Čtvrtek 05 září 2019
Ve Vladivostoku proběhlo 5. Fórum médií Číny a Ruska   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:08:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
3. září místního času proběhlo v ruském Vladivostoku 5. Fórum médií Číny a Ruska. Tohoto fóra se zúčastnili náměstek ředitele Oddělení propagandy ÚV KS Číny, vedoucí tiskové kanceláře Státní rady Xu Lin (Sü Lin) a ruský vicepremiér Konstantin Čujčenko, kteří také pronesli projev.

Od založení prvního fóra v roce 2015 se Fórum médií Číny a Ruska stalo důležitou platformou pro dialog na podporu výměny a spolupráce mezi čínskými a ruskými sdělovacími prostředky, stimulující rozvoj čínsko-ruských přátelských vztahů. Hlavním tématem letošního fóra je Vývoj tradičních médií a nových médií v digitální ekonomice. Xu Lin v projevu řekl:

„Letos je 70. výročí založení Čínské lidové republiky, i 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Ruskem. Po 70 letech zkoušek se čínsko-ruské vztahy staly vyspělejšími, stabilnějšími a odolnějšími. Média jsou důležitou vazbou pro posílení přátelství mezi lidmi a na podporu vzájemného studia mezi civilizacemi. Podpora hlubokého rozvoje čínsko-ruských všestranných strategických a partnerských vztahů v nové éře vyžaduje moudrost a sílu médií obou zemí."

Jak posílit mediální spolupráci mezi Čínou a Ruskem v nové éře čínsko-ruských vztahů a společně vytvořit objektivní a spravedlivé veřejné mínění? Xu Lin k tomu řekl:

„Za prvé, je třeba upevnit koordinaci a vzájemnou důvěru. Za druhé, je třeba chopit se příležitostí k rozvoji a prohloubit shody. Za třetí, musíme podporovat civilizační výměnu. Za čtvrté, je nutné rozvíjet místní potenciál a spolupráci vzájemných zájmů. Za páté, musíme se společně vyrovnat se zasahováním. Za šesté, je třeba upevnit vzájemné studium a stimulovat koordinaci."

Konstantin Čujčenko se vyslovil v tom smyslu, že rusko-čínské vztahy se v současné době nachází na nejvyšší historické úrovni a staly se vzorem vztahů mezi velkými státy světa. V posledních letech se značně upevnila spolupráce mezi ruskými a čínskými sdělovacími prostředky, což odpovídá rozvojovým potřebám médií obou zemí. Fórum médií Číny a Ruska bude hrát důležitou roli.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Pravda je nejohroženějším druhem   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:01:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od počátku věků zde byli lidé, kteří se o věcech i událostech chtěli dovědět pravdu, a pravda též fungovala jako přičina i smysl nejpůvodnější filozofie. Vědecká revoluce poskytla lidem šanci poznat některé z přírodních zákonů, které ovšem musely být ještě probojovány.

Dne jsou však hlavním "rozpoznavatelem" pravdy peníze. Skutečná pravda, např. ta, kterou se pokouším lidem sdělit, není ovšem dnes vítána žádnou vládou a žádným vládnoucím zájmem kdekoli v západním světě, a není vítána ani v žádné zemi, kterou tento západní svět už zkorumpoval. A stalo se skutečností, že nepřítel pravdy už dnes nesídlí v Moskvě či Číně, ale usadil se ve Washingtonu, v New Yorku a v Hollywoodu, v redakcích televizí CNN, MSNBC, NPR, v redakcích deníků New York Times, Washington Post i na amerických univerzitách, jejichž vědečtí pracovníci se už naučili lhát za mzdu. A lžou samozřejmě i ti nejmajetnější, včetně členů Kongresu a vlády, kteří všechny ty výše uvedené silou peněz lhát přinutili.

Ze všech ohrožených druhů je pravda druhem nejohroženějším.
Pozoruji, jak odchází.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKapitulace Evropy před Babišem   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 03:59:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Den poté, co se státní zástupce Jaroslav Šaroch přinejmenším dočasně zbavil odpovědnosti za trestní vyšetřování Čapího hnízda, se OLAF natrvalo zbavil odpovědnosti za dotační šetření v této kauze. Evropský úřad pro boj proti podvodům včera oznámil, že 50 milionů Kč bylo nakonec vyplaceno z českých peněz, takže je to čistě česká záležitost.

Takový závěr napomáhá spekulacím těch, kteří si myslí, že Evropská komise obdobně přehodnotí svůj názor na střet zájmů Andreje Babiše. Podle tohoto scénáře nebude Agrofert oprávněný získávat evropské investiční dotace a možná bude muset některé získané dokonce vrátit. Ale problematika českých dotací a státních zakázek z konečné evropské zprávy vypadne, jelikož je to čistě česká záležitost.

A nedávná právní analýza pro Čepro došla k závěru, že Babišovy svěřenské fondy nemají právní osobnost a nenaplňují tedy primární právní definici ovládané osoby podle zákona o obchodních korporacích. Díky Bruselu by byl Agrofert zpátky u lizu.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Obrázek: Ateo.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1836 sec,0.0650 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,460kB