Úterý 24 září 2019
Přepisování historie už i v Evropském parlamentu a čeští a slovenští europoslanci jsou zase u toho! Polsko okupovalo od roku 1921 část Ukrajiny a Běloruska...   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 05:00:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přepisování historie už i v Evropském parlamentu a čeští a slovenští europoslanci jsou zase u toho! Polsko okupovalo od roku 1921 část Ukrajiny a Běloruska, dokud Sovětská armáda území od polské okupace neosvobodila! Proč vám politici tají Curzonovu demarkační linii a proč Polsko tají, že Sovětská armáda osvobodila dva národy od polské okupace v roce 1939? Polsko nemělo v roce 1938 obsazené jenom české Těšínsko, bylo to daleko horší!

Přepisování historie už dorazilo i do Bruselu a do Evropského parlamentu. Evropský parlament dne 18. září 2019 projednal v plénu návrh usnesení s názvem “Evropské usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy” a v tomto usnesení se píšou takové neuvěřitelné věci, které si v ničem nezadají s podobnými usneseními, se kterými se v Evropě v poslední době roztrhl pytel. Nachází se v něm jak výzva proti projevům antisemitismu, tak i propaganda proti Rusku a Sovětskému svazu.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/361859749

Předkladateli usnesení jsou i čeští a slovenští europoslanci, namátkou třeba Ondřej Kovařík (Hnutí ANO, Česko), Michal Šimečka (Progresívne Slovensko), Ivan Štefanec (KDU, Slovensko), Vladimír Bilčík (SPOLU, Slovensko). Návrh tohoto evropského usnesení pochází z iniciativy polských europoslanců, kterých je pod návrhem podepsáno nejvíce a narativ usnesení je plný nehorázných lží a překrucování historie takovým způsobem, že Polsko začíná připomínat ve svých fašizačních trendech zemi, která trpí nějakým mindrákem.

V usnesení se píše, že v podstatě II. světovou válku rozpoutal vedle Německa i Sovětský svaz. Moskva prý podepsala pakt Molotov-Ribbentrop, potom prý napadla Finsko, a to vše prý znamená, že Sovětský svaz má podíl na vzniku II. sv. války. Polští europoslanci mají zřejmě občany evropských zemí za debily, protože jinak si ani nelze vysvětlit, že takovéto usnesení se mohlo vůbec v EU parlamentu objevit. Každý přece ví, že pokud jde o Finsko, to se připojilo za II. sv. války na stranu nacistického Německa s cílem získání území na Sovětském svazu včetně Leningradu, takže vytahování tohoto špinavého finského prádla v EU parlamentu je hodně odvážné. Jenže, Poláci tím asi chtějí něco přikrýt, aby to nevyplavalo na povrch.

Polsko okupovalo Ukrajinu a Bělorusko i po skončení I. sv. války v rozporu s mezinárodními úmluvami ve Versailles

Polsko totiž od roku 1921 okupovalo velkou část západní Ukrajiny a Běloruska, a to v rozporu s mezinárodními dohodami dojednanými ve Versailles po skončení I. sv. války. Polsko se mělo po I. sv. válce z Ukrajiny a Běloruska stáhnout do hranic vytyčených tzv. Curzonovou demarkační linií. Ta byla narýsována a vytyčena v roce 1919 britským ministrem zahraničí Lordem Georgem Curzonem. Polsko však tuto dohodu ignorovalo a vítězné mocnosti nechtěly proti Polsku zasáhnout silou, protože v té době měly Francie a Velká Británie úplně jiné plány s Polskem, které se mělo stát blokační silou pro poražené Německo a také pro Rudou armádu na východě. Polsko tak oficiálně v roce 1921 provedlo anexi západní Ukrajiny a Běloruska, v rozporu se smlouvami podepsanými ve Versailles.

Sovětský svaz polskou anexi těchto území nikdy neuznal a odvolával se na vytyčenou Curzonovu demarkační linii z roku 1919. Polsko okupovalo tato území až do 17. září 1939, kdy Rudá armáda už nadále nehodlala tolerovat toto chování a polské okupanty z Ukrajiny a Běloruska vytlačila. Lidé vítali Rudou armádu jako osvoboditele. Sovětský svaz tento svůj postup oznámil Berlínu dopředu v tzv. smlouvě Molotov-Ribbentrop, aby Německo nepovažovalo postup Rudé armády na Curzonovu linii z východu za zahájení útoku do Evropy a na Německo. Sovětská armáda osvobodila území Ukrajiny a Běloruska do polské okupace a zastavila se přesně na Curzonově demarkační linii vytyčené už v roce 1919 britským ministrem zahraničí.

Curzonova demarkační linie jako zakázané téma a bílé místo v učebnicích historie

Dodnes je pojem “Curzonova demarkační linie” cenzurován a vymazáván ze školních učebnic v Evropě, protože by se ukázalo, že Polsko bylo zemí, která okupovala dvě sousední země na východě a teprve Rudá armáda tyto dvě země osvobodila a polské okupanty vyhnala. Poláci to dodnes nerozdýchali a nenávidí Stalina za tento krok do morku kosti. Josif Stalin totiž v roce 1939 ukončil imperiální polské ambice v Evropě, které se projevily už o rok dříve na podzim roku 1938, když polská armáda zahájila okupaci českého Těšínska.

Curzonova demarkační linie z roku 1919 a porovnání s rokem 1947Mnoho českých občanů si myslí, že šlo o nějaký výstřelek polské vlády, nějaký omyl, že to tak Poláci asi nemysleli. Jenže, to je sakra omyl, protože Polsko od roku 1921 okupovalo velké části Ukrajiny a Běloruska.

Naše redakce se dnes obrátila na několik učitelů dějepisu s dotazem, jestli v českých učebnicích dějepisu se nachází informace o Curzonově demarkační linii a o polské okupaci Ukrajiny a Běloruska od roku 1921 do roku 1939, ale odpovědí nám bylo, že nic takového v učebnicích v ČR není. To nás vůbec nepřekvapuje, protože tím by padlo v očích veřejnosti ono kouzlo smlouvy Molotov-Ribbentrop, které je používáno jako klacek, ani ne tak na Sovětský svaz, jako spíš na současné Rusko, paradoxně.

Takže, pokud někde uvidíte mladé aktivisty na diskusích, kde budou křičet o tom, že Sovětský svaz podepsal s Německem smlouvu o rozdělení Polska mezi sebe, tak jim dejte odkaz na tento náš článek. To tajemství, proč Poláci o tomto nechtějí mluvit, spočívá v tom, že Sovětský svaz podpisem smlouvy Molotov-Ribbentrop si nemohl s Německem rozdělit polské území, protože ty oblasti Ukrajiny a Běloruska byly pod polskou okupací a Polsku nikdy nepatřily podle mezinárodního práva! To je to největší tajemství, kterého se Poláci bojí, že by se o něm začalo mluvit nahlas.

Polsko nedokáže odpustit Rusku, že je Stalin vytlačil z Ukrajiny a Běloruska

A přesně takhle se přepisuje historie, kdy se z okupanta stane oběť. Poláci mi připomínají Židy v Izraeli, ale opravdu fest. Nejprve Poláci provádí imperiální politiku a okupují sousední země, ale když někdo silný na ně udeří a vyžene je z okupovaných území, začnou křičet a řvát, že čelí genocidě, holokaustu, útoku a bezpráví. V Polsku žilo mnoho Židů před II. sv. válkou, ale dnešní polská vláda je prolezlá Chazary natolik, že to nevěští nic dobrého. První co udělali v Polsku, tak přepsali školní učebnice a zbourali pomníky osvoboditelů, Rudé armády.

Sovětských vojáků padlo při osvobozování Polska a koncentračních táborů na jeho území přes 600 000. Poláci dnes místo vděku nenávidí Rusy za to, že Stalin ukončil jejich okupaci na Ukrajině a v Bělorusku a od té doby Polsko ne a ne se znovu rozrůst a zvětšit. Jedinou šancí pro ně je oprášení starého polského plánu na Trojmoří, který se zalíbil americkým neoconům. Poláci si myslí, že když se podaří věci dotáhnout, mohlo by NATO vyhnat Rusy z Kaliningradu, po kterém Polsko touží, v minulosti se jednalo o polský Královec, který ale vůbec nemá polský původ, nýbrž český, protože město založili v roce 1255 oddíly Křižáků na počest českého krále Přemysla Otakara II.

Varšava chce válku s Ruskem tak moc, že se jí to může splnit a Polsko shoří v termonukleárním ohni

Polští generálové jsou ochotni poslat svůj národ do války proti Rusku. Na území Polska budou do konce roku 2022 rozmístěny americké rakety středního doletu namířené proti Rusku. Moskva na to již dopředu reagovala a rozmístila balistické rakety v Kaliningradu, které míří na 85 polských měst, přehrad, elektráren. Americký generál Jeffrey Harrigian minulé úterý přilil olej do ohně když prohlásil, že Američané by smetli kaliningradskou protivzdušnou obranu jediným šmahem. Moskva na to zareagovala, že jde o vyhrožování a zastrašování. Toto pouze ukazuje na to, že Polsko ve spolupráci s americkou armádou provokuje Rusko, aby bylo jako první vyprovokováno k úderu.

Je jasné, že tak naivní ruská armáda není, ale systém provokací se může stupňovat až do takové míry, že jednoho dne v Moskvě nebudou vědět, jestli jde o provokaci, nebo už o konkrétní úder NATO proti Rusku. V tom spočívá velké nebezpečí. Čím déle provokace pokračují, tím více se stávají rutinou pro ruskou armádu a klesá ostražitost. Poláci se rozhodli jít do války proti Rusku a jejich země shoří v jaderném ohni a polovina území bude pod vodou Baltského moře. Tato vize z jedné iterací planety není nijak přehnaná, protože jestli některou ze zemí z EU lze dnes označit za nejvíce zfašizovanou a ovládanou jestřáby, je to právě Polsko.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-prepisovani-historie-uz-i-v-evropskem-parlamentu-a-cesti-a-slovensti-europoslanci-jsou-zase-u-toho-polsko-okupovalo-od-roku-1921-cast-ukrajiny-a-beloruska-dokud-sovetska-armada-uzemi/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:36:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.

Zažil jsem dobu, kdy byly jen dva druhy záchodů. Každý věděl, který si má vybrat a ani vteřinu o tom nepochyboval. Holky věděly, že jsou holky. A dokázaly toho pořádně využít.

V soutěži krásy se soutěžilo o krásu. Nerozhodovala barva pleti, nějaký handicap nebo tíživý sociální původ. Nikdo neřešil, jestli jsou ty holky ekologicky uvědomělé a sají papírovým brčkem. Prostě šlo o krásu. Krásu těla. No a kluci věděli, že jsou kluci. Když si dali po tlamě kvůli holce, nikdo z nich si nešel s brekem stěžovat, že prohrál a rozlili mu sojové latté. V soutěžích pro kluky vyhrál ten nejrychlejší, nejchytřejší a nejsilnější. Nikdo neřešil, jestli soupeř nemá náhodou z minulosti nějakou společensky závadnou fotku. Kdo prohrál, ten prostě věděl, že prohrál. Nic jako výhra pro všechny nebylo. Výhra jednoho i prohra druhého byly uchopitelné hodnoty a skvěle motivující do života.

Fridays for Future? Zažil jsem dobu, kdy ochrana přírody znamenala zvednout zadek po práci nebo po škole a jít do přírody něco dělat. Ne vykašlat se na školu nebo práci a jít řvát do ulic na jiné, kteří ten mejdan ze svých daní platí.

Záškoláctví bylo na dvojku z mravů a áčko v práci na vyhazov. Učitelé učili a nemuseli vyplňovat milion papírů. Když děti ve škole šikanovaly spolužáky a měly průšvih, rodiče jim doma přidali a nechodili do školy řvát na učitele. A když někdo neměl na to, aby školu dal? Nedostal pečovatelku. Šel na zvláštní, kde mohl alespoň někdy vyhrát mezi sobě rovnými. Když někdo dotáhl studia až do konce, měl získaný vysokoškolský titul váhu a respekt ve společnosti. Lidé se vybírali podle toho, jestli něco umí, nikoliv podle papíru, razítka, názorů na klima, obsahu klimaticky akceptovatelné stravy, postoje k plastu, k šestapadesáti pohlavím nebo anomálním menšinám, ovládajícím většinu.

Zažil jsem dobu, kdy veřejné domy nebyly z veřejných dotací desetkrát předražená místa pro alternativní kulturu, kam nikdo nechodil. Kde si pár umělců mohlo za cizí peníze hrát na elity a morální kompasy. Byla to místa, kde převážně ženy nabízely služby převážně mužům. Tak jako tisíce let před tím. Jenže pak chtěl někdo předělat lidi. Bůh ví, jestli měl vůbec na něco jiného než kecat cizím lidem do jejich životů, zatímco ten jeho nudný nestál za nic. Státu a společnosti nakonec škodí stále větší bordel v politice, ne bordel mimo ni.

Zažil jsem dobu, ve které když vás někdo podvedl, vyřídili jste si to. Když to bylo větší, nebyly žádné drahé programy ve věznicích, které plní ve skutečnosti funkci magnetu na návrat do basy. Basa byla basa a jen bláznovi by nevadilo, kdyby se tam vrátil. Dnes pachatele omlouvají nedostatkem péče společnosti o ně, zatímco v obětech vyvolávají pocit společenské viny.

Zažil jsem dobu, kdy k rychlým a silným autům a motorkám na závodních okruzích patřily krásné ženy okolo. Kdy děti chodily rodičům do hospody pro pivo a do trafiky pro cigára a nikdo se tomu nedivil. Kdy na dětském táboře byly děti špinavé, hygiena nebyla zrovna ze žurnálu, ale děti byly šťastné. Kdy lidi říkali to, co si mysleli. Na plnou hubu a bez obav, že je za tu upřímnost bude někdo řešit.

Nebáli se o práci pro své názory, a když chtěli začít něco podnikat, vyrábět nebo nabízet služby, nebylo milion papírů a úřadů, které by jim to už předem znechutily.

Zažil jsem devadesátá léta minulého století. Dobu, kdy vznikla samostatná republika. Odešli jsme z východního bloku a nebyli v EU. Byla to nádherná doba. Jsem rád, že jsem ji mohl zažít. Zažil jsem svobodu a chci, aby ji mohly ještě ochutnat i moje děti. Zpomalme její krádež, zastavme její likvidaci. A když to časem jen trochu půjde, vraťme lidem jejich ukradenou svobodu zpět.

Autor: František Matějka

Zdroj: https://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=728741
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslamizace Británie pokračuje mílovými kroky   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:27:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neudělali britští soudruzi někde chybu? Fakta na sociálních sítích jsou stále více alarmující. Ústředí Anglosaského impéria – Velká Británie se postupně asimiluje do islámského světa. Muslimská imigrace, která podle oficiálních statistik činí 6%, ale připočteme-li « naturalizované » imigranty s britským pasem, bude nejspíše přinejmenším 2-krát větší, již v mnohém dosáhla svého :

Primátor Londýna, Leedsu, Oxsfordu, Sheffieldu a dalších měst - samý muslim. Bezmála 80% muslimských žen, a téměř 2/3 mužů nepracuje a je na dávkách. V zemi je na tři tisíce mešit, nevíce v Londýně, a s nimi prakticky všude spojené no-go zóny. Nejdrsnější islamizace ale probíhá, logicky, ve vězeních, kde jsou ostatní vězni šikanou a bitím nuceni ke konverzi, a pak vykazovat « skutky » konverze (podobně lidové zkušenosti : poturčenec horší turka).

Zdroj: https://lesobservateurs.ch/2019/09/23/lislamisation-de-langleterre/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTajemství vyplouvá na povrch: Amerika tajila jaderné testy Izraele   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:25:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký časopis Foreign Рolicy tvrdí, že Izrael přesně před 40 lety, s podporou v té době přátelské jihoafrické vlády, realizoval jaderné testy v jižním Atlantiku. Rovněž uvádí, že americké zpravodajské služby o tom věděly.

„Dne 22. září 1979 americký pozorovací satelit, známý jako Vela 6911, zaznamenal neobvyklou dvojitý záblesk, když kosmický aparát obíhal kolem Země nad jižním Atlantikem,“ píší autoři článku ve Foreign Policy a pokračují: „Na letecké základně Patrick na Floridě byla ještě noc a zaměstnanci odpovědní za sledování satelitního vysílání viděli nezaměnitelný obraz vytvořený jadernou explozí – něco, co americké satelity objevily u desítek předchozích případů v důsledku jaderných testů. Poté prezident USA Jimmy Carter svolal nouzovou schůzku v situační místnosti Bílého domu.“

Autoři publikace dále vysvětlují, proč se podle jejich názoru prezident USA rozhodl tyto informace nezveřejnit.

„Šíření jaderných zbraní bylo koncem roku 1979 jedním z bolení administrativy Cartera. Prezident se střetl s celou řadou dilemat zahraniční politiky, včetně hromadění toho, co se stane krizí související s únosem rukojmích v Íránu,“ uvádí se.

Carter se také připravoval na předvolební kampaň, ve které chtěl demonstrovat své úspěchy v oblasti zahraniční politiky, a to od zprostředkování v mírovém procesu mezi Izraelem a Egyptem, až po úspěšná jednání o kontrole zbrojení s Moskvou.

A tak hrozilo, že by možnost, že Izrael nebo Jihoafrická republika, které měly v té době hluboké tajné obranné vazby, testovaly jaderné zbraně, mohla poskvrnit Carterovu pověst.

Skutečnost, že vlastní program vývoje jaderných zbraní v JAR, který se Carterova administrativa pokoušela zastavit, dosud dostatečně nepokročil, aby tyto zbraně otestoval, znamená, že zůstal jen jeden hlavní podezřelý: Izrael. Proto se představitelé administrativy snažili tento příběh utajit a předložit alternativní vysvětlení.

„V té době byla tato alternativní vysvětlení odmítnuta mnoha členy vědecké a zpravodajské komunity. A o čtyři desetiletí později vypadají ještě pochybněji,“ uvedli spoluautoři daného článku.

Zdroj: Foreign Рolicy


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTajné služby USA se podílely na přesunu bojovníků do Afghánistánu, míní FSB   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:21:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké tajné služby se podílely na přesunu bojovníků z fronty Islámský stát zakázané v Rusku do severních oblastí Afghánistánu, uvedl Sergej Beseda, náčelník 5. služby FSB, která zodpovídá za shromažďování operativní informace a mezinárodní styky.

Podle jeho slov byli použiti za účelem destabilizace na jižních hranicích Společenství nezávislých států (SNS) a v budoucnu také ve Střední Asii. Poznamenal, že silové úřady a rozvědka SNS mají v raných etapách odhalit „nebezpečné trendy“, aby zajistily bezpečnost a nepřipustily „destruktivní vliv zahraničních sil“.

V pondělí v Kazani za předsednictví ředitele Služby zahraniční rozvědky Sergeje Naryškina probíhá 16. zasedání vedoucích výzvědných služeb zemí SNS. Účastní se ho delegace z Ázerbájdžánu, Arménie, Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkménie a Uzbekistánu.

Začátkem září Beseda varoval, že podle informací FSB ozbrojenci v těžko přístupných oblastech Afghánistánu organizovali výrobu jedovatých látek. Ty pak mohou být nasazeny za využitím dronů.

Ruská diplomacie věří ve spolupráci v boji proti terorismu

Rusko považuje za dobré vyhlídky na posílení odborné spolupráce a výměny údajů s USA v boji s financováním terorismu, řekl v rozhovoru pro Sputnik ředitel oddělení pro otázky nových výzev a hrozeb Ministerstva zahraničí RF Vladimir Tarabrin.

„Co se týče součinnosti Ruska s USA, je jedním z nejúspěšnějších směrů společné protiteroristické činnosti boj s financováním terorismu. Dialog probíhá jak v rámci dvoustranného formátu, tak v ryze praktické rovině mezi jednotkami finančních rozvědek RF a USA,“ řekl diplomat.

Tarabrin poznamenal, že tato společná činnost probíhá také za účasti dalších států, především v rámci Finančního akčního výboru (pozn. mezivládní organizace, která je považována a obecně uznávána za světového zakladatele standardů a doporučení v oblasti AML/CFT).

„S ohledem na shodné názory na problémy odporu financování terorismu vidíme dobré perspektivy rozšíření odborné součinnosti a informační výměny s americkými kolegy,“ řekl na závěr šéf oddělení Ministerstva zahraničních věcí RF.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9QMd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSeminář o ústavní žalobě na Zemana v Poslanecké sněmovně ČR skončil fiaskem   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:16:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento čtvrtek se má uskutečnit hlasování o ústavní žalobě na českého prezidenta Miloše Zemana. Z tohoto důvodu dnes, v pondělí 23. září, ve Sněmovně probíhá seminář s názvem Klíčové aspekty ústavní žaloby na prezidenta. Toho se účastní přední ústavní právníci a odborníci. Akce však připomíná spíše fiasko, jelikož na něj dorazili jen čtyři poslanci.

Dnešní seminář pojednávající o žalobě na českou hlavu státu spolupořádá, pod záštitou místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Pikala (Piráti), platforma Rekonstrukce státu. Jak již bylo řečeno, k hostům akce patří například přední ústavní právníci, z nichž můžeme jmenovat například Jana Kudrnu, Jana Kyselu, Martina Štefka, Jana Wintra, Jindřišku Syllovou či Roberta Zbírala.

Pokud jde ale o samotné poslance, ukázalo se, že je seminář zřejmě moc nezajímá. Jak jinak bychom si totiž mohli vysvětlit tak malou účast. Dorazil pouze zmiňovaný Pikal, mladý poslanec TOP 09 Dominik Feri a dva poslanci za Piráty – František Navrkal a Tomáš Martínek. V publiku byli přítomni ještě tři senátoři.

Náplň semináře a reakce přítomných

Seminář se rozhodl okomentovat Dominik Feri, který si mimo jiné postěžoval na nízkou účast jeho kolegů.

„Je osvěžující se vedle četných vypjatých politických debat zúčastnit i debaty odborníků na ústavněprávní kontext návrhů žaloby a žalobních skutků. Škoda jen, že účast kolegů byla vzhledem k poslaneckému dni nízká,“ řekl politik.

Uvádí se, že právníci hovořili ku příkladu o tom, zda je ústavní žaloba na prezidenta ČR motivována politicky.

„Prezident republiky je podle mě politicky neodpovědný. Nemůžete ho žalovat, protože se vám nelíbí. Musíte z toho udělat právní delikt. Jestli jste k tomu byli motivováni politicky, to je věc druhá,“ okomentoval věc Jan Kysela z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Ústavní žaloba na prezidenta

Celou iniciativu vůči prezidentovi inicioval český senátor Václav Láska. Návrh žaloby spočívá v tom, že prezident Miloš Zeman měl svými skutky několikrát porušit Ústavu ČR.

​V návrhu je prezidentovi vytýkáno osm případů jednání, které začínají nečinností v případě jmenování či odvolání členů vlády a končí vystupováním v rozporu s oficiální českou zahraniční politikou. Uvádí se, že podnětem k žalobě mělo být údajné ovlivňování justice ze strany prezidenta a zaměstnanců Hradu. Poté se do žaloby dostalo Zemanovo otálení s odvoláním Antonína Staňka z postu ministra kultury. Dotýká se ale také několik let starých záležitostí.

Návrh ústavní žaloby Senát schválil na konci července. K Ústavnímu soudu se však žaloba dostane v případě, že pro návrh bude hlasovat aspoň třípětinová většina, což znamená minimálně 120 poslanců. Při pohledu na rozložení sil v dolní komoře, kde většinu drží koalice ANO a ČSSD s podporou KSČM, a také s přihlédnutím na pozici hnutí SPD to není vůbec pravděpodobné.

Senát návrh ústavní žaloby přijal, když pro něho hlasovalo 48 ze 75 přítomných senátorů. Ke schválení bylo potřeba minimálně 45 hlasů. Navíc proti bylo 20 senátorů, sedm se hlasování zdrželo.

Daná věc by se ve Sněmovně měla projednávat již ve čtvrtek 26. září.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9QGW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Pekingu proběhlo čínsko-německé zasedání v oblasti investiční spolupráce a inteligentního výrobního průmyslu 2019   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:12:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
23. září se v Pekingu konalo první zasedání Číny a Německa v oblasti investiční spolupráce a inteligentního výrobního průmyslu. Cílem zasedání je na základě praktické spolupráce vybudovat novou platformu na podporu výměny v oblasti inteligentní výroby mezi Čínou a Německem.

Vedoucí německé delegace Michael Borchmann v projevu uvedl, že reforma a otevírání se světu přinesly Číně silnou hnací sílu pro hospodářský růst. Čínská vláda nyní opakovaně zdůrazňuje význam prohlubování reformy a otevírání se světu. Specifická opatření pro reformu a otevírání se světu dále zlepší investiční prostředí a přilákají víc zahraničních investic. Čína je ve fázi průmyslového přizpůsobování a modernizace. Důležitou součástí pro zlepšení kvality průmyslu je inteligentní výroba, která je také hlavním tématem tohoto setkání. Michael Borchmann doufá, že toto zasedání konkrétně přispěje k propojení inteligentního zpracovatelského průmyslu mezi oběma zeměmi.

Zástupce úřadu pro investice čínského ministerstva obchodu Zhu Wenlong (Ču Wen-lung) uvedl, že ekonomiky Číny a Německa se vzájemně doplňují a rozvoj dvoustranné hospodářské a obchodní spolupráce je stabilní a rychlý. Zejména provádění strategií Vyrobeno v Číně 2025 a Německý průmysl 4.0 přináší v posledních letech vzácné historické příležitosti pro další prohlubování hospodářské a obchodní spolupráce mezi oběma zeměmi. Do konce letošního června investovaly německé společnosti v Číně do více než 10 tisíc projektů, přičemž skutečné investice přesáhly 34 miliard dolarů. V první polovině letošního roku se Německo podílelo na 259 nových investičních projektech v Číně se skutečnými investicemi v hodnotě 1,13 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 70,7 %.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínská tibetská kulturní delegace navštívila Dánsko   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:11:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínská tibetská kulturní delegace pod vedením vedoucího historického Ústavu čínského tibetologického výzkumného střediska Zhang Yuna (Čang Jün) navštívila od 18. do 21. září Dánsko. Během návštěvy si delegace a osobnosti z různých dánských kruhů hluboce vyměnili názory na sérii otázek, včetně tibetské politiky, ekonomiky, kultury a náboženství. Delegace všestranně informovala o tibetské historii, ústředních politikách týkajících se Tibetu, úspěších tibetského ekonomického a společenského rozvoje a ochraně tradiční tibetské kultury.

Delegace během návštěvy prezentovala situaci tibetského ekonomického a společenského rozvoje a vyslovila se v tom smyslu, že rychlý rozvoj Tibetu nelze oddělit od ústřední péče a celostátní podpory. Od roku 1980 uspořádala ústřední vláda šestkrát besedu o tibetské práci, stát podporuje rozvoj Tibetu v různých oblastech a do práce na podporu Tibetu se zapojily příslušné provincie, města a ústřední podniky. V uplynulých 60 letech po demokratické reformě dosáhl ekonomický a společenský rozvoj Tibetu výrazných úspěchů. Ale některé sdělovací prostředky a učebnice západních států zkreslují fakta a obsahují nezodpovědné komentáře. V důsledku toho mnoho západních lidí nechápe historii a realitu Tibetu. Delegace se vyslovila v tom smyslu, že Čína a Dánsko mají hluboké přátelství. Doufá, že obě strany posílí výměnu v tibetské otázce a odstraní nedorozumění.

O dědění tibetského jazyka a kultury se delegace vyslovila v tom smyslu, že před mírovým osvobozením Tibetu mělo pouze 5 % aristokratické populace přístup ke vzdělání. Po roce 1959 mají přístup ke vzdělání i obyčejní lidé, tibetština je v Tibetu povinný předmět povinné školní docházky. Téměř každý člověk umí číst a psát tibetsky. Mnoho vysokých škol v celém státě otevřelo studijní odbor tibetštiny. Kromě toho tibetská kultura a tibetská medicína jsou dobře chráněny, rozvíjeny a předávány dalším generacím.

O svobodě náboženského vyznání se delegace vyslovila v tom smyslu, že čínská ústava stanovuje, že občané mají svobodu náboženského vyznání. Ale musí dodržovat zákon a disciplínu.

Dánští úředníci řekli, že dánská vláda stále trvá na politice Jedné Číny. Tibet je neoddělitelnou součástí Číny, což je shoda většiny stran v dánském parlamentu.

Dánsko je první zastávka čínské tibetské kulturní delegace při této návštěvě. Poté bude delegace pokračovat do Finska a Švédska.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán podá Valnému shromáždění OSN mírový návrh ohledně Hormuzovy úžiny   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:09:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán podá Valnému shromáždění OSN mírový návrh ohledně Hormuzovy úžiny, aby protestoval proti pokusům obvinit Írán z řady regionálních incidentů. Výše uvedená slova dne 22. září uvedl íránský prezident Hassan Rouhani.
Podle zprávy íránské tiskové agentury Islámské republiky se Hassan Rouhani téhož dne zúčastnil shromáždění v hlavním městě Teheránu a pronesl projev, ve kterém řekl, že cílem podání zmíněného mírového návrhu je to, aby apeloval na regionální státy, aby společně ochránily bezpečnost v Perském zálivu, Hormuzově úžině a Ománském zálivu. Kromě toho v mírovém návrhu je Írán jasně proti zasahování vnější síly do záležitostí v tomto regionu.

Hassan Rouhani zdůraznil, že jakékoliv zprávy, které obviňují Írán z událostí v regionu, jsou nepravdivé.

V poslední době v oblasti Perského zálivu došlo k několika útokům na ropné tankery. 14. září došlo k útoku na zařízení saúdskoarabské státní ropné společnosti. Spojené státy a některé země tvrdí, že za útokem stojí Írán. Írán toto obvinění opakovaně popřel a odsoudil.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSekretariát OSN plánuje do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů o 45%   
Pridal tk Úterý 24 září 2019 - 04:08:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sekretariát OSN už schválil nový desetiletý plán ohledně klimatických změn, aby do roku 2030 snížil emise skleníkových plynů o 45%. Výše uvedená slova dne 22. září uvedla v komuniké globální propagační oddělení sekretariátu OSN.
V komuniké se uvádí, že sekretariát schválil tento plán před summitem OSN o klimatických změnách. Podle plánu sekretariát sníží emise skleníkových plynů o 25% do roku 2025, o 45% do roku 2030. K dosažení tohoto cíle se do roku 2025 plánuje snížit spotřeba elektřiny na obyvatele o 20%, do roku 2030 o 35%.

Podle statistických údajů Programu OSN pro životní prostředí 45% emisí skleníkových plynů v celém systému OSN pochází z kancelářských a logistických zařízení, 42% pochází z leteckých cest, 13% pochází z ostatních dopravních způsobů. Z nich emise skleníkových plynů zaujaly 58% souhrnu emisí podle sekretariátu OSN.

Sekretariát je jedním z 6 hlavních organizací OSN a má nejvíce zaměstnanců v různých organizacích OSN. Kromě hlavního sídla v New Yorku sekretariát založil kancelář v Ženevě, Vídni a Nairobi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2641 sec,0.0764 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,936kB