Úterý 08 říjen 2019
O mrtvých jen dobře? Ne dobře, ale hlavně poctivě a spravedlivě, což se ne každému může líbit!   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 19:57:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V rozmezí několika dnů došlo ke dvěma smutným událostem, kdy na onen svět odešly dvě osobnosti. Chce se říci významné osobnosti, ale v případě druhého úmrtí, tedy skonu herečky Vlasty Chramostové, by to vůči zesnulému Karlu Gottovi bylo nespravedlivé. O Karlu Gottovi toho již bylo řečeno, napsáno či jinak transferováno mnoho, nemluvě o tom, že Karel Gott žil a pracoval de facto do posledních dnů svého života.

Také se o něm vědělo, jaké měl zdravotní potíže, jak s nimi bojoval, ale také jak vedle toho všeho ještě žil a v rámci daných možností i pracoval. Tou prací myslím jeho (sic jen občasné) vystupování či účinkování, ale možná jeho práce byla, pokud mu to zdraví dovolilo, jeho rovněž „umělecká“ činnost malířská. O životě rodinném nemluvě, protože jak jeho žena, tak jeho dvě děti jej jako tátu milovali a jeho smrt je pro ně to nejhorší, co je mohlo potkat. Ale věnujme pozornost skonu té druhé osobě, Vlastě Chramostové.

Po úmrtí Karla Gotta se vyrojily nejen upřímné a slušné gondolence, ale od některých lidí, přesněji úchylů, nenávistníků a zakomplexovaných individuí, zhrzených disidentů a bláznů také velmi neslušné, nepravdivé a dehonestující pomluvy a urážky. Zvláště mu byla vytýkána či předhazována jeho činnost v komunistickém režimu a účinkování pro Husáka, spolupráce s StB, účast na Antichartě a pod. Co je však hlavní, Karel Gott po celý svůj plodný život nejenže nikomu neublížil, on naopak lidem nezištně pomáhal, o čemž skromně mlčel, ale hlavně lidi bavil, rozdával radost, pohodu, dobrou náladu. To o Vlastě Chramostové říct nelze. Spíše se nabízí otázka, v čem vlastně vynikala? Osobně si nemyslím, že by byla nějaká výjimečná herečka, spíše slušný průměr. Vezmeme-li v potaz, že stejně jako V. Chramostová i další desítky jiných hereček, resp. herců (ale i obyčejní pracující lidé) se v komunistickém režimu v šedesátých letech snažili více uplatnit, více si vydělat, zlepšit si svůj životní standard, cestovat a dostat do zahraničí a bůhví co ještě, pak splnit své touhy si Vlasta Chramostová usnadnila tím, že v r. 1962 vstoupila do KSČ. Málo tomu, paní Chramostová se ještě zapletla do aktivní spolupráce s StB jako agent „Klára“, resp. tajný spolupracovník.

Bohužel, někteří závistivci a škodolibí lidé ke škodě Karla Gotta tvrdili, že spolupracoval s StB, což je výmysl a nehorázná lež. Takové obvinění nelze ničím doložit ani prokázat. U Vlasty Chramostové to ale doložit a dokázat možné je. Na rozdíl od ní však Karel Gott do KSČ nikdy nevstoupil, což by mu to jistě také usnadnilo lépe se realizovat i když je on to nepotřeboval. Jeho kariéra se mu nabízela sama. Co lze snad K. Gottovi (s velkou nadsázkou) vytknout, je snad jen ta jeho aktivita v rámci Anticharty, což je však natolik diskutabilní záležitost, že není snadné každému ji pochopit. O tom a o jiném velmi otevřeně a pravdivě píše první diskžokej Československa Pavel Černocký, dlouholetý přítel Karla Gotta. (viz odkaz níže).

Vlasta Chramostová. Co lze říct k její osobě? Použiji-li popisku Pavla Černockého, pak její mediální pověst tkví hlavně na její „disidentské činnosti“, podpisu Charty a přátelství s V. Havlem, její vlastní herecké činnosti však už výrazně méně. Dlužno jí ovšem přiznat ke cti, že se ke všemu „negativnímu“ (viz členství v KSČ a spolupráce s StB) otevřeně přiznala. Kdo se však „namočil“ tak hluboko s KSČ a StB jako V. Chramostová, měl by po roce 1989 mlčet a držet se od politiky hodně daleko. Nabízí se také otázka : byla snad paní Chramostová coby herečka někdy tak oblíbená a populární jako třeba Janžurová, Bohdalová, Maciuchová, nebo třeba i Jiřina Švorcová? Byla národem tak milovaná jako třeba Menšík, Marvan, Brodský či Kopecký? Včetně éry po roce 1989, kdy už mohla hrát neomezeně? Až na ojedinělé uznání z herecký výkon jako herečka nijak mimořádně nevynikala. Spíše to byla jen jedna z mnoha průměrných hereček. Má, či měl-li by ji proslavit jen fakt, že podepsala Chartu 77 a byla v disentu, na její uvažovanou adoraci formou pohřbu se státními poctami, je zase jen bohulibý úlet těch, co naopak takový pohřeb nepřejí Karlu Gottovi. Ostatně názor a hodnocení ať si každý udělá sám.

Ještě pokud jde o její členství v KSČ a spolupráci s StB. Pan Černocký k tomu říká, že kdo se jednou upsal StB z ryze ziskuchtivých, finančních a kariérních pohnutek, pokládá za skandální a není od věci napsat, že i nemorální. Přesto někteří vysoce postavení politici neváhají vyslovit názor, resp. požadavek, že by V. Chramostová měla mít státní, resp. pohřeb se státními poctami, tedy stejný, jako se plánuje pohřeb Karla Gotta. To na straně jedné, na straně druhé výše zmíněné konstatování, že kdo byl členem KSČ, kdo se jednou upsal StB z ryze ziskuchtivých, finančních a kariérních pohnutek, lze pokládat za skandální a nemorální, je ze strany Babišebijců, jeho odpůrců a velmi aktivní pravicové opozice, je uplatňována stejná, dlouhodobě praktikovaná rétorika, naprosto nesouměřitelná právě s osobou premiéra Andreje Babiše. Zatímco by premiéra Babiše za jeho členství v KSČ a údajnou, neprokázanou spolupráci s StB nejraději viděli když ne za katrem, tak alespoň někde daleko mimo politiku, paní Chramostovou by za činnost skutečnost pohřbívali se všemi státními poctami. Jednu nevýhodu však A. Babiš přece jenom má a sice nepodepsal totiž Chartu 77 a nepracoval v disentu, jako V. Chramostová. A to se (asi) také v jeho neprospěch počítá.

Nicméně, prioritou je otázka relevantnosti, nakolik lze srovnávat osobnosti Karla Gotta a Vlasty Chramostové s úrovní jejich pohřbu. Osobně se domnívám, že osobnosti K. Gotta a V. Chramostové jsou naprosto nesouměřitelné a nesrovnatelné, z čehož nutně vyplývá, že ani úroveň pohřebních ceremonií by neměla být stejná. Z osobního, ryze objektivního pohledu či hodnocení se domnívám, že osobnost Karla Gotta výrazně převyšuje osobnost herečky Vlasty Chramostové. Z toho mi vyplývá, že by pohřeb paní Vlasty Chramostové rozhodně neměl mít rovnocennou úroveň, jako pohřeb se státními poctami Karla Gotta. Je to věc mého osobního názoru, takže jej nikomu nevnucuji, jen skromně mediálně konstatuji. Vlastní úsudek nechť si udělá každý sám.

Jiří B a ť a

(Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Soudruh-Rychetsky-soudruzka-Chramostova-Spolupracovnik-Karla-Gotta-do-toho-prastil-598688 )
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO incidentu v Ostravě referovala média, žádné nezmínilo, že šlo o skupinu cikánů   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:59:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svědkyně v pátek v ostravské tramvaji natočila napadení mladého muže skupinou agresorů. Ten se předtím zastal řidičky tramvaje, které vadilo neurvalé chování skupiny. Případem se zabývá policie, píše iDnes.

V podobném duchu proběhla i zpráva v hlavních zprávach na ČT1. Dokonce promítli i video záznam, který natočila jedna cestující. Ale média se úzkostlivě vyhýbají pojmenování útočníků. Tak tedy připomeňme, že že šlo o bandu ožralých cikánů, kteří nejen, že neplatili jízdné, ale uráželi a nadávali všem přítomným, kouřili, odmítli vůz opustit, fyzicky napadli cikánskou férovkou mladíka, který se řidičky zastal. Incident měl jasně rasový podtext. Být to naopak, bylo by slovo "rasismus" hned v titulku článku.

Je mi z té politické korektnosti zle.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNesoudný soudce Rychetský   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:53:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soudce, každý, bez rozdílu, má být nezávislý, nestranný, objektivní, především se nemá plést do jakýchkoliv sporů veřejnými prohlášeními, vystupováním a hodnoceními na obrazovkách tv stanic k jakýmkoliv kauzám, o kterých ještě soud nerozhodl. Zejména k takovým, které jedna strana sporu chce řešit právě před jeho soudem. Logika, jasná každému, i laikům bez právního vzdělání.

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský tuto zásadu ale zásadně porušuje již drahmou dobu. Neustále se vyjadřuje v různých tv besedách, zejména na ČT, k politických sporům, půtkám, připravovaným žalobám, ale v podstatě ke všemu téměř, co se týká politiky v naší zemi. Už jenom chybí, aby před ty televizní kamery chodil v soudcovském taláru a měl dřevěné kladívko v ruce.

Z pohledu i běžného občana je to nesoudné, neetické, je to porušení nestrannosti, vynášení de facto nějakých rozsudků již dlouho před tím, než se kauza, spor, dostane před ten soud. Je to samozřejmě také nepřípustné, hrubé ovlivňování dalších soudců, i jeho podřízených.

Nejmarkantnější jsou tato jeho vyjádření, vynášení soudů bez soudu, jakoby na objednávku zadavatelů, strůjců stupidních žalob na prezidenta republiky o jeho údajném, smyšleném porušování Ústavy ČR.

Jednoduše a zjednodušeně řečeno, soudce Rychetský ještě předtím, než tato žaloba doputovala k jeho soudu (a naštěstí nedoputovala vůbec), v ČT vynášel rozsudky, potvrzoval to, že pan prezident Ústavu porušoval. Je to špinavost, neprofesionalita, je to na svlečení tohoto soudce navždy z taláru.

Jakou důvěru může mít řadový občan k soudům, soudnictví vůbec, když předseda Ústavního soudu ještě před samotným soudem vynáší veřejně své odsudky, jednoznačně stranící jedné straně?

Pan Rychetský zcela zřejmě miluje světýlka televizních kamer, zájem novinářů, rád se vždy a kdekoliv vyjadřuje ke všemu, předjímá, odsuzuje bez soudu, řeší věci, které mu nepřísluší a ke kterým nemá mandát ani kompetence.

Svůj mandát soudce, předsedy Ústavního soudu, své kompetence, silně zneužívá, ovlivňuje nejenom veřejné mínění, ale i své kolegy a podřízené.

Je to smutné a hnusné zároveň, když se kdekdo vyvoluje a vyřvává na náměstích v nějakém boji za zachování nezávislosti justice, srdnatě se brání soudci a státní zástupci typu pana Rychetského.

Toto pojetí spravedlnosti je nejenom slepé, ale má silně namodralý zákal, jakoby z dýmu cigaret v pražských kavárnách. Navýsost ješitní a po slávě (snad i) bažící soudci, co se vyžvaňují v tv debatách o všemožných sporech a kauzách, ať už otevřených anebo ještě ani nezapočatých, před soud nedorazivších, jsou ostudou justice, a co je ještě horší, budí v občanech oprávněný strach o vítězství spravedlnosti v této naší krásné zemi.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrvní česká oběť Grety Thunbergové   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:50:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak příznačné. Zřejmě první, kdo v tuzemsku přišel o místo kvůli nesouhlasu s nynější formou zeleného aktivismu je psychiatr, jež komentoval angažmá a diagnózu švédské autistické aktivistky.

Situace se má tak. Na svoji funkci rezignoval předseda dětské sekce České psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Jaroslav Matýs. Důvodem má být rozhovor, který poskytl na téma Greta Thunbergová a její diagnózy a vyjádření na tiskové konferenci, týkající se zneužívání této diagnózy v tuzemsku.

Matýse kritizovali lidé s poruchami autistického spektra a rodiče těchto dětí za jeho výroky, které mířily i na Gretu Thunbergovou. Minulý týden na tiskové konferenci k problematice dětské psychiatrie totiž označil autismus za cestu k penězům a výhodám, protože jsou na ni vázané i sociální dávky. „V obecné rovině je strašná tendence to zneužívat. Pedopsychiatři musí dokonce čelit hrozbám žalob, když diagnózu nedají,“ řekl novinářům.

Považuji za neuvěřitelné, že by člověk v Matýsově postavení nemohl veřejně uvést svůj názor. Ten navíc nikdo nerozporoval, pouze se zdvihla vlna nevole proti tomu, že si Matýs svůj názor dovolil sdělit. Ten následně pod tlakem rezignoval. To však znamená, že se v naší republice evidentně stalo to samé, co se stalo již mnohokrát v západní Evropě a USA, kde své funkce po nátlaku, nebo rovnou kvůli vyhazovu, opouštěli lidé za jiný názor. Za jiný názor, než liberální, progresivistický a aktivistický.

Máme tedy přistoupit na to, že jako veřejnost nemáme právo znát obecné projevy autismu, protože to někdo považuje za nevhodné, neboť sám touto poruchou trpí? Co je to za nesmysl? Stejně tak nemá mít lékař, ale třeba také úředník právo upozornit na to, že když lidem nedá žádané razítko, vyhrožují mu žalobou? Co je to za nesmysl? V rozhovoru přeci nezaznělo, že ony nepříjemné projevy autismu jsou typické pro všechny autisty, což by skutečně mohlo – u těch, kteří je nemají – vyvolat pobouřené reakce. Stejně tak v rozhovoru nezaznělo, že žalobou za nepotvrzení diagnózy autismu vyhrožují všichni, kdo na ni mají podezření. Takže kde je nějaký problém?

Rozhovor byl o aktivistce Gretě Thunbergové a jejích diagnózách, které pan Matýs nestanovoval, nýbrž jen potvrzoval, že se děvče chová tak, jak se podle její diagnózy dá očekávat. A v té souvislosti bylo na místě informace o projevech autismu poněkud rozšířit. Především proto, že média a někteří politici dávají právě této slečně velký prostor. Je tedy na místě vědět, s kým vlastně a jak se to baví, nebo nebaví ten který politik.

O nic jiného v rozhovoru nešlo. I citace z tiskové konference o žalobách vypadá jako zcela bezproblémová. Proč tedy předseda dětské sekce České psychiatrické společnosti Jaroslav Matýs odstoupil?

Z dostupných informací je zřejmé, že by jej dětská sekce měla vyzvat k tomu, aby se znovu ujal své funkce. V opačném případě to bude znamenat, že jsme se vrátili tam, kde jsme byli před 30 lety.

Autor: Richard Peterka

Zdroj: https://richardpeterka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=730761
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZničím tureckou ekonomiku, pokud země udělá cokoliv nepřípustného   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:44:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Spojených států Donald Trump varoval, že může zničit tureckou ekonomiku. Učiní tak, jestli zjistí, že země udělala „cokoliv nepřípustného“. Sdělil to na Twitteru.

„Pokud Turecko udělá cokoliv, co budu, podle mé velké a nepřekonatelné moudrosti, považovat za nepřípustné, zcela zničím a vymažu tureckou ekonomiku (již jsem to udělal!),“ napsal americký prezident.

„(Turecko, pozn. red.) musí spolu s Evropou a dalšími (zeměmi, pozn. red.) dohlížet na zajaté bojovníky Islámského státu a jejich rodiny. USA udělaly mnohem více, než kdokoli mohl kdy očekávat, včetně zničení 100 % chalífátu IS. Nyní je čas, aby ostatní v regionu, někteří s velkým bohatstvím, chránili své vlastní území. USA jsou veliké!“ napsal.

Zdroj: twitter

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy pošlou do Evropy rekordní počet vojáků. Za posledních 25 let se nic takového nestalo   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:42:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy pošlou do Evropy největší za posledních 25 let počet vojáků. Účastní se cvičení Defender Europe-20. Informovalo o tom v pondělí evropské velení Ozbrojených sil USA (USEUCOM).

Podle zprávy USEUCOM jde o rekordních 20 tisíc vojáků, které májí být největší častí spojeneckých sil, které se také zúčastní vojenských cvičení. Očekává se, že armády ostatních členů NATO poskytnou kolem 37 tisíc svých příslušníků.

Velení dodalo, že americká armáda by v rámci nadcházejících válečných her také rozmístila tři tankové brigády.

Rozsáhlá vojenská cvičení se budou konat v dubnu až květnu příštího roku, a to v 10 různých zemích s hlavními cvičeními v Německu a Polsku. Podle USEUCOM b to mohlo stát asi 340 milionů dolarů.

Podle generálmajora Jeffreyho Kramera, který má cvičení na starosti, má Defender Europe-20 ukázat odhodlání všem protivníkům na strategické úrovni. Rovněž dodal, že válečné cvičení bude „největší věcí od doby Reforgerů“- rozsáhlých vojenských cvičení NATO z doby studené války.

NATO se rozšiřuje v jižním Německu

17. září NATO otevřelo další velitelské stanoviště ve městě Ulm v jižním Německu. Uvádělo se, že má sloužit „jako posílení odrazování a obrany NATO v reakci na změněné bezpečnostní prostředí“. Úkolem nového velení je urychleně dopravovat posily spojeneckým silám.

„Nové velení v Ulmu pomůže našim silám stát se mobilnějšími a umožní rychlé posílení v rámci aliance, což zajistí, že máme správné síly na správném místě ve správný čas,“ sdělila mluvčí NATO Oana Lungescu.

Velení by mělo být tvořeno 160 zaměstnanci, kteří by měli být přijati do roku 2021. Avšak v případě krize by mohlo být rozšířeno až na 600 zaměstnanců. Řídit centrum bude americký generál, vrchní velitel spojeneckých sil v Evropě Tod Walters.

Možné posílení kybernetické obrany NATO

Nedávno středisko kybernetické obrany NATO v Tallinnu informovalo, že dalších devět zemí je připraveno připojit se k jeho práci. Uvádělo se, že se do práce centra doposud zapojilo 25 zemí. Úkolem centra je rozšířit spolupráci a zlepšit výměnu informací mezi zeměmi NATO a jejich partnery v oblasti kybernetické obrany.

Současně se na práci centra podílí Česká republika, Slovensko, Rakousko, Belgie, Estonsko, Španělsko, Nizozemsko, Itálie, Řecko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Portugalsko, Francie, Švédsko, Německo, Finsko, Turecko, Maďarsko, Velká Británie, USA, Norsko, Rumunsko, Bulharsko a Dánsko.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Yad
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN je znepokojena, že úřady USA nedávají ruským delegátům víza   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:38:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
OSN je znepokojena tím, že ruští delegáti, kteří se měli zúčastnit práce výborů Valného shromáždění, nedostali víza. Informoval o tom oficiální zástupce generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric.

„Tato otázka nás znepokojuje. Opakovaně jsme ji pokládali několika různým úřadům hostitelské země,“ řekl Dujarric.

Ve čtvrtek první náměstek zástupce Ruské federace při OSN Dmitrij Poljanskij uvedl, že Spojené státy nevydaly víza některým ruským delegátům, kteří plánují účast na práci prvního výboru OSN pro otázky odzbrojení a mezinárodní bezpečnosti. Ruská delegace zastává názor, že zmíněný výbor OSN by neměl začínat oficiální činnost, dokud všichni ruští delegáti nezískají víza.

Podle náměstka zástupce Ruské federace v OSN v Ženevě Andreje Bělousova víza dosud neobdrželo celkem 6 až 7 ruských delegátů. Diplomat také navrhl přesunutí zasedání z New Yorku do Vídně nebo Ženevy kvůli americké vízové politice.

Dříve velvyslanectví USA v Rusku nevydalo víza části ruské delegace pro účast na 74. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku. Krátce předtím došlo k nevydání amerických víz pro ruskou delegaci směřující na konferenci o Dohodě o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (CTBT).

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Ykg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecké letectvo zaútočilo na základnu Syrských demokratických sil v syrské provincii Hasaka   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:35:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecké letectvo zaútočilo na základnu arabsko-kurdských jednotek Syrských demokratických sil v syrské provincii Hasaka. Informuje o tom Ikhbariya.

Turecké letadlo zaútočilo na velitelství kurdských sil v blízkosti města Al-Malikiyah v provincii Hasaka na severovýchodě Sýrie, informují média. Zatím nejsou žádné informace o obětech útoku.

Syrský státní kanál Ikhbariya informuje o tureckém útoku proti SDF ve vesnici Tell Tawil poblíž Al-Malikiyah.

Dva mosty byly zničeny na hraničním přechodu na hranici Sýrie a Iráku v důsledku leteckého útoku ze strany Turecka, uvádí rádio Sham FM.

„Turecké útoky na hraničním přechodu Semalka na hranici s Irákem vedly ke zničení dvou mostů na severovýchodě provincie Hasaka,“ dodává rádiová stanice.

Daný hraniční přechod kontrolují arabsko-kurdské jednotky Syrských demokratických sil (SDF).

„Dočasná opatření“

Turecké kroky v severovýchodní Sýrii jsou dočasným opatřením, uvedl turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşogl během telefonického rozhovoru s íránským ministrem zahraničí Mohammadem Džavádem Zarífem.

„Během telefonátu zdůraznil Mevlüt Çavuşoglu, že Turecko respektuje územní celistvost Sýrie a oznámil, že krok Turecka v tomto regionu je dočasný,“ uvádí se v prohlášení íránského ministerstva zahraničí.

Íránský ministr zahraničí zase zdůraznil, že Teherán vystupuje proti vojenským operacím a považuje za nezbytné respektovat územní celistvost Sýrie a vytvořit tam stabilní a bezpečnou situaci.

Zarif dále poznamenal, že uplatňování tzv. Adanské dohody, kterou uzavřela Ankara a Damašek před více než 20 lety, je ten nejlepší způsob, jak řešit obavy Turecka a Sýrie.

Zpráva o rozhovoru dvou ministrů byla zveřejněna íránským ministerstvem zahraničí na pozadí informace, která se objevila v syrských médiích o tom, že Turecko zaútočilo na oblasti Sýrie, ležící poblíž hranice s Irákem.

Damašek přítomnost tureckých sil na hranicích Sýrie, které tam provádějí operaci proti kurdským silám, opakovaně označoval za nezákonné a vyzýval Ankaru, aby stáhla vojáky.

Dříve Syrské demokratické síly oznámily, že americké síly ustoupily z území na severu Sýrie, jež hraničí s Tureckem, čímž porušily dohodu uzavřenou s kurdskými spojenci. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan dále řekl, že američtí vojáci opouští území na severu Sýrie, kde plánuje Turecko vojenskou operaci proti kurdským silám.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Yft

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč asi Pražané volí jak voli   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:29:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostaním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou. Vždyť to byla právě Praha, která se v posledních sněmovních volbách a to doslova v posledních hodinách těchto voleb zasloužila o to, že občanům naší vlasti se o další čtyři roky prodloužila smrtící lhůta každodenního vystupování nejnenáviděnějšího českého politika na obrazovkách jejich televizorů. A přitom ještě dvě hodiny před konečným vyhlášením voleb vypadalo vše co nejrůžověji, v tajně otevřených hospodách se číšníci mohli utrhnout, jak od štamgastských stolů sbírali objednávky ve stylu: rychle s tím sem, ať tu politickou mrtvolku zapijem, otvírala se okna domů, ze kterých se do dalších otevíraných oken neslo radostné volání, že konečně máme s tím strašným chlapem pokoj, když vzápětí po této téměř celonárodní veselici přišla mrazivá sprcha: Přestaňte juchat, protože výsledky nejposlednějšího sčítání hlasů z pražských volebních obvodů rozhodly, že trápení s „tím chlapem“ se na další volební období prodlužuje.

A tak to, co ostatní republika odmítla, Praha přijala. Ale přijala to tak jaksi podivně. A to tak, že město neviditelnou linií rozdělené na starousedlíky a tzv. náplavu, to je lidi, kteří se v posledních několika desetiletích do Prahy přistěhovali z venkova (od roku 1930 se hlavně díky tomuto přesunu zvýšil počet obyvatel Prahy o téměř půl milionu), se začalo vzájemně obvińovat, kdo za tuhle šlamastiku vlastně může. Starousedlíkům to bylo jasné: Jistě, to jenom ta naše nešťastná náplava nám dělá v republice takovouhle nebetyčnou ostudu, křičeli všichni svorným hlasem, zatímco náplava odpovídala: Kdepak, to ti staří Pražáci, co se už od času Přemysla Oráče žení a vdávají stále jen mezi sebou, jsou už tak zdegenerovaní, že neví, či jsou, a volí proto jak voli.

Z tohoto vzájemného obviňování vcelku plyne, že Pražané se z faktu, že volí prakticky opačně, než zbytek republiky, hrdostí nikterak nenaparují, ale jsou z něj spíš nešťastní. Ale jaksi nemohou jinak, je to v nich, nemohou si prostě pomoct, a jakmile zjistí, co se chystají většinoví lidé v republice volit, jdou, a jako by byli obluzeni jakousi speciální drogou, vyluhovanou z vody potoka Botiče, volí jinak. A pak se nešťastně chytají za hlavu, litují se, navzájem se z té volby obviňují – a náramně se v tom podobají opilci, který též ví, že by měl jít s výplatou domů, ale jaksi nemůže, táhne ho to jinam, nejčastěji do hospody, a pak složený kdesi pod schody neznámého domu, dumá, proč své opilecké vášni povolil zajít tak daleko.

Pro vyléčení opilců z opilství máme léčebná sanatoria, ale kdo nám z neduhu, který se opilství tak neuvěřitelně podobá, vyléčí naše Pražáky? Víte to někdo?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak nám to Rada ČT konečně vysvětlila   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:26:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na základě rostoucí kritiky platících diváků ČT o neobjektivnosti hlavně zahraničního zpravodajstvíČT jednala Rada ČT o této kritice. Do jednání vnesl jasno radní Michal Janovič.

Prohlásil: "Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení¬ Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení. Česká televize se na to nesmí dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské unie" - konec citátu.

A je jasno a vymalováno. Takže už zase držíme hubu a krok...
Ó díky, veliký Michale Janovče, že jsi to natvrdo objasnil i poslednímu Joudovi z Horní Lhoty, který snad dosud tápal. Tak a teď víme, proč nám servírují v ČT polopravdy a překroucené lži, hlavně o Ukrajině, Rusku a pod., protože je to předepsáno EU. Budeš-li poslouchat - dostaneš penízky do svého korýtka. Když ne, korýtko vyschne.

EU a USA potřebují oblbovat lidi ve svůj problematický prospěch a prospěch finančníků, ovládajících svět. Pro objektivní informace, nespoléhejte na zprávy v ČT nebo české noviny, ale čtěte na internetu Parlamentní listy, Protiproud, Nová republika, Infokuryr.cz a pod!!!

Nespokojený divák ČT - když souhlasíš, pošli dál!

Je potřeba to také posílat mladým lidem, jde především o jejich budoucnost, ať se jim otevřou oči…
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2681 sec,0.0690 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,917kB