Neděle 15 září 2019
Klec nespadla, ale brady některým až pod vesty   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 06:23:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak nám Babiše osvobodili, paní Müllerová, na Brusééél! Jakoby bylo skoro až slyšet z těch vzteklých a rozhořčených tváří některých "demokratických" politiků, politologů, komentátorů, novinářů ze sekce presstitutů a aktivistických redaktorů ČT. Především těch, kteří tak urputně bojovali (ten minulý čas je důležitý!) za nezávislost justice a státních zástupců. Těch nejvíc především.

Kdeže jarní vůně jsou, Letná a Václavák! Ten lítý boj za nezávislost státních zástupců (že by opravdu šlo jenom o toho jednoho, toho nejvyššího, ve kterého se ještě upínají naděje?) najednou jakoby neplatil, ztratil smysl, protože oni, ti státní zástupci, rozhodli, no, tak nějak nezávisle na nich, bojovnících pod vojevůdcem v hnědé košilce. Milionchvilkaři se dočkali, máme premiéra, který nerní trestně stíhán, no není to paráda? Anebo skandál? Měřeno úhlem pohledu, že ano ...

On ten úhel se otořil a najednou je všechno jinak. Snad ještě ten NSZ Zeman, ale nic už není tak jisté, jak se to zdálo ještě nedávno, našel se vpravdě nezávislý žalobce, který jim, svrhovatelům vlády a prezidenta nádavkem, hodil do jejich střednědobých plánů doslova vidle. Protože, byť na něm klečela celá Letná, tedy těch údajně 250 tisíc demonstrantů, ale i, původně naše, teď už jen jejich zprivatizovaná ČT, téměř celá politická opozice a všichni ti kolem, zachoval si rovnou páteř a zůstal opravdu nezávislý. On i jeho nadřízený.

Reakce, tak to je vskutku panoptikum naší současné politicko společenské reprezentace a festival pokrytectví, špatně potlačované zlosti až zuřivosti z poznání, že všechno se zhatilo a ty zlovolné, ze zhrzenosti a následné nenávisti zrozené plány prostě nevyšly.

Ta jejich už ČT zase plýtvala, protože musela vymazat předtočenou reportáž o "minulém premiérovi", Piráti se neskrývaně vztekají a zcela zjevně vykazují absťák z neúčinnosti svých koňských dávek udavačství, teda i. To bylo asi drahé zklidňování, mám za to.

Hořkost, pachuť prý ale zůstává u šéfů pidistrabniček z opozice, ve skutečnosti ale jedno velké, obrovské zklamání. Prý respektují rozhodnutí SZ, ale ... A jak je tam to ale potom, tak se všechno předtím maže, že ano. Takže nerespektují, zpochybňují nezávislost žalobce. Ostatně, oni nerespektují ani výsledky svobodných, demokratických a řádných voleb, takže nic nového u nás za posledních pár let.

Vidět a slyšet to panoptikum, ten ansámbl zhrzených a zklamaných tváří, to byla skoro jak antická tragedie, ty rozhořčené projevy, až zajíkající se třeba Jiřík Pospíšilů, takto bývalý ministr spravedlnosti, to on by prý nikdy, nikdy nedopustil, chce vysvětlení myšlenkových pochodů žalobce, až tak!

Neministr ve zklamané naději z ČSSD Šmarda, no tak to byl nádherný proletářský proslov, odsudek miliardáře, který prý pro kratochvíli svých dětí jim postaví luxusní farmu, to teda by se mělo, prý, zarazit, protože jsou i chudí, potřební, ... Ale nemá se nikdo k té kauze nijak vyjadřovat, není to vhodné, čárka, on ale nepovažuje jednání Babiše za etické, i když respektuje ... bla bla bla. To jeden nevymyslí, vskutku.

Jako taková perlička, kterou nám předvedla jejich už ČT, byly názory na kauzu, které "moudře" sdělovala paní Vladimíra Dvořáková, bývalá předsedkyně Akreditační komise České republiky, která svého času srdnatě obhajovala praktiky na Plneňských právech a všechny ty zrůdnosti, podvody a manipulace s tituly a délkou studií politiků byla schopna obhájit jenom tím, že není politická vůle odebrat Plzeňským právům akreditaci, byť podvádějí, což vyloženo jednoduše bylo přikrývání těch podvodů a zvěrstev. Tak tato paní tomu dala korunu, když v podstatě odsoudila a zpochybnila rozhodnutí SZ v kauze Čapí hnízdo. Zrovna ona!

Inu, smutný politický kabaret, tragická estráda kolem této kauzy, kterou rozjíždějí zklamaní politici a ti kolem, to bude ještě milion různým komentářů, nerespektujících respektů, odsudků, zpochybňování, hledání jiných prohřešků, ať už skutečných nebo smyšlených. Protože cíl, meta je jasná - Babiše odstranit, svrhnout, dostat ho do klece. Nepůjde-li to takto, zkusí se jiný způsob.

Teď se teprve začne zase bojovat za nezávislost nejvyššího státního zástupce, protože času moc už není a je třeba ošéfovat tu jeho nezávislost, to je jejich poslední naděje, alespoň v této smyšlené, umělé kauze.

Nuda ani klid na domácí politické scéně nám teda nehrozí. A to ještě neřešíme, jak nám doporučuje kdekdo odvedle, světový mír.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi
Obrázek? ATEO.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKonec čapích nadějí   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 06:20:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslání premiéra – a také, ne-li především, oligarchy – Babiše před soud v kauze Čapí hnízdo byla jistou částí české společnosti (nepřesně a zkratkovitě si ji onálepkujme jako „Pražskou kavárnu“ nebo „Chvilkaře“) poslední šance, jak ho porazit alespoň justičně, když politicky na to nemají.

Pro případ, že bude obžalován, se už nepochybně připravovaly oslavy nezávislosti státního zastupitelství. Jenže státní zastupitelství rozhodlo, že trestní stíhání zastavuje. Ani Andrej Babiš, ani nikdo jiný v kauze Čapí hnízdo před soud nepůjde. A pro zmiňovanou část české společnosti je jednoznačný důkaz toho, že to samé státní zastupitelství nezávislé není. Jaksi jim při tom uniká, že nezávislost nespočívá ve výsledku rozhodování, ale v jeho procesu.

Jenže ono jim toho uniká více. Například si vůbec nepřipouštějí, že zastavení kauzy Čapí hnízdo vůbec nemusí být důsledkem toho, že Babiš je premiér, Benešová ministryně spravedlnosti a Zeman prezident, ale prostě toho, že státní zástupci po zvážení shromážděných důkazů usoudili, že toto důkazní břemeno zkrátka neunesou, a proti armádě elitních právníků a řádově větším lidskými i finančními zdroji, které by na ně Babiš poslal, už vůbec ne.

Jinými slovy, že důvod zastavení trestného stíhání, do kterého některé vkládali tolik nadějí, vůbec nemusí být ve zbabělosti a závislosti státních zástupců, jak to bude jistě prezentováno, už jenom proto, aby se ve veřejném prostoru neobjevovalo jiné možné vysvětlení: důvode není ten, že Babiš je premiér, ale že je to oligarcha; důvod není v tom, že by státní zastupitelství nebylo nezávislé, ale v tom, že český právní řád je záměrně nastaven tak, aby lidem jako je Babiš nepřekážel.

Nadějím, že bude možné přibrzdit Babiše beze změny společenských poměrů je konec. Pokud má být Babiš uvázán na řetěz – a nejenom Babiš, ale i Bakala, Kellner, Koláček a jak se všichni ti oligarchové, o nichž většinu času není vůbec slyšet, ačkoliv mají reálně mnohem větší moc, než všichni ministři a státní zástupci dohromady, protože mají peníze – bude zkrátka nutné učinit podstatné systémové změny. Snad to teď, když už není možné doufat v trestní stíhání, které mohlo podstatu problému ještě nějaký čas maskovat, bude jasné.

Alespoň se ukáže, jestli „Chvilkařům“ z „Pražské kavárny“ jde jen o Babiše osobně, nebo o oligarchii obecně.

Tribun
15. 9. 2019 Tribun

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZákony musí platit i pro politiky   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 06:15:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud většina lidí přijme skutečnost, že v naší zemi od rozdělení Československa vládne nezákonný režim, bude to mít dalekosáhlé důsledky.

Nelegitimní režim a jeho představitelé budou ignorováni. Jeho zákony a nařízení nikdo nebude brát vážně.. Obrovské škody, které představitelé nezákonného režimu napáchali, bude možno snadněji eliminovat.

Nejlepší cestou k obnově normálních poměrů a zákonnosti v naší zemi se jeví posílení pravomocí příštího prezidenta. Ten by zároveň vykonával funkci premiéra. Je však nezbytné, aby prezidentský systém měl své pojistky (odvolatelnost prezidenta referendem) a byl propojen i s dalšími prvky přímé demokracie.

Země, kde je prezidentský systém, jsou řízeny mnohem efektivněji. Ústava, kterou politici při rozdělení Československa svévolně porušili požadovala pro rozdělení země referendum. To se nekonalo a proto je nynější režim nezákonný.

Slávek Popelka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSnowden prohlásil, že by neodmítl přestěhování do Německa. „Pokud umřu, sebevražda to nebude,“ varoval   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 06:07:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lhůta politického azylu, který Edwardu Snowdenovi poskytlo Rusko, vyprší v roce 2020 a zatím není jasné, jestli bude prodloužena, uvádí Die Welt. Podle slov samotného Snowdena by nebyl proti, kdyby dostal politickou ochranu od Německa, ale evropské vlády se ho bojí a snaží se bránit jeho příjezdu.

Lhůta azylu, který poskytlo Rusko bývalému pracovníku amerických tajných služeb Edwardu Snowdenovi, skončí začátkem roku 2020, uvádí Die Welt. Vzhledem k tomu Snowden počítá s tím, že se přestěhuje do Německa nebo nějaké jiné země EU.

„Azyl, který mi dnes poskytne Německo, už nebude vnímán jako nepřátelská akce vůči USA. To je jasné každému, kdo má objektivní názor na dějiny,“ řekl Snowden během svého interview pro noviny.

Kromě toho Snowden obvinil Německo a Francii z nečinnosti a uvedl, že Berlín ani Paříž v jeho věci nic nepodnikly. „Byl bych rád, kdybych dostal od Německa nebo Francie politickou ochranu, a podal bych žádost o azyl, ale tamní vlády hledaly záminky, aby zabránily mému příjezdu,“ prohlásil Snowden.

Podle jeho slov nebylo v informacích, které odhalil, nic, co by mohlo ublížit lidem. „Domnívám se, že evropské vlády se mne bojí,“ uvádí Die Welt Snowdenova slova.

Snowden dále upozornil, že pokud ho naleznou mrtvým, tak to nebude sebevražda. Uvedl to v rozhovoru pro německý časopis Der Spiegel.

„Mám důležité prohlášení pro záznam. Nemám a nikdy jsem neměl sebevražedné sklony. Mám filozofické námitky proti sebevraždě, a pokud se stane, že vypadnu z okna, tak si můžete být jisti, že mě někdo strčil,“ zdůraznil.

Noviny připomínají, že Edward Snowden žije od roku 2013 Rusku: lhůta jeho azylu skončí v roce 2020 a zatím není jasné, bude-li bude prodloužena. USA požadují jeho vydání, neboť vyzradil informace o celosvětovém sledování prováděném americkou Národní bezpečnostní agenturou (NSA). Snowden rovněž napsal své paměti, kde vysvětluje své kroky a proč se k nim odhodlal.

Zdroj: Der Spiegel, Die Welt, Sputnik


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump potvrdil smrt syna bin Ládina během americké vojenské operace   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 05:59:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syn zakladatele teroristické skupiny Usáma bin Ládina al-Káidy byl zlikvidován během operace vedené americkou armádou. Toto prohlášení učinil americký prezident Donald Trump. Podle amerického prezidenta se nacházel syn bin Ládina na důležitém místě v hierarchii teroristů a připravoval útoky.

„Hamza bin Ládin, vysoce postavený člen al-Káidy a syn Usámy bin Ládina, byl zabit během americké protiteroristické operace v Afghánistánu a Pákistánu,“ uvedl ve svém prohlášení Bílý dům.

„Ztrátou Hamzy bin Ládina je Al-Káida nejen zbavena důležitého vedení a symbolických vazeb s jeho otcem, ale také podlomí důležité operace skupiny. Hamza bin Ládin byl zodpovědný za plánování a práci s různými teroristickými skupinami,“ řekl Donald Trump.

Letos v létě bylo hlášeno, že Hamza bin Ládin byl pravděpodobně zabit, ale Spojené státy tuto informaci oficiálně nepotvrdily.

Hamza bin Ládin

Hamzovo poslední známé veřejné vystoupení bylo v roce 2018. Třicetiletý veterán z Al-Káidy se od roku 2015 stal nástupcem svého otce a od té doby, co byl teenagerem, byl zapojen do teroristické skupiny. V roce 2017 Hamza údajně dohlížel na vytvoření nové série al-Káidy v Sýrii, přičemž teroristická skupina se skládala z bývalých bojovníků Nusra a Daesh (ISIS) a vyhlásila válku téměř všem, od Sýrie a Ruska až po sekulární arabské vlády, Turecko, USA, Velkou Británii a různé šíitské milice.

Hamza byl údajně zbaven svého saúdského občanství v roce 2019 poté, co opakovaně požadoval svržení monarchie této země.

Údajná smrt velitele teroru byla poprvé nahlášena v červenci americkými médii a bylo uvedeno, že anonymní úředníci prohlásili, že „jsou s touto situací obeznámeni“, ale Bílý dům do té doby oficiálně nekomentoval komentář.

Washington označil bin Ladina juniora za „speciálně určeného globálního teroristu“ v roce 2017 a na začátku tohoto roku vydal odměnu ve výši 1 milionu dolarů za veškeré informace, které by mohly vést k jeho zajetí.

Hamza byl údajně ženatý s dcerou Mohammeda Atty, její osud zůstává neznámý.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Kmw

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína zruší zvýšení celních tarifů na nové zemědělské produkty ze Spojených států   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 05:55:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy Čínského výboru pro rozvoj a reformy a čínského ministerstva obchodu rozhodly Spojené státy nedávno o regulaci opatření na zvýšení celních tarifů na čínské výrobky, které mělo podle plánu vstoupit v platnost 1. září.

Čínská strana podporuje dotčené podniky, aby od dnešního dne podle tržních zásad a pravidel Světové obchodní organizace (WTO) nakupovaly ze Spojených států sóju, vepřové maso a další zemědělské produkty, výbor pro celní tarify při čínské Státní radě zruší zvýšení celních tarifů na tyto výrobky.

Související čínská oddělení uvedla, že čínský trh je obrovský a má rozsáhlou perspektivu pro dovoz vysoce kvalitních amerických zemědělských produktů. Čína doufá, že Spojené státy splní svůj slib a vytvoří výhodné podmínky pro spolupráci obou zemí v zemědělské oblasti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo financí USA oznámilo uložení nových sankcí na tři hackerské skupiny v KLDR   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 05:54:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy rozšířily sankce na tři hackerské skupiny ovládané severokorejskou vládou. 13. září to na svém webu oznámilo americké ministerstvo financí.

Podle sankcí budou zmrazena aktiva dotčených subjektů ve Spojených státech a Američané s nimi současně nebudou moci obchodovat. Zahraniční finanční instituce, které obchodovaly s dotčenými jedinci a subjekty, budou také postiženy sankcemi.

Poté, co se vůdci KLDR a USA setkali letos na konci června v Pchanmundžomu, byla jednání mezi oběma stranami zastavena. KLDR je ale ochotna uspořádat koncem září konzultaci s USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí: Spojené státy a Tálibán by měly pokračovat v jednání   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 05:53:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský diplomat podle zprávy přijal 13. září v Moskvě delegaci afghánského Tálibánu. Ruská strana se domnívá, že Spojené státy a Tálibán by měly pokračovat v jednání.

Americká vláda zahájila v říjnu roku 2018 v katarské metropoli Dauhá mírové rozhovory s Tálibánem. Dosud už proběhlo devět kol jednání a poslední kolo jednání skončilo 1. září. Ale americký prezident Donald Trump 9. září v Bílém domě řekl, že mírové jednání mezi Spojenými státy a afghánským Tálibánem je „mrtvé". Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 8. září uvedl, že jednání mezi USA a Tálibánem se „od nynějška" zastavilo a doufá, že se v budoucnu obnoví.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozvojové země vyzvaly na 42. zasedání Rady OSN pro lidská práva k vytvoření demokratického a spravedlivého mezinárodního řádu   
Pridal tk Neděle 15 září 2019 - 05:51:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od 12. do 13. září probíhal dialog o demokratickém a spravedlivém mezinárodním řádu v rámci 42. zasedání Rady OSN pro lidská práva. Rozvojové země vyzvaly během dialogu k vytvoření demokratického a spravedlivého mezinárodního řádu.

Čínský zástupce se domnívá, že respektování a ochrana lidských práv jsou důležité součásti demokratického a spravedlivého mezinárodního řádu. Při mezinárodní spolupráci v oblasti lidských práv by různé země měly dodržovat zásady Charty OSN a základní normy mezinárodních vztahů a respektovat svrchovanost, nezávislost a územní celistvost ostatních zemí. Rozvinuté země by měly převzít větší odpovědnost a poskytovat finanční podporu rozvojovým zemím na zlepšení infrastruktury a zajištění živobytí lidí, vzdělávání a lékařské péče.

Zástupci z více než 30 zemí a nevládních organizací uvedli, že vytvoření spravedlivého a přiměřeného mezinárodního řádu vyžaduje účast veřejnosti a demokratické rozhodování. Různé země by měly dodržovat stávající pravidla mezinárodního zákona, včetně mezinárodních úmluv o lidských právech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2098 sec,0.0567 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,871kB