Pondělí 08 červenec 2019
Jiří Vyvadil: Výzva Policii ČR k okamžitému zásahu...   
Pridal tk Pondělí 08 červenec 2019 - 04:14:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve svém mimořádně závažném prohlášení člen Rady České televize a člen ČSSD Zdeněk Šarapatka vyzývá na stránkách Fora 24 v textu „Zeman žene zemi do občanského konfliktu kvůli Rusku":

Republika má prázdniny. Až na výjimky. Hlava státu se sice s policejními chůvami odebrala na vysočinský vzduch, ale úkol z Moskvy zní jasně: český prezident musí pokračovat v rozvratu vlastní země. Léto neléto. Projít nesmí nikdo, kožená brašna už nerozhoduje. Kdo hájí Ústavu, kritizuje Zemanovu kolaboraci s někdejšími okupanty a nechce zpátky pod ruský vliv, je pro Pražský hrad nepřítelem číslo jedna. Kremlofilní prezident se proto činí i z vejminku, odkud hraje vabank o uzurpování ještě větší moci.
Jeho zápal pro Putinovu strategii dosáhnout nestability ve středoevropských zemích Evropské unie a spojenců NATO míří zjevně do finále. Republika má totiž coby někdejší satelit sovětské moci pro dnešní Rusko pořád strategický význam a Miloš Zeman s ním kolaboruje s mouřenínskou vervou.„Kolaborace znamená spolupráci a já si myslím, že je třeba v zájmu Evropy i světa jednoznačně prohloubit spolupráci s Ruskem,“ prohlásil prezidentův zarytý stoupenec a kolaborantská legenda Jiří Vyvadil. Miloš Zeman spolupracuje o sto šest. Jeho masakrování Ústavy skrze karikaturu ministra kultury dnes navazuje na celou sérii systematických kroků k rozkladu vlastní země ve prospěch cizí mocnosti.
Po útocích na parlamentní systém, ignoraci hlavního zákona republiky, snahách o znevěrohodnění tajných služeb, dehonestaci inteligence a akademických špiček, pokusech o personální paralýzu justice a tlaku na likvidaci veřejnoprávních médií chybí už jen dotáhnout svoji roli v Putinově režii k faktickému ovládnutí bezpečnostních složek státu. Jako jejich vrchní velitel má zatím jen formální páky, ovšem část šarží, které se od obušku na Národní vyšvihly do čela policie a z Varšavské smlouvy mezi armádní elitu, jej přece jen hltá.
Bezprecedentní urážky a cílené provokace Miloše Zemana a ruského výsadku v jeho hradní partě na adresu statisíců demonstrantů, zneklidněných pokusy o návrat své země k normalizaci, ale nejsou jen příznakem prezidentovy patologické mstivosti a nenávisti k demokracii, ústavním svobodám a jinému názoru. Mylný výklad prezidentovy hlavní motivace k dráždění občanských odpůrců přitom vychází buď z neznalosti Zemanovy skutečné mentality, nebo z alibistického sebekonejšení, že jde jen o stařecké výlevy. Opak je pravdou, vedle nátury tu jde o promyšlený atak, kterým prezident republiky „volá do zbraně“ své příznivce proti jeho nevoličům, rozuměj proti nepřátelům jeho snah o proruské směřování České republiky.
Hnát ji destruktivně až na pokraj občanské války, ne-li rovnou do ní, a v chaosu ji přistrčit co nejblíž k Putinovi není ausgerechnet u Zemana žádná extra fantazie. Že na českém území vzrostl jen za posledních deset let počet Rusů na šedesát procent, resp. na čtyřicet tisíc lidí, a záminka jejich ohrožení v cizí zemi a jejich následná „ochrana“ ruskou armádou stačila Kremlu k intervenci i jinde, je holý fakt. Stačí také zalistovat v paměti, co všechno bylo po sametové revoluci nemyslitelné a jaká je dnešní realita. Servilita Hradu k zemi, která si díky za osvobození Československa v roce 1945 mnohonásobně vykompenzovala jeho okupací v roce 1968 a nastolením celých desetiletí devastující totality, tu nebere konce. Od Zemanových výroků o Krymu, jeho urputného tažení proti protiruským sankcím navzdory spojencům, přes „střílení“ novinářů až po prezidentův lobbing za ruský byznys v tuzemském jaderném projektu či za privátní ruské obchody miliardáře Kellnera.
Zemanova zoufalá defilé coby jediné cizí hlavy státu po boku Vladimíra Putina na odstrašujících vojenských přehlídkách na Rudém náměstí, Zemanovu účast na politických fórech Putinova milce na Rhodosu nebo Zemanovu (sic!) ruštinu v šokované centrále Evropské unie nevyjímaje. Polibky prezidenta s jeho poradci Nejedlým, Mynářem a Hlinovským místo pozdravu jsou už jen směšnou reminiscencí na známou letištní erotiku Brežněva s Husákem.
Riziko občanské války mezi svobodomyslnými občany republiky s prozápadní, resp. proevropskou orientací, a místními konzumenty ruské propagandy včetně nostalgiků, opět toužících po pevné ruce bolševického státu, přitom nemá základy jen v prezidentově cíleném rozeštvávání společnosti, ale i v chování Andreje Babiše.
Předseda vlády, který je v osudové volbě mezi kriminálem a svobodou existenčně závislý na hlavě státu, bude Zemanovi dál ochotně zobat z ruky. Jak se ukazuje, ve všem. Příště třeba ve vodních dělech a těžkooděncích proti občanům. Příběh odvolání-neodvolání Zemanovy momentální loutky v hradní hře o trůny a kamaráda českých komunistů, ministra kultury Staňka, pak nejlépe ukazuje, jak snadno je Babiš vydíratelný. A jde-li o Rusko, rád udělá Zemanovi radost.
„Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, že přišli Rusáci, to je všechno. Samozřejmě to byla katastrofa pro celý národ. Je potřeba to odsoudit a asi to připomenout, že se to vůbec stalo, že to bylo vůbec možné,“ prohlásil zrovna před rokem k okupaci v roce 1968. Že by v případě jeho pádu šel v razantních opatřeních proti občanským protestům vstříc prezidentovi i premiér Zemanovy úřednické vlády s Mařenkou nad soudy a Pecinou znovu na vnitru, vůbec nepochybujme.
Zoufat si nad prezidentem, který svým chováním žene vlastní zemi na pokraj občanské války, je k ničemu. Ruským zájmům, kterým zarytě slouží, obětoval celý první a zjevně obětuje i druhý prezidentský mandát. Oslabit společnost občanským konfliktem tu není cíl, ale prostředek. Cílem je Evropa, slabší o jednoho spojence, ze kterého má být nepřítel. Nářek Zemana nezastaví, má teď k dispozici i vydíratelného premiéra a zanedlouho nejspíš celou menšinovou vládu, tolerovanou komunisty a proruským Okamurou. Druhá Letná v listopadu je ještě daleko, za čtyři měsíce může být na obranu republiky proti jejímu zavlečení o třicet let zpátky příliš pozdě. Občané, bděte!“


Toto prohlášení svou kategoričností může vyvolat vážné obavy u značné části obyvatelstva podporující tzv. Chvilky pro demokracii, jakož i stoupence pravicové i pirátské politiky, kteří jsou svými představiteli hnáni do stále větší konfrontace a mohou z valné míry polehnout této poplašné zprávě.

Prakticky do dne mohou vypuknout nepokoje, jichž se může účastnit i zčásti nervózní stoupenci ČSSD, jejichž nenávist vůči prezidentu republiky a premiérovi rovněž stoupá.

Sám charakter této výzvy plně koresponduje se způsobem argumentace tisíců účastníků nedávných nepokojů, které byly – a to je zvlášť významné - mohutně podporovány Českou televizí.

Pokud pachatel má významné postavení člena Rady pro Českou televizi, u části příznivců Chvilek či opozice hrozí, že jeho hrozbám uvěří, nebude – li okamžitě proveden rázný zásah, aby veřejný pořádek a jistoty občanů nebyly chráněny.

To, co by se ještě před rokem jevilo jako absurdní, po současných zkušenostech s obsahem dosavadních demonstrací Chvilek a jejich pokračování v klíčové pamětné dni, tj. 21. 8. a 16. listopadu, nelze vyloučit, že se vážně připravuje i mocenský převrat jako na Ukrajině, za účasti „údajných aktivistů i politiků opozice, kteří ve své snaze svrhnout prezidenta i premiéra, začasté působily například i na 1. místopředsedu EK Timmermanse s cílem urychlit sankce proti České republice.

Na naléhavost provolání, je třeba odpovědět naléhavostí protiopatření. Podcenování tohoto nebezpečí je trestuhodné.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Řecku podle odhadů ve volbách zvítězí opozice. Nový premiér by měl složit přísahu v pondělí   
Pridal tk Pondělí 08 červenec 2019 - 03:59:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Řecku se konají předčasné parlamentní volby a podle předběžných odhadů zvítězila opoziční konzervativní strana Nová demokracie. Uvádí se, že nový premiér by měl složit přísahu v pondělí.

K výsledkům voleb se vyjádřil i vlivný člen strany SYRIZA Panos Skurletis. Ten krátce po zveřejnění prvních odhadů prohlásil:

„Nová demokracie zjevně vyhrála. Uvidíme, jak to dokáže zužitkovat.“

V souvislosti s tím se uvádí, že by měl Kyriakos Mitsotakis, vítěz opoziční strany v parlamentních volbách v Řecku, v pondělí složit přísahu jako premiér. Informovala o tom athénská zpravodajská agentura AMNA s odvoláním na vlastní zdroj ve straně.

„V pondělí v 11.30 hod předá předseda parlamentu Nikos Voutsis výsledky národních voleb řeckému prezidentovi Prokopisovi Pavlopulosovi. Ve 13.00 hodin pak nový premiér Kyriakos Mitsotakis složí přísahu,“ uvedl zdroj.

Vůdci opozice k vítězství již dokonce poblahopřál i řecký premiér Alexis Tsipras.

Předběžné výsledky voleb

Strana Nová demokracie měla dle předběžných odhadů ve volbách získat 39,8 % hlasů. Z výsledků také vyplývá, že by vítězná strana měla dle nezávislé analytické společnosti MacroPolis v parlamentu získat absolutní většinu, jelikož by měla obsadit celkem 158 křesel z celkem 300 křesel. Vládnoucí Tsiprasova levicová strana SYRIZA si vysloužila jenom 31,5 procenta hlasů, tedy 86 míst.

Některé zdroje hovoří o tom, že se vítězství dané strany očekávalo. Podle průzkumů veřejného mínění, které byly realizovány v únoru letošního roku, činila převaha strany Nová demokracie nad vládnoucí koalicí SYRIZA více než 10 % (Nová demokracie získala 39 % hlasů, SYRIZA 24,5 %).

Předčasné parlamentní volby v Řecku

Uvádí se, že čtyřiačtyřicetiletý premiér Alexis Tsipras inicioval předčasné volby, když jeho strana v květnu prohrála evropské a místní volby.

​K věci se vyjádřil také deník The Wall Street Journal, který v tomto týdnu napsal, že pokud v Řecku vyhraje opozice, pak se tato země stane první evropskou zemí, jež se vrátí k tradičním politickým stranám.

Když v roce 2012 v zemi vládla dluhová krize, Řecko bylo první evropskou zemí, jejíž voliči upustili od zavedených stran a raději se uchýlili k politickým formacím zaměřeným proti establishmentu.

Kdo je Kyriakos Mitsotakis?

Kyriakos Mitsotakis je mladý polyglot (kromě řečtiny hovoří francouzsky, anglicky a německy) s velmi dobrým vzděláním, a také zástupce nové generace řeckých politiků, kteří jsou si vědomi problémů země a usilují o nezbytnou modernizaci sociálně-politického systému. Byl ministrem administrativních reforem v Samarasově vládě. Lidé oceňují jeho úsilí plnit stanovené cíle, i když jeho snaha nebyla vždy úspěšná.

Mezi levicí a středem je stále více a více lidí zklamáno SYRIZOU, zatímco co jim mladý Mitsotakis na pozadí dané atmosféry nabízí jiný způsob, jak vymanit Řecko ze slepé uličky. Obhajuje ekonomický liberalismus, otevřenost země vůči privatizaci a zahraničním investicím. Pro Alexise Tsiprasa byl ve volbách nebezpečným soupeřem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/3QJF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA vyzvaly Německo, aby vyslalo pozemní vojska do Sýrie   
Pridal tk Pondělí 08 červenec 2019 - 03:56:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA vyzvaly Německo, aby vyslalo pozemní jednotky na severovýchod Sýrie kvůli částečnému nahrazení amerického kontingentu, sdělil německému listu Welt am Sonntag zvláštní zástupce USA pro Sýrii James Jeffrey.

Uvedl, že již projednal tuto žádost s německou vládou. „Německo přemýšlí, jak se to dá udělat. Možná, že to budou pěší jednotky, ale také může jít o civilní, finanční nebo jinou vojenskou pomoc,“ řekl.

V prosinci loňského roku oznámil prezident USA Donald Trump stažení vojáků ze Sýrie. Jeffrey řekl, že se USA nyní snaží najít spojence z koalice, kteří by pokračovali v účasti: „Doufáme, že Německo udělá víc.“ Očekává se, že spojenci rozmístí na severovýchodě Sýrie několik set vojáků."

Jeffrey zdůraznil, že vojáci spojenců nemají především za úkol boj s teroristy. „IS* se dá lépe odrazit s pomocí syrských vojáků,“ řekl.

„Musí být určitá mezinárodní přítomnost kvůli zajištění podpory ze vzduchu, v logistice, školení a technické pomoci,“ zdůraznil zvláštní zástupce. Podle jeho názoru je německá účast nutná pro zajištění stability v Sýrii, bez níž se do země vrátí IS* nebo podobná skupina. Uvedl, že probíhají jednání s Tureckem o účasti Kurdů v syrském konfliktu. „Jednáme s Tureckem o (vytvoření) v tomto regionu bezpečného pásma, které by hájili naši vojáci spolu s kurdskými oddíly,“ řekl Jeffrey.

Situace v Sýrii

Sýrii už od roku 2011 trápí občanská válka a vládní síly bojují proti mnohým opozičním skupinám a také proti militantním a teroristickým organizacím.

Koncem dubna zvýšili teroristé počet útoků na syrské provincie Hamá, Aleppo a Latákie. Pokusili se také zaútočit na pozice syrské armády v regionu. Vládní síly reagovaly zesílením útoků na teroristy, kteří zůstali v Idlibu. Zaměřují se na teroristickou skupinu Fronta an-Nusrá, dělostřelecké pozice a pozorovací stanoviště.

Nedávno Rusko zahájilo dohodu o úplném zastavení nepřátelských akcí v deeskalační zóně Idlib.

V souvislosti s tímto incidentem bylo oznámeno, že ruská strana rusko-turecké komise, která monitorovala, zda je dodržováno syrské příměří, zaznamenala v průběhu uplynulých 24 hodin celkem 12 případů porušování příměří v Sýrii. Turecká strana zaznamenala takových porušení příměří celkem deset.

Počet oblastí, které v Sýrii podepsaly dohody o usmíření, zůstal stejný a celkově tak činí 2518. Stejně tak se nezměnil ani počet ozbrojených útvarů, které se zavázaly k dodržování příměří, který zůstává na čísle 234.

Zdroj: https://sptnkne.ws/3B32

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV OBSE přijali rezoluci proti Nord Stream 2   
Pridal tk Pondělí 08 červenec 2019 - 03:53:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výbor pro politické otázky a bezpečnost Parlamentního shromáždění OBSE přijal rezoluci, podle níž je Nord Stream 2 a Turecký proud potenciálním prostředkem politického a ekonomického nátlaku na státy závislé na dodávkách energie; příslušné pozměňovací návrhy k dokumentu provedli američtí členové parlamentu.

Autorkou rezoluce Energetická bezpečnost v regionu OBSE je litevská členka parlamentu Rita Miljuteová.

Dokument vyjadřuje znepokojení nad „korupčními praktikami, zejména v rámci státních monopolů působících v energetickém sektoru“, a rovněž zdůrazňuje nutnost rozvíjet dialog mezi zeměmi, které vyvážejí, dovážejí a přepravují energetické zdroje.

Rezoluce vyzývá vlády členských států OBSE, aby nevyužívaly energetické zdroje jako nástroje k podřízení nebo ovlivnění zemí závislých na dovozu, provádění dodávek nebo tranzitu energetických zdrojů.

Američtí poslanci spolu s několika zástupci Litvy a Kanady předložili pozměňovací návrh, jehož prostřednictvím dokument vyjadřuje „zvláštní znepokojení ohledně projektů Nord Stream 2 a Turecký proud a jejich potenciálního využití jako prostředků politického nebo ekonomického nátlaku na členské státy závislé na dodávkách“.

„Hovoříme o růstu závislosti na jednom zdroji (energie). Přátelé ze střední a východní Evropy tím mohou trpět. To může vést ke zvýšené korupci a nestabilitě v regionu. Jak právě uvedla Ukrajina, existuje celá řada důsledků spojených s prodloužením proudu. Turecký proud zvyšuje schopnost Ruska ovlivňovat další země, což může mít negativní důsledky. Nemůžeme dovolit Rusku dramaticky zvýšit závislost Evropy na jeho energii. Domníváme se, že demokratické instituce nemohou být rukojmími dodávek energie souvisejících s Nord Stream - 2 a Tureckým proudem. Vyzývám všechny kolegy, aby tento pozměňovací návrh podpořili,“ řekl americký kongresman Lee Zeldin.

Turecká delegace se naopak proti pozměňovacímu návrhu postavila, neboť dodávky budou záviset na dohodách mezi státy, které by se měly svobodně rozhodnout, zda se budou připojovat k Tureckému proudu nebo ne.

Kromě toho byly přijaty ještě dva pozměňovací návrhy rovněž z autorské díly amerických poslanců. Těmito návrhy vyzývají účastnické státy OBSE, aby vytvořily infrastrukturu, která je nutná pro zapojení se do stále globalizovanějšího trhu se zemním plynem, včetně posilování regionálních propojení, a také nabízejí „vzájemnou podporu při odrazování a potlačování pokusů zemí ... o využívání dodávek energie jako prostředků ekonomického donucování“.

Na základě výsledků diskuze výbor přijal rezoluci s přihlédnutím k pozměňovacím návrhům.

Nord Stream 2

Projekt Nord Stream 2 předpokládá výstavbu dvou linek plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard kubíků plynu za rok. Má vést od ruského pobřeží přes Baltské moře až do Německa. Nový plynovod má být dostavěn v roce 2019. Povede přes územní nebo výlučné ekonomické zóny zemí podél Baltského moře: Ruska, Finska, Švédska, Dánska a Německa.

Projekt má na starosti společnost Nord Stream 2 AG, jejímž jediným akcionářem je Gazprom. Evropští partneři jako Shell, OMV, Engie, Uniper a Wintershall se zavázali k financování plynovodu Nord Stream 2 z 50 %. Znamená to tedy, že každá země poskytne 950 milionů eur. Gazprom investuje druhou polovinu, tedy 4,75 miliardy eur. Účastníci projektu plánují, že 70 % investic bude pokryto projektovým financováním. Celkové náklady na výstavbu plynovodu se odhadují na 9,5 miliardy eur.

Proti projektu aktivně vystupuje Ukrajina, která se obává ztráty příjmů z tranzitu ruského plynu, a řada evropských zemí, včetně Polska, Lotyšska a Litvy. Proti jsou také USA, které v EU prosazují vlastní zkapalněný zemní plyn.

Německá kancléřka Angela Merkelová nejednou uvedla, že Berlín považuje projekt Nord Stream 2 za komerční, avšak zároveň uvedla, že jeho realizaci nevylučuje zachování tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu. Německý ministr zahraničí Heiko Maas dříve prohlásil, že se jedná o komerční projekt a že žádná ze zemí nic nezíská tím, když se ho německé nebo jiné evropské společnosti vzdají.

Ruská strana také opakovaně uvedla, že projekt je zcela komerční. Rovněž poukázala na to, že nepředpokládá zrušení tranzitu ruského plynu do EU přes Ukrajinu.

Český prezident Miloš Zeman koncem května prohlásil, že plynovod Nord Stream 2 je pro Českou republiku z ekonomické stránky výhodný.

Zdroj: https://sptnkne.ws/3DTe

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický zástupce: Jednání mezi USA a Tálibánem dosáhlo skutečného pokroku   
Pridal tk Pondělí 08 červenec 2019 - 03:49:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvláštní zástupce americké vlády pro afghánské záležitosti Zalmay Khalilzad 6. července oznámil, že USA a Tálibán dosáhly v 7. kole jednání v Dauhá skutečného pokroku.

Zalmay Khalilzad na sociálních sítích uvedl, že 29. června zahájily USA a Tálibán 7. kolo jednání, na kterém obě strany dosáhly skutečného pokroku při jednání ve čtyřech oblastech, včetně slibu o boji proti terorismu, odsunu vojáků, vnitřního dialogu v Afghánistánu a trvalého všestranného zastavení palby. Bylo to nejúspěšnější jednání mezi oběma stranami.

Podle informace tálibánské strany proběhl 7. července v Dauhá dialog o situaci v Afghánistánu, který společně uspořádaly Katar a Německo a kterého se zúčastnilo přes 60 lidí. Zalmay Khalilzad řekl, že ve snaze podpořit tento dialog bylo jednání mezi USA a Tálibánem ve dnech 7. a 8. července přerušeno. Domnívá se, že tento dialog je rozhodující pro mírový proces v Afghánistánu.

V roce 2001 po teroristickém útoku z 11. září zahájily USA válku proti Afghánistánu, porazily vládu Tálibánu, kterou americká strana považuje za podporovatele Al-Kájdy. Poté došlo ke zhoršení situace v této oblasti. V uplynulých letech se síla Tálibánu upevnila a americká vláda s ní vede jednání.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHasan Rúhání: Írán chránil v uplynulých 14 měsících dohodu strategickou opatrností   
Pridal tk Pondělí 08 červenec 2019 - 03:48:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský prezident Hasan Rúhání 6. července v telefonickém rozhovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem řekl, že v uplynulých 14 měsících Írán strategickou opatrností chránil dohodu o íránské nukleární otázce. Doufá, že EU bude usilovněji bránit dohodu.

Podle informace z webových stránek sídla íránského prezidenta Rúhání v telefonickém rozhovoru řekl, že i přes hrozbu amerických sankcí Írán v uplynulých 14 měsících chránil dohodu o íránské nukleární otázce. Írán vždy jednal podle této dohody s cílem její ochrany. Doufá, že EU splní své povinnosti vyplývající z nukleární smlouvy a bude společně s OSN usilovat o její záchranu. Dále prohlásil, že americké sankce vůči Íránu jsou terorismus a všestranná ekonomická válka, která představuje hrozbu pro Blízký východ a celý svět.

Podle prohlášení francouzské prezidentské kanceláře, které bylo vydáno po telefonickém rozhovoru, je EU pevně proti odstoupení Spojených států od íránské nukleární dohody. Emmanuel Macron a Hasan Rúhání se dohodli na obnovení podmínek pro jednání o nukleární otázce do 15. července. Macron podle prohlášení ve snaze zmírnit spory týkající se íránské nukleární dohody nadále udržuje kontakty s ostatními signatářskými stranami íránské nukleární dohody a je připraven stát se prostředníkem v ekonomické válce mezi USA a Íránem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPacifická aliance prohlubuje integraci regionální ekonomiky   
Pridal tk Pondělí 08 červenec 2019 - 03:47:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
6. července se v peruánském hlavním městě Limě konal 14. summit Pacifické aliance. Na summitu bylo schváleno Prohlášení z Limy, které slibuje prohlubování integrace regionální ekonomiky a ochranu multilaterálního obchodního mechanismu.

Prohlášení z Limy poukazuje na to, že Pacifická aliance nadále rozšiřuje obchod mezi členskými zeměmi, posiluje volný obchod a podporuje ekonomický růst a trvalý rozvoj. Pacifická aliance je hlavní platforma pro obchodní integraci v oblasti Latinské Ameriky, která založila mechanismus jednání s APEC a upevňuje obchodní spolupráci s ostatními regionálními organizacemi.

Prohlášení jménem svých zemí podepsali peruánský prezident Martín Vizcarra, prezident Chile Sebastián Piñera, kolumbijský prezident Juan Santos a mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard.

Podle dalšího prohlášení ze zasedání o multilaterálním obchodním systému Pacifická aliance v situaci zvyšujícího se obchodního ochranářství ve světě uvedla, že věří v důležitost WTO pro mezinárodní obchod.

Summitu Pacifické aliance se na pozvání vedoucích představitelů členských zemí zúčastnil také ekvádorský prezident Lénin Moreno. Podle rezoluce ze summitu se Ekvádor oficiálně stal kandidátskou zemí na členství v této unii. Kromě toho Chile nahradí Peru a stane se předsednickou zemí Pacifické aliance.

V dubnu roku 2011 podepsali vedoucí představitelé Peru, Mexika, Kolumbie a Chile v Limě smlouvu o založení Pacifické aliance. V roce 2013 se Čína stala pozorovatelskou zemí této unie.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2500 sec,0.0576 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,798kB