikoli z vlastní vůle, ale na základě požadavku Hamáčka.

Hamáček tedy tlačí na premiéra, aby podal návrh na odvolání – a to na základě koaliční smlouvy, kterou Hamáček vysvětluje tak, že premiér nebude lustrovat nominanty ČSSD na ministry s tím, že pokud nevyhoví odejde ČSSD z vlády.

Premiér na základě koaliční smlouvy (podle svých slov) koaličnímu partnerovi vyhovuje a podává 31.5. návrh na odvolání Staňka.

Zeman veřejně opakuje, že o odvolání rozhodne až poté, jak dopadne Staňkovo trestní oznámení. Že mu ústava žádnou lhůtu nenařizuje.

25.6. Jedná Zeman s kandidátem na ministra kultury Šmardou a sděluje mu, že s jeho jmenováním počká, až jak dopadne prověření trestního oznámení Staňka.

27.6. jedná Hamáček se Zemanem na Vysočině, kde mu svůj názor Zeman zopakuje a Hamáček oznamuje, že jsme na hraně ústavní krize. Zeman odmítá ultimáta ČSSD a nabízí smírčí jednání mezi Staňkem a Hamáčkem. Sociální demokraté hrozí kompetenční žalobou, k čemuž se vyjadřuje Babiš tak, že ke kompetenční žalobě nevidí důvod.

Jihočeské krajské předsednictvo ČSSD podpořilo na svém pondělním jednání (24.6.) ministra Staňka a jeho boj za transparentní a hospodárné využívání peněz v kultuře a vyzvalo vedení ČSSD, aby jej podrželo ve funkci a neustupovalo tlaku části kulturní fronty a některých jejích tlampačů novinářů.

Ministr Petříček potvrdil, že ČSSD položila Babišovi nůž na krk. Buď výměna ministrů a koalice nebo odchod z vlády.

A dějí se věci. Kysela, Kudrna a další. Prezident musí vyhovět návrhu premiéra bez zbytečného odkladu. Zeman už si zase dělá co chce. A rozjely se obvyklé tirády příslušných novinářů a komentátorů na Zemana.

Kysela, Kudrna vykládají ústavu – a správně. Vykládá ji i Rychecký. Jenže, jenže - oni nepopisují reálnou situaci, jen vykládají obecně ústavu – znovu bez jakékoli vazby na reálnou situaci. Ta je přece poněkud jiná.

Opakuje se v podstatě totéž co s Pochem. Cože to tenkrát řekl premiér Babiš? Nu když si Hamáček vykládá koaliční dohodu, jak si ji vykládá a sere na ústavu neb premiér sestavuje vládu, z čehož nepochybně vyplývá, že mu snad je něco do toho, koho navrhuje personálně jeho koaliční partner a Hamáček vykládá koaliční dohodu tak, že on je premiérem za socdem část vlády, má zkrátka problém s prezidentem on, ať si ho i vyřeší. On se bude držet koaliční dohody. Tehdy Hamáček ustoupil a tak máme ministrem zahraničí Petříčka.

Nu a je Hamáček partnerem pro jednání s prezidentem? Není, tím je premiér. Nu a Hamáček až 27.6. zjišťuje, že tím partnerem pro prezidenta podle ústavy není on, ale holt premiér Babiš. A tak teprve teď jde za Babišem a jak dí Petříček, dávají mu nůž na krk. Protože pro ně už asi cesta zpátky není. Oni vyhrožovali prezidentovi kompetenční žalobou aniž brali v potaz veřejné tvrzení premiéra, že důvod ke kompetenční žalobě nevidí, aniž brali v potaz, jak se premiér dívá na jejich odvolání ministra Staňka – viz výše tučnými písmeny.

Kde tedy je ten Kysela se sedmi tituly před a sedmi tituly za jménem mimo? Nu v tom, že podle ústavy je věcí premiéra způsob jednání s prezidentem, že je jen na něm jak bude reagovat na to, že prezident chce počkat, jak dopadne prověření trestního oznámení Staňka, že je věcí premiéra kdy a zda podá kompetenční žalobu, není to věcí ani Kysely, ani Kudrny ani novinářů ani komentátorů. Tedy pokud se budeme držet té ústavy. Ti jmenovaní mohou jen sděliti, co by oni na kterém místě dělali, a jaké jsou jejich názory.

Máme ústavní krizi, když prezident a premiér se neblokují a jednají? Asi těžko. Jsme možná na prahu vládní krize, kterou rozpoutal Hamáček a ČSSD svými ultimáty.

Doporučuji, a to velmi, pustit si, co k Fajtovi v NG říká Knížák a jak vysvětluje ty protesty zahraničních galerií. Je to vskutku velice výživné a Knížák dobře ví, co dí.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/219411058130627/ (ve 20:14)

A pak tu je hodnocení Gerlocha, toho co žaluje Zemana za Karlovu univerzitu stran nejmenování profesorů, ale jinak je prý k Zemanovi vstřícný, pročež byl „ctihodnými“ senátory shledán jako naschvál Zemanovi naprosto nezpůsobilý – kádrově (viz důvody, jež uváděli).

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ustavni-krize-vladni-krize-kompetencni-zaloba-zeman-hamacek-babis-ministr_1906281034_per

Alexandr Špáta


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponANO je převlečená kavárna   
Pridal tk Středa 03 červenec 2019 - 00:32:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Babiš odmítá po případných předčasných volbách spojit se s SPD. Dvacet šest jeho zaměstnanců, pardon, členů ANO, mu vyhrožuje, že vystoupí z ANO, bude-li Bureš spolupracovat s SPD. Logicky z toho vyplývá jediné:

Burešovi a části ANO jsou voliči ukradení, vůbec jim nejde o blaho a bezpečnost českého národa. V opačném případě by už přes rok záměrně neodkládali zákony SPD, například pomoc milionu, opakuji- milionu /!/ dlužníků. Má tato strana vůbec sociální cítění? Další zákon SPD, který přes rok ANO záměrně odkládá- o týrání zvířat. Potřebuje to vůbec komentář? Další velmi důležitý protiimigrační zákon o zákazu zahalování také ANO odmítá. Jde vůbec Burešovi a ANO o bezpečnost českého národa? Ve Švédsku je dnes každé půl hodiny znásilnění. Čeká snad Bureš a company až tato hrůzná statistika přijde k nám?

Mimochodem, tato vláda zvýšila důchod o pouhých tři sta kč. Šest set kč je dle zákona, počítá se dle výše HDP. Údajně ukradených 36 miliard bývalými vládami je v skutečosti přeplatek od EU, tak jako byl dvakrát "vyrovnaný" rozpočet díky přeplatkům z EU. Ve skutečnosti byly oba rozpočty schodkové.

Soudružka Schillerová má smysl pro humor nebo už blábolz cesty. Podle ní ODS závidí /?!/, že ANO zavedlo EET, které je prý tak úspěšné, že jej ODS nikdy nezruší...Příliš černý humor! Byla-li by to pravda a byla-li by pravda, že kontrolují úspěšně i velké firmy, měl by být rekordní výběr daní. Pak je divné, že Alence chybí pouhé promile- jedna miliarda na sociální účely. A světě div se, rozpočet na příští rok je stejný, takže sociální problém se bude opět opakovat. Je to právnička, která vůbec nerozumí základům ekonomie. Jinak by znala velmi jednoduchý způsob, aby se s minimem úředníků vybralo co nejvíc daní. Zná to každý ekonom začátečník a stačí k tomu zdravý selský rozum. Je to první ministr financí, který není schopen rozeznat náklady švadleny a megafirmy Agrofert.

Ještě není půl roku a už je dluh 50 miliard+19 miliard vybraných ze železné rezervy na horší časy- z restitučního fondu. Jak by Alenka řešila kritickou situaci, napřílad záplavy?Za celých třicet let se této rezervy nikdo nedotknul, až tato vláda, která přes to nemá miliardu pro sociální účely a půl druhé miliardy /pouhé jedno a půl promile z rozpočtu!/ na moderní armádní vozidla. Naše armáda má totiž historické vozy staré půl století..

Bojovník proti korupci už má kromě svých afér další aféry týkající se ANO- Brno, Jermanová, utajená půjčka Faltýnka synovi...

Pokud jde o EET, Burešovci tleskají zdraženému pivu a jídlu v restauracích. Budou tleskat i zdražené kadeřnici, zedníkovi, švadleně, malířovi pokojů a dalším řemeslníkům a službám? V okolních státech vláda zastropovala ceny elektřiny, naše vláda na to kašle. Stále věříte, že bude líp? A komu?

Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV ruské hlubokovodní ponorce v důsledku požáru zemřelo 14 potápěčů   
Pridal tk Středa 03 červenec 2019 - 00:24:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že v důsledku požáru na průzkumné hlubokovodní ponorce zemřelo 14 ruských potápěčů. K nehodě došlo 1. července v ruských vodách.

Ve zprávě Ministerstva obrany RF se uvádí, že ponorka zkoumala dno světového oceánu. Při zkoumání začalo na palubě hořet, zplodinami se otrávilo 14 potápěčů. Požár vypukl při provádění batymetrie (měření hloubky moře).

„Ve vědecko-výzkumné hlubokovodní ponorce, která se pohybovala v ruských teritoriálních vodách, došlo k požáru. Aparát byl určen na průzkum přírodního prostoru a dnu světového oceánu v zájmu Námořnictva Ruské federace. 14 potápěčů se otrávilo zplodinami hoření a zemřelo,“ uvádí se ve zprávě Ministerstva obrany.

Díky obětavému zásahu celého týmu byl požár na vědecké ponorce Námořnictva RF zlikvidován.

„Příčiny katastrofy jsou předmětem vyšetřování. Vyšetřování vede hlavní velitel Námořnictva RF,“ uvádí se ve zprávě Ministerstva obrany Ruska.

Výzkumná ponorka se nyní nachází na námořní základně v Severomorsku.

Putin se setkal s ruským ministrem obrany

Po incidentu proběhla schůzka ruského prezidenta Vladimira Putina s ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu.

„Ze 14 mrtvých jsou sedm kapitánů první třídy, dva hrdinové Ruska. To je velká ztráta," řekl Putin.

Ruský prezident vyjádřil soustrast rodinám mrtvých námořníků a nařídil jim pomoct a podpořit je. Putin navíc požádal ministra Šojgu, aby osobně odjel do Severomorsku, vyslechl zprávy o příčinách tragédie a následně poinformoval Kreml.

Ministr obrany Ruska poznamenal, že požár byl zlikvidován díky obětavému zásahu posádky.

„V současné době je hloubkový přístroj umístěn na základně v Severomorsku. Činí se opatření k jeho prozkoumání a stanovení příčin incidentu,“ řekl Šojgu.

Svou soustrast rodinám mrtvých námořníků později vyjádřil i ruský premiér Dmitrij Medveděv, a také předsedá Státní dumy Ruska Vjačeslav Volodin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mNMB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSnahy o zasahování do hongkongských záležitostí a čínské vnitřní politiky jsou marné   
Pridal tk Středa 03 červenec 2019 - 00:20:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
1. července bylo 22. výročí návratu Hongkongu do Číny, ale někteří extremisté napadli budovu Hongkongské zákonodárné rady, kterou bezohledně vážně poškodili. Taková násilná činnost vážně porušuje hongkongský zákon a ohrožuje stabilitu hongkongského společenství, mezinárodní společenství by to mělo odsoudit. Ale Spojené státy, Velká Británie a EU s odvoláním na svobodu a lidská práva prohlásily, že je třeba zajistit „právo na mírový protest". Takový dvojitý standard pro násilné zločiny je hrubé zasahování do hongkongských záležitostí a čínské vnitřní politiky. Čínská strana je absolutně proti tomu.

Hongkong si po návratu do Číny stále udržuje svou přední rozvojovou rychlost mezi rozvinutými ekonomikami a byl mezinárodními orgány zvolen za nejsvobodnější ekonomiku světa a místo s nejsilnější konkurenceschopností. Od roku 1997 do roku 2018 se hongkongský HDP zvýšil z 1,37 bilionu hongkongských dolarů na 2,84 bilionu hongkongských dolarů. Založení oblasti Velkého zálivu Guangdong-Hongkong-Macao otevírá nový prostor pro rozvoj hongkongského hospodářství. Hongkongská média uvedla, že uspořádání „Jedna země, dva systémy" je největší výhoda Hongkongu, díky tomu Hongkong sdílí superdividendy čínského rozvoje a současně jsou zajištěna všechna práva a svoboda hongkongských občanů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNáměstek ruského ministra zahraničí: představitelé Ruska a USA během setkání dosáhli důležité shody ohledně strategické stability   
Pridal tk Středa 03 červenec 2019 - 00:18:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náměstek ruského ministra zahraničí Sergei Ryabkov dne 1. července uvedl, že představitelé Ruska a USA během setkání v Ósace dosáhli důležité shody ohledně strategické stability, toto setkání dává lidem důvod optimisticky sledovat budoucnost vztahu mezi oběma zeměmi.

Ryabkov dodal, že Rusko hodlá podporovat rozvoj rusko-amerických vztahů v konkrétních směrech. Cílem Ruska je v blízké budoucnosti obnovit dialog na úrovni odborníků o souvisejících otázkách.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2097 sec,0.0569 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,814kB