Pondělí 12 srpen 2019
Jak nám západ vrací naše socialistické mládí: somráci jsou zpět. Dokonce úředně   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 06:38:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V době hluboké totality vyspělého socialismu jsme obdivně vzhlíželi k západu a řezali jsme se smíchy, když somráci v bufetu Koruna na Václavském náměstí dojídali zbytky. "Nazdar Karle, nemáš korunu"? bylo jejich znakem.

A když se tam objevil nějaký "zápaďák", vyhnali jsme je, aby nám nedělal ostudu, jací jsme proti západu žebrota. Bylo to v sedmdesátých létech, kdy jsme poslouchali Uriah Heap, Led Zeppelin, Die Purple a žasli nad Ericem Claptonem, stáli ve frontě v Tuzexu na wranglerky do zvonu, ale pyšnili se Radimem Hladíkem.

Hle, naše mládí je zpět

Ale už jim neříkáme somráci, už se nesmějeme dojídačům zbytků jídla. Dnes to má dokonce svůj název západního střihu: "sdílené jídlo". A najednou nám je sedmnáct, najednou jsme zase mladí a krásní a...

A socialismus se somráky se nám navrátil zpět. Pravda, na talířích máme hovězí maso z kuřete, vepřové ze sóji, buřty z umělých hmot, ale jinak, jinak se nám naše dětství vrátilo zpět a my západu upřímně děkujeme.

Selina Juul o plýtvání jídlem

V Dánsku funguje také řada aplikací na sdílení jídla. Jakou roli v řešení tohoto problému mají podle vás technologie?

Musíme začít u prevence. Podívejte se na aplikace jako je Too Good To Go, která prodává přebytky z restaurací. Je to byznys a dokáží na tom vydělat. Z problému ale nesmíme vytvářet další průmysl, protože ho tak nikdy nevyřešíme. Je fajn, že prodáváme kečup z ošklivých rajčat, ale popravdě to není moc dobré. Primárně bychom se měli soustředit na to, jak nemít žádný nadbytek.

(Za socialismu se to v ČSSR neprodávalo, prostě <somráci si vzali nedojedený talíř a vyčistili ho)

Takže návrat somráků vlastně vítáme, protože tím bojujeme proti klimatickým změnám. Ó, jak honosné. Cesta do socialismu je otevřena. Jedna třetina vyprodukovaného jídla se prý vyhodí a přitom může výroba potravin za třetinu skleníkových plynů vypouštěných do ovzduší. Každý z nás proto může mít velký vliv! Šetřeme penězi, časem a možná zachráníme i planetu.

Samoobsluhy v Dánsku většinou už zavírají a také číšníci v některých restauracích vědí, že jim za chvíli končí večerní směna. Mladík ve starém a obnošeném oblečení chvíli vyčkává, bloumá, rozhlíží se. Potuluje se s kamarády kolem supermarketu, dokud není naprosto jasné, že prodavači mají „padla“ a obchod se zavírá. Mladí lidé se ihned vrhají na popelnici, která skýtá i potraviny, jejichž spotřební lhůta již uplynula.

„To jídlo je velmi často stále dobré. Nevidím nic špatného na tom, vzít si starší oblečení a skočit si pro něco do popelnice. Doma samozřejmě přezkoumám, jestli se to dá ještě jíst,“ říká Deníku N Carsten Sorensen, který si tímto způsobem významně snižuje výdaje za potraviny.

Podívejme se ještě více do dějin o pár století zpět - rok 1538

Když byla ještě svoboda, každá (skoro) hospoda kde se jedlo měla vepříka. (Ale neměla EET a bruselské normy) Toho pak měli na vepřové hody, prodávali to v hospodě a pořídili si dalšího. Podle dobových pramenů bylo v podhradí Pernštejna v šesnáctém století kolem 50 hospod. Uživily se proto, že prostě prodávaly přebytky své domácnosti a asi se tam utrácelo relativně dost podle výnosů Pernštejnů: Jan z Pernštejna uvádí, že v Nedvědici dosazuje radu – hospodáře městečka a starší, ti však neplní své úkoly a přenášejí je na vrchnostenské úředníky. Proto vydává obecní řád, pověřuje hospodáře městečka jeho plněním a hrozí přísnými tresty všem, kdo nebudou plnit jeho jednotlivé body. Hlavním úkolem hospodáře městečka bylo zamezení všeho neřádstva, cizoložství a obžerství. Dalších 17 bodů řádu se týkalo pořádku práva vaření piva, které bylo hlavním zdrojem městských financí. Podrobně byl stanoven nejen způsob vaření piva, ale i mletí a připravování sladu a šenkování. Výslovně se praví, že v Nedvědici „mimo jiná městečka piva dobrá se vařiti mohou“. Za špatné pivo i za špatné míry stejně jako za neplnění dalších bodů řádu byly stanoveny přísné tresty.

My normální porovnáváme. Víme, že za socialismu bylo pozlátko a velké vnitřní zadlužení. Ale aby nás někdo kádroval, lustroval, různá kulturní fronta a pedofilové či úchylové nám říkali, jak máme žít? Tak to teda ne! To prrrr! Za touhle kastou, co se dala dohromady společně s pseudoevropskými hodnotami je větší špína a smrad, než za socialismem i s jeho komunisty!

P.S. Je normální šetřit a Češi tím byli vyhlášení, dokonce nás uráželi, že málo utrácíme, i když mnozí máme. Ale alarmismus a vydírání je nutné konečně zastavit!

FOTO: Somrboys v akci (tak jsme je nazývali)

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2661-jak-nam-zapad-vraci-nase-socialisticke-mladi-somraci-jsou-zpet-dokonce-uredne

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRudý mor nahradil duhový. Občas má církev pravdu   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 06:29:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polský arcibiskup Marek Jedraszewski pobouřil část veřejnosti výrokem, že LGBT ideologie je „duhový mor“, který v Polsku nahradil ten rudý, komunistický. Před jeho sídlem ve Varšavě se pak shromáždil dav žádající jeho rezignaci. K prohlášení Jedraszewského se naopak připojil český kardinál Dominik Duka, podle něhož se LGBT hnutí rozšiřuje o ateistickou a satanistickou agendu.

______
Je zajímavé, jak se tahle uřvaná chátra okamžitě vrhne na každého, komu jsou nechutné pochody proti srsti. A ještě více zajímavé je, že i většina teplých tyto trapné akce aktivistů odsuzuje. Ostatně podobně jako většina žen odsuzuje uječené feministky. Jinými slovy skupinky zmrdů si osvojují právo hovořit za nějakou údajně utlačovanou skupinu a jejím jménem pak terorizují okolí. Je na čase tuto aktivistickou samozvanou Sorosovu sebranku rozprášit.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16455/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠojgu odpoví na kybernetické útoky USA vojenskými antihackery   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 06:26:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany Ruské federace, vedené Sergejem Šojgu, vytváří speciální jednotky antihackerů, kteří budou střežit ruský vojenský internet. Úkoly těchto speciálních jednotek budou zahrnovat vyhledávání a neutralizaci virtuálních hrozeb, pocházejících ze zahraničí. Do těchto jednotek nebudou posíláni branci: kybernetická vojska budou tvořit pouze důstojníci se zvláštním vysokoškolským technickým vzděláním.

Jak oznámil zdroj na Ministerstvu obrany Ruské federace, byl již vyvinut software pro práci vojenských antihackerů, který umožňuje vytvořit víceúrovňový systém pro ochranu místních sítí, které spojují polní body řízení. Již nyní existují roty pro lokalizaci síťových hrozeb, které zajišťují bezpečné nepřetržité spojení v brigádách spojů, které jsou podřízeny okruhu. Antihackerové jednotky se brzy objeví nejen v vojskách spojů, ale také v dalších jednotkách.

Činnost ochrany proti hackerům v ruských ozbrojených silách znemožní kybernetické útoky na ruský vojenský internet, říkají experti. Spisovatel a veřejný činitel Nikolaj Starikov je přesvědčen, že adekvátní reakce Ministerstva obrany RF na kybernetické hrozby, vycházející zejména ze Spojených států, je nezbytná a aktuální záležitost.

Realitu těchto hrozeb dokládají nedávné informace o tom, že zvláštní služby USA se s alarmující pravidelností, i když bezvýsledně, pokoušejí provádět kybernetické útoky na systémy správy infrastruktury Ruské federace, připomíná diskutující z agenturou FAN. Informace o odvrácení kybernetických útoků na systémy sociálního zabezpečení RF potvrdil zdroj ve vedení jednoho z ruských silových rezortů.

Dříve americké noviny The New York Times uváděly, že zpravodajské služby USA aktivizovaly pokusy o zavedení škodlivého softwaru do systému správy energetických sítí Ruské federace. Podle údajů listu byly takové kroky podnikány od roku 2012, ale v poslední době USA výrazně aktivizovaly kybernetické útoky a používají je jako mechanismus "zadržování Ruska".

A přestože Bílý dům popřel informace novin, souvisí to spíše s vnitropolitickým bojem v USA než se skutečnou absencí takových útoků, říkají odborníci.

"Tyto pokusy (kybernetických útoků ze strany USA) vidíme a zaznamenáváme, uvedl zdroj v silovém rezortu RF. Všechny takové akce se nám však daří neutralizovat".

Zdroj označil takové útoky za prvek kybernetické války, kterou USA rozpoutaly. Podle Nikolaje Starikova Rusko naléhavě potřebuje vlastní kybernetická vojska, a to i jako součást ministerstva obrany, aby naše země byla připravena na hybridní války, které již na planetě probíhají, především z podnětu USA.

"Potřebujeme plnohodnotné vojenské formace, abychom mohli provádět činnost na internetu v zájmu Ruska, říká expert. Musíme pochopit, že když například Washington obviňuje naši zemi z kybernetických útoků, znamená to, že samotné Spojené státy v tomto okamžiku takové útoky provádějí a že nemají v úmyslu tyto praktiky opustit".

Je to jako obviňovat Rusko z údajného "zasahování" do amerických voleb. Taková obvinění jsou známkou toho, že USA nejenže nejednou zasahovaly do cizích voleb, ale dělají to právě teď a nechystají se toho v budoucnu zřeknout".

Starikov připomněl, že USA mají vlastní kybernetická vojska, která jsou speciálně vytvářena pro útoky na Rusko. Jedna z těchto amerických jednotek například existuje v České republice v rámci Rádia Svoboda, ve struktuře, která je financovaná Kongresem USA a uznaná v Ruské federaci za zahraničního agenta.

"Tak proto potřebujeme jednotky, které budou sledovat aktivitu ve virtuálním prostoru, která je nepřátelská vůči Rusku", shrnuje expert.

Jak poznamenává list Izvestija ve velkém článku o antihackerových jednotkách Ministerstva obrany RF, úřad Sergeje Šojgu již začal vytvářet suverénní vojenský internet, který se nazývá Multiservisní transportní síť spojení (MTSS). První fáze vytvoření MTSS by měla být dokončena do konce příštího roku.

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVzkaz křesťanům v Africe: "Sbalte se a vypadněte, máte na to tři dny, jinak vás zabijeme!"   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 06:12:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Křesťanství vzniklo na Středním východě. Vysídlování a odsun křesťanů ze Středního východu jsou tedy velmi nebezpečné pro bezpečnost tohoto regionu... i oblasti Středozemního moře. Ale Evropy se to také týká." - Papež Koptské pravoslavné církve Theodoros II., při slavnostním otevření nového koptského kostela pro koptskou komunitu žijící v exilu v Německu.

Deutsche Welle, 14. května 2019.
Bohužel tragický rozsah těchto masakrů křesťanů je přímo úměrný nezájmu Západu. "'Islamofobie' je častým předmětem diskuse, ale o 'křesťanofobii' neuslyšíte vůbec nic." - Ross Douthat, "Jsou křesťané privilegovaní nebo pronásledovaní?", deník The New York Times, 23. dubna 2019.

Alžírsko - země původu některých křesťanských otců, například svatého Augustina - se stalo zemí... ve které oficiálně nejsou "žádní domorodí křesťané". Kolik dalších zemí potká stejný osud? A přispěchá Západ někdy na pomoc svým křesťanským bratrům a sestrám?

Zpráva vypracovaná pro britského ministra zahraničních věcí uvedla, že pronásledování křesťanů na Středním východě se nyní blíží "genocidě". Kritické úrovně nyní dosáhlo také pronásledování křesťanských komunit v Africe.

Někteří pozorovatelé uvádějí, že to začalo v Alžírsku v 90. letech, kdy bylo během občanské války zabito 19 mnichů, biskupů, jeptišek a mnoho dalších katolíků. Například v Nigérii byli od té doby masakrováni věřící křesťané ve svých kostelech a v Keni byli křesťané zavražděni na univerzitách. V Libyi bylo mnoho křesťanů sťato na plážích a v Jemenu byly zavražděny jeptišky. V Egyptě vyvolává masivní násilí proti křesťanům hromadný exodus. Je to novodobé africké souostroví pronásledování. (Narážka na Alexandra Solženicyna - Souostroví Gulag, poznámka překladatele.)

Je smutné, že se tito křesťané ocitli v mrtvém úhlu Západu: Jsou "příliš křesťanští", aby získali pozornost levice, a pravice o nich neví – jsou příliš daleko. Afričtí křesťané jsou sirotci. Nemají žádné "spojence", píše John O'Sullivan.

Křesťanské rodiny musely nedávno uprchnout z města Diffa v Nigeru, poté, co jim džihádisté ze skupiny Boko Haram doručili tuto výhrůžku: "Sbalte se a vypadněte, máte na to tři dny, jinak vás všechny zabijeme!" "V tomto městě již nejsou žádní křesťané," řekli místní lidé nevládní organizaci Barnabas Fund. Město Arbinda se nachází v Burkině Faso a tato čísla vypovídají o násilí ze strany muslimské většiny: Z města uprchlo 82 pastorů a 151 rodin, přibližně 1 145 křesťanů. Jen v několika posledních týdnech byli zavražděni jak duchovní, tak řadoví věřící. V katolickém kostele ve městě Dablo zavraždili džihádisté šest křesťanů. Při útoku v Silgadji byl zavražděn jeden pastor a cílem útoků se staly i pokojné slavnostní průvody katolíků.

Džihádisté ​​zřejmě chtějí "vyčistit" tyto oblasti od křesťanů - a daří se jim to. "Ve městě panuje panika," řekl starosta města Dablo Ousmane Zongo. "Lidé se schovávají ve svých domovech a normální provoz města se zastavil. Obchody jsou zavřené. Jsme prakticky městem duchů."

V Nigérii probíhají útoky na křesťany neustále. Země se tak pro křesťany stala "válečnou zónou".

"Útoky na křesťany jsou čím dál tím drzejší a agresivnější," řekl otec John Bakeni z diecéze Maiduguri v severní Nigérii. "Každý den, který prožijeme v bezpečí, považujeme za požehnání, protože nevíme, co bude zítra."

"Kvůli snaze o islamizaci celé země hrozí nám křesťanům zánik. A získání kontroly nad Nigérií znamená vyhnání křesťanů z celé západní Afriky," řekl v italském měsíčníku Tempi otec Joseph Fidelis Bature, katolický kněz z nigerijské diecéze v Maiduguri.

My obyvatelé Západu máme bohužel velice krátkou paměť. První útoky al-Káidy se uskutečnily v Africe: pumové útoky proti americkým velvyslanectvím v Keni a Tanzanii. Na Africe záleží. Proto bychom měli brát toto brutální pronásledování křesťanů vážněji. "Křesťanství vzniklo na Středním východě," řekl papež Koptské pravoslavné církve Theodoros II. při slavnostním otevření nového koptského kostela pro koptskou komunitu žijící v exilu v Německu. "Vysídlování a odsun křesťanů ze Středního východu jsou tedy velmi nebezpečné pro bezpečnost tohoto regionu, a to nejen oblasti Středního východu, ale i oblasti Středozemního moře. Ale Evropy a arabských zemí se to také týká." Západ by měl tyto naléhavé prosby vůdců Východních křesťanů brát mnohem vážněji.

Evropa je sekularizovaná a ze Středního východu křesťané utíkají. Džihádisté, kteří jsou posedlí vymýcením křesťanství, si teď uvědomují, že jejich současné ideologické bojiště je v Africe. "Do roku 2025 bude 50 % křesťanského obyvatelstva (světa) žít v Africe a Latinské Americe," napsal profesor historie Philip Jenkins. Očekává se, že v subsaharské Africe bude v roce 2050 žít 38 % všech křesťanů, kdežto v roce 2010 to bylo 24 %. Proto tam džihádisté ​​provádějí hrůzný projekt náboženských čistek.

"Křesťanství doslova 'odešlo na jih', v rozvojovém světě demograficky explodovalo a zesílilo probíhající sociopolitické nepokoje v místech, jako je například západní Afrika," uvádí Pew Forum. Tuto demografickou tendenci, kterou profesor Philip Jenkins nazval "největší náboženskou změnou jakéhokoli druhu, která kdy nastala," chce radikální islám samozřejmě zastavit."

Podle další zprávy se během jednoho století zvýšil počet muslimů žijících v subsaharské Africe více než 20krát, z 11 milionů v roce 1900 na 234 milionů v roce 2010. Počet křesťanů za tu dobu vzrostl 70krát ze 7 na 470 milionů. Subsaharská Afrika je nyní domovem 21 % všech křesťanů světa a 15 % všech muslimů. "Islámský extremismus má dvě globální těžiště, jedno je na arabském Středním východě a druhé je v subsaharské Africe," poznamenal výzkumník Ron Boyd-MacMillan ve zprávě pro organizaci Open Doors.

Open Doors vydává každoročně seznam 50 nejhorších pronásledovatelů křesťanů. Tento seznam aktuálně zahrnuje 14 afrických zemí, ve kterých je úroveň pronásledování "extrémní" nebo "velmi vysoká": Alžírsko, Středoafrická republika, Egypt, Eritrea, Etiopie, Keňa, Libye, Mali, Mauritánie, Maroko, Nigérie, Somálsko, Súdán a Tunisko. Například Mali na seznamu původně vůbec nebylo, ale během dvou let se dostalo na sedmé místo. V minulém roce v Keni donutili islamisté cestující v linkovém autobusu předložit své průkazy totožnosti. Poté cestující muslimy oddělili a dva náhodně přítomné křesťany zavraždili.

Bohužel tragický rozsah těchto masakrů křesťanů je přímo úměrný nezájmu Západu. "Jednou ze základních skutečností moderních náboženských dějin je, že křesťané jsou na celém světě neuvěřitelně krutě pronásledováni," napsal nedávno Ross Douthat v deníku The New York Times.

"Tato realita již spíše definuje éru a dávno už není jen epizodním jevem. Západní média ji všeobecně ignorují a západní vlády a humanitární instituce ji jen zřídka správně pojmenují a celkem vůbec neřeší. 'Islamofobie' je častým předmětem diskuse, ale o 'křesťanofobii' neuslyšíte vůbec nic."

Džihádisté ​​přišli na to, že pronásledování křesťanů přináší výsledky. Alžírsko - země původu některých křesťanských otců, například svatého Augustina - se stalo zemí, která je z 99,9 % muslimská a ve které oficiálně nejsou "žádní domorodí křesťané". Kolik dalších zemí potká stejný osud? A přispěchá Západ někdy na pomoc svým křesťanským bratrům a sestrám?

Giulio Meotti je kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel.

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/14708/vzkaz-krestanum-africe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNemám rád, když mi někdo vnucuje nějakou politickou ideologii!   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 06:05:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před třiceti lety a dřív to byl socialismus, dnes je to politická korektnost. A tak bohužel i teď se mezi tzv. elitami objevují snahy povinně vnucovat lidem svojí politickou ideologii. Nic se mi nepříčí tak moc, jako právě toto.

Politické přesvědčení by mělo být soukromou věcí každého jednotlivce. Já mám své politické přesvědčení, můj soused má své politické přesvědčení, mí kolegové a nadřízení v práci mají své politické přesvědčení. A tak bychom mohli chodit od jednoho člověka ke druhému, protože každý z nich má své politické přesvědčení, které se od jednoho ke druhému liší jako papilární linie na otiscích prstů. A je to dobře, že to tak je, protože právě toto je znakem zdravé demokracie.

O to s větším despektem se v dívám na toho, kdo si myslí, že jen on má ten patent na správné politické přesvědčení, které by mělo být i pro druhé povinné a jiné, než své názory chce ostrakizovat či dokonce je prohlašovat za extrémistické.

A tak se dnes například můžeme setkat i s takovým jevem, že někteří samozvaní stoupenci současné tzv. politické korektnosti prohlašují za extrémismus i třeba takové obyčejné vlastenectví. Nad takovými to snahami lze jen kroutit hlavou.

A dnes to jsou nejčastěji právě tito samozvaní stoupenci současné tzv. politické korektnosti, kteří nám vnucují svoje politické přesvědčení jako něco, co by snad mělo být povinného pro každého. Právě z jejich strany pocházejí takové snahy, jako je například indoktrinace lidí jejich politickými ideologii jak u dětí ve školách, tak lidí veřejnoprávními médii.

Takže podívejte se. Mne osobně by se nelíbilo ani to, kdyby chtěl někdo takto lidem přikazovat i můj politický názor, se kterým souhlasím já. Ale protože s ním ale nemusí souhlasit někdo jiný, tak v žádném případě nechci to, aby byl můj názor někomu cpán jako povinný. A protože to nechci ani u svého názoru, tak o to víc se mi příčí, aby byl někomu cpán takový povinný takový politický názor, se kterým naopak já zásadně nesouhlasím. To by mi pak nezbylo nic jiného, než se stát disidentem!

A tak si přeji, aby všichni ti podivní aktivisti za politickou korektnost začali chápat, že v demokracii platí, že co člověk, to jiné přesvědčení a že tam je naprosto nepřípustné, aby tam měl být nějaký polický názor chápán jako povinný.

LIBOR ČERMÁK

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=723877
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽivot bude dražší. Češi se musí připravit na citelný růst cen   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 05:54:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Analytici, kteří byli osloveni ČTK, odhadli, že meziroční inflace se v červenci zvýšila z původních 2,7 procenta na 2,8 procenta. Sezónní zdražení dovolených nebo vyšší náklady na bydlení – to všechno dle jejich názoru může za zrychlený nárůst cen.

Naopak ceny pohonných hmot působily opačným směrem, uvádí portál Eurozprávy. V pondělí 12. srpna uveřejní údaje o inflaci Český statistický úřad.

Pro ČTK vyjádřil svůj názor analytik Raiffeisenbank Luboš Růžička. Myslí si, že „červencový meziroční růst spotřebitelských cen o desetinu zrychlí a dosáhne 2,8 procenta“. Zároveň dodává, že první měsíc prázdnin je zrovna obdobím, kdy dochází k sezónnímu navyšování cen dovolených.

Ačkoliv ceny pohonných hmot budou vlivem nižších cen ropy klesat, za potraviny si Češi rychle připlatí. Růst potravin má zrychlit, to bude způsobeno především nízkou srovnávací základnou v loňském roce, dodává.

Analytik Viktor Zeisel z Komerční banky souhlasí a tvrdí, že inflace zůstává v Česku silná. Dle jeho odhadu vzrostla cenová hladina v červenci meziměsíčně asi o 0,3 procenta. Za následek to má silnější efekt v cenách za dovolené. Je však nutné podotknout, že jistá část tohoto nárůstu se odehrála již v červnu. Proto se očekává, že červencová dynamika bude o něco pomalejší než obvykle. Opačně bude působit sezónnost v cenách potravin, ty totiž v červenci často klesají, uvádí analytik.

Podle Petra Dufka, analytika ČSOB, se inflace nyní nachází v horní polovině tolerančního intervalu ČNB. Myslí si, že v červenci se inflace dostala na 2,8 procenta a stále platí, že důvodem jsou především zvyšující se náklady na bydlení. To znamená nejen nájem, ale také cena elektrické energie, poplatky za plyn, vodu a teplo. To všechno společně tvoří více než polovinu letošní inflace, poznamenává analytik.

V dubnu Sputnik oznámil, že v Česku byla rekordní inflace za posledních několik let. Český statistický úřad zveřejnil data, ze kterých bylo patrné, že meziroční inflace v březnu zrychlila na tři procenta.

„Jednalo se o nejvyšší meziroční růst cen od října 2012. Toto zvýšení bylo ovlivněno např. vyššími cenami brambor o téměř 75 procent, elektřiny skoro o 12 procent a pohonných hmot přibližně o dvě procenta,“ sdělila Pavla Šedivá z oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ.

V březnu došlo i ke zdražení elektřiny, tepla, teplé vody a pohonných hmot. ČSÚ oznámil, že nájemné v té době zdražilo o 3,6 %, vodné a stočné o 2,6 %, zemní plyn zase o 3,6 %

Zdroj: https://sptnkne.ws/8V76
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo zvítězí v námořní válce mezi USA a Ruskem?   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 05:51:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký expert v oblasti vojenského námořnictva Lyle Goldstein napsal o tom, kdo zvítězí ve válce na moři mezi USA a Ruskem. Jeho článek přináší The National Interest.

Odborník předpovídá, že prakticky celá flotila NATO v Černém moři bude zlikvidována v prvních hodinách války ruskými ponorkami, pozemními raketovými systémy, raketovými čluny a letectvem vybaveným hypersonickými protilodními střelami, jako je například systém Kinžal.

Goldstein má za to, že zákaz (podle konvence z Montreux) plaveb letadlových lodí přes průlivy Bospor a Dardanely je výhodný pro USA, protože by v opačném případě byly potopeny také americké lodě tohoto typu, které jsou hlavní pýchou amerického loďstva.

Odborník rovněž doporučil americkému vedení, aby již nesázelo na letadlové lodě, které nazval zastaralými, ale aby rozvíjelo ponorkovou flotilu a nejnovější bezpilotní letouny.

Goldstein si myslí, že válečná srážka mezi dvěma státy je celkem reálná kvůli eskalaci napětí, ke kterému vede účast americké flotily ve vojenských cvičeních spolu s Ukrajinou v blízkosti ruského pobřeží.

Na začátku měsíce Daily Telegraph informoval o tom, že na Ministerstvu obrany Spojeného království se obávají, že ruské ponorky projektu 636.3 Varšavjanka mohou nenápadně působit v britských územních vodách. Ruské vojenské námořnictvo už má ve výzbroji šest ponorek tohoto typu a chce uvést do provozu stejný počet do konce tohoto roku.

V Londýně se domnívají, že tyto ruské ponorky „ohrožují bezpečnost“ Velké Británie. Údajně „tajně“ sledují pohyb britské flotily v Severním Atlantiku a odposlouchávají kabely umístěné na mořském dně.

Podle novinových údajů letadlová loď Královna Alžběta a britské ponorky vybavené jadernými zbraněmi mohou být zranitelné vůči ruským ponorkám, neboť ty mají technologii nenápadnosti, zvýšený bojový dosah a schopnost zasáhnout cíle na hladině, pod vodou i na zemi.

„První mořský lord nutně musí bojovat pod vodou. Musíme se zlepšit v tom, co děláme,“ řekl vysoce postavený vojenský představitel novinám The Daily Telegraph. Dodal, že za posledních 15 až 20 let Rusko výrazně zvýšilo výdaje na výzkum a vývoj „ultratichých“ ponorek a nyní „z toho těží“.

V posledních měsících se k evropským břehům přibližovala minimálně jedna tichá a velmi dobře manévrovatelná ponorka. Podle The Daily Telegraph testovala, jak snadné je sledovat její pohyb.

Podle novin se tato „hrozba“ podobá obsahu filmu z roku 1990 Hon na ponorku, který vypovídá o nejnovější a nejmodernější ruské ponorce, která, jak se obávají hrdinové filmu, by mohla zaútočit na Ameriku.

Varování před činností ruských ponorek zaznělo na pozadí jmenování Tonyho Radakina novým velitelem Královského námořnictva. V nedávném článku admirál slíbil, že obnoví loďstvo a učiní více pro splnění výzvy moderního „měnícího se světa, kde je větší konkurence a vyšší riziko mezistátního konfliktu,“ upozornil bristký list.

Zdroj:The National Interest

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlžbětu II zklamali britští politici. „Nedokážou vládnout,“ tvrdí královna   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 05:46:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská královna je hluboce zklamána dnešní politickou třídou v zemi, píše The Sunday Times s odkazem na zdroje v Buckinghamském paláci. Podráždění Alžběty II se vysvětluje „výbušnými následky“ referenda o brexitu, které i nadále způsobuje rozkol v parlamentu a zemi.

Britská královna Alžběta II je zklamána stávající politickou třídou a její „neschopností vládnout.“ The Sunday Times to sdělil zdroj z Buckinghamského paláce.

Jsou to, podle listu, „nejkritičtější“ prohlášení královny za 67 let její vlády. Tyto poznámky vyjadřují její podráždění z „výbušných politických následků.“

Alžběta II se poprvé podělila o svoje mínění o britských politicích na soukromé akci brzy po demisi premiéra Davida Camerona. Od té doby se její nespokojenost pouze zvýšila.

„Myslím, že je skutečně znepokojena. Slyšel jsem, jak mluvila o svém zklamání z nynější politické třídy, a její neschopnosti správně vládnout,“ sdělil The Sunday Times vysoký společník. „Vyslovila své podráždění a zklamání ohledně kvality našeho politického vedení, a toto zklamání pouze rostlo.“

Zpráva o vztahu královny k politické třídě byla zveřejněna spolu s prohlášením premiéra Borise Johnsona o tom, že odmítne rezignovat z postu, když mu sněmovna reprezentantů vysloví nedůvěru. Británie může v důsledku toho upadnout do „největší ústavní krize od dob občanské války,“ míní list.

Stínový ministr financí John McDonnell slíbil, že když parlament nepodpoří Johnsonovu vládu, vydá se vůdce labouristů Jeremy Corbyn do Buckinghamského paláce „taxíkem,“ aby oznámil, že jeho strana je připravena převzít vládu do svých rukou. Tento komentář je jedním z posledních důkazů toho, že odpůrci brexitu v dolní komoře plánují „zatažení“ 93leté královny do „sílící krize“ kvůli vystoupení země z EU, když jim nezbudou jiné varianty.

Představitelé vlády intenzivně projednávají způsoby ochrany „nezávislosti královny.“ „Přetrhnou se, aby jí zabránili v přijetí jakéhokoli rozhodnutí,“ sdělil The Sunday Times zdroj blízký ke královně.

Pomocníci Alžběty II zdůraznili v soukromém rozhovoru, že právě parlament má rozhodnout, kdo dokáže sestavit vládu v případě, že Johnson bude zbaven důvěry. A až pak požádají královnu, aby přijala nového premiéra.

V případě vyhrocení situace napíše člen kabinetu ministrů Mark Sedwill formální dopis stranickým vůdcům a předním poslancům. Vyzve politiky, aby nezatahovali Alžbětu II do brexitu, upozorňuje The Sunday Times.

Na začátku letošního roku list The Daily Mail informoval o tom, že Alžběta II byla viděna, jak řídí auto bez bezpečnostního pásu. Podle vydání Mail měl být tento incident vyfotografován den poté, co se její manžel, Princ Philip, vyboural v terénním autě. V komentáři pod daným příspěvkem uživatelé připomněli, že řízení bez bezpečnostního pásu je ve Spojeném království považováno za porušení zákona. A to se podle nich trestá pokutou ve výši 100 liber (asi 2900 Kč).

Zažalovat královnu však není možné. Alžběta II. je vůči trestnímu stíhání naprosto imunní. Vzhledem k tomu, že obžaloba je zpravidla podávána jménem samotné královny, nemůže být proti její osobě podáno trestní oznámení. Stejně tak se nemůže objevit u soudu a být svědkem.

Zdroj: The Sunday Times

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpráva MMF potvrdila nesprávnost amerického označení Číny za manipulátora směnného kurzu   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 05:41:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní měnový fond (MMF) vydal 9. srpna čtvrtou zprávu o jednání s Čínou v tomto roce, ve které uvedl, že měnový kurz RMB (Renminbi) odpovídá základní čínské ekonomice. To odráží, že americké označení Číny za manipulátora směnného kurzu není správné.

Mezinárodní měnový fond jako právní orgán pro stabilizaci mezinárodního měnového systému vysílá na základě čtvrtého článku svých ustanovení každý rok pracovní skupinu na jednání s členskými ekonomikami. V květnu roku 2015 vydal Mezinárodní měnový fond výsledky průzkumu, podle kterých nebylo RMB podceněno. Po skončení nedávného jednání s Čínou MMF znovu zopakoval, že měnový kurz RMB odpovídá čínské ekonomice a není očividně podhodnocen ani nadhodnocen.

Podle nově vydané zprávy MMF tvořila v roce 2018 pozitivní bilance jenom 0,4 % HDP a v roce 2019 se tento poměr pohyboval kolem 0,5 %. Tento výsledek dokazuje, že Čína nemanipulovala měnový kurz, aby získala nespravedlivé konkurenční výhody. Zástupce Mezinárodního měnového fondu téhož dne na veřejném telefonickém zasedání pro média řekl, že Čína dosáhla pokroku na straně flexibility RMB a MMF podporuje Čínu v dalším upevňování flexibility svého měnového kurzu. Takový postoj je v souladu s čínským měnovým systémem a také ukazuje reformu měnového systému směrem k marketizaci.

Čína od roku 2005 realizovala sérii reforem na základě tržní poptávky a podle trhu vytvořila měnový systém v souladu s poptávkou a nabídkou na trhu. Reformy systému se upevnily a flexibilita měnového kurzu se posílila. Kolísání měnového kurzu je nejefektivnější metoda pro čelení tlaku ze zahraničí, Čína vždy zdůrazňovala, že flexibilní měnový kurz je stabilizátorem pro makroekonomiku, mezinárodní příjmy a výdaje. Čína jako druhá největší ekonomika a odpovědná ekonomika světa vždy dodržovala své sliby ze summitu G20 o měnového kurzu, nikdy nemanipulovala směnný kurz RMB kvůli konkurenčním výhodám ani nepovažovala měnový kurz za prostředek při obchodních sporech.

Krátkodobé znehodnocení RMB je výsledkem změny poptávky a nabídky na trhu. USA vyvolaly obchodní spory ve světovém rámci, což zvýšilo obavy trhu.

Po zveřejnění zprávy Mezinárodního měnového fondu mnoho amerických odborníků v rozhovoru uvedlo, že tato zpráva ukazuje, že Čína nemanipulovala měnový kurz, americká strana zneužila své silné postavení v mezinárodním finančním a obchodním systému a její obchodní a finanční opatření vůči Číně jsou nezodpovědná.

Někteří Američané s ideály jednostrannosti a obchodního ochranářství ignorují výsledky šetření Mezinárodního měnového fondu, pohrdají multilaterálními principy a dohodami celého světa, často pomlouvají Čínu, vyvolávají další nepořádek a zhoršují nestabilitu světové ekonomiky. Doufáme, že tito lidé si jasně uvědomí tendenci, budou respektovat dohody mezinárodního společenství, dobře prostudují tuto zprávu Mezinárodního měnového fondu, budou objektivně pohlížet na měnový kurz RMB a rychle se vrátí zpět na správnou cestu pro řešení sporů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2456 sec,0.0853 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,868kB