Čtvrtek 04 červenec 2019
Pernes, RS ČR a jejich demonstrace. Víte o nějakých?   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 04:23:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan Zdeněk Pernes, na první pohled starší, sympatický člověk. Je předsedou Rady seniorů ČR. Pro úplnost nutno doplnit, že pan Pernes má také titul RSDr., kterým se, celkem z pochopitelných důvodů, příliš nechlubí. Jde totiž o titul absolventa Vysoké školy politické (VŠP) z dob totality, proto se občas nechává titulovat jen jako dr., nebo dokonce PhDr.

Rovněž není od věci dodat, že post předsedy Rady seniorů ČR, tedy důchodců, zastává pan Pernes cca 15 let, tedy od svých „stařeckých“ (!) 43 let a jistě ne díky svým letitým životním zkušenostem, ale díky novému šatníku s ohledem na jeho bývalou stranickou angažovanost z dob totality (viz VŠP)! Jinými slovy, dařilo se mu za totáče, daří se mu za všech vlád a prezidentů, tak proč by se mu nedařilo za vlády A. Babiše. (tak nějak se vkrádá příměr s paní Jiřinou Bohdalovou, té se také dařilo a daří za každého režimu, jenom neměla VŠP, ale měla zase jiné přednosti, že.) Ano, panu Pernesovi se daří, vždyť post předsedy „důchodců“ jistě nevykonává za průměrný plat českého občana a hlavně u něj nehrozí, že by se nějak ve své funkci hodlal přetrhnout!

Rada seniorů ČR má ve svém vedení cca 35 osob (jaká mají rozpočet, je otázka) ovšem jaký je skutečný počet registrovaných členů, tedy za kolik občanů-důchodců se Rada seniorů ČR „bije“, se neví. To že se „bijí“ je samozřejmě s nadsázkou, protože po celou dobu existence tohoto orgánu se nějaká výrazná, veřejná, nebo celospolečenská aktivita ve prospěch seniorů, potažmo všech občanů, neprojevila. Pokroku, kterých bylo za poslední dobu pro seniory dosaženo, jak o nich pan předseda Pernes mluví, jsou spíše pozitivní výsledky politiky vlády, než pana Pernese, resp. RS ČR. Mj. pan předseda Pernes glosuje pozitiva, kterých bylo dosaženo, jako např., že v loňském i letošním roce byly zabezpečeny věci, které jsou v historii vzhledem k seniorům nevídané. Jde prý o nejvyšším navýšení penzí za posledních 24 let, velkorysé dopravní benefity pro seniorskou populaci a pod. To je sice pravda, ale ptejme se, jaký podíl na tom má Rada seniorů ČR, potažmo sám pan předseda Pernes?

Protože jistých pozitivních výsledků pro seniory bylo prokazatelně dosaženo, předseda Pernes konstatuje, že s ohledem na tato fakta by bylo spravedlivé, aby prý senioři byli panu premiérovi vděčni, poděkovali mu a stáli za ním. Tak za prvé, tyto výsledky nejsou jenom dílem pana premiéra, ale jeho vlády a už vůbec není na místě vzkazovat seniorům, aby panu Babišovi děkovali a nabádat je, aby stáli za ním, protože za prvé od toho je premiér, za druhé je to jeho pracovní náplň a za třetí, je to z jeho strany náznak nevídaného análpismu, který chce přenést i do řad seniorů! Pan Pernes také kritizuje výkřiky z demonstrace, jak prý jsou senioři málo informovaní. Říká, že naopak, senioři jsou perfektně informovaní, většina seniorů pracuje s internetem. Toto konstatování není zas až tak úplně relevantní, ale na druhé straně, pokud nemají internet, mají k dispozici tisk a TV. Sice se tam moc pravdy a objektivních informací nedozví, ale zase mají rozum a životní zkušenosti. To znamená, že jsou také schopni posoudit, zda je nebo není potřeba premiérovi poděkovat, protože je ještě mnoho věcí, které by vláda mohla a měla řešit k jejich uspokojení.

Samozřejmě je třeba tyto dílčí úspěchy kvitovat s povděkem, protože byly doby, kdy se seniorům více ubíralo, než přidávalo. To jsou ovšem výsledky, které sice částečně vylepšují postavení a život seniorů, ale jsou i jiné celospolečenské problémy, které je nutné řešit a o které by se Rada seniorů měla rovněž zajímat a být v nich mnohem iniciativnější a aktivnější.

Hodně pokrytecké a nepravdivé je tvrzení pana předsedy Pernese, že cituji: „Svobodné volby tady máme, jejich výsledky jsou sice složitě, ale zatím poměrně jednoznačně respektovány. Jenom jsem nepochopil, co vlastně chtějí a proč se vlastně svolávají. Rozumím tomu tak, že jsou nástrojem opozičních stran, které tyto volby výrazně prohrály a snaží se rozdělit populaci v tomto státě. Tyto aktivity neuznávám“! Až potud lze panu předsedovi dát za pravdu. Ovšem dále říká (lže) : „My jsme jako Rada seniorů ČR také organizovali demonstrace a zúčastnili jsme se řady odborářských demonstrací, když bylo potřeba“.

Tady pan předseda Pernes, jak výše poznamenáno lže, až se hory zelenají. Je totiž na místě otázka, které že demonstrace má pan předseda na mysli, protože pokud mi ještě paměť slouží nepamatuji, že by za posledních deset let Rada seniorů ČR organizovala nějakou významnou demonstraci, ač k tomu byla mnohokrát vyzvána. Také si nevzpomínám, že by odborová organizace nějakou významnou demonstraci v poslední době vůbec organizovaly a že by se jich Rada seniorů ČR zúčastnila. A pokud se nějaké odborové demonstrace Rada seniorů ČR zúčastnila (byla-li vůbec jaká), pak to nebyla nějaká fyzická podpora, ale spíše jen podpora virtuální.

Na závěr pan předseda RS ČR sebevědomě prohlašuje, že „My ale žádné proti demonstrace organizovat nebudeme. Ústavní podporu (premiér Babiš) prezidenta má, teď je to všechno na něm!“ Tak to je opravdu svérázný postoj pana Pernese, do ničeho se nemíchat.

Rada seniorů ČR ústy pana předsedy Pernese necítí potřebu pořádat ani protidemonstrace, ani jiné demonstrace. Premiér má podporu pana prezidenta, tak ať se stará a basta! RS ČR si přece nebude zbytečně „pálit prsty“ nějakými aktivitami, které by se jim do budoucna nemusely třeba vyplatit. I pro RS ČR zřejmě platí: „Nehas, co tě nepálí“!

Jiří B a ť a, 30. června 2019

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/ Sef-ceskych-senioru-vzkazujena-Letnou-Duchodci-jsou-perfektne-informovani-umi-i-s-internetem-At-nas-nepoucujiti-mladici-co-ani-nedostudovali-586864

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA tohohle se má Rusko či muslimské Turecko bát?! Německá armáda je boje neschopná díky vlastním neschopným politikům   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 04:04:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letadla a vrtulníky, které nelétají (a v posledním týdnu 3 spadly). Lodě a ponorky, které nemohou vyplout. Nově vyvinutá útočná puška, která při zahřátí ztrácí přesnost. Němečtí vojáci v Pobaltí komunikují běžnými nezabezpečenými mobily, protože nemají na vlastní spojení. A ministryně si místo řešení najímá předražené poradce. Naše paní Ursula.

Hecklerům to sice střílí trochu za roh, ale zato se tiše stali "prvním etickým výrobcem zbraní". V roce 2014 nahradili Němci na manévrech NATO chybějící kulomety u tanků začerněnými násadami od košťat.

Autor: Martin Gust

Zdroje: politico.eu - .dw.com - thelocal.de - dw.com - BBC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMédia zveřejnila detaily smrti syna arabského šejka, který v Londýně zemřel během „drogových orgií“   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 04:01:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šejk Khalid bin Sultan Al Qasimi v úterý v Londýně zemřel ve věku 39 let. Byl synem starosty města Šardžá, šejka Dr Sultana bin Muhammada Al Qasimího. Portál Daily Mail dnes informoval o pohřbu šejka a také zveřejnil detaily smrti.

Středečního pohřbu šejka Khalida bin Sultana Al Qasimiho, majitele módní značky Qasimi Homme, se ve městě Šardžá zúčastnily desítky tisíc truchlících.

Během obřadu byly ulice kolem mešity krále Faisala policií uzavřeny.

Šejk Dr. Sultan bin Muhammad Al Qasimi stál nad tělem svého syna se zavřenýma očima.

Ještě včera ve Spojených arabských emirátech začaly tři dny národního smutku. Média píšou, že Al Badee Palace v Šardžé bude během tohoto období otevřen pro přijímání truchlících.

Pohřeb Khalida bin Sultan Al Qasimiho probíhal na pozadí neoficiálních zpráv o tom, že šejk byl nalezen doma po „orgiích s drogami“. Portál dodává, že v jeho bytě bylo nalezeno také množství léků třídy A, ale policie to ještě nepotvrdila. „Zřejmě tam byla party, kde někteří hosté užívali drogy a měli sex,“ cituje DailyMail svůj zdroj.

„Je podezření, že šejk Khalid mohl náhle zemřít v důsledku užívání drog. Kromě policejního vyšetřování bylo nařízeno naléhavé interní šetření a zaměstnancům bylo nařízeno, aby mlčeli,“ píše Daily Mail.

Podle The Sun lékaři po prohlídce těla potvrdili, že před smrtí šejk užil drogy.

Zdroj dodal, že majitel módní značky si užíval svobod, které Londýn nabízí, ale že tento příběh skončil tragicky.

Pocty zaplavily sociální sítě, kde lidé vyjadřují soustrast starostovi města Šardžá, který ztratil už druhé dítě.

Jeho nejstarší syn Šejk Mohammed Bin Sultan Al Qasimi zemřel na předávkování heroinem ve věku 24 let v roce 1999, informoval o tom v té době Independent. Byl údajně nalezen na podlaze v koupelně doma obklopený injekčními stříkačkami.

Zdroj: Independent, The Sun, Sputnik, Daily Mail

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKanada na své území nepustí občany DLR a LLR s ruskými pasy   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 03:54:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kanadské orgány nemají v úmyslu na své území pouštět občany samozvaných Doněcké a Luhanské republik, kteří přiletí s ruskými pasy. Na tiskové konferenci to oznámila kanadská ministryně zahraničí Chrystia Freeland.

V červnu politici na summitu Evropské unie v Bruselu schválili prohlášení, na jehož základě je EU připravena projednat otázku nepřiznání ruských pasů, které Rusko vydalo občanům Donbasu. Náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško v reakci oznámil, že Evropská unie by raději měla svoji pozornost věnovat problémům občanů jihovýchodu Ukrajiny a nelidské politice Kyjeva.

„Kanada přijme opatření, aby tyto pasy nebyly použity pro vjezd do Kanady. Vyzýváme naše partnery, aby náš příklad následovali,“ oznámila novinářům Freeland.

Když ministryně odpovídala na otázku, jak bude Kanada identifikovat občany DLR a LLR, kteří získali ruské pasy zjednodušeným postupem, odpověděla Freeland, že Otava takové možnosti má. Zároveň odmítla sdělit technické detaily.

Pasy pro občany DLR a LLR

Ruský prezident Vladimir Putin 24. dubna podepsal příkaz o zjednodušeném získání ruských pasů pro občany samozvaných Doněcké a Luhanské republik. Zároveň oznámil, že tato otázka má čistě humanitární charakter a Ruská federace nechce Kyjevu vytvářet nějaké problémy, ale situace s lidskými právy na Donbasu překročila únosnou mez.

Necelý týden po podepsání příkazu bylo v obci Pokrovskoje v Rostovské oblasti otevřeno centrum na vydávání ruských pasů ve zjednodušeném postupu občanům Doněcké lidové republiky. V Novošachtinsku bylo otevřeno centrum pro občany Luhanské lidové republiky. Ministerstvo vnitra Ruské federace uvádělo, že proces vyřízení žádosti může trvat až tři měsíce. Rezort také oznámil, že na začátku června ministerstvo přijalo několik tisíc žádostí o získání ruského občanství.

Krize ve vztazích RF a západních států

Vztahy RF se západními státy se zhoršily kvůli situaci na Ukrajině a kolem Krymu, který se znovu připojil k Rusku po referendu na poloostrově. Západ tehdy obvinil Rusko ze zásahu do ukrajinských vnitřních záležitostí a zavedl proti němu sankce. Moskva podnikla odvetná opatření, zahájila nahrazení importu a nejednou prohlásila, že je kontraproduktivní mluvit s ní jazykem sankcí. Rusko také nejednou prohlásilo, že není stranou konfliktu na Ukrajině a subjektem minských dohod o urovnání. V poslední době znějí v zemích EU stále hlasitěji názory ohledně nutnosti zrušení protiruských sankcí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mPPC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon13. Letní fórum Davos skončilo   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 03:50:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
3. července skončilo v Dalianu (Ta-lien) 13. Letní fórum Davos. Tématem letošního Letního fóra Davos bylo „Vůdčí síla 4.0: Úspěšné metody pro novou éru globalizace". V rámci fóra proběhlo přes 200 podnikatelských dialogů, kulturních večeří a profesionálních sub-fór. Různé akce přilákaly více než 2000 politických a obchodních vedoucích představitelů, expertů a zástupců médií z více než 90 zemí a regionů celého světa, kteří v průběhu tří dnů jednali o technologii 5G, globalizaci, umělé inteligenci, klimatických změnách, bezpilotním automobilu a dalších současných tématech.

Do středu zájmu letošního Letního fóra Davos se dostala perspektiva čínského hospodářství, nová čínská politika pro zahraniční podniky, transformace čínského kapitálu a další otázky. Čína rozšiřuje otevírání se světu, pokračuje v reformách a vyslala další signály, na což většina účastníků aktivně zareagovala a vyjádřila plnou důvěru v roli čínské dynamické síly a čínského plánu pro globální ekonomický rozvoj.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU dosáhla shody v řadě kandidátů do funkcí na vysoké úrovni, očekává se, že bude první ženskou premiérkou EU v historii   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 03:49:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po několika kolech zdlouhavých konzultací dosáhli vedoucí představitelé EU dne 2. července místního času konsensu ohledně výběru kandidátů do funkcí na vysoké úrovni. Funkci předsedy Evropské komise, která se považuje za premiérskou funkci a která nejvíc poutá pozornost světa, zřejmě obsadí žena.

Rok 2019 je přechodným volebním rokem Evropské unie, týká se obměny vedoucích funkcí ve více institucích. Večer dne 2. června místního času oznámil předseda Evropské rady Donald Tusk poslední rozhodnutí EU na zvláštní tiskové konferenci. Navrhli, aby se Ursula von der Leyenová stala příští předsedkyní Evropské komise, jmenovali Christine Lagardeovou prezidentkou Evropské centrální banky a zvolili Charlese Michela za příštího prezidenta Evropské rady. Dalším krokem je, že Evropský parlament udělá rozhodnutí ohledně návrhu, který se týká Ursuly von der Leyenové, pokud bude zvolena do funkce, bude první ženskou vůdčí osobností v historii Evropské komise.

Paní Ursula von der Leyenová je v současné době německou ministryní obrany. Podle nařízení EU bude Evropský parlament ještě hlasovat o nominaci Leyenové, která byla téměř nečekaná. Předtím první místopředseda Evropské komise Holanďan Frans Timmermans obdržel podporu z mnoha zemí Evropské unie, včetně Francie a Německa, tím byl považován vnějším světem za nejsilnějšího kandidáta na příštího předsedu Evropské komise. Neuspěl však kvůli silnému odporu východoevrospkých zemí včetně Polska a Maďarska.

Kromě pozice předsedy Evropské komise jsou v hledáčku i politici, kteří obsadí funkce předsedy Evropské rady a prezidenta Evropské centrální banky. Kandidáty na tyto dvě důležité pozice Tusk pochválil, řekl, že Charles Michel má zkušenosti s funkcí belgického premiéra, je ideálním kandidátem na pomoc členským státům při dosažení konsensu a sjednocení různých stran, Christina Lagardeová má mezinárodní zázemí a je prezidentkou Mezinárodního měnového fondu (MMF), je ideální kandidátkou na prezidentku Evropské centrální banky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponĎábelský plán ČSSD a.s.   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 03:47:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slyšel snad někdo o Michalu Šmardovi před tím, než si ho Radek Pokorný osobně vybral na post místopředsedy ČSSD? Téměř nikdo. Šmarda byl neviditelným starostou desetitisícového Nového Města na Moravě, ale byl perfektní volbou pro podrývání předsedy ČSSD Jana Hamáčka a rozštěpení 140-leté sociálnědemokratické strany s cílem vehnat Andreje Babiše do náruče „extremistů“ z SPD.

Kdyby ČSSD nominovala někoho jako je Bohuslav Sobotka, Milan Chovanec, Miroslav Poche, Josef Bernard nebo Tomáš Prouza místo Antonína Staňka na postu ministra kultury, každý by to okamžitě pochopil jako záměrnou provokaci k vyvolání hněvu a odporu Miloše Zemana. Ale Šmarda? Nakonec je to přece Zemanův kamarád. Fakt, že Zeman Šmardu 1. března na sjezdu ČSSD pochválil (aniž by ho jmenoval), byla neodolatelná třešnička na dortu. Jenom blízcí pozorovatelé ČSSD a.s. chápou jak moc ďábelská nominace Šmardy byla.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2458 sec,0.0543 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,773kB