Čtvrtek 03 říjen 2019
Zemřel Karel Gott a zanechal za sebou nejen legendární odkaz svých písní, ale i několik záhadných vzkazů a souvislostí, které během svého života odhaloval!   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:58:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zemřel Karel Gott a zanechal za sebou nejen legendární odkaz svých písní, ale i několik záhadných vzkazů a souvislostí, které během svého života odhaloval! Šéf Evropských hodnot mu nadával, že pracuje pro extrémisty a ruské síly, od vědců se dočkal pohrdání a hanobícího ocenění Bludný balvan za to, že předpovídal události v procesech řízení! Znal pravdu o invazi v roce 1968 a věděl, kdo ovládá světové politické systémy skrze židovské bankovní systémy! Odešel nejen zpěvák, ale především vlastenec, který se nebál říkat pravdu!

V úterý 1. října, krátce před půlnocí, zemřel v rodinném kruhu a v klidu národní umělec, zpěvák, malíř a především vlastenec Karel Gott. Podle informací podlehl nemoci, která se mu před časem vrátila a tato recidiva již byla příliš pro tělo 80-leté legendy. Odešel v klidu a v pokoji v nejbližším rodinném kruhu. Jeho odkaz zůstane v podobě písní, které se již za jeho života staly nesmrtelnými.

Pokaždé, když uslyšíte jeho písně od této chvíle v rádiu v autě, nebo v televizi, nebo na internetu, vzpomenete si nejen na jeho éru a okamžiky, které provázely vaše životy v minulosti, ale zatrne vám v mysli na okamžik, že odešel z tohoto světa, aniž by dopověděl informace, které čas od času pouštěl na veřejnost. Byly to informace o procesech vyššího řízení na této planetě a jako jeden z vyvolených měl dovoleno vidět procesy, ale už mu nebylo tolerováno, že o nich mluvil a dokonce psal.

V roce 1992 publikoval svoji zásadní knihu s názvem “Jak to vidí Gott” a tato kniha způsobila hotový poprask, ale až přesně o 10 roků později, když za tuto knihu v roce 2002 obdržel posměšnou a hanobící cenu obskurního spolku Sisyfos, protože Karel Gott prý šíří ezoterické, spiklenecké a konspirační teorie. Skupina těchto mameluků, která v životě nebyla přítomna v blízkosti výkonu moci a procesům řízení, tak udělila v roce 2002 mistrovi 3. místo v podobě Bronzového bludného balvanu za šíření bludů v České republice. Vzhledem k tomu, že došlo k tomuto udělení pejorativního ocenění, tak to znamená, že byl vyslán signál, že Karel Gott začíná někomu opravdu mimořádně vadit. Sisyfos napsal toto:

Komise pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos oznamuje, že v kategorii jednotlivců získává za rok 2002

bronzový Bludný balvan

Karel Gott

za velmi vážná varování vyjevená se salonní nonšalancí

Bronzový laureát je muž obdivuhodného, nejen hlasového, ale i myšlenkového rozsahu a podivuhodných vlastností. Svá vážná varování vyjevil již roce 1992 v knížce „Jak to vidí Gott“, které je spoluautor. Dovídáme se z ní například, že mistr:

•bral podvědomě lidem energii – ale už s ní umí manipulovat
•ví leccos o vyzařování biotronu, (ale nepodřekl se, co to vlastně je)

zná Nostradamovy předpovědi přeložené do dnešní terminologie, které se měly vyplnit v přesných časových rozmezích. Předpovědi ovšem střelily vedle když tvrdily, že:

•Prezidentem JAR se v roce 1994 stane Mandela. (pozn. AEN – opravdu se stal prezidentem)
•V roce 1997 bude zničen švýcarský finanční systém. (pozn. AEN – Opravdu byl, konec anonymity vkladů)
•Mimozemšťané se poprvé objeví v televizi v roce 1998 (Pozn. AEN – Mistr neodhalil jejich identity).
•K zřícení raketoplánu nad Amerikou dojde v roce 1999. (pozn. AEN – došlo k tomu až v roce 2003)
•V roce 2000 se k Zemi přiblíží neznámá planeta a odkloní zemskou osu, čímž nastane tání ledovců, moře zatopí některé státy a třídenní zatmění Slunce způsobí další zemětřesení. (pozn. AEN – Další záhada, nikoliv blud)

Dále uvedl, že:

•přírodní katastrofu nemusí způsobit jen ekologické vlivy nebo skvrny na Slunci, ale i negativní myšlení lidí, které svým vyzařováním ovlivňuje přírodu (pozn. AEN – Teorie hmotných myšlenek, kvantová fyzika, žádný blud, je to jedna z teorií).
•umí na dálku očarovat bankovní konto. (Pozn. Sisyfos – Doufejme, že takto zatím nespáchal bankovní trestný čin.)
•naučil se, jak být nějakou dobu přítomen se svým duchem ve svém těle. (Pozn. Sisyfos – Ptáme se: kudy ducha vpouští a vypouští?)

V roce 2002 nám v rozhovoru v příloze Lidových novin opět důrazně připomněl:

•na naší planetě přibývají geofyzikální anomálie, které způsobuje lidstvo …
•změny úhlu vychýlení zemské osy … její energie je oslabená psychicky …
•voda působí blahodárně, čistí a odnáší nánosy hrubých vibrací.
•vibrace Země spojené s vibracemi živých organizmů se zvýšila ze sedmi kmitů za vteřinu na jedenáct.

Důležité ovšem je, že Karel Gott má důkazy o tom, že je tu pořád magnetismus, který nedovolí úplný zánik, a tak život úplně neskončí.

Díky za tu špetku naděje, mistře.

(Konec citace z webu Sisyfos)

Karel Gott se stal terčem útoků po odhalení pozadí politických procesů řízení, které se odehrávaly na pozadí Srpna 1968

Jenže, to zdaleka nebylo všechno. Karel Gott odpálil informační bombu rok před svojí smrtí. Minulý rok v říjnu na Českém rozhlase 2 způsobil rozruch, když Martině Kociánové začal odhalovat souvislosti z pozadí roku 1968, že všechno bylo dopředu domluvené mezi velmocemi, hranice zůstaly po celý rok 1969 otevřené na západ, což mělo umožnit emigraci mozkovým trustům z Československa na západ a v ČSSR měly zůstat jenom ty skupiny lidí, které nechtěly emigrovat.

O tomto plánu na vývoz mozků se hovořilo i v souvislosti s obdobím normalizace, kdy výjezd na západ byl umožňován až do roku 1972 prakticky bez omezení ze strany komunistických orgánů. A dokonce i poté. Mimochodem, týkalo se to především lidí, kteří byli chystáni jako kádři, kteří ze na západě měli naučit kapitalistickým procesům řízení. Ve většině případů šlo o Židy, kterým nebylo bráněno vycestovat. Zákazy na cestu ven se dotýkaly hlavně gójských žadatelů o výjezdní doložku. O celém vystoupení Karla Gotta dne 30. října 2018 na Českém rozhlase jsme přinesli článek zde: https://aeronet.cz/news/karel-gott-srpen-1968-byl-dohodnuty-mezi-sssr-a-usa-to-pouze-dnes-se-ukazuje-jenom-na-jednu-z-tech-velmoci-americane-chteli-v-roce-1969-v-ceskoslovensku-normalizaci-s-lidskou-tvari/

Karel Gott rozpálil doběla jednatele Evropských hodnot, mistr v rozhovoru odhalil procesy nejvyššího řízení Illuminati

Ihned po tomto Gottově pořadu se strhla mediální bouře, v jejímž čele byl Jakub Janda, šéf neziskové organizace Evropské hodnoty, který v reakci v médiích na Karla Gotta zaútočil, že mu prý hráblo. Od té doby Jakub Janda střílel do Karla Gotta nepřetržitě, naposledy tento rok v červenci, když mistra obvinil z toho, že pracuje pro extrémisty a ruské síly v ČR. Jakuba Jandu rozzuřily nejen Gottovy výroky o Srpnu 1968, ale i informace z přetisku rozhovoru s Karlem Gottem na serveru Lidovky.

„Úspěch v jedné pracovní oblasti vůbec neznamená, že se jinak nebudete chovat poblázněně a nebezpečně. Karel Gott je sice kulturní legendou, ale když veřejně propaguje ty nejhnusnější konspirační teorie, tak dělá pro české extremisty a ruské destabilizační zájmy více práce než Aeronet a Parlamentní listy dohromady. Je to smutný konec,“ uvedl Janda.

Rozhovor Lidovek s Karlem Gottem totiž přetiskla redakce LN v roce 2017 znovu, i když poprvé byl publikován v LN již 8. června 2001 a vyvolal hotový poprask, protože v rozhovoru odhalil, že světové procesy řídí kruhy tzv. zasvěcenců, osvícených, tedy jinak známých jako Illuminati. Lidovky rozhovor z neznámého důvodu před několika hodinami zcenzurovaly a zkrátily, takže v textu nejsou nejvýbušnější informace. Naše redakce toto očekávala a dopředu jsme původní necenzurovaný rozhovor zálohovali již minulý rok v listopadu. Výbušný rozhovor si můžete přečíst a stáhnout zde: https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/Gott2001-NonCensored.pdf Karel Gott měl signál, že umírá, a proto na jaře tohoto roku nahrál s dcerou Charlotte duet Srdce nehasnou, jednu z posledních písní, která je epitafem jednoho konce, ale i nového začátku. Když jsem poprvé tuto skladbu slyšel, bylo mi jasné, že Karel Gott už cítí, že odchází.
Pokud jde o Illuminati, jedná se o skupinu lidí napojenou tzv. nejvyšší procesy řízení na planetě, které jsou nadřazeny výkonným orgánům světového řízení. Kdybychom to měli přirovnat k něčemu, tak Illuminati jsou Nejvyšší sovět, resp. Evropská komise ve smyslu řízení nad celou planetou. Nejsou to volené orgány, jsou to lidé, kteří vědí tyto zásadní informace, o kterých píši i ve své nové knize:

•Kdo stvořil člověka na planetě třídy G, na které žijeme
•Jaká je úloha stvořeného člověka a jeho třídní pozice
•Kdo je manažerem a správcem lidské rasy na planetě
•Jaký osud je nachystán pro nosič naší civilizace
•K čemu jsou zdroje planety třídy G
•Pro koho jsou zdroje planety třídy G
•Kdo bude z planety třídy G vybrán pro přemístění na jiný nosič

Před dvěma dny k tomuto tématu hovořil Elon Musk, který znovu pustil zásadní informace a opět z Kapitoly XII Syndikátu, chystám k tomu článek a video. Zapadne to do mozaiky spolu s mojí novou knihou, ale i spolu s tím, o čem hovořil Karel Gott v rozhovoru pro LN. Právě tyto rozhovory ukazují, že Karel Gott měl velmi hluboké informace o procesech nejvyššího řízení, zjevně ovládal energetické vzorce planety třídy G, věděl o vědomí vody, což jsou ale velmi vysoké kapitoly Syndikátu, o té vodě je to kapitola XXXVIII, kde se zobrazují rozhovory s vodou.

Konverzace s vodou, reakce vody na dotazy, to je příliš vysoký level pro chápání, o kterém není bezpečné hovořit mimo okruhy zasvěcených, tedy Illuminati. Když Karel Gott znal tyto souvislosti, mohl být i on jedním ze zasvěcených. Tomu odpovídá i to, že Karel Gott zůstal vlastencem, zůstal na správné straně, a podle kréda názvu jeho jedné z písní “zůstal svůj”. Díky, Karle, že jsi tu s námi byl, že jsi se nebál říkat pravdu, díky za radost z písní tvého srdce a největší díky za informace, které obyčejným lidem ukázaly, jaký je svět v zákulisí, jaký je doopravdy. Příběh, který jsi nedopověděl, dopovíme jednoho dne za Tebe u nás na Aeronetu. Ještě jednou díky!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/zemrel-karel-gott-a-zanechal-za-sebou-nejen-legendarni-odkaz-svych-pisni-ale-i-nekolik-zahadnych-vzkazu-a-souvislosti-ktere-behem-sveho-zivota-odhaloval-sef-evropskych-hodnot-mu-nadaval-ze-pracuje/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Francii můžete, když jste muslim, de facto beztrestně napadat a urážet Židy   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:31:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a o Evropě Guy Millière upozorňuje, že díky sluníčkářskému prezidentovi Macronovi a islamizaci Francie v této zemi stoupá antisemitismus a Židé jsou zde dokonce i vražděni. Masově Francii opouští. Ve Francii můžete, když jste muslim, de facto beztrestně napadat a urážet Židy. Ale Hamáček z ČSSD o nás bude říkat, že extremisté jsme my v SPD. My, kteří ve skutečnosti proti extremismu bojujeme (zatímco Hamáček islám, tedy extremismus hájí). Nesmíme dopadnout stejně jako islamizovaná západní Evropa a musíme se bránit!

Pro nás v SPD není takové chování muslimů překvapením. Ostatně víme o tom, že nacisté a muslimové si navzájem projevovali sympatie. Existovaly muslimské jednotky SS, Hitler i Himmler islám velice oceňovali a spolupracovali i s velkým muftím jeruzalémským Amínem al-Husajním. „Strom volá, skrývá se za mnou Žid, jdi a zabij ho. Kámen volá, skrývá se za mnou Žid, jdi a zabij ho,“ píše se v Sunně, což je tradice výroků a života prorok Mohameda.

Podle Millièra je Macronovi a francouzské vládě osud Židů lhostejný. Ti čelí vzestupu antisemitismu a obávají se soudních rozhodnutí implementujících podřízení se násilnému islámu, a proto Francii masově opouštějí.

Kobili Traore, muž, který v roce 2017 zavraždil Židovku Sarah Halimi, a odříkával přitom súry z Koránu a křičel, že Židé jsou „Sheitan“ (arabsky „Satan“), nebyl shledán vinným. Traore před vraždou kouřil marihuanu, a soudci rozhodli, že za své činy není zodpovědný… Traore bude brzy propuštěn z vězení. Co se stane, až si opět zakouří či bude opět číst súry z Koránu?

Několik týdnů po této vraždě byli zase tři členové jedné židovské rodiny napadeni, mučeni a drženi jako rukojmí skupinou pěti mužů, kteří jim říkali: „Židé mají prachy“ a „Židé musí zaplatit“. Pachatelé byli zatčeni, všichni byli muslimové. Soudce, který je soudil, ale oznámil veřejnosti, že jejich činy nebyly „antisemitské“.

25. července 2019, když hrál izraelský fotbalový klub Maccabi Haifa zápas ve Štrasburku, omezila francouzská vláda počet izraelských fanoušků na stadionu na 600, a ani o jednoho víc. Letenky do Francie si přitom již kvůli zápasu zakoupilo přibližně tisíc lidí. Francouzská vláda též zakázala izraelské vlajky na stadionu i kdekoliv ve městě. Francouzské ministerstvo vnitra ve jménu „svobody projevu“ povolilo před stadionem protiizraelské demonstrace, na kterých byly palestinské vlajky a transparenty s nápisy jako „Smrt Izraeli“.

Den před zápasem bylo v restauraci poblíž stadionu brutálně napadeno několik Izraelců. „Demonstrace proti Izraeli úřady schválily ve jménu svobody projevu, ale fanouškům Maccabi Haifa úřady zakázaly si zamávat vlajkou. To je nepřijatelné,“ prohlásila velvyslankyně Izraele ve Francii Aliza Ben Nun.

Millière také upozornil, že nedávno přistálo v Izraeli letadlo plné francouzských Židů, kteří se z Francie vystěhovali a mnozí další je budou brzy následovat… Není divu.

Takže, jak jsme viděli, ve Francii můžete, když jste muslim, de facto beztrestně napadat a urážet Židy. Ale Hamáček z ČSSD o nás bude říkat, že extremisté jsme my v SPD, kteří ve skutečnosti proti extremismu bojujeme (zatímco Hamáček islám, tedy extremismus hájí). Nesmíme dopadnout stejně jako islamizovaná západní Evropa a musíme se bránit!

Jiří Kohoutek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Švédsku si pochvalují průlomový výdobytek – občanské hlídky   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:29:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ze Švédska přichází nový výdobytek, který si tam velice pochvalují – občanské hlídky proti kriminalitě v imigrantských čtvrtích. Tedy – občanské imigrantské hlídky, abyste rozuměli. Kdyby hlídky dělali rodilí Švédové, byl by to nejspíš fuj fuj rasýzmus. Ale ve Štokholmu je vše jak má být. Hlídkují tam turecké maměnky, které zejména o víkendech prochází “citlivé” imigrantské čtvrti a napomínají občany – namnoze své krajany a dospělé syny, aby nedělali bordel a chovali se řádně. Asi aby je to autochtonních Švédů a policistů neuráželo...

No, a noviny se tím chlubí. Panečku, to je integrace jako víno! Ale nebojte, mnozí naši i evropští politici a a další hujeři a sluníčkáři nám chtějí zařídit, abychom se měli také tak. A pokud vám to vám to přece jen přijde poněkud na palici, tak nejste sami… Kocourkov-Mourkov...

Zdroj: https://www.thelocal.se/20181221/how-women-and-mums-are-working-together-to-make-swedens-suburbs-safer
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPro Karla Gotta bude uspořádán státní pohřeb, bude také vyhlášen den smutku   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:26:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zesnulý zpěvák Karel Gott bude mít státní pohřeb. Bude také vyhlášen den smutku. Navrhl to předseda vlády Andrej Babiš, na mimořádném jednání to schválila vláda. Toto rozhodnutí bylo podmíněno souhlasem Gottovy rodiny. Informoval o tom Babiš během tiskové konference.

Babiš zdůraznil, že obřad by mohl být uspořádán v katedrále svatého Víta. Podle premiéra je to adekvátní rozhodnutí vzhledem k tomu, jak významnou osobností Gott byl.

„Čekáme na vyjádření rodiny, jestli si to bude přát a jaké měl pan Karel Gott představy,” upozornil premiér Andrej Babiš. Datum pohřbu zatím není určeno.

Podle usnesení vláda zajistí organizaci státního pohřbu. Kabinet ukládá členům vlády a vedoucím ostatních ústředních orgánů státní správy zajistit vyvěšení státní vlajky na půl žerdi. Hejtmanům, primátorovi Prahy i dalších statutárních měst vláda doporučuje totéž.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek řekl, že dokud stanovisko rodiny není jasné, nemá cenu, aby se vláda zabývala detaily.

„Nehodí se, abychom tlačili na to mít stanovisko co nejdřív,” řekl.

„Protože si nedovedu představit, že by v rozhlase a televizi zněly pouze nějaké smuteční pochody, jako když zemřel třeba Leonid Brežněv, to by si určitě Karel Gott nepřál, aby se nehrály jeho skladby kvůli státnímu smutku,” vysvětlil.

Karel Gott

Český legendární zpěvák se narodil 14. července 1939 v Plzni. Byl to český populární zpěvák, herec, malíř a mnohonásobný držitel ocenění Zlatý slavík, po roce 1996 pak Český slavík. Celkem má těchto cen 42.

Od roku 1965 se prodalo 50 milionů nosičů desek Karla Gotta, což z něj dělá zatím nejúspěšnějšího českého interpreta. Vydal celkem 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků získal více než 120 televizních ocenění, 8 zlatých desek, 1 diamantovou desku, opakovaně se umísťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval celkem 978 písní.

Pokud jde o jeho osobní život, nyní je jeho manželkou Ivana Gottová, s níž má dvě dcerky – Charlotte Ellu a Nelly Sofii. Se starší Charlottkou nedávno nazpíval duet. Zpěvák má ale již dvě dcery z předchozích vztahů, a to Dominiku a Lucii. Mistr se dokonce stal už i dědečkem. Vnoučka mu porodila jeho dcera Lucie.

Gottova nemoc

Několikanásobný držitel Zlatého slavíka se už v minulosti potýkal s vážnou nemocí. Nad tou se mu ale naštěstí podařilo zvítězit a mohl si tak dál užívat života. Nedávno však přišla smutná zpráva: Karel Gott onemocněl akutní leukémií a v současné době podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné nemocnici v Praze. Veřejnost už dříve pochybovala o slavíkově zdraví. Mohla za to výměna krve, Gottova pohublost i bledost. Osmdesátiletý Karel Gott poté sám přiznal, že trpí myeloidní leukémií. Karel Gott se ale nevzdával a pravidelně dojížděl na výměnu krve. Navzdory úsilí lékařů i zpěváka však choroba tento boj vyhrála.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9VG2
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNatáčí se film o Havlovi. Bude v něm pravda?   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:19:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Těšíte se? Z naších peněz se natáčí oslavný film o Václavu Havlovi a jeho partičce. Kult osobnosti v Česku vzrůstá.

Občan Havel nestačil

Viděli bychom to následovně. To si asi sedly chytré hlavy a řekly si: „Co nám v republice chybí? Proč tu je blbá nálada? Chce to víc Havla! Havel je všelék.“ Anebo to bylo jinak. Každopádně, Havlovy lavičky už nestačí. Na sochu se nedaří vybrat peníze. A tak první prezident České republiky a modla chvilkařů dostane alespoň svůj biják. Na jeho vzniku se podílí Česká televize. Takže my všichni.

O co půjde? Film scenáristy a režiséra Slávka Horáka se snaží zachytit události v životě Václava Havla od roku 1968, kdy byl mladým úspěšným dramatikem, přes vpád vojsk Varšavské smlouvy a období, kdy se jako zakázaný autor stáhl do ústraní na chalupu do Podkrkonoší. Film také bude popisovat Havlův střet s tehdejším vládnoucím režimem až k přelomovým událostem roku 1989.

„Jde o hraný film a o dramatizaci. To doufám živí pamětníci pochopí a budou reagovat na film jako na samostatné autorské dílo, hraný film není dokument ani rekonstrukce historických událostí,“ říká režisér Slávek Horák.

Na roli Václava Havla byl vybrán Viktor Dvořák, který hrál v seriálu První republika nesympatického Kryštofa Lébla.

Nebude chybět ani romantická pasáž, která má Havla zlidštit. Snímek se zabývá totiž také vztahem Havla s jeho první manželkou Olgou. Paní Havlovou ztvární Anna Geislerová. Ve filmu se také objeví Havlovi kumpáni jako třeba Pavel Landovský. Lanďáka bude hrát hvězda populárního seriálu Most! Martin Hofmann.

Premiéra filmu je naplánována na příští léto. A jak už bylo zmíněno, natáčení finančně podpořila Česká televize i Státní fond kinematografie.

Z našich kapes

Tak předně, Česká republika je demokratickou zemí. Proto se Havlův kult normálním lidem silně zajídá. Proč je české společnosti tak na sílu cpán? Pravidelně se v médiích objevuje, že Havel někomu chybí – třeba americké operní pěvkyni Renée Flemingové nebo české surfařce Kristýně Křenové. Havel byl bojovník. Pravdu a lásku v sobě musíme probouzet, myslí si sportovkyně, která se narodila v roce 1993. Opravdu?

Položme si, drazí čtenáři, jinou otázku. Kdy někdo v Česku natočí film o Václavu Havlovi, který mu nebude prvoplánově podkuřovat a pochlebovat? Proč tu není film, který by ukázal, jaký byl Havel ve skutečnosti – se všemi jeho slabostmi a pokušeními? A když by to z ideologických důvodů nešlo, tak by si Zdeněk Troška mohl udělat z Havla legraci. Havel jako komedie? To zní přeci lákavě.

Havel v roli Lelíčka

Sputnik se zeptal na názor na film o Václavu Havlovi známého básníka a předsedy Unie českých spisovatelů Karla Sýse.

„Filmy o agentech byly vždycky romantické. Ať už v nich vystupovala Mata Hari nebo Lelíček ve službách Sherlocka Holmese. Snad tedy příchuť romantiky osladí realistický podklad státního převratu 1989,“ říká nositel státní medaile Za zásluhy I. stupně.

Výše jsme naťukli téma, jestli česká společnost potřebuje Havlův kult osobnosti. Proto jsme tuto otázku položili také panu Sýsovi.

„Na kulty osobností jsme kadeti! Jako bychom byli nedonošení – potřebujeme světce Václava, který zadarmo dodával voly Němcům, Husa, který za mlčící většinu tahal kaštany z vlastního ohně, tatíčka Masaryka, aby nás vyvedl ze žaláře národů, v němž jsme 300 let úpěli a úpěli, Gottwalda, co chtěl zakroutit krkem buržoustům, ale nedokroutil… Potřebujeme svatořečit kohokoli, aby po něm nezbyly jen lavičky bratru po 200 000 korunách,“ říká známý spisovatel.

Nemohli jsme se pana Sýse nezeptat, jak hodnotí dnešní českou kinematografii. Je na co chodit do kina? Odpověď byla opět nekompromisní.

„Ona ještě existuje? Do kina se přece chodí na popcorn, když už se nemůže sahat sousedkám na stehno,“ žertoval předseda Unie českých spisovatelů Karel Sýs.

Alena Novotná

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNizozemští poslanci požádali, aby byla prošetřena role Ukrajiny v případu MH17   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:15:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sněmovna reprezentantů nizozemského parlamentu má v plánu iniciovat důkladné vyšetřování role Ukrajiny v případu havárie letu MH17, k němuž došlo nad Donbasem v roce 2014. Informoval o tom portál nos.nl.

Poslanci mimo jiné vládu požádali, aby zjistila, proč ukrajinské úřady neuzavřely vzdušný prostor nad tímto regionem. Návrh podpořilo osm parlamentních frakcí.

Ministr zahraničí Stef Blok však prohlásil, že nevidí žádné „právní důvody“ k vyšetřování. Podle jeho slov problém spočívá v tom, že k tomu bude zapotřebí nejen „spolupráce ze strany Ukrajiny, ale i ze strany Ruska“. Podle člena parlamentu Chrise van Dama z CDA navíc dochází čas: „Vzpomínky mizí, údaje se ztrácejí“. Dodal, že je to důležité také pro příbuzné.

Ministr Blok překvapil Sněmovnu svým prohlášením, že neměl žádný kontakt se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem po této výměně zajatců.

Blok do Moskvy netelefonoval a na výročním zasedání v OSN, které proběhlo minulý týden v New Yorku, o tom s Lavrovem nehovořil. V průběhu parlamentních debat Blok prohlásil, že čeká na vhodný okamžik pro podobnou debatu.

Tragédie nad Donbasem

Malajsijský Boeing-777, který letěl z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, havaroval dne 17. července 2014 u Doněcku na východě Ukrajiny. Na jeho palubě bylo 298 lidí, všichni zahynuli. Většinu obětí tvořili občané Nizozemska.

Kyjev obvinil z katastrofy domobrance. Ti na to reagovali tím, že nedisponují prostředky, které by umožnily sestřelení letadla v takové výšce.

Mezinárodní vyšetřovací skupina JIT později představila předběžné výsledky vyšetřování. Podle její zprávy byl protiletadlový raketový komplex Buk, který letadlo sestřelil, dopraven z Ruska a pak odvezen zpátky.

Moskva prohlásila, že vyšetřování bylo zaujaté, a že závěry se zakládají jen na údajích, které poskytla Ukrajina. Pokusy koncernu Almaz-Antej, předního podniku ve výrobě systémů PVO, včetně komplexů Buk, také potvrzují, že bylo dané letadlo sestřeleno z území kontrolovaného ukrajinskou armádou.

Zdroj: nos.nl

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Není to první americký ministr, který lhal.“ V Sýrii tvrdě odpověděli na Pompeovo prohlášení o chemických útocích   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:12:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský ministr zahraničních věcí Walid Muallem řekl, že Mike Pompeo hovořící o chemických útocích v Sýrii není první americký minisr zahraničních věcí, který učinil nepravdivé prohlášení.

Ve čtvrtek ministr zahraničí USA Mike Pompeo uvedl, že syrské orgány 19. května v provincii Latákie používaly chemické zbraně. Syrské úřady opakovaně odmítaly obvinění z chemických útoků. Ruský náměstek ministra zahraničních věcí RF Sergej Veršinin v komentáři k Pompeovým slovům vyjádřil politování nad tím, že USA učinily toto prohlášení před dokončením vyšetřování OSN, a uvedl, že by to mohlo nepříznivě ovlivnit proces politického urovnání v Sýrii.

„Už jsem říkal, že je to lež celkově i v podrobnostech. Co se týče Pompea, není to první americký ministr zahraničních věcí, který lhal. Jsme svědky mnoha příkladů lži jak od něho, tak i od jeho předchůdců,“ sdělil syrský ministr libanonské televizní stanici al-Mayadeen.

Syrské orgány už prohlásily, že nikdy nepoužívaly chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu ani teroristům a celý chemický arzenál země byl vyvezen ze Sýrie pod kontrolou OPCW.

Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov dnes také prohlásil, že USA hrají v Sýrii nebezpečnou hru.

„Dlouho jsme upozorňovali naše americké kolegy i světové společenství na to, že Spojené státy a koalice hrají nebezpečnou hru na východním břehu Eufratu, snaží se použít kurdský faktor k vyřešení svých geopolitických úkolů a tímto úkolem je izolovat východní pobřeží Eufratu od zbývajícího území Sýrie, to je očividné,“ řekl Lavrov během svého vystoupení na 16. každoročním zasedání Valdajského klubu v Soči.

Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharová dříve uvedla, že Spojené státy se ve svých zprávách o údajném používání chemických zbraní vládními silami v Sýrii opírají o neověřené zdroje, včetně zdrojů od teroristických skupin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9VGu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin narovinu: Naše vměšování do amerických voleb? Highly likely. USA si řežou pod sebou větev a brzy spadnou   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:10:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během svého vystoupení na Ruském energetickém týdnu se prezident RF Vladimir Putin dotkl řady otázek, počínaje perspektivami amerického plynu v Evropě a konče vystoupením ekologické aktivistky Grety Thunbergové v OSN.

Dodávky plynu z USA do Evropy

Žádné dodávky z USA nedokáží uspokojit evropské potřeby plynu po poklesu těžby v evropských zemích, prohlásil Putin.

„Je těžké si představit, co by bylo, kdyby tato trasa (plynovodu Nord Stream – pozn.red.) nebyla. Evropa by prostě pociťovala nedostatek vzhledem k poklesu těžby v tradičních centrech těžby v samotné Evropě – Velké Británii, Nizozemsku. Žádné dodávky z USA to nemohou naplnit,” prohlásil Putin.

Highly likely

Korespondent NBC News Kir Simmons se Putina zeptal, jestli se Moskva snaží ovlivnit průběh prezidentské kampaně, která se bude konat v USA v roce 2020.

„Jenom mezi námi Vám řeknu: ano, určitě to uděláme,“ žertem odpověděl Putin a po malé pauze pokračoval: „Abychom vás tam definitivně pořádně pobavili“.

„Hlavně to nikomu neříkejte. Dobře?“ požádal.

Pak už prezident vážným tónem pokračoval: „Víte, my máme svých problémů dost, zabýváme se řešením vnitřních problémů a především na to se zaměřujeme“.

V rámci komentáře k výroku o tom, že Mueller nenašel důkazy svědčící o spiknutí mezi Moskvou a Trumpem, ale vyslovil předpoklad o možném zásahu Ruska do příštích voleb v USA v roce 2020, prezident odpověděl: „Highly likely – to už jsme slyšeli“.

Podle jeho slov to, co se děje ve sféře domácí politiky USA, poškozuje jak vztahy mezi oběma zeměmi, tak i samotné Spojené státy.

„Je to směšné, nebo bylo by to směšné, kdyby to nebylo tak smutné,“ řekl Putin.

Dolar jako politický nástroj

USA při zavádění omezení na používání dolaru řežou větev, na níž sedí, a „brzy spadnou“, domnívá se Putin.

„Dolar se po celém světě těšil velmi velké důvěře. Byla to téměř jediná univerzální světová měna. Spojené státy začaly z nějakého důvodu používat účtování v dolarech jako nástroj politického boje a zavádět omezení na používání dolaru. Svýma vlastníma rukama začaly řezat větev, na níž sedí. Brzy spadnou,“ řekl Putin během setkání s vedoucími představiteli profilových institucí zahraničních zemí a mezinárodních organizací v rámci fóra Ruský energetický týden.

Absence politického pozadí Nord Stream 2

Ruský prezident také prohlásil, že výstavba plynovodu Nord Stream 2 má výlučně komerční charakter a nemá politické pozadí.

„Rusko zajišťuje stabilní a nepřetržité dodávky plynu evropským směrem. Pokračujeme v realizaci rozsáhlých infrastrukturních projektů, jako jsou plynovody Turkish Stream a Nord Stream. Mořská část Turkish Stream je dokončena a probíhají práce na souši. Nord Stream 2 se také staví podle plánu, více než 82 % trasy již bylo položeno. Znovu zdůrazňuji, že tyto projekty jsou prováděny společně s evropskými společnostmi a mají výlučně komerční povahu. Chci to ještě jednou zdůraznit, neexistuje politické pozadí,“ řekl.

„Úkolem těchto projektů je diverzifikace dodávek plynu, eliminace tranzitních rizik a tím posílení evropské energetické bezpečnosti. Právě proto logika běžných obchodních vztahů vítězí nad pokusy udělat z energie rukojmí politických neshod," dodal.

Vystoupení Grety Thunbergové

Využívání dětí a dospívajících k dosažení dokonce i ušlechtilých cílů je nepřijatelné, prohlásil Putin, když komentoval vystoupení Grety Thunbergové v OSN.

„Jsem přesvědčen, že Greta je hodná dívka a velmi upřímná, ale dospělí musí udělat vše pro to, aby nepřiváděli dospívající a děti do extrémních situací, musí je chránit před nadbytečnými emocemi, které mohou poškodit osobnost. To je to, co jsem chtěl říci,“ řekl Putin na plenárním zasedání Ruského energetického týdne.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9VGt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov promluvil o amerických plánech pro Evropu a NATO   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:05:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy nechtějí válku v Evropě, ale chtějí využít situace, včetně zvýšení nákupů amerických zbraní. A dalším nástrojem pro zvýšení přítomnosti Washingtonu v regionu je NATO. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Jsem si naprosto jistý, že ve Spojených státech nikdo nechce válku v Evropě. Ale využít situaci, trošku se toho zúčastnit, a ještě přinutit hostitelskou zemi platit za své základny, a ještě zvýšit náklady na nákup amerických zbraní, a poté i na americký zkapalněný přírodní plyn – proč by ne,“ prohlásil Lavrov na 16. výročním zasedání Valdajského klubu v Soči.

Ruský ministr dále dodal, že pokud jde o NATO, Spojené státy mají jediný cíl – prosazovat svou přítomnost, posunout NATO směrem na východ a prodat více zbraní.

Sergej Lavrov rovněž posoudil rizika vypuknutí nepřátelských bojů v oblasti Perského zálivu.

„Nikdy se za nic nemůžete zaručit, ale zdá se mi, že ani Spojené státy, ani Írán a ani většina zemí v regionu nechtějí válku. Možná, že by někdo chtěl těžit ze současných rozporů, do jisté míry zhoršit tuto situaci či zvýšit napětí v informačním prostoru za účelem získání okamžitých výhod, ale ze strategického hlediska jsem přesvědčen o tom, že nikdo nechce válčit,“ podotkl Lavrov.

Ruský ministr zahraničních věcí navíc ocenil vztahy Ruska se Západem. Poznamenal, že se Rusko neizoluje, a že je vždy připraveno na dialog. Dodal, že jednotlivé země EU tento dialog, na rozdíl od Bruselu, vedou.

„Jsme vždy pro dialog a vždy pro jednání, i když byly uvaleny sankce ... Naše nezávislost a soběstačnost naší zahraniční politiky neznamená, že jsme izolováni. Izolují se naši západní partneři, ale nyní se všechno mění. A svědčí o tom mnoho příkladů. Dokonce i některé země Evropské unie aktivně rozvíjejí vztahy s Ruskou federací, i k nelibosti byrokratického Bruselu. Ten nechce všechny tyto procesy vymanit ze své kontroly, ale v mnoha zemích to už způsobuje nespokojenost,“ doplnil Lavrov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9VC6
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚředník OSN ocenil přehlídku na oslavu 70. výročí založení ČLR   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:02:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koordinátor kulturní komise kanceláře OSN v Ženevě Thomas Kryger 1. října místního času v rozhovoru pro novináře našeho rozhlasu uvedl, že je ohromen vojenskou přehlídkou a slavnostním lidovým průvodem, které proběhly v rámci oslav čínského státního svátku.

„Blahopřeji všem čínským lidem k státnímu svátku! Dnes je velký den, je den 70. výročí založení Čínské lidové republiky. Na internetu jsem sledoval vojenskou přehlídku a slavnostní lidový průvod, které na mě udělaly velký dojem. Kroky vojáků na vojenské přehlídce byly velmi elegantní a slavnostní lidový průvod vytvořil krásné obrazy."

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2566 sec,0.0654 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,958kB