Neděle 29 září 2019
Dopis senátoru Czerninovi   
Pridal tk Neděle 29 září 2019 - 19:13:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pane senátore Czernine,

přečetl jsem si Váš dopis, určený paní ministryni vlády Schillerové, která se k činnosti opozice a senátorů vyjádřila s tím, že to označila za špínu. Vy její slova považujete za zcela nepřijatelné, aby členka české vlády kdekoli, tím méně na půdě parlamentu, užívala takto „totalitní“ a dehonestující vyjádření (střelená svině /sorry jako/ se vždy ozve).

Je to, podle Vás, projev naprosté neúcty k demokratickým institucím našeho státu a k práci demokratické opozice. To je postoj, který je absolutně neslučitelný s úřadem ministryně demokratické vlády. Proto ji vyzýváte k odstoupení z funkce ministryně vlády ČR. Inu, na názor máte právo, jsme přece v demokratickém státě, ale...

Vy nejen že jste její výrok odsoudil, Vy jste jej, v rámci opoziční rétoriky, naprosto účelově, nevhodně a zcela neadekvátně přirovnal s výrazy, kterými údajně častovali nacisté občany židovského původu a komunisté své politické protivníky. Použiji-li Vaši reakci pak rovněž říkám, že tuto Vaši rétoriku musím rovněž zásadně odmítnout. Nazvat vyjádření na nějakou činnost, která se někomu jeví až příliš nekorektní, neférová, neobjektivní, nepoctivá apod. však ještě neznamená, že je vhodné takové vyjádření srovnávat s výrazy kterými, jak dáváte do rovnítka, častovali nacisté a komunisté své protivníky. To nelze považovat za Vaši úzkoprsost, případně přecitlivělost či amorálnost, to je prostě typická opoziční rétorika, že když se chcete k něčemu výrazně ohradit či vymezit, nechodíte pro slovíčka nebo názor nikam daleko a sáhne do osvědčeného zásobníku indiskrétních slov, názvů a přirovnání s nadějí, že čím ostřejší střelivo, tím větší účinnost. Že opak je bohužel pravdou, přiznáváte neradi, čim spíše vůbec.

Vy pane senátore, se pohoršujete nad zcela malichernými, de facto bezvýznamnými slovy, ale nevzpomínám si, že byste kdy vystoupil se stejnými pocity, protesty, nedej bože žádostmi v případech, když stoupenci opozice nejen uráželi (a často uráží dosud) prezidenta republiky Zemana, kdy jeho osobu hrubě osočovali a dehonestovali výrazy a způsoby, které ve srovnání s Vámi kritizovaným vyjádřením na adresu paní Schillerové jsou ani ne slabým odvarem čaje, ale spíše vyvětralou minerálkou Mattoni. Je to něco, co by v jiném demokratickém státě bylo zcela nemyslitelné. Nebo si snad umíte představit, že by někdo např. prezidentovi USA, Francie či jiného státu, ale ještě lépe např. exprezidentovi ČR V. Havlovi v době, kdy byl mnohem častěji, nesrovnatelně vážněji nemocen a nemohl vykonávat plnohodnotně svou funkci, někdo veřejně a otevřeně mu spílal, nazýval jej mj. ču..kem, zmr..m, ubožákem, že by mu veřejně sděloval, že si přeje jeho smrt apod.? To podle Vás, pane senátore, bylo či je v pořádku? Kde jste byl, že jste se k tomu opomněl vyjádřit? Nebo to snad nebyl projev naprosté neúcty k demokratické instituci našeho státu?

Pane senátorem, lidově se říká, že pláčete nad nesprávným hrobem. Paní ministryně se totiž vyjádřila stejně, jako se často vyjadřuje např. předseda ODS Fiala, nebo představitel TOP 09, STAN apod., ale to jsou již dnes tak běžné výrazy, že se nad nimi už nikdo nepozastavuje. Asi proto, že nejsou až tak expresivní, aby stály za povšimnutí zvláště, když na druhé straně se vůči prezidentu či premiérovi používají mnohem „šťavnatější“ výrazyva a co… nic! Ve Vašem případě jde hlavně o to, že to řekla příslušnice hnutí ANO, jehož lídrem a současně premiérem je A. Babiš který, po všech těch peripetiích a skandálech byl osvobozen z nařčení nějaké trestné činnosti. Svým veřejným nesouhlasem a výzvou k odstoupení ministryně Schillerové nejspíše vyjadřujete svůj osobní nesouhlas a protest proti tomuto rozhodnutí. Že to má zrovna „odskákat“ paní ministryně Schillerová je podlé a hodně pod úroveň člověka, kterou se jste a kterou se prezentujete, pane senátore! Jinými slovy pane senátore, svou výzvou k odstoupení paní ministryně se totálně ztrapňujete. Přece musíte vědět, že Vaše výzva je pouhé plácnutí do vody, že Vaše výzva nenajde odezvu ani pochopení u těch, kteří by eventuálně měli či mohli o odstoupení ministryně Schillerové rozhodovat.

Nicméně své, coby senátor a představitel opozice jste si řekl, že pane senátore?Jakou to bude mít, resp. má odezvu u veřejnosti, je to poslední, co Vás může, či spíše nemusí zajímat, ani znepokojovat. Nu což, i taková může být demokracie, i takoví mohou být, ještě lépe jsou, senátoři!

Jiří B a ť a
28. září 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKurzova strana vítězí na předčasných parlamentních volbách v Rakousku   
Pridal tk Neděle 29 září 2019 - 19:10:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouská lidová strana (Österreichische Volkspartei, ÖVP) vedená Sebastianem Kurzem je lídrem předčasných parlamentních voleb v zemi. Podle kanálu ORF první údaje hlasování svědčí o tom, že strana získala 37,2 % hlasů.

Na druhém místě s 22 % hlasů je Sociálně demokratická strana (SPÖ). Svobodná strana Rakouska (FPÖ) je třetí - získala 16 % hlasů.

Zelení jsou na čtvrtém místě a získávají rekordních 14,3 % a pravicová NEOS je na pátém místě s 7,4 %.

ÖVP tak získává 71 křesel v Národní radě (pozn. dolní komora parlamentu Rakouska), SPÖ - 41, FPÖ - 30, Zelení - 27 a NEOS - 14.

V předchozích parlamentních volbách Rakouská lidová strana získala 31,47 % hlasů, sociální demokraté - 26,86 %, Svobodná strana Rakouska - 25,97 %, NEOS - 5,3 %, Zelení - 3,8 %.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlaus promluvil na sněmu Trikolóry. Zmínil Gretu, komunismus a spolupráci s Čínou a Ruskem   
Pridal tk Neděle 29 září 2019 - 06:39:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako jeden z nejvíce očekávaných hostů na sněmu hnutí Trikolóra vystoupil s projevem bývalý prezident Václav Klaus. „Nikdy v životě by mě nenapadlo, že budu svého syna titulovat Vážený pane předsedo,“ řekl na začátek Klaus.

„Domnívám se, že se tu dnes sešli lidé, kteří se dnes stejně jako já necítí dobře v naší politice a už dlouho nemají koho volit. My, kteří jsme zde, doufáme, že Trikolóra se natolik prosadí na naší politické scéně, že bude rozumné ji volit“ podpořil hnutí Klaus.

Podle bývalého prezidenta v moderním světě svoboda jednotlivce, rodina jako základ společnosti a stát jako základ demokracie čelí útokům. „Tuto triádu považujeme za nedotknutelnou,“ řekl Klaus. Zdůraznil, že normálnost, zdravý rozum, přirozený stav světa a osvědčené tradice jsou základy politického programu.

Politik se také obrátil na jedno z dnes nejdiskutovanějších témat - na ekologickou krizi a její aktivisty. „Naše země akceptuje takové nesmysly, jako je ‚klimatická nouze‘. Školačka vyjadřující pohrdání vzděláním je dnes celebritou zvanou do parlamentů i OSN,“ prohlásil Klaus. Trikolóra by se měla pokusit proti těmto projevům vystupovat jednoznačně.

Pak, jako tvůrce zahraničněpolitického programu strany, se začal věnovat svému programovému tématu. „Vycházíme ze smutné zkušenosti, že ČR dlouhodobě postrádá samostatnou a suverénní zahraniční politiku vycházející z národních zájmů,“ řekl. Podle Klause pro Česko je zvykem pasivně přijmout kolektivní rozhodnutí, která často byla v rozporu s národním zájmem.

Zkušenost s komunismem podle něj vede středoevropské národy k tomu, že i dnes pociťují odpor vůči ideologiím, odmítajícím svobodu. Ty se dnes projevují v mnoha směrech a oblastech. „Odmítáme účelové, takzvaně evropské, přepisování česko-německých dějin,“ zdůraznil.

Dodal, že Česko by mělo rozvíjet vzájemně výhodné vztahy s celým světem, včetně Ruska a Číny.

Klaus připustil, že spolupráce evropských zemí je základem stability na kontinentu, ale vyjádřil nesouhlas s centralizací a vládnutím západoevropské elity. „Čím více pravomocí zůstane v Bruselu, tím méně jich bude pro Evropu,“ řekl. Odmítl taktéž vytváření evropské armády.

„Jsou mnohá vážná témata a zásadní hrozby, ke kterým naší občané očekávají zásadní postoje a stanoviska,“ řekl Klaus v závěru své řeči.

V Brně o víkendu proběhl ustavující sněm politické strany Trikolóra, kterou v červnu založil Václav Klaus mladší. Začátkem září Klaus zveřejnil program svého hnutí, který vychází z tezí „bohatství vzniká z práce“, „braňme normální svět“ a „obrana národní demokracie“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9T27
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBravurní projev viceprezidentky Venezuely v OSN, že by si od USA ani pes kůrku nevzal   
Pridal tk Neděle 29 září 2019 - 06:26:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bravurní projev na Valném shromáždění OSN včera přednesla její excelence, viceprezidentka Venezuely, Delcy Rodríguezová. Obvinila USA z ekonomického terorizmu, kdy se USA snaží sankcemi obtěžovat již na 30 zemí světa a předložila doznání samotných USA k této mezinárodní kriminalitě.

Dále poukázala na skutečnost, že USA jsou největším světovým konzumentem drog a tudíž podporovatelem narko-byznisu a největšího narko-producenta - Kolumbie, a doložila na fotografii, že právě Spojenými státy podporovaný venezuelský opoziční předák Guaidó má čilé styky se špičkami narko-mafie.

Rodríguezová ostře kritizovala doktrínu Monroe vnucovanou Spojenými státy, podle které, podobně jako kdysi Východní Evropa pod Sovětským Svazem, má Latinská amerika tvořit blok sféry vlivu výlučně USA. Takovýto imperiální kapitalizmus zasluhuje v duchu Bolívarské revoluce příkré odsouzení a v dnešním světě nemá co pohledávat. Připomněla USA, že dnešní svět je díky Rusku, Číně a dalším zemím již dávno multipolární a nikoli pod vykořisťovatelskou kapitalistickou hegemonií USA a potažmo Západu. Viceprezidentka znovu exponovala skutečnost, že kapitalistický model (USA) je takové povahy, že spatřuje v Bolívarském socializmu (Venezuely) pro sebe hrozbu.

Pregnantní a charizmem osobnosti nesený projev Rodríguezové sklidil zasloužený aplauz. Mrkněte.

Video: https://www.unmultimedia.org/avlibrary/asset/2459/2459058/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHútíové uvedli, že zajali několik tisíc saúdských vojáků   
Pridal tk Neděle 29 září 2019 - 06:23:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jemenští povstalci Hútíové z hnutí Ansar Alláh provedli rozsáhlou vojenskou operaci poblíž pohraničního saúdského města Najran a vzali do zajetí tisíce vojáků Saúdské Arábie. Informoval o tom ve vysílání povstaleckého kanálu mluvčí povstalců generál Jachja Sarii.

„Rozsáhlá vojenská operace ,Vítězství od Boha’ ve směru na Najran. Největší operace proti nepřátelským silám od zahájení agrese (v roce 2015) trvala několik měsíců… Výsledkem operace byla úplná porážka tří nepřátelských brigád, dobytí stovek dopravních a obrněných vozidel a zajetí tisíců vojáků nepřátelských sil, včetně velkého počtu velitelů, důstojníků a řadových vojáků saúdské armády,“ sdělil Sarii.

Sarii rovněž sdělil, že mezi zajatými po bitvě jsou nejen saúdští vojáci a důstojníci, ale i mnoho velitelů a vojenský personál jiné státní příslušnosti. Podle mluvčího budou v nejbližší době oznámeny další podrobnosti o této operaci.

Úřady Saudské Arábie se k těmto zprávám ještě nevyjádřily.

Konflikt v Jemenu

Konflikt v Jemenu mezi vládou a povstalci Hútíi z hnutí šíitského hnutí Ansar Alláh trvá od roku 2014. Od března 2015 na straně vlády bojuje vojenská koalice arabských zemí vedená Saúdskou Arábií. Na začátku koalice oznámila leteckou operaci, ale již v srpnu 2015 začala soustředit pozemní síly v jemenských provinciích Marib a Sa'dah. Počet kontingentů, jehož převážnou část tvořily saúdské elitní jednotky, činil asi 10 tisíc vojáků.

V prosinci 2018 se strany konfliktu poprvé za několik let setkaly u jednacího stolu. Jednání proběhla pod záštitou OSN ve Stockholmu. Podařilo se dosáhnout řady důležitých dohod, zejména o výměně vězňů, příměří v přístavním městě Hudajda, které se dostalo pod kontrolu OSN.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9T4g

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Učinit první krok.“ V Bundestagu se diskutovalo o zrušení protiruských sankcí   
Pridal tk Neděle 29 září 2019 - 06:17:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanci několika frakcí německého parlamentu se zúčastnili konference „Pět let protiruským sankcím – jak se dostaneme z oboustranné blokády?“. Diskutovalo se, zda pokračovat v sankční politice či ji přehodnotit. Informovala o tom RT Deutsch.

Konference proběhla v pátek v Německém spolkovém sněmu pod záštitou německého Výboru pro hospodářské vztahy ve východní Evropě (OAOEV).

Pro et contra

Michael Harms (hlava OAOEV) ze své strany poznamenal, že po vstupu na ruský trh se německé podniky musí vypořádat se zvětšeným počtem právních předpisů. Jde podle něj především o střední firmy, většina z nich z „důvodů politické reputace“ se rozhodují hledat partnery v dalších zemích.

Harms také poznamenal, že kvůli nedostatku právní jistoty ve vztazích se svými německými protějšky ruští podnikatelé často dávají přednost čínským. Podle hlavy OAOEV je Čína hlavním obchodním partnerem Ruska, Německo je druhým.

Sandra Wesserová za FDP zástava však názor, že sankce jsou nezbytným prostředkem nátlaku na Ruskou federaci za „očividné porušení mezinárodního práva“, i když obchodní omezení jsou proti duchu její strany. Přesto poznamenala, že je možné sankce odstranit, pokud dojde k pokroku v plnění Minského protokolu.

Člen Sociálně demokratické strany Německa (SPD) Bernd Westphal si myslí, že by Berlín měl podpořit linii francouzského prezidenta Emmanuela Macrona ke sblížení s Ruskem. Podle něj je po pěti letech sankcí nezbytné „učinit první krok“.

Klaus Ernst sdělil, že podnikání je hlavním nástrojem, který přispívá k udržení světového míru. Podle něj by Německo mohlo nastolit otázku zrušení sankcí v rámci EU, a je to hlavně kvůli tomu, že země je nejvíce zasažena sankčním režimem. Uvedl také, že sankce nesplnily účel změnit ruskou politiku. Dodal k tomu, že sankce především nahrávají na smeč Spojeným státům, nikoliv evropským zájmům.

Prodloužení protiruských sankcí

Na konci června EU oficiálně prodloužila ekonomické sankce proti Rusku. Platnost končí 31. ledna 2020. Vedení EU podpořilo toto rozhodnutí jednohlasně a Evropská rada ho vydala v písemné formě. Protiopatření se týkají finanční, energetické a obranné oblasti ruského hospodářství a zároveň produkce dvojího využití.

Vztahy Ruska se západními státy se zhoršily kvůli situaci na Ukrajině a kolem Krymu, který se znovu připojil k Rusku po referendu na poloostrově. Západ tehdy obvinil Rusko ze zásahu do vnitřních záležitostí a zavedl proti němu sankce. Moskva podnikla odvetná opatření, zahájila nahrazování importu a nejednou prohlásila, že je kontraproduktivní mluvit s ní jazykem sankcí. Rusko také nejednou prohlásilo, že není stranou konfliktu na Ukrajině a subjektem minských dohod o urovnání situace. V poslední době znějí v zemích EU stále hlasitěji názory ohledně nutnosti zrušení protiruských sankcí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9T4e
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se podle seznamu.cz stanete desinformátorem   
Pridal tk Neděle 29 září 2019 - 06:02:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Seznam.cz, náš největší internetový portál a vyhledávač, politicky dnes pracující jako informační bojový oddíl pražské smečky, každým dnem, týdnem a měsícem stupňuje intenzitu svého ideového působení na každého z nás, který si otevřeme svůj počítač, abychom nahlédli, co je nového. Protože právě na tento moment seznam.cz, reprezentovaný profesionály ze svého novinářského oddělení Seznam zprávy, číhá a zasype nás pečlivě zpracovanou trestí informací a názorů, naprosto totožných s tím, co nám denodenně předkládá ČT, co nám při setkání s médií sdělují poslanci Schwarzenberg a Kalousek, co hlásá tzv. demoblok a co je ve svém souhrnu světovým názorem pražské smečky. To je bezmeznou láskou a věrností k Západu, k EU a NATO a bezmeznou, nezdůvodněnou a žhavou nenávistí k Rusku a k Babišovi.

Ale nejen to. Seznam.cz vedle svého každodenního politického tlaku na uživatele počítačů pořizuje též cosi jako měsíční souhrn všeho nejdůležitějšího, co se dle redaktorů Seznam zprávy v právě proběhlém měsíci událo, a staví pak tento souhrn na nejviditelnější místo své titulní strany.

Pro měsíc srpen zde tedy vyšla stať s tímto titulkem:
SOCHA KONĚVA, KOMUNISTICKÁ NOSTALGIE I ÚTOKY NA GRÉTU. DESINFORMÁTOŘI VYVOLÁVAJÍ HLAVNĚ EMOCE

Je zbytečné už číst dál, ten titulek vyjadřuje vše, co se v textu pod ním jen matně (věcné argumenty autorům zprávy Pavle Štěpánové, Jiřímu Burýškovi a Petru Junovi zřejmě chybí), uvádí. Ale co chybí na argumentech, nahradí ideový průraz. Třeba v názoru, že pražský primátor Hřib má pravdu a je to čestný a spravedlivý muž, když hlásá, že sochu maršála Koněva je třeba kamsi odklidit, protože Praha se přece osvobodila sama. A desinformátoři a tedy lháři a nostalgikové jsou ti, kteří ho upozorňují, že Praha by na osvobození sama sebe nemohla nikdy ani pomyslet, kdyby Rudá armáda po svém více než dvouletém tažení od Leningradu a Kavkazu, který zaplatila 12 miliony svých padlých vojáků, nestála už Praze za humny.

Ne, ne a ne! Pravdu má Hřib a lžou ti druzí, tak to je a tak to musí zůstat, protože pravda je v očích pražské smečky i jí podřízeného Seznamu.cz víc, než je jakýsi souhrn dějinných či jiných skutečností, pravdou je idea, čistá a nedotklutelná, kterou je nutno od špíny obecného života oddělovat. Pravdou je to, co hlásal Havel, že totiž Východ je Lucifer a Západ anděl – a na této pravdě se nesmí změnit ani znaménko, tu je nutno dodržovat, i kdyby život přinesl tisíce důkazů a skutečností, které se pokoušejí tuto posvátnou pravdu zvrátit.

Proto také má BIS naprosto pravdu, píše se v souhrnné zprávě Seznamu zpráv pro měsíc srpen, když uvádí, že ve školách se stále ještě udržuje rusofilní názor na dějiny – i to je tedy třeba v zájmu oné čisté pravdy změnit. To znamená potlačit na co nejmenší míru zásluhy SSSR na vítězství nad nacizmem a postupně je vytlačovat až na samý okraj historického výkladu.

A pravdu je nakonec třeba vůbec pohřbít a zakopat tři metry pod zem, pomyslí si čtenář, když se při čtení předmětné měsíční zprávy Seznamu zpráv dostane až k její závěrečné tečce.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZÁKLADNÍ POLITICKÝ PROBLÉM LIDSTVA A JEHO ŘEŠENÍ   
Pridal tk Neděle 29 září 2019 - 05:59:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V současné době je základním politickým problémem lidstva existence velkého množství neustále zdokonalovaných jaderných zbraní a možnost vzniku další světové války s použitím těchto jaderných zbraní. Světová válka s použitím jaderných zbraní by ohrozila nejen existenci lidstva, ale ohrozila by existenci všech živočichů, rostlin a dalších organizmů vyskytujících se na planetě.

Předpokládá se, že vypuknutí jaderné války by vedlo k obrovským ztrátám na lidských životech, protože hlavními cíli útoku by se staly hustě osídlené oblasti. Zatímco první jaderné zbraně na konci druhé světové války byly schopné decimovat celá města, přinesl vývoj možnost masivního nasazení těchto zbraní na velké vzdálenosti a s ještě ničivějším účinkem. Proto by válka s použitím jaderných zbraní mohla mít za následek zničení celé lidské civilizace na planetě, nebo takovou proměnu podmínek, která by znamenala drastické zhroucení lidské civilizace. Následný stav, ke kterému by došlo po jaderné válce, je znám jako tzv. nukleární zima.

V současné době několik nejmocnějších zemí disponuje jadernými hlavicemi, jejichž počet přesahuje několik desítek tisíc. Nejvíce jaderných hlavic vlastní Spojené státy a Rusko.

Po americkém jaderném útoku na Hirošimu a Nagasaki na konci druhé světové války sice k dalšímu použití jaderných zbraní nedošlo, ale často se prováděly jaderné testy, např. v Tichomoří, či Severním ledovém oceánu.

Lidstvo se od dob prvního použití atomové bomby již několikrát ocitlo na pokraji jaderné války, a to jak mezi USA a Sovětským svazem, tak i mezi některými menšími zeměmi, např. Indií a Pákistánem. Jednou z nejznámějších krizí, které hrozily vypuknutím jaderné války, byla tzv. kubánská, kdy se Sověti pokusili rozmístit nosiče s jadernými hlavicemi na Kubě, pouze několik set kilometrů od amerického území. Sověti tak reagovali na rozmístění více než 100 amerických balistických raket Jupiter s jadernými hlavicemi v Itálii a Turecku. V následujících dekádách došlo k méně známým, nicméně také nebezpečným krizovým situacím, např. roku 1983 sovětský počítač na jihu Moskvy oznámil chybně jaderný útok na SSSR

Válka vedená klasickými zbraněmi podle pravidel dohodnutých v Ženevských úmluvách? V současnosti takovou válku vnímá většina lidí podobně jako sportovní utkání, ale válka je především velké zlo, jehož podstata spočívá v maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. V případě, kdyby se práce a energie vynakládaná na přípravu a vedení válek na celé planetě věnovala na rozvoj zaostalých států světa, přestaly by v těchto státech existovat hlad a bída.
Drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit, a to především vzhledem k uvedenému nebezpečí možného vzniku světové jaderné války.

Všechny vyspělé státy světa vyrábí zbraně s kterými se čile obchoduje. Největším světovým obchodníkem se zbraněmi jsou USA. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. Skutečnost, že výrobci zbraní dodávají zbraně všem válčícím stranám se považuje se za normální. Děje se tak obvykle pomocí několika prostředníků, což podstatu tohoto zvrhlého obchodování ve značné míře zastírá. Výrobci zbraní jsou skutečnými vítězi každé války. Zisky vojenskoprůmyslových komplexů jsou podmíněny mařením lidských životů a ničením vytvořených hodnot ve válkách. Je čas tuto uvedenou skutečnost změnit.

V současném politickém uspořádání světa platí: peníze=bohatství=moc. Je neoddiskutovatelným faktem, že i na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi mnoho bohatých velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války, tj. maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit. Solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu reálných mezilidských vztahů nejen v mezinárodní politice.

Podstata řešení problému nastolení trvalého míru na celé planetě, nemusí být složitá. Podstata tohoto řešení může spočívat v tom, že se urychlí vývoj politického uspořádání lidstva tak, aby bylo dosaženo stavu, kdy budoucnost lidstva bude centrálně globálně koordinována a řízena v souladu s globálně demokraticky projevovanou vůlí lidstva.

Vzorem k řešení problému nastolení trvalého míru na celé planetě může být Evropská unie. Evropská unie vznikla se záměrem ukončit časté a krvavé války mezi sousedy v Evropě, jež vyvrcholily druhou světovou válkou. V roce 1950 začalo hospodářské a politické sjednocování evropských zemí v rámci Evropského společenství uhlí a oceli, jehož cílem bylo zajistit mezi spojenými státy trvalý mír. Zakládajících států bylo šest: Belgie, Francie, Itálie, Lucembursko, Německo a Nizozemsko.

Podle vzoru Evropské unie může být k řešení problému vzniku centrální globální demokratické mocenské organizace spravující svět využito již osvědčené formy politického spojení států, kterým je federace. Uskutečnit spojení všech států světa v Globální federaci s jednou globální vládou nebude snadné, ale určitě bude stát za námahu s tím spojenou. Nastolení trvalého míru na celé planetě je cíl, který za to stojí. Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto politické strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy. Jedno možné konkrétní řešení nastolení Globální federace popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA.

Uvedený dopis je např. na https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

Ing. Miloslav Dědek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4120 sec,0.2416 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,878kB