Pátek 05 červenec 2019
Zdroj z Pražského hradu: “Rychetský by měl mlčet a šoupat nohama, je to koneckonců jeho Ústava, tak ať se chytne za tipec!”   
Pridal tk Pátek 05 červenec 2019 - 06:10:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdroj z Pražského hradu: “Rychetský by měl mlčet a šoupat nohama, je to koneckonců jeho Ústava, tak ať se chytne za tipec!” Situace dramaticky eskaluje po neúspěšné schůzce v Lánech, Miloš Zeman neustoupil ani o píď, Antonína Staňka neodvolá! Andrej Babiš je na prášky, kompetenční žalobu na prezidenta však nepodá, namísto toho mluví o rozpuštění sněmovny a Jan Hamáček měl slzy na krajíčku, Andrej Babiš prý nemá odvahu si dupnout proti prezidentovi! Tak dusno v Lánech už dlouho nebylo!

Když jsme před několika dny na Aeronetu uveřejnili analytický článek o ústavní krizi v ČR a následující den článek z kuloárů a nejbližšího okolí Lidového domu a Pražského hradu, mnoho lidí mohlo mít pocit, že situace přesto tak vážná nebude a vše se uklidní. Dnešní schůzka v Lánech [3] však naše informace z předchozích dvou článků nejen potvrdila, ale dokonce i odhalila obrovské napětí, které se vytvořilo na ose mezi Milošem Zeman a Andrejem Babišem. Prezident republiky se totiž rozhodl, že zahájí velmi propracovanou mocenskou hru, na kterou protistrany de facto nemají žádnou odpověď.

Po skončení dnešní schůzky v Lánech, které se zúčastnili prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček, proběhla tisková konference v Lidovém domě, kde Jan Hamáček oznámil krach jednání v Lánech se slovy, že prezident Miloš Zeman neřekl, kdy a jestli vůbec jmenuje Michala Šmardu novým ministrem kultury, protože v první instanci prý prezident nadále odmítá odvolat současného ministra Antonína Staňka, který prý oznámil korupci svých podřízených (kauza Jiřího Fajta v Národní galerii Praha) a měl by za to dostat vyznamenání a pochvalu, a nikoliv být odvolán.

Prezident chtěl slyšet jiný důvod pro odvolání Antonína Staňka, ten se nedozvěděl, a proto ministra neodvolá

Jak už jsme informovali v pondělí v článku, Miloš Zeman chtěl od předsedy ČSSD slyšet jiný důvod pro Staňkovo odvolání z funkce ministra, aby vůbec mělo význam řešit jmenování nového ministra. Jenže ČSSD na tuto hru nepřistoupila. Podle informací naší redakce se Jan Hamáček odmítl s prezidentem bavit v této rovině, protože podle názoru Lidového domu je nepodstatné, z jakého důvodu strana odvolává svého ministra, protože součástí koaliční smlouvy je nezadatelné právo vedení obou stran dosazovat a měnit ministry ve svých resortech zcela libovolně, přičemž druhý koaliční partner toto nebude blokovat a zpochybňovat. Hnutí ANO opravdu koaliční smlouvu dodržuje a premiér Andrej Babiš podal prezidentovi návrh na odvolání Antonína Staňka, na základě rozhodnutí Lidového domu.

Jenže, koaliční smlouva zapomněla na jeden důležitý faktor, na souhlas prezidenta republiky. Miloš Zeman se v politice pohybuje dlouho, již 30 let. Od počátku této kauzy mu bylo jasné, že odvolání Antonína Staňka je ze strany ČSSD účelovka, protože Jiří Fajt jako dnes již bývalý ředitel Národní galerie Praha je exponovanou a prominentní osobou tzv. Pražské kavárny a Havlova odkazu. Vztahy mezi prezidentem Milošem Zemanem a Jiřím Fajtem byly dlouhodobě velmi špatné.

Bývalý ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) dokonce informoval, že prezident Miloš Zeman jej před 5 lety kontaktoval s žádostí, aby Jiřího Fajta nejmenoval ředitelem Národní galerie Praha. Jiří Fajt se proto domnívá, že byl Antonínem Staňkem odvolán úmyslně na objednávku Pražského hradu. Tomu však odporuje hloubková kontrola, která v NGP proběhla po nástupu Antonína Staňka do funkce ministra kultury a na jejímž základě padla na Jiřího Fajta dvě trestní oznámení v souvislosti s vyváděním peněz z NGP, kdy Jiři Fajt měl podepsat smlouvy a kontrakty sám se sebou v úhrnné výši 1,2 milionu korun.

Antonín Staněk je podle prezidenta hrdina, který odhalil korupci a tunelování v Národní galerii Praha, odvolání Jiřího Fajta bylo prý záslužným činem proti korupci v NGP

Prezident Miloš Zeman považuje Antonína Staňka za hrdinu, kterého je potřeba chránit a Jan Hamáček podle našich informací vsadil poslední kartu na Andreje Babiše. Ten mohl situaci a vládu dnes zachránit, kdyby podal na prezidenta republiky kompetenční žalobu. Jenže Andrej Babiš to odmítl, prezidenta republiky žalovat nechce, protože ví, že by se mu to velmi rychle vymstilo a znepřátelil by si prezidenta, který nezapomíná. Jan Hamáček tak zjistil, že ČSSD nemá podporu pro výměnu ministra ani u prezidenta republiky, ani u premiéra, který odmítá podat kompetenční žalobu na prezidenta. A tím jsou možnosti řešení vyčerpány, ČSSD nemá jinou možnost, než odejít z vlády, protože tímto okamžikem dochází k porušení koaliční smlouvy, kdy Andrej Babiš aktivně a vlastním nekonáním (proti prezidentovi) pomáhá de facto prezidentovi blokovat odvolání starého a jmenování nového ministra za ČSSD.

Ministr zahraničí za ČSSD Tomáš Petříček již oznámil, že je připraven podat demisi, první místopředseda strany Roman Onderka rovněž potvrdil, že ministři za ČSSD jsou připraveni podat demise. Andrej Babiš už otevřeně hovoří o rozpuštění sněmovny, aby se předčasné volby daly stihnout do konce října, nebo spíš v průběhu listopadu, protože je potřeba vzít v úvahu letní dovolené, poslanci mají zaplacené drahé zahraniční dovolené na Tahiti, v Karibiku a v podobných destinacích, které prostě nelze tak snadno rušit, resp. kompenzace za jejich zrušení by vylezla do stovek milionů korun. Ve Hnutí ANO se uvažuje, že mimořádná schůze sněmovny k rozpuštění by mohla být svolána v první polovině srpna a prezident by vyhlásil volby do 3 měsíců od rozpuštění sněmovny.

ČSSD nezbývá nic jiného než odchod z vlády, protože premiér Andrej Babiš nemá odvahu se postavit prezidentovi a podat na něj kompetenční žalobu

Jan Hamáček oznámil, že o odchodu ČSSD z vlády musí rozhodnout hlasování předsednictva ČSSD, které kvůli dovoleným bude možné svolat okolo 15. července, toto hlasování rozhodne, jestli ČSSD ve vládě zůstane, anebo odejde. Všechny informace, které proudí do redakce Aeronetu v této chvíli jsou takové, že za této situace ani jeden ministr za ČSSD nechce setrvat ve vládě Andreje Babiše, solidaritu prý projevuje i samotný Antonín Staněk, který prý rovněž je připraven podat demisi, pokud k tomu předsednictvo ČSSD po hlasování vyzve. Andrej Babiš vůbec neuvažuje o rekonstrukci vlády, nevidí prý jinou variantu pro pokračování vlády bez ČSSD. O podporu SPD se opřít nemůže, ve Hnutí ANO je proti tomu obrovský odpor. Jiné řešení než předčasné volby tak nepřipadá v úvahu.

ČSSD se dostala do stejné situace jako v dobách Bohuslava Sobotky před 2 roky, kdy se bývalý premiér a předseda ČSSD rozhodl podat demisi k rukám prezidenta Miloše Zemana, ale ten mu s pobavením oznámil, že přijme pouze jeho demisi jako premiéra, ale nikoliv demisi celé vlády. Šokovaný Bohuslav Sobotka namítal, že je to protiústavní chování prezidenta, ale nakonec raději ustoupil a demisi stáhl. To však vedlo k naprosté diskreditaci ČSSD a Jan Hamáček je ve stejné situaci jako Bohuslav Sobotka. Samozřejmě, že vláda padnout nemusí.

Může nastat varianta, že Jan Hamáček zopakuje osud Bohuslava Sobotky a nápad s demisemi ministrů si nakonec rozmyslí a stáhne zpátky. To by znamenalo ale naprostou katastrofu pro kredibilitu celé ČSSD, navíc mnoho vysokých politiků ČSSD by to nerozdýchalo a podali by demise tak jako tak, sami za sebe a ČSSD by se začala drolit zevnitř. Tento proces by byl naprostou záhubou ČSSD, ztratila by poslední zbytky důvěryhodnosti. Jan Hamáček má přijít s Antonínem Staňkem příští pátek 12. 7. 2019 do Lán za prezidentem, Miloš Zeman se prý pokusí naposledy oba dva usmířit, ale Jan Hamáček to dnes odmítl, že Antonín Staněk musí z ministerstva odejít.

Pavel Rychetský to schytal přímo z Pražského hradu, v této situaci by měl raději mlčet, protože Miloš Zeman využívá jen to, co je napsáno v Rychetského ústavě

S postojem Miloše Zemana nikdo nepohne, na to jsme upozorňovali již v pondělí v našem článku. Jediný, kdo může ustoupit, je ČSSD se svým rozhodnutím odvolávat Antonína Staňka z funkce ministra kultury. Pokud z tohoto požadavku ČSSD neustoupí, vláda Andreje Babiše padne. A že je situace opravdu vyhrocená, to ukazuje exkluzivní informace, kterou naše redakce dnes obdržela před malou chvílí. Jedná se o jeden peprný výrok, který dnes zazněl na Pražském hradě, ale nebudeme zde odkrývat osobu, která výrok pronesla, abychom někomu nezpůsobili problémy. Tato osoba reagovala na rozhovor, který poskytl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský Českému rozhlasu. Rychetský v něm kritizoval prezidenta Miloše Zemana, že koná v kauze Antonína Staňka v rozporu s ústavou.

A tato zmíněná osoba na Pražském hradě na toto prudce reagovala slovy: “Rychetský by měl mlčet a šoupat nohama, je to koneckonců jeho Ústava, tak ať se chytne za tipec!” Toto drsné vyjádření je opravdu trefné, protože Pavel Rychetský byl v roce 1992 jedním z hlavních spoluautorů znění současné české ústavy a její text, který je plný vágních a nejednoznačných formulací, je z velké části dílem právě současného předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského.

V samotné ústavě se totiž hovoří o tom, že prezident republiky odvolá ministra na návrh předsedy vlády. Podle výkladu Ústavy tak má učinit bez odkladu. Jenže, tento výklad ústavy je vágní hned ve dvou bodech. Za prvé, výraz “bez odkladu” není žádným časově exaktním údajem, může to být 1 hodina, 1 den, 1 týden, 1 měsíc, 1 rok, případně 1 volební období. A za druhé, největším problémem je slovo “návrh”.

Miloš Zeman si založí ruce v kříž přes prsa a v tu chvíli s ním nic a nikdo nepohne. Každý, kdo Miloše zná, hned ví, na čem je

“Návrh” je v českém jazyce dokument, kterým jedna strana něco navrhuje druhé straně bez mandatorního náboje. To znamená, že druhá strana návrh posuzuje, protože návrh je přesně od toho, aby druhá strana návrh posoudila. A to znamená, že druhá strana není povinna dokument akceptovat a řídit se jím, pokud s návrhem nesouhlasí. Prezident Miloš Zeman zkrátka jenom postupuje doslovně podle znění ústavy a proto není divu, že v jeho okolí padají taková tvrdá slova na adresu jednoho ze spolutvůrců české ústavy, který dnes kritizuje prezidenta za to, že podle této ústavy postupuje doslova do písmene.

Velký problém má ovšem i Andrej Babiš. Dnešní schůzka v Lánech ukázala v plné nahotě realitu mocenského úchopu v ČR. Veškerou moc drží prezident Miloš Zeman. Když dojde na lámání chleba jako došlo dnes v Lánech a Jan Hamáček se otočil na Andreje Babiše s tázavým pohledem, že tohle si jako premiér necháš líbit, tak Andrej Babiš sklopil hlavu a zrak, zatímco prezident Miloš Zeman si spokojeně založil ruce přes prsa, jak je jeho zvykem a občas k vidění i na TV Barrandov při rozhovorech s Jaromírem Soukupem.

Jan Hamáček pochopil, že Andrej Babiš není tvrdý premiér, který by šel proti prezidentovi. Andrej Babiš už totiž na šachovnici sleduje nové rozestavení figur po předčasných volbách a opět bude chtít, aby to byl on, koho Miloš Zeman pověří sestavením vlády. Vojevůdce nebojuje předem prohranou bitvu, dopředu už plánuje novou a vymýšlí jinou strategii a nové rozestavení figur. Jak už jsem psal posledně, toto léto zapomeňte na okurky, budou se dít velké věci. A hlavně změny.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/zdroj-z-prazskeho-hradu-rychetsky-by-mel-mlcet-a-soupat-nohama-je-to-koneckoncu-jeho-ustava-tak-at-se-chytne-za-tipec-situace-dramaticky-eskaluje-po-neuspesne-schuzce-v-lanech/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvátky národní vzdělanosti a českého myšlení   
Pridal tk Pátek 05 červenec 2019 - 05:55:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svátek Mistra Jana Husa a bratří Cyrila a Metoděje jsme si zvykli vnímat jako příjemné dva dny volna, navíc na začátku letních prázdnin. Ostatně proč ne? Vždyť připomenutí významných událostí a osobností naší minulosti se nevylučuje s příjemným trávením volného času a odpočinkem. Byla by ale škoda, kdybychom zapomněli na význam a náplň těchto svátečních dnů a nepokusili se alespoň zamyslet nad tím, proč si tyto osobnosti a jejich historický význam připomínáme.

Takové úvahy jsem se také dopustil a došel jsem k závěru, že jejich umístění v kalendáři těsně za sebou má vlastně hluboký symbolický význam. V obou případech jde o připomenutí osobností středověku, byť od sebe časově dost vzdálených, mezi 9. a 15. stoletím uplynula přece jen dost dlouhá doba. V obou případech jde především o muže ducha a myšlenek, ne o významné státníky nebo vojevůdce a význam všech tří myslitelů daleko přesáhl hranice naší země. To je to, co je spojuje.

Jan Hus,mistr Pražského vysokého učení požadoval jak na půdě univerzity tak ve veřejných vystoupeních překonání krize své doby nápravou zlořádů v životě církve, která měla být vzorem i pro světský způsob života. Ohrožení mocenských pozic a velkých majetků, dnes bychom řekli penězovodů, se neodpouští a když neodvolal ani tváří v tvář nejvyšší autoritě církve, koncilu, byl zavražděn bestiálním způsobem. Lidmi jejichž morální profil byl tím chatrnější, čím silnější byla jejich moc. Nezastavili se ani před opakovanou vraždou, stejným způsobem, v případě Husova přítele a obhájce, Jeronýma Pražského. Kostnické vraždy vyvolaly bouři přerůstající v Husitské hnutí, které se stalo nejen myšlenkovým kvasem ale dokázalo udržet a obhájit svou ideu i vojensky proti křižáckým výpravám z celé Evropy. Obhájilo se na koncilu v Basileji a dalo vyrůst osobnostem, jakými byli Jiří z Poděbrad a Jan Amos Komenský a stalo se základem evropské reformace, která dodnes ovlivňuje způsob života mnoha zemí v Evropě i v Americe.

Soluňští bratři Cyril (Konstantin) a Metoděj byli učenci řeckého původu vyrůstající v prostředí značně ovlivněném slovanským vlivem. Proto a pro své mimořádné vzdělání byli vysláni byzantským císařem Michalem na Moravu. Stalo se tak na základě žádosti moravského vládce Rostislava, který chtěl vyvážit politický vliv francké říše, jejímiž exponenty byli bavorští biskupové a jejich misie. Možná ani on sám netušil. co jeho bezesporu moudrý státnický čin způsobí v kulturní oblasti. Stalo se. Misie vedená vzdělanými Řeky se stala kulturním a vzdělávacím centrem, jež přineslo nejen hlaholské písmo přizpůsobené slovanskému jazyku ale vyhotovilo i překlady základních textů a první psané zákoníky ve slovanských zemích. Nomokánon a Zakon sudnyj ljudom. Byly položeny základy školství, jejímž prvním výsledkem byl sbor kněží moravského původu, například Kliment a Gorazd , znalých slovanského písma a liturgie. Vznikla vyšší církevní organizace, což mělo vliv i na rozvoj architektury a hudby.

Přes toto obrovské dílo (nebo snad právě pro ně) to neměla slovanská cyrilometodějská kultura snadné. Samozřejmě se stala cílem útoků z franské říše, především z bavorských biskupství a intrik na dvoře Rostislavova nástupce Svatopluka. Vyhnání části slovanských kněží ze Svatoplukových zemí ale přineslo své ovoce. Tito kněží, žáci Cyrila a Metoděje, se zasloužili o rozvoj vzdělanosti v dalších slovanských zemích, především v Bulharsku a jejich odkaz se pak dále uchytil v Srbsku, Chorvatsku a na Rusi. Odkaz moravské cyrilometodějské misie tak také dodnes ovlivňuje způsob života v řadě evropských zemí.

A tak chápu, či se snažím chápat, tyto dva svátky, které jsou si tak blízké, že to dal najevo i dnešní kalendář. Jsou to dva dny, kdy má svátek česká kultura a české myšlení a které dokládají starobylost a tisíciletou tradici českého myšlení.

Jiří Pondělíček


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGibraltar na popud USA zabavil íránský tanker. Teherán si předvolal britského velvyslance   
Pridal tk Pátek 05 červenec 2019 - 05:42:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek gibraltarská policie a příslušníci celní správy spolu s britským námořnictvem poblíž Gibraltaru zabavili tanker Grace 1, který údajně přepravoval ropu do Sýrie. Evropská unie na začátku občanské války v Sýrii uvalila na tuto blízkovýchodní zemi sankce. Podle Británie je zabavení tankeru signál, že porušování sankcí se nebude tolerovat.

Úřadující ministr zahraničí Španělska Josep Borrell prohlásil, že loď byla zabavena ve španělských vodách na žádost Spojených států Velkou Británií.

„Jsme o této operaci obeznámeni. Hlídkové lodě kontrolovaly oblast. Studujeme okolnosti. Británii o to požádaly Spojené státy,“ uvedl Borrell a dodal, že vláda vyšetřuje, zda zabavení tankeru neporušilo španělskou suverenitu.

Dříve britská premiérka Theresa Mayová uvítala rozhodnutí Gibraltaru zabavit supertanker. Mluvčí Mayové uvedl, že tato akce dává jasný signál, že porušování sankcí nebude tolerováno. Podle předsedy vlády britského zámořského území Fabiana Picardoa má jeho úřad dostatek důkazů, že supertanker transportoval ropu pro syrskou rafinérii Banyas. Ta je na sankčním seznamu EU.

„Zabavili jsme loď a její náklad. K této akci došlo na základě informací, díky kterým má vláda Gibraltaru dostatek důvodů, aby věřila, že loď Grace 1 porušuje sankce Evropské unie proti Sýrii,“ uvedl premiér.

Tanker s kapacitou 300 tisíc tun podle dostupných údajů převážel íránskou ropu. Brzy po zabavení tankeru si íránské ministerstvo zahraničí předvolalo britského velvyslance v zemi kvůli nelegálnímu zabavení íránského tankeru, jak označil incident mluvčí íránské diplomacie Abbás Músavi.

EU uvalila finanční, obchodní a transportní sankce proti Sýrii v roce 2011, kdy v zemi vypukla občanská válka. Sankce mají působnost na celém území EU včetně jejího vzdušného prostoru.

Zdroj: https://sptnkne.ws/wBc4

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický generál sdělil, jak USA odpovědí na ruský jaderný útok   
Pridal tk Pátek 05 červenec 2019 - 05:36:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náčelník generálního štábu vojenského letectva USA David Goldfein odhalil podrobnosti plánu, který má ubránit Ameriku před „jaderným armagedonem“. Podle generála, rozhodne-li se Moskva použít svůj strategický arzenál proti Washingtonu, bude Pentagon muset vykonat tři „spolehlivé“ operace, píše The Daily Express.

Americká armáda má přesný akční plán, který má za cíl zabránit „jadernému armagedonu“ v případě útoku Ruska. Jeho podrobnosti odhalil na nedávné konferenci Mitchellova leteckého a kosmického ústavu náčelník generálního štábu vojenského letectva USA David Goldfein, píše The Daily Express.

První částí plánu je rozsáhlý protiútok, který USA zahájí spolu se svými spojenci z NATO. Podle generála zahrne tento útok nasazení stíhaček, bombardérů, tankovacích letounů, výzvědných prostředků, kybernetické, kosmické a speciální operace, a rovněž nasazení leteckých zdravotnických oddílů „vycvičených a připravených k moderní válce“.

Goldfein vysvětlil, že v případě podobného scénáře očekává, že se na červeném telefonu v jeho pracovně rozsvítí tři tlačítka. Nejdřív se generál plánuje spojit s Todem Waltersem, hlavou Evropského velení USA. Pak mají vzlétnout americké a alianční bitevní letouny za účelem zachycení mezikontinentálních balistických raket.

Let této rakety trvá přibližně 20 minut. Goldfein ujistil, že USA a NATO budou mít dost času, aby zlikvidovaly nepřátelské rakety v nebi s pomocí stíhaček F-35 nebo odpalovacích ramp.

Pak se Goldfein spojí s hlavou Severního velení ozbrojených sil USA Terrencem O'Shaughnessem, aby odvetné akce byly podniknuty na americkém území. Protirakety z pozemní základny budou připraveny k odrážení raketového útoku s pomocí technologií Pentagonu, jež umožňují odhalit mezi falešnými cíli skutečnou bojovou hlavici.

Tento třístranný protiútok ukončí atomové ponorky, „které nepozorovaně vystřelí zpod vody.“ Ponorky mají zasadit „druhou ránu,“ aby „donutily nepřítele k podřídit se“.

Pak se generál spojí s velitelem Strategického velení USA Johnem Hytenem. Ten má stručně sdělit Goldfeinovi, jaký jaderný útok je možné provést k „zadržení“ nepřítele.

I když Goldfein vyjmenoval chronologicky všechny kroky, přece jen varoval: „Každá z těchto misí je spolehlivá. A všechny musí být ukončeny současně.“

Rusko má dnes ve výzbroji přibližně 48 % celého světového jaderného potenciálu. Jeho vztahy s USA se vyhrotily poté, co Washington oznámil, že na začátku srpna hodlá vystoupit ze Smlouvy o raketách středního a kratšího doletu, píše The Daily Express.

Zdroj: The Daily Express

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHassan Rouhani: Írán může překročit limit hojnosti obohaceného uranu   
Pridal tk Pátek 05 červenec 2019 - 05:32:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ze včerejší zprávy iránského média vyplývá, že iránský prezident Hassan Rouhani téhož dne prohlásil, že pokud Spojené státy a Evropská unie nesplní své závazky vyplývající z íránské dohody o jaderné otázce, Írán prolomí limit hojnosti obohaceného uranu stanovený v dohodě.

Rouhani požádal Spojené státy a Evropskou unii, aby vážně plnily své závazky podle dohody o iránské jaderné otázce a podle rezoluce Rady bezpečnosti OSN, jinak Írán již nebude od 7. července vázán 3,67% limitem hojnosti obohaceného uranu. Dodal, že Írán rozhodne, jakou hojnost obohacený uran bude mít, podle skutečných potřeb země.

Rouhani také prohlásil, že když se oni kdykoliv vrátí k íránské jaderné dohodě, vrátí se Írán k íránské jaderné dohodě.  

Íránská jaderná dohoda uzavřená v červenci 2015 stanoví, že íránský obohacený uran vyrobený během 15ti let po vstupu dohody v platnost nesmí být vyšší než 3,67% a příslušné činnosti mohou být prováděny pouze v rámci jaderného zařízení Natanz a musejí být ověřeny. Podle dohody se Írán zavazuje omezit svůj jaderný program a mezinárodní společenství zruší sankce proti Íránu. V květnu 2018 Spojené státy oznámily odstoupení od íránské jaderné dohody a postupně obnovily sankce proti Íránu, které byly pozastaveny z důvodu dohody.  
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponShoda na setkání mezi čínskými a americkými vedoucími představiteli je prvním krokem, který podporuje obchodní jednání   
Pridal tk Pátek 05 červenec 2019 - 05:31:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Setkání čínských a amerických vedoucích představitelů dosáhlo důležité shody, což je „prvním krokem", který podporuje bilaterální obchodní jednání. Výše uvedená slova řekla v interview bývalá americká obchodní zástupce Carla Andersonová Hillsová.

Hillsová se domnívá, že Čína a Spojené státy souhlasily s tím, že se znovu budou konat ekonomická a obchodní jednání na základě rovnoprávnosti a vzájemného respektu. Americká strana neukládá nové tarify na čínské zboží. To je prvním krokem k dosažení obchodní dohody. Obě zemi na tomto základě musí nepřetržitě a soustavně přijímat pozitivnější kroky, což více přispěje k ekonomice obou zemí a k budoucím bilaterálním vztahům.

Hillsová uvedla, že podnikatelé obou zemí jsou naplněni nadějí ohledně řešení sporů, které nejenom narušily ekonomiku obou zemí, ale také přinesly obrovské nejistoty.

Hillsová se vyslovila v tom smyslu, že až do současnosti pokroky čínsko-amerického obchodního jednání přinesly americkým obchodním kruhům, dělníkům a farmářům více naděje. Očekávají, že další bilaterální jednání by mohlo získat větší pokrok a další pozitivní výsledky. Apelovala na to, aby ekonomické a obchodní skupiny obou stran konaly pravidelná a rychlá setkání.

„naše cíle jsou v řešení současných neshod a v položení silných a trvalých ekonomických základů pro budoucí americko-čínské vztahy."

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nechce zaplatit poplatky Radě Evropy   
Pridal tk Pátek 05 červenec 2019 - 05:30:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První předseda výboru pro mezinárodní záležitosti Ruské federální komise (horní komora parlamentu) Džabarov včera uvedl, že Rusko nezískalo právo účastnit se všech akcí Rady Evropy, a proto není připraveno zaplatit poplatky zmíněné mezinárodní organizaci, a to za rok 2017 a 2018.

Podle údajů zveřejněných Radou Evropy v roce 2017 a 2018 dlužilo Rusko Radě Evropy celkem 55 milionů eur.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1587 sec,0.0590 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,755kB