Sobota 21 září 2019
Na co už se v Evropě nesmíme ptát?   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:43:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mám kamaráda Itala, který mě pořád nabádá, že nemáme věřit Němcům. No, smích mě přešel po přečtení výroku místopředsedy poslanců CDU, že o řešení migrace by se nemělo mluvit na veřejnosti...

Že se okolo nás, myslím tím Česko, dějí věci, o kterých moc nerozhodujeme je fakt. Zatím se nás ale pořád ještě většinou musí někdo zeptat na názor a počkat na naše hlasování. Jenže tyhle zastaralé demokratické principy jsou v levicově aktivistické Evropské unii stále víc na obtíž. Stejně, jako se v debatě o povinnosti platit řidičům mzdu podle toho, kde se v Unii zrovna pohybují, ztratila otázka, co to nakonec přinese, může se snadno ztratit i u dalších témat. Když se o nich nebude žvanit, psát a nejlépe ani hlasovat. Když už, tak se určitě nebudou muset přijímat jednohlasně. Protože hledat odpověď na otázku „co to nakonec opravdu přinese“ je hlavounům zahnízděným v parlamentech Bruselu, Berlíně i jinde čím dál více proti mysli.

Z důvodů, které jsou stále více nepochopitelné, řada poslanců i ministrů na západě Evropy rozhodla, že zatočí s produkcí oxidu uhličitého na celém světě. Stačí k tomu přeci tak málo – přestat pálit uhlí, benzín a naftu, elektrárny mít na jen na vítr a slunce a jezdit jen na elektřinu. Vysvětlovat, proč nepoužívat jádro, ale proč používat plyn, proč nepoužívat vodík, ale jen baterie, to jsou drobnosti, se kterými se nikdo z politiků, a samozřejmě ani z aktivistů, kteří běhají s transparenty v pátek za školou, vysvětlovat nechce. (Uměli by to vysvětlit, když to neumí vysvětlit seriózní vědci?) Prostě to tak uděláme. Že evropské elektromobily si mimo EU nikdo nekoupí? Že budeme platit za elektřinu strašné peníze? Že třeba ani elektřina nebude? Že to většina z nás ani nechce? Paní von der Leyenová předloží do 100 dnů od svého zvolení do čela Evropské komise zákon o uhlíkové neutralitě do roku 2050. Protože to by jí mohlo pomoct ke zvolení u poslanců. Tak je to. Co to nakonec opravdu přinese? Na to se přeci slušný člověk neptá, ne?

Jak to bude dál s nelegální migrací, je ve hvězdách, protože především v Německu zase zesílily snahy to nějak zaonačit, aby se s nelegální migrací nedělalo nic. No vlastně, aby se dělalo, proti vůli zemí, které ji odmítají, ale tak nějak aby nemohly ty země nic dělat. Německý ministr zahraničí o tom bude jednat se zeměmi, které jsou tomuto nápadu nakloněné. A mezi tím se starostové některých německých měst předhánějí v tom, kolik tisíc a desítek tisíc by jejich město mohlo takových ilegálů přijmout. A pak se dočtu na iDNESu, jak v Německu posilují ochranky na koupalištích, protože jsou tam rvačky. Mezi Němci a Němci ne, ti to nikdy nedělali...

Do toho pak vystoupí místopředseda poslanců CDU Thorsten Frei a prohlásí „Jsou ale věci, které by se měly udělat, ale raději o nich nemluvit na veřejnosti – a vytvoření mechanismu pro rozdělování lidí zachráněných na moři mezi členské státy mezi ně zajisté patří.“ Když si na webu Mariana Kechlibara (odkud je s dovolením vložený citát) přečtete jeho skvělé shrnutí situace, nebudete si připadat úplně jako mezi soudnými lidmi. Každopádně snahy vnutit nelegální ekonomické migranty z kulturně naprosto odlišných zemí do dalších členských zemí EU bude pokračovat. Ale odpověď na otázku „co to nakonec opravdu přinese“ nám opět nikdo nedá. Protože ji přeci slušný člověk vůbec neklade, ne? Stejně, jako u CO2.

Co s tím?

Ptát se a ptát se europoslanců a poslanců domácích. A taky držet palce V4, protože mi připadá, že v těchhle dvou tématech má nejrozumnější názory z celé Evropy.

Marek Hurt

Zdroj: https://marekhurt1.blog.idnes.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZdroj uvedl důvod fiaska amerického systému protiraketové obrany v Saúdské Arábii   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:38:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký systém protivzdušné obrany v Saúdské Arábii propustil desítky dronů a řízených střel, které zaútočily na saúdské rafinerie, kvůli nesouladu s deklarovanými charakteristikami a nízkou účinností v boji proti malým vzdušným cílům, uvedl vysoce postavený zdroj na Ministerstvu obrany Ruska.

Jak již dříve řekl ministr zahraničí USA Mike Pompeo, "systémy protivzdušné obrany po celém světě někdy vykazují protichůdné výsledky".

Takové zdůvodnění lze přijmout pouze tehdy, když mluvíme o jednom komplexu Patriota, uvedl zdroj na ministerstvu.

Podle jeho vyjádření byl díky USA na severu Saúdské Arábie rozmístěn "nejsilnější systém protivzdušné obrany v regionu se souvislým radarovým polem".

"Severní hranici Saúdské Arábie nyní pokrývá 88 odpalovacích zařízení amerických protiletadlových raketových systémů Patriot. Z nich má 36 modifikaci PAC-2 a dalších 52 jsou nejnovější PAC-3", uvedl zdroj a poznamenal, že v Perském zálivu u pobřeží Saúdské Arábie jsou také tři torpédoborce amerického námořnictva, vybavené raketovým obranným systémem Aegis, který má ve výzbroji 100 raket modifikace SM-2.

Zdroj na ministerstvu dodal, že systémy "prostě nejsou připraveny odrazit masivní použití prostředků pro letecký útok nepřítele v reálné bojové situaci".

Pompeo, když komentoval situaci, řekl, že po celém světě systémy protivzdušné obrany fungují "s různou mírou úspěšnosti". Dodal, že "dokonce ani některé z nejlepších systémů na světě ne vždy zasáhnou cíle".

Pompeo dodal, že USA nikdy předtím nebyly vystaveny takovému rozsahu útoku, jako tomu bylo na Saudi Aramco. Útok na ropnou společnost nazval "válečným aktem", ale neupřesnil, jak bude Washington reagovat.

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě?   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:32:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neustále varujeme před přílivem muslimských imigrantů/uprchlíků a islamizaci Evropy. To jak může jednou vypadat islamizovaná Evropa ukazuje toto video.

Svobodní muži a ženy jsou bičování v Indonésii za to, že měli spolu sex a nebyli sezdání.

Opravdu chcete, aby jednou o vašem životě, o životě Vaších dětí rozhodovali barbaři věřící v zákony ustanovené bandou fanatiků v 7. století někde v Arábií?

Uvidíme jednou tohle i na Václavském náměstí?

Video z exekuce - zatím dostupné na YoutubeSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Je lepší vyjednávat deset let než jeden den válčit.“ Lavrov napsal o problémech a změnách v mezinárodních vztazích   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:26:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proces formování globálního polycentristického světového řádu není zvrátitelný. Píše o tom v předvečer zahájení 74. schůzky Valného shromáždění OSN ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Prosazování „rovnosti totalitarismů“

Na začátku svého článku „Svět na rozcestí a systém mezinárodních vztahů budoucnosti“ Lavrov poznamenává, že nosnou konstrukcí světového řádu, který vznikl po vítězství nad fašismem, je OSN a její Charta. Systém, ve kterém centrální roli hraje tato mezinárodní organizace, je podle ruského ministra „pojistnou sítí“ zajištující mírový rozvoj lidstva.

„Nadále jsou vyžadované během válečných let získané zkušenosti deideologizované spolupráce států s různými sociálně-ekonomickými a politickými systémy,“ píše Lavrov.

Ministr dodává, že některé vlivné síly na Západě to úmyslně ignorují. Poznamenává také, že jsou aktivnější ti, kteří také chtějí vymazat roli Sovětského svazu v porážce fašismu a přivlastnit si vítězství.

„Z tohoto hlediska je jasně patrná podstata koncepce ‚rovnosti totalitarismů‘. Jejím cílem není pouze omezit příspěvek SSSR k vítězství, ale také retrospektivně připravit naši zemi o její specifickou roli architekta a ručitele poválečného světového řádu, pak ji onálepkovat ‚revizionistickou silou‘, která ohrožuje blahobyt takzvaného ‚svobodného světa‘,“ píše.

Unipolární model selhal

Podle Lavrova dnešní změny v uspořádání světa svědčí o tom, že pokusy o vytvoření unipolárního modelu mezinárodních vztahů nebyly úspěšné – roste poptávka po spravedlivějším a inkluzivnějším systému.

„Noví velcí hráči se stabilní ekonomickou základnou se snaží aktivněji ovlivňovat regionální a globální procesy a spravedlivě požadují smysluplnější účast ve schvalování klíčových rozhodnutí,“ sdělil Lavrov.

Uvádí také, že žádost většiny států o spravedlivější systém mezinárodních vztahů, kde jsou ve skutečnosti dodržovány principy Charty OSN, naráží na úsilí zachovat pořadí, v němž by globalizace byla prospěšná jen pro úzkou skupinu zemí a nadnárodních společností.

O liberálních hodnotách a bajonetech

„Rétorika na téma ‚liberalismu‘, ‚demokracie‘ a ‚lidská práva‘ je doprovázena prosazováním přístupů založených na nerovnosti, nespravedlnosti a sobectví, víře ve vlastní mimořádnost,“ říká ruský ministr zahraničí.

„Liberalismus ve svém zdravém a nepřekrouceném chápání byl tradičně důležitou součástí světového, včetně ruského, politického myšlení. Mnohočetnost vývojových modelů však neumožňuje říci, že západní ‚koš‘ liberálních hodnot nemá alternativu. A samozřejmě tyto hodnoty nelze nést ‚na bajonetech‘ - bez respektování historie států, jejich kulturního a politického ‚kódu‘. O tom svědčí statistika smutku a ničení v důsledku ‚liberálního‘ bombardování,“ sdělil svůj názor ministr.

O revizionismu

Ruský ministr zahraničí si myslí, že v dnešní době Západ ztrácí výhradní právo na vytváření globální agendy a kvůli tomu prosazuje takzvanou koncepci „světového řádu založeného na pravidlech“. Jde však podle Lavrova o pokus uzurpovat proces rozhodování v klíčových otázkách prostřednictvím nahrazení legitimních mezinárodních právních nástrojů úzkými formáty, kde se vytváří alternativní, nekonsensuální metody řešení různých mezinárodních otázek.

Jako jeden z příkladu ministr uvádí manipulace ze strany USA a jejich spojenců s procedurami Organizace pro zákaz chemických zbraní, kdy se podařilo zmocnit technického sekretariátu této organizace k určení odpovědných za používání chemických zbraní v Sýrii, což se stalo přímým zásahem do pravomocí Rady bezpečnosti OSN.

Lavrov také upozorňuje na to, že revizionizmus některých států se projevuje i v oblasti strategické stability. V této souvislostí mluví o podkopávání ze strany Washingtonu dohod o protiraketové obraně či omezení jaderných zbraní.

„Nyní ve Spojených státech vidíme alarmující známky zahájení mediální kampaně s cílem připravit půdu pro konečné odmítnutí smlouvy o úplném zákazu jaderných zkoušek (USA CTBT neratifikovaly), což zpochybňuje budoucnost tohoto dokumentu, který je pro mezinárodní mír a bezpečnost nejdůležitější. Washington zahájil realizaci plánů rozmístění zbraní ve vesmíru a odmítl návrhy dohodnout se o komplexním moratoriu takové činnosti,“ sdělil Lavrov.

Jako další příklady ministr uvádí jednostranné odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem, odmítnutí plnění rezolucí Rady bezpečnosti OSN ohledně urovnání konfliktu mezi Izraelem a Palestinou. Připomenul také zavedení ze strany USA protekcionistických bariér, sankcí, zneužívání postavení dolaru, zajištění konkurenčních výhod netrhovými způsoby, extrateritoriální uplatňování vnitrostátních právních předpisů USA, a to i ve vztahu k nejbližším spojencům. Sdělil také, že Washington hodlá zarazit klín mezi Moskvu a Peking a podkopat mnohostranné struktury regionální integrace rozvíjející se mimo americkou kontrolu v Eurasii či asijsko-tichomořském regionu.

„Co máme za následek? V politice - rozviklávání mezinárodního právního základu, růst nestability a neudržitelnosti, chaotická fragmentace globálního prostoru, prohlubování nedůvěry mezi účastníky mezinárodního života. V oblasti bezpečnosti - stírání hranice mezi silovými a nesilovými metodami dosažení cílů zahraniční politiky, militarizace mezinárodních vztahů, zvyšování role jaderných zbraní v doktrinálních dokumentech USA, snižování prahu možného použití, vznik nových ohnisek ozbrojených konfliktů, přetrvávání globální teroristické hrozby, militarizace kyberprostoru. V globální ekonomice - zvýšená volatilita, zpřísnění bojů o trhy, energetické zásoby a dopravní trasy pro ně, obchodní války, rozviklávání mnohostranného obchodního systému. Přidáme sem prudký nárůst migračních procesů, prohloubení štvanice lidu a mezináboženské nenávisti. Opravdu potřebujeme takový ‚světový řád založený na pravidlech‘?“ ptá se Lavrov.

Jednání jsou lepší

Podle Lavrova je ve společném zájmu zajistit, aby se multipolarita v mezinárodních vztazích nespoléhala jenom na vyvážení sil, jako v 19. či první polovině 20. století. Říká, že je třeba brát v úvahu přístupy a obavy všech účastníků mezinárodní komunikace, což přispěje ke stabilní a bezpečné budoucnosti.

„Zda bude další formování multipolárního světa probíhat prostřednictvím spolupráce a harmonizace zájmů nebo prostřednictvím konfrontace a soupeření, záleží na nás všech. Pokud jde o Rusko, budeme i nadále prosazovat pozitivní, sjednocující agendu zaměřenou na vymazání starých a zabránění vzniku nových dělících linií,“ napsal.

Na závěr Lavrov citoval bývalého ministra zahraničí SSSR Andreje Gromyka, který jednou sdělil, že „je lepší vyjednávat deset let než jeden den válčit“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Pw6
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVÝZVA K URYCHLENÍ VÝVOJE POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA   
Pridal tk Sobota 21 září 2019 - 06:08:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na celosvětové úrovni se v současnosti odehrává boj s nedohlednými důsledky. Nejde o nic menšího než o budoucnost naší planety. V sázce je především přežití lidstva po případné světové jaderné válce, ničení životního prostředí v důsledku globálního oteplování a řešení mnoha dalších závažných globálních problémů.

Politické uspořádání lidstva se od počátku jeho vzniku vyvíjelo samovolně, nekoordinovaně, neřízeně. To se v poslední době postupně začíná měnit v souvislosti s vývojem materiálně-technické základny lidstva. Současný stav politického uspořádání lidstva je žalostný. Hrstka miliardářů neustále zvětšuje svůj majetek tak, že ovládá čím dál více světového bohatství. Toto poselství vyslala Světovému ekonomickému fóru nezisková organizace OXFAM. Podle jejích zjištění získalo pouhé 1 procento nejbohatších lidí planety plných 82 procent z celkového bohatství vytvořeného loni na světě. Podle aktuální studie OXFAM vlastní 42 nejbohatších lidí světa stejné bohatství jako celá chudší polovina světa dohromady. Ten, kdo se domnívá, že uvedené majetkové poměry nejbohatších lidí planety nemají na vývoj politického uspořádání lidstva vliv, se hluboce mýlí.

Každý, kdo dlouhodobě sleduje politické dění ve světě, může dojít k závěru, že už v současnosti je základní politické dění ve světě skrytě plánované a řízené. Odpověď na otázku, kdo toto základní politické dění plánuje a řídí, není jednoduchá. Je prakticky jisté, že toto dění ve světě ovlivňuje globální finanční elita, a to tak, aby se upevňovala její moc a zvyšovaly její zisky. Pozn.: Globální finanční elita je v dalším textu označována termínem: "Lidé velkých peněz".

Základním zájmem lidí velkých peněz je zachování současných globálních politických poměrů, které jim umožňují rozmnožovat jejich majetky a zastávat privilegované postavení ve společnosti. Proto lidé velkých peněz ovlivňují tvorbu nových zákonů ve všech státech světa tak, aby se současný stav politického uspořádání lidstva v podstatě neměnil. Značnou část příjmů získávají lidé velkých peněz v oblasti válek a ozbrojených střetů. Vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojenskoprůmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Hra s uvedenými hračkami vynáší těmto lidem astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.

Válka vedená podle pravidel dohodnutých v Ženevských úmluvách? Takovou válku většina lidí vnímá podobně jako sportovní utkání, ale válka je především velké zlo, jehož podstata spočívá v maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. V případě, kdyby se práce a energie vynakládaná na přípravu a vedení válek na celém světě věnovala na rozvoj zaostalých států světa, přestaly by v těchto státech existovat hlad a bída.
Drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit, a to především vzhledem k nebezpečí možného vzniku světové jaderné války.

Řešení všech současných závažných globálních problémů světa, včetně problému nastolení trvalého míru na celé planetě, nemusí být složité. Řešení může spočívat v tom, že se urychlí vývoj politického uspořádání lidstva tak, aby bylo dosaženo stavu, kdy budoucnost lidstva bude centrálně globálně koordinována a řízena v souladu s globálně demokraticky projevovanou vůlí lidstva.

Podstata řešení problému vzniku centrální globální demokratické mocenské organizace spravující svět může být jednoduchá. K nastolení globální demokratické mocenské organizace, která umožní řešit mírovou cestou všechny stávající i nově vznikající problémy lidstva, je možné využít osvědčenou formu politického spojení států, kterým je federace. Uskutečnit spojení všech států světa v Globální federaci s jednou globální vládou nebude snadné, ale určitě bude stát za námahu s tím spojenou. Nastolení trvalého míru na celé planetě je cíl, který za to stojí. Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto politické strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy. Jedno možné konkrétní řešení nastolení Globální federace popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený dopis je např. na - https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem vyzývám každého, aby v rámci svých možností pomohl vytvořit centrální globální demokratickou mocenskou organizace spravující svět. Každý, komu není lhostejný osud lidstva, by měl pochopit celou šíři a závažnost této výzvy a v rámci svých možností pomoci.

Napsal Ing. Miloslav Dědek, dne 20.9.2019

m.dedek123©seznam.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3636 sec,0.2196 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,511kB