Středa 10 červenec 2019
Dostane Írán protiraketový systém S-400?   
Pridal tk Středa 10 červenec 2019 - 00:28:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zpráva, které si světová média "nevšimla"

Geopolitický konflikt mezi Moskvou a Washingtonem se zcela jistě vyhrotí do ostřejší fáze poté, co Rusko koncem června přizvalo Írán k účasti na výběrovém řízení ohledně nákupu protiraketových komplexů S-400.

Ještě před měsícem Moskva odmítla žádost Teheránu o koupi S-400. Co se stalo za tak krátký čas, že Rusko změnilo názor a je připraveno prodat Íránu S-400?

Jak je známo, vylepšený S-400 dokáže zachytit jak křídlaté rakety (tj. střely s plochou dráhou letu), tak i vojenská letadla. V situaci, kdy je Írán ohrožen bombardováním a ostřelováním křídlatými raketami ze strany USA, se jeví tento krok Kremlu jako otevřená výzva Bílému domu a jeho protiíránské strategii. Rozhodnutí Moskvy navázat užší vojenské vazby s Íránem, je primárně spojeno s neúspěšným výsledkem summitu Trump-Putin v Japonsku.

Rusku se nepodařilo překonat názorové rozpory s USA ohledně Íránu, Sýrie a Ukrajiny. První příznaky prohlubujícího se konfliktu obou stran byly patrné už při setkání poradců pro národní bezpečnost v Jeruzalémě. Rusko zde zastupoval Nikolaj Patrušev, USA John Bolton a Izrael Meir Ben-Shabbat. Každá strana trvala na svém stanovisku. Toto setkání předcházelo jednání v Ósace, kdy Putin a Trump vycházeli z pozic předznamenaných v Jeruzalémě.

Írán bude po Turecku druhou zemí na Blízkém východě, která získá ruský zbraňový systém S-400. Turecku bude tento systém dodán do konce tohoto roku. Írán a Rusko zcela vědomě přistoupily ke geopolitickému riziku v souvislosti s dodávkami S-400. Spojené státy se vyzbrojily strategií balancování na hraně války s Íránem. Od jejího zahájení je zdržuje jen probíhající prezidentská kampaň v USA. Donald Trump a jeho tým se bojí, že kdyby USA zaútočilo na Írán, oslabilo by to pozici současného prezidenta ve volbách.

Demokraté už připravili v Kongresu USA návrh usnesení, které zakazuje Trumpovi zahájit válku s Íránem bez schválení parlamentu. Dokonce ani obyčejní Američané nevidí žádnou íránskou hrozbu a nebudou akceptovat další vojenský konflikt, který plánuje USA na Blízkém východě. Vojenští analytici v Pentagonu ve svých zprávách zdůrazňují, že agrese proti Íránu zapříčiní vytvoření rusko-čínské aliance a v důsledku povede k porážce USA ve světovém konfliktu a ztrátě jejich role světového lídra. Proto tito analytikové radí Trumpovi, aby likvidoval nepřátele jednoho po druhém. Nejprve zničit ekonomicky Rusko a jako podmínku jeho čestné kapitulace mu navrhnout vytvoření anti-čínské aliance.

Poté sevřít Čínu do kleští donucením Ruska, aby přestalo dodávat do Číny zemní plyn. Jakmile analytici z Pentagonu začnou budovat své spekulativní konstrukty, dostává reálná politika řádný nářez. Washington už zašel příliš daleko ve svém protiruském tažení a šance na návrat je nemožná. Proto mu zbývá jen dál utahovat šrouby ve vztahu k Rusku a aktivizovat práci páté kolony uvnitř něj, aby byly vyvolány vnitřní konflikty. Tahle práce je těžká a zdlouhavá.

V Kremlu vědí moc dobře, že jestli bude Írán poražen, přijde na řadu Rusko. Jakmile utrpí Teherán porážku, zorganizuje Washington totální finanční blokádu Moskvy tím, že ji odpojí od systému SWIFT (1), což bude mít daleko vážnější ekonomické důsledky pro Rusko, než pokles cen ropy. Americko-ruské spory mají vzestupnou tendenci. Ukrajina se stala „zlatou akcií“ (2) Washingtonu v boji s Moskvou. Proto Spojené státy navyšují dodávky zbraní a vojenské pomoci pro Kyjev. Zelenský se stal rukojmím geopolitického konfliktu těchto dvou států a neodvažuje se něco podniknout pro uklidnění situace na Donbase. Všechny jeho projevy o cestě k mírovému urovnání válečného konfliktu na Donbase jsou ve skutečnosti jen mlácením prázdné slámy. Tento herec je jen loutkou řízenou Spojenými státy. Kyjev například aktivně prosazuje zmaření výstavby Severního potoka-2, čímž poškozuje zájmy EU. Tohle jej však netrápí, protože vsadil na roli věrného spojence USA v Evropě.

Эта новость прошла незамеченной мировыми СМИ vyšel 8. července 2019 na prodonbass.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7959-dostane-iran-raketovy-system-s-400.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTOTALITNÍ NADVLÁDA POLITICKÝCH STRAN UŽ STAČILA! VOLBY ANO, STRANY NE!   
Pridal tk Středa 10 červenec 2019 - 00:25:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přes 40 let nám vládla jedna strana a 30 let zde máme ,,guláš" nepřehledných stran, z nichž všechny bez výjimky jsou prokazatelně napojené na organizovaný zločin.

Tato iluze ,,demokracie" je postavená na vzájemných nenávistných střetech politických stran, které využívá finanční oligarchie a mafie jako zástěnu pro mocenské operace...

,,Po 17.11.1989 se k zakladatelům a provozovatelům OF připojili zaměstnanci Prognostického ústavu ČSAV, z nichž mnozí zaujali nejdůležitější funkce v národním hospodářství a v politice. Pověření tohoto ústavu vyplývá z faktu, že zpracovával nynější hospodářskou reformu už od roku 1987, kdy si vláda objednala na impuls z Moskvy tzv. Prognózu rozvoje národního hospodářství ČSSR. Část nákladů na její vypracování byla refundována RVHP (stejně postupovaly ostatní komunistické vlády v Evropě). Tato studie nebyla prognózou, nýbrž variantou současné reformy, při níž byla paralelně vypracována a v zahraničí odsouhlasena koncepce hospodářské činnosti po převratu.

V rámci prací na této studii vycestovalo na stáže asi 40 pracovníků, kteří prováděli konzultace s bankami, průmyslovými koncerny a poradenskými službami v USA, Francii, SRN, Velké Británii a Itálii. Po dokončení a odevzdání studie navrhoval ministr Kincl experty zatknout a odsoudit pro jejich styky v zahraničí, které se vymykaly rozmezí jejich studijního poslání. Hegenbart jeho úsilí zastavil a po převratu se z ústavu do vedení státu dostali: Komárek, Klaus, Dlouhý, Zeman, Klímová, aj." - Miroslav Dolejší

Prohlásím kategoricky, že klíčovým problémem je fakt, že vládnutí ve společnosti je svěřeno základním zákonem - ústavou (!) - politickým stranám. To ony jsou na prvním místě mezi faktory nečestné soutěže, pragmatického směřování k moci pomocí lhaní, intrik, dezinformací, korupce, sponzoringu. Prostřednictvím – jak praví naše ústava – volné soutěže politických stran. Tento jed postupně rozkládá mravně celou společnost. Volby ano, politické strany ne! Ty k volbám nepatří. Politika je boj, boj bez ohledu na pravdu, bez ohledu na mravy - boj o moc. O vládnutí. Faleš, úskoky, pomluvy, žaloby, osočování, falešné obviňování, zneužívání justice – i to patří, podle potřeby, mezi zbraně politických stran. A hlavně ve všech stranách jsou instalované loutky, je to nekonečné řečiště nastrčených kádrů. A právo bohatých sponzorovat politické strany. Komu pak slouží ty strany?

Tedy politika je bouření, nenávist k dalším stranám, nenávist ke všemu, co by strany omezovalo na cestě za mocí. Ještě k volbám: Zvolený člověk získá mandát, když složí slib, že bude pracovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jak potom straničtí šéfové mohou dopředu křičet, co udělá jejich strana? Jak mohou vykřikovat, že ta a ta strana něco prosadila nebo znemožnila v parlamentu? Strana přece nehlasuje, hlasují poslanci a podle svého nejlepšího… Bohužel, naše ústava je rozporná! Na jedné straně říká, že politický systém státu je tvořen volnou soutěží politických stran, a na druhé straně táž ústava říká, že poslanci hlasují podle svého… No to je úplně pitomá Ústava! Kam nás dovede při tomto úpadku mravů a nesmiřitelném boji stran? Draví, bezohlední a bezcitní, prostě bestie. Tak mluví o lidech ve vysoké politice lékař a publicista Jan Hnízdil s odkazem na zjištění amerických vědců, podle nichž je mezi vysokými politiky a manažery mnohem větší procento nebezpečných psychopatů než mezi vězni ve federálních věznicích Spojených států. Ale na těchto hadech v oblecích to zprvu poznat není.

Je třeba změnit volební zákon, zneužívající ,,svobodnou volbu“ občana a nahradit vychytralé a všehoschopné „politiky“ odpovědnými a schopnými osobnostmi. Lidi zamyslete se nad tímto: Naše ústava prohlašuje, že politický systém státu je tvořen volnou soutěží politických stran. Dokonce dává těmto politickým stranám svobodu, aby si stavěly kandidátky do voleb, dává jim peníze za získané hlasy, uznává jimi navržené stranické kandidáty, za jistých nenáročných okolností po volbách za zástupce lidu v nejmocnějším státním orgánu. Vzpomeňte, že je možné a nanejvýš tragické, dojít touto cestou k hromadě přes 70 milionů mrtvol, jak se to podařilo Adolfovi. A vzpomeňte, proč se menší hromady mrtvol podařilo navršit mnoha dalším předsedům politických stran. Co to znamená? Znamená to, že každý hajzl, když pozná, že má talent rozbouřit masy na nějakou myšlenku, založí stranu, tříská hubou, a má cestu k těm milionovým mrtvolám otevřenou. Jak z toho ven? Jak tomu zabránit? A to ještě možná nevíte, jak zahraničí ovládá loutky v ,,České“ politice.

Frau Merkel zavolá Babišovi, že musí uzavřít koalici s ČSSD a že má zákaz spolupracovat s SPD. Ponížený premiér protektorátu jí poslechne. Nemá na výběr: v záloze je ,,pátá kolona“ asi 26 poslanců ,,jeho“ strany ANO, kteří sdílejí stejný názor jako Angela ( vesměs mix ex-top09, ODS, apod. ), a kteří veřejně deklarovali, že jinak Babišovi vypoví spolupráci. K tomuto ,,přesvědčení“ došli tito poslanci v souladu s Ústavou ČR, neboť podle svého ,,vědomí a svědomí“ upřednostňují teplá místa v dozorčích radách německých firem, která jsou podmíněná jejich protektorátní činností. Co je třeba? Zrušit politické strany. Kandidáty na zastupitelské funkce ať vybírá státní orgán demokratickou metodou.

Rázem zmizí hádky mezi stranami, nekonečné debaty (právě se před námi jedna odehrává) o tom, která strana postaví jakého ministra, a tedy jaká se povede politika na kterém ministerstvu, kdo povede zahraniční politiku, která strana bude vyzbrojovat obranu, atd., atd. A kolik kdo na tom vydělá. Zaběhlé stranické struktury jsou v podstatě jedním velkým zločincem, kterého nelze konkrétně pojmenovat a odsoudit za trestnou činnost. Nemá mozek, stejně jako nekonkrétní lid. Sebezáchovně mezi sebe přijímá jen ty, které ho neohrožují, nebezpečnou menšinu, která „proklouzne“ při volbách, svými mechanismy bezpečně ovládá, změní, nebo zlikviduje.

Co navrhuji? Zavést přímou volbu občanů zákonodárců, soudců, vysokých státních úředníků, zrušit Senát, , zrušit financování politických stran, posílit pravomoc obcí, zavést nový zákon o státní službě a zákon o referendu, zavést zastoupení krajů v PSP. Podstatné je i zrušení státního financování politických stran a hnutí, včetně nemravného financování stran, které nedosáhly 5% hranice! Ať svoji kvalitu dokáže každé hnutí či strana bez státních peněz. Budou potom mít rovné podmínky v soutěži s různými občanskými sdruženími a nedělat si ze státu prosperující „firmu“ do vlastních kapes s nulovou přidanou hodnotou.

Kandidáti, zvolení z takto zcela demokraticky provedeného výběru by neměli důvod poslouchat politiky, kteří je zapsali na kandidátky. Takových nebude. Profesionální straničtí politici by si museli najít jinou práci, kmotři by je nesponzorovali. Kmotři by ztratili vliv na politiku, a naopak volič, vtažený do dobrodružství sestavování kandidátek by pravděpodobně šel k volbám a časem se stal občanem, ctícím „povinnost vládnout a ne naříkat a nadávat“, jak pravil Tomáš Baťa. Bude nutné změnit ústavu, ale to záleží na politických stranách.

Zloděj má chytat – sebe sama. Ten paradox: ústava může být změněna – jedině neústavní cestou. Tedy – pokud nějaká, či nějaké občanské iniciativy nedostanou ve volbách většinu. Politické strany se stávají přežitkem, který využívá občanů k legitimizaci režimu a jde za peníze občanů beztrestně proti nim i zájmům země. Není třeba volit strany a nepřímo ty kdo by nikdy v přímé volbě neuspěli, ale ty nejlepší z nás, aby dělali to, co je pro zemi a občany potřebné co nejkvalitněji a to do úrovně celých ministerstev, nejen samého ministra. Ministr je jeden a ministerstvo je systém, ve kterém jsou tisíce osob: právníci, experti, sekretáři, korespondenti. Pak proč ale posloucháme od politiků a stran ubohosti typu ,,ministr se zmýlil“, když z výše uvedeného vyplývá, že jeden člověk se může zmýlit, tisíc lidí zároveň se zmýlí těžko. Vše je to systémová záležitost.

Komedie ,,politických stran“ má 2 roviny: Za prvé jejich neustálé skuhrání ,,v tomto vládním složení“ , ,,při současné skladbě sněmovny“ deptá národ a za druhé poskytuje oligarchii krytí, představujíce záměr v roli ,,chyb politiky“. Nejen v ČR totiž lidé prakticky nemají ponětí o tom, jak funguje řízení státu a sociálního systému ( společnosti ). Za Havlovi vlády začalo to, že jakýsi „poradce“ vyndal z pod stolu kupku zákonů a říkal "Napsali jsme zákony, pojďme je přijmout." Přičemž jména autorů nebyla nikdy známa, jednoduše se na stole materializoval text. Aby bylo jasno, napsání zákona je velmi složitá práce, jen tak nějaký právník ho nenapíše.

To jsou speciální právníci v oblasti zákonů, kterých obecně není v ČR mnoho. Určit kdo ten zákon napsal není tak složité, nemáme velký trh. Dělo se to tímhle způsobem. Dále ministerstvo ten zákon vzalo, přikrylo nějakými penězi, za které byl údajně napsán, ale reálně ty peníze byly jen krytí. Vzalo zákon, vneslo do vlády a dále už systém pracoval sám. V kořenech té procedury stojí pozice zahraničí a to je podrobně popsáno v jejich dokumentech. To znamená, u nás jsou mechanismy ve sněmovně, mechanismy v administrativě a nakonec třetí strana, mechanismy na území vertikály řízení ze zahraničí, které připravuje text zákonů skrze příjemce grantů, kteří ty zákony konzultují s ministerstvy, dále se ty zákony potvrzují strukturami v zahraničí, na jejichž zájmy budou mít vliv, v té formě, jakou potřebují. Dále probíhá proces: seshora zahraničí dá zelenou a zákon se "zapouští" do ČR, zezdola abonenti grantů podávají ten zákon skrz ministerstva. Všechny komponenty systému se protínají v poslanecké sněmovně ve formě přijetí daného zákona. Dále se dává prezidentu na podpis, a on ho musí podepsat, protože to je procedurální záležitost. Politici a jejich strany ( anebo strany a jejich politici ) k tomuto procesu vytvářejí akorát křoví - ,,kouřovou clonu“, což dělá proces ještě zákeřnějším.

Mnoho lidí jakoby stále nevědělo vůbec o co jde. Připomínám slova M. Dolejšího: ,,Politický převrat v Československu ani politika vlády Václava Havla nejsou v žádném případě autonomní záležitostí Československa, nýbrž součástí kontextuální politiky SSSR - USA pro Evropu. Přibližně od r.1974 byla v Československu konstituována nová báze KGB, která dnes zahrnuje asi 7 až 8 tisíc občanů Československa, kteří nejsou v žádných evidencích StB, min. zahraničí, atd. Jediným viditelným výrazem této báze je skupina prominentních reprezentantů Charty 77, dnes převážně zastávající nejvyšší státní úřady. Vše bylo diktováno dohodami SSSR - USA ( KGB - CIA ). Za účelem mezinárodní kontroly dodržení těchto dohod se Československo stalo od listopadu 1989 zpravodajsky a kontrarozvědně otevřenou zemí. „

Ještě chci upozornit mnoho zaslepených lidí na praktiky demagoga a prognostika Miloše Zemana, který stále hlásá cosi o ,,svobodných volbách" a ,,demokratické soutěži". Zeman je často v Číně údajně kvůli propagaci českého byznysu, tak jak do jeho konceptu ekonomické diplomacie zapadá holandská holdingová společnost (PPF Group N.V.) zřízená za účelem obcházení českých zákonů? Jaký prospěch poplyne Čechům z Kellnerových aktivit v Číně? A chtějí opravdu Češi, aby je někdo jako Kellner reprezentoval u večeře s čínským prezidentem? To opravdu budeme i po třiceti letech trpět tu komedii? Dobře si pamatuji prognostika ústavu KGB Klause v 90. letech a jeho řeči o zodpovědnosti a šetrnosti.

Přitom byl první, kdo jako ministr financí uzavřel nevýhodné smlouvy s Mezinárodním měnovým fondem a Světovou bankou. Nyní se staví do role ,,odvěkého“ bojovníka s EU. A byl to také zrovna on, kdo v pozici premiéra v 90. letech uzavřel asociační smlouvu s Evropskou unií, aby proti vstupu do EU následně jako prezident ,,bojoval“. Ale co skalních fanoušků má stále mnoho. Česko snese všechno, Čechům řekneš včera, že v STB nikdo nebyl ( většina důležitých spisů pryč) a zítra, že vlastně STB ani nikdy neexistovala. A dokaž opak, když všichni mafiáni tvrdí, že mafie neexistuje a její oběti neví, co bylo včera…

Daniel Novák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVysoce postavený úředník z Anglie tvrdí, že bývalá socialistická vláda chránili muslimské pedofily a sexuální násilníky   
Pridal tk Středa 10 červenec 2019 - 00:18:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý britský vrchní prokurátor pro BBC 4: "V roce 2008 rozeslalo labouristická vláda policejním složkám memorandum, podle kterého nezletilé dívky údajně zneužívané většinou pákistánskými partami po celé zemi učinily "informované rozhodnutí" o svém sexuálním chování a policie by tudíž do věci neměla zasahovat."

Labouristická vláda se snažila problém ututlat, konzervativní vláda teď posílá do vězení TR za to, že se o stále trvajícím problému snažil informovat.

Autor: Martin Gust

Zdroj: marias.org.uk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy schválily prodej zbraní Tchaj-wanu za miliardy dolarů. Čína je pobouřená   
Pridal tk Středa 10 červenec 2019 - 00:15:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo zahraničí Spojených států schválilo prodej zbraní Tchaj-wanu v hodnotě přes dvě miliardy dolarů. Informovala o tom Agentura pro spolupráci v oblasti obrany a bezpečnosti Pentagonu.

Uvádí se, že tchajwanské úřady požádaly USA o prodej 108 tanků M1A2T Abrams, 14 pásových obrněných vozidel M88A1, 16 tažných vozidel, 300 kulometů a různou munici a zařízení pro vojenskou techniku.

Kromě toho byl schválen možný prodej více než 250 kompletů protiletadlových přenosných raketových systémů Stinger v částce kolem 223 milionů dolarů.

Podle Pentagonu tato dohoda nezmění základní vojenskou rovnováhu v regionu.

Reakce Číny

V souvislosti se schválením prodeje amerických zbraní Tchaj-wanu Čína vyjádřila Spojeným státům protest a uvedla, že to porušuje princip jedné Číny a mezinárodní právo.

„Prodej amerických zbraní Tchaj-wanu vážně porušuje mezinárodní právo a základní pravidla mezinárodních vztahů, porušuje princip jedné Číny a tří společných americko-čínských komuniké. Zároveň je závažným zásahem do vnitřních záležitostí Číny, poškozuje suverenitu a bezpečnostní zájmy ČLR. Vyjadřujeme protest proti těmto činům,“ uvedl na briefingu oficiální zástupce čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang.

Diplomat také sdělil, že Tchaj-wan zůstává nedílnou součástí Číny a „nikdo by neměl podceňovat odhodlání čínské vlády a lidu chránit státní suverenitu a územní celistvost, stejně jako odolávat vnějším zásahům“. Dodal, že Peking vyzývá Washington, aby dodržoval princip jedné Číny a okamžitě zrušil plány prodeje zbraní a zastavil veškeré vojenské kontakty s Tchaj-wanem, „aby se obě strany vyhnuly poškození bilaterálních vztahů a stability v Tchajwanském průlivu“.

Princip jedné Číny a pozice USA

Oficiální vztahy mezi vládou Čínské lidové republiky a ostrovem byly ukončen v roce 1949 poté, co se Kuomintangovy jednotky pod vedením Čankajšeka přestěhovaly na Tchaj-wan po porážce v občanské válce s Čínskou komunistickou stranou. Koncem osmdesátých let se obnovily obchodní a neformální kontakty mezi Tchaj-wanem a pevninskou Čínou. Od začátku devadesátých let se strany začaly kontaktovat přes nevládní organizace.

Od roku 1949 je Tchaj-wan řízen vlastní administrativou a zachovává vlajku, měnu a některé další atributy bývalé Čínské republiky. Oficiální Peking však považuje Tchaj-wan za jednu z čínských provincií a dodržuje politiku jedné Číny a koncepci „jedna země – dva systémy“, kterou v roce 1979 navrhl čínský vůdce Teng Siao-pching. Ta předpokládá, že Tchaj-wan je nedotknutelnou součástí Číny, ale má právo na vysokou úroveň samosprávy jako zvláštní administrativní region. Tchaj-wan však tuto formulaci odmítá.

V rámci uzavřených v roce 1972, 1978 a 1982 americko-čínských komuniké Spojené státy souhlasily s principem jedné Číny a měly zrušit oficiální diplomatické vztahy s Tchaj-wanem a postupně snižovat vojenské dodávky na ostrov. Konkrétní termíny však stanoveny nebyly.

Současně je Washington spojencem Tchaj-wanu a nadále ho politicky a vojensky podporuje. USA zdůrazňují, že dodržují politiku jedné Číny, ale zároveň se odvolávají na svůj zákon o vztazích s Tchaj-wanem z roku 1979. Podle něj Bílý dům má nejenom zásobovat ostrov obrannými zbraněmi, ale také ho bránit v případě použití vojenské síly proti Tchaj-wanu ze strany Číny.

Od roku 1979 kontakty mezi Washingtonem a Tchaj-pejem probíhaly jen na neformální úrovni. Nicméně po zvolení americkým prezidentem Donalda Trumpa USA začaly mluvit o možné revizi statusu ostrova. Trump byl první prezident Spojených států od Richarda Nixona, který mluvil s hlavou Tchaj-wanu. Zároveň v březnu 2018 současný americký prezident podepsal zákon, který dovoluje obnovení oficiálních kontaktů mezi úřady USA a administrativou Tchaj-wanu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/5gNC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína zrychlí výstavbu sítě 5G   
Pridal tk Středa 10 červenec 2019 - 00:05:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
9. července na slavnostním zahájení 18. Čínského internetového shromáždění v Pekingu mnoho osobností z tohoto kruhu prohlásilo, že Čína urychlí výstavbu sítě 5G, bude podporovat propojení internetu, velkých dat a umělé inteligence s reálnou ekonomikou a na základě komerčního využití 5G bude rozvíjet nové způsoby využití v oblasti spotřeby a průmyslu.

Letos je 50. výročí vzniku internetu, a také 25. výročí připojení Číny k internetu. Zástupce generálního tajemníka Čínského státního výboru pro reformy a otevírání se světu Ren Zhiwu (Žen Č´-wu) téhož dne v Pekingu řekl, že Čína se oficiálně připojila k internetu v roce 1994 a v současnosti má internetové kabely o délce přes 43 milionů km, více než 800 milionů uživatelů internetu, je kabely spojena s více než 50 zeměmi a oblastmi a už založila novou generaci systému informační infrastruktury.

Ren Zhiwu poukázal na to, že internet se stal ukázkovou oblastí, která prezentuje konkurenční výhody do budoucna a hraje klíčovou roli při vytváření nových technologií, zakládání nového průmyslu a budování moderního ekonomického systému.

Rok 2019 je klíčové období pro všestranný rychlý rozvoj průmyslu 5G, akademik z Čínské technologické akademie Wu Heshuan (Wu Che-šuan) řekl, že komerční využití 5G představuje období hlubšího rozvoje zákaznického internetu a začátek průmyslového internetu. Čína bude rozvíjet nové využití a nové prostředí v oblasti spotřeby a průmyslu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVývoz Německa v květnu vzrostl o 4,5%, je vyšší než předpoklad   
Pridal tk Středa 10 červenec 2019 - 00:03:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovějších výsledků německé statistické správy, v květnu letošního roku činil vývozní objem Německa 113,9 miliard eur, což je meziroční zvýšení o 4,5%; dovozní objem dosáhl 93,4 miliard eur, meziročně vzrostl o 4,9%.

Hodnota výrobků, které v květnu Německo vyvezlo do členských zemí EU, byla 66,1 miliard eur, meziročně se zvýšila o 0,6%, dovozní objem byl 54,2 miliard eur, vzrostl o 4,7% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku; hodnota výrobků vyvážených do Eurozóny byla 42,3 miliard eur, meziročně se zvýšila o 3,8%, dovozní hodnota činila 35,8 miliard eur, meziročně se zvýšila o 8,7%; hodnota výrobků vyvážených do zemí mimo EU dosáhla 47,9 miliard eur, meziročně vzrostla o 10,4%, a vývozní hodnota činila 39,2 miliard eur, meziročně vzrostla o 5,1%.

Šéf německého úřadu pro zahraniční obchod a investici Jürgen Friedrich uvedl, že ačkoli je současný stav globálního hospodářství nejistý, růst německého vývozu v květnu ukazuje popularitu značky „Vyrobeno v Německu", a to na celém světě. Navíc vysoce kvalitní výrobky a inovační technologie německých podniků jsou hlavní příčinou dosažení předního místa na mezinárodním trhu, a to také posílí konkurenceschopnost Německa jako investiční destinace.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2118 sec,0.0695 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,798kB