Pátek 27 září 2019
Miliardář Dan Peña odhalil hysterické ženě pravdu, že celé globální oteplování je podvod na vydělávání peněz!   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 05:19:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Miliardář Dan Peña odhalil hysterické ženě pravdu, že celé globální oteplování je podvod na vydělávání peněz! Kdyby opravdu hrozilo tvrdé globální oteplování, žádná banka by nikomu neposkytla hypotéky na byty a domy postavené v oblastech Evropy a USA, které by v důsledku oteplování byly za několik let zatopené a pod vodou! Vzorky z Antarktidy potvrzují, že oteplování i ochlazování planety je cyklický proces! Jenže cyklus nejde zastavit, lze jej pouze zpomalit a zmírnit doprovodné projevy, ovšem za strašlivou cenu!

Americký miliardář Dan Peña a zakladatel přednáškové společnosti Quantum Leap Advantage, který zbohatl v oblasti businessu a investic, se před několika dny zúčastnil jednoho z diskusních panelů, kde rozčílená žena z publika na něj vyjela s oteplovací agendou, a že prý když je milionář a podpořil ve volební kampani Donalda Trumpa, co hodlá udělat s globálním oteplováním, které ohrožuje celou planetu a naší civilizaci. Na vystoupení nás upozornil do redakce jeden z našich čtenářů, moc mu děkujeme. Miliardář Peña chtěl ženě odpovědět, ale došlo k roztržce a ke konfliktu, protože žena z publika chtěla začít jet klasickou agendu Grety Thunberg a miliardář ji chtěl zastavit, že otázce rozuměl, a že jí odpoví. Jenže dáma jela jako utržená ze řetězu a začala z obou stran padat vulgární slova.
Když se Dan Peña konečně dostal ke slovu, tak ji řekl příběh z roku 2011, když byl s manželkou v Antarktidě na dovolené, kde si slavnostně obnovili svůj manželský slib. A když byli na americké základně na Jižním pólu, tak jim tam ukazovali průzkumné vrty do antarktického ledu. Ty ukazují a zachycují klima v daném časovém období. A z těch vzorků ledu je patrné, že před 50 000 lety na této planetě byla průměrná teplota o 2 stupně Celsia vyšší, než dnes. Přitom ekologové bijí na poplach, že když se zvedne dnes teplota globálně o 1,5 stupně Celsia, začnou roztávat ledovce na pólech a hladiny oceánů stoupnou o 3 až 30 metrů. A miliardář Peña vysvětlil ženě jedno tajemství, které znají jenom miliardáři.

Globální oteplování je největší podvod s pohádkovými zisky

Kdyby to byla pravda, že planeta Země se takto oteplí v blízké době, tak by žádná banka na světě už neposkytla nikomu v jižních oblastech USA, ve Velké Británii a v rozlehlých oblastech celé Evropy žádnou hypotéky na byt nebo dům na 20 nebo 30 let, protože všechny ty nemovitosti by za tu dobu byly pod vodou a zcela zatopené. A tyto banky globalistů jsou organizace, které mají nejvíce informací o skutečném stavu situace, protože nakládají s měnami jednotlivých států a ekonomik. Dan Peña ženě řekl, že když letěl v letadle spolu s bývalým americký viceprezidentem Alem Gorem.

Al Gore vymyslel tzv. emisní povolenky, které se prodávají a kupují, podle toho, která země vypouští z průmyslu kolik emisí, tak mu prý řekl, že mu závidí, že tento podvod a trik vymyslel Al Gore a nikoliv on. Je naprosto jasné, že kdyby to byla pravda s tím oteplováním, už by nikdo na Floridě, v Londýně nebo v Německu nedostal hypotéku na dům nebo byt, pokud by hrozilo takové oteplování, protože by to vedlo k záplavám a zvyšování hladin moří. Žádná banka by nejen neposkytla hypotéku na existující byty, ale ani by developerům neposkytla úvěry na výstavbu domů a bytovek v první řadě. To je prostě fakt a pravda, naprostá realita. Ty banky posuzují všechna rizika s výhledem na příštích 30 let, když si berete hypotéku.

Pokud by oteplování byla pravda, banky by už nedaly nikomu ani jedinou hypotéku na domy a byty v záplavových oblastech Evropy a USA

Proces oteplování opravdu probíhá, jedná se o cyklický proces planety, který je odvislý od Slunce, které zvyšuje svůj energetický a radiační výkon v dlouhých cyklech a člověk nezpůsobuje tento jev oteplování vlastní činností nebo dokonce svojí existencí, že dýchá kyslík a krávy na pastvinách prdí. Nicméně, něco se opravdu děje a bylo by falešné, kdybychom tvrdili, že klima se nemění. Pozorujeme to všichni okolo sebe, rok od roku jsou zimy mírnější a teplejší, současně jsou kratší, léta jsou více horká rok od roku a voda mizí ze studní i z řek. Prší o poznání méně. Celá západní civilizace tak už několik desítek let může pozorovat projevy geoinženýrství, především tzv. chemtrails a zatemňování oblohy. Tento proces nemůže zvrátit oteplování, ale může proces výrazně zpomalit, takže banky mají jistotu, že ani za 30 let nedojde k zatopení luxusních bytových rezortů v Palm Beach na Floridě nebo v německém Hamburku.

Vystoupení miliardáře Dan Peñi je naprosto skvělé a trefné a článek bychom tady mohli ukončit a mít dobrý pocit, jak to té zjevně zfanatizované ženě natřel. Jenže dobrý pocit mít nemůžeme, protože jedna podstatné věc v této rovnici chybí a nebyla zmíněna ani ze strany miliardáře, protože i při veškeré úctě k jeho bohatství je zjevné, že ho nezajímají dlouhodobé procesy, které přesahují délku jeho života a zjevně i délku života jeho dětí. Pokud si někdo myslí, že za 10 nebo 20 let stoupnou světová moře o 3 metry a zaplaví 40% nízko ležících území USA, tak je hodně naivní a banky to jasně vědí, že toto nehrozí. Ovšem všichni si musíme všimnout jedné věci, že se staví stále méně bytů a domů. A o tom Dan Peña nemluví.

Dan Peña má pravdu, ale bohužel neřekl a zapomněl na jednu skrytou pravdu o bankách a hypotékách v dnešní době

Nedostatek bytů je nejen v ČR, ale to samé se týká i tady Německa, které je nejbohatší zemí EU, tedy pokud to nebereme z pohledu sociálního bohatství, které je vyšší v Norsku, ale to je detail. Zkrátka jsme svědky toho, pokud se díváte a sledujete svět okolo sebe, že vypuká bytová krize. Objektivně se zdá, že je to kvůli zpomalování ekonomiky, ale to v ČR přece není pravda. Nezaměstnanost je na historickém minimu a HDP roste jako nikdy předtím. Takže, proč se nestaví byty a domy? Proč se nestaví ani v Německu, ani ve Francii, ani v Holandsku, ani v Belgii? Všude je nedostatek bytů a je potřeba zdůraznit, že dostupných bytů. Nemluvíme o předražených jumbo hypotékách v Praze nebo v Berlíně, kde za 2+kk s mini balkónem v exkluzivní lokalitě “u vody” chtějí rovných 10 milionů korun v přepočtu. Takže, co je to za proces?

No, dámy a pánové, jsme svědky počínající superkrize. Problém je v tom, že banky vědí moc dobře, která uzemí za 30+ let budou zatopená, a tak nemá smysl stavět laciné byty, ale pouze drahé byty. Proč? Protože ten ultra předražený byt si nekoupí na hypo rodina se dvěma dětmi na 30 let splácení, ale za ten byt developerovi zaplatí v hotovosti investiční společnost spekulující s cenami bytů, dámy a pánové. Co totiž Dan Peña neuvedl, to je situace, že bankám je jedno nejen to, co se stane za 30 let, ale je jim jedno, co se stane za 3 měsíce, protože ta banka ví, že když poskytne úvěr developerovi, který staví luxusní (a luxusně předražené) byty v exkluzivní lokalitě, že koncovými klienty a zákazníky takového stavitele a developera se nestane nějaká sociálka, ale bohatý investor, který si koupí byt za hotové peníze tady a teď, anebo za hotové peníze všechny byty skoupí od developera zahraniční důchodový a penzijní fond. Banka tak ví, že nic neriskuje, když je trh nastavený tak, že se staví jen předražené byty a domy.

Drtivou většinu bytů a domů v záplavových oblastech dnes skupují investoři, nikoliv koncové rodiny, které v nich chtějí bydlet! Proto bankám je fuk, co se stane za rok, natož za 30 let!

Píši o tom proto, že ještě před měsícem bych se na to díval jako Dan Peña, ale před dvěma týdny jsem měl zajímavý rozhovor tady s makléřem, který dělá do nemovitostí a do zhodnocování investic a přesně takto mi to vysvětlil, že bankám v Německu nejen vyhovuje, že je bytů málo, ale vyhovuje jim, že jsou byty a domy předražené, protože tím je zaručeno, že nemovitosti koupí investoři a nikoliv koncové a o poznání chudší rodiny, které by v těch bytech chtěly bydlet a žít.

To by totiž měnilo situaci i pro banky při schvalování úvěrů pro developera v první řadě. Banka nikdy nedá peníze na výstavbu ubytovny nebo sociálních bytů, které by stály u moře, u řek, v nížinách u vodních ploch. Do toho banka nikdy nepůjde. Pokud ale v těch samých oblastech developer řekne, že jde postavit “investiční byty”, rozuměj byty, ve kterých nikdo nebude bydlet, tak banka ráda peníze poskytne, protože ví, že i kdyby začaly tát ledovce jako o závod, ty drahé byty se obratem ruky prodají na trhu samy a banky budou na svém.

Je proto důležité, abyste při vyhodnocování informací nevěřili beze zbytku ani miliardářům, protože i oni se mohou mýlit, protože neberou do úvahy situaci na trhu. Jestliže mizí voda v celé Evropě, jenom naprostý ignorant by měl odvahu se postavit a říct, nic se neděje, nic nepozoruji, nic se neotepluje, protože voda z kohoutku doma mi pořád teče. Vidíme klimatické změny okolo sebe a musíme říct, ano. Ano, ty změny probíhají. Ale musíme i umět říct, že člověk za ty změny nemůže, ani ty krávy nebo vepři za to nemůžou. Ten proces oteplování planety je cyklický a nelze zastavit. Je však možné jej zpomalit a globalisté to vědí.

Globalisté už dávno nejedou agendu za zastavení změn klimatu a oteplování. Dnes už se jede pouze brutální hra o maximální zpomalení klimatických změn, protože zastavit je už nejde!

Dám vám kontrolní otázku: Když víte, že už posledních 20 let práškují oblohu z letadel pomocí chemie, opravdu si myslíte, že nebudou mít odvahu zajít ještě dál ve svém geoinženýrství? Myslíte si, že nebudou schopni vám sebrat auta na benzín a naftu? Nebo že nebudou schopni vám vybít všechny krávy a prasata na planetě? Myslíte, že v zájmu menšího počtu krků, které vypouští dechem CO2, nepřistoupí k zavedení kanibalismu, aby se omezilo CO2? Víte moc dobře, že když jim to početně a kalkulačně bude vycházet, že se tím zpomalí a oddálí oteplení o 0,5 stupně Celsia o dalších 50 let, tak vám garantuji, že globalisté do toho půjdou!

Celá tato klimatická agenda už dávno není o zastavení oteplování, to je krutý omyl, který se stále šíří jako hoax a dezinformace. O tom to už dávno není. Teď se jedou procesy, jejichž cílem je pouze zpomalení a oddálení oteplení, které je cyklické a nejde mu zabránit. Pouze je možné pomocí brutálního geoinženýringu zpomalit nástup efektů a projevů tohoto oteplování. Právě proto globalisté jedou programy na 3 druhy exodu civilizace z povrchu naší planety. Co oni potřebují, to je získat čas.

Proto se hraje o oddálení projevů oteplování a o zpomalení procesu, nikoliv však zastavení. Proto moje prognóza je, že nás čeká více chemie v atmosféře, více chemtrails, více elektrických aut, více zákazů vjezdu spalovacích aut, větší daně na spalovací auta, méně hovězího, méně vepřového, více hmyzu průmyslově upraveného na “maso”, méně bytů a méně domů, více chudoby a její indukce do společnosti skrze dovoz levné pracovní síly z východu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-miliardar-dan-pena-odhalil-hystericke-zene-pravdu-ze-cele-globalni-oteplovani-je-podvod-na-vydelavani-penez-kdyby-opravdu-hrozilo-tvrde-globalni-oteplovani-zadna-banka-by-nikomu-neposkytla/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo zahájil ten záhadný útok?   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 05:05:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Střední východ má svůj vlastní, bláznivý smysl pro humor. Saúdové odstřelují a bombardují ubohý Jemen, jeden z nejchudších národů na světě, již od roku 2015.

Tyto útoky a námořní blokáda Jemenu, které mají na svědomí Saúdská Arábie se svým stálým spojencem Spojenými arabskými emiráty, mimochodem za podpory USA, způsobily masové hladovění. Nikdo neví, kolik Jemenců od té doby zemřelo nebo kolik jich v současnosti hladoví. Odhady se pohybují od 250 000 do 1 milionu lidí.

Je to snad černý humor? Saúdové právě prohlásili, že se minulý týden stali obětí íránské „agrese“, neboť jejich hlavní zařízení na zpracování ropy v Abqaiq bylo zasaženo úderem vyzbrojených dronů nebo řízených střel. Američtí militaristé, nyní pod vedením ministra zahraničí Mike Pompea (neboť vyšinutý válečný štváč John Bolton byl konečně vyhozen), požadují vojenskou odvetu proti Íránu, přestože se k útoku přihlásilo jemenské hnutí šíitských Hútiů.

K této dramatické události došlo zhruba ve stejnou dobu, kdy se izraelský premiér Benjamin Netanjahu, blízký spojenec amerického prezidenta Donalda Trumpa, zavázal, že pokud bude zvolen, anektuje celé údolí Jordánu, patřící Palestině. Ze strany Spojených států nevzešel vůbec žádný protest, naopak USA nedávno daly požehnání Netanjahuovi k anexi syrských Golanských výšin, přičemž ztrestaly ruského vůdce Vladimíra Putina za připojení Krymu - který je ve vlastnictví Ruska přes 300 let.

Studoval jsem fotografie Američanů, na nichž jsou poškozená saúdská ropná zařízení. Zdá se, že ropné nádrže byly přesně zasaženy na stejném místě. Po útoku Saúdové tvrdili, že polovina produkce ropy byla vyřazena z provozu; avšak o den později uvedli, že výroba bude obnovena během týdne. Ukázali části tzv. dronů, které daleko předčily technologické schopnosti Jemenu nebo dokonce Íránu. Rakety mohla dodat Ukrajina.

Saúdové, stejně jako jejich patron ve Washingtonu, mají bídnou pověst, pokud jde o pravdomluvnost. Vzpomínáte si, jak Saúdové popírali zavraždění novináře a saúdskoarabského kritika Džamála Chášakdžího? Důležitější je, že jsme očekávali další útoky pod falešnou vlajkou v Perském zálivu, které by ospravedlňovaly útok Spojených států na Írán.

Vzorec tzv. dronových útoků proti saúdským ropným zařízením je prostě příliš úhledný a symetrický. Izraelci mají velký zájem na podporování války Američanů a Saúdů. K útokům v Saúdské Arábii došlo ironicky těsně po výročí útoků 9/11, které uvrhly USA do války proti velkým územím muslimského světa.

Jako dlouholetý vojenský pozorovatel musím přiznat, že je velmi těžké uvěřit tomu, že by drony mohly být naváděny na tak dlouhou vzdálenost a s takovou přesností bez letadla nebo satelitů. V Jemenu, který se právě doplazil do 12. století, je výměna prázdné pneumatiky velký technologický úspěch. Íránský raketový arzenál se až doposud potýkal se špatnou spolehlivostí a velkými naváděcími problémy.

Navíc k tomu všemu Saúdové utratili miliardy za americké systémy protivzdušné obrany. Nepodařilo se jim však ochránit ropná zařízení. Podle všeho by Saúdové udělali lépe, kdyby si bývali zakoupili vzdušnou obranu od Rusů za čtvrtinu ceny, kterou zaplatili Američanům.

Alespoň Trump se zachoval moudře, když zamítl požadavky neokonzervativců, kteří ho nutí k tomu, aby zahájil velký útok na Írán. Útoky na Írán by příliš neposloužily svému účelu a vystavily by americké jednotky v Iráku, Saúdské Arábii, Egyptě, Jordánsku, Somálsku a Sýrii útokům ze strany íránských ozbrojenců. Saúdská ropná zařízení - po tom, co jsme viděli minulý týden - jsou zranitelná.

Napadení Íránu, i když jen ze vzduchu, riskuje rozpoutání mnohem větší války na Středním východě, právě když Trumpovu administrativu - která původně vedla kampaň proti „hloupým“ válkám na Středním východě - čekají příští rok volby. Vláda je však pod silným tlakem pro-izraelské základny, která usiluje o boj s Íránem.

Vybombardování íránské ropné infrastruktury by bylo relativně snadné a intenzivně se to plánuje již od roku 2002. Ale co dál? Takzvaná „výměna režimu“ (oblíbený eufemismus Washingtonu pro svržení neposlušných zahraničních vlád) zřídkakdy funguje podle plánů a může uvrhnout USA do velmi chaotické situace. Agentura CIA svrhla v roce 1953 íránskou demokratickou vládu a podívejte se, kde jsme dnes.

Možná, že útoky na Abqaiq mohou způsobit, že bezohlední saúdští vůdci přestanou devastovat Jemen a uberou plyn v proxy válce proti Íránu, která pokračuje od roku 1979. Ale nespoléhejte na to.

Eric Margolis

Who Launched That Mystery Attack? vyšel 23. září 2019 na Oriental Review. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8037-kdo-zahajil-ten-zahadny-utok.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská televize dala prostor obhájkyni válečného zločince a SSmana   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 04:48:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Žarko Raptor Jovanovič:: Eugenie Čihalová, host "Máte slovo" a bojovnice proti pomníku maršála Koněva, pokládá květiny u pomníku generála SS Helmuth von Pannwitz, který se "proslavil" bojem proti jugoslávským partyzánům, který vedl s mimořádnou krutostí. Naše vláda i pan Kolář má skvělou poradkyni.

Doplnění: Během represivních operací v Srbsku a Chorvatsku se kozácké pluky pod Pannwitzovým velením dopustily řady krutostí proti civilnímu obyvatelstvu, včetně několika hromadných znásilnění a rutinních souhrnných poprav.

Eugenie Čihalová také organizuje demonstrace proti prezidentovi Zemanovi: V předvečer úmrtí prezidenta Václava Havla se konal již třetí ročník tradičního pochodu za svobodu a demokracii „Srdce na Hrad“, který tento rok nese podtitul „Pochod na Hrad s prezidentskými kandidáty“. Spoluorganizátorka akce Eugenie Číhalová upozornila, že naše společnost se postupně přesouvá od demokracie k lůzokracii. Takže nám obdivovatelka nacistických vrahů ukázala názorně sama, viz přiložená fotografie.

FOTO: Eugenie Čihalová uctívá válečného zločince a vraha jugoslavských partyzánů


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNaprosto úžasný moderátor Luboš Xaver Veselý ukázal pravou tvář České televize: Nenávist, lži a manipulace   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 04:37:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sledujte krátké video Luboš Xaver Veselý si ho natočil jako pojistku kvůli známým manipulacím České televize a stojí to za to. Redaktorka se chová jako komunistický žalobce a snaží se zmanipulovat nepohodlného redaktora Veselého. Podsouvá mu různé manipulace a zoufale se snaží ho dostat do kouta. Jenže Veselý se nedá a jasně ji ukazuje jakou ke krávou a také to, že se ji nenechá manipulovat a dotlačit k odpovědím, které by Česká televize mohla zneužít a manipulovat ...

"Já bych Vám přál, aby jste někdy dělala něco normálního. Tohle (Newsroom ČT) je absolutní stoka, já bych se za to styděl", řekl závěrem redaktorce České televize o pořadu Newsroom ČT Veselý.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPsychiatr o hysterickém vystoupení Grety Thunbergové v OSN: Rodiče ji zneužívají   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 04:33:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý psychiatr Hans-Joachim Maaz prohlásil, že hysterická vystoupení Grety Thunbergové jsou zaviněna nedostatečnou péčí o její psychický stav. Kritizuje její rodiče, kteří ji zneužívají k dosažení svých cílů.

„To, že tato dívka je plná bolesti a plná zloby, to patří k problémům jejího vývoje. To, že tyto problémy nyní projektuje na problémy klimatu, je pochopitelné a kdyby byla v dobrý terapeutických rukou, tak by si lidé všimli, že se nejedná jen o projekci jejích emocí, nýbrž o to, odkud tato její bolest a zloba pochází. To, co je na tom strašné, je to marketingové zpracování, to, co z ní je děláno – jak je používána a zneužívána pro různé zájmy,“ prohlásil přední německý psychiatr pro německou televizi RT.

Podle jeho názoru je potřeba zaměřit se na její rodiče. Není v pořádku, aby z tak osobního problému člověka, jaký má jejich dcera Greta, dělali marketingový nástroj, myslí si.

„Já to nepovažuji za něco, co je v pořádku. Rodičů bych se kriticky ptal, co mají za úmysly – to, že to tolerují. To, jak dělají marketing z tak osobního problému, to považuji za eticky problematické,“ dodal psychiatr.

Maaz zmínil, že při jejím posledním vystoupení v OSN jsme byli svědky afektovaných stavů bolesti a hněvu, přičemž její slova o tom, že jí společnost vzala dětství, nejsou skutečná. Všechny její stavy mají příčinu úplně někde jinde, ne v klimatické situaci na planetě.

„Když jsme ji mohli nyní vidět při jejím vystoupení v New Yorku s velkými afekty hněvu a bolesti, a slyšet její slova o tom, že prakticky její život, její mládí bylo zničeno skrze situaci s klimatem – to není reálné. To není pravda. (…) Ona v sobě tento afekty nosí, ale ty mají zcela jistě úplně jiný zdroj. To, že jí nechají dojít tak daleko, aniž by brali ohled na její osobní problematiku a pomohli jí, to považuji za velmi problematické,“ uzavřel přední německý psychiatr.

Greta Thunbergová, která je považována za ekologickou aktivistku, vystoupila před několika dny na půdě OSN v New Yorku, kde obvinila svět z toho, že jí sebral mládí a její sny, a to kvůli zhoršující se situaci v oblasti klimatu.

Reakce na vystoupení Thunbergové v OSN

Její vystoupení vyvolalo rozporuplné reakce. Zatímco ji jedni chválili či se jí zastávali (Miroslav Kalousek), jiným připadal odpudivý. Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček ji označil za oběť manipulací.

​Její vystoupení okomentoval na sociálních sítích i vlivný český politolog Petr Robejšek. Ten prohlásil, že je čas, aby se dívka odebrala do lékařské péče, jelikož nad sebou ztrácí kontrolu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9S2U
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy rozšířily sankce proti Rusku   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 04:29:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Washington uvalil sankce na ruskou společnost, tři občany a na pět soudců. O situaci informovali v tiskové zprávě ministerstva financí USA.

Omezení byla způsobena vyhýbáním se sankcí vůči Sýrii s cílem usnadnit dodávku paliva ruským ozbrojeným silám, které působí na Blízkém východě. Moskva považuje nové sankce za absolutně nepřijatelné.

Jak sdělil novinářům ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Veršinin, navazují tyto kroky na starou americkou politiku, „která je založena na jednostranných sankcích, které my považujeme za zcela nepřijatelné“. Sankce uvalené Spojenými státy se týkají třech občanů Ruské federace, kteří pracují pro společnost Sovfracht.

Protiruské sankce

Na konci června EU oficiálně prodloužila ekonomické sankce proti Rusku. Platnost končí 31. ledna 2020. Vedení EU podpořilo toto rozhodnutí jednohlasně a Evropská rada ho vydala v písemné formě. Protiopatření se týkají finanční, energetické a obranné oblasti ruského hospodářství a zároveň produkce dvojího využití.

K tématu sankcí evropských států se vyjádřil v srpnu tohoto roku i Daniel Růžička, manažer české firmy Mikenopa. Ta poskytuje v Rusku moderní technologie a související služby v hotelech a obchodních centrech. Uvedl, že sankce Evropské unie Rusku paradoxně pomohly tím, že se země začala zaměřovat na vlastní výrobu a snižovat svou závislost na dovozu. I když podle něj ruská ekonomika cítí následky sankcí, pokračuje v rozvoji své nezávislosti.

Tlačení „do náruče konkurence“

„Po rozpadu SSSR došlo k privatizacím a k úpadku místní produkce a nejsnazším podnikáním bylo něco levně nakoupit a draze prodat. V tom by Rusko pokračovalo dál, nebýt embarga… Dnes je čím dál tím víc soběstačné, co se týká potravin – stát poskytuje podporu zemědělství,“ řekl.

Sám Růžička nepovažuje pokračování v sankčním nátlaku na Rusko za politiku, která je v zájmu států EU, včetně České republiky. Podle něj je země tímto způsobem země tlačena „do náruče konkurence“, tedy Číny nebo Turecka. Dále upozorňuje, že západoevropské země navzdory sankcím nepolevují v obchodu s ruskými partnery, protože „nespojují tolik politiku s byznysem“.

Zhoršení vztahů se západními zeměmi

Vzájemné vztahy Ruska a západních zemí se zhoršily v souvislosti se situací na Ukrajině a kolem Krymu, který se spojil s Ruskem po referendu na poloostrově. Západ obvinil RF ze zasahování a zavedl proti němu sankce, Moskva přijala opatření, zaměřila se na nahrazování dovozu a nejednou prohlásila, že hovořit s ní jazykem sankcí je kontraproduktivní. Rusko opakovaně zdůrazňovalo, že není stranou konfliktu na Ukrajině a subjektem Minských dohod o urovnání.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9StQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽaloba na Miloše Zemana neprošla Poslaneckou sněmovnou   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 04:26:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident měl být žalován kvůli údajnému hrubému porušování Ústavy. Pro podporu žaloby hlasovalo 58 ze 130 přítomných poslanců, proti bylo 62. Aby žaloba prošla přes Poslaneckou sněmovnu, bylo potřeba 120 hlasů.

Český prezident zatím ústavní žalobě čelit nebude. Hlasování skončilo jednoznačně. Pro žalobu hlasovalo ze 130 přítomných poslanců celkem 58 z ODS, Pirátů, KDU-ČSL TOP 09 a STAN. Proti žalobě se postavilo celkem 62 poslanůc z ANO, KSČM, ČSSD a SPD.

K projednávání žaloby na prezidenta republiky se vyjádřil například i Tomio Okamura, který neopomněl ani bývalé vůdce země. Sdělil, že k řešení žaloby došlo z jiného důvodu, než že by prezident porušoval Ústavu. Jak se Okamura nechal slyšet, jeho hnutí žalobu nepodpoří.

Předseda SPD se dále obul do senátora Lásky, který inicioval žalobu na prezidenta země. Nezapomněl zdůraznit, že prezident byl zvolen v přímé volbě, dostal přes dva miliony hlasů a oproti senátoru Láskovi a jeho necelým 13 tisícům voličů má prezident víc než 220krát silnější mandát.

Vojtěch Filip, předseda KSČM, stejně jako Okamura, zmínil i bývalého prezidenta Václava Havla. Podle jeho slov nerespektoval Havel Poslaneckou sněmovnu, a žalobou se to neřešilo. Lídr komunistů dodal, že se tehdy s nechtělo dosáhnout toho, že by došlo k ústavní krizi.

Poslanec Dominik Feri z TOP 09 požadoval, aby poslanci hlasovali po jménech. Se svým požadavkem však neuspěl. Senátor Václav Láska, který inicioval návrh žaloby, sdělil, že prezident se snaží parlamentní systém změnit na prezidentský. V Poslanecké sněmovně se k situaci vyjádřil i šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

„Ta nenávist vůči prezidentovi Zemanovi, ta z něho úplně stříkala. A já jsem úplně mokrej,“ zareagoval na Láskova slova.

Dále dodal, že ústavní žaloba nemá právní záležitosti. Podle jeho názoru dále skutky, které jsou v ní uvedeny, o porušení Ústavy nesvědčí.

Poněkud rozruch vzbudil projev ministryně Schillerové. Ta řekla, že dostává desítky zpráv od lidí, které nezná. „Není tam jediný hlas na podporu této žaloby. Jsou tam vzkazy na podporu prezidenta a vzkazy typu, jak se tu utrácí peníze daňových poplatníku, jak se tu mlátí samá prázdná sláma. A dokonce si dovolím, nepoužívám tvrdé výrazy, jeden z nich citovat: Je to opoziční a senátorská špína,“ řekla.

Ústavní žaloba na prezidenta republiky

Žaloba, kterou Láska představil na konci dubna, je postavená na tom, že Zeman neustále více či méně závažnými skutky porušuje Ústavu: V dokumentu jsou zmíněny skutky od nečinnosti v případě jmenování či odvolání členů vlády po vystupování v rozporu s oficiální českou zahraniční politikou.

Český prezident však tuto iniciativu skupiny senátorů již dříve označil za ústavní negramotnost. Podle prezidentova názoru jeho kroky nebyly v rozporu s Ústavou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStaccato   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 04:15:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Staccato je hudební výrazová forma. Je to styl přednesu, kdy jsou jednotlivé tóny hrány zkráceně s co nejvýraznějším oddělením, a zbytek trvání noty je nahrazen pauzou. Pauzy v příspěvku nabízejí možnost se odděleně a v tichu zamyslet. Nad cestou do šťastné a krásné budoucnosti, jak hlásal prezident Trump v OSN, po té co mu Gréta napověděla, že jsme ji okradli o dětství, sny a budoucnost, a že proto musí stávkovat.

Premiér Babiš nestávkuje. Točí v OSN jednu piruetu za druhou, jako by chtěl překonat mladé ruské krasobruslařky a zalíbit se Ukrajinkám. Proto příliš neváhá vstoupit na tenký ukrajinský led, jako zprostředkovatel míru. Skleněný palác mu dovoluje vidět českou kotlinu zářit podobně, jako září prezidentu Zelenskému Ukrajina po dobytí Donbasu a Krymu s pomocí prezidenta Trumpa. Od něho se chce i dál učit. Proto již v OSN namířil svůj nesouhlas na kancléřku Merkel a prezidenta Macrona. Ti mají organizovat EU finance pro Ukrajinu. Bude-li následovat radě kolegy Trumpa, nezapomínat na východního Vladimíra, nevím.

Za to vím, že neporušuje tradici. Porošenko vozil na konference plech, Zelensky přivezl falešnou patronu (12,7 mm místo snajperské 7,62, kterou byl zastřelen operní pěvec Vasilij Slepak). Viděl jsem na video, že Ivanka bez podprsenky při vstupu do OSN udala tón a návod manželce ukrajinského prezidenta: přišla na oběd prvních dam v tričku. Tak málo stačí lidem láskou slepým. Komu z vyvolených je to málo, může si užívat v OSN Hry na vůdce.

V Praze pokračuje Hra o budoucnost české kotliny na ministerstvu školství. To plánuje do budoucna šíři rámcových vzdělávacích programů osekat. Prý proto, aby žákům zbyly po odchodu ze školy dovednosti a znalosti v kontextu. A ne jen střípky jmen a dat. Když probíráte Máchu jako představitele romantismu, tak už nemusíte říkat, že byl ve Francii ten a ten a v Rusku Puškin. Můžete to zmínit, ale už nemusíte vykládat: Puškin se narodil, umřel, mezitím napsal a ještě mezitím byl ve vyhnanství. Záleží na učiteli, co chce žákům předat, hlásá do světa paní ředitelka Kmentová své pojetí kontextu.

V takovém pojetí kontextu a prostředí se rodí nové pokolení crooks – sněženek, jako houby po dešti. Mocní crooks senioři pomáhají růstu vysoko nad námi a hluboko v podsvětí. Drží nás – směs všeho dobrého i zlého pohromadě, jako rozkrojená houska zvaná (ham)burger. Název housky je odvozen od německého města Hamburk, častého místa emigrace do USA.

Crooks ve vedení automobilových koncernů Fiat Chrysler, Mazdy, Suzuki, Nissan, Renault, Peugeot, Citroen, Daimler a VW, abych jmenoval ty hlavní, se dostali do hledáčku prokuratur všude ve světě. V Braunschweigu šéf koncernu, předseda dozorčí rady a ex- GŘ koncernu VW, ve Stuttgartu šéfové Daimleru. O dalších se nebudu zmiňovat. Společnosti platí obrovské pokuty, domlouvají mimosoudní dohody bez kontroly akcionářů a veřejnosti, současně platí manažérským guru amorální platy, prémie a privátní výlohy v naději, že vše dopadne dobře. Kážou vodu, pijí víno a cognac. Nedávno jsem viděl jednu láhev, vzpomínám li si dobře, z roku 1848. Je pojištěna inu za maličkost – 100 milionů korun českých.

Crooks jsou také ve vedení bank. Kdysi slavná, půl století mnou osobně respektovaná a mne nad vodou držící Deutsche Bank (DB) platí miliardové pokuty a právníky v USA, SRN a jinde. A aby toho nebylo málo, dnes musí DB vysvětlovat, jak a s jakou pomocí prala špinavé peníze s mini-bankou Danske Bank. Vím, že Ariel to nebyl. O dění v ECB lépe nepsat.

Thomas Cook se bude asi otáčet v nebi, pekle nebo v hrobě, až se doví, že švýcarský guru Peter Frankhauser, který vedl poslední roky jím založenou společnost, dostával pouhých 8.3 milionů GBP z cca 20 milionů GBP, které si vyplácelo vedení společnosti, než ohlásilo bankrot. V SRN to vypadá na pomoc státu. Němci by se mohli v době voleb zlobit…i na EU.

Ta bude platit znovuzrození Ukrajiny, nebo zrození něčeho jiného, co neumím pojmenovat. (Znovu) zrození se uskuteční z peněz daňových poplatníků EU, především Němců. Přitom vysoké platy a další materiální a nemateriální výhody bruselských úředníků budou i nadále stoupat. Protože se ve dvou lépe maká, šlape a vydírá, NATO se bude podílet na odstupném pro Turecko. To nabídl prezident Trump svému kolegovi Erdoganu pro případ zřeknutí se ruských S 400. Tradovalo se, že kdo objedná muziku, platí. Jeví se mi, že dnes to neplatí.

Ke štěstí nebudeme nic platit fyzioterapeutům za kurzy etiky stání na pohyblivých schodech (eskalátorech). V Japonsku jako prvním státu na světě zakazují pohyb na eskalátoru! Prý se zraní při pohybu 1.400 lidí ročně jenom v Tokiu. Ano, takové starosti mají v Japonsku.

Jiné starosti mají ve Španělsku. Tam se rozhodli nenechat v klidu nebožtíka generála a diktátora Francisco Franco (1892-1975). Jeho exhumaci posvětil (24.9) Španělský nejvyšší soud, k neradosti rodiny, ale k radosti advokátů. Proč? Spor bude potřebovat mnoho siest.

Siestu nedopřál Borisu Johnsovi Britský nejvyšší soud. Ten zkrátil pobyt Borise u přítele Donalda. Protože je Britský nejvyšší soud zajímavou institucí, a několik přátel se mě ptalo na specifiku britského právního systému, dovoluji si jako laik následující staccato otázek a paradoxů předtím, než krátce ohodnotím situaci v UK po rozsudku:

Byla vynucená pauza v práci Parlamentu – tzv. prorogace, zákonná v konstitucionální monarchii, kterou je Velká Británie, i když primát patří parlamentu? Může vůbec soud zasahovat? Tady se nabízí první logický paradox: Primát parlamentu nemá pevný konstitucionální obsah a princip (y), ve své podstatě může vše, ale jeho moc nepramení z ukotveného práva. V podstatě se jedná o používání konvence, tradice a historických faktů. Podle některých odborníků proto parlament může vše, kromě omezení sebe samotného. Proto se nabízí otázka: Nejedná se o čistě politickou otázku? A o divadlo s jiným cílem?

Když se mluví nebo píše o Her Majesty's Government nebo Queen in Parliament, mnozí si neuvědomují, že se nejedná o samotnou královnu, ale o úřad s funkcí. Přičemž se vychází z toho, že vláda má většinu, kontroluje parlament a soudní systém nemá právo na přezkoumání zákonů odhlasovaných v Parlamentu. Proto se nabízí srovnání s Federalist Papers zakladatelů USA a ústavou USA. Ve Velké Británii totiž neexistuje tak rozsáhlá možnost kontroly, jako v USA. Není tradicí ani zvykem, aby královna fungovala jako arbitr.

Zajímavá je i struktura moci mezi Skotským soudem (který prohlásil prorogaci za nezákonnou - null and of no effect), Severo-irským a Londýnským. Ten označil prorogaci také za nezákonnou. Je tomu opravdu tak? Bude se premiér Johnson podřizovat rozsudku? Jaké jsou dnes jeho možnosti?

Osobní hodnocení a krátké odpovědi: Skotské null and of no effect, bez dodatku, co se má po rozsudku dít, neznamená v podstatě nic, čeho by se Boris musel bát. Nebyl vydán příkaz konat, proto nemohla být prorogace anulována. Londýnské rozhodnutí je podobné kvality. Nemá z právního hlediska žádný vliv na brexit, kolem něhož se vše již roky točí. Ve vleku brexitu se jedná o osud kolébky demokracie a o následky pro EU. To potvrdilo jednohlasně 11 soudců včele s předsedkyní soudu Brendou Haleovou v samém začátku rozsudku.

Ten byl označen jako singulární výjimka (singular exception). Zkráceně lze rozsudek interpretovat jako The King can´t do wrong! Král se nemůže mýlit. Proto rozsudek neodsoudil konání královny, tj. její souhlas k prorogaci. Soud, aby vůbec někam došel, šel oklikou. Ohodnotil žádost premiéra jako lstivou a klamoucí. Protože byla královna klamána, nemohla rozhodnout špatně. Kdo se diví, tomu není pomoci. Podobně jako tomu, kdo by se rozhodl řešit během jednoho života trojdílný paradox, který vejde do dějin: HM nemohla rozhodnout špatně, lstivý premiér nemůže být potrestán, Parlament musí opět pracovat.

Rozsudek dokazuje přesvědčivě, že britský parlamentarismus je v hluboké krizi. Současná Velká Británie představuje demokratické torzo a varování pro zastánce demokracie. Psaná, klíčové společenské zájmy zohledňující ústava je ve Velké Británii se současným politicko – hospodářským systémem prakticky nemožná. Nabízí se ale úvaha a srovnání: Století dlouhá politická stabilita Velké Británie bez ústavy, tvořící tradici a píšící historii versus politická nestabilita demokracií s ústavou, těžko dovolující civilizovanou rozpravu, diskuzi a naději na demokratická řešení. Odstavení sněmu (prorogace) je v kontextu úvahy nutno hodnotit jako čistě politickou záležitost. Tu si dovoluji obohatit několika slovy o předsedkyni soudu Brenda Hale, ve Velké Británii někdy zvané černá vdova, ale i královna spravedlnosti.

Brenda Hale je v historii britského Supreme Court první předsedkyní soudu Lordů. Má zálibu v brožích ve formě zvířat. Znamená to, že ví o symbolech. Při vynesení rozsudku si proto ne asi náhodou vybrala brož ve formě kapky vysazené drahokameny s osmi nohama. Jinými slovy, pavouka. 74 letá Baronka má na oficiální fotografii brož zobrazující stonožku. Na oficiální recepce nosí motýlka, žábu nebo libelu. Nedivím se proto, že se někdo ptá: What could Brenda Hale be telling us with her amazing giant spider brooch? A New York Times slaví rozsudek s titulkem The Brooch That Ate Brexit. A jeden obchodník již nabízí na Ebay trička s pavoukem. Proto je na místě otázka s mnoha odpověďmi: Jaký význam má pavouk pro rozsudek, diplomacii a ne zcela diplomatického britského premiéra?

Jako pomůcku v hledání odpovědí nabízím brexit s problémem backstop, tj. pojistky spojené s Irskem. V mytologii pavouk, kvůli své technice lovu (vytváření sítí a čekání na kořist) symbolizuje trpělivost, na druhou stranu kvůli jedovatým (a někdy smrtelným) kousnutím symbolizuje krutost. Snování pavučin zapříčinilo spojení pavouků s mýty o stvoření. Pavouci jako by si vytvářeli vlastní světy. Proto se mi nabízí norny, dísy. Mezi nejdůležitější z nich

patří tři sudičky: Urd, Verdandi a Skuld: na stromě osudu snují minulost, přítomnost a budoucnost. Možná i budoucnost prezidenta Trumpa a iniciovaného impeachmentu.

Jakou budoucnost má tento pár před sebou? Bude li prezidentovi Trump zdraví a fortuna sloužit, impeachment se bude podobat komedii. To prezidenta pobaví, nezastaví a pomůže mu to vyhrát příští volby. V takovém případě bude mít ve světě málo kdo klidné noci. Platí to pro samotné USA, americké Demokraty, ale i čekající na zelenou kartu nebo radu politikům v české kotlině. Ale i Grétu s čerstvou alternativní Nobelovou cenou a staro - známou nemocí.

Gréta přiznala na Twitteru a Instagramu, že před zahájením stávek se necítila psychicky nejlíp, ale nyní - podle svých slov našla v životě smysl. Kéž by to byla pravda. Podle mne Gréta bude muset s pravděpodobností hraničící s jistotou hledat s odbornou lékařskou, ne marketingovou pomocí, opravdový smysl svého života. Osoby s Aspergerovým syndromem mají totiž prokazatelně sníženou emoční a sociální inteligenci a schopnost porozumět běžným společenským situacím. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy snadno manipulováni. Takové osoby mohou také manipulovat ostatními. Proto si mohu představit, že není daleko doba, kdy může Gréta obvinit svého otce, matku a manažera za to, že to byli oni, kdo ji vzali dětství a sny, a ne klimatické změny, ignorování vědeckých průzkumů a politici. S nimi se až na některé výjimky nedá soudit a nic dělat. Za to bude co dělat po otevření největšího letiště na světě: Pekingské letiště Dasin, vzdálené od centra města 46 km, nebo několik minut jízdy vlakem.

Letiště, představující investici 63 miliard USD a pět let práce si darovala ČLR k svátku 70 let od svého založení. Pro ČR a k výročí 70 let od založení diplomatických vztahů mezi ČLR a ČR, které se včera připomnělo na Žofíně v přítomnosti prezidenta Miloše Zemana, předsedy Senátu Parlamentu ČR, Jaroslava Kubery a velvyslance ČLR v ČR, JE Čang Ťine-Mina, a kterého jsem měl čest se zúčastnit, letiště představuje příklad investování do infrastruktury a makání, ve smyslu premiéra Babiše. Jak by taková investice dopadla v ČR, si dovedu představit lépe, než střechu letiště v rozměru 25 fotbalových stadionů bez fotografie. Letiště dovoluje ihned po otevření (30. září) 45, v roce 2025 - 72 a 2030 - 100 milionům cestujícím se bezpečně pohybovat a samozřejmě nakupovat v klimatizovaném prostředí, odlétat a přistávat na čtyřech startovacích a přistávacích drahách.

Zatímco budou na Východě makat, potírat korupci a přemýšlet o světlé a krásné budoucnosti vykreslené prezidenty Trump a Si Ťin-pching, my v Evropě budeme dál krmit strach z prezidenta Putina, aby neumřel. Smrt strachu z Putina by totiž mohl znamenat pro ješitné

politiky - pokrytce studem málem do země se propadnout. Nebo přímo jejich smrt. Ta by dovolila znovuzrození naděje na přijetí návrhu moratoria prezidenta Putina o neumísťování raket v Evropě. Návrh byl přes noc odmítnut NATO s poukazem na nedůvěryhodnost. Proto nebudeme mít čas myslet o budoucnosti. Nejenom naší, ale i dětí a vnoučat s maturitou bez matematiky, za to s americkou angličtinou jako lingua franca. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
26.09.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMnozí lidé se domnívají, že současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma   
Pridal tk Pátek 27 září 2019 - 04:12:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus a cynismus a nakonec pád. Dvacet bodů ukazuje, jak skončil Řím a jak skončí asi i Evropa. Ale i USA.

1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.

2. Množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.

3. Senioři jsou zanedbáváni. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.

4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.

5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.

6. Lidé pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, spekulanti, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.

7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.

8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.

9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.

10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.

11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.

12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.

13. Léty osvědčené mechanizmy chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.

14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.

15. Staletími předků prověřené hodnoty – jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zájem pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.

16. Šíří se cynismus.

17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.

18. Do země přichází vekké množství cizinců.

19. Politikové nadbíhají i „lůze,“ která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry).

20. Občané stále na všechno nadávají.

Text napsal britský historik Edward Gibbon, autor knihy Úpadek a pád římské říše, která vyšla v roce 1776

TOMÁŠ MARNÝ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.5071 sec,0.3132 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,644kB