Pondělí 30 září 2019
Boží dary a Boží mlýny   
Pridal tk Pondělí 30 září 2019 - 18:07:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Žijeme v době, přinášející ohromné množství bohatství a dárků všeho druhu, aniž bychom museli psát přání, modlit se za jejich splnění a čekat na Ježíška a Vánoce. Stačí mít otevřené oči a poslouchat, třeba i ČT a Český rozhlas.

Obyvatele české kotliny očekává zdražení elektřiny, plynu a vody, přestože vláda maká a premiér Babiš využil zeď nářků (v) OSN – nevím s kolika přítomnými k (samo) chvále. Vláda slibuje důchodcům ulehčit cestu do ráje, prezident Miloš Zeman promluvil na recepci oslav 70. výročí od založení ČLR na Žofíně v angličtině bez nápovědi písařů či konzultantů, aby neřekl nesmysly nebo hlouposti. Hrající si na opozici se snaží předejít překvapení, které očekávají z Moskvy nebo od Pána Boha, aniž by je specifikovala. Jedná se asi o tajemství.

Nevím, jaké tajemství a překvapení očekávají z Moskvy. I když tam mají více kerosinu a nafty než slovenští a čeští vojáci a piloti, zcela určitě nepojedou do Prahy, ani Karlových Varů. Mají doma a jinde ve světě co dělat. A co se týče Boha, který je v každém z nás, včetně českých politických skautů? Ti začali hledat nástupce prezidenta Zemana. Nechtějí prý, jako Bůh nechce, abychom trpěli jako dnes, aby nás něco bolelo nebo trápilo a museli se stydět. Nevěřím jim a nevylučuji, že se pan generál Peter Pavel v tichu připravuje na mobilizaci a těžké váhy politických bojů nemohou klidně spát. Ne však proto, že nebudou žít v ráji. V něm Bible slibuje: Nebude už smrt, pláč ani bolest. Dřívější věci pominuly. Ano, dřívější věci pominuly. To dokazují následující příklady.

V OSN jsme byli svědky obvinění (Grétou), kterou si přejí někteří zabít. Já osobně přeji Grétě se co nejrychleji léčit. Byli jsme svědky samochvály premiéra Babiše a prezidenta Trumpa), kteří si zahráli na vůdce. A také dvojitého podrazu prezidenta Zelenského svými nezkušenými nebo prodanými poradci a prezidentem Trumpem. Zelensky hlásal v sále OSN méně než ze čtvrtiny obsazeném. Asi také proto, že kulka v ruce, polopravda o zabitém zpěvákovi, který si v pauze mezi operními představeními zajel zastřílet na Donbas i přitom přišel o život, protože zapomněl, že válka není opera, nikoho nezajímá. V neposlední řadě jsme byli svědky urážky vůdců Francie a SRN mladým ukrajinským hercem - prezidentem. Současně jsme obdrželi možnost si srovnat reálnou pomoc Ukrajině ze strany USA v USD a slibovanou pomoc EU v Euro s povinností splátky. Uvedené příklady nejsou zcela nové. Mají své kořeny v dávné a nedávné minulosti.

Do nedávné minulosti patří zrušení zbytku mezinárodního práva a úmluv o vydávání víz zahraničním delegacím US Departmentem na zasedání OSN. Obětí této staro – nové novinky z doby prezidentství Obamy, se stala nejenom ruská delegace. Výsledkem může být přenesení místa jednání o odzbrojení mimo USA. Zveřejnění telefonního rozhovoru – zatím jenom mezi prezidenty Trumpem a Zelenskym, na základě požadavku opozice a bez souhlasu prezidenta Zelenského představuje opravdovou a dvojsečnou novinku. Ta může způsobit zlé sny mnoha návštěvníkům USA, včetně premiéra Babiše. Novinka totiž nutí

mimo jiné k uvědomění si, že nejpozději od momentu zveřejnění obsahu rozhovoru, není možné důvěřovat nikomu z politiků USA, potažmo tím i v NATO.

Zveřejnění rozhovoru je diplomatické unikum a milník, který současně a urgentně doporučuje politikům a všem USA a UK obdivujícím praktikovat zcela jinou formu diplomacie, přípravy jednání (kdekoli) a zamyslet se nad kulturními a hodnotovými rozdíly mezi vedoucími severoatlantickými společnostmi (USA a UK), Evropou a Asií. Co mám na mysli?

Jedním z hlavních charakterových rysů a rozdílu hodnot USA a UK a ostatních zemí je jejich odhodlání bojovat za svůj zájem. Jakýmikoli prostředky, bez ohledu na právo či dohody. Obchodník - prezident Trump předvedl na jedničku, jak se jedná s profesionálními a neprofesionálními, úspěšnými a oblíbenými herci bez politické zkušenosti a lidmi, kteří nemají páteř, hrdost a schopnost říci NE.

Nevím, zda orálně - argumentační lekce z průběhu setkání prezidentů Zelensky a Trump během jednání OSN a visuální lekce, kterou nabídla TV formou záběrů výrazu obličejů prezidentů, pomůže Zelenskému a jiným evropským politikům a jejich poradcům v jejich práci a životě jimi ovládaných. Ponižující lekci Zelenskému je však možné transformovat i dnes do výhody. Ta by mohla vést k uklidnění situace na východě Ukrajiny za předpokladu, že Zelensky nebude konat podle přísloví - Sliby jsou chyby a ví, co to je suverenita. Transformace ponížení do výhody se mi jeví nejenom možnou, ale i nutnou. Proč?

Protože herci strádají formou deprese, když je někdo, nebo publikum přestane obdivovat a mít rád. Jejich jednání je po té nepředvídatelné. A nedej Bůh, aby Zelensky dal povel ke střelbě, jako svého času Saakašvili. Zelensky poprvé a k tomu v zahraničí zjistil, že nemá obdivovatele. Druhé zjištění, že nemá přátele a obdivovatele, přijde během plánovaného jednání normandské čtyřky. Třetí zjištění již Zelensky nepřežije v klidu ani ve svém divadle. Proto by se prezident a jeho tým měli s omluvou zříct válečného projevu v OSN. Tam Zelensky, a ne jeho předchůdce Porošenko, poprvé použil slovo válka s Ruskem.

Válka s Ruskem v jiné formě bude ale pokračovat ze strany USA a Velké Británie. Dnes máme možnost pochopit zmíněný kulturní rozdíl, který představuje odhodlání premiéra Borise Johnsona bojovat o brexit jakýmikoli prostředky bez ohledu na právo či dohody. Proč?

Problém parlamentárního systému je totiž v praktické nemožnosti realizovat výsledek referenda (z roku 2016). Pokrytectví části členů Parlamentu přetvařujících se, že si přejí brexit, zatím co si ho ve skutečnosti nepřejí, nebo naopak, včetně prezidenta parlamentu John Bercow to umožňuje. A konkurence dvou demokratických mandátů- Referenda a Parlamentu, to podporuje. I proto mám pochopení, že se do boje o brexit zapojil, a po boku Borise Johnsona stojí generální prokurátor Geoffrey Cox a Leader of the House, Jacob Rees-Mogg. Mám pochopení i pro odmítající referenda v české kotlině. Ti mají z něho strach a bojí se ho, jako čert svěcené vody. Nevím, zda se bojí britská novinářka Charlotte Edwardes. Nevím, kdo ji poradil si vzpomenout na dobu před 20 roky a vysvětlil jí možné následky vzpomínky.

Tu zveřejnil The Sunday Times slovy: Seděla jsem po Johnsonově pravici. Po jeho levici byla jedna mladá žena, kterou znám. Nalévalo se hodně vína, pilo se hodně vína. Pod stolem jsem cítila Johnsonovu ruku na svém stehně. Stiskl. Byla li Charlotte v té době hezká, a víno pomohlo boží pravdě ven, nedivím se, že by se Boris odříkal tomu, co se v Bibli píše: Bůh si přeje, abychom žili věčně v ráji na zemi. Nechce, abychom trpěli jako lidé dnes, nechce, aby nás něco bolelo nebo trápilo. Těm, kdo budou žít v novém ráji, Bible ještě slibuje: Bůh bude s nimi. Nebude už smrt, pláč ani bolest. Dřívější věci pominuly. Jsem přesvědčen, že pár, bojující dnem a nocí, Donald a Boris, ví, že dřívější věci pominuly a po staru se žít nedá.

Nejsem si jist, zda si to uvědomují včetně následků, v Bruselu, Praze a jinde. Dnes, 30. 9. by mělo být zveřejněno rozhodnutí Světové obchodní organizace (WTO) ve sporu mezi USA a EU. Spor trvá inu maličkost: 15 let. To znamená, že mnozí piráti, skauti a sněženky nemohou o něm nic vědět. A to může být tragédie. Proč? Když spor vyhrají USA, znamená to miliardová cla na dovoz produktů, včetně Airbus z EU do USA. Pro začátek je na stole požadavek na 11,2 miliardy USD. Rozhodnutí WTO však napětí mezi USA a EU nezmenší. Na stole WTO leží druhý spor. Jaká by nebyla rozhodnutí WTO jedno se mi jeví jisté. První část slibu Bible - Bůh bude s nimi. Nebude už smrt, pláč ani bolest, se nesplní. Druhá část slibu Bible - Dřívější věci pominuly, se splní, dříve než je libo.

Nevylučuji proto, že v kontextu druhé části slibu Bible, se již delší dobu přemýšlí v USA a UK, jak vydělat na nové situaci, která poslala mír ve světě na dovolenou, na technologických a jiných novinkách, ve kterých se beznadějně topíme a zraňujeme, a na božích darech, které přináší neklidná, dynamická a nepředvídatelná doba. V ní se počítá i s odstavením Galilea. V tomto kontextu se proto nabízí i možnost střelby a bombardování v Evropě.

V ní i bez střelby a bombardování může vyschnout nejenom bažina, ale i některé státy se mohou zmenšit. Ukrajina a Polsko si o to přímo prosí. Čeští Hřibové, Kolářové, Minářové & Co, včetně sněženek se snaží je dohnat. Kam běží a jak se budou orientovat bez znalosti číst a používat mapu a kompas v době bez GPS a Galilea, a základních znalostí historie, opravdu nevím. Za to vím, že v Pekingu, Moskvě a Washingtonu nikdo nebude radit Evropě, co dělat. Ani, co dělat s Bitcoinem ztrácejícím hodnotu. S migranty, jejichž počet se může podstatně zvýšit, selžou li nervy prezidentovi Egypta. Ten se po posledních protestech rozhodl zavřít dalších 20 tisíc protestujících. To nemluvím o momentu, kdy prezident Erdogan začne požadovat splnění slibů EU. Nebo o situaci, kdy se prezidenti Trump a Erdogan dohodnou na zřeknutí se ruských S400 a na finanční kompenzaci ze strany NATO. Inu, Boží dary, nejsou a nebudou zadarmo. Za to Boží mlýny melou pomalu, a jistě. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
30.09.2019


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK rukám vážené paní Marie Benešové ministryně spravedlnosti Ministerstvo spravedlnosti ČR Praha:   
Pridal tk Pondělí 30 září 2019 - 12:45:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Věc: žádost o výklad předsudečné nenávisti a zásadní otázky k jejímu obsahu

Vážená paní ministryně,

dovoluji si tímto obrátit se na Vás se žádostí o pomoc ve věci výkladu zcela nového pojmu předsudečná nenávist, případně s ní souvisejících podpojmů nálepkování a politická korektnost. Neboť ony pojmy stále drastičtěji zasahují do životů statisíců občanů ČR, aniž by věděli, co přesně z hlediska zákona tyto novodobé právní kategorie znamenají.

Jak nejspíš i Vy tušíte, žonglování s termínem předsudečná nenávist se dostává nebezpečně blízko k hranici, za kterou se spouští plíživá fašizace společnosti. Stále zřetelněji její kontury vyvstávají v médiích, školství a bohužel, i v části justice. Jistá skupina „nadlidí“ si nepokrytě uzurpuje právo zcela beztrestně rozpoutávat nenávist, pomlouvat, urážet, šikanovat a dehonestovat kohokoli, kdo má jiné názory než oni sami. A neštítí se takto útočit ani na prezidenta a premiéra ČR.

Tito sami sebou „vyvolení“ zneužívají svého vlivu, aby mediálně, ekonomicky a dokonce i právně ničili život čestným a nevinným lidem chránícím svou vlast, které bytostně nenávidí stejně jako vlast samotnou. Neuznávají výsledky demokratických procesů, ba ani voleb, nejsou-li zvoleni oni sami. Neštítí se veřejně a za vydatné podpory protičeské ČT rozpoutávat nenávist v celorepublikovém měřítku, lhát a překrucovat fakta, vymývat dětem mozky svojí zvrácenou ideologií, rozdělovat společnost a spouštět majdanizační procesy za účelem mocenského převratu. Nejsou-li toto symptomy fašizace společnosti, pak uvítám pučení o tom, proč tomu tak není.

K takovému jednání zmíněná skupina temných duší bezprecedentně zneužívá právě pojmu předsudečná nenávist. Druhou stranou téže mince je tzv. nálepkování a politická korektnost. Tyto tři pojmy se v rukou oněch morálně nemocných „nadlidí“ stávají velmi účinným nástrojem rozbíjení společnosti, dehonestace vlasti a tradičních hodnost, jakož i odkazu našich předků, pravdy či historie. Zatímco nálepkování a politická korektnost nejsou v legislativě nijak zakotveny, předsudečná nenávist již do slovníku právníků vstoupila, a to za okolností, o kterých si řada občanů myslí své (abych nebyl politicky nekorektní, raději od další specifikace upouštím). A tím se již dostávám k meritu věci, k nejhlubší podstatě mé žádosti.

V dalším textu se uchýlím ke korektnosti nikoliv politické, ale lidské. Nejsem totiž a nechci být politikem, ale jsem a rád bych zůstal člověkem. Přesněji – občanem loajálním k vůli národa, tedy k zákonům své země, ke své vlasti, tradiční rodině a klasickým hodnotám. Věřím, že korektnost lidská by vždy měla stát nad tou politickou, stejně jako etika nad zákonem, nad jeho výkladem a použitím. Jinak hrozí, že zavládne korektnost nelidská – zvůle samozvané elity, která se cítí býti Bohem, aniž by tušila, že není ničím větším, než morálním odpadem společnosti.

Věřím, že se touto úvahou ani následujícími řádky nedopouštím předsudečné nenávisti a nevysloužím si za to některou z nálepek z přebohatého archívu publicistů ČT. Bez Vašeho laskavého výkladu opravdu netuším, co si pod uvedenými pojmy vlastně představit a jakými argumenty se nenávistným útokům těch, kteří soustavně kradou a křičí chyťte zloděje! mám bránit.
Omlouvám se za poněkud obšírnější úvod, leč bez tohoto rámce by nebylo úplně zřejmé, proč se na Vás se žádostí o výklad k dále uvedeným otázkám obracím.

Přiznávám, že dvojí metr aplikovaný na předsudečnou nenávist, zneužívání politické korektnosti k šikaně za slova pravdy, stejně jako beztrestné nálepkování používané k dehonestaci vlastenců za neschválené názory, vnímám jako právní absurdistán. A nechápu ho. Ale nejspíš je tomu tak jen proto, že nemám potřebné právní vzdělání, nebo že IQ 130 prostě na jeho pochopení nestačí.

Proto se na Vás, vážená paní ministryně, obracím se žádostí o výklad uvedených pojmů a vymezení hranice mezi jejich používáním, zneužíváním a trestáním. Abych co nejpřesněji definoval rozsah mé ignorace, dovoluji si uvést sérii návodných otázek, které mne trápí především.

Nejprve otazníky obecné:

• Co je to předsudek a co je to nenávist? Je předsudečná nenávist produktem předsudků? Je předsudek nesprávným vnitřním postojem, který člověk získal díky falešným informacím, nesprávnou výchovou anebo vlastní zkušeností? A co je správné a co falešné? Kdo má mandát to určovat a na základě čeho? Myslím, že euro-ideologie je příliš zrádnou oblastí, než aby se od ní výklad těchto pojmů mohl odvíjet. Bohužel, pro školství a masmédia, nemluvě o jisté skupině zhrzených umělců se stává jediným „argumentem“. Nedopouštějí se náhodou právě tio nevlastenci paděláním historie, pravdy a nenávistnými útoky ke všemu národnímu předsudečné nenávisti? Proč jim jakákoli nenávist zcela beztrestně prochází?
• Je předsudečnou nenávistí, nenávidím-li nenávist? Je varování před zlem, ohrožením a nebezpečím předsudečnou nenávistí nebo jen dobrou radou, kterou v dobré víře dáváme svým blízkým? A co šíření předsudečné nenávisti, ba dokonce čistokrevné nenávisti těch, kteří z nenávisti křivě obviňují lidi čestné a láskyplné?
• Je také moudrost a zkušenost předsudkem? A co úcta k vlasti, tradiční rodině a hodnotám prověřeným generacemi našich předků? Je varování před ničiteli těchto civilizačních pilířů předsudečnou nenávistí?
• Jaký vliv má na posuzování předsudečné nenávisti forma šíření inkriminovaných informací? Lze beztrestně šířit ve veřejném prostoru informace, které rozbíjejí společnost a vyvolávají nenávist, které však nejsou ničím jiným, než veskrze prolhaným fejkem zkorumpovaných presstitutů (mainstream)? Pakliže to možné je, na základě jaké právní logiky pak soudy chtějí postihovat občana, šíří-li informace, které v dobré víře považuje za věrohodné, ať už jde o přeposílání zpráv, anebo vlastních názorů? A dokonce, činí-li tak jen v uzavřeném kruhu svých přátel?
• Je předsudečnou nenávistí, shromažďuje-li občan doma informace, které potřebuje, aby si vyhodnocoval současné dění, hledal pravdu a vytvářel si svůj vlastní názor? Je předsudečnou nenávistí míti názor jiný, než diktuje masivní europropaganda a prozápadní politická korektnost? Pokud ano, je pak trestné i samostatné myšlení?
• Je občan povinen ověřovat si pravdivost zpráv jinak, než filtrem svého svědomí, vědomostí, zkušeností a vlastních zdrojů, aby nebyl obviněn ze šíření předsudečné nenávisti? Ale jak, když nemá miliardy, smečku právníků a informační arsenál jako ČT? Navíc je-li v dané době právě ČT největším výrobcem fejků a šiřitelem poplašných zpráv?
• Jaký je rozdíl mezi tvrzením, názorem, přesvědčením (vírou) a tím, co si jen v tichosti myslím? Dnes již šikanujeme občana za nepovolenou pravdu a nežádoucí názory (přinejmenším mediálně). Budeme trestat i za předsudečné myšlenky?
• Kdo a na základě čeho má mandát posuzovat a potírat předsudečnou nenávist, nežádoucí názory a jejich nositele? A šikanovat a stíhat šiřitele politicky nekorektní pravdy, blokovat je na internetu a dehonestovat v médiích? Kde je hranice mezi svobodou názorů a totalitní propagandou, mezi demokratickým dialogem a genocidou nepohodlných myšlenek, mezi pluralitou názorů a ideologickou totalitou, mezi nezávislým hledáním pravdy a diktátem dogmat protinárodního režimu? Nemá se náhodou předsudečná nenávist stát bičem v rukou těch, kteří vyvolávají krystalickou nenávist k vlasti, tradičním hodnotám, odkazu našich předků, k pravdě a zejména ke všem, kdož mají „nesprávný“ názor? Doufám, že nikoliv, jinak by se předsudečná nenávist stala i cynickým nástrojem nespravedlnosti.
• Platí zákony pro všechny stejně, nebo pro vlastence dvojnásobně v oblasti sankcí a polovičně ve sféře práv, zatímco pro samozvané elity a kriminální živly (bez ohledu na jejich původ) je tomu opačně? Pokud spravedlnost měří každému jiným metrem, pak není slepá, ale zkorumpovaná. Pokud justice takový stav trpí, nestává se ona sama šiřitelem předsudečné nenávisti?

A nyní několik otázek konkrétních:

• Vlastenectví a patriotismus – jsou předsudečnou nenávistí? Pokud ano, pak je nutné smést z piedestalu slávy nejen Smetanu a Dvořáka, ale i všechny, kteří za vlast položili život. Pokud nikoliv, pak vyvstává otázka, kdo a co dává mandát nepřátelům vlasti zastrašovat vlastence, šikanovat je a pronásledovat za šíření historicky doložitelné pravdy či za názory na současné dění. Kdo má právo nálepkovat vlastenectví a patriotismus jako zahraniční propagandu, nacionalismus či jinak? Neoliberální fašisti? Světovláda? Eurohujeři?
• Je dehonestování symbolů islámu předsudečnou nenávistí? A čím je potom rozbíjení soch, vypalování chrámů a ničení dalších symbolů křesťanství či judaismu? Je šíření faktů o islámu, o kriminalitě imigrantů či o historických událostech předsudečnou nenávistí? Je pálení Koránu tímtéž jako roztrhání Ústavy ČR nebo pomočení Bible? Neli, tedy proč?
• Je zneuctění či zničení státních nebo národních symbolů předsudečnou nenávistí? Ne-li, pak jedině proto, že je nenávistí krystalicky čistou. A co porno divadlo v Brně, kde Ježíš znásilňuje muslimku (nejen z etického, ale i z historického hlediska nesmysl), co vytahování státní vlajky z vagíny „umělkyně“? A jakpak je tomu s „uměním“, kde sochy mužů močí na mapu ČR? Nejde o učebnicovou předsudečnou nenávist k vlasti? Proč ji příslušné orgány ignorují? Proč tento hnus kofinancujeme ze státního rozpočtu my všichni?
• Prolamování Benešových dekretů, vydávání majetku a území státu církvím (cizím mocnostem) nebo údajným restituentům kolaborujícím za války s fašisty, bratříčkování vrcholných politiků s Landsmanšaftem atd., nejde o nenávist k vlasti? Nebo rovnou o vlastizradu?
• Když někdo polije barvou pomník Koněva, a popíše ho hanlivými nápisy, není to primitivní nenávist mozku vymytého velmi pokleslými předsudky? Chce-li starosta dotčeného obvodu pomník odstranit, není i on zajatcem předsudečné nenávisti k historické pravdě, případně otrokem nenávistné rusofobie? Neplatí obdobné závěry pro rozpoutávání hysterické nenávisti proti Nočním vlkům, nebo rovnou proti celému Rusku?
• A jak je tomu s vulgárními urážkami prezidenta (hovno na hradě, měl by chcípnout, výzvy k jeho likvidaci a podobné „perly“) a premiéra státu (letitá podlá štvanice ČT na něj a jeho rodinu rozpoutávající opravdovou nenávist v celonárodním měřítku)? Mám pocit, že asi nejde o předsudečnou lásku. Pokud toto justice ignoruje, pak přehlíží i stále zřetelnější symptomy majdanizace, ne-li fašizace země. Má potom morální právo odsuzovat vlastence za to, že se jim to vše nelíbí? Jedině na základě dvojího metru.
• Jak má občan vnímat roli předsudečné nenávisti v ochraně tradičních hodnot a klasické rodiny a naopak jejich pošlapávání? Má propagování úchylností (pedofilie, sodomie, znásilňování, rituální vraždy, únosy dětí, kanibalismus apod.) nějaké meze? Je varování před jejich nositeli a šiřiteli předsudečnou nenávistí? Pokud ano, pak je trestní zákoník mj. obsáhlou sbírkou předsudečné nenávisti.
• A konečně, co zlovolná činnost ČT? Co její prolhané fejky ničící život vlastencům? Co rozpoutávání nenávisti proti demokraticky zvoleným orgánům? Co dehonestování nepohodlných lidí různými nálepkami? Co zatajování pravdy o nepřátelích vlasti a vlastizrádcích? Co její dezinformace a štvavá propaganda proti čemukoliv ruskému? Nejde náhodou o čistokrevnou předsudečnou nenávist? Co megatunely v jejím přísně utajovaném hospodaření? Proč to vše orgány činné v trestním řízení nezajímá, ačkoliv na řádění publicistů ČT přichází bezpočet stížností, ba i trestní oznámení? Buď se tyto orgány bojí nebo zasahovat nesmí, což je krajně znepokojující, nebo tuto nenávist k vlasti a všemu vlasteneckému schvalují, což signalizuje, že už dávno nejsou orgány nezávislými a už vůbec ne národními.
Poznámka: ČT jako nejfalešnější dezinformátor ráda servíruje občanům informace o dezinformacích a propagandu o cizí propagandě. Bez veřejné kontroly, bez diskuse s vlasteneckou scénou a opravdu nezávislými experty (experti ČT jen přežvykují neoliberální bruselská hesla). Bůh nás ochraňuj před takovouto „vyvážeností“ nabízející jen předsudečnou nenávist, slovní průjmy a mentální zácpy!
• Jakpak se předsudečná nenávist dívá na zakazování koncertů vlastenců typu Ortel, narušování jejich veřejných vystoupení, na jejich blokování na internetu a znemožňování jakékoliv jejich reklamy? Na základě jakého mandátu nejhorší spodina cenzuruje tyto národní bardy, šmíruje vlastence na internetu a nelegálně je odposlouchává? Jakým právem udávají tito práskači čestné občany a vyrábějí vylhaná trestní oznámení na ty, kteří šíří pravdu a mají zdravý úhel pohledu na současné dění? Jde evidentně o několik typů trestných činů najednou a mimo vší pochybnost též o nenávist předsudečnou i skutečnou. A opět nikdo nezasáhne?
• Jisté partaje chtějí odejmou řidičáky důchodcům nad 65 let. Přitom statistiky dokládají, že mnohem nebezpečnější jsou řidiči do 30 let. Pro důchodce na venkově je auto jediným spojením se světem, tedy s lékařem, obchody a službami. Pokud důchodce projde zdravotní prohlídkou, která ho uzná schopným řídit, proč by měl přijít o řidičák? Tolik důchodci iritují mladé šílence na silnicích svojí opatrnou pomalou jízdou? Nejde opět o předsudečnou nenávist vůči skupině obyvatelstva?

Vážená paní ministryně,
kam až to vše nechá česká spravedlnost dojít? Když odmítnu návrhy pomateného švédského profesora, že bychom měli pojídat své mrtvé, dopustím se předsudečné nenávisti vůči mrtvým? Když odsoudím rituální vraždy dětí, dopustím se předsudečné nenávisti vůči jejich vrahům? Dál v tomto duchu pokračovat nemá smysl, nepochybně již tušíte, jaký danajský dar česká společnost a především justice v podobě předsudečné nenávisti dostala.

Obávám se, že bez seriózního výkladu předsudečné nenávisti nebude mít její aplikace žádná pravidla a začne docházet k jejímu pezprecedentnímu zneužívání. Můžeme pak zavádět další pojmy, například světelná clona, o kterých nikdo nebude tušit, co vlastně znamenají, a na základě takových bezobsažných pojmů pak likvidovat nepohodlné myslitele, mluvčí a šiřitele. A máme tu fašismus se všemi jeho právními hrůzami jako vystřižený.

Z výše uvedených důvodů se domnívám, že česká justice by pojem předsudečná nenávist měla buď vyškrtnout ze svého slovníku, nebo k němu zpracovat kvalitní výklad, aby loajální občané nebyli diskriminováni, šikanováni a pronásledováni za svoji lásku k vlasti, úctu k tradičním hodnotám, smysl pro spravedlnost a šíření pravdy. A navíc těmi, kteří nic jiného než nenávist neznají. Možná i sami soudci objeví v této oblasti nejedno zajímavé filosofické či etické pole neorané.
Děkuji Vám a těším se na Vaši odpověď.

S úctou k Vaší nelehké práci a s přáním Osvícení paní Spravedlnosti

v Plzni dne 16.9.2019
Ing. Oldřich Lukáš, Plzeň

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChaos kolem cen energií   
Pridal tk Pondělí 30 září 2019 - 12:39:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
· Ústavní soud odmítl návrh poslanců, směřující ke snížení cen energií
· Člen Rady ERÚ informoval veřejnost, že ceny energií mohly být pro letošní rok nižší
· Cenové rozhodnutí nepodepsal předseda, ani místopředseda Rady ERÚ, což vyžaduje zákon
· Ministr Havlíček navrhl odvolat členy Rady ERÚ za údajné zvýhodnění některých subjektů
· Nikdo v tomto státě nechce situaci řešit, poškození spotřebitelé mají nárok na odškodnění.

„Ústavní soud odmítl poslanecký návrh na zrušení dvou loňských cenových rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ), chyběly mu prý pádné argumenty. Pod návrh se podepsalo 27 poslanců SPD, KSČM a také Jaroslav Foldyna zvolený za ČSSD,“ napsala ČTK.

S překvapením jsme přijali zprávu ČTK, že Ústavní soud odmítl poslanecký návrh na zrušení dvou loňských cenových rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ), chyběly mu prý pádné argumenty.

V této souvislosti si dovolujeme podotknout, že se jeví být pozoruhodné, že pro soud není dostatečným argumentem sdělení člena Rady ERÚ, že ceny mohly být nižší, než je regulátor určil. Tento negativní dopad do cen energií se týká obyvatelstva a hospodářství České republiky. Je ve veřejném zájmu, aby ceny byly stanoveny v souladu se zákonem a cenová rozhodnutí byla vydána v souladu s Energetickým zákonem, což se zřejmě pro rok 2019 nestalo.

Přičemž dokonce člen Rady ERÚ (po vydání Cenových rozhodnutí na r. 2019) informoval veřejnost, že ceny mohly být pro rok 2019 nižší a ERÚ nápravu neprovedl. Následně vláda část členů Rady ERÚ odvolala se zdůvodněním mimo jiné, že „přijímá a vyžaduje pokyny od třetí osoby, čímž jedná v tržním zájmu takové osoby“. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček při odvolání členů Rady ERÚ (Vlk, Outrata, Pokorný) sdělil mimo jiné v médiích, že členové Rady nejednali v zájmu spotřebitelů, nechránili oprávněné zájmy zákazníků, spotřebitelů v energetickém odvětví, že přijímali pokyny od třetích osob, čímž jednali v tržním zájmu takové osoby.

Ceny energií v České republice patří v porovnání se zeměmi EU k nejvyšším. Např. Polsko, či Maďarsko provedlo pro letošní rok opatření, které nepřijatelnému růstu cen energií brání. V České republice se situace vyvíjí poněkud jinak. Přes snahu některých poslanců (všichni za SPD, část KSČM a jeden za ČSSD) zvrátit nepříznivý vývoj v cenách energií a dopad na spotřebitele se nic zásadního neděje. Všem kompetentním to je jedno!

Rekapitulace:

· Ústavní soud odmítl návrh poslanců na zrušení Cenových rozhodnutí ERÚ pro rok 2019 a tím ponechání původních cenových rozhodnutí platných pro rok 2018 (chyběly prý pádné argumenty).

· Člen Rady ERÚ (Krejcar), která je zodpovědná za vydaná Cenová rozhodnutí, informoval veřejnost, že ceny mohly být pro rok 2019 nižší, než ERÚ určil.

· Jaký pádnější argument k znevěrohodnění Cenových rozhodnutí ERÚ je ještě potřeba? Pochopitelně, pokud si to člen Rady ERÚ Krejcar (který informaci veřejnosti sdělil) nevymyslel, což je velmi závažný důvod k odvolání právě jeho.

· Tato cenové rozhodnutí odmítl podepsat předseda rady ERÚ Košťál (dle Energetického zákona, podepisuje předseda, nebo jeho zástupce) a jeho zástupce rovněž tato cenová rozhodnutí nepodepsal. Došlo k porušení Energetického zákona a taková cenová rozhodnutí jsou platná?

· Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček podal vládě návrh na odvolání členů Rady ERÚ, že údajně jednali v tržním zájmu určitých osob a poškodili spotřebitele

· Ministr Karel Havlíček tímto přímo potvrdil, že ceny energií, které ERÚ stanovil, mohly být nižší, než jak regulátor určil, na což upozornil i člen Rady ERÚ Rostislav Krejcar.

· Vláda odvolala dva členy Rady a najmenovala nové, kteří se těší neblahé pověsti kolem nastavení výkupních cen fotovoltaik a s tím spojeného „solárního boomu“.

Situace na energetickém trhu je nepřehledná a vláda svoji pasivitou tomu napomáhá. Kdo se snaží údajné poškození spotřebitelů a účastníků energetickém trhu zamést pod koberec? Opakovaně žádáme informace podle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím o rozsahu poškození spotřebitelů na energetickém trhu, jak a kdy budou odškodněni. MPO se tváří tajemně a odmítá jakékoliv informace podat, přičemž je ve veřejném zájmu celou situaci na ERÚ napravit.

Poslední odpověď ze strany MPO ( ze dne 23. 9. 2019) k předmětným dotazům jsme považovali za irelevantní. Ve veřejném zájmu máme nárok znát, k jakému poškození spotřebitelů, zákazníku došlo a jak a kdy budou odškodněni. Je neakceptovatelné sdělení MPO, „že mu není známo“ v jakém finančním rozsahu došlo k poškození spotřebitelů, zákazníků na energetickém trhu“, „že mu není známo“ kdy, jak a v jaké výši budou poškozeni spotřebitelé a diskriminovaní účastníci energetického trhu odškodněni“. Takto nekompetentní odůvodnění je možno brát ve svém důsledku, jako politicky motivovaný zásah na ERÚ. Což by ve svém důsledku znamenalo hrubé porušení evropské legislativy o nezávislosti ERÚ.

Kdo jiný má zajistit transparentní řízení ERÚ, než Rada ERÚ, jejichž členy navrhuje k jmenování vládě MPO. Tudíž je zodpovědnost na MPO, jako gestora Energetického zákona, že pokud došlo k poškození účastníků energetického trhu činností Rady ERÚ, tak bude veřejnost seznámena, v jaké výši byli poškozeni a jak budou odškodněni účastníci energetického trhu. Pokud někdo „přijímá a vyžaduje pokyny od třetí osoby, čímž jedná v tržním zájmu takové osoby“, jak samo MPO uvádí v dokumentu, ve kterém zdůvodňuje odvolání členů Rady, tak se jedná o vážné obvinění, které s sebou nese poškození těch, kteří na zvýhodnění - tržního zájmu jiného subjektu, byli diskriminováni.

Institut Aleny Vitáskové (dále jen IAV) se s takovýmto postupem nemůže smířit a odmítáme stanovisko ministerstva průmyslu a obchodu. Požádali jsme o rozklad a věříme, že ministr průmyslu a obchodu Havlíček zajistí nápravu poškozených spotřebitelů. Pokud Ústavní soud odmítl podání poslanců, že mu prý chybí pádné argumenty, tak se musíme dále zabývat pravděpodobně nedůvodnými výroky člena Rady ERÚ Krejcara, že ceny mohly být pro letošní rok nižší, než ERÚ určil a dále možnou politicky motivovanou rošádou na ERÚ pod hlavičkou ministra průmyslu a obchodu. O dalším vývoji kauzy kolem cen energií, které povinně platíme na základě rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, Vás budeme informovat.

Ing. Alena Vitásková-předsedkyně IAV,
Ostrava, dne 29. 9. 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejsem Gretén   
Pridal tk Pondělí 30 září 2019 - 05:03:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukradli jste mi stáří. Nejsem aktivista, nejsem xenofob, jsem obyčejný důchodce. Ale už vážně pěkně naštvanej!

Neměl bych tohle psát, měl bych být dávno pod drnem. Na druhé straně řeky.

Alespoň dle mladé generace scházející se na Letenské pláni. Ale jsem tu stejně, i když vám proti vůli, přestože jste přesvědčeni, že jsme přítěží.

Nejsme nadějí budoucnosti, jenom vyprazdňujeme státní kasu svými důchody a jsme na obtíž. Nejsme z Prahy, ale z Vidlákova a ničemu nerozumíme.Navíc volíme nějakého Babiše, Zemana. Prostě jsme nesvéprávní idioti. Tak to vidíte?
Svými prázdnými slovy a dehonestací mi kradete stáří, sny o důchodovém věku.

Přesto jsem já jedním z těch šťastnějších. Staří lidé trpí, umírají, ale lékařské prověření mého stavu řeklo, že jsem zdráv. Nemám cukrovku, nemám snížený, zvýšený, krevní tlak, nemám náběh na infarkt, mozkovou mrtvici ani rakovinu.

Neberu dokonce ani žádné léky. Kromě Starého myslivce. Přesto se kolem mne hroutí spousta stejně starých, i mladších. Ano naše generace je na prahu masového vymírání. A jediné, o čem dokážete mluvit, jsou peníze. A pohádky o blahobytu, který nemáme! Celý život jsme pracovali, platili daně, sociální a zdravotní pojištění, daně a často i několikeré zdanění. A na stará kolena si musíme platit injekce do kolen, léky, některá vyšetření, lázně, rehabilitace.......

Zatímco jiní, co do systému neodvedli z práce ani haléř, pro mladší ročníky jeden haléř byla setina koruny, protože jsou celé roky a to několik generací na dávkách, dostávají veškerou zdravotní péči zdarma.

Vaše pohádky o ekonomickém růstu, který dopadne i na důchodce?! Vždyť vaše politika a řešení, které jsou potřeba, jsou stále v nedohlednu. Říkáte, že nás posloucháte, že rozumíte naléhavosti podporovat ty, kteří celý život pracovali. A přitom? Podporujete stávající systém dávek a imigrační politiku. Podporujete netáhla, okupanty a vrahy. Vrahy, kteří prý za nic nemohou, protože jsou dle vás psychicky nemocní.

Ne, neplavil jsem se přes oceán, abych vám toto sdělil. Nedělal jsem defekaci do kýble, abych zachránil svět. Myji se každý den i vícekrát a snažím se nepáchnout.

Neplatí mě žádný Maďar ani jiný mecenáš. Platí mě stát, dostávám důchod. Proč? Protože jsem makal 16465 dnů svého života. Tj. 45 roků a 40 dní. Celou tu dobu jsem já odevzdával daně do systému. Do systému, který dnes mě dává sotva 43,7% průměrného platu.

Nestěžuji si. Jiní jsou na tom hůř a taky si to nechválej. Ale dávat okupantům, jak jinak nazvat většinu imigrantů, flákačů a nemakačenků na dávkách za 0 produkce až třikrát víc?

Neměl bych tohle psát, měl bych být dávno v penále a neužírat svým důchodem tolik potřebné sociální dávky.

Tak to je pro mě téma. Nikoli autista v rukou nenasytných a všehoschopných opatrovníků, rodičů. Je mi tak nějak zle, z tohoto světa.

A konče optimisticky – do toho penálu se celkem těším.

Autor: Tomáš Kysela

Zdroj: https://tomaskysela1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=729596
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko zvýší přítomnost policie na všech hraničních kontrolních stanovištích   
Pridal tk Pondělí 30 září 2019 - 04:55:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německo zvýší policejní přítomnost na všech německých státních hranicích, aby se zabránilo nelegálním příchodům do země, řekl německý ministr vnitra Horst Seehofer.

„Bezpečnost začíná na hranicích. Spolu s obnovenou vyhláškou o kontrole na hranicích s Rakouskem jsem nařídil policii, aby zintenzívnila [osobní] prohlídky na všech německých hranicích. Sledujeme všechny hranice naší země," uvedl Seehofer v rozhovoru s novinami Bild am Sonntag.

Seehofer ve středu oznámil, že zvýšená kontrola na hranicích s Rakouskem, která byla zavedena při přílivu migrantů v roce 2015, byla prodloužena do první poloviny roku 2020.

Německo se stalo jednou ze zemí nejvíce postižených migrační krizí v Evropě, která vypukla v roce 2015 s obrovským přílivem lidí uprchlých z ozbrojených konfliktů na Blízkém východě a v severní Africe.

Německo má v současné době největší podíl migrantů na celkové populaci mezi státy EU - podle průzkumu světové populace se jedné o 12 procent.

Bývalý šéf Spolkové zpravodajské služby obviňuje Merkelovou z „masivního bezpečnostního ohrožení“ země.

Dr. August Hanning, bývalý ředitel Spolkové zpravodajské služby, prohlásil 15. září v interiew pro noviny Sunday Express, že rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové umožnit neomezenou imigraci ohrozilo bezpečnostní situaci ve Spolkové republice.

Německá kancléřka Angela Merkelová je již dlouho kritizována za svou nešťastnou politiku otevřených dveří, jejíž důsledky vedly k tvrdému politickému boji ve vládě a prudkému nárůstu podpory pravicových stran jak v Německu, tak v celé Evropě.

Hanning během své krátké návštěvy Velké Británie kritizoval Merkelovou za vyvolání „bezpečnostní krize“ v Německu a dalších členských státech Evropské unie.

Hanning, který v letech 1998-2005 dohlížel na zahraniční zpravodajskou agenturu, řekl, že Merkelová vykazuje politickou slabost, když na své vlastní posouzení osudového rozhodnutí dala protichůdné odpovědi. V určitém okamžiku tvrdila, že to nebyla chyba, zatímco jindy slíbila, že se to už nikdy nestane.

Otevřené hranice Angely Merkelové

Berlínská politika otevřených dveří, v jejímž důsledku zaplavily zemi statisíce lidí z Blízkého východu a severní Afriky, vyvolala kritiku ze strany těch, kteří tvrdí, že bezpečnostní situace v zemi se kvůli přílivu migrantů zhoršila.

V roce 2015 německá kancléřka Angela Merkelová jednostranně pozastavila běžné hraniční kontroly, aby otevřela hranice obrovskému proudu lidí prchajících před konfliktem a hledajících lepší život.
Příliv byl na historickém vrcholu v létě 2015, kdy Německo přijalo za jeden rok téměř 1,5 milionu migrantů.

Z toho vyplývající důsledky vedly k tvrdým politickým neshodám uvnitř německé vlády a k prudému nárůstu podpory pravicových stran, takových, jako je Alternativa pro Německo (AFD).

Německo jako největší evropský příjemce migrantů bylo svědkem prudkého nárůstu útoků nožem na svých ulicích, často s účastí nových imigrantů.

Jeden z těchto útoků, údajně spáchaný loni syrskými a iráckými žadateli o azyl ve městě Saská Kamenice, vyvolal masové mítinky proti kancléřce a její migrační politice.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9TSs
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZelenskyj urazil vládu Merkelové   
Pridal tk Pondělí 30 září 2019 - 04:52:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který souhlasil s americkým lídrem Donaldem Trumpem, že německá kancléřka Angela Merkelová málo dělá pro Ukrajinu, urazil německou vládu, píše týdeník Spiegel.

Diplomatické úsilí Merkelové nebylo v telefonním rozhovoru Trumpa se Zelenským oceněno ani jedním slůvkem, zdůrazňuje magazín.

„Právě německá kancléřka a tehdejší ministr zahraničí Steinmeier udělali vše pro to, aby v regionu nedošlo k válečnému konfliktu,“ připomněl vůdce parlamentní frakce sociálních demokratů Rolf Mützenich. Ukrajinský velvyslanec v Berlíně Andrij Melnik se teď snaží „slepit střepiny“, praví se v článku. Podle jeho slov, si prezident Zelenskyj váží „obrovské osobní účasti německé kancléřky“.

Nehledě na nespokojenost se Zelenským, uvaluje německá vláda vinu za vzniklou situaci na Washington, píše Spiegel. Rozhovor dvou prezidentů ukázal, že Trump používá svoji moc „v osobních zájmech, v zájmech svého předvolebního boje, a také proti Německu a Evropě“, domnívá se předseda zahraničněpolitického výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Mützenich má zase za to, že Trump je věrný heslu o tom, že „lepší je živit nespokojenost než pracovat na společné shodě a společných rozhodnutích partnerů“.

Bílý dům zveřejnil předtím stenogram rozhovoru Trumpa se Zelenským, kvůli kterému byla v USA zahájena procedura ústavní žaloby na prezidenta. Ze stenogramu vyplývá, že si ukrajinský lídr postěžoval Trumpovi na to, že Paříž a Berlín nedodržují protiruské sankce. Podle jeho názoru podporují USA Ukrajinu víc než evropské státy.

Později Zelenskyj prohlásil, že považuje za spravedlivé své výroky na adresu francouzského kolegy Emmanuela Macrona a německé kancléřky Angely Merkelové, které učinil v telefonních rozhovorech s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Zdroj: Spiegel
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrikolóra o pokrokářích: Snad poprvé v dějinách se naši lidé obracejí proti vlastnímu národu   
Pridal tk Pondělí 30 září 2019 - 04:49:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komunistická propaganda byla jako nic ve srovnání s tím, co se děje nyní. Českou společnost ničí fanatičtí pokrokáři, jež jsou ochotni obětovat vše. To prohlásila poslankyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová během ustavujícího sněmu v Brně. Co si nyní mocní dovolují, si prý nedovolila ani žádná totalita minulého století.

Zuzana Majerová, která byla včera na ustavujícím sněmu politického hnutí Trikolóra zvolena za místopředsedkyni, ve svém projevu rozcupovala současné kulturní tendence a politické směřování Západu.

Nehledě na to, že Česko bylo po celou dobu své historie ohrožováno nepřáteli, kteří byli existenciálním nebezpečím pro život českého národa, nemají současné tendence „v našich dějinách obdoby“, prohlásila Majerová

„Snad poprvé v dějinách se naši vlastní lidé obracejí proti svému národu, jeho základním hodnotám a tradicím. Podobni autoimunitnímu onemocnění napadají svoje vlastní tělo a ničí tak sami sebe,“ uvedla.

Její politická strana se má, podle jejích slov, stát hrází proti těmto tendencím.

„Stojíme nejen u zrodu nové strany, ale fakticky u stavby hráze proti přívalu vod tak mocných, že hrozí zaplavit vše, na co jsme my – tradicionalisté, konzervativci a vlastenci zvyklí,“ upřesnila politička.

Majerová během projevu prohlásila, že být v současné sobě „normálním“ vyžaduje statečnost.

„Ano, být v dnešní době normální, vyžaduje obrovskou sílu a odvahu,“ věří.

„Kdyby mi někdo za minulého režimu řekl, že ta toužebně očekávaná nová společnost přinese tolik tlaku a útoků na svobodu slova, na tradiční a tisíce let osvědčený způsob života a na základní lidská práva, vysmála bych se mu a nevěřila ani slovo. Dnes však vidím, o co promyšlenější, záludnější a dovedně skrytý proces se jedná. V porovnání s tím si počínali nositelé totalitních ideologií ve 20. století jako naprostí amatéři,“ prohlásila místopředsedkyně Trikolóry.

Podle jejího názoru si ani nejdrsnější totality minulosti nedovolily „šahat“ na některé hodnoty a ideály. Dnešní pokrokáři se ale nezastaví před ničím, aby vytvořili multikulturní společnost.

„I v dobách nejtužší totality existovala tabu, která si tehdejší mocní nedovolili prolomit. Dnes ale stojíme tváří v tvář iracionálnímu jednání fanatických pokrokářů, kteří jsou ochotni obětovat vše, co je nám drahé a bez nadsázky svaté, jen aby dosáhli svých cílů, tedy multikulturní beztvaré společnosti bez chutě a zápachu,“ zdůraznila Majerová.

„V posledních letech nejsou jen překračována ona tabu s neuvěřitelnou lehkostí a bezstarostností, ale navíc procesy s tím související jsou považovány za symboly pokroku. (…) Dochází ke zneužívání našeho jazyka a posouvání pojmů tak, že se nebezpečně blížíme onu newspeaku, který důvěrně známe z pověstného Orwellova románu. Například slovo progres, česky pokrok, je dnes synonymem ničení všeho starého, avšak tisíci lety osvědčeného, ve prospěch něčeho nového, nevyzkoušeného, a především, co je na tom nejbizarnější, naprosto popírajícího realitu a přirozený řád našeho světa,“ dodal politika.

Následně Majerová poukázala na jednu z nejkontroverznějších debat posledních let – manželství a takzvanou možnost výběru pohlaví.

„Muž a žena již netvoří přirozenou rodinu. Údajně přirozené, a tedy pokrokové, je věřit, že rodinu může věřit libovolné společenství vyfabulovaných pohlaví,“ řekla místopředsedkyně Trikolóry.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9THR

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3224 sec,0.1444 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,627kB