Úterý 06 srpen 2019
Trump upevňuje moc a zbavuje se nepřátel   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 16:40:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V předvečer prezidentských voleb 2020 současný americký lídr Donald Trump posiluje svou pozici v americkém establishmentu, a konečně dostal příležitost skutečně začít plnit jeden ze svých hlavních slibů, který učinil během prezidentské kampaně - postavit zeď podél hranice s Mexikem.

Trump se zbavuje mocného nepřítele - ředitele tajných služeb Dana Coatese, který veřejně kritizoval prezidenta USA zejména kvůli jeho vztahu s ruskou hlavou státu Vladimirem Putinem a politice vůči Severní Koreji.

Prezident Spojených států okázale napsal na Twitteru:

„S potěšením oznamuji, že jmenuji vysoce uznávaného kongresmana Johna Ratcliffea z Texasu ředitelem Národní zpravodajské služby. Bývalý americký státní zástupce John bude vést a inspirovat velikost země, kterou miluje. Dan Coats, současný ředitel, opustí funkci 15. srpna. Rád bych poděkoval Danovi za jeho skvělou službu naší zemi. Úřadující ředitel bude jmenován brzy.“

Ředitel Národní zpravodajské služby je mimořádně důležitá pozice, protože je odpovědný za práci celé zpravodajské komunity USA, je poradcem prezidenta a Rady národní bezpečnosti a připravuje denní hlášení o činnosti zpravodajské služby pro hlavu státu.

Samozřejmě, že nebylo možné v rámci zahájení volební kampaně tolerovat nepřítele na tak důležitém postu. Zejména z toho důvodu, jak uvedla agentura Axios, že Trump má plány na velké změny v této organizaci, především pokud jde o zredukování její velikosti. Předchozím demokratickým vládám se podařilo úspěšně politizovat mnoho formálně neutrálních státních struktur, kdy jmenovaly své příznivce na prominentní místa v rámci těchto organizací. A Trump s tím musí bojovat.

Nyní je nejdůležitější to, zda nový Trumpův kandidát ze strachu před „deep state“ neotočí, tak jako to udělal například bývalý generální prokurátor USA Jeff Sessions nebo současný šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell.

Trumpovo hlavní vítězství

Prezident navíc v těchto dnech slaví velké a dlouho očekávané vítězství. Nejvyšší soud USA jednomyslně rozhodl, že Trump má právo využít 2,5 miliardy dolarů z rozpočtu Pentagonu na vybudování zdi podél hranice s Mexikem. To byl jeden z hlavních Trumpových slibů, jemuž bránili demokraté a americký soudní systém, který mají pod kontrolou, a který blokoval příslušné prezidentské dekrety. V tomto případě Nejvyšší soud zrušil rozhodnutí federálního soudce ze státu Kalifornie, výspy demokratů, který zakázal využít peníze z rozpočtu na stavbu zdi.

Trump prohlásil, že rozhodnutí Nejvyššího soudu je „velkým vítězstvím“ pro jeho stoupence, „vítězstvím pro bezpečnost na hranicích a pro právní stát“, a umožňuje „posun“ v realizaci tohoto rozsáhlého projektu. Prezident také hodlá získat dalších 3,6 miliardy dolarů na vybudování zdi z vojenských fondů na výstavbu a 600 milionů dolarů z ministerstva financí. Trumpovo soudní vítězství znamená, že nyní budou Spojené státy schopny zajistit nejproblematičtější úseky hranice v Kalifornii, Arizoně a Novém Mexiku.

Celkové náklady na vybudování zdi podél hranice s Mexikem o délce 3 326 kilometrů činí 23 miliard dolarů.

Prostředky, které na to byly vyčleněny, samozřejmě nestačí. Je však jasné, že nyní bude tento proces probíhat mnohem rychleji a v kombinaci s dalšími opatřeními na ochranu jižních hranic Spojených států to může mít pozitivní účinek. Jedná se o mimořádný stav v příhraničních oblastech, který prezident Trump vyhlásil na začátku roku kvůli prudkému nárůstu počtu nelegálních migrantů, vstupujících do Spojených států. S jižními sousedy - Mexikem a Guatemalou - bylo uzavřeno několik dohod, které nutí tyto země, aby netolerovaly nelegální migraci, jako tomu bylo dosud, ale aby bránily migraci, jinak jim hrozí velké pokuty.

Všechna tato opatření, jakož i příprava na hromadné vyhoštění „nelegálních přistěhovalců“ z USA, jichž je tam nejméně 12 milionů, potvrzují závažnost, s jakou Trump pohlíží na plnění svých volebních slibů, a umožňují mu, aby ukázal voličům, že v každém případě dělá vše pro to, aby je splnil. V důsledku toho bylo podle celní a pohraniční služby USA zatčeno v červnu na jižní hranici země 104 344 osob, což je o 28% méně, než v květnu.

Kvůli těmto Trumpovým úspěchům demokraté skřípají zuby. Oni totiž potřebují miliony „nelegálních přistěhovalců“, aby reformovali Spojené státy, a také je považují za své potenciální voliče. Není proto překvapením, že šéfka demokratické frakce ve Sněmovně reprezentantů USA Nancy Pelosiová obvinila Trumpa z „krádeže části vojenského rozpočtu“, přičemž samotnou zeď pokládá za „nákladnou a neúčinnou“.

Jedna zeď samozřejmě nevyřeší všechny problémy, ale v kombinaci s dalšími preventivními opatřeními zabrání kolonizaci USA.

Sergej Latyshev

Trump consolidates power and gets rid of enemies vyšel 30. července 2019 na katehon.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/7986-trump-upevnuje-moc-a-zbavuje-se-nepratel.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPražská kavárna ­? Chybné označení skutečnosti   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 06:44:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výraz „Pražská kavárna“ patří k nejfrekventovanějším v médiích, na internetu i v běžném rozhovoru lidí. Nevím, zda autorem tohoto označení je prezident Miloš Zeman či zda pouze častým používáním s ním byl propojen. Obvykle se za tímto pojmem skrývá vymezená skupina Pražáků. Je výrazem intelektualizmu, odtrženosti od života a vzdělanosti, v protikladu k venkovské populaci, údajně nevzdělané, ale také netolerance k jiným názorům, postojům a hodnotám než kavárna momentálně zastává.

Z řady důvodů považuji pojem Pražská kavárna za chybný, neslučitelný s implicitně přiřazovaným obsahem. Pražská kavárna by nevznikla a dále nežila bez sociálních sítí a České televize, která je jakýmsi mediálním orgánem Pražské kavárny, ovšem aniž by si jí Pražská kavárna platila.

Pražská kavárna prolíná historií Prahy již od Rakouska Uherska. V kavárnách se scházeli umělci, spisovatelé, ale i příslušníci dalších intelektuálních profesí. Jejich diskuse charakterizovala vysoká intelektuální úroveň a vzdělanost. Avšak přestože diskuse účastníků s různými názory byla často velice bouřlivá, patřil do ní respekt k jiným názorům a jejich nositelům. Pražskou kavárnu tvořili vzdělaní a kultivovaní lidé. To byla historická Pražská kavárna.

Tu současnou charakterizuje především dogmatičnost, netolerance, neschopnost diskuse, agresivita a spíše deklarovaná než skutečná vzdělanost. Znám celou řadu vysokoškolských profesorů a docentů, jejichž pozice je jiná než Pražské kavárny. Nejvýraznějšími představiteli Pražské kavárny jsou herci a zpěváci. Jak je to s jejich vzdělaností, ať již formální, potvrzenou diplomem či faktickou? Jedná se o jedny z mála profesí, které nevyžadují ani maturitu. Celá řada herců skutečně nemá maturitu a jak je to se vzdělaností absolventů hereckých škol? Získávají vzdělávání ve filosofii, politologii, sociologii, psychologii, ekonomii, historii? Na demonstraci na Václaváku se proslavila, jinak roztomilá herečka Anna Geislerová výzvou k jakési intelektuální charitě k nevzdělaným a neinformovaným venkovanům. Následně to nevzdělaným venkovanům nandala výhrůžkou, že si udělá maturitu.

Něčím podobným se proslavila i dle Andreje Babiše vynikající politička Věra Jourová, která se přimlouvá, aby se mladí stali jakýmisi mentory a vykladači informací starším lidem. Já se zase přimlouvám, aby si Věra Jourová prostudovala mou knihu Sociologie stáří a seniorů. Svým požadavkem na kontrolu a manipulaci seniorů se Věra Jourová intelektuálně dostala na úroveň herců Mádla a Issové s jejich klipem Přemluv bábu, který představuje absolutní dno internetové kultury. Také navázala na slavnou tradici Pavka Morozova v Sovětském svazu, který udal své rodiče a stal se vzorem pro mladou generaci. Zpochybňování starší generace a upřednostňování mladé „pokrokové generace“ se objevuje při nástupu totality. Mladí bez životních zkušeností se snadněji nechají zmanipulovat slogany o své jedinečnosti a pokrokovosti ve srovnání se staršími generacemi. V prohrané bitvě o Berlín nejfanatičtěji bojovali 14-15 ti letí členové hitlerjugend. Dnes by Pavlík Morozov i děti z hitlerjugend udávali své rodiče, že čtou nekorektní weby.

Pražskou kavárnu si můžeme přiblížit jejími výraznými představiteli, např. Pavlem Novotným. Intelektuála a vzdělance v něm mohou vidět pouze členi a voliči ODS a občané Řeporyjí. Čím se Pražská kavárna vymezuje, co ji charakterizuje? Typické jsou pro ni štvanice na lidi, s názorem či chováním, které se jí nelíbí. K.Gott se dožil osmdesátin, J.Jágr si dovolil jet do Číny, M.Benešová byla jmenována ministryní ve špatném čase, A.Babiš byl v KSČ a estebák, zatímco stejné charakteristiky nevadily u premiéra Josefa Tošovského, který však na rozdíl od A.Babiše nezískal mandát ve volbách, ale pouze byl jmenován premiérem Václavem Havlem. Nevadí ani, že stát připravil o zlatý poklad.

V protikladu k této skupině štvaných Pražská kavárna vytváří skupinu adorovaných, které navždy vévodí „svatý Václav“, jehož adorace je naprosto odolná vůči jakýmkoliv reálným faktům. Tuto svatost neustále „celebruje“ a tím povrzuje a udržuje Česká televize. V různých časech do této skupiny patřili Karel Schwarzenberg, Jiří Drahoš, romský zpěvák Radoslav Banga, bez ohledu na jeho naprosto odporné texty, Petr Pithart a nyní je možná blízko adoraci hokejista Dominik Hašek.

Co Pražská kavárna přináší do společnosti známe již z historie. Nápadně to připomíná druhou republiku, kterou také charakterizovaly štvanice na lidi. Tehdy ještě ne pod kuratelou nacistů, ale již ve stínu událostí, kterými byla doba těhotná. Známá je štvanice na Karla Čapka a její vliv na jeho úmrtí. Štvanice na židy a chování „slušných lidí“, vzpomeňme chování herců Národního divadla vůči Hugo Haasovi, bylo už jen logickým vyústěním. Připomeňme si známou myšlenku: „Kdo se nepoučí z historie, musí ji znova prožít.“

Vzhledem k tomu, že současnou Pražskou kavárnu necharakterizují prvorepublikové intelektuální diskuse se vzájemným respektem a obohacováním názorem druhého, ale štvanice na lidi s „nesprávným názorem“, navrhuji zaměnit pojem „Pražská kavárna“ pojmem „Pražská smečka“.

Petr Sak
5. 8. 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPirátská mrcha   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 06:34:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Citace:

„Moderní a inteligentní bytová politika je pro nás jednou z priorit. Češi jsou obvykle zvýhodněni tím, že pracují a mohou se tak v pohodě zadlužit hypotékou na zbytek života. Všichni však takové štěstí nemají. Miliony Afričanů takové možnosti nemá a proto jim musíme pomoci a učinit z České republiky důstojnou zemi, kde nás bude každý mladý Afričan chtít kulturně obohatit svojí přítomností. Věříme, že bychom mohli v ČR v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat jim pro jejich pohodlí byty pro mladé!“

PhDr. Olga Richterová, PhD., poslankyně PSP ČR a 1. místopředsedkyně Pirátů

Možná, že titul mrcha je trochu ostrý, ale já znám ještě daleko horší, ale ty nemohu použít. Takže naši mladí se mají zadlužit na celý život, riskovat že mohou přijít o práci a pak padnou do rukou exekutorské mafii. Velmi „krásná“ představa. Kdežto, přivandrovalci z Afriky dostanou startovní byty, které jsou našich mladým odepřeny. Mělo by to být jinak. Měla by být pomoc našim mladým, dobře zaplatit rodiny s dětmi a zvýšit porodnost. Tohle je cesta. Ano, děti jsou budoucnost a naděje, ale naše bílé děti, který budou mít v sobě zakořeněnou naši kulturu. Ovšem vy, Piráti na naši kulturu naprosto kašlete a nejraději byste míchali bílý těsto s kakaovým a upekli z toho dort jak pejsek s kočičkou. My ale nechceme mísení. My si chceme žít tak, jak nás předkové naučili a jak je nám to vrozené. Preferujete Afričany, ale národ ne. K čemu sedíte v parlamentu, když neposloucháte hlas lidu. měla byste zvednout prdel i s ostatními Piráty a mazat do Afriky pomáhat přímo na místo. To bych vám potom možná uvěřila, že to myslíte dobře. Takhle mám pocit, že jste jen loutka, která se řídí příkazy.

Já se ptám:

„Čím si zasloužili tuhle výhodu, kterou jich chcete nevážená Pirátko udělit?“

Možná tím, že máte pocit, že je budete moci ovládat a tak je dostat do svého vleku u voleb. Hluboce se mýlíte, protože jestli si něco nenechají líbit, tak jakoukoliv morálku, jakékoliv zařazení do společnosti. Budou vytvářet svoje ulice, potom města a nakonec vytlačí nás, původní obyvatele a majitele téhle krásné země. Velmi mi chybí ve vaší citaci ženský element. Vy neustále píšete o příjmání mladých Afričanů, ale ani slovo nepadlo o příjmání mladých Afričanek. To ve mně budí pocit, že jste jak praštěná Žilková a chcete nás sem dohodit nové samce a přednost budou mít smíšená manželství a jejich potomci. Tímto diskriminujeme bílou většinu, odsouváte ji někam na okraj a preferujete cizince, co pro tuhle zemi nic neudělali, ale jsou jejím velkým nebezpečím.

Vám nestačí co se děje kolem? Nedělejte z nás malé děti, nebo přestárlé důchodce co nemají rozum a musí být rozumně vedeni politiky. To by ti politici museli být jiní. Museli by nás respektovat, mít rádi svoji zemi, snížit si platy na výši jak mají ostatní, chodit mezi lidi, pomáhat jim.

JÁ PAK MOŽNÁ ZMĚNÍM NÁZOR NÁZOR NA PODIVNÉ OSOBY V POLITICE.

P.S. Mimochodem jak velký máte byt a kolik osob ho obývá? Mně by to moc a moc zajímalo.

Milena Doušková

Zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/piratska-mrcha

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZjevení Svaté Gréty aneb Dětská křížová výprava s.r.o.   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 06:30:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejprve křehké dívce přivodili duševní poruchu tím, že ji v útlém dětství vystavili apokalyptickému brainwashingu jako v nějaké sektě.

A pak ji klimatická mafie využila k získávání investic na zelený byznys.

Grétě samotné je těžko něco vytknout. Umí dobře přednášet, udržuje oční kontakt s publikem, a má brilantní anglickou výslovnost.Věřím, že to myslí upřímně a slzy v jejím projevu v EU parlamentu nebyly hrané. Těžko ji vinit, že se nechala napálit. Je ve věku, kdy mnozí stěží umí recitovat básničky a nedostala šanci naučit se samostatnému myšlení. Přístup k objektivním informacím jí nikdo nedovolí.

Sv. Gréta káže – konec světa je blízko. Prý jí to někdo řekl.

Gréta vyrůstala v prostředí vzdělaných liberálních elit (matka operní pěvkyně, otec filmař), kde je klimatické náboženství společenská povinnost stejně jako nosit kravatu do divadla. Dívčina matka Malena Ernmanová v roce 2017 dokonce dostala za své uvědomělé názory cenu „Ekologický hrdina“ od ekologické korporace WWF. Tito rodiče nepochybně apokalyptické hrůzy vtloukali do hlavy i své dceři. Osobně bych na takové sadisty poslal sociálku. Když u dívky propukla obsesivně kompulzivní porucha (OCD), nemohla se neprojevit obavou o uhlíkové znečištění. Lidé s OCD bývají posedlí nějakým úkonem. Často to nějak souvisí právě s čistotou a pořádkem – stokrát za den utřít okno, kontrolovat stokrát za den zda nekape kohoutek.

Souhra náhod, která pak udělala z Gréty celebritu, je až neuvěřitelná.

V srpnu 2018 Grétina matka vydává memoáry „Scény od srdce“, kde líčí, jak strach z klimatické změny přivodil Grétě duševní chorobu. Čirou náhodou právě 20. srpna 2018 (čtyři dny před vydáním knihy) z ničeho nic Grétu napadlo jít stávkovat před parlament. O jejím posedáváním před budovou by se nikdo nedozvěděl nebýt toho, že tam – opět čirou náhodou - poslala profesionálního fotografa jedna marketingová agentura. Foto a virální tweet vypustila neziskovka We Don’t Have Time (projekt pana Ingmar Rentzhoga z marketingové agentury Laika Consulting). A další shodou náhod už týž de odpoledne byla Gréta na titulní straně novin Dagens Nyheter.

Vlastně ona to zase taková náhoda nebyla.

Koho vůbec napadlo, aby děti stávkovaly? V květnu 2018 Gréta vyhrála ocenění ze esej o ekologii v novinách Svenska Dagbladet. Aktivista Bo Thorén z organizace Fossil Free Dalsland oslovil výherce s návrhem zorganizovat „školní stávku“. Po vzoru Ameriky, kde děti vyšly do stávky proti zbraním - po střelbě ve škole v Parklandu na Floridě. Nikdo ale zájem neprojevil, jen Gréta se prý rozhodla do toho jít, sama. Právě Thorén informoval Rentzhoga, že Gréta bude sedět před parlamentem.

Rentzhog se s Grétinou matkou potkal počátkem května 2018 na klimatické konferenci zvané „klimatický parlament“. Tou dobou se už vědělo, jakou knihu operní pěvkyně píše (díky interview v dubnu). Ti dva si tedy měli o čem povídat.

Dodejme, že Rentzhog byl v březnu 2017 vyškolen Al Gorem v jeho výcvikovém táboru „Climate Reality Projekt“ v Denveru a je mezi funkcionáři jeho evropské pobočky. Školení mělo výsledky. Na podzim 2017 založil neziskovku „Už nemáme čas“ (We Don’t Have Time), která na Den země 22. dubna 2018 (zdroj) spustila stejnojmennou kampaň. S ambiciozním cílem stát se největším internetovým projektem o klimatu (cíl: 100 milionů uživatelů na internetu).

WDHT navrhuje na sociálních sítích zavést systém „lajků“ (hodnocení) pro firmy a politiky podle toho, zda se podřizují klimatickému náboženství. Podobá se to čínskému systému sociálního kreditu, kde poddaní, kteří mají nějaký hřích proti režimu a mají „trestné body“, si nemohou koupit ani lístek na vlak.

Pár dnů před tím, v květnu 2018, Rentzhogovu marketingovou agenturu Laika Consulting AB koupila crowdfundingová platforma FundedByMe. Díky čemuž Laika mohla zdvojnásobit svou síť investorů na téměř 250 tisíc členů a stala se největší ve Skandinávii.

V květnu 2018 se stal Rentzhog jedním z ředitelů think-tanku Global Utmaning (Global Challenge), kde sedí zástupci vládnoucí třídy Švédska. Včetně předsedy místní pobočky Římského klubu (pan Anders Wijkman). Zakladatelka Global Utmaning je Kristina Persson, bývalá viceguvernérka švédské centrální banky. Je tu také bývalá vicepresidentka energetického gigantu ABB (Catherina Nystedt Ringborg). President největšího švédského vazu zaměstnavatelů (Petter Skogar) a předseda svazu pracovníků ve stavebnictví (Johan Lindholm). Rentzhog sám od června 2017 sedí ve správní radě realitní firmy Svenska Bostadsfonden, která podniká v nemovitostech.

Celý podzim a zimu 2018 byla Gréta tváří Rentzhogovy kampaně We Don’t Have Time, která využívá sociální média k získávání investorů pro různé „zelené“ projekty. Firma tak získala miliony. WDHT Grétu dokonce uváděla mezi svými poradci (youth advisers). Když se počátkem roku 2019 o tom dověděli novináři a označili to za zneužívání dívky k byznysu, Thurnbergovic rodina se od Rentzhoga distancovala.

Grétino stávkování tedy nebylo vůbec spontánní reakce na horké léto 2018. Bylo naplánováno profesionálními marketéry zeleného byznysu dávno před tím. Rodiče nejprve křehké dívce zřejmě přivodili duševní poruchu tím, že ji v útlém dětství vystavili apokalyptickému brainwashingu jako v nějaké sektě. A pak ji klimatická mafie využila k získávání investic na zelený byznys.

Vítězslav Kremlík

Zdroj: https://kremlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=723093

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBudeme-li poraženi, zabíjí nás všechny. Je lepší zemřít v bitvě než sejít strašným a hanebným způsobem rukou vítěze. Velmistr řádu johanitů při boji s Turky   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 06:24:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Bratři, mé děti, pojďme tam zemřít se zbraní v ruce. To je náš den! … Chci vám, bratři, otevřeně říci, že nemůžeme doufat v nic jiného, než v pomoc všemocného Boha, v jedinou opravdovou pomoc. Ochraňoval nás do této chvíle a neopustí nás, abychom neskončili v rukou nepřátel naší svaté víry… Bratři, my všichni jsme služebníky našeho Pána. Vím dobře, že kdybychom já nebo všichni, co mají velení, měli padnout, budete bojovat za svobodu, čest našeho řádu a za naši svatou církev. Jsme vojáci a zemřeme v boji… Nenechte žádného z vašich mužů, aby ho napadlo, že bychom mohli mít nějakou vyhlídku na čestné zacházení nebo že bychom se z toho dostali živí. Budeme-li poraženi, zabíjí nás všechny. Je lepší zemřít v bitvě než sejít strašným a hanebným způsobem rukou vítěze…I kdyby toto obléhání oproti předpokladům mělo skončit pro nepřítele vítězstvím, prohlašuji před vámi všemi, že podle mého pevného úmyslu nikdo v Konstantinopoli neuvidí velmistra našeho svatého řádu v řetězech. Kdyby ale mělo dojít k nejhoršímu a vše by mělo být ztraceno, obléknu si šat řadového vojáka a s mečem v ruce se vrhnu mezi nepřátele a tam padnu mezi mými dětmi a bratry.“

Velmistr řádu johanitů Jean Parisot de La Valette v době obléhání Malty osmanskými Turky v roce 1565, když odvážně čelili mnohanásobné přesile invazních armád.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPostavit znovu zeď, ale nejméně o tři metry vyšší   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 06:02:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak jsem v letošním parném létu zatoužil znovu se ponořit do vod chladného Baltu. Zajel jsem do bývalé NDR, prošpikované kamerami na každém kilometru silnic. Ještě, že je na dálnicích leckde ještě neomezená rychlost.

V minulé větě jsem použil dvakrát slovo ještě. Není to řečeno jen tak, z ničeho nic.

Zelení, kterým v Německu závratně stoupají preference díky médiím, která jim nepokrytě fandí, (zatímco je týmiž médii odsuzovaná Alternativa pro Německo), chtějí v Německu světovou raritu, neomezenou rychlost na dálnicích, zrušit, právě tak jako pracují vehementně na budoucí zkáze německého rodinného stříbra, automobilového průmyslu.

Chtějí zakázat spalovací motory pod, na první pohled krásným sloganem „Evropa uhlíkově neutrální“. Tu musela do svého programu zařadit i nová předsedkyně Evropské komise, při lísání se zelené evropské frakci, která ji stejně nevolila.

Tato „Uhlíkově neutrální“ strategie může navíc způsobit smrtící ránu lesům na celé planetě. Evropská směrnice počítá s tím, že dřevo je uhlíkově neutrální zdroj, takže nás čeká masivní kácení lesů.

Všechny tyto „dobré“ zelené myšlenky vedou ve svém důsledku k neodvratné zkáze. Proč musí právě Evropa, která je pouze nepatrným znečišťovatelem světa v porovnání s Asii a Afrikou, která čelí nebývalé populační explozi, omezovat kde co. Všechny ty evropské plánované zákazy plastů, které znečišťují světové oceány mají nulový efekt, protože 78% řek, ze kterých se do oceánů splachují plasty je v Asii a 20% v Africe a v Jižní Americe a zbytek na 2% je v Severní Americe a Evropě (v Evropě nejméně). Evropa se stává svým sebemrskačstvím sebevražedným kontinentem.

Všechny tyto ekologicky a hlavně ideologicky nařizovaná omezování mají ve svém důsledku jediný efekt. Ještě více rozevřou nůžky mezi extrémně bohatou elitou a zbytkem obyvatelstva. Do chudoby se stále více propadající střední vrstva nebude mít na drahé a nepraktické elektromobily. Je též snaha zvyšovat letenky ekologickými přirážkami tak, aby řadový občan na letenku nedosáhl.

Vrátíme se tak do doby, kdy cestovali pouze páni a kmáni na ně robotovali, v dnešní době pracovali za minimální mzdu.

V bývalé NDR jsem navštívil také lázeňské místo na břehu Baltu, Heiligendamm (https://www.grandhotel-heiligendamm.de/), které bylo dříve střediskem, kde se zotavovali pracující. Dnes je to rezort pro ty nejbohatší, kde parkují ta nejdražší vozidla, většinou se západoněmeckými poznávacími značkami. Viděl jsem tam parkovat i jednoho Rolls-Royce.

A zatím běžní občané ze severu bývalé NDR jezdí za prací do Hamburku, protože téměř veškerý průmysl po sjednocení ze severu východního Německa zmizel k západním bratřím. V bývalém okresním městečku Ueckermünde, kde je jedinou pracovní příležitostí práce v nemocnici, jsem na mou otázku: „Jak se vám žije v nové době?“, slyšel rozhořčenou odpověď: „Nejlepší by bylo postavit znovu zeď, ale nejmíň o tři metry vyšší.“. To je podobné, jako jsem slyšel při loňském 50 výročí 21. srpna větu: „Alespoň se s tím rozkradením republiky 21 let počkalo“.

Abych nekončil tak negativně. Výhodou nové doby je možnost cestování. Kdyby předlistopadoví vládci nechali lidi cestovat a pracovat v zahraničí, tak by lidé poznali, že je všude chleba o dvou kůrkách, byli by ostražitější po převratu a neservírovali by vše na zlatém podnosu těm ze západu. A ještě pro budoucí diskutéry dodávám. Nikdy jsem nebyl členem ani KSČ, ani SSM či ČSM, ba dokonce ani moji rodiče v žádné takové organizaci nebyli.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH a bývalý prezidentský kandidát

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=723283
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMediální expert: ČT vysílá speciál ke střelbě v USA, ale o migrantském vraždění kousek za našimi humny ani muk   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 06:00:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí mediální expert Petr Štěpánek zveřejnil na facebookovém profile názor vůči činnosti tuzemských médií. Podle Štěpánka by se česká veřejnoprávní televize ČT měla především věnovat událostem, které se týkají problémů schengenského prostoru a Česka samotného.

Štěpánek na svém Facebooku uvedl komentář, ve kterém vysvětlil své stanovisko vůči České televizi. Mediální expert se podivil, že ČT vydala velký materiál, který byl věnován střelbě v Americe, zatímco nic nebylo uvedeno o Eritrejcovi, který ve Frankfurtu nad Mohanem shodil matku s dítětem pod vlak, ani o brutální vraždě v Německu, kdy Syřan za bílého dne mačetou rozsekal spolubydlícího.

Navíc Štěpánek také negativně okomentoval vztah České televize k americkému prezidentu Donaldu Trumpovi.

„Á propos, že za všechno samozřejmě může Trump, snad ani nemusím dodávat. A na tenhle propagandistický paskvil jim každá domácnost povinně posílá 1.620,- Kč ročně. Jak dlouho ještě?“- pohoršuje se Petr Štěpánek.

Štěpánek o novinářské práci

Dříve Štěpánek na svém Facebooku publikoval post, ve kterém zaútočil na současná média. Zdůraznil, že teď vůbec neexistuje nezávislý tisk.

,,Není mezi vámi ani jeden novinář, který by se odvážil upřímně vyjádřit svůj vlastní názor. Víte předem, že kdyby to udělal, nikdy by se to neobjevilo v tisku. Jsem týdně placen za to, že své upřímné mínění nezveřejňuji v novinách, pro něž pracuji. Vy ostatní jste placeni za stejnou věc a kdo z vás by byl tak pošetilý, aby napsal svůj upřímný názor, brzy by se ocitl na ulici a hledal by si jiné zaměstnání. Kdybych dovolil, aby se v jednom čísle mých novin objevil můj poctivý názor, do dvaceti čtyř hodin bych přišel o místo,” napsal Štěpánek.

Mediální expert Petr Štěpánek je bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu. Na své internetové stránce uvádí, že opakovaně působil na postu redaktora různých médií včetně ČT. Dlouhodobě kritizuje práci zpravodajské redakce České televize.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8S5j

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristé v Sýrii vystřelili tři rakety směrem na ruskou základnu Hmeimím   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 05:55:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristé v Sýrii vystřelili tři rakety směrem na ruskou základnu Hmímím, informovalo o tom Ministerstvo obrany Ruska. PVO zaznamenala odpálení asi v 13:30 hodin CET severně od letiště.

„K žádným škodám nebo zraněním v důsledku útoku na ruské letecké základně nedošlo,“ uvedlo ministerstvo.

Ministerstvo obrany upřesnilo, že rakety spadly na vesnici Ruysed Afif.

„Čtyři místní obyvatelé byli zraněni,” uvádí se ve zpravě.

Letecká základna v Hmímímu hostí většinu ruských ozbrojených sil, jež od roku 2015 operují v Sýrii. Koncem července šéf hlavního ředitelství generálního štábu, generální plukovník Sergej Rudskoj prohlásil, že teroristé se nadále pokoušejí organizovat útoky na základnu Hmímím.

Podle něj se militanti 17. a 21. července pokusili bombardovat ruské cíle z území deeskalační zóny Idlib. Protivzdušná obrana ruské letecké základny tyto útoky odrazila.

K útokům rovněž dochází za využití dronů. Loni ruské ministerstvo obrany obvinilo Washington z toho, že americký průzkumný letoun Poseidon 8 koordinoval útok dronů proti základně. Podle Moskvy se letoun nacházel nad Středozemním moře ve stejné době, co protiletecká obrana základny Hmeimím zasahovala proti útoku 13 dronů, které vyslali ozbrojenci. Washington obvinění popřel.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8SDv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý americký viceprezident Walter F. Mondale podepsal společný dopis „Čína není nepřítel Spojených států"   
Pridal tk Úterý 06 srpen 2019 - 05:50:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sto Američanů nedávno poslalo prezidentovi a Kongresu společný dopis „Čína není nepřítel Spojených států" namířený proti politice konfrontace s Čínou. K tomuto dopisu se podpisem připojil také bývalý americký viceprezident Walter F. Mondale.

Dopis „Čína není nepřítel Spojených států", který byl zveřejněn 3. července v novinách The Washington Post, uvádí, že mnoho akcí americké vlády způsobilo v poslední době spirálový pokles vztahů mezi spojenými státy a Čínou. Podporovatelé tohoto dopisu se domnívají, že prohlubování napjaté situace v bilaterálních vztazích neodpovídá americkým a globálním zájmům.

Dopis poukázal na to, že označování Číny Spojenými státy za nepřítele a snaha se od Číny „oddělit" poškodí mezinárodní postavení Spojených států i jejich pověst a poškodí to ekonomické zájmy různých států. V dopisu se uvádí, že americký odpor nemůže bránit čínskému ekonomickému rozvoji, růstu čínských podniků na globálním trhu a upevňování čínské funkce ve světových záležitostech. Kromě toho pokud budou Spojené státy nutit své spojence, aby považovali Čínu za nepřítele, oslabí to vztah mezi Spojenými státy a jejich spojenci, a v izolaci nakonec skončí Spojené státy, nikoli Čína.

Dopis také zdůrazňuje, že Čína neusiluje o svržení současného mezinárodního pořádku. Naopak v uplynulých několika desítkách let Čína těžila z tohoto mezinárodního pořádku výhody. Účast Číny v současném mezinárodním pořádku, při jeho rozvoji a vyrovnávání se s výzvami, kterým čelí celé lidstvo, jako jsou například klimatické změny, je nepostradatelná. Signatáři tohoto dopisu naléhají na americkou vládu, aby podporovala Čínu pozitivní účastí na reformě systému globální správy.

Tento dopis podepsalo už přes 180 lidí, včetně známých osobností v americkém akademickém, politickém, obchodním a vojenském kruhu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2889 sec,0.0889 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,855kB