Sobota 27 červenec 2019
Vyjádření mluvčího Velvyslanectví ČLR v ČR k protičínskému chování magistrátu a primátora hlavního města Prahy   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 05:35:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před několika dny vyjádřil mluvčí Ministerstva zahraničí ČLR zásadní postoj čínské strany týkající se protičínského chování magistrátu a primátora hlavního města Prahy. Každá země považuje zachování své suverenity a územní celistvosti za svůj klíčový zájem. Na světě existuje pouze jedna Čína a Tchaj-wan je její nedílnou součástí. Fakt, že Tchaj-wan nikdy nebyl samostatným státem, se nikdy nezměnil a ani nemůže být změněn. Dodržování zásady jedné Číny je normou pro mezinárodní vztahy a též všeobecným konsensem mezinárodního společenství, včetně České republiky.

Magistrát a primátor hlavního města Prahy ignorovali opakovaná upomínání a vyjednávání čínské strany a opakovaně poškozovali klíčové zájmy Číny týkající se Tchaj-wanu či Tibetu. Vážně tak poškodili cítění čínského lidu a narušili dobrou atmosféru bilaterálních vztahů, zejména pak regionální výměnu a spolupráci. Čínská strana se vyhrazuje proti takovému chování.

Česká vláda se zavázala k důslednému dodržování politiky jedné Číny a je odhodlána rozvíjet strategické partnerství mezi Čínou a Českou republikou, čehož si vážíme. Rychlý rozvoj čínsko-českých vztahů je ve společném zájmu obou stran. Jako příklad lze uvést turismus, neboť Čína se pro Českou republiku stala v tomto ohledu jednou z hlavních zdrojových zemí turistů. Mezi Čínou a Českou republikou byly zprovozněny čtyři přímé letecké linky,

i díky tomu v loňském roce činil počet návštěv Číňanů v ČR více než 620 000, což představuje nárůst 26,5% v porovnání s předchozím rokem. Ostatně i tady existuje ještě velký potenciál.

Čína je však také významným vývozním trhem pro české firmy a výrobky, nejen pro velké společnosti jako jsou Škoda či Home Credit, ale také pro specificky české produkty, jakými jsou klavíry značky Petrof, kosmetika Dermacol, lékařská lůžka Linet, mléčné výrobky Madeta či cereální produkty Emco. Druhý ročník Čínského mezinárodního veletrhu dovozu bude dále podporovat český vývoz do Číny a pevně veříme, že přinese ještě větší praktické výhody lidem obou zemí.

Apelujeme na pražský magistrát a jednotlivé politiky, aby zavčas změnili svůj postoj, aby jednali ve prospěch společných zájmů obou národů a podpořili přátelskou spolupráci mezi Čínou a Českou republikou, a nečinili opak.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBakalova média se propadla do největší ztráty za poslední roky   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 05:22:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aktuálně.cz, Atlas.cz, Žena.cz nebo Centrum.cz, Respekt, Ekonom, Marketing & Media a Obchodní věstník.

Podle účetní závěrky za minulý rok se společnost Economia a.s. kontroverzního podnikatele Zdeňka Bakaly propadla do ztráty přes 39 milionů korun. Společnosti navíc klesl obrat z 863 milionů v roce 2017 na 810 milionů v roce 2018.

Stagnace v posledních letech

Economia v posledních letech ekonomicky stagnuje, když se opakovaně střídaly ziskové a ztrátové roky. Vždy to však bylo v řádu jednotek milionů korun. Nyní poprvé je ztráta dvouciferná. A to přes drastické šetření nákladů a propuštění personálu v posledních letech. Média spadající pod firmu (Hospodářské noviny, servery Aktuálně.cz atd.) totiž ztrácejí čím dále tím více originální a samostatný pohled na dění u nás i ve světě, kterými zaujaly ještě před několika lety. Zařadila se svými názory do mainstreamu a jsou pro čtenáře a diváky snadno zaměnitelná s tituly jiných mediálních domů.

Neflexibilní konglomerát médií

Skupina médií spadající pod Economii se stala již nepřehlednou. Jednotlivá média si interně konkurují a oslabují tak možné synergie skupiny. Economia je vydavatelem deníku Hospodářské noviny a týdeníků Respekt, Ekonom, Marketing & Media a Obchodní věstník. Dále vydává tyto odborné tituly: Business Spotlight, Logistika, Moderní řízení a Právní rádce. V roce 2013 převzala společnost Centrum Holdings, s.r.o., která vlastní například portály Aktuálně.cz, Atlas.cz, Žena.cz nebo Centrum.cz. Internetová divize vydavatelství Economia zajišťuje provoz více než dvou desítek zpravodajských a odborných webů spojených v projektu iHNed.cz.

Rudolf Hruboň

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/2628-bakalova-media-se-propadla-do-nejvetsi-ztraty-za-posledni-roky
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVětšina národa se senátorům jenom směje…   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 05:17:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Volali z Moskvy a smrtelně vážně chtěli pro portál Sputnik odpovědi týkající se ústavní žaloby na prezidenta… Rozesmál jsem se a sdělil Moskvě, že takovou pitomost, kterou napsal známý šílenec senátor Láska odmítám číst, protože je to naprosto směšný paskvil… který rozhodně nemůže prezidenta republiky ohrozit.

Aby bylo jasno. Jak znám tyto ústavní soudce, havlisty, liberály a sorosovce, jsem si samozřejmě jistý, že už teď mají vypilované formulace, jak by Miloše Zemana, přítele Vladimíra Putina, Viktora Orbána či Si Ťin-pchinga, sejmuli. A bývalý spolupracovník prezidenta Pavel Rychetský by byl nejagresivnějším. Zcela stoprocentně by žalobě vyhověli, i když je to ideologický blábol. Či právě proto.

Jenže bohudík, ústavní úprava prezidenta voleného přímo lidem, znesnadnila možnost podání ústavní žaloby proti prezidentovi. Nestačí už jen 3/5 přítomných senátorů. Teď jich bylo 47. To je brnkačka. Ale ve Sněmovně jich musí být 3/5 všech poslanců, čili 120. Tak to naše zběsilá opozice nedá.

Takže to je jasné.

Co ovšem je směšné je fakt, že senátoři hlasování učinily tajným a má být odtajněno až za 30 let.

No prostě megalomani žijící ve virtuální představě, jak jsou důležití.

Nejsou. Jsou to šašci, kteří jsou voleni díky chorobným politickým představám extrémních protizemanovských a protibabišovských voličů, odpovídající voličům pravice, Pirátů a možná i ČSSD. Prostě ty známe 5% tovky…

Nejsou ničím. Můžeme se jim smát.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBojová vozidla pěchoty a generál Opata   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 05:12:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno jsem zachytil na internetu videa, kde byly rozhovory s náčelníkem Generálního štábu, generálem Opatou. Po pravdě řečeno mne udivila vlna kritických komentářů. Generál se vyjadřoval k otázkám vyzbrojování a bojeschopnosti armády věcně správně, nicméně bylo vidět, že není školený řečník, nebo politický komediant. Mluvil proto na rovinu a srozumitelně. Z tohoto hlediska bych jen připomenul otázku výběrového řízení na bojová vozidla pěchoty (BVP) k niž se vyjadřoval.

Faktem je, že BVP-2 zavedená ve výzbroji 7. mechanizované brigády (velitelství v Přáslavicích) a vyráběná v sovětské licenci na přelomu osmdesátých a devadesátých let, jsou fyzicky opotřebovaná a morálně zastaralá. Uvedená brigáda tvoří nejsilnější bojové uskupení naší armády a hlavní obrannou bojovou sílu. O fyzickém opotřebení BVP-2 není třeba diskutovat, protože některá jsou ve službě déle, než třicet let. Morální zastarávání je dáno faktem, že za třicet let se dostaly do používání nové technologie a z nich vycházející zbraňové systémy, jejich skupiny a díly. Od zavedení do výzbroje se žádná modernizace nekonala. Přitom modernizace zbraňového systému, kterým je rovněž BVP se má provádět zhruba každých deset let.

Zavedená BVP-2 mají především slabou balistickou ochranu ve srovnání se současnými typy a jsou konstruována pro vojáky s výškou postavy kolem 165 cm. Vnitřní prostor je podélně dělený na dvě části palivovou nádrží, což znemožňuje spolupráci obou týmů družstva, které sedí zády k sobě. Složitější je proto rovněž nasedání, sesedání a evakuace, přičemž navíc chybí sklopná rampa a družstvo je rozdělené. Nevyhovuje řada dalších komponentů. Vozidla lze modernizovat, ale ani v takovém případě by nedosáhla zcela bojové hodnoty současných typů. Nicméně modernizovaná BVP-2 by mohla posloužit jako výzbroj aktivních záloh a jednotek zajišťujících vnitřní bezpečnost a ostrahu hranic státu.

V rámci přezbrojování armády, které bylo dlouho odkládané je proto vhodné nakoupit nová BVP. Jestliže neexistuje nabídka modernějšího typu od domácího výrobce, nezbývá, než sáhnout po zahraniční produkci s podílem domácí výroby. V nedávné době jsme mohli vidět veškeré produkty zahraničních výrobců. Jedná se především o ASCOD (General Dynamics-GDELS), CV90 (BAE Systems), Lynx (Rheinmetall) a Puma (PSM). Armádní specialisté požadují především osm míst pro přepravované vojáky a osádkovou věž. To splňují ASCOD, CV90 a Lynx.

Puma uveze pouze šestičlenné družstvo a má pouze bezosádkovou věž a podle dosažitelných informací je výrazně dražší, než konkurenční typy. Tlak na její udržení v soutěži a případné prosazení přes požadavky vojáků cestou společnosti GLOMEX má jasně politický charakter a je součástí snahy o germanizaci naší armády v rámci projektu takzvané evropské armády (PESCO). Proto je třeba vnímat i výběrové řízení na BVP v mezinárodních souvislostech a z hlediska ohrožení naší republiky germanizací, další kolonizací a možností zatažení do agrese proti Rusku. První kroky k tomu udělal ministr obrany Stropnický za Babišovo ANO dohodou s německou ministryní obrany Leyenovou (aktuálně nejvyšší eurokomisařka) o podřízení naší 7. brigády rychlého nasazení (Žatec) německému Bundeswehru a druhý opět Stropnický, který podepsal přistoupení naší republiky k PESCO. Evropská armáda je od padesátých let minulého století projektem k vytvoření německé vojenské dominance v Evropě a získání jaderných zbraní s cílem revanše za druhou světovou válku.

Existují dvě sporné oblasti, a to počet přepravovaných vojáků družstva a osádková, nebo bezosádková věž. V obou případech je odpověď vcelku jednoznačná. Šestičlenné družstvo nemá při srovnatelném výcviku a vybavení stejná bojovou hodnotu jako osmičlenné. Americká armáda jako hlavní člen NATO deklarovala jak z hlediska pozemních sil (Army), tak námořní pěchoty (Marines) pro současnost a dohlednou budoucnost osmičlenné družstvo plus velitel. Šestičlenná mechanizovaná družstva má pouze německá armáda – Bundeswehr. Osádková věž může ve všech případech nahradit bezosádkovou, naopak to neplatí. Rovněž není pravda, že bezosádková věž je bezpečnější. Stačí se podívat na reálné ohrožení BVP na bojišti, což všemožní samozvaní odborníci v ČT, ani na Seznamu nevědí. Většina z armád NATO má ve výzbroji vozidla s osádkovou věží. Výjimkou je Německo. Požadavky výběrového řízení proto byly ze strany specialistů resortu obrany stanoveny správně s ohledem na to, že hlavní je zájem vojáků-uživatelů, nikoli výrobců nabízené techniky.

Přesto dochází k mediálním útokům, především na Seznamu, kde se zveřejňují v podstatě jednostranné články, které mají zpochybnit kvalifikaci armádního výběrového týmu a vnutit čtenářům představu, že nejvhodnější vozidlo je Puma, která je výrazně nejdražší, a zároveň nesplňuje požadavek osmi přepravovaných vojáků, stejně jako osádkové věže. Nicméně i společnost GLOMEX, která zastupuje zájmy PSM a Německa z hlediska vlivu na naši armádu podepsala, že do výběrového řízení dodá vozidlo splňující požadavky. Pokud nesplní ani základní požadavky, jedná se o podvod a GLOMEX by měl být konečně vyřazen z výběrového řízení. Fakt, že se tak neděje, vzbuzuje podezření, že se jedná o politický nátlak na odborníky ministerstva obrany, ne-li korupci a ohrožení bezpečnosti republiky. Kupodivu BIS ani VOZ ani vojenská policie nic neřeší. Rovněž Národní bezpečnostní úřad by se měl konečně probudit. Možná GLOMEX dodá vozidlo Puma s dvojmístným přívěsným vozíkem, nebo přidá po každé straně motocyklovou „sajdkáru,“ podle nejlepších tradic wehrmachtu a najde se dost politiků a pisálků, kteří budou s vážnou tváří tvrdit, že je to nejlepší řešení pro naši koloniální armádu.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvédský chalifát: nejen bílý Švéd, ale dokonce už i černoch je méně než muslimský kriminálník a nelegální migrant   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 05:06:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Švédském Islámském Státu (dříve známo pod názvem Švédsko, dnes možná Mixland, pokud se splní přání tentokrát desetileté pomatené blbky, která nic neumí a chce být bez práce populární celebritou) byl zatčen americký rapper A$AP Rocky. Podle „informací“ v českých médiích napadl nebohé lidi na ulici, popral se s nimi a dokonce je i zranil.

Švédská policie ho zatkla a drží ho ve vazbě.

Za jeho propuštění intervenoval i americký prezident Trump.

Až potud vše vypadá jako obvyklé schéma: namyšlená celebrita show bus machrovala a myslela si, že si může všechno dovolit; a americký prezident, jako vždy, chápe i zločince a lumpy s americkým občanstvím jako herrenvolk, kterému nesmí být nijak „ubližováno“ žádnými Untermenschen, ať už v jakékoli provincii kdekoli na světě.

Také jsem si to myslel.

Než jsem trochu probrouzdal internet, abych si zjistil fakta a prověřil, co se vlastně stalo.

No. Je to zase trochu jinak.

1. Osobou, údajně napadenou americkým rapperem, je afghánský migrant Mustafa Jafari. Nějak to většina médií zapomněla zmínit.

2. Nechci být xenofobní rasista, ale přeci jen zmíním, že podle všech (jistě xenofobních a rasistických) statistik vedou dokonce i mezi všemi těmi negramotnými „inženýry a doktory“ právě afghánští migranti v kriminalitě, násilnosti, brutalitě, nerespektování zákonů ani běžných norem chování a všech dalších aspektech pověstného kulturního obohacení.

3. Mustafa Jafari má za sebou odsouzení za držení drog. Podle Daily Mail. Podle https://globintel.com/sweden/mustafa-jafari-bio-wiki-age/ má „nebohý napadený“ afghánský muslimský nelegální migrant za sebou hned 4 odsouzení, mj. za napadení a ublížení na zdraví.

4. Podle týmu amerického rappera byl Mustafa Jafari pod vlivem drog a před celým incidentem obtěžoval na ulici dívky. Ale to je jistě lež, nelegální migranti z islámských zemí by nikdy, ale opravdu nikdy žádnou evropskou dívku neobtěžovali. Žena je pro ně téměř svatá, v jaké úctě ji mají, zejména pokud není oblečena v tmavém pytli na brambory, ehm, v burce.

5. tvrdá fakta, posuď sám, milá čtenářko, milý čtenáři:

a. Video první – před samotnou rvačkou https://www.dailymail.co.uk/news/article-7285369/A-AP-Rockys-victim-Afghan-immigrant-drug-conviction.html

b. Video druhé – část rvačky https://www.tmz.com/2019/07/25/asap-rocky-alleged-victim-criminal-assault-record/

Nevím, co jste viděli vy. Budu hovořit čistě za sebe. Můžete nesouhlasit.

Moje xenofobní oko se po zhlédnutí obou videí zcela odporně rasisticky rozhodlo zastat se amerického černocha.

Podle mne je zcela zjevné, že americký rapper a parta lidí z doprovodu se celou dobu snažili odejít. Afghánský migrant s nějakým dalším „kolegou“ je neustále pronásledoval, šel za nimi a nebylo možné ho setřást. Podle mne očividně chtěl vyprovokovat konflikt.

Samotná rvačka pak ukazuje jednu věc, podle mého názoru – afghánský migrant není zvyklý, že před ním lidé nepadají na kolena, nenechají si vše líbit a nedrží hubu, jako to dělají všichni Švédi. Takže byl dost překvapen, když ho rapper chytil a praštil s ním o zem a pak mu uštědřil nakládačku. To je prostě dyškrymance! Americký černoch si měl stejně jako Švédi lehnout na zem, nechat se sám zkopat a okrást!

A ještě se omluvit za svoji „White privilege“. Co? Že se černoch nemůže omlouvat za WHITE Privilege? A proč ne? V multikulti jde všechno, stačí chtít! Když se padesátiletý chlap může cítit šestiletou holčičkou, být následně adoptován rodinou se dvěma malými dětmi a všichni to musí přijmout jako „skutečnost“ ( https://www.mirror.co.uk/news/world-news/transgender-dad-leaves-wife-seven-7001642 a https://tinyurl.com/y34k8e7y ), tak proč by černoch nemohl být bělochem a omluvit se za stejnak neexistující bělošská privilegia. Stejně jediné bělošské privilegium, které existuje, je bělošská pracovitost, invence, orientace na vlastní úsilí.

Co z toho případu vyplývá? Vyplývá z něj podle mého názoru to, že mutlikulti dospělo ve Švédsku do další fáze – nelegální migrant, s kriminální minulostí (a bezpochyby i budoucností) je více dokonce i než jinak pozitivně diskriminovaný (reálně privilegovaný na základě rasy, tedy z rasistických pohnutek privilegovaný) černoch. Za podmínky tedy, že v případě nelegálního migranta-kriminálníka jde o muslima.

Otázkou už je pouze to, jak to je podle švédského šaría, pokud by americký černoch napadl třeba indického budhistu. To by byl oříšek, na jaký si bude muset Švédský chalifát najmout nějakého nového Eichmanna, který dá vše do přesných pravidel „čistokrevný muslim“, „půl nevěřící pes“, „čtvrt nevěřící pes“ a podobně.

Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozvrat Západu. Evropa páchá sebevraždu. Lépe řečeno, její vlastní představitelé se rozhodli, že svou civilizaci zavraždí   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 04:51:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropa páchá sebevraždu. Lépe řečeno, její vlastní představitelé se rozhodli, že svou civilizaci zavraždí - parafrázuji úvodní věty z Podivné smrti Evropy Douglase Murrayho.

Politici liberální levice tak činí záměrně, minulost nenávidí a věří, že na jejích troskách vyroste nová multikulturní tolerantnější společnost.

Liberální pravice možná jedná nevědomě jako souputníci progresivistů, protože jí chybí konzervativní rozum, netuší, jak pomalu leč nezvratně míří budovaný svět k rozvratu. Ve svých opevněných čtvrtích si žijí se svými voliči blahobytně. Nevíme, jestli je zánik naší sice postkřesťanské, ale stále ještě pohodlné evropské civilizace nevyhnutelný, ale „všechny státy na západ od našich hranic včetně severní Ameriky už delší dobu vykazují symptomy stejné choroby”. (Murray)

Těžko určit, kdy se dala evropská krize do zrychleného pohybu a ani nemusíme hledat onen osudový výstřel z pistole, jímž všechno údajně začíná, jak mají ve zvyku tvrdit bulvární angloameričtí komentátoři, protože dějinné výbuchy se připravují a hromadí pomalu v zázemí dlouhé doby a vlastně o ničem nesvědčí.

Začal rozpad Evropy svoláním generálních stavů v Paříži roku 1789, dobytím Bastilly, nebo snad výstřelem v Sarajevu a první sebevražednou válkou, která smetla evropská i koloniální impéria, zasela konečné náboženské pochyby a zahájila hledání nové legitimity (a světského náboženství bez Boha) v kolektivním fašismu a komunismu? Jakou roli hraje Osvětim v dnešním existencionálním zmatení Německa, jež v roli nové morálky a soudce do značné míry svou ideologii neomezeného přistěhovalectví a likvidace vlastního národa diktuje ostatním státům v Evropské unii?

A co způsobil fenomén tzv. kulturní revoluce 60. let, kdy se vzbouřila středostavovská mládež a smetla jakž takž ještě přežívající tradiční normy odvozené z křesťanství a nahradila je sekulární ideologií „totální rovností, bojem za osvobození jednotlivce i menšin, multikulturalismu a frontálním útokem proti společenské autoritě i hierarchii, rodině, národu a historické tradici”. (Aleš Valenta, Německo: Mýtus a realita).

Tady už rozpoznáváme ostré kontury progresivistické politiky hlavního proudu, dnešního kartelu tzv. systémových stran, který vytvořil za pilné součinnosti novinářů a udavačů diktaturu politické korektnosti, oné závazné etiky společenské inkluze, jež má nahradit zastaralé křesťanství a převychovat své misogynní a rasistické občany. Rovnost a tolerance povýšené na absolutní princip mají zajistit soulad mezi pohlavím, rodiči a dětmi, mezi nejrůznějšími libovolně sebedefinovatelnými menšinami a imigranty, inkluze má jednou provždy skoncovat s naší otřesnou diskriminací, ačkoli je naše kultura ta nejsvobodnější a nejtolerantnější na světě. Některé ctnosti, zejména mystická láska k bližnímu, utržené ze řetězu náboženského kontextu a výchovy dokážou rozvrátit svět (G.K.Chesterton). Za úsilím převychovat společnost se ovšem skrývá agrese. Dívčí válka feminismu ničí mužské džentlmenství i erotiku, o lásce a manželství ani nemluvě.

Západní krize k nám zatím doléhá jen ozvěnou. Pod vlivem této vládnoucí ideologie se rozštěpila společnost. Na veřejnosti i v soukromí a zejména na internetu se lidé chovají stále iracionálněji, vyjadřují se extrémně a vulgárně, každodenní zprávy vyvolávají zuřivé výpady, politické názory nesmiřitelně rozdělují rodiny i přátele. Média i ta kdysi vážená pro svou objektivitu jsou sektářská, argumentují výlučně k povzbuzení svých přívrženců a hecování nepřátel. Povstal Babylon, liberální znamená neliberální, demokratické nedemokratické, tolerantní nesnášenlivé, spravedlivé často nefér, všeobecné vzdělání nevzdělanost, rovnost menšin cenzuru zločinů a ochranu před zákonem, antirasismus obranu muslimského antisemitismu atd. atp., samé oxymórony.

Marně si liberální elita, zaslepená svým samozřejmým „etickým normativem”, stěžuje na nepochopitelné nacionalisty, extremisty a populisty. Odkud se vzali? Už před sto lety to tušil zmíněný Chesterton:

„Bezbřehá a mlhavá mystika splynutí všeho v jedno je jediná opravdu reakční myšlenka, jde totiž o pokus vrátit svět zpátky do chaosu. Tato ideologie nechápe potřebu rozmanitosti, chce mít vše stejné, nevidí, jak se na sebe v zrcadle dívají muž a jak žena, nechápe odlišný svět dětí, lásku k národu, náklonnost k místu, různý kolorit, historii – čest a půvab vlasti, všechno, za co ještě stojí žít. Ať už vědomě, nebo ne, je naštěstí taková negace odmítnuta miliony obyčejných lidí. Těch lidí, kteří rozmanitost světa vytvářejí svou prací, kteří milují ženu, protože je nemužská, a muže, protože je neženský, svůj dům a kostel, protože jsou nádherně odlišné, pole a zahrady, protože jsou osobní, a vlajky, protože jsou svaté. Tady nejde o lidstvo, ale o lidi. Jde o ctnosti lidské existence. Jde o lidský domov... Naše poněkud přihlouplá demokracie stále ještě věří v romantiku života, v úžasnou odlišnost muže, ženy a dítěte, původ veškeré poezie. Hrozí nám, zvláště v Evropě, oligarchie pedantů, kteří ve jménu Unie a sjednocování života chtějí vše srovnat. A protože logika a jasné myšlení upadají, obávám se, že milionům lidí nezbude nic jiného, než se řídit svým instinktem. Tak jako u zvířat, bude ten pud správný. Otázka je, zda se nedají zastrašit. Jde totiž o spor mezi agilním intelektem a ustrnulým davem”.


Autor: Alexander Tomský
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfričtí uprchlíci brutálně zavraždili italského policistu v Římě ...   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 04:46:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / MELONI / DALŠÍ ŠOKUJÍCÍ A SMRTELNÉ MULTIKULTURNÍ OBOHACENÍ UPRCHLÍKY PÁR KROKŮ OD VATIKÁNU! Zatímco státy EU a levičáci chtějí navážet další a další inženýry, tak v Itálii byl zavražděn 35-letý karabiník ve výkonu služby, když bránil ženu, které byla ukradena kabelka. Dva, pravděpodobně Severoafričané, stále ještě pobíhající na svobodě, mu zasadili 8 bodných ran, z toho jednu přímo do srdce, pár kroků od Vatíkánu.

Giorgia Meloni mimo jiné na svém FB profilu k tomu uvádí: "Takhle se nesmí umírat: ve 35 letech, ani dva měsíce po svatbě a život před sebou..."


Zdroj: https://www.facebook.com/giorgiameloni.paginaufficiale

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump požaduje reformu WTO   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 04:43:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump nařídil obchodnímu představitelstvu prozkoumat možnost reformy Světové obchodní organizace, jak vyplývá z dokumentu rozeslaného Bílým domem.

Nároky amerického vůdce se podle jeho názoru týkají nespravedlivých a udělují bohatým zemím status rozvoje.

„Pokud se nejbohatší ekonomiky hlásí ke stavu rozvojových zemí, poškozuje to nejen jiné rozvinuté země, ale také ekonomiky, které skutečně vyžadují zvláštní a rozdílné zacházení. Takové nedodržování pravidel WTO, včetně možného ignorování budoucích pravidel, nemůže zůstat bez pozornosti,“ řekl v prezidentském memorandu.

Tento dokument zdůrazňuje, že sedm z deseti nejbohatších ekonomik na světě se v současné době prohlašuje statusem rozvojových zemí. Mezi nimi jsou Brunej, Hongkong, Kuvajt, Macao, Katar, Singapur a Spojené arabské emiráty.

„Čína to živě ukazuje. Od vstupu do WTO v roce 2001 Čína nadále trvala na tom, že je to rozvojová země ... Spojené státy nikdy nepřijaly nárok Číny na status rozvojové země a prakticky každý současný ekonomický ukazatel vyvrací tvrzení Číny,“ vyplývá z memoranda.

Lídři G20 oznámili, že je potřeba reforma WTO

Spojené státy využijí všechny právní prostředky, aby zabránily udělení úlevy v rámci WTO státům, které se prohlásily za rozvojové, zejména Číně.

Kromě toho má Washington v úmyslu neuznat některé ekonomiky za rozvojové, pokud americké orgány považují tento status za nezasloužený.

Americký prezident zdůraznil, že „Světová obchodní organizace potřebuje reformu“, a bez tohoto „nebude schopna uspokojit potřeby pracovníků a podniků“.

„Potřeba reformy mezinárodních hospodářských institucí není jen problémem pro Spojené státy, ale také pro všechny země, které se účastní světového trhu. Pokud jde o WTO, neexistuje žádná naděje na pokrok v řešení tohoto problému, dokud nebudou nejvyspělejší země světa připraveny přijmout všechny závazky související s členstvím ve WTO,“ řekl Trump.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8NwG

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nabízelo Ukrajině prodloužit dohodu o tranzitu plynu   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 04:39:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf ministerstva energetiky Alexander Novak uvedl, že Moskva nabídla Kyjevu prodloužit dohodu o tranzitu plynu s platovými podmínkami.

„Zatím nevidíme žádnou reakci. Je nutné, aby to vláda okomentovala, pak o tom budeme diskutovat,“ dodal ministr.

Uvedl, že v dohodě mohou vzniknout také nějaké opravy, to je otázka komerčních jednání mezi firmami.

Rusko-ukrajinské plynové vztahy

Výkonný ředitel společnosti Naftogaz Jurij Vitrenko uvedl, že Ukrajina se připravuje na úplné zastavení tranzitu po roce 2019.

„Musíme bohužel očekávat zastavení tranzitu přes Ukrajinu nejen v prvním čtvrtletí roku 2020, ale vůbec po ukončení roku 2019,“ napsal Vitrenko na svém Facebooku.

​Podle jeho názoru je pozice Gazpromu ohledně zastavení tranzitu plynu přes území Ukrajiny podmíněna politickými, a nikoliv ekonomickými faktory. Vitrenko přitom uvedl, že jakákoliv jednání s Ruskem o plynu nejsou možná bez účasti Evropské komise. Zároveň prohlásil, že tyto přípravy jsou ohroženy kvůli snížení vlastní těžby plynu.

„Porovnáme-li průměrnou denní těžbu, jaké bylo dosaženo v prosinci roku 2018, s údaji z června 2019, činí pokles průměrné denní těžby ve společnosti Ukrgazdobyča od začátku roku už 9,2 %. V prvních červencových dnech se projevily ještě nebezpečnější tendence,“ píše Vitrenko.

Ukrajinský Naftogaz bude u mezinárodního soudu žádat o kompenzaci v případě zastavení tranzitu ruského plynu přes ukrajinské území od roku 2020.

Platné smlouvy o dodávkách a tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu vyprší koncem roku 2019. Žádná jistota v dalších perspektivách dodávek a tranzitu zatím není. Nebylo zatím stanoveno ani datum dalšího kola třístranných jednání ve formátu Rusko-Ukrajina-EU o dalším tranzitu ruského plynu přes ukrajinské území.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8NwE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSüddeutsche Zeitung: obvinění západních zemí vůči čínskému úvěrovému informačnímu systému je pokrytecké   
Pridal tk Sobota 27 červenec 2019 - 04:35:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před několika dny zveřejnily nejrozšířenější německé noviny „Süddeutsche Zeitung" komentář, ve které se uvádí, že některé západní země, které kritizují čínský úvěrový informační systém, jsou zcela pokrytecké. Článek poukázal na to, že v západních demokratických zemích se tiše provádělo komplexní monitorování a shromažďovala se veřejná data. Západní zákonodárci musí naléhavě podniknout kroky k omezení takového chování.

Zmíněný článek cituje různé údaje a zprávy, aby poukázal na skutečnost, že západní země stále pokračují v komplexním monitorování. Uvádí se, že EU chce shromažďovat údaje o turistech cestujících po železnici, autobusem a výletními loděmi a předávat tyto informace bezpečnostním orgánům. Z výsledků průzkumu z více než 20 tisíc webových stránek, který zveřejnila Univerzita Carnegie Mellon, vyplývá, že 93% provozovatelů webových stránek sdílí informace s třetími stranami, zejména s technologickými giganty, jako jsou Google a Facebook. Provozovatelé používali takzvaný „sledovač", aby posoudili chování svých uživatelů. Britský list The Guardian také potvrdil ve své zprávě, že virtuálním asistentům Google a Amazon nejenom záleží na technologii, ale také umožňují odposlouchávání inženýrů a zaměstnanců různých poskytovatelů služeb.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2500 sec,0.0774 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,830kB