Sobota 28 září 2019
Ministr vnitra a hrobník ČSSD zavelel k postavení Chovancovy české domobrany mimo zákon od roku 2022, podle nálezu zpravodajců prý představují bezpečnostní riziko!   
Pridal tk Sobota 28 září 2019 - 08:50:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr vnitra a hrobník ČSSD zavelel k postavení Chovancovy české domobrany mimo zákon od roku 2022, podle nálezu zpravodajců prý představují bezpečnostní riziko! Kdo to jsou domobranci? Tátové od rodin s dětmi, kteří se nechtějí dívat na podobné procesy, které od roku 2015 probíhají na ulicích v Německu a v další multikulturně obohacených západních zemích! Hamáčkovy obavy neplynou z toho, že by domobrana vzala zbraně a udělala převrat, ale existují obavy, že by domobrana mohla začít vychovávat děti k vlastenectví!

Ministr vnitra za ČSSD a předseda strany Jan Hamáček usiluje o novelu zákona o ozbrojených silách a rád by ve sněmovně protlačil novelu, který by od roku 2022 postavila českou domobranu mimo zákon a ze členů by udělala vyvrhele a teroristy. Informace přinesl server iDnes.cz před dvěma dny a na alternativě se vedou vášnivé diskuse, že Jan Hamáček, kterému se přezdívá “hrobník”, toto prosazuje kvůli tomu, že domobranci by prý mohli použít zbraně k nějakým krokům, jako je třeba ozbrojený puč apod.

Civilní kontrarozvědka BIS prý dlouhodobě varuje, že česká domobrana představuje zvyšující se riziko, protože do spolků domobrany prý vstupují radikálně orientovaní lidé, nespokojenci s polistopadovým vývojem v ČR a sympatizanti s Ruskou federací, kteří se prý netají schvalováním a souhlasem s odtržením Krymu od Ukrajiny. Alespoň toto je prý ten důvod, proč chce Hamáček českou domobranu postavit mimo zákon.

Jenže do redakce jsme dnes dostali rešerši z okolí Pražského hradu, která se sice týká jiné věci, ale v jedné souvislosti se v ní uvádí, a to explicitně, že Michal Koudelka a jeho BIS považuje za velké riziko ideologickou přípravu celých rodin, pokud je otec jako hlava rodiny členem domobrany. V dokumentu se dále uvádí, že členové domobrany zapojují do ideově politické doktríny i členy své rodiny, manželky a svojí výchovou působí na své nezletilé děti, které podle údajů následují do několika let své otce a rovněž rozšiřují řady domobrany. To prý představuje ve střednědobém horizontu vysoké bezpečnostní riziko v České republice, které by mohlo vést k radikalizaci dorůstající mládeže, která přebírá vzor od svých rodičů. Ve věci by se měl angažovat ministr vnitra a legislativní odbor vlády, je uvedeno v rešerši s datum z dubna tohoto roku.

Nevadí zbraně, ale výchova dětí v rodinách členů domobrany

To je velmi zásadní poznatek, protože to zcela mění pozadí celého narativu. Zpravodajcům a lidem z okolí ČSSD nevadili spolky domobrany, bývalý ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD v roce 2017 dokonce sám domobrany podporoval, že systém domobrany by se měl využít v rámci koncepce reformy bezpečnostních sil v reflexi na nové hrozby ve světě. Jenže najednou se zdá, že ČSSD dupe na brzdu a provádí otáčku o 180 stupňů, protože Jan Hamáček chce najednou domobranu postavit mimo zákon. Když jsem to četl na mainstreamu před dvěma dny, vůbec mi to nedávalo smysl, proč by si ČSSD znovu a opět více hloubila svůj politický hrob takovou agendou, která zejména na Moravě, kde je podpora pro domobrany velmi vysoká, povede k dalšímu poklesu obliby ČSSD a ke snížení preferencí. Jenže, pokud teď víme, že BIS si všimla procesu výchovy mládeže ve skupinách domobrany, tak to najednou vysvětluje úplně všechno.

Je to přitom naprosto logické, jen si to představte. Otec je bývalým členem ČSLA a vstoupil do zemské domobrany. Udělal si zbrojní průkaz, doma má pistoli a s ostatními táty od rodin chodí do lesa a opakují cvičení z dob ČSLA s cílem udržení kondice pro domobranu. A co se stane v rodině? Kluk to vidí, že táta je v polovojenské jednotce a líbí se mu to, doma navíc od táty slyší úplně jiné názory na domácí a světovou politiku, než která teče z České televize každý večer. Takže takto ukotvená tradiční rodina je naprosto imunní vůči genderovým a multikulti procesům vlády a systému školství.

Taková rodina má nastavené jiné hodnotové rámce a děti, které chodí do školy, jsou rázem díky tomu imunní vůči indoktrinaci neziskovek a učebních plánu MŠMT, které pašují do výukových osnov genderová a promigrační témata. Ten proces jede na všech školách v ČR, kde děti podprahově jsou indoktrinovány už od 1. třídy, když na hodině kreslení mají nakreslit barevné kamarády a migranty. Žluté sluníčko a pod ním čokoládově opálený černoušek. Nejhezčí obrázek potom jde na nástěnku, kde visí až do pololetí, pro případ školní inspekce, aby škola dostala čárku, že má splněno.

Největší obavy na vnitru panují z rodin domobranců, kde se vychovávají děti jinak než podle školy a České televize

Děti z rodin domobranců tyhle věci odmítají kreslit, místo toho kreslí vojáky v zelené uniformě a českou vlajku na stožáru, napsala nám hrdá maminka z Ostravy. Ostatní děti ve třídě jejího syna ale kreslily Gretu Thunberg s copánky. Poprosili jsme paní, aby nám poslala fotografie, ale moc se bojí identifikace, aby na ní škola neposlala OSPOD. Takže, přátelé, zatímco mnozí z vás se baví nad videem mentálně postižené Grety v New Yorku, tak učitelky vašich malých dětí ve školách jim dávají za úkol kreslit copánky Grety. My se to potom dozvíme do redakce a najednou to do sebe všechno zapadá, proč Jan Hamáček chce rušit domobrany, protože jemu je úplně fuk, kolik zbraní domobrana má, když stejně všechny ty zbraně jsou registrovaný, jemi totiž vadí, že když v klasické tradiční rodině se jeden jediný člen rodiny stane domobrancem, tak to okamžitě v té rodině spustí procesy na 1. prioritě.

Rodina okamžitě začíná číst alternativu, Česká televize letí z okna, resp. odhlašují se koncese, dítě okamžitě dostává školení o hrozbách genderové a multikulti propagandy ve škole a tento proces se imprintuje do vzorců chování takových dětí, které vyrostou a úplně stejně budou vychovávat své děti a své rodiny. Rodina vlastenců tak nastartuje objektivní proces zezdola, který jak už víte z mých článků a pořadů, je jedinou zbraní a procesem řízení, ze kterého mají globalisté děs a hrůzu.

Táta v rodině to nastartuje a už to jede, vlastenecké ukotvení je nastartováno a proces běží na 1. prioritě a stát je proti tomu bezmocný. Když rodina funguje zdravě a brání vnitřní kruh a kruh životního prostoru ve svém okolí, tak globalčiky a celé vedení ČSSD je naprosto nahrané. To je ten hlavní důvod Hamáčkovy novely, kterou chce spolky domobrany rozpustit a zařvat na ty táty od rodin jako nacista: “Jste rozpuštěni, rozejděte se, nic se vám nestane!”

Před dvěma lety ministr vnitra za ČSSD domobrany zřizoval a propagoval je, dnešní ministr vnitra za tutéž stranu chce ty lidi zase rozpustit

Hrobník z ČSSD tak zahájil další hloubení politického hrobu strany, protože mnoho lidí v tech domobranách tam vstoupilo právě v roce 2017, když tento projekt podporoval Milan Chovanec z ČSSD v roli tehdejšího ministra vnitra. Na tuto Chovancovu výzvu k vytváření domobran zareagovalo v roce 2017 mnoho voličů ČSSD, takže tato Hamáčkova otočka bude vnímána voliči ČSSD jako podraz a zrada. Pouze to ukazuje na to, že v ČSSD už se zvoní na pohřeb, protože tato strana není schopna udržet stanovený politický směr ani dva roky, což je pouze ukázkou naprosté programové a hodnotové vyprázdněnosti ČSSD. Strana, která nemá hodnoty, která nectí hodnoty, která vyzve své členy ke vstupování do domobran, ale o 2 roky později je chce postavit mimo zákon jako vyvrhele, je neuvěřitelné, macaté, nafouknuté a odporně páchnoucí chucpe!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/ministr-vnitra-a-hrobnik-cssd-zavelel-k-postaveni-chovancovy-ceske-domobrany-mimo-zakon-od-roku-2022-podle-nalezu-zpravodajcu-pry-predstavuji-bezpecnostni-riziko-kdo-to-jsou-domobranci/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBudou vám vstávat vlasy na hlavě: Promluvil nový místopředseda EU   
Pridal tk Sobota 28 září 2019 - 08:16:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při pátečním vstupním pohovoru nově jmenovaný místopředseda Evropské komise, Margaritis Schinas, dal jasně na srozuměnou, zač toho bude loket.

Imigraci do Evropy prohlásil za nutnou, mj. pro demografii a pracovní trh (!!), být evropským prý pro něho znamená být otevřeným světu a hlavním úkolem klíčovou prioritou nového vedení EK bude vytváření nových imigračních cest a přemožení zdráhání se některých zemí přijímat imigranty.

A to všechno za pěkný prachy. Jestliže nová předsedkyně Leyenová bude brát 32.000€ měsíčně, pak pan místopředseda na tom nebude o mnoho hůře.

Taky máte pocit, že nás unesla banda bláznů?

Zdroj: https://www.krone.at/2004356
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Česká televize připomíná mediální mafii.“ Okamura zúčtoval s pořadem Newsroom   
Pridal tk Sobota 28 září 2019 - 08:13:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda SPD Tomio Okamura okomentoval včerejší video, ve kterém se redaktorka ČT z pořadu Newsroom snaží atakovat Luboše Xavera Veselého kvůli jeho rozhovoru s Andrejem Babišem. Televize zneužívá koncesionářské poplatky k soukromému politickému aktivismu, který připomíná mediální mediální mafii, myslí si politik.

„Tak tohle video je bomba, hit internetu posledních dní, určitě se podívejte až do konce. Moderátor Xaver Veselý rozkryl praktiky pořadu Newsroom ČT24, který na základě účelového článku spřáteleného neznámého sluníčkářského webu následně šikanuje vybraného člověka za něco, co je přitom zcela v pořádku. Jen to nevyhovuje sluníčkářským aktivistům v ČT. Ve videu jsou skvěle vidět praktiky redaktorů toho „veřejnoprávního” pořadu. Plně souhlasím se slovy Xavera, který označil tento pořad České televize za „nejodpornější bulvár a za stoku“. Sám mám s vyvážeností tohoto pořadu ty nejhorší zkušenosti. Připomíná to mediální mafii. Bohužel za veřejné peníze,“ prohlásil Okamura na svých sociálních sítích.

Předseda SPD následně poukázal na další skandál České televize. Ta před několika týdny ve svém vysílání odvysílala reportáž, kde redaktor několikrát zopakoval, že Andrej Babiš je „bývalý premiér“ České republiky.

„Další neuveřitelný skandál proběhl v ČT tento měsíc 2. září, když ČT odvysílala reportáž, ve které reportér Jiří Hynek dokonce 3x mluví o Andreji Babišovi jako o „BÝVALÉM premiérovi”. Reportáž trvala minutu dvacet a slova „bývalý premiér Andrej Babiš” zazněla ve vysílání celkem třikrát. Česká televize pracuje podle hesla „přání je otcem myšlenky" – to je ale přeci zcela nepřípustné šířit takové FAKE NEWS za veřejné peníze jen proto, že nemají rádi Zemana, Okamuru či Babiše. Je to jasné zneužívání koncesionářských poplatků pro soukromý politický aktivismus,“ zdůraznil politik.

V této souvislosti Okamura říká, že jeho strana navrhne v nejbližší době zrušení koncesionářských poplatků a bude usilovat o změnu statusu ČT, aby mohla být lépe kontrolovatelná.

„Hnutí SPD podá v nejbližší době zákon na zrušení koncesionářských poplatků. Navrhujeme změnit status ČT a Českého rozhlasu na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu, aby bylo zajištěno transparentní fungování,“ uzavřel Tomio Okamura svůj příspěvek na Facebooku.

Luboš Xaver Veselý vs Newsroom České televize

Známý moderátor Luboš Xaver Veselý včera publikoval na YouTube kanálu Xaver Live video, na kterém je zachycen jeho rozhovor s redaktorkou ČT z pořadu Newsroom. Pracovnice České televize ho chtěla konfrontovat kvůli jeho údajně nezvládnutému rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem.

Redaktorka ČT sdělila Luboši Veselému, že portál Hlídací pes, který se podle vlastních slov stará o nezávislost, objektivní přístup a profesionalitu žurnalistiky, publikoval na své stránce zprávu, ve které kritizuje práci Veselého při rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem. Premiér si prý v rozhlase „vyprávěl, co chtěl“.

„Já vám na závěr chci říci, že to, co děláte, je holá katastrofa. Vy jste velmi sympatická dáma. Já vám ze srdce přeji, abyste někde získala nějakou pracovní pozici, kde můžete dělat něco normálního. Tohleto je absolutní stoka. Já bych se za to styděl,“ uvedl Veselý v rozhovoru s redaktorkou ČT.
Reakce odborné veřejnosti

Na rozhovor redaktorky Newsroom s Lubošem Veselým reagovali i někteří mediální experti. Podle názoru mediálního experta Petra Štěpánka je pořad Newsroom „ostudou novinářského řemesla“.

„Bravo Luboš Xaver Veselý! Dokonalé! Opravdu stoji za zhlédnutí!

Ano, pořad České televize Newsroom ČT24 je stoka a lidé, kteří jej připravují, jsou ostudou novinářského řemesla. Já k tomu ještě dodávám, že televize, která takový paskvil vysílá, nemá právo na existenci,“ napsal na své sociální síti Štěpánek.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Tee

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInnocent si chtěl uvařit polévku z rozčtvrcené mrtvoly: Jak nigerijská mafie dobývá Itálii?   
Pridal tk Sobota 28 září 2019 - 08:09:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jestliže dříve italská policie a všechny právní orgány čelily mafiánským skupinám ‘Ndrangheta a Camorra, pak nyní narazily na nigerijskou mafii. Jde o jednu z největších afrických kriminálních organizací, která se rozšířila do osmdesáti zemí světa, a to i díky proudu migrantů.

Nigerijská mafie je považována za krutější a nepředvídatelnější než ta palermská. V Itálii kontroluje nigerijská mafie, která je někdy označována jako „černá“ („cosa nera“ podle vzoru „cosa nostra“), území od Turínu až po Palermo a verbuje nové členy ve střediscích pro příjem migrantů. A přitom je nebezpečí zahraniční mafie v Itálii často podceňováno.

Roste skutečně v Itálii vliv nigerijské mafie? Existuje spojení mezi nelegálními migranty a „černou mafií“? Sputnik Italia si o tom pohovořil s advokátem Marcem Valeriem Vernim, strýcem Pamely Mastropietrové, osmnáctileté Římanky, kterou v roce 2018 zabil a rozčtvrtil přistěhovalec z Nigérie. Dne 29. března byl její vrah Innocent Oseghale odsouzen k doživotnímu vězení s úplnou izolací na 1,5 roku.

Jaké je skutečný původ tohoto fenoménu? Existuje názor, že vznikl kvůli neomezenému přijímání migrantů v posledních letech. Dostala sen nigerijská mafie do Itálie na člunech?

To, že se nigerijské zločinecké organizace usídlily v Itálii a v ostatních zemích Evropy, mj. i díky migračním proudům, to už není pouhý názor, ale skutečnost. Italský Vyšetřovací úřad pro boj s mafií ve své poslední zprávě o činnosti, za období červenec až prosinec 2018, poukázal na to, že mezi nelegální migrací a zahraničními zločineckými organizacemi v Itálii je úzké spojení. A týká se to v první řadě nigerijské mafie. A čluny nejsou samozřejmě jediným prostředkem, vždyť zločinecké skupiny mohou využívat třeba i letadla.

Proč se o tom tak málo mluví? Je to podceňované téma?

Kromě zřejmých vyšetřovacích procedur, které také omezují informování o podobných věcech v masmédiích, nelze popřít, že se o nigerijské mafii začalo mluvit vážně teprve po tragických událostech ze dne 30. ledna 2018 v Maceratě. Osmnáctiletou dívku Pamelu Mastropietrovou znásilnili, zabili dvěma ranami nožem, rozčtvrtili, vysáli jí veškerou krev, vytáhli jí z těla všechny vnitřní orgány, stáhli jí kůži a svaly, vymyli vnitřnosti bělidlem a její ostatky naložili na dva vozíky a nechali je na okraji silnice. Postupně se o tom začalo informovat stále více a více, a nerozebíraly se už jednotlivé případy, ale nigerijská zločinnost vcelku. A konečně se objevily i první důležité výsledky.

Případ Pamely Mastropietrové se přímo dotýká Vás, přece jen jste advokátem rodiny zavražděné dívky, ale také jejím strýcem. Jak v současné době postupuje soudní řízení proti mafii?

V průběhu soudního řízení pracovník justičního oddělení, jehož slova považuje prokurátor Maceraty za hodnověrná, uvedl důkazy, že je zločinec členem nigerijské mafie, která působí v Maceratě a v oblasti Marche, jež se považuje za důležitý spojovací článek na trase z Benátska do Castel Volturna. Zatčený Nigerijec měl na těle symboly, které dokazují jeho příslušnost k této zločinecké organizaci.

Kromě toho v průběhu odposlouchávání cel tří podezřelých osob bylo zjištěno, že dva jiní vězňové hovořili o ještě ošklivějších věcech. O tom, že Oseghale (který se podobným způsobem vypořádal už i s jinými dívkami, a který je jedním z místních pohlavárů) poté, co Pamelu rozčtvrtil, ji chtěl dát do mrazáku, postupně ji pojídat a vařit si z ní polévku. Anebo mrtvolu hodit do moře, aby nebyla nikdy nalezena.

V telefonu jednoho ze zločinců byly nalezeny fotografie lidí, kteří byli mučeni. Většina z těchto fotografií byla pořízena s velkou pravděpodobností právě tímto telefonem.

Připomenu rovněž, že hned po tragických událostech sám prokurátor Maceraty Giovanni Giorgio veřejně odsoudil nigerijskou tlumočnici, která měla původně tlumočit soudní jednání, ale ze strachu se tohoto úkolu vzdala a pak beze stopy zmizela.

Soudce měl i později problémy s tlumočníky, protože se všichni báli hrozeb, jimž by mohli být vystaveni oni sami nebo jejich rodiny v Nigérii. Pokud si pamatuji, docházelo k tomu nedávno v Palermu v průběhu soudního jednání.

Myslím si, že podobné případy by bylo třeba už dávno odkázat patřičnému oddílu Úřadu pro boj s mafií. Kdybychom zjistili, že podezřelé osoby patří do jedné skupiny, mohli bychom získat mnoho důkazů i u případu vraždy Pamely.

Tradiční zločinecké organizace jsou schopny pronikat do všech vrstev italské společnosti. Jak vydělávají představitelé „černé mafie“ (doslova „piovra nera“ – „černá chobotnice“)?

Důležitým zdrojem příjmů je pro ně i nadále obchod s lidmi. Vedlejší aktivitou je pak mezinárodní obchod s drogami (v Itálii se z toho stává „maloobchod“) a prostituce, mimo jiné i nezletilých.

Nutno podotknout, že prvními oběťmi těchto zločinů se stávají nigerijské ženy. Musejí udělat obrovské dluhy (asi 30 až 50 tisíc eur), aby dostaly možnost odjet do Itálie v naději, že tam seženou práci. Kvůli tomu se pak živí prostitucí, aby pak mohly dluhy splatit. K tomu se pak přidávají ještě výdaje na živobytí, na pobyt v zemi, a svého druhu daň, kterou musí platit „ochránkyním“, svým „paním“ nebo tzv. „mamá“. Zkrátka, je to mechanismus, který jim už nedovolí vrátit se na svobodu, svého druhu „dluhové otroctví“. A musí se tomu podřídit kvůli hrozbám smrti nebo vyhrožování jejich rodinám, které zůstaly v Nigérii. Kromě prostituce se užívá ale i jiných nezákonných praktik: hazardních her, padělání kreditních karet a žebrání.

Jak silná je v současné době nigerijská mafie? Rozšiřuje se na celou zemi nebo jen na jednotlivé zóny?

V současné době je nigerijská mafie jednou z nejsilnějších a nejnebezpečnějších v Itálii. Je rozšířena po celé Itálii, včetně ostrovů, a její epicentrum je Casertě a v Castel Volturnu, kde se nachází hlavní středisko obchodu s lidmi a s drogami. Ne náhodou jí tak byla ve zprávě Vyšetřovacího úřadu věnována tak velká pozornost.

Které skupiny jsou nejaktivnější? Jakou mají hierarchii?

V Itálii jsou to Supreme Eye Confraternity, Black Axe, Maphite a Vikings. Jednají zpravidla podle vzoru skutečných vojenských struktur, se svými předáky, odbočkami, rozdělením na třídy a hodnostmi, které mají přesně stanovené velitelské a operativní povinnosti. Národní skupiny (které působí v Itálii, Španělsku, Francii, Německu a v jiných zemích) mají přímé spojení s nigerijskými mafiánskými skupinami, jimž vyčleňují periodicky velké peněžní částky pomocí různých platebních systémů. Ve své činnosti si ale snaží zachovat nezávislost.

K nigerijským skupinám se připojují buď z vlastní vůle, nebo nuceně, po mimořádně krutém rituálu, do něhož patří v závislosti na skupině různá mučení, ať už fyzická či psychická. Každá skupina má velmi přísná pravidla založená na souručenství a na strachu, že se stanou oběťmi. Zrádce nebo ty, kteří nepřinesou včas zisky, čekají velmi vážné následky, až na smrt.

Vcelku nedávno dokázaly právní orgány získat tzv. Zelenou Bibli (Green Bible) – příručku Maphiteů, která obsahuje důležitou informaci o jejich činnosti.

Média informují o tom, že nigerijská mafie pracuje bok po boku s tou sicilskou. Existují nějaké důkazy o jejich „spojení“?

Ano, uvedu dva příklady. Již zmiňovaný Castel Volturno se dá určitě považovat za vzor koexistence v průběhu nejméně 30 let skupin Camorry a nigerijské zločinnosti. Kromě toho spolužití místní a nigerijské mafie bylo zjištěno v Palermu, pod zástěrkou „tolerance“. Nelze vyloučit, že mezi sebou uzavírají i skutečné dodací smlouvy, zejména pokud jde o pouliční prodej drog. Nigerijské skupiny často najímají Italy jako kurýry pro přepravu narkotik, nebo jako prodejce drog.

Existuje přímé spojení mezi nelegální migrací a nigerijskou mafií? Můžete uvést konkrétní příklady?

Jak už jsem řekl, italský Vyšetřovací úřad pro boj s mafií ve své zprávě nejednou otevřeně a nedvojsmyslně zdůraznil nesporné spojení mezi nelegální migrací a přítomností zahraničních zločineckých skupin v Itálii, především pak nigerijské mafie.

Zdůrazním, že ne všichni Nigerijci jsou zločinci. Některé údaje ale dávají důvod k zamyšlení. Za prvé, podle této zprávy mezi představiteli hlavních neevropských národů mají právě nigerijští migranti nejnižší úroveň zaměstnanosti (45,1 % ve srovnání s 59,1 % u jiných občanů neevropského původu) a nejvyšší úroveň nezaměstnanosti (34,2 % ve srovnání s průměrem 14,9 % mezi neevropskými občany). Za druhé, v údajích o peněžních převodech z Itálie do Nigérie za rok 2018 je, kromě převládající části legálních příjmů, také část příjmů z nezákonné činnosti. Konkrétně v roce 2017 činila celková částka takových převodů 74,79 milionů eur, tedy dvakrát více, než tomu bylo v roce 2016. Kromě toho bylo zjištěno, že se nigerijská zločinnost rozvíjela za hranicemi Itálie za využití migračních proudů, které změnila v aktivní obchodování s lidmi (což je samo o sobě zločinem), a také prostituce a obchodu s drogami. To všechno jsou činy hojně rozšířených mezinárodních zločineckých sítí.

Nigerijská mafie se stává stále nebezpečnější. Jsou nějaké způsoby boje proti tomuto novému zločinnému fenoménu?

V první řadě je třeba využít obrovských zkušeností italských vyšetřovatelů, kteří po dlouhá léta bojují s italskou mafií, to je opravdová studnice zkušeností. A to může být, a mělo by být, využíváno v boji s nigerijskou mafií, která se v mnohém podobá té italské. Samozřejmě, že existují jisté objektivní těžkosti: problém překladu dialektů, který zpomaluje vyšetřování, problém vysílání tajných agentů kvůli očividnému rozdílu v barvě pleti.

Existují však i jiné efektivní způsoby, kdy oběť spolupracuje s policií. Třeba ty ženy, oběti prostituce, které se odvážily vydat své únosce, to umožnilo našim soudům a policii odhalit četné nebezpečné skupiny.

Zkrátka je to bitva, kterou můžeme a musíme vyhrát, ať už se zdá být jakkoli složitá. Je třeba se ale vyvarovat zamlčování a pokrytectví, jinak se můžeme stát spolupachateli oněch nigerijských zločinců.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9SWk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský prezident Rúhání tvrdí, že USA výměnou za jednání nabídly zrušení všech sankcí vůči Teheránu   
Pridal tk Sobota 28 září 2019 - 08:02:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Washington během minulého roku uložil Teheránu několik kol různých omezení, a to na pozadí sporů ohledně íránské jaderné dohody a rostoucího napětí na Blízkém východě.

Prezident Íránu Hasan Rúhání v pátek oznámil, že Spojené státy americké nabídly, že zruší všechny sankce vůči Íránu, a to výměnou za jednání.

„Německý kancléř, předseda vlády Anglie (Británie) a francouzský prezident byli v New Yorku a všichni trvali na tom, aby se dané setkání konalo. A Amerika říká, že se tím zruší sankce,“ uvedl a dodal: „Debatovalo se o tom, jaké sankce budou zrušeny a oni jasně řekli: „Zrušíme všechny sankce.“

Prezident však dodal, že tato akce nebyla přijatelná. „To znamená, že v atmosféře sankcí, tedy při existenci sankcí a toxické atmosféry maximálního tlaku, i když chceme jednat s Američany v rámci formátu 5 + 1 (který zahrnuje také Rusko, Čínu, Německo, Francii a Spojené království), nikdo nemůže předvídat, jaký bude konec a výsledek tohoto jednání,“ dodal prezident.

Prohlášení Rúháního přichází pouhých několik dnů poté, co americký ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že Washington nezmění svou politiku a bude nadále ukládat sankce Íránské islámské republice.

V průběhu minulého roku Bílý dům opakovaně oznámil, že je připraven zahájit jednání s Íránem, a to bez předběžných podmínek. Íránští představitelé však zdůraznili, že USA musí před zahájením jakéhokoli jednání změnit svou politiku a zrušit omezení.

V tuto chvíli však Bílý dům informace o údajné nabídce nepotvrdil. Washington v květnu roku 2018 odstoupil, po Iránu, například od Společného komplexního akčního plánu (JCPOA) či íránské jaderné dohody.

Přesně o rok později Teherán zrušil některé ze svých „dobrovolných závazků“ vůči JCPOA, protože EU a další státy neodolaly sankčním tlakům ze strany USA. Iránští úředníci se rovněž zavázali, že každých 60 dnů zruší další závazky, čímž ještě více stupňují napětí.

Situace se zhoršila i poté, co USA zvýšily svou vojenskou přítomnost v blízkosti íránské hranice a v září obvinily Blízký východ z útoku na saúdské ropné společnosti.

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že se s ním chce íránské vedení údajně setkat. Objevil se však požadavek, aby byly nejprve zrušeny americké sankce, což bylo odmítnuto.

„Írán chtěl, abych zrušil sankce, které jim byly uloženy, abychom se setkali. Řekl jsem, samozřejmě, že ne!“ napsal Trump na Twitteru.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9SRq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeské velvyslanectví v Číně udělilo stříbrnou medaili Jana Masaryka lidem, kteří přispěli k podpoře rozvoje čínsko-českých kulturních vztahů   
Pridal tk Sobota 28 září 2019 - 07:57:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
České velvyslanectví v Číně udělovalo 26. září stříbrné medaile Jana Masaryka lidem, kteří významně přispěli k rozvoji čínsko-českých kulturních vztahů. Ocenění získali Xu Jinglei (Sü Ťing-lej), Xu Weizhu (Sü Wej-ču), Qin Kunying (Čchin Kchun-jing), Gao Xing (Kao Sing) a Wang Peng (Wang Pcheng).
Xu Jinglei je známá čínská herečka, režisérka a pedagožka, která se v září roku 2014 podílela v Praze na natáčení filmu „Jen my víme kde", který získal velkou popularitu v Číně.

Docentka Xu Weizhu se v současné době věnuje odborné výuce na Pekingské univerzitě zahraničních studií. Jejím hlavním zaměřením je český jazyk a literatura, česko-čínské vztahy a zabývá se také překladem literatury.

Qin Kunying je umělkyně, která působí jako kurátorka Česko-čínské galerie současného umění a organizuje výstavy.

Gao Xing je básník, překladatel, šéfredaktor časopisu Světová literatura a autor mnoha publikací věnovaných literatuře střední a východní Evropy.

Wang Peng vedl od roku 2008 do roku 2018 jednu z nejdůležitějších kateder bohemistiky v Číně na Institutu evropských jazyků a kultur BFSU. V roce 2016 byl jmenován náměstkem předsedkyně Asociace čínsko-českého přátelství.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJAKÁ BUDE BUDOUCNOST LIDSTVA?   
Pridal tk Sobota 28 září 2019 - 07:52:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co se to v současné mezinárodní politice děje?
Z přemíry špatných zpráv čiší značná beznaděje.¨
Na prahu dvacátého prvního století
by byla druhá studená válka prokletí.

Situace v mezinárodní politice je tak nerudná.
že může být i třetí světová válka pravděpodobná.
Stojí za to připomenou známá klasikova slova:
„Další válka klacky a kameny bude vedena znova."

Je na světě velké množství rozumných lidí,¨
Jak se dohodnout na budoucnosti nikdo nevidí.
Naznačený problém má jedno možné řešení,
které je třeba uvést bez zbytečného prodlení.

OTEVŘENÝ DOPIS VŠEM STRANÁM SVĚTA
bude pro každého globálně každodenní čtení,
VÝZVA K URYCHLENÍ VÝVOJE večerní modlitba,
kterou zavedou všechny církve bez prodlení.

OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený dopis zveřejnil Infokurýr na - http://m.infokuryr.cz/comment.php?comment.news.21309

VÝZVA K URYCHLENÍ VÝVOJE POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA. Uvedenou výzvu zveřejnil Infokurýr na - http://m.infokuryr.cz/comment.php?comment.news.25874

Ing. Miloslav Dědek
Čechova 1260
293 01 Mladá Boleslav

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2521 sec,0.0845 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,906kB