Čtvrtek 01 srpen 2019
Porošenko s rodinou prchá z Ukrajiny?   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:38:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko opustil Ukrajinu. Podle Pohraniční služby Porošenko odletěl do Turecka. Zajímavé je, že před odletem bývalý prezident podepsal dokument, ve kterém se zříká ochrany speciálních sil, která mu ze zákona přísluší.

Již dříve Ukrajinu opustili příslušníci jeho rodiny, je přitom dosti zajímavé, že ve dvou skupinách. Část vycestovala v průběhu minulého týdne, druhá část v neděli odletěla do tureckého Istanbulu. Již před několika týdny se objevily informace, že příslušníci rodiny Porošenka i on sám získali státní občanství a pasy jiných států. Podle oficiálních informací vyšetřovatelských orgánů je v současnosti vedena řada vyšetřování týkajících se bývalého prezidenta. Samotný Porošenko před několika dny tvrdil, že žádné vyšetřování vedeno není a že neobdržel žádné předvolání. Nicméně jeho advokát žádal o odložení jednoho z výslechů o několik týdnů. A tak se na výslech 17. července nedostavil a 25. července se opozdil natolik, že k setkání s vyšetřovateli nedošlo. Roman Truba ze Státní vyšetřovací kanceláře na vyjádření Porošenka reagoval - mluví o divných a hloupých otázkách vyšetřovatelů a současně tvrdí, že žádné vyšetřování nejsou. „Je 11 vyšetřování a Petro Olexijovyč (Porošenko) o nich dobře ví,“ dodal vyšetřovatel. Další záležitostí, která může Petro Porošenka ohrozit, je dokončení vyšetřování střelby do lidí v průběhu státního převratu v roce 2014. Nepředpokládá se sice jeho přímá odpovědnost, ale mohl by být obviněn z následné pomoci pachatelům a organizátorům provokace a bránění výkonu spravdlnosti.

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKolik znásilněných a zavražděných dívek, kolik napadených a zabitých Evropanů tu ještě musí být, aby se politici probrali a začali bránit Evropu před imigrantskou invazí a nenávistí islámu?   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:24:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To je strašné, vážně strašné! Eritrejec v Německu shodil pod vlak ženu s osmiletým chlapcem, dítě zemřelo. Kolik znásilněných a zavražděných dívek, kolik napadených a zabitých Evropanů tu ještě musí být, aby se politici probrali a začali bránit Evropu před imigrantskou invazí a nenávistí islámu? Hnutí SPD nechce, abychom dopadli stejně jako islamizovaná západní Evropa, kde se mnohdy lidé bojí vyjít na ulici, aby je nepobodali či nezavraždili imigranti.

Na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem shodil muž do kolejiště pod projíždějící vlak matku s osmiletým chlapcem, informoval server týdeníku Focus. Dítě na místě zemřelo, matka pád přežila a skončila v nemocnici. Pachatelem je 40letý muž původem z Eritreje.

Vraždící muž, který ženu s dítětem strčil do kolejiště, se pokusil podle zpráv některých médií shodit do kolejiště ještě další lidi a chtěl z místa činu utéct. Další cestující ho ale pronásledovali až před budovu nádraží, kde ho zadrželi. Policisté si ho vzápětí převzali a nyní ho vyslýchají.

Jeden očitý svědek popsal strašný křik lidí, kteří tam čekali. Někteří se podle jeho slov zhroutili a lékaři je museli ošetřit. „Lidé, kteří se nacházeli na nástupišti a odcházeli odtamtud, byli smrtelně bledí,“ popisoval svědek.

Podobný případ se stal 20. července ve městě Voerde v Severním Porýní-Vestfálsku, kde 28letý muž před projíždějící vlak shodil 34letou ženu. Také ona následkům svých zranění podlehla. Připomeňme také, že před časem africký imigrant Mourtala Madou v Hamburku například uřízl hlavičku malému dítěti. A takových případů je mnohem, mnohem více…

Dodejme také, že africký migrant Abdallah Ibrahim Diallo, který pravděpodobně znásilnil českou dívku u Lukavce, je v Německu veden jako „osoba s agresivními pohnutkami“ pro dřívější trestnou činnost. Jen v roce 2018 byl třikrát německými orgány řešen pro ublížení na zdraví nebo pro násilnou trestnou činnost. V letošním roce má už také jeden záznam a v roce 2017 má záznam pro útok na tamního činitele. Přesto ho Němci nechali chodit na svobodě! Německá vláda nechává chodit na svobodě násilníky a ti se kvůli nechráněným hranicím mohou dostat i k nám! Pan Hamáček nám to teď potvrdil!

Kdyby byl tento násilník v německém vězení a nebyl v „režimu strpění“, nebo kdyby byl vyhoštěn zpátky do Afriky, nemusela být česká dívka znásilněna! A české i německé ženy by nemusely být vražděny či znásilněny, kdyby sem Merkelová do Evropy nepozvala takovou násilnickou sběř a nenechávala ji pohybovat se volně na svobodě!

Kolik znásilněných a zavražděných dívek, kolik napadených a zabitých Evropanů tu ještě musí být, aby se politici probrali a začali bránit Evropu před imigrantskou invazí a nenávistí islámu? Hnutí SPD nechce, abychom dopadli stejně jako islamizovaná západní Evropa, kde se mnohdy lidé bojí vyjít na ulici, aby je nepobodali či nezavraždili imigranti. Odmítáme masovou imigraci a požadujeme možnost kontroly našich hranic, aby se sem nemohli dostat nelegální imigranti a teroristi.

Hnutí SPD předložilo už i návrhy zákonů na zákaz nenávistné islámské ideologie a zákaz islámského zahalování, což nám bohužel Babišova vláda a další strany ve sněmovně blokují. Chráníme naši vlast, chráníme české občany, chráníme Vaše rodiny, Vaše děti, Vaše přátele a Váš majetek. Podpořte nás prosím.

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Malajsii vyzvali k tomu, aby nebylo obviňováno Rusko ve věci MH17   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:21:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Malajsijský ministr zahraničních věcí Saifuddin Abdullah vyzval k tomu, aby Rusko nebylo obviňováno z havárie Boeingu MH17. Diplomat uvedl, že Kuala Lumpur je znepokojen tím, co se děje kolem vyšetřování události.

„Malajsie vyzývá všechny účastníky vyšetřování, aby zůstali maximálně nezaujatými a umožnili nám prostudovat veškerý spisový materiál,“ citují Abdullaha noviny Izvestija.

Ministr zahraničních věcí také vyzval k provedení otevřeného vyšetřování tragédie. Diplomat zdůraznil, že země, které se účastní vyšetřování, odmítají poskytnout malajsijským zástupcům úplný přístup ke spisovým materiálům. Podle jeho názoru to znamená, že před Kuala Lumpurem mohou tajit některé podrobnosti.

Abdullah uvedl, že vyšetřování ještě není ukončeno a západní země už vystupují s obviněními a dokonce uvádějí jména zúčastněných.

Podle ministrových slov se vztah Malajsie k Rusku nezhoršil, jelikož v Moskvě i v Kuala Lumpuru zastávají stejný názor ohledně havárie Boeingu.

Dříve malajsijský premiér Mahathir Mohamad kritizoval stanovisko Spojených států, Nizozemska a Austrálie ohledně havárie MH17. Podle něj tyto země nemají zájem zjistit skutečné příčiny havárie letadla, ale jednoduše se rozhodly přenést odpovědnost na Rusko.

Havárie MH17

Malajský Boeing, který letěl z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, havaroval 17. července 2014 poblíž Doněcku. Na palubě bylo 298 lidí, všichni zemřeli. Kyjev obvinil z havárie domobranu a uvedl, že Ukrajina nemá prostředky, které by umožnily sestřelit letadlo v této nadmořské výšce.

Společný vyšetřovací tým později předložil průběžné výsledky vyšetřování. Vyšetřovatelé tvrdí, že Boeing byl sestřelen systémem protivzdušné obrany Buk, který patřil 53. vzdušné obranné raketové brigádě ruských ozbrojených sil z Kursku.

Vyšetřovatelé také uvedli, že je těžké odpovědět na otázku, kdy a jakému soudu budou výsledky vyšetřování předány.

Podle ruského ministerstva zahraničí jsou obvinění společného vyšetřovacího týmu z účasti Moskvy na pádu malajského Boeingu neopodstatněná a politováníhodná a vyšetřování je zkreslené a jednostranné. Později prezident RF Vladimir Putin poznamenal, že Rusku nebylo dovoleno vyšetřovat katastrofu pádu letadla na východní Ukrajině a Moskva může výsledky vyšetřování uznat pouze tehdy, pokud se na něm bude moci plně podílet.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8QDb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší tlak Čínu neovlivní a nepomůže jednání   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:13:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Šanghaji proběhlo 12. kolo čínsko-amerického obchodního jednání na vysoké úrovni. Některé osobnosti americké strany současně vyslaly informace, že zvýšení tarifů vyvíjí na Čínu tlak a pomohlo rozvoji USA, a také falešně obvinily Čínu, že v poslední chvíli upravila obsah smlouvy. Po některých potížích nepředstavuje takový postoj některých Američanů ochotu americké strany k řešení sporů, porušuje dohody z Ósaky a také představuje snahu vyvíjet tlak na Čínu, aby Spojené státy získaly vyšší zájmy při jednání.

Ve více než deseti kolech jednání, která probíhají od loňského roku, se obě strany shodly na většině obsahu smlouvy, ale americká strana předložila mnoho neodůvodněných požadavků, které porušují čínskou svrchovanost nebo důstojnost. Vedoucí představitelé Číny a USA na konci června při jednání v Ósace souhlasili s obnovením obchodního jednání na základě vzájemného respektu a rovnosti.

Lidé zaznamenali, že v krátké době bylo do Číny dopraveno několik milionů tun amerických sójových bobů. Mezitím americká strana oznámila zrušení zvýšených daní na čínské výrobky dovážené do USA, a také prohlásila, že podporuje americké podniky v dalším poskytování zboží čínským podnikům. To odráží ochotu obou stran k realizaci dohod mezi vedoucími představiteli z Ósaky, a také to vyvolalo zájem veřejnosti o 12. kolo čínsko-amerického obchodního jednání na vysoké úrovni.

Některé osobnosti americké strany ale před obnovou jednání zopakovaly staré činnosti, včetně vyvíjení tlaku. To neovlivnilo Čínu v minulosti, a v současnosti to také nebude efektivní. Pro Čínu to už stačí. Zkušenosti z uplynulého roku ukazují, že obchodní válka nemá vítěze, nikdo nedosáhne výhod. V první polovině letošního roku Čína čelila dalšímu tlaku zpomalování ekonomického rozvoje, ale čínský ekonomický rozvoj byl stabilní, hlavní makroekonomické indexy se pohybovaly v rozumném rámci, což odráží velkou flexibilitu, životaschopnost a potenciál.

Pokud se podíváme na situaci americké strany, tak v druhém čtvrtletí letošního roku se růst amerického HDP snížil na 2,1 % a byl nižší než 3,1 % v prvním čtvrtletí. Situace amerického výrobního průmyslu byla zvláště nepříjemná, v první polovině letošního roku se produkce amerického průmyslu snížila a výrobní průmysl vstoupil do etapy technologického poklesu. Mezinárodní měnový fond před několika dny vydal dodatek ke Zprávě o předpovědi světové ekonomiky, podle kterého bude americký ekonomický růst v letošním roce 2,9 % a v příštím roce se zpomalí na 1,9 %. Americké Bílý dům apeloval na americkou federální rezervu, aby snížila úrokovou sazbu. Američané, kteří chtějí vyvíjet tlak na Čínu, usilují o to, aby to viděli američtí obyvatelé, a aby tak zmírnili jejich obavy ze zpomalování amerického ekonomického růstu.  

 Čína a USA už bojují v ekonomické otázce více než jeden rok, obnova jednání je vzácná. Pokud obě strany chtějí výsledky, musejí realizovat dohody z Ósaky, musejí trvat na rovnosti a vzájemném respektu. Jedena strana nemůže vyvíjet tlak na druhou stranu, to pouze poškodí partnerství a spolupráci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán hrozí dalším pozastavením plnění íránské jaderné dohody   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:12:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránské ministerstvo zahraničních věcí vydalo prohlášení, ve kterém opět požaduje, aby evropské země plnily íránskou jadernou dohodu, jinak Írán pozastaví dodržování dohody.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničních věcí Mousavi řekl, že Írán stále čeká, že evropské země přijmou praktická opatření na provádění íránské jaderné dohody. Pokud nebudou chráněny zájmy Íránu, Írán přijme tvrdší opatření, než v minulosti.

28. července proběhlo v rakouském hlavním městě Vídni zvláštní zasedání nazvané Společný komplexní akční plán (JCPOA), na kterém různé strany projednaly situaci plnění všestranné íránské jaderné dohody. Různé strany na zasedání znovu zdůraznily, že příslušné otázky je třeba řešit v rámci JCPOA a zajistit úplné a účinné provádění dohody. Různé strany jsou rozhodně proti tomu, aby Spojené státy bránily v provádění dohody jiným zemím, a současně slíbily, že podniknou opatření na snížení vlivu jednostranných amerických sankcí.

V roce 2015 dosáhl Írán se šesti státy (Spojené státy americké, Velká Británie, Francie, Rusko, Čína a Německo) všestranné dohody o íránské nukleární otázce. Podle této dohody mělo mezinárodní společenství zrušit sankce vůči Íránu. Ale americká vláda v květnu loňského roku prohlásila, že Spojené státy odstupují od íránské nukleární dohody a znovu zavedou sankce proti Íránu. Od té doby Írán žádá příslušné evropské země, aby splnily své závazky v souladu s dohodou a přijaly dostatečná opatření na ochranu zájmů Íránu v rámci íránské jaderné dohody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump a Boris Johnson vedli poprvé telefonický rozhovor o odchodu Velké Británie z EU   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:10:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký Bílý dům 29. července zveřejnil prohlášení, ve kterém uvádí, že americký prezident Donald Trump a britský premiér Boris Johnson 26. července vedli telefonický rozhovor. Obě strany souhlasily s upevňováním bilaterálních ekonomických vztahů po odchodu Velké Británie z EU.

Jedná se o první oficiální koordinaci mezi dvěma vedoucími představiteli po nástupu Borise Johnsona do funkce premiéra.

V prohlášení Bílý dům řekl, že Trump a Johnson projednali důležitosti ohledně dalšího upevňování speciálních vztahů mezi Spojenými státy a Velkou Británií. Obě strany souhlasily s tím, že prohloubí a rozšíří bilaterální ekonomické vztahy, a to okamžitě po odchodu Velké Británie z EU.

24. července Boris Johnson oficiálně nastoupil do funkce britského premiéra. Předtím mnohokrát zdůraznil, že Velká Británie musí odejít z EU, i za cenu „odchodu bez dohody".

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský stálý zástupce v OSN hovořil o postavení rozvojových států   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:09:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský stálý zástupce v OSN velvyslanec Zhang Jun (Čang Ťün) odpověděl 30. července v hlavním sídle OSN v New Yorku na otázky o postavení rozvojových států. Zhang Jun se vyslovil v tom smyslu, že Čína pevně chrání zákonná práva rozvojových států, včetně Číny. Rozvoj je jednou z největších výzev ve světě. Většina členských států OSN jsou rozvojové země a většina obyvatelů světa žije v rozvojových státech. Právo na rozvoj je také jedním z nejdůležitějších lidských práv. Na úroveň rozvoje každé země by se mělo nahlížet všestranně, objektivně a komplexně. Čína po tvrdém úsilí v uplynulých 70 letech, zvlášť v uplynulých 40 letech po zahájení reformy a otevírání se světu, dosáhla obrovských rozvojových úspěchů, současně ale čelí sérii výzev. Problém nedostatečnosti a nerovnováhy rozvoje stále přetrvává. Čína je 100 % rozvojová země. Čína je rozhodně proti tomu, aby se jakýkoliv stát zabýval otázkou postavení rozvojových států, a současně nedovolí vytváření překážek pro rozvojové státy a odpírání jim práva na rozvoj.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEmancipace Jana Hamáčka   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:07:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dva měsíce po začátku „české kulturní války“ jsou vidět první konkrétní výsledky. Nejenže Antonín Staněk dnes o půlnoci opustí ministerský post, ale bojující frakce také konečně začaly hovořit o meritu věci. Jen málokdo zaregistroval, když Jan Hamáček líčil 13. července Právu, jak Milan Chovanec, Miroslav Andrt, Milan Štěch a další „klepači“ se ho snaží shodit ze žebříku, když sbírá plody za dobu sociálnědemokratické vládní spolupráce. Ale kdekdo nastražil uši, když Andrej Babiš řekl to samé o dva týdny později a dodal k tomu pár podrobností o Sobotkovo-Chovancově křídle ve straně.

Místopředseda ČSSD Ondřej Veselý včera v Českém rozhlase prohlásil, že Babiš lže a že žádné kliky uvnitř ČSSD nejsou. Ve skutečnosti „kulturní válku“ začala klika, kterou my nazýváme ČSSD a.s. Chtěla Hamáčka zahnat do zcela podřízené pozice, ale mělo to opačný účinek. Jeho větší emancipace od klepačů žebříku je první dobrou zprávou pro ČSSD za poslední roky.

EB

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2329 sec,0.0965 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,789kB