Čtvrtek 12 září 2019
Obchodní války jsou hrou blázna   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:55:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle brilantního vojenského myslitele, generálmajora J.F.C. Fullera, „cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“

Věčná škoda, že prezident Donald Trump nečte knihy. Zahájil ekonomické války proti Číně, Rusku, Íránu, Kubě a Venezuele bez jakéhokoli jasného strategického cíle, až na to, že se nafouklo jeho ego coby světového předního vojenského vůdce, a že tyto státy potrestal za jejich neposlušnost.

Trumpovy války jsou ekonomické. V těchto válkách je nasazována obrovská ekonomická a finanční síla Spojených států za účelem převálcovat další země, které nedodržují příkazy Washingtonu. Heslo Washingtonu zní: „Poslouchej mě, nebo uvidíš!“ Ekonomické války nejsou bez krve. Například britská námořní blokáda způsobila v roce 1918 císařskému Německu a centrálním mocnostem těžké zásobovací problémy, a vyhladovění je přinutilo vzdát se.

Obchodní sankce nečiní Ameriku velkou, jak tvrdí Trump. Amerika je naopak nenáviděna po celém světě jako hrubý tyran. Trumpovy snahy podkopat Evropskou unii a zastrašit Kanadu ještě zhoršují ohavný a brutální image Spojených států.

Ještě horší je, že Trumpova celní válka proti Číně poškodila ekonomiku obou národů, předních světových ekonomických mocností, a zvýšila napětí v Asii. Svět čelí recesi především kvůli Trumpovým neuváženým válkám, které mají být důkazem jeho moci a slávy.

Trump a jeho poradci mají pravdu v tom, že Čína často užívá nekalé obchodní praktiky. Sám jsem obchodoval 15 let s Čínou a byl jsem svědkem kaleidoskopu šikany, licoměrnosti a korupce. Oblíbený čínský trik spočíval v tom, že nechali dovážené zboží vystavené dlouho na slunci v nákladištích, nebo vše protahovali pod záminkou „zdlouhavého“ papírování.

Na divokém východočínském trhu se dějí veškeré možné šílenosti, sám jsem byl toho svědkem. Nezapomeňte však, že se jedná o „nový“ trh, na kterém je kapitalismus západního stylu pouze o jednu generaci starší. Kromě toho se Čína naučila mnoho nekalých obchodních praktik od Francie, kterou lze považovat za matku merkantilismu.

Čína skutečně krade technické a vojenské informace ve velkém měřítku. Ale to samé dělají USA, jejichž špionážní agentury vysávají informace z celého světa. Tvrzení Ameriky, že oni jsou obětí, je docela silné.

Trump & spol. nechápou, že chytrý prezident Nixon umožnil Číně, aby se stala členem americké organizace Velká východoasijská sféra vzájemné prosperity, aby ji dostal pod vliv USA - stejně jako v 50. letech Japonsko a Jižní Korea. Obchodní přebytek Číny v rámci obchodování se Spojenými státy je její dividendou za to, že hraje podle pravidel Washingtonu. Pokud bude tento obchodní bonus odstraněn, zmizí i rozpačité smíření s americkou politikou ze strany Číny. Vojenské napětí prudce vzroste.

Z pohledu Číny Spojené státy opakují to, co Velká Británie udělala v 19. století, když vyhlásila válku, aby násilím dostala opium, pěstované v britské Barmě, k Číňanům, kteří byli stále závislejší. Dnes jsou obchodní plodinou sójové boby a zbědovaná prasata.

Trumpovým konečným cílem, jak Čína samozřejmě ví, je rozvířit světovou krizi prostřednictvím obchodu a poté ji dramaticky ukončit - samozřejmě ještě před tím, než budou příští rok volby. Trump se stal hlavním diktátorem finančních trhů USA, které posiluje nebo oslabuje překvapivými tweety. Žádný prezident by nikdy neměl mít takovou moc, ale Trump ji má.

Nelze říci, kolik peněz jeho přisluhovači vydělali na krátké nebo dlouhé pozici na akciovém trhu díky zasvěceným informacím. Americké trhy v řádu bilionu dolarů se staly závislými na tom, jakou má Trump náladu, když se ráno probudí a sleduje Fox news, což je matka dezinformací.

Je těžké uvěřit, že Trump a jeho přisluhovači skutečně věří, že mohou zastrašit Čínu a dostat ji na kolena. Čína přestála masovou zkázu a nejméně 14 milionů obětí během druhé světové války, aby přemohla nadvládu Japonska. Skutečně si Bílý dům myslí, že Peking ustoupí kvůli sójovým bobům a polovodičům v této přihlouplé válce, kterou řídí bývalý porotce soutěží krásy a provozovatel kasina? Je velmi nepravděpodobné, že by nový čínský vládce Si Ťin-pching ztratil tvář v obchodní válce s USA. Diktátoři si nemohou dovolit ustoupit. Si Ťin-pching může vyčkat, dokud nebudou v Bílém domě rozvážnější lidé.

Obchodní války jen zřídkakdy přinášejí výhody pro obě strany. Jsou ekvivalentem toho, kdy byly desítky tisíc vojáků posílány na porážku do bitvy na řece Sommě, jedné z nejkrvavějších operací první světové války. Sláva pro hloupé generály; smrt a utrpení pro řadové vojáky.

Válka tohoto blázna s velkým egem nevyhnutelně skončí zachraňujícím kompromisem mezi Washingtonem a Pekingem. Smiřte se s tím.

Eric Margolis

Trade Wars Are Fool’s Game vyšel 9. září 2019 na Orientalreview.org. Překlad Zvědavec

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8023-obchodni-valky-jsou-hrou-blazna.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Proruský žoldák? Co to je?   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:46:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká republika: Nejlepší zpravodajský portál iDěs uveřejnil článek Proruský žoldák z Česka přišel o nohu. Když se vrátí domů, hrozí mu vězení. Píše o nešťastníkovi Pavlu Botkovi, který se vydal na Ukrajinu bojovat za doněcké separatisty, na hlídce šlápl na minu a utrhlo mu to nohu. V Čechách mu hrozí kriminál.

Proč iDěs používá urážlivé označení žoldák (což je někdo, kdo slouží za žold), když vzápětí v článku sama píše: na Donbas žene dobrovolníky ideologie, obdiv k Putinovi, proruské smýšlení nebo nenávist k Západu. Jinými slovy, žádné peníze, žádný žold. Proč tedy ten titulek? Proč toto označení nepoužívá, když píše o skutečných českých žoldácích sloužících za žold (placený z daní českých poplatníků) v Afghánistánu za zájmy amerických korporací? Je to nechutné. A ubohé.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16505/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Stanislav Novotný: Proč mně Koněv a Havel splývají vjedno? Dovysvětlit potřebují totiž oba!   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:41:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co mají společného maršálův pomník a Havlova lavička? Konšely z Prahy 6, na jejímž území se obě instalace nacházejí, zaujala Koněvova role při potlačení maďarského povstání, což dali vepsat na tabulku. Podobnou by zasluhovalo opatřit také trapné sedátko, aby se nezapomnělo na nehynoucí zásluhy bývalého prezidenta při ospravedlnění bezprecedentního útoku NATO na Jugoslávii.

Lavičku Ferdinanda Vaňka, jíž k poctě Václava Havla daroval za 850 tisíc korun z peněz daňových poplatníků občanům Prahy 6 velkorysý starosta Ondřej Kolář, zdobí citát z Havlovy Audience: „Já se přece z principu nemůžu podílet na praxi, s kterou nesouhlasím.“ Tak pravil v jednoaktovce exprezident skrze své alter ego Vaňka. Havel tehdy nesouhlasil s tím, že by donášel sám na sebe. No to dá rozum. A s jakouže jinou praxí Havel ještě nesouhlasil? A s kteroupak naopak souhlasil? Nechtělo by to „dovysvětlovací“ tabulku? Když už jí má ten Koněv… Jeho pomník totiž stojí nedaleko od Lavičky a Kolářova radnice cedulkou na jeho podstavci připomněla, že kromě osvobození Československa od nacistů maršál také nese odpovědnost za jiné události, jež sice s jeho mimořádnou zásluhou o porážku německého nacismu nesouvisejí, ale dokreslují prý osobnost předmětného hrdiny.

Bombardovalo se z čistého idealismu

Pojďme tedy dokreslovat i osobnost absurdního dramatika. Prostoru kolem trapného nábytku není málo, paměť je ještě čerstvá a nemálo spoluobčanů vnímá Havlovu osobnost realističtěji než jeho Knihovna, kavárenský fanklub či sám starosta Prahy 6. Protože „dokreslovače“ zaujala zejména Koněvova role při potlačení maďarského povstání, vyzdvihněme pro začátek nehynoucí zásluhy bývalého prezidenta při veřejné podpoře a ospravedlnění bezprecedentního útoku NATO na svrchovanou Jugoslávii. Po vzoru „tvůrců“ by mohla radnice Prahy 6 opatřit nehezkou lavici například tímto jeho půvabným vyznáním z roku 1999: „Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů…“

A občan má hned tak trochu dokresleno. Hlavou se mu honí tisíce mrtvých, obrovské utrpení civilistů, poškozená infrastruktura, drogový emirát zvaný Kosovo, vojenská základna Bondsteel, obchod s lidskými orgány, vysmátá Albrightová, ubohost lokajíčka, brutální znásilnění mezinárodního práva a lhaní a lhaní a lhaní.

(Autor článku Stanislav Novotný je bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Trump: USA se nesnaží o změny ve vedení Íránu, chtějí se dohodnout   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:31:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump řekl, že Spojené státy neusilují o změnu režimu v Íránu, a že očekávají, že budou moci uzavřít dohodu s Teheránem.

„Nehledáme změnu režimu. Myslíme si, že můžeme uzavřít dohodu. Současně se však domníváme, že i když ji neuzavřeme, tak to bude v pořádku,“ sdělil Trump novinářům v Oválné pracovně Bílého domu.

Dříve řekl americký ministr zahraničí Mike Pompeo, že Trump je připraven jednat s vedením Íránu bez předběžných podmínek.

Mezi Spojenými státy a Íránem vzrostlo v posledních měsících napětí na pozadí toho, když USA odstoupily od mezinárodní jaderné dohody. Mezi Washingtonem a Teheránem jsou jisté rozpory týkající se lodní dopravy v Hormuzském průlivu, íránského rakového programu, a také íránské předpokládané podpory terorismu v řadě zemí.

Jednání mezi Trumpem a Rúháním

Bílý dům zahájil přípravy týkající se možných jednání mezi prezidentem USA Donaldem Trumpem a prezidentem Íránu Hasanem Rúháním, informuje Bloomberg s odkazem na zdroje.

V úterý sdělil ministr zahraniční Mike Pompeo, že je možné, že dojde během Valného shromáždění OSN ke schůzce obou prezidentů. Podle zdrojů zahájil Bílý dům přípravu setkání, ke kterému by mohlo dojít právě v době Valného shromáždění OSN na konci září. Dále se poznamenává, že zatím není jasné, zda Teherán se setkáním bude souhlasit v případě, že sankce Spojených států vůči Íránu budou pokračovat.

Podle dvou zdrojů je jednou z možností rozvoje událostí to, že se Trump připojí k setkání francouzského prezidenta Emannuela Macrona a íránského prezidenta Rúháního.

Dříve oznámil sám Trump, že schůzi na konci září s prezidentem Rúháním nevylučuje. Spojené státy důsledně ukládají sankce vůči Íránu a trvají na tom, že to není zaměřeno na změnu moci v zemi, ale výhradně na „změnu v jejich chování“. Trump opakovaně uvedl, že je připraven se potkat s íránským vedením, nicméně první krok je ve Washingtonu očekáván od Teheránu.

Na 74. zasedání Valného shromáždění OSN se očekává více než 100 státních lídrů a okolo 80 předsedů vlád a ministrů zahraničí. Projevy hostů se budou konat v rámci společné debaty od 24. do 30 září. Rusko bude podle předběžného plánu zastupovat ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Americký prezident Donald Trump vystoupí hned v prvním dnu, tedy 24. září. Po projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského je na 25. září naplánován i projev Rúháního.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9HBk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



„Máme co splácet a i proto jsem tady.“ Zeman v Srbsku jednal s Vučićem a připustil odvolání uznání Kosova   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:27:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český prezident Miloš Zeman pokračuje ve své třídenní návštěvě Srbska. Dnes dopoledne jednal se srbským protějškem Aleksandrem Vučićem, oba státníci následně vystoupili na tiskové konferenci. Srbský prezident označil Zemana za drahého přítele, Zeman opanoval, že máme co splácet.

Tisková konference v Bělehradě začala po jednání obou prezidentů. Z úst obou státníků zazněla vážná slova.

Srbský prezident Aleksandar Vučić při tiskové konferenci označil českého prezidenta za „drahého přítele“. Následně ocenil Miloše Zemana, že je skutečný přítel srbského národa. Podle Vučiće je Zeman člověk, který myslí vlastní hlavou a pracuje v zájmu svého národa.

Vučić také zdůraznil, že Česko je jedním z největších investorů v Srbsku. Tématu Kosovo se oba státníci také nevyhnuli.

„Mluvili jsme o politice, o našich vztazích s Prištinou. Hodně jsem se od Miloše Zemana naučil. Srbsko chce vstoupit do Evropské unie, ale nebude se stydět za své dobré vztahy s Ruskem a Čínou, naopak jsme na to hrdí,” prohlásil Vučić a znovu ocenil českého prezidenta. Například uvedl, že jeho projev nemá nikdy takovou váhu, jako projev Miloše Zemana. „Děkuji vám za návštěvu, doufám, že se v Srbsku budete cítit jako doma,“ dodal Vučić.

„Odmítám tvrzení o malé zemi“

Následně se slova chopil český prezident Zeman, který odmítl slova o malé zemi. Následně ještě jednou poděkoval Srbsku za podporu v letech 1938 i 1968.

„Na cestě z letiště jste mně překvapeně řekl, že jsme dvojčata. Myslím, že je to v mnohém pravda, protože obě dvě země jsou střední velikosti, já odmítám tvrzení o malé zemi. A obě dvě země mají společné osudy. Ještě jednou bych chtěl poděkovat Srbsku za to, že se za nás postavilo v roce 1938 i v roce 1968, kdy nás okupovali Sověti. Máme co splácet a i proto jsem tady,” uvedl na úvod tiskové konference Miloš Zeman.

Český prezident nadále upozornil na velkou účast českých podnikatelů.

„Dorazilo padesát špičkových podnikatelů z České republiky. Naše delegace informovala pana prezidenta o všech otázkách, které jsou spojeny se vzájemnou spoluprací. I já sám jsem byl překvapen, jak hluboká tato spolupráce je. Závěrem bych řekl několik provokativních vět, protože byste mi nevěřili, kdybych provokativní nebyl,” řekl Zeman a pokračoval.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Hs7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Dezinformační kampaň veřejnoprávních médií   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:14:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Publikováno 10. 9. 2019

Aneb jak se z humanitárních pracovníků na Kosovu stala parta fotbalových hooligans.

Evropská fronta solidarity pro Kosovo je mezinárodní projekt, který podporuje Srby žijící v Kosovu a Metochiji.


Oficiální vyjádření EFSK k medializovaným událostem:

Tak jako každý předešlý rok jsme i letos uspořádali sbírku pro děti a chudé lidi na Kosovu a Metohiji. Naše mise trvala týden a program byl naplánovaný na každý den. Podpořili jsme postupně 5 škol s celkovým počtem 220 dětí, dvěma chudým rodinám jsme zajistili 10 kubíků dřeva, dalším dvěma rodinám s dětmi předali oblečení, školní pomůcky a hračky. Neopomněli jsme navštívit pár památek.

Po podpoře poslední školy ve Štrpcích jsme se vraceli cestou na Prizren na ubytování ve Veliké Hoči. Krátce po opuštění Štrpců nás zastavila policejní hlídka, která nás prohledala a doprovodila nás k podání vysvětlení na policejní stanici v Uroševaci. Po vysvětlení naší činnosti došlo k objasnění situace. Po celou dobu k nám byli policisté velmi milí a slušní a nijak nás neomezovali na svobodě. Došlo k zabavení osobních věcí včetně pasů a mobilních telefonů, v pozdních nočních hodinách jsme opustili policejní stanici.

Následující den jsme museli zaplatit pokutu 100 € na osobu za nenahlášení pobytu. Kvůli nabitému programu jsme se totiž nestihli včas přihlásit. Následně nám vrátili naše věci a doklady. Policisté se nám omluvili a řekli nám, že budeme v Kosovu vždy vítáni a pochválili nás za naši humanitární práci.

Na základě lživých informací v médiích vyvracíme následující:
Nikdo ze zúčastněných neplánoval navštívit fotbalové utkání Kosovo vs. ČR.
Dron, který jsme vlastnili nebyl schopný nést žádný předmět a sloužil k natáčení krajiny pro reportáž.

Žádnou pyrotechniku jsme neměli.

Po celou dobu naší návštěvy jsme neměli v plánu cestovat do Prištiny a v den utkání jsme chtěli podpořit komunitní centrum v Orahovci koupí sporáku. Poté jsme měli v plánu jít na svatbu. Nic z toho jsme bohužel nestihli.

Kvůli lžím médií bylo zbytečně vyvoláno napětí během fotbalového zápasu.
Mrzí nás, že během celé události nikdo nehledal zdroj informací od zainteresovaného subjektu a přejímá nepravdivé informace.

Naší činností jsme nechtěli nikoho provokovat, nýbrž pomoci chudým a potřebným, kteří naši pomoc velmi potřebují. Jednoznačně podporujeme mírové soužití všech etnik v regionu.

Naší činností chceme přispět ke zlepšení sociální situace na Kosovu a Metohiji.



10.9.2019 Chomutov, město
Reportér : Žarko Jovanovič

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



P.C.Roberts: Jak svět reagoval na zprávu expertů o pádu budovy č.7 WTC   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:10:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na mou prosbu ke čtenářům, aby mi dali vědět, jak v jejich zemích reagovala média na studii vědců z Univerzity Aljaška a Nankigské univerzity, potvrzující, že budova č. 7 Světového obchodního centra v New Yorku padla 11. září 2001 k zemi v důsledku řízené demolice, mi několik odpovědí došlo.

Takže: z amerických médií referovala o věci jen místní televizní stanice v aljašském městě Anchorage: https://www.ktva.com/story/41015153/fire-did-not-cause-world-trade-center-building-7-collapse-uaf-study-suggests, a místní deník aljašského města Fairbanks.

Z britských médií zveřejnil zprávu jen deník Express: https://www.express.co.uk/news/world/1175375/9-11-world-trade-center-twin-towers-September-11-conspiracy-theories

Čtenáři další mi pak oznámili:

"V Kanadě nezveřejnilo zprávu o nálezu týmu Dr. Kulseye žádné médium".
" V médiích psaných německy jsem o věci nezaznamenal žádnou zmínku".
" Žádná zmínka o Kulseyově zprávě v australských médiích. Informace o zprávě lze najít jen na internetu".

Máme zde tedy omračující informaci expertů o události, která změnila svět - a ta zpráva se vám zamlčuje. Potřebujete ještě nějaký další důkaz pro uvědomění si faktu, že žijete v Matrixu, v němž to, co víte, je jedině jen to, co ti, kteří vám vládnou, chtějí, abyste věděli?

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: google – P.C.Roberts – Media Response to Enginééring Report on WTC 7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



VÝVOJ POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:06:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politické uspořádání lidstva se od počátku jeho vzniku vyvíjelo samovolně, nekoordinovaně, neřízeně. To se v poslední době postupně začíná měnit v závislosti na rychlosti vývoje vědy a techniky. Současný stav politického uspořádání lidstva je bohužel takový, že základní politické dění ve světě je skrytě plánované a řízené. Plánuje a řídí ho globální finanční elita, která v privilegovaném postavení skrytě plánuje a řídí politické dění tak, aby se upevňovala její moc a zvyšovaly její zisky.

Hrstka miliardářů čím dál rychleji bohatne a ovládá čím dál více světového bohatství, toto poselství vyslala Světovému ekonomickému fóru nezisková organizace OXFAM. Podle jejích zjištění získalo pouhé 1 procento nejbohatších lidí planety plných 82 procent z celkového bohatství vytvořeného loni na světě.

Podle aktuální studie OXFAM vlastní 42 nejbohatších lidí světa stejné bohatství jako celá chudší polovina lidstva dohromady.

Skrytí vládci lidstva ovlivňují média tak, aby si lidé neuvědomovali, v jak nespravedlivém a nesvobodném světě žijí. Jejich hlavní cíl, který je realizován především prostřednictvím médií, je zaměstnat mysl lidí (čímkoliv) natolik, aby neměli čas dopídit se pravdy o tom, kdo a jak ovládá svět ke svému prospěchu. Jinak řečeno: Velká část toho, co zveřejňují média především o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek apod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skrytých vládců lidstva, kterými jsou lidé s největšími majetky, což jsou tzv. „lidé velkých peněz".

Lidstvu skrytě vládne globální finanční elita, tj. lidé velkých peněz vládnou lidstvu pomocí zákonů, které se zdokonalují jejich vlivem tak, aby se současný stav politického uspořádání lidstva v podstatě nevyvíjel. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.

Odehrává se boj s nedohlednými důsledky na celosvětové úrovni. Nejde o nic menšího než o budoucnost naší planety – v sázce je přežití lidstva po případné světové jaderné válce, ničení životního prostředí v důsledku globálního oteplování, sociální záležitosti a řešení mnoha dalších závažných globálních problémů.

Každý, kdo věří v demokracii, by měl pochopit celou šíři a závažnost této výzvy. Řešení všech současných závažných globálních problémů světa je relativně velmi jednoduché. Jeho podstata spočívá v tom, že se urychlí vývoj politického uspořádání lidstva tak, aby bylo dosaženo stavu, kdy budoucnost lidstva bude centrálně globálně koordinována a řízena v souladu s globálně demokraticky projevovanou vůlí lidstva.

OKOLNOSTI PŘÍZNIVÉ URYCHLENÍ VÝVOJE POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA

1. Asi 1/3 lidí na světě má možnost spolu prakticky kdykoliv komunikovat s velkou mírou spolehlivosti a přesnosti přenášených informací.

2. Migrace obyvatelstva rok od roku narůstá. Narodit se v jedné zemi, ve druhé studovat, do třetí se přestěhovat za prací a do čtvrté za účelem dožití v důchodu, je už normální.

3. Především mladí lidé v rámci internetových sociálních sítí začínají hromadně mezinárodně komunikovat.

4. Na mezinárodní jazykovou gramotnost se klade skoro všude stále větší důraz.

5. V současnosti se umí cca 5 % lidí bezprostředně domluvit v rámci cca 2/3 světa.

6. Kvalita automatického překladu psaného i mluveného slova se soustavně zdokonaluje.

7. Možnost cestovat se usnadňuje.

8. Množství, kvalita a rozmanitost celosvětově používaných komunikačních prostředků roste.

9. Úroveň vzdělání, vědy, výzkumu i vývoje se zvyšuje stále větším tempem v technicky vyspělé části světa.

10. Stejným tempem, kterým se vyvíjí úroveň výroby a spotřeby vyspělé časti světa, se zvětšuje rozdíl v kvalitě života lidí v jeho vyspělé a zaostalé části.

OKOLNOSTI NEPŘÍZNIVÉ URYCHLENÍ VÝVOJE POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA

1. Schopnosti z globálního hlediska lokálních politiků používat velmi dovedně demagogii pro realizaci jejich zájmů mají mimořádně vysokou úroveň.

2. Vyžaduje mnohem větší práci a úsilí něco spojit, složit, sestavit nebo vytvořit, než něco rozbít, zničit nebo rozložit.

3. Setrvačnost stereotypů jednání, postupů a postojů.

4. Tradice jsou jednoznačně nepříznivou položkou. Zůstávat u tradičně zaběhnutých schémat důsledně není možné v žádné době, v současnosti je to ve většině případů postoj, který může být označen slovem "zhoubný".

5. Největším mínusem je existence lidí velkých peněz . Tento mínus předčí všechny již uvedené, i ty mínusy, které by měly následovat a které už uvádět nebudu, protože ten poslední je tak velký v porovnání s předcházejícími, že se mi zdá rozumnější odhady jejich vzájemných poměrů neuvádět.

NÁVRH ŘEŠENÍ PROBLÉMU URYCHLENÍ VÝVOJE POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA
Podstata řešení problému vzniku globální demokratické mocenské organizace spravující svět může být
jednoduchá.

K nastolení globální demokratické mocenské organizace , která umožní řešit mírovou cestou všechny globální problémy lidstva, je možné využít např. osvědčenou formu politického spojení států, kterým je federace. Uskutečnit spojení všech států světa v jedné globální federaci s jednou globální vládou nebude snadné, ale určitě bude stát za námahu s tím spojenou. Nastolení trvalého míru na celé planetě bude určitě stát za to. Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy.

Ing. Miloslav Dědek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3845 sec,0.2293 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,822kB