Úterý 03 září 2019
Zvláštní zástupce USA: USA a Tálibán se chystají dosáhnout dohody   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 03:43:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvláštní zástupce vlády USA pro usmíření v Afghánistánu Zalmay Khalilzad 1. září uvedl, že v Dauhá skončilo deváté kolo jednání mezi zástupci USA a afghánským Tálibánem. Obě strany dosáhly dohody o zastavení násilí a o zahájení jednání v Afghánistánu.

Zalmay Khalilzad na sociálních médiích napsal, že Spojené státy a Tálibán se chystají dosáhnout dohody, aby vytvořily podmínky pro jednání mezi afghánskými frakcemi, s cílem dosáhnout trvalého míru v Afghánistánu. Také řekl, že odcestuje na jednání do afghánského hlavního města Kábulu.

Mluvčí Tálibánu Suhail Shaheen na sociálních médiích uvedl, že toto kolo jednání bylo úspěšné a afghánská otázka bude vyřešena mírovým způsobem.

Afghánští analytici se domnívají, že i když obě strany dosáhnou dohody, před Afghánistánem je stále ještě dlouhá cesta k dosažení trvalého míru. Provádění dohody mezi Spojenými státy a Tálibánem vyžaduje vnitřní a vnější podporu v Afghánistánu. Tálibán má mnoho frakcí. Tým, který vyjednává s USA, patří k frakci vůdce Tálibánu a další frakce by nemusely tuto dohodu dodržovat. Kromě toho, v Afghánistánu existuje vedle Tálibánu také extremistická organizace Islámský stát.

V roce 2001 po teroristickém útoku „9.11" zahájily Spojené státy válku v Afghánistánu a svrhly režim Tálibánu. Situace v Afghánistánu byla po válce i nadále nestabilní. Vzhledem k tomu, že Tálibán v Afghánistánu v posledních letech posílil, musí s ním americká vláda jednat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1562 sec,0.0572 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,609kB