Sobota 02 listopad 2019
Česká republika v roce 2018 v tichosti přijala 47 migrantů ze Sýrie, Íránu, Iráku, Afghánistánu a udělila jim azylové statusy!   
Pridal tk Sobota 02 listopad 2019 - 08:16:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká republika v roce 2018 v tichosti přijala 47 migrantů ze Sýrie, Íránu, Iráku, Afghánistánu a udělila jim azylové statusy! Výbušnou informaci práskla na vládu Andreje Babiše na České televizi lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová! Není prý pravda, že Česká republika nesdílí migrační zátěž, Evropský soudní dvůr prý odsoudil ČR za nepřijímání migrantů nespravedlivě, protože Česko prý migranty přijímá trvale a uděluje jim azylové statusy průběžně! Azyly se podle Hamáčka zpřísní, ale strpěnci zůstanou v ČR jen dočasně, než bude bezpečný jejich návrat! Návrat kam, když nemají pasy a známou zemi původu?

Europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová včera ve čtvrtek večer v pořadu Události, komentáře na České televizi odpálila největší bombu za několik posledních měsíců. Poprvé a naživo na veřejnosti totiž zaznělo, že Česká republika potají a v tichosti, bez mediální publicity, trvale a průběžně uděluje azyly nelegálním migrantům, to znamená takovým migrantům, kteří se na území ČR dostanou nelegální cestou. Podle europoslankyně za rok 2018 vláda Andreje Babiše přijala 47 nelegálních migrantů ze Sýrie, z Iráku, Íránu, Afghánistánu a dalších zemí, zahájila s nimi azylová řízení a celkem 47 z nich udělila v ČR azyly a co víc, dalším zhruba 117 nelegálním migrantům, kteří zjevně nedosáhli na plnohodnotný azyl, udělila česká vláda skrze ministerstvo vnitra doplňkové ochranné statusy, což je jistá obdoba statusu strpěnců, ale v trochu jiném právním zařazení.

Michaela Šojdrová tudíž práskla na vládu Andreje Babiše informaci, o které si šeptají nejen vrabci na střeše, ale zpravodajská alternativa o tom píše pořád dokola, tady u nás na Aeronetu o tom neustále píšeme, že migrace prostě probíhá, migranti proudí do České republiky, azyly jsou udělovány, a kdo nedosáhne na azyl, dostane jinou formu mezinárodní ochrany. Co je ovšem důležité, to je oficiální přiznání europoslankyně, která tuto informaci pustila na veřejnost, protože objem 47 migrantů s uděleným azylem a 117 dalších migrantů s ochranou, to jsou čísla, která se velice silně blíží tzv. symbolickým kvótám tzv. solidarity, takže najednou z toho vyplývá to, o čem jsem psal už včera. Berlín a Brusel vědí moc dobře, že ČR migranty přijímá a uděluje jim azyly, ale vadí jim, že to Česká republika nedělá otevřeně a transparentně, to znamená, že ČR nechce před vlastními občany vypadat jako vazal Berlína a Bruselu. Jenže, toto sklonění Prahy je vyžadováno jako v dobách feudalismu.

Česká republika v tichosti přijímá průběžně nelegální miganty, vede s nimi azylová řízení a uděluje i doplňkové ochranné statusy

Když šlechta chtěla získat respekt, svolala si lenní pány, kteří museli pokleknout a složit zlatá nebo stříbrná rouna, tzv. odvody z léna. Lenní pán mohl klidně poslat na zámek svého šafáře s platbou, ale to bylo považováno za potupu šlechty. Lenní pán musel osobně vážit cestu na zámek šlechty a tam se poklonit. Dodnes se nic nezměnilo. Šlechta v Berlíně a Bruselu ví, že lenní pán Andrej Babiš přijímá migranty, uděluje jim azyly, poskytuje doplňkovou ochranu, dokonce i ty strpěnce bude trpět.

Problém je v tom, že Andrej Babiš se nechce před svými voliči poklonit šlechtě a deklarovat ty přijaté migranty veřejně a transparentně. A to se neodpouští. Michaela Šojdrová si posteskla, že proč Evropský soudní dvůr odsoudil Českou republiku, když ČR přijímá nelegální migranty a uděluje jim azyly. No, to je přece právě kvůli tomu, že to ČR děla skrytě, utajeně před vlastními voliči, netransparentně a hlavně neoficiálně skrze přerozdělovací mechanismy vytvořené šlechtou na zámku, tedy Berlínem a potažmo Bruselem.

Takže, Česká republika už nemusí lhát, že přijala jen 12 migrantů a šmitec, od teď je jasné, že to už jsou skoro dvě stovky migrantů, pokud počítáme ty migranty s azylem a i s tou doplňkovou ochranou, a i těch původních 12, a to jenom za rok 2018, ale co tento rok? A co rok 2017? A ty roky předtím? Někdo se podivuje, že Slovensko přijalo pár stovek migrantů oficiálně, a díky tomu na něj nebyla podána evropská žaloba, ale proboha, vždyť i Česká republika přijímá nelegální migranty a uděluje jim azyly, teď jste to slyšeli od české europoslankyně.

Takže, Česká republika není o nic větší hrdina než Slovensko, vláda prostě nelegální migranty přijímá, vede s nimi azylová řízení, uděluje jim azyly a když podmínky pro azyl nesplní, udělí jim alespoň doplňkové ochrany a v blízké době to budou statusy strpěnců, které připravuje Hamáčkovo ministerstvo vnitra. A pokud mluvíme o této novele, kterou chystá Jan Hamáček, tak ta prostě po právní stránce zabetonuje proces umisťování migrantů v ČR, a to i proti vůli českého státu. Doslova to vyplývá z materiálů ministerstva vnitra, které se snaží o damage control této novely azylového zákona.

Podle Hamáčka bude možné strpěnce deportovat hned poté, co se bezpečnostní situace v jejich domovských zemích zlepší, jenže… má to háček

Pachatel vážného trestného činu už podle novely nebude mít nárok na azyl, zdůrazňuje ministr vnitra Jan Hamáček. Jenže, co už nezdůrazňuje, to je ta druhá část novely zákona, která lidem, jenž nedosáhnou na status azylantů, garantuje a zaručuje status strpěnců. Podle Jana Hamáčka prý tito lidé, tedy i pachatelé trestných činů a dokonce i vrazi, budou mít nárok na status strpění, který jim zaručí pobyt na území ČR.

Budou prý mít jen základní práva, budou se muset hlásit pravidelně na ministerstvu vnitra, ale už nikdo neříká, jak často, jestli každých 24 hodin, nebo dvakrát týdně, nebo jednou za týden, nebo jednou za měsíc, nebo jednou za rok apod. To prostě nehraje roli, protože jestliže migrant představuje bezpečnostní riziko, společenskou hrozbu, ale podle evropského judikátu nesmí země uprchlíka deportovat, tak to prostě znamená, že na území ČR budou nebezpeční migranti se statusy strpěnců, kteří budou moci páchat trestnou činnost, a to i opakovaně, protože je nebude možné deportovat.

Podle vnitra bude možné strpěnce deportovat z České republiky, jakmile se v jejich domovské zemi bezpečnsotní situace zlepší natolik, aby se mohli vrátit. Toto zaznělo od Jana Hamáčka v rozhovoru pro iDnes. Pan Hamáček je asi dobrý šprýmař, protože musí vědět moc dobře, že migranti přiházejí do Evropy bez cestovních dokladů, takže jejich státní příslušnost je neznámá, to za prvé, a za druhé, i když přicházejí ze známých zemí, tak ty země jako Sýrie, Irák, Írán, Afghánistán, Súdán, Kongo, Eritrea a další země, jsou natolik nestabilní, že je nebude možné označit za bezpečné nikdy, pane Hamáčku. Zopakuji to, nikdy!

Strpěnci zůstanou v ČR na dobu dočasnou, která se limitně blíží době trvalé…

Podívejte se na Sýrii, sotva se tam začala situace zklidňovat, už tam znovu vtrhla armáda, tentokrát turecká, a země je znovu ve válce. A tak pořád dokola. Takže, strpěnce nikdo nikdy nedeportuje zpátky do bezpečné domovské země, protože žádná taková neexistuje. A tím je to dané. Takže, obliba českých politiků ve sportovní disciplíně věšení bulíků na nos opět dosahuje bizarního maxima. Česko potají přijímá migranty, europoslankyně to práskne natvrdo, chystá se zákon pro strpěnce, no paráda. Migrace je objektivní proces, nedá se očekávat, že by Česko čelilo masové migraci, to nebude Židy dovoleno, ale ani nebude dovoleno, aby se ČR vzpírala eurošlechtě a odmítala posílat své lenní pány se shrbenými zády na zámek.

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHRW: Afghánské jednotky podporované CIA zabíjely civilisty!   
Pridal tk Sobota 02 listopad 2019 - 08:07:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy organizace Human Rights Watch afghánské „úderné oddíly“ podporované CIA zabíjely lidi bez soudu a v Afghánistánu spáchaly další závažné trestné činy.

Podle zprávy tyto jednotky zabily a unášely civilisty během nočních nájezdů a útočily na zdravotnická zařízení, údajně poskytující lékařskou pomoc militantům.

„Civilní oběti těchto nájezdů a leteckých operací za poslední dva roky prudce vzrostly," uvedla organizace.

Zpráva zveřejněná ve čtvrtek zdokumentovala 14 případů od konce roku 2017 do poloviny roku 2019, kdy se afghánské úderné síly podporované CIA dopustily závažných trestných činů, z nichž některé se rovnají válečným zločinům, uvedla internetová stránka organizace.

Welt: Letos USA zabily v Afghánistánu více civilistů než teroristé!

Zpráva Human Rights Watch je založena na příbězích místních obyvatel, svědků trestných činů a afghánských skupin pro lidská práva.

„Spojené státy musí spolupracovat s afghánskou vládou, aby okamžitě rozpustily a odzbrojily všechny militarizované síly, které působí nezávisle na vojenském velení, a měly by usnadnit nezávislé vyšetřování všech obvinění z válečných zločinů a jiných porušení lidských práv,“ zdůraznila zpráva.

Spojené státy a jejich spojenci vedou v Afghánistánu operaci proti Talibánu a dalším skupinám od roku 2001. Tato vojenská kampaň byla nejdelší v historii amerických ozbrojených sil. V roce 2018 představila americká prezidentská administrativa Donalda Trumpa novou akční strategii pro jižní Asii, která umožňuje aktivnější účast na urovnání konfliktu v Afghánistánu v zemích této oblasti.

Zdroj: kou, prvnizpravy.cz, hrw.org
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČlověk by neřekl, jak může pravda potěšit duši aneb Cikáni nekorektně   
Pridal tk Sobota 02 listopad 2019 - 08:03:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při zpracovávání jednoho tématu jsem narazil na studijní materiály v oboru psychologie, vydané před převratem v roce 1989. Není tam nic objevného, mnozí většinu znají z každodenní praxe a v tomto ohledu autor neobjevil Ameriku. Jen dal informace hezky dohromady a možná by nebylo špatné si je připomenout. Přesněji řečeno, pro zajímavost připomenout to, co za před-převratových marxistů bylo běžně možné vydávat tiskem, ale za dnešních neomarxistů by autor takové publikace byl obviněn z nesnášenlivosti, extremismu, rasismu, podněcování k nenávisti rasy, národa, etnika a kdo ví čeho ještě. Pro tohle vše pokládám za vhodné podělit se se všemi, o dnes trestně stíhanou pravdu, pocházející z pera vědců a psychologů.

Níže je uveden krátký, souvislý výňatek jedné kapitoly (opis) z blíže nespecifikované publikace. Nespecifikované proto, protože páter Koniáš nikdy nezemřel, nikdy nespí a jeho prsty jsou opravdu dlouhé.) Jde o čistě vědecký text, popisující základní rysy cikánů, proto se omezuje čistě na psychologii a je prost našich dalších vědomostí o jejich bohaté kriminální činnosti, hygienických návycích, zneužívání systému, narkomanii atp.

Opis:

Specifické rysy cikánského etnika:


Předpokladem citlivých a promyšlených zásahů do života Cikánů je poznání jejich psychiky i všech faktorů, které ovlivňují cikánský životní styl. V důsledku řady faktorů (rodová soudržnost, sociální izolace, náboženské vlivy) nedošlo ke smíšení cikánských osob s ostatními, takže tato etnická skupina vytváří specifický antropologický typ. Tento je charakterizován obvykle tmavší pletí tmavýma očima i vlasy, širším nosem a zpravidla menším vzrůstem. I po stránce psychické nejdeme některé rysy, které se v průběhu historie cikánského etnika postupně zformovaly a upevnily. Dominantním rysem je z hlediska majoritní společnosti celková n e z r a l o s t o s o b n o s t i.

Mezi charakteristické projevy patří:

- orientace na současnost, na okamžitý prožitek, neperspektivní uvažování, aktuální prožívání;
- neschopnost domýšlet důsledky svého jednání, odmítání autority, malá zodpovědnost;
- oslabená emoční kontrola, vzrušivost a citová labilita, sklon k impulsivitě a vznětlivosti, celková intenzita projevu emocí;
- chudá, oploštělá sebereflexe, sebeobraz je naivní, nevyhraněný, ideální obraz je obvykle nerozvinutý (nezahrnuje vyšší schopnosti či morální vlastnosti), v sebepojetí chybí hlubší vhled;
- mechanické pojímání morálních zásad majoritní společnosti, volba vnějšího přizpůsobení jako ochrany před konflikty, nedochází k interiorizaci norem;
- nestálost, obliba změn a potřeba nových podnětů (dříve se projevovala v kočování, dnes ve formě fluktuace, střídání partnerů, bydlišť, u dětí záškoláctví);
- nedůvěra k necikánům, méně kladný postoj k jiným lidem, navazování intenzivních kolísavých vztahů, nízká schopnost hlubšího vcítění do druhého či porozumění jiným, malý zájem o společenské dění, tradiční silná sounáležitost se mění často v negativní identifikaci s etnikem (zvláště i mládeže);
- odlišná struktura inteligence, dobrá až velmi dobrá sociální inteligence, schopnost řešit běžné životní situace, typická pragmatická rovina, selhávání při řešení úkolu teoretického rázu, odlišné chápání problémů i zacházení s podněty, prakticismus, málo rozvinuté teoretické myšlení, sklon k mechanickému učení;
- pozdější nástup vývojových změn poznávacích procesů, sklon k fabulacím, magickým prvkům v myšlení, nedostatek tvůrčích a originálních schopností, nedostatek logického zapamatování, nízká úroveň úmyslné pozornosti a její zaměření na základě emocionální přitažlivosti;
- odlišná morálka a hierarchie hodnot, malý zájem o všeobecně uznávané společenské normy a hodnoty (např. nízkou hodnotu má vzdělání, neboť perspektiva, že se úsilí v učení či studiu možná vrátí za několik let, je nepřitažlivá, proto volí raději nekvalifikovanou práci s okamžitým efektem).

Dan Niel 30.říjen 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis prezidentovi republiky - Ekonomická krize a nebezpečí banditismu   
Pridal tk Sobota 02 listopad 2019 - 08:00:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážený pane prezidente.

Obracíme se na Vás jako na vrchního velitele ozbrojených sil České republiky.

Jako velitelé domobraneckých organizací dlouhodobě sledujeme a vyhodnocujeme, a to ve spolupráci s bezpečnostními experty z ČR i ze zahraničí, bezpečnostní situaci v České republice i blízkém zahraničí.

Chtěli bychom Vás proto upozornit na jedno reálně hrozící významné bezpečnostní riziko, které dle našich informací český stát nejen svými stávajícími kroky podporuje, ale na jehož zvládnutí není v žádném případě dostatečně připraven.

Mezi události, které mohou nastat, patří mimo jiné finančně - ekonomická krize mimořádné intenzity a dopadů a na to navazující banditismus extrémních rozměrů ze strany zahraničních pracovníků jako důsledek rychlého postupu ekonomické krize.

Podle oficiálních údajů Ministerstva práce a sociálních věcí působí k 30.6.2019 v České republice 606 483 zahraničních pracovníků. Do tohoto počtu nejsou zahrnuti cizinci, kteří jsou dnes již oficiálně českými občany, nebo zde pracují načerno. V době trvalého ekonomického růstu a relativního blahobytu postrádá řada firem dostatek pracovníků. Stále se hovoří o minimální nezaměstnanosti a tedy o nutnosti dovážet pracovníky do zdejších montoven ze zahraničí. Zejména ze zemí bývalého Sovětského bloku - z Ukrajiny a Moldávie, z Mongolska nebo Balkánu. Hlavním motivem zahraničních pracovníků je snaha vydělat zde peníze, které budou sloužit nejen pro uživení jich samotných, ale i rodin, které často zanechali doma a pro které jsou peníze došlé ze zahraničí důležitým zdrojem příjmů. Nejnovější čísla hovoří o tom, že za rok 2018 poslali zahraniční pracovníci do svých domovských zemí přes 47 miliard korun.

Již nyní jsou zejména ve středních Čechách města, kde zahraniční dělníci tvoří až 1/3 zde žijících obyvatel. Většinu času tráví buď v práci, nebo na ubytovnách, takže až na drobné excesy dosud nejsou se zahraničními pracovníky žádné větší problémy.

Co se stane, až naplno vypukne mohutná hospodářská krize a nebude dostatek práce? Začne se masivně propouštět. Kdo bude propuštěn první - bude to generální manažer, vedoucí provozu nebo zahraniční námezdní síla, často nekrytá žádnou smlouvou, garantující ochrannou lhůtu nebo nějaké odstupné?

Většina zahraničních dělníků je zde pouze za jediným účelem – vydělat co nevíce peněz a ty následně poslat svým rodinám. Proto zde žijí skromně, jejich jídlo je to nejlevnější, co je možné v obchodech koupit, bydlí po několika v laciných ubytovnách a na zábavu jako je kino nebo hospoda opravdu nemají dostatek zbytných peněz. Tito lidé jsou bez větších zásob a finančních úspor. Nyní se dostanou bez prostředků na ulici – bez zaměstnání, bez jídla a finančních prostředků nutných na to, aby se vrátili ke svým rodinám. Hladový člověk bez rodiny je zoufalý člověk. A zoufalí lidé dělají zoufalé činy.

Může nastat následující situace: v důsledku rychlé a zničující finanční krize zastavuje většina podniků, zaměstnávajících zahraniční dělníky, provoz. Na hodinu a bez odstupného jsou propuštěny desítky tisíc zahraničních zaměstnanců. Nemají žádné úspory, aby zde mohli delší dobu přežívat, ani na to, aby si zajistili odjezd do svých domovů - do Mongolska, Nepálu, Albánie, na Ukrajinu. Kde na to vezmou prostředky? Jak se budou živit, čím cestovat domů? Při těchto vysokých počtech ani není možné takový exodus logisticky zvládnout.

Začnou mít hlad, žízeň, dostavuje se frustrace, beznaděj a vztek. Jsou zaznamenány první případy, kdy si obstarávají základní prostředky (včetně alkoholu) násilnou cestou. Začínají krádeže ve velkém, rabování. Nejdříve obchodních center, následně menších obchodů, domů a bytů, kde je možné si jídlo a další prostředky obstarat.

Nastává anarchie a první větší střety s policií a ozbrojenými občany. Narůstají ztráty na obou stranách. Policie není schopna banditismu v tak velkém měřítku zabránit. Sama je často terčem útoků a úspěšných snah ozbrojit se na úkor příslušníků policie. Je třeba si uvědomit, že větší část zahraničních dělníků má na rozdíl od mladší části zdejší populace za sebou několikaletou základní vojenskou službu, někteří dokonce i bojové zkušenosti. Znají naši řeč a umí se pohybovat v našem prostředí. Jsou mnohem silnější a otužilejší, a to nejen fyzicky. A mohou jich být statisíce, s jedinou touhou – přežít, případně se vrátit domů, za svými rodinami. Za každou cenu. Vážený pane prezidente.

Vzhledem ke skutečnosti, že mezi našimi členy i sympatizanty jsou bývalí i současní příslušníci Armády ČR a Policie ČR, včetně vysokých důstojníků a generálů, máme dostatek informací o reálném – tedy nikoliv jen proklamovaném – stavu ozbrojených sil, které mají chránit a bránit území České republiky. Jsme dobře informováni jak o značném personálním podstavu v Armádě ČR i Policie ČR, tak o zanedbaném výcviku řadových příslušníků těchto ozbrojených složek, vyjma elitních útvarů AČR a PČR, které však pochopitelně nemohou plně pokrýt případnou změněnou bezpečnostní situaci.

Znepokojuje nás, jak příslušné orgány ústřední státní správy podceňují výše uvedené bezpečnostní riziko, povolují další přísun zahraničních dělníků, a nečiní přípravy na zvládnutí mimořádné situace takových rozměrů.

Deklarujeme svoji připravenost být v případě vzniku mimořádných situací velkého rozsahu a celostátního dopadu plně k dispozici orgánům státní správy a samosprávy ke zvládnutí mimořádných situací jako dobře organizovaná, vybavená a vycvičená síla, která je plně připravena sloužit občanům České republiky při ochraně a obraně jejich životů, zdraví a majetku.

V památný den 28.10.2019

MUDr. Marek Obrtel, velitel Národní domobrany
Ivo Gec, velitel Zemské domobrany
Ing. Ivan Kratochvíl, velitel Československých vojáků v záloze za mír


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Špína na vaše politické favority za 45 Kč měsíčně.“ Okamura porovnal ČRo s mediální mafií, kterou draze platí občané   
Pridal tk Sobota 02 listopad 2019 - 07:52:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Situace v Českém rozhlase je úplně stejná jako v České televizi. Lžou, manipulují a špiní všechny, kdo nejsou jejich sluníčkářská parta,“ vyjádřil se k veřejnoprávnímu vysílání předseda strany SPD Tomio Okamura. V příspěvku připomněl několik kauz dvojího metru politiky Českého rozhlasu, ale také anoncoval své příští vystoupení v Radiožurnálu.

Svůj nový příspěvek začal slovy člena Rady Českého rozhlasu Tomáše Kňourka, se kterými plně souhlasí.

„V zákonu o Českém rozhlasu a Kodexu Českého rozhlasu se mimo jiné píše, že rozhlas má být platformou pro poskytování všestranných informací sloužících svobodnému vytváření názorů posluchačů. Tedy i těch, co za povinných 45 korun měsíčně volí Babiše, Zemana, Okamuru, Klause a další ‚neschválené‘. Jde minimálně o stovky tisíc lidí, kteří hlavně na Českém rozhlasu Plus slyší na své politické favority v podstatě jen špínu. Přitom do rozhlasového rozpočtu posílají stamiliony korun. Proti sobě,“ cituje.

Okamura obviňuje Český rozhlas ze „zneužívaní koncesionářských poplatků pro soukromý politický aktivismus s cílem pošpinit či v lepším případě cenzurovat Okamuru, Zemana a další jim nepohodlné politiky“.

Dále připomněl několik kauz, kdy podle něj Český rozhlas otevřeně projevoval nesnášenlivost vůči jednotlivým politikům a stranám a přízeň vůči druhým. Například zmínil publikace Radiožurnálu o zdravotním stavu prezidenta Zemana v souvislosti s prezidentovou návštěvou Německa, dále rozhovor moderátorky Marie Bastlové a poslance SPD Jana Hrnčíře, když „skákala snad po každé větě do řeči takovým způsobem, že ani nemohl mluvit“.

„Vzpomeňte, jak mě stejná Marie Bastlová celý pořad na Radiožurnálu grilovala na vymyšlené kauze tunelování Úsvitu, kterou už dávno přitom prošetřila policie, a ukázalo se, že jsem nic nevytuneloval a všechna nařčení byla nepravdivá. Přesto se mě redaktorka značnou část pořadu dokola ptala na to samé, abych byl neustále v defenzivě a musel se jen obhajovat,“ připomněl Okamura.

„A teď ještě Český rozhlas lže, že prý zástupce SPD zvou, ale ti nechtějí chodit,“ rozhořčuje se poslanec a ptá se: „a kdo by chtěl chodit do zmanipulovaného a nevyváženého rozhlasu?“ A dodal, že rádi pravidelně přijdou, když „bude Český rozhlas dodržovat zákon, svůj kodex a bude se chovat profesionálně“. Dále oznámil, že nicméně v pondělí 4. listopadu po velmi dlouhé době vystoupí na Radiožurnálu na debatě všech předsedů parlamentních stran.

„Český rozhlas mi připomíná mediální mafii, kterou ale draze platí občané, kteří přitom vůbec takový rozhlas platit nechtějí,“ uvedl Okamura na závěr a dodal, že hnutí SPD minulý týden podalo návrh zákona, který ruší koncesionářské poplatky pro Českou televizi a Český rozhlas. Navrhuje transformaci na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Apbu


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAsad označil Trumpa za nejlepšího prezidenta USA   
Pridal tk Sobota 02 listopad 2019 - 07:49:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský prezident Bašár Asad charakterizoval prezidenta USA Donalda Trumpa jako nejlepšího v dějinách země, neboť otevřeně hovoří o svých cílech – například o přání získat kontrolu nad ropnými nalezišti. Sdělil to v interview pro syrské státní televizní stanice.

„Je nejlepší ne díky dobré politice, ale proto, že je nejvíce transparentní, přímo říká: ,potřebujeme ropu’, ,chceme se tohoto zbavit,’ ,chceme poskytnout služby výměnou za peníze’. Taková je politika USA. Co může být lepší, než upřímný nepřítel?“ prohlásil Asad.

Uvedl, že obecně jsou američtí prezidenti zločinci, kteří však přesto někdy dostávají Nobelovu cenu za mír, i když ve skutečnosti pouze realizují zájmy lobby.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Apbm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa čištění pomníku maršála Koněva ani haléř, ale veřejný záchod za 3,6 milionu nevadí. Praha 6 zase v centru skandálu   
Pridal tk Sobota 02 listopad 2019 - 07:44:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Značné kontroverze v Praze 6 vzbudila nová veřejná toaleta, kterou se městská část rozhodla postavit u Břevnovského kláštera. Z městské kasy na ni šlo 3 678 000 korun, což odpovídá ceně menšího bytu v přilehlých činžácích. Dříve starosta Prahy 6 Ondřej Kolář odmítal kvůli vysokým nákladům očistit pomník maršála Koněva, jenž pošpinili vandalové.

Luxusní toaleta stojí v poklidném parku přiléhajícím k Břevnovskému klášteru u Anastázovy ulice. Jak upozorňuje portál Echo 24, již dříve na tomto místě stálo „chytré WC“, které se otevíralo pomocí SMS a návštěvník si uvnitř mohl dobít například mobil. Tato chytrá toaleta, která byla přesunuta na Ladronku, pro srovnání stála 200 tisíc korun.

Radniční opozice ale upozorňuje, že náklady na nový nerezový toaletní modul DAKO 3 na 4 metry se blíží pražskému bytu. Mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek kritiku odmítl a uvedl, že toaleta je uzpůsobena pro handicapované a je vybavená i přebalovacím pultem. Upozorňuje i na snadnou údržbu.

„Místo je velmi frekventované – břevnovští obyvatelé, škola a školka v sousedství, propojení s parkem kolem břevnovského kláštera,“ vysvětluje Šrámek.

Celková investice se podle něj skládá z pořizovací ceny modulu, který stál 1,8 milionu korun, ceny za vodovodní a kanalizační přípojku ve výši téměř 1,5 milionu Kč a zbytek nákladů šel na přípojku elektřiny, stavbu základové desky a terénní úpravy.

„Celková částka může někomu připadat vysoká, je třeba si ale uvědomit, z čeho se skládá – zasíťování a základová deska je mandatorní výdaj, který by byl totožný pro jakýkoliv typ umístěného modulu od libovolného výrobce. Umístění klasické TOI TOIky by nesplňovalo celou řadu na první pohled evidentních parametrů – bezbariérovost, přebalovací pult či odolnost,“ uvedl Šrámek.

Podobný modul, ale větší, má Praha 6 ještě na Babě u multifunkčních sportovišť a jak uvedl Šrámek, další modul se umístí do parku Maxe van der Stoela při Patočkově ulici, kde městská část v létě pořádá Letní kino. Záchod na Babě stál 5 milionů korun.

Na očištění pomníku radnice neměla

V létě starosta Prahy 6 Ondřej Kolář odmítl očistit sochu sovětského maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády, kterou 21. srpna pošpinili vandalové. Kolář si tehdy stěžoval, že městská část musí neustále vynakládat finance na očištění sochy, kterou každoročně při příležitosti invaze vojsk varšavské smlouvy polévají vandalové barvou, jejíž přítomnost ani nechce.

„Za jeho čištění, opravy a renovace jsme utratili za poslední roky už statisíce z peněz Prahy 6. Ale Praha 6 nám každý rok jednoznačně říká, že tady Koněva nechce. Já tak říkám, že budeme znovu jednat s Rusy a znovu jim nabídneme, že si mohou sochu dát třeba k nim na ambasádu. A dodávám, že dokud nezačnou jednat konstruktivně a z jejich strany uslyším jen normalizační fráze o přepisování dějin, zůstane socha pomalovaná,“ napsal Kolář na Facebooku.

V září zastupitelstvo odhlasovalo přemístění sochy. Dříve označil Kolář dobrovolníky, které na vlastní náklady očistili sochu, za „nějaké ruské trolly“.

Další kontroverzní investice

Není to poprvé, co Praha 6 utrácí stovky tisíc korun za různé veřejné objekty. V roce 2017 byla například před budovu Národní technické knihovny umístěna lavička Ferdinanda Vaňka za 850 tisíc korun. Název nese po fiktivní postavě divadelní hry Václava Havla Audience. Ve stejném roce radnice umístila v parku u Vokovické ulice pomník letci Františku Fajtlovi, který měl podobu trávníku ve tvaru siluety letounu Spitfire. O pomník, který stál 900 tisíc korun, se však město přestalo starat a záhy silueta zarostla a uschla.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AnNk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2522 sec,0.1001 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,824kB