Čtvrtek 19 září 2019
Teherán zareagoval na obvinění Rijádu z útoků na jeho ropné objekty   
Pridal tk Čtvrtek 19 září 2019 - 11:44:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poradce íránského prezidenta Hesameddin Ashena označil obvinění ze strany Saúdské Arábie z toho, že Teherán se účastnil útoku na ropné objekty Saudi Aramco, za katastrofu pro saúdské království.

Zástupce saúdského ministerstva obrany Turki al-Maliki dříve ukázal kousky raket, které měli íránští vojáci použít pro útok na ropná naleziště. K odpovědnosti za útok se přihlásili Hútíové. Ti dále prohlásili, že podnikli útok za pomoci bezpilotního letounu nového typu. Podle jejich slov drony, které nesou čtyři bojové hlavice, byly vypuštěny ze tří různých pozic.

„Tisková konference dokázala, že Saúdská Arábie nic neví o tom, kde byly vyrobeny a odkud byly vypuštěny rakety a bezpilotní prostředky, a nemohla vysvětlit, proč je nedokázal zneškodnit systém protivzdušné obrany,“ napsal Ashena na Twitteru.

Útoky na saúdská ropná zařízení

V noci 14. září ropná zařízení Abkajk a Churajs společnosti Saudi Aramco čelila útokům 10 dronů na východě Saudské Arábie. V důsledku výbuchů a požárů způsobených útokem se snížila produkce největšího světového vývozce ropy – z 9,8 na 5,7 milionu barelů denně. Polovina ztracených objemů byla obnovena večer 17. září, návrat na předchozí úroveň produkce se očekává do října. Tento incident způsobil největší přerušení výroby ropy ve světové historii.

K útoku se přihlásili povstalci Hútiové z hnutí Ansar Allah, proti nimž koalice vedená Saúdskou Arábií bojuje v Jemenu. Avšak americký ministr zahraničí Mike Pompeo z odpovědnosti obvinil Írán, který to následně popřel a slovy svého ministra zahraničí Mohammada Džaváda Zarífa varoval, že „obviňování Íránu neukončí katastrofu v Jemenu“.

Po útocích na ropné zařízení Saudi Aramco ruský prezident Vladimir Putin navrhl Saudské Arábii nákup raketových komplexů S-400 nebo S-300. Podle jeho slov jsou tyto systémy schopné spolehlivě ochránit jakékoliv objekty infrastruktury Saúdské Arábie. Ruský prezident v této souvislosti citoval i Korán. Prohlásil, že „v zájmu ochrany své země jsme ochotni poskytnou Saúdské Arábii příslušnou pomoc“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9NvP
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSocialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku   
Pridal tk Čtvrtek 19 září 2019 - 04:41:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / SALVINI / MULTIKULTURNÍ OBOHACENÍ / NOVÁ VLÁDA KOMPLETNĚ OTEVŘE PŘÍSTAVY: "Uprchlík nedávno vyloděný v Itálii, zadržený za sexuální násilí na desetileté holčičce. Jaký hnus, odporné!!!! Jak je tohle možné provést??? A dále, opět ve Ventimiglia, zadržen další uprchlík ze severní Afriky za zneužití, filmování a vydírání postiženého. Výborně, otevřete opět přístavy a přijímejte tyto "lidi"."

Zdroj: http://www.imperianews.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkončí to tady jako v únoru 1948. Zeman o „neúspěšných pětiprocentních politicích“ a novinářích   
Pridal tk Čtvrtek 19 září 2019 - 04:35:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud nám bude diktovat vůli skupina neúspěšných politiků a novinářů, povede to ke konci právního státu, prohlásil Miloš Zeman. Prý se nechce dožít dalšího února 1948.

Prezident republiky dnes na Pražském hradě jmenoval JUDr. Václava Čapku do funkce předsedy Vrchního soudu v Olomouci. Spolu s tím jmenoval i 29 soudců obecných soudů České republiky.

Ve svém projevu při této slavnostní příležitosti prohlásil, že i dnes je podle jeho názoru vidět, jak mafiánské struktury tlačí na rozhodování soudů. Apeloval na sebeúctu nových soudců.

„Jak ukazuje i dnešní situace, budete se ve svých rozhodováních objevovat v prostředí, které je dílem korupční, dílem mafiánské, což je v podstatě totéž. Takže na okresní úrovni nelze vyloučit, že nějaký okresní kmotr se bude doprošovat vašeho rozhodnutí tak či onak. Já vám chci popřát, abyste si zachovali sebeúctu a odmítli ho, protože sebeúcta je to, co má člověk v životě nejdůležitější,“ prohlásil Zeman.

Prezident zmínil, že se nechce dožít dalšího únoru 1948 díky tomu, že by zemi měli svoji vůli diktovat neúspěšní „pětiprocentní“ politici a novináři.

„Vidíme to ostatně už dnes, kdy na základě rozhodnutí státních zástupců o zastavení trestního stíhání různí novináři, různí pětiprocentní neúspěšní politici a tak dál se rozhodují, že oni budou říkat, jak má vypadat rozhodnutí státního zástupce, nebo jak má vypadat rozhodnutí soudce. Podle mého názoru je to neobyčejná drzost, protože pokud nám bude tato skupina lidí, nekvalifikovaná skupina lidí, ne radit, ale naléhat, nebo dokonce diktovat, jak má vypadat rozhodnutí, pak končí právní stát, a nastává vláda ulice. A to už tady jednou bylo v únoru 48 a já bych si velmi přál, abychom se toho nedožili rovněž znova,“ uvedl Miloš Zeman při slavnostní příležitosti jmenování nových soudců.

Trestní stíhání premiéra Andreje Babiše

Miloš Zeman ve svém projevu patrně naráží na zastavení trestního stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Zastavení trestního stíhání premiéra nabylo právní moci, neboť proti němu nikdo nepodal stížnost.

Žalobci uvedli, že Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Pro ty byla určena evropská dotace ve výši padesáti milionů, kterou podnik získal v roce 2008.

V této souvislosti žádají političtí aktivisté z Milionu chvilek pro demokracii státní zastupitelství o zveřejnění kompletního rozhodnutí, které zastavilo Babišovo stíhání. Organizátoři demonstrací proti premiérovi stále trvají na tom, aby Babiš skončil v čele vlády.

Zastavení trestního stíhání obviněných v kauze Čapí hnízdo

V pátek 13. září bylo informováno o tom, že státní zástupce zastavil stíhání všech obviněných v kauze Čapí hnízdo. Rozhodl o tom městský státní zástupce v Praze Martin Erazím. Žalobce tak po čtyřech letech vyšetřování zastavil stíhání Andreje Babiše, jeho manželky Moniky, jeho švagra Martina Herodese, dcery z prvního manželství Adriany Bobekové, někdejšího manažera Agrofertu Josefa Nenadála, a také bývalé členky společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Ntm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump nařídil „výrazně rozšířit“ sankce vůči Íránu   
Pridal tk Čtvrtek 19 září 2019 - 04:32:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je možné, že Washington zavede nová omezení proti Teheránu. Prezident Spojených států sdílel na Twitteru příspěvek, ve kterém situaci popisuje.

„Nařídil jsem ministru financí, aby výrazně zvýšil sankce vůči Íránu!“ napsal Donald Trump na svém twitterovém účtu. Žádné další podrobnosti nejsou uvedeny. K danému oznámení došlo na pozadí zhoršující se situace v Perském zálivu.

​Dialog mezi Spojenými státy a Íránem je po mnoho let napjatý, mezi zeměmi neexistují diplomatické vztahy, platí jednostranné sankce. Wahshington kromě jiného obviňuje Teherán z podpory terorismu a porušování lidských práv.

Zhoršení vztahů mezi USA a Íránem

V sobotu 14. září došlo k útoku na ropná zařízení Abkajk a Churajs saúdské společnosti Saudi Aramco na východě země. Útok měl za následek výpadek produkce ropy v objemu 5,7 milionu barelů denně, což představuje zhruba polovinu těžby Saúdské Arábie a více než pět procent globálních dodávek ropy.

Ropná zařízení měly zasáhnout střely vypálené z dronů. K útoku se přihlásili Hútíové, jemenská povstalecká skupina, která je podle některých zdrojů podporována íránskými úřady. Skupina sdělila, že bojovníci zaútočili na rafinerie pomocí deseti bezpilotních letounů.

I přesto však americký ministr zahraničí Mike Pompeo obvinil z odpovědnosti Írán. Tvrdil, že žádné důkazy o tom, že by útok mohl přijít z Jemenu, nejsou. V reakci na to obvinil Teherán USA ze lži a zároveň popírá veškerá obvinění. Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf oznámil, že „obviňování Íránu neukončí katastrofu v Jemenu“, kde zuří občanská válka za účasti Saúdské Arábie.

Teherán o vyjednávání s Washingtonem

V úterý 17. září prohlásil íránský nejvyšší duchovní ajatolláh Sajjid Alí Chameneí, že Teherán s Washingtonem nebude vyjednávat na žádné úrovni.

„Politika maximálního tlaku na íránský národ nestojí ani za halíř, představitelé islámské republiky jsou jednotní v přesvědčení, že vyjednávání se Spojenými státy na žádné úrovni nebude probíhat,“ uvádí slova Chameneího jeho oficiální internetové stránky.

Prezident Spojených států Donald Trump dříve oznámil, že na setkání s Íránem bez předběžných podmínek není připraven. V té době bylo uvedeno v agentuře Bloomberg, že se v Bílém domě připravují na možná jednání mezi prezidentem USA a íránským prezidentem Hasanem Rúháním během Valného shromáždění OSN v New Yorku. V reakci na to však Teherán k těmto zprávám řekl, že Rúhání se během Valného shromáždění OSN s Trumpem sejít nechystá.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9NgR

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPozorovatelská mise OSN pro lidská práva na Ukrajině: Konflikt v Donbasu si vyžádal přes 3000 obětí na životech   
Pridal tk Čtvrtek 19 září 2019 - 04:24:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy ukrajinské tiskové agentury předložila pozorovatelská mise OSN pro lidská práva 17. září nejnovější zprávu, která ukazuje, že do 15. srpna 2019 si konflikt v oblasti Donbasu na východě Ukrajiny vyžádal 3339 obětí na životech.

Pozorovatelská mise OSN pro lidská práva začala pracovat na Ukrajině v roce 2014 a každé čtvrtletí zveřejňuje zprávu o stavu lidských práv na Ukrajině.

V dubnu roku 2014 došlo v oblasti Donbasu (včetně Doněcka a Luhanska) na východě Ukrajiny k rozsáhlému ozbrojenému konfliktu mezi ukrajinskou vládní armádou a lidovými ozbrojenci. Díky zprostředkování mezinárodního společenství dosáhly obě strany konfliktu v září 2014 a v únoru 2015 v Minsku dohody o zastavení palby, ve které vyjasnily hraniční linii pro zastavení palby. Poté se podařilo dostat velký ozbrojený konflikt pod kontrolu, ale stále často dochází k menším přestřelkám.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínská mise v EU: EU by se měla zamyslet nad racionálním hlasem v Evropském parlamentu   
Pridal tk Čtvrtek 19 září 2019 - 04:23:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínské mise v EU 17. září poukázal na to, že čínská strana v poslední době mnohokrát zopakovala, že hongkongské záležitosti jsou vnitřní politika Číny a žádná země, organizace ani jednotlivec do nich nemají právo zasahovat. Někteří úředníci a senátoři EU znovu mluvili o hongkongských záležitostech a drsně zasahovali do čínské politiky, proti čemuž se čínská strana rozhodně staví.

Evropský parlament 16. září na plenárním zasedání ve francouzském Štrasburku jednal o hongkongských záležitostech, někteří evropští úředníci a senátoři uvedli, že cílem demonstrací v Hongkongu je hájit demokracii a svobodu, čínská ústřední vláda by neměla zasahovat a porušit tak politiku „Jedna země, dva systémy" a zavést Zákon pro výjimečný stav, ale měla by prosazovat všeobecné volby podle Základního zákona. Také vyzvali k nezávislému vyšetřování násilného vymáhání zákona hongkongskými policisty.

Mluvčí čínské mise v EU k tomu řekl, že extrémní násilné a nezákonné činy, ke kterým nedávno došlo v Hongkongu, veřejně napadají čínskou suverenitu, bezohledně narušují zákon a pořádek a vážně ohrožují veřejnou bezpečnost, žádná země ani region by takové jednání netolerovaly. Někteří senátoři Evropského parlamentu také na zasedání jasně poukázali na existenci zřejmých důkazů o zasahování vnějších sil do hongkongských záležitostí, uvedli, že jednání Evropského parlamentu není objektivní, a vyzvali některé úředníky a senátory, aby nepodporovali demokracii na druhé straně Země, a přitom mlčeli o svých vlastních otázkách v Evropě. EU by se měla zamyslet nad tímto racionálním hlasem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické ministerstvo financí zveřejnilo nový návrh předpisů na revizi zahraničních investic   
Pridal tk Čtvrtek 19 září 2019 - 04:23:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo financí oznámilo 17. září nový návrh předpisů na revizi zahraničních investic do klíčových amerických technologií, kritické infrastruktury a citlivých osobních údajů. Investice zahraničních investorů do těchto oblastí budou v budoucnu mnohem obtížnější.
Americké ministerstvo financí téhož dne v prohlášení uvedlo, že cílem zavedení těchto předpisů je provádět Zákon o revizi zahraničních investičních rizik, který vstoupil v platnost v roce 2018. Tento zákon rozšiřuje rozsah přezkumu amerického Výboru pro zahraniční investice, aby čelil dopadům zahraničních investic a transakcí na národní bezpečnost, které byly dřív mimo jeho jurisdikci.

Americké ministerstvo financí uvedlo, že příslušné strany mohou předložit písemné připomínky k obsahu předpisů do 30 dnů po zveřejnění návrhu. Konečná verze předpisů vstoupí v platnost do 13. února 2020.

Americký Výbor pro zahraniční investice je vládní agentura vedená ministerstvem financí USA, která posílila v posledních letech přezkum investic zahraničních společností ve Spojených státech. Proces kontroly Výboru pro zahraniční investice není transparentní, právo diskrece je příliš velké a důvod veta není jasný. Tento výbor často vetoval běžné transakce z důvodu „ohrožení národní bezpečnosti", což má charakteristiky protekcionismu v oblasti investic.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezigenerační kanibalismus   
Pridal tk Čtvrtek 19 září 2019 - 04:15:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dělící čára neprobíhá mezi generacemi, ale v mozku každého člověka. Zdá se mi, že dříve, v předinternetové době, lidé měli větší schopnost naslouchat jeden druhému. Pokusme se o to znovu. Jsme totiž na stejné lodi.

Napsal jsem dva články o připravované novele silničního zákona, která, pokud to vláda či parlamentní strany nezarazí, bude tvrdě diskriminační vůči seniorům.

Dostal jsem mnoho dopisů od svých vrstevníků, kteří si stěžují na to, že v hlavách dnešní mladé generace je senior viděn jako člověk „hloupý“, který se nevyzná v moderních technologiích. Jako člověk neovládající angličtinu. Jako člověk, který se „motá“ mezi regály supermarketů a hledá zlevněné zboží, jako člověk zmatený, který překáží na silnicích (asi proto, že dodržuje dopravní předpisy). Jako element, který fakticky překáží v rozletu mladé generace.

Samozřejmě rozpory v chápání světa mezi generacemi byly odjakživa. Ovšem zde je jeden podstatný rozdíl (a netýká se pouze naší země, nebo zemí bývalého východního bloku). Většinou vládly starší generace (což ještě vidíme v USA a částečně i v UK, čili žádné post soc. státy). A mladí proti nim revoltovali a revoltují.

Od dob Starého zákona, přes antiku, středověk až do počátku minulého století byla úcta ke starším osobám naprostou samozřejmostí. Tak fungovala společnost. Muži, jak se říká, se v potu tváře starali, aby zajistili živobytí pro své rodiny. Když zestárli, tak požívali přirozenou úctu svých dětí, které se o ně postarali do konce jejich dnů. Takový byl koloběh života. Proto první prezident naší republiky, který nastoupil do úřadu ve svých 68 letech, požíval všeobecné úcty téměř všech občanů.

Narušení tohoto zavedeného koloběhu byl nástup komunismu v Rusku, kdy naopak režim chtěl rozbít tradiční vztahy. Chtěl rozbít rodiny, tradiční monogamní spojení muže a ženy v jednom svazku. Tento rozvrat rodiny byl posléze zastaven, neboť nevyhovoval potřebám ekonomického růstu státu.

I na poli podnikání „otec“ zakladatel podniku přivedl svůj podnik k prosperitě tím, že nevybíral své zaměstnance podle věku, ale podle toho, jakým přínosem budou pro podnik, ke kterému měl osobní vztah.

Tehdy byly ještě velké podniky řízeny někým, kdo měl zájem na rozvoji a prosperitě. Ne tak dnes, kdy vrcholní manažeři akciových společností mají pouze zájem o výši svých platů či zlatých padáků (i v případě úpadku podniku) a dalších benefitů ve svůj prospěch a o podnik jim až tak nejde. Akcionáři jsou daleko a jsou tak dobří pouze na výmluvy důvodu propouštění nepohodlných zaměstnanců, kteří zlobí, když poukazují na špatné vedení či dokonce rozkrádání podniku managementem.

Díky globalizaci neexistuje už téměř vůbec konkurenční prostředí. Firmy vlastněné domácími majiteli byly prodány těm globálním. Můžeme se tak setkat s další arogancí, kdy není negativně cíleno nejenom na seniory, nebo na předdůchodový věk, ale i na uchazeče o zaměstnání po čtyřicítce. Už nevím, kde jsem četl, že nějaká pracovnice v HR oddělení (human resources = lidské zdroje, to bylo dříve kádrové oddělení) dostala pokyn od vedení firmy, že může přijímat jenom muže do 40 let, nebo hezké ženy do 32 let. To je jasná diskriminace.

A zde se už nejedná jenom o seniory. Dalo by se říct, že kanibalismus pod praporem mládí a krásy požírá už své oběti velice blízko aktuálních kanibalů. Předpokládám, že tento pokyn nebyl vydán akcionáři. Ty mají zájem na prosperitě podniků, jejichž akcie mají a je jim jedno, jestli jsou v podniku lidé mladí či krásné ženy.

To je přesně to, co píšu v úvodu, že dělící čára mezi dobrem a zlem neprobíhá v jednotlivých generacích, ale v mozku člověka. Je to arogance toho managementu, který si ale neuvědomuje, že se brzy objeví na druhé straně pomyslné hranice.

V úterý jsem v tištěné Mf Dnes četl, že syn nutí rodiče, aby přepsali svou nemovitost okamžitě na něj, jinak se přestane s nimi stýkat a oni už nikdy neuvidí svá vnoučata. Tak to je příklad vrcholného hyenismu. Nevím jestli je to způsobeno výchovou nebo celospolečenským úpadkem morálky. Doufám, že to je pouze výjimka.

Znám totiž spoustu mladých lidí, co u starší generace oceňují životní zkušenosti, že chytrost není jenom v klikání na internetu, že moudrost je o něčem jiném a že právě moudrost získaná životními zkušenostmi je mnohdy pro život, ale i řízení podniku, nebo řešení rodinných sporů důležitější než znalost angličtiny. Že rozvážné řízení motorových vozidel v mantinelech dopravních předpisů je spolehlivější a bezpečnější, než bezhlavá a agresivní jízda.

Velmi jsem ocenil, že pod mým posledním článkem nebyly v diskuzi reakce dehonestující seniory. Že diskuze byla vedena věcně. Že by se blýskalo na lepší časy? Chci tomu věřit. Je totiž třeba mít pochopení pro potřeby toho druhého. I mladí mají své problémy. Neúměrně vysoké nájmy, nemožnost pořízení vlastního bydlení v důsledku astronomických cen nemovitostí.

A mladí si musí uvědomit, že kola času jsou neúprosná. Tak jak se chovají ke starší generaci oni, tak se budou chovat jejich potomci k nim. Chovejme se k sobě s respektem. Zavrhněme mezigenerační kanibalismus.

Mgr. Petr Hannig
předseda Rozumných a bývalý prezidentský kandidát

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=728398
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2504 sec,0.1215 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,525kB