Pátek 12 červenec 2019
Snaha o záchranu vlády je marná, prezident Miloš Zeman neuhne   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 04:49:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Snaha o záchranu vlády je marná, prezident Miloš Zeman neuhne, jenže ve stejné situaci je už i ČSSD! Andrej Babiš vyklidil pole, válka se odehrává už jenom mezi Pražským hradem a Lidovým domem! Miloš Zeman znovu zopakoval, že nevidí důvod, proč by měl odvolávat ministra, který ve svém resortu odhalil korupci! Ve chvíli, kdy prezident odmítne návrh premiéra na odvolání ministra, by měla přijít kompetenční žaloba premiéra na prezidenta, ale k tomu se Andrej Babiš neodhodlá, protože není sebevrah!

Před několika hodinami skončila ostře sledovaná schůzka premiéra ČR Andreje Babiše s prezidentem Milošem Zemanem a výsledkem schůzky je nula. Andrej Babiš nevyjednal vůbec nic, naopak Miloš Zeman zářil úsměvy a se založenýma rukama vysvětloval premiérovi, že ve slušných zemích se ministři, kteří odhalí korupci ve svých resortech, odměňují a chválí, nikoliv odvolávají a dehonestují. A protože Miloš Zeman chce, aby se Česká republika řadila ke slušným zemím se slušnou demokracií, nevidí důvod pro odvolání současného ministra kultury za ČSSD Antonína Staňka, ministr má stále prezidentovu důvěru a jaké problémy prý mají v Lidovém domě, to si musí vyřešit sami mezi sebou a neobtěžovat tím prezidenta a chod státu.

Naše redakce získala útržkovitý přepis některých pasáží rozhovoru z velmi důvěryhodných zdrojů z okolí Pražského hradu a jsme rádi, že tyto informace se dostávají ven k občanům, protože se ukazuje, že přestože Miloš Zeman hraje svoji mocenskou hru, využívá k tomu nevynucené poziční chyby politických soupeřů, tedy používá stejné techniky jako judisté. Síla soupeře se přesměruje tak, aby se soupeř porazil sám. A přesně k tomu došlo v ČSSD, kdy socialisté kvůli Antonínu Staňkovi jsou kvůli příkazům z Aspen Institute Central Europe pod vedením Zdeňka Bakaly na cestě pryč z vlády a dost možná i z poslanecké sněmovny po předčasných volbách.

Prezident zopakoval premiérovi, že ČSSD chce odvolat ministra, který by měl dostat spíš pochvalu, když odhalil korupci svých podřízených. Ve slušných zemích se to prý tak dělá…

Místopředseda ČSSD Ondřej Veselý už uvedl, že Andrej Babiš vyklidil pole, protože u prezidenta Miloše Zemana nedojednal vůbec a naprosto nic, situace se neposunula ani o milimetr a zítřejší schůzka Jana Hamáčka a Antonína Staňka u prezidenta už prý nepřinese nic nového, naopak se očekává, že prezident Miloš Zeman bude vyučovat a bude kárat Jana Hamáčka za to, jak vede ČSSD od desíti k pěti, protože se snaží odvolat ministra, který je nejoblíbenějším ministrem za ČSSD a dokonce ve svém resortu odhalil nebojácně korupci v Národní galerii Praha. Prezident tak bude chtít Janu Hamáčkovi zopakovat, že ve slušných zemích se ministři za odhalení korupce ve svých resortech neodvolávají, ale naopak oceňují, chválí a odměňují. Prezident se tak pokusí Janu Hamáčkovi domluvit, aby ČSSD přestala blbnout a hrát “Zagorku” a začala se chovat jako důvěryhodná a seriozní strana.

Vedení ČSSD už dopředu tuší, že páteční schůzka bude u Miloše Zemana spíš učitelskou přednáškou a Jan Hamáček už dopředu tuší, že prezident Miloš Zeman si ho bude chtít vychutnat. Jízlivá poznámka mimo záznam prý dnes zazněla i na adresu poslanců a členů předsednictva ČSSD, že prý je podivné, že když v ČR vrcholí ústavní krize, členové předsednictva ČSSD prý odmítají přerušit drahé a nákladné zahraniční dovolené.

Prezident Miloš Zeman se rekreuje na Vysočině a on kvůli ČSSD svoji ceněnou a oblíbenou dovolenou přerušil, zatímco členové předsednictva ČSSD takový krok odmítli, žádné dovolené přerušit nechtějí, a proto Jan Hamáček může předsednictvo strany k nastalé situaci svolat až příští týden. Kdyby se prý místo Tahiti, Karibiku a dalších luxusních destinací rekreovali na Lipně nebo na Sázavě, měli by to lepší, hezčí, levnější, více odpovídající voličům ČSSD a především by je přerušení dovolené nestálo takový majlant a mohli by situaci řešit už před týdnem.

Současné pravomoci prezidenta napsali do ústavy lidé z okolí ČSSD v roce 1992 a udělali z toho guláš s názvem “Lex Havel”

Podle prezidenta Miloš Zemana prý není Michal Šmarda ideálním kandidátem, což samozřejmě rozčílilo ČSSD ještě více, protože podle Ústavy prezident v podstatě nemá právo posuzovat kandidáty, i když vzhledem k lajdácky napsanému znění Ústavy to nelze takto jednoznačně tvrdit. Prezident totiž má ministra odvolat na základě návrhu premiéra. Jenže, v ústavě není žádní časová lhůta, jak rychle má ministra odvolat, a navíc je tam i problém s termínem “návrh premiéra”.

Toto spojení umožňuje výklad, že prezident návrh posuzuje, protože návrh je předmětem posouzení v české jazyce. Pokud by to měl prezident z povinnosti provést, neměl by to být návrh, ale příkaz premiéra. Jenže prezidentovi nikdo příkazy dávat nemůže v ústavním pořádku, je to nejvyšší ústavní funkce. Takže se znovu dostáváme k roli a funkci prezidenta, k čemu vlastně by prezident měl být, pokud by měl být jen automatem na podpisy. Andrej Babiš i dnes uvedl, že kompetenční žalobu na prezidenta podávat nehodlá. Logicky, není přece sebevrah, protože nebude se stavět do války mezi Hradem a Lidovým domem.
Ten problém vznikl na počátku 90. let, když část ústavy o prezidentovi se dala spíš nazvat “Lex Havel”, tedy ústavní popis funkcí a pravomocí prezidenta Václava Havla. Ten byl loutkou, a proto mu nechtěli dát vůbec žádné pravomoci, takže funkce prezidenta byla definována vágně, aby se Václav Havel necítil trapně, že nemá na nic vliv.

Jenže s příchodem exekutivních prezidentů formátu Václave Klause a Miloše Zemana se začalo ukazovat, že ústavně popsané pravomoci a povinnosti prezidenta z 90. let jsou naprosto diletantské a aktivní prezident vágní popisy v ústavě bude využívat ve svůj prospěch. A byl to právě člověk s napojením na ČSSD, dnešní předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který v roce 1992 se spolupodílel na tvorbě české ústavy. Takže ČSSD by si měla stěžovat na vágní znění ústavy právě u něj a neměla by s tím obtěžovat prezidenta republiky.

ČSSD vyhrožovala, že odejde z vlády, když se do Rady ČT dostane křesťan a otec od 9 dětí. Teď vyhrožuje odchodem z vlády kvůli vlastnímu ministrovi, který odhalil korupci podřízeného

Chování ČSSD je přitom alarmující. Během několika posledních týdnů totiž Lidový dům už dvakrát vyhrožoval Andreji Babišovi, že ČSSD odejde z vlády, a tento způsob chování stále pokračuje. Vedení ČSSD pohrozilo odchodem z vlády kvůli Michalu Semínovi, kandidátovi SPD do Rady ČTK, že pokud prý poslanci za Hnutí ANO dovolí Michalu Semínovi zvolení do této rady, tak ČSSD odejde z vlády.

Michal Semín je přitom tátou 9 dětí, které má s jedinou manželkou, je to křesťan a zastánce tradiční rodiny a ti dobytkové z ČSSD ho celým svým srdcem nenávidí, jako kdyby jim provedl bůhví co zlého. Michal Semín se totiž několikrát vyjádřil k situaci v USA, že americký kongres rozhoduje na bázi “etnického” (rozuměj židovského) klíče více ve prospěch Izraele než ve prospěch USA a tímto výrokem na sebe poštval Federaci židovských obcí v ČR, která okamžitě začala řvát a hýkat jako pominutá o holokaustu (Šoa). Přinesli jsme o tom článek zde: https://aeronet.cz/news/federace-zidovskych-obci-prosadila-zakaz-kandidata-spd-do-rady-ctk-proti-jeho-kandidature-intervenovalo-dokonce-velvyslanectvi-izraele-v-praze-a-cssd-vyhrozovala-odchodem-z-vlady-proc-ten-jekot/

Jenže, u Michala Semína to vyhrožování s odchodem z vlády neskončilo. Stejný útok se snesl na vlastního člena ČSSD, na ministra kultury Antonína Staňka za to, že v dubnu odvolal Jiřího Fajta z funkce ředitele Národní galerie Praha. Ten je prominentní postavou pražské kulturní fronty a odkazu Václava Havla. Jeho odvoláním tak na sebe Antonín Staněk přivolal řev Pražské kavárny, České televize a nakonec zasáhla ČSSD, která se rozhodla, že Antonína Staňka odvolá z funkce. Jan Hamáček je totiž členem Aspen Institute Central Eurrope pod křídly Zdeňka Bakaly, který financuje kromě Aspenu i provoz Knihovny Václava Havla v Praze. Takže odvoláním Jiřího Fajta na sebe Antonín Staněk přivolal klatbu od Zdeňka Bakaly a Jan Hamáček jako člen Bakalova Aspenu musel poslechnout a Antonína Staňka odvolat.

Hodnoty ČSSD už nemají se slušnou demokracií nic společného. Po odchodu Bohuslava Sobotky se zdálo, že horší to už s ČSSD být nemůže. Zjevně se všichni mýlili…

Takže si to shrňme, přátelé. Táta od 9 dětí, křesťan a podporovatel tradiční rodiny je prý takový gauner a zločinec podle ČSSD, že pokud by byl zvolen do Rady ČTK, tak ČSSD by položila funkce a odešla z vlády. A ministr kultury, který v Národní galerii Praha odhalil korupci a odvolal ředitele, je pro ČSSD ten největší gauner a zločinec, kvůli kterému ČSSD složí funkce a odejde z vlády, pokud nebude vyměněn. Nechci sahat voličům ČSSD do svědomí, ale takovouto stranu s tak pokřivenými hodnotami, které ČSSD předvádí, může volit v dnešní době jen pokřivený člověk.

A protože Miloš Zeman má v této věci stejný pohled, můžeme říct, že ČSSD končí jako strana, která plive na lidi, kteří zasluhují úctu a uznání. Co jiného by mělo být oceněno, než ochrana tradiční rodiny a boj proti korupci? Sami už doufám chápete, že když někdo pokřiví lidi v politické straně až do takové míry jako předvádí ČSSD, je za tím vždycky něco zlého. Korupce, notičky cizích pánů, nátlaky neziskovčíků, uhlobaronů a dalších šmejdů. A to ještě stále nezaplatili dluh dědicům po panu Altnerovi, kterého přivedli do hrobu. To je ČSSD a její memento.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/snaha-o-zachranu-vlady-je-marna-prezident-milos-zeman-neuhne-jenze-ve-stejne-situaci-je-uz-i-cssd-andrej-babis-vyklidil-pole-valka-se-odehrava-uz-jenom-mezi-prazskym-hradem-a-lidovym-domem/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKolik miliard ročně nás stojí politické a začleňovací neziskovky? Proč je živíme?   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 04:32:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čas od času se proti tomuto cizopasnickému fenoménu na našem státním rozpočtu někdo ozve, ale je to jenom takové zakuňkání, které záhy utichne a všichni, kteří tuto zhůvěřilost schvalují z titulu svých funkcí, mlčí, přecházejí to bez nějak důraznějších komentářů a hlavně - zase to schválí. A hlavně tají, kolik rozdává a komu.

Naprosto nepochopitelně, až se sebevraženými prvky, se chová naše vláda, potažmo téměř všechna ninisterstva rozdáváním nemalých finančních prostředků různým politickým a začleňovacím neziskovkám, které (některé) mají v "popisu práce" tuto vládu pomáhat svrhnout, destabilizovat společnost a vyvolávat neklid, chaos a změnit rozložení politických sil navzdory výsledkům voleb. V podstatě si platí, živí své likvidátory. To hlava nebere, laik se diví, odborník žasne.

Neustále se "brečí", jak a kde chybí finance, v poslední době především v sociálnách službách. Ale už nikdo nepátrá po tom, do jakých černých dír se sypou z Ministerstva práce a sociálních věcí stovky milionů, miliardy až. Na potřebné občany této země to rozhodně není, naopak, tam ty peníze, rozdávané na různé projekty politických neziskovek, na různé začleňování a integraci cizích státních příslušníků a hlavně uprchlíků, chybí. Mimochodem, jak je možné, že když tady oficiálně nemáme uprchlíky, alespoň ne v nějakém úřady přiznaním množství, tak tady máme několik desítek neziskovek pro pomoc a integraci těchto uprchlíků? Kdo lže, kdo na těchto "projektech" vydělává obrovské peníze, kdo na tom cizopasí a sosá neustále peníze ze státní kasy?

Třeba taková politicko - integrační neziskovka OPU - Organizace pro pomoc uprchlíkům (rozhodně ale není jediná, takových u nás je něúrekom) hospodařila v roce 2018 s více jak 34 miliony korun. Z toho dostala nasypáno od neustále brečící Maláčové, které chybí pořád nějaké peníze na potřebné naše občany, přes 2 miliony. Kolik celkem nasypala do jiných podobných neziskovek, laik, veřejnost nezjistí, protože na stránkách MPSV se dozví vše, podrobně, o paní ministryni, o její pilnosti a nabitém programu, ale o rozpočtu ministerstva NIC.

Nejinak je to i v jiných resortech, OPU dostala od Ministerstva vnitra sice jenom desítky tisíc (75), ale dost peněz jim nasypaly krajské úřady (Jihomoravský, Plzeňský), v řádech stovkách tisíc, magistrát Prahy atd, a tihle všichni zase brečí, že nemají finance na sociální služby. Do parazitujících politických a integračních neziskovek sypou nemalé peníze v podstatě všechny resorty, ministerstva. Vláda ještě samozřejmě také.

Politickým a integračním neziskovkám sypou peníze daňových poplatníků této země různé úřady a instituce až tak, že pokud by to veřejnost věděla, asi by ty sypače stovek ticíců, mliionů až miliard, jistě nechválila. Spíš by na ně vzala ten pomyslný klacek.

Kolik se sype různým parazitujícím neziskovkám, lze zjistit jedině z jejich výročních zpráv, pokud teda nějaké zveřejní, což zase každá, vzdor platnému zákonu, nedělá. A pokud ano, tak zase v těchto zpávách tyto údaje cudně tají.

Politické a začleňovací, integrační neziskovky, které usilují o destabilizaci poměrů u nás, o svržení vlády a které jsou spolufinancovány i ze zahraničí, jsou v podstatě pátou kolonou v našem politickém systému, v našem zatím ještě suverénním státě a je právě proto nepochopitelné, že jim ještě přisypává finance naše vláda a státní úřady, instituce.

Proč je toto téma tak tabu, proč nikdo z kompetentních orgánů nerozkrývá jejich činnost, motivace, cíle? Proč se o tom všichni tak bojí mluvit, psát, veřejně analyzovat jejich činnost a dopady této jejich činnosti na náš vnitrostátní systém? Není to také tím, že nemalé množství našich politiků, poslanců, senátorů a vysokých státních úředníků je nějak zainteresováno v těchto neziskovkách?

O v podstatě také politických, oficiálně začleňovacích neziskovkách, věnujících se Romské problematice (již desítky let, s výsledkem nula), kterých je na naše poměry víc jak neuvěřitelná stovka, se dá polemizovat a psát nekonečně. Především, jak jinak, vždyť vždy jde jen o ty peníze, o jejich financování.

Vždyť tohle vše zaplatí pracující, opravdové hodnoty tvořící, daně odvádějící občan, žádný problém ...

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Zrušme přímou volbu prezidenta republiky,“ hřímá předseda ODS Fiala   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 04:25:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
· ODS prosazuje demokracii po svém
· Člen a významný funkcionář ODS nedávno nabádal k vraždě prezidenta a některých poslanců
· Nyní předseda ODS Fiala navrhuje zrušit přímou volbu prezidenta
· S čím přijde ODS zítra? Zrušíme parlamentní volby a budeme poslance losovat? V „losovačce“ mají tradiční strany praxi


Zrušit přímou volbu prezidenta se musí politickým pletichářům líbit a budou o to usilovat bez ohledu na názor občanů – voličů. Kdyby se při téměř všech prezidentských volbách nepletichařilo, tak by asi přímá volba prezidenta ani nevznikla. Kontrolního chrousta vypustil předseda ODS Fiala a snaží se rozvinout veřejnou diskuzi. Možná příští „demonstrace“ na Letné již bude proti přímé volbě prezidenta. Prezident prý nechce vyměnit ministra kultury, který poukázal na podivné finanční praktiky s veřejnými financemi v rezortu kultury. Místo, aby se celý podivný tok peněz šetřil, tak vyhodíme toho, kdo na to upozornil. Nic nového, v České republice, to je bohužel běžná praxe. A mohu o tom napsat celou další knihu.

Jaké další eso má ODS ještě v rukávu? Možná, příště to bude zrušení voleb do parlamentu. Že vlastně žádné volby nejsou třeba, že je to drahé a daňové poplatníky stojí každé volby stamiliony korun. Možná navrhnou, aby se o poslanecké posty losovalo. Nakonec v „losovačce“ mají tradiční strany praxi. Nebo se mohou poslanecké posty třeba „dražit?“ To je jedno, hlavně ať nám do toho občané nemluví…

To vše možná ještě nastane. Ušetříme veřejné finance na volby a ušetříme voliče od zklamání, „koho jsme si to vlastně zvolili“.

Již delší dobu očekávám, kdo první vypluje s návrhem zrušit přímou volbu prezidenta. Očekávala jsem, že to budou, všem dobře známe naše milé tradiční demokratické strany ODS, nebo ČSSD. Nebo někdo další? Komu vadí přímá volba prezidenta? Občanům – voličům určitě ne!

Vnímá ODS, že více než polovina senioru nedosáhne na průměrný důchod? Vnímají „demokratičtí“ politici, že 70 % pracujících občanů nedosáhne na průměrnou mzdu?! To Vám opravdu nevadí? Vám nevadí rozkradený stát, ale vadí vám přímá volba prezidenta.

Věřím, že to voliči vnímají. Věřím, že to u voleb všem těm, rádoby demokratickým stranám spočítají.

Ing. Alena Vitásková
předsedkyně IAV (Institut Aleny Vitáskové)


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLondonistán: 423 nových mešit, 500 zrušených kostelů   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 04:18:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britští multikulturalisté podporují islámský fundamentalismus. Muslimové se nepotřebují stát většinou v celé Velké Británii, stačí, když postupně islamizují nejdůležitější města. Tato změna již probíhá.

Zavádění islámského práva šaría podporují také britské osobnosti. Jeden z předních britských soudců sir James Munby uvedl, že soudy již nejsou pod přímým vlivem křesťanství a že soudy musí být multikulturní, což znamená, více islámské. Také bývalý arcibiskup z Canterbury Rowan Williams a předseda Nejvyššího soudu lord Phillips navrhli, že do anglických zákonů by měly být začleněny prvky práva šaría.

Islámské právo propagují také britské univerzity. Akademická směrnice "Externí řečníci ve vysokoškolských institucích," říká, že "ortodoxní náboženské skupiny" mohou během svých akcí oddělit muže od žen. Na Univerzitě královny Marie v Londýně (QMUL, Queen Mary University of London) byly ženy nuceny použít samostatný vchod a byly nuceny sedět v místnosti bez možnosti klást dotazy nebo se přihlásit zvednutím ruky, stejně jako v Rijádu nebo v Teheránu.

Podle Syeda Ali Raza Rizviho, prominentního šíitského klerika žijícího v "Londonistánu", jak anglické hlavní město Londýn označila novinářka Melanie Phillips, "je Londýn více islámský, než mnoho muslimských zemí dohromady." Ne, Rizvi není pravicový extremista. Nositel Nobelovy ceny za literaturu Wole Soyinka byl méně velkorysý a nazval Británii "doupětem islamistů".

Londýnský starosta Sadiq Khan po nedávném smrtícím teroristickém útoku ve Westminsteru prohlásil: "Teroristé mají londýnského multikulturalismu plné zuby." Opak je pravdou: Britští multikulturalisté podporují islámský fundamentalismus. Londonistán se svými 423 novými mešitami je postaven na smutných troskách anglického křesťanství.

Kostel Hyatt United Church koupila egyptská komunita a přestavěla jej na mešitu. Kostel svatého Petra (St Peter's Church) byl přestavěn na mešitu Madina Mosque. Mešita Brick Lane Mosque byla přestavěna z bývalého metodistického kostela. Konvertují nejen budovy, ale i lidé. Počet konvertitů k islámu se zdvojnásobil. Konvertité k islámu často přijímají radikální islám, stejně jako terorista Khalid Masood, který zaútočil ve Westminsteru.

Deník Daily Mail publikoval fotografie kostelů a mešit nacházejících se v centru Londýna jen pár metrů od sebe. V kostele St George in the East Church, do kterého se vejde 1 230 věřících, bylo na mši pouze 12 lidí. V kostele St Mary Church jich bylo 20.

Nedaleká mešita Brune Street Estate má jiný problém: je přeplněná. Její malá místnost pojme jen 100 lidí. V pátek se věřící modlí až na ulici před mešitou. S ohledem na současné trendy se křesťanství v Anglii stává přežitkem, náboženstvím budoucnosti bude islám.

V Birminghamu, druhém největším britském městě, kde žije a plánuje své útoky mnoho džihádistů, dominuje nebi islámský minaret. Existují petice požadující umožnit britským mešitám svolávat věřící muslimy k modlitbě pomocí reproduktorů třikrát denně.

Odhaduje se, že v roce 2020 se bude účastnit modliteb nejméně 683 000 muslimů, zatímco počet křesťanů navštěvujících kostely klesne na 679 000. "Kulturní charakter anglických měst se naprosto změnil. Homogenní státní křesťanské náboženství je už dávno na ústupu," uvedl Ceri Peach z Oxfordské univerzity. Zatímco téměř polovina britských muslimů je ve věku do 25 let, čtvrtina křesťanů je starší 65 let. "Za dalších 20 let zde bude více aktivních muslimů, než křesťanů navštěvujících kostely," řekl Keith Porteous Wood, ředitel organizace National Secular Society.

Od roku 2001 bylo 500 londýnských kostelů všech denominací přestavěno na soukromé domy. Během stejného období se prudce zvýšil počet britských mešit. Od roku 2012 do roku 2014 klesl počet Angličanů považujících se za anglikány z 21 na 17 %, což je pokles o 1,7 miliónu lidí, zatímco počet muslimů podle průzkumu provedeného respektovaným výzkumným ústavem NatCen Social Research Institut vzrostl téměř o milion. Počet lidí navštěvujících kostely klesá velkou rychlostí a během jedné generace, jich bude třikrát méně než muslimů, kteří pravidelně chodí do mešity každý pátek.

Demograficky získává Británie v místech, jako jsou Birmingham, Bradford, Derby, Dewsbury, Leeds, Leicester, Liverpool, Luton, Manchester, Sheffield, Waltham Forest a Tower Hamlets stále více islámskou tvář. V roce 2015 byl v Anglii proveden průzkum nejvíce používaných jmen a zjistilo se, že nejvíce používaným jménem je jméno Mohammed a jeho další varianty Mohamed a Mohammad.

Nejdůležitější města mají obrovské muslimské populace: Manchester (15,8 %), Birmingham (21,8 %) a Bradford (24,7 %). V Birminghamu policie právě rozbila teroristickou buňku. V Birminghamu se již více dětí narodí v muslimských rodinách než v křesťanských. V Bradfordu a Leicesteru již muslimové tvoří polovinu dětí. Muslimové se nepotřebují stát většinou v celé Velké Británii, stačí, když postupně islamizují nejdůležitější města. Tato změna již probíhá. "Londonistán" není noční můrou muslimské většiny, jedná se o kulturně demografický a náboženský hybrid, v němž je křesťanství na ústupu a islám na vzestupu.

Podle Innese Bowena píšícího pro deník The Spectator dnes v Británii následují modernistický výklad islámu pouze dvě z 1700 mešit, ve srovnání s 56 % mešit ve Spojených státech. Wahhábisté ovládají ve Velké Británii 6 % mešit, fundamentalistická sekta Deobandi jich ovládá až 45 %. Podle průzkumu agentury Knowledge Center se třetina britských muslimů necítí být "součástí britské kultury".

V Londýně je také mnoho soudů šaría. Oficiálně je jich tam sto. Vznik tohoto paralelního soudního systému byl umožněn přijetím zákona British Arbitration Act a systému Alternative Dispute Resolution (Alternativního řešení sporů). Tyto nové soudy jsou založeny na odmítnutí nedotknutelnosti lidských práv: svobody a rovnosti, které jsou základem anglického zvykového práva.

Zavádění islámského práva šaría podporují také britské osobnosti. Jeden z předních britských soudců sir James Munby uvedl, že soudy již nejsou pod přímým vlivem křesťanství a že soudy musí být multikulturní, což znamená, více islámské. Také bývalý arcibiskup z Canterbury Rowan Williams a předseda Nejvyššího soudu lord Phillips navrhli, že do anglických zákonů by měly být začleněny prvky práva šaría. Britský kulturní establishment před požadavky islámských fundamentalistů rychle kapituloval.

Islámské právo propagují také britské univerzity. Akademická směrnice "Externí řečníci ve vysokoškolských institucích" publikovaná organizací 'Universities UK' říká, že "ortodoxní náboženské skupiny" mohou během svých akcí oddělit muže od žen. Na Univerzitě královny Marie v Londýně (QMUL, Queen Mary University of London) byly ženy nuceny použít samostatný vchod a byly nuceny sedět v místnosti bez možnosti klást dotazy nebo se přihlásit zvednutím ruky, stejně jako v Rijádu nebo v Teheránu. Islámská společnost při Londýnské škole ekonomie a politických věd pořádala slavnostní večer, na kterém byli muži a ženy od sebe odděleni sedmi metrovou oponou.

Šéf rozvědky MI6 sir John Sawers po útoku na francouzský satirický časopis Charlie Hebdo doporučil při diskusi o islámu autocenzuru a "určitou zdrženlivost". Britský velvyslanec v Saúdské Arábii Simon Collis konvertoval k islámu a absolvoval hadždž - pouť do Mekky. Muslimové jej nyní zdraví čestným titulem hadži, který je vyhrazen muslimovi, který pouť do Mekky absolvuje.

Kam to bude směřovat dál?

Giulio Meotti

Giulio Meotti je kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel.

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/14525/london-mesity-kostely
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA je to venku: Za vysokou krimimnalitou v Paříži stojí imigranté   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 04:07:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nová bezpečnostní ředitelka Okolí Pařížské aglomerace Valerie Martineauová to řekla natvrdo: Podíl stíhaných cizinců jasně stoupá, a zejména, pokud jde o každodenní drobnou kriminalitu jako jsou krádeže, jedná se hlavně o ilegálně pobývající osoby ve Francii.

Martineauová nechce situaci nadále jen lakovat, ale jejím cílem je dosáhnout významných výsledků. Hlavní město za katastrofální stav rovněž už obvinilo Francozský stát.

Zdroj: https://www.lesalonbeige.fr/forte-hausse-de-la-delinquance-a-paris-les-etrangers-mis-en-cause/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Chová se jako utržená ze řetězu.“ Okamura chce zrušit poplatky pro ČT a zuří kvůli tajným výplatám redaktorů   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 04:03:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při projednávání výroční zprávy o činnosti ČT i nadále dochází k horké diskusi o jejím financování. Předseda SPD Tomio Okamura navrhl zrušení měsíčních koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní televizi. Také se dotkl otázky skrytých platů moderátorů a redaktorů ČT.

Sněmovna dnes opět nestihla projednat výroční zprávy činnosti a hospodaření České televize za roky 2016 a 2017, které měla pevně zařazeny na dnešní den. Dnes poslanci debatovali pouze o zprávě o činnosti ČT za rok 2016 a posléze rozšířili debatu i na zprávu o hospodaření ČT v roce 2017.

Hlavní kritiky se ujal Tomio Okamura, který obvinil ČT, že se chová jako utržená ze řetězu. Podle předsedy SPD veřejnoprávní televize „netransparentně, špatně hospodaří a má nevyvážené zpravodajství“ a může za to její ředitel Petr Dvořák spolu s Radou ČT.

„Měla by být financována ze státního rozpočtu,“ dodal.

Pak se pustil do výplat zaměstnanců. Prohlásil, že jen za jejich stravování utratí televize ročně 65 milionů korun a také vytkl, že nejsou zveřejněné.

„Oni odmítají říci na opakované dotazy, kolik vlastně mají. Zatím se mluví o tom, že je to v řádu milionu korun ročně,“ řekl dnes ve Sněmovně Okamura.

Poslankyně za ODS Miroslava Němcová oponovala předsedovi SPD a uvedla, že podle jejích informací jsou platy moderátorů výrazně nižší než v komerčních televizích a nelze je zveřejňovat kvůli ochraně osobních údajů.

Zprávy o veřejnoprávních médiích začala Sněmovna projednávat koncem ledna. Výroční zprávy předkládají poslancům všechny veřejnoprávní instituce, tedy Česká televize, Český rozhlas a Česká tisková kancelář.

Ve Sněmovně nyní čeká na projednání čtveřice zpráv o činnosti a o hospodaření ČT za roky 2016 a 2017 a také zpráva o činnosti ČT za rok 2018, která dorazila do dolní komory koncem letošního března. Odkládané projednávání zpráv je sledované kvůli tomu, že jejich dvojí neschválení by mohlo vést k odvolání Rady ČT.

Zdroj: https://sptnkne.ws/6b95

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský velvyslanec ve Spojených státech oznámil své odstoupení   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 03:51:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský velvyslanec ve Spojených státech Kim Darroch dne 10. července poslal dopis britskému ministerstvu zahraničí a oznámil svou rezignaci. Stalo se tak v souvislosti s únikem jeho tajných depeší ohledně amerického prezidenta Trumpa, což vyvolalo různé spekulace. Darroch se nyní domnívá, že už není vhodné, aby působil jako velvyslanec.

Britská premiérka Teresa Mayová se vyjádřila v tom smyslu, že je Darrochova rezignace velmi politováníhodná. Uvedla, že vláda potřebuje úředníky, aby poskytovali komplexní a upřímné rady a Spojené království je vděčné za služby Darrocha.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlovenská prezidentka Zuzana Čaputová se setkala s Wang Yi   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 03:49:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 10. července místního času se slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v Bratislavě setkala s členem Státní rady Číny, čínským ministrem zahraničí Wang Yi (Wang I).

Čaputová požádala Wang Yi, aby vzkázal její srdečné pozdravy prezidentu Xi Jinpingovi (Si Ťin-pching). Řekla, že člen Státní rady Číny a ministr zahraničí Wang Yi byl prvním zahraničním hostem, s kterým se oficiálně setkala poté, co převzala funkci, což odráží fakt, že slovenská strana věnuje velkou pozornost rozvoji čínsko-slovenských vztahů. Slovensko vyjadřuje obdiv nad obrovskými rozvojovými úspěchy Číny, pevně dodržuje zásadu jedné Číny a respektuje suverenitu Číny. Letos si připomínáme 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi, slovenská strana je ochotna prohloubit pragmatickou spolupráci v různých oblastech na základě vzájemného respektu a rovného zacházení, vítá Čínu, aby rozšířila investice na Slovensku. Slovenská strana vysoce oceňuje příspěvky Číny k ochraně životního prostředí a ke snížení emisí a je ochotna spolupracovat s Čínou při řešení globálních problémů, jako je změna klimatu.

Wang Yi předal upřímné pozdravy prezidenta Xi Jinpinga pro paní prezidentku Čaputovou. Wang Yi řekl, že tentokrát přijel na Slovensko s cílem získat přátelství, budovat důvěru a usilovat o spolupráci. Čínsko-slovenské vztahy stojí před významnou historickou příležitostí, propojit minulost a budoucnost. Čína je ochotna spolupracovat se slovenskou stranou v tom, abychom pochopili správný směr vývoje vztahů mezi Čínou a Slovenskem, posílili výměny na vysoké úrovni mezi oběma zeměmi, upevnili politickou vzájemnou důvěru a vzájemně se respektovali a starali se o své hlavní zájmy. Čína vítá Slovensko a přeje si, aby se aktivně účastnilo spolupráce v rámci společného budování Pásma a Stezky a spolupráce mezi Čínou a středoevropskými a východoevropskými zeměmi, Čína je ochotna sdělit příležitosti v rámci otevírání se světu. Čínská strana přikládá význam jedinečné úloze slovenské strany v EU a je ochotna posílit komunikaci a dialog se slovenskou stranou, podporovat zdravý rozvoj vztahů mezi Čínou a EU a chce spolupracovat na podpoře multipolarizace světa, demokratizaci mezinárodních vztahů a hodlá podporovat otevřenější, inkluzivnější globalizaci, která bude více přínosná pro celý svět.

Téhož dne Wang Yi také jednal se svým slovenským protějškem Miroslavem Lajčákem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTiskový mluvčí ruského prezidenta: Na diskuzi o obnovení letů mezi Ruskem a Gruzií je příliš brzy   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 03:46:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov 10. července řekl, že v současné době je příliš brzy na diskuzi o obnovení civilních letů mezi Ruskem a Gruzií.

Peskov uvedl, že pozastavení civilních letů mezi Ruskem a Gruzií je nutné opatření. Současná protiruská nálada v gruzínské společnosti představuje velké riziko pro ruské turisty, pokud by se ve velkém množství rozhodli cestovat do Gruzie. Ruská strana bude i nadále věnovat pozornost situaci v Gruzii, a pokud se objeví náznaky, že situace na místě se dostává zpět do normálu, Rusko záležitost posoudí a rozhodne. V současné době je ale příliš brzy na diskuzi na toto téma.

Člen ruské Státní dumy Sergej Gavrilov se 20. června při účasti na akci gruzínského parlamentu sešel s předsedou gruzínského parlamentu, což vyvolalo protest gruzínské opoziční strany a místních obyvatel. Ruský prezident Vladimir Putin vydal 21. června rozkaz, kterým od 8. července zakázal civilní lety ruských leteckých společností do Gruzie. Ruské ministerstvo dopravy 22. června oznámilo, že od 8. července bude dočasně zakázán vstup civilních letadel gruzínských leteckých společností do Ruska.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVěřte pevně tomu, že dvě letadla zbořila tři budovy   
Pridal tk Pátek 12 červenec 2019 - 03:44:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Žádná vláda – kromě americké – by nenašla odvahu k tomu, aby svým spoluobčanům vyprávěla, jak v New Yorku 11. září 2001 vlétla dvě letadla do dvou budov – ale spadly budovy tři, napsal na svém webu náměstek ministra financí v někdejší Reaganově vládě P.C. Roberts, jinak známý též coby otec známé americké ekonomické politiky reaganomics, jež na začátku devadesátých let minulého století vedla k dočasnému ukončení Studené války. Ale vláda americká si to klidně dovolit mohla a vesele v tom pokračuje i dnes, pokračoval Roberts, protože ve světě není lehkověrnějších, důvěřivějších a naivnějších lidí (more gullible people), než jsou právě Američané, věřící absolutně všemu, co jim vláda nakuká.

Tolik tedy Roberts, a já, přestože už 11 letý překladatel jeho článků a jaksi už z toho titulu jeho fanda, nejsem s to s posledními Robertsovými slovy souhlasit. Protože není pravda, že lehkověrní, důvěřiví a naivní jsou jenom Američané a že tedy jedině jim je možno vyprávět o dvou letadlech narazivších do dvou budov tak prudce, že k zemi šly budovy tři. Tak třeba u nás věří tomuto úkazu celý tzv. demoblok (ODS, TOP 09, Starostové, Piráti a lidovci) a věří tomu samozřejmě i voliči, členové a předsedové těchto stran – a to: Fiala za ODS, Pospíšil za TOP 09, Rakušan za Starosty, Bartoš za Piráty a Výborný za lidovce. Ale nevěří tomu všichni jen proto, že jsou stejně „gullible“ jako Američané, ale někteří i proto, že se jim zdá, že jim nic jiného ani nezbývá. Protože představte si, co by se stalo, kdyby tomu nevěřili, resp. kdyby tomu věřit přestali. Po 11. září přece Západ vyhlásil válku světovému terorizmu, šlo se na Afghánistán, pak na Irák, na Libyi, na Sýrii, na Jemen, na Ukrajině se spískal proamerický puč, z Ruska se vykouzlil netvor a z Putina nový Hitler – no a všechno to, celý tenhle bolestný a krvavý západní marš proti zbytku světa, vychází přece podstatně i z 11. září 2001. Takže nevíra v 11. září 2001 znamená zpochybnění všech zde vyjmenovaných následných událostí – a hlavně: zpochybnění současné západní politiky i jejího étosu, pokud zde nějaký vůbec kdy byl. Nu a pokud jste do téhle politiky vložili svůj život a kariéru, co uděláte, když se podíváte zpátky a spatříte, že jste žili ve lži?

Buďto si to přiznáte, jak si to už pár lidí skutečně i přiznalo (Tony Blair, generálové Wesley Clark a Colin Powell, Henry Kissinger), anebo před fakty zavřete oči a zacpete si uši a jedete dál v tom, co vám až doposud ve všech ohledech vynášelo a vynáší.

Ale protože je to falešné a vychází to víc z vašeho sobeckého kalkulu než z vašeho vniřního přesvědčení, působíte už od pohledu nevěrohodně, vaše argumenty zní nepřesvěčivě, lidé vás mají stále méně rádi a stále méně a vzácněji vás též volí. A na rozdíl od vás se stále víc a hlasitěji baví představou, jak dvě letadla zbourala v New Yorku tři budovy.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2846 sec,0.1025 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,883kB