Středa 07 srpen 2019
Írán: Spojené státy ve skutečnosti nechtějí s Íránem jednat   
Pridal tk Středa 07 srpen 2019 - 04:49:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
5. srpen je v Íránu den novinářů. Íránský ministr zahraničí Džavád Zaríf odpovídal na tiskové konferenci na otázky novinářů týkající se například íránsko-amerických vztahů a íránské jaderné dohody.

Džavád Zaríf řekl, že Spojené státy opakovaně vyjádřily ochotu jednat s Íránem, ale nikoli upřímně. I přes americké sankce a evropskou nečinnost při plnění svých závazků bude Írán prozatím plnit jadernou dohodu.

Zaríf uvedl, že Írán vždy zaujímal otevřený postoj k vyjednávání o řešení rozdílů, ale poté, co Spojené státy odstoupily od jaderné dohody, opakovaně vyjádřily záměr jednat s Íránem, který ale nebyl upřímný. Řekl, že během návštěvy New Yorku odmítl pozvání Bílého domu k rozhovoru, proto na něj americká strana nedávno uvalila sankce.

Džavád Zaríf řekl, že Írán je ochoten zlepšit své vztahy se sousedními zeměmi a doufá, že s nimi posílí spolupráci. Řekl, že mír nelze získat za peníze na nákup zbraní, ale lze ho dosáhnout pouze spoluprací mezi zeměmi v regionu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská centrální banka: Globální obchod bude i nadále slabý   
Pridal tk Středa 07 srpen 2019 - 04:48:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská centrální banka vydala 5. srpna zprávu, ve které uvádí, že globální obchod zaznamenal v poslední době určité známky oživení, ale očekává se, že v nadcházejících čtvrtletích zůstane slabý. Růst obchodu bude slabší než celosvětový ekonomický růst.

Podle zprávy nyní existují náznaky zotavování světového obchodu v krátkodobém horizontu, ale investiční vyhlídky v mnoha ekonomikách jsou slabé, a proto bude růst světového obchodu velmi pomalý. Současně s růstem cel přetrvává hrozba další eskalace obchodního napětí.

Globální ekonomické oslabení v posledních čtvrtletích se podle zprávy odráží hlavně v průmyslovém sektoru, zejména v elektronickém a automobilovém průmyslu.

Výzkum Evropské centrální banky ukazuje, že vzhledem k tomu, že dovoz produktů výrobního odvětví tvoří více než 50 % celosvětového dovozu, ale představují pouze 20 % celkové světové ekonomiky, bude dopad oslabení výroby na globální obchod významnější než dopad na světové hospodářství.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1423 sec,0.0686 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,338kB