Úterý 05 listopad 2019
Česká vláda na podnět Hamáčkova vnitra schválila novelu oživující pravomoci a praktiky StB, policie bude moci nově používat zpravodajské informace od tajných služeb k trestnímu stíhání občanů ČR!   
Pridal tk Úterý 05 listopad 2019 - 06:21:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká vláda na podnět Hamáčkova vnitra schválila novelu oživující pravomoci a praktiky StB, policie bude moci nově používat zpravodajské informace od tajných služeb k trestnímu stíhání občanů ČR! Přesně po 30 letech od Sametu se stane z BIS novodobá StB, která bude sbírat informace na nepohodlné osoby, které vadí režimu! Policie bude moci zahajovat kohokoliv, kdo se znelíbí, protože BIS obstará potřebné informace zpravodajskou technikou! A Hamáček vyděsil firmu Amazon, chce sestřelovat jejich drony s balíčky pro zákazníky!

Blíží se 30. výročí státního převratu z dílny sovětské KGB a československé StB, který proběhl jakou součást projektu KGB s krycím názvem “Golgota” a chystají se velké vzpomínkové slavnosti a piety, plánují se demonstrace a stovky událostí, které mají připomenout události, které se odehrály před 3 dekádami. V naprosté tichosti a v přítmí však na vládě probíhá intenzivní práce. Hnutí ANO a ČSSD pilně pracují a přináší jednu novelu za druhou. Právě dnes ministr vnitra Jan Hamáček na jednání vlády opět uspěl, protože vláda schválila jeho návrh novely trestního řádu, který vrací Českou republiku o 30 let nazpět.

Hamáčkovo vnitro totiž v novele povoluje policii použít pro trestní stíhání občanů v ČR materiály a informace získané českými tajnými službami, zejména pak kontrarozvědkou BIS. Po 30 letech tak dojde k tomu, že česká BIS získá kromě zpravodajské funkce i vyšetřovací funkci. Společně s policií tak bude BIS stíhat české občany a bude k jejich usvědčování používat zpravodajské informace, které jsou získány obvykle v rozporu se zákony a nelegálně, tedy pomocí špionáže, odposlechů, narušování soukromí, nedovoleného vstupu do objektů, vloupáni a dalšími metodami, které jsou používány tajnými službami pro sběr informací.

Vládní koalice oživuje v novele praktiky a moc StB

V civilizovaných zemích je zpravodajství a vyšetřování důsledně odděleno, protože jejich sloučení dává tajným službám obrovskou moc ve státě, kdy se mohou zbavovat nepohodlných lidí. Až dosud platilo, že tajné služby smí pouze upozornit policii ČR, že nějaká osoba páchá nějakou nebezpečnou činnost, ovšem tím to končilo a policie musela podle zákona obstarat důkazy legálními cestami, musela získat povolení od soudů k odposlechům, musela postupovat legálně. Po dnešním dni je to ale všechno jinak. Hamáčkova novela trestního řádu po 30 letech dává BIS stejné pravomoci, jaké měla bývalá StB. Reálně tak bude hrozit, že Koudelkova BIS se stane klientelistickým nástrojem na sběr informací o nepohodlných osobách či politicích, přičemž sběr nebude omezen zákonem a BIS bude moci získat informace i nelegálně, a následně budou jednotlivé nepohodlné osoby zahajovány policií.

Vnitro novelu obhajuje slovy, že policie bude moci zpravodajské informace využít jen ve přísně omezených případech, např. při vyšetřování terorismu nebo vyzvědačství. Jenže definice terorismu a vyzvědačství je velmi vágně definovaná a za terorismus např. v USA je považován i hackerský průnik do počítače, rychlá jízda v autě bez shledání důvodu, přičemž i zmíněné vyzvědačství je velmi zákeřné v oblasti definice, protože za vyzvědače může být označen i novinář, žurnalista, který zjišťuje od některých exponovaných osob informace při odhalování některých kauz. Sami si vzpomínáme na známé události z Blízkého východu, kde zahraniční novináři, kteří jedou udělat s někým rozhovor, jsou označeni za vyzvědače a zatčeni. Je neuvěřitelné, že 30 let po Kabátové revoluci se vláda snaží oživovat modely StB, které udělí tajným službám pravomoc k úkolování policie a používání tajných materiálů k zahajování nepohodlných osob.

Mlčení politických stran nahání strach, všichni jsou v pohodě?

Proti této novele se ve sněmovně dnes ozvala jenom ODS, což mne opravdu překvapuje a vysílá to velmi nepříjemný signál. SPD o tomto nemá na svém Facebooku ani řádku, KSČM to také neřeší, ostatní strany nemá smysl vzpomínat. Proč myslíte, že vnitro, neziskovky a BIS neustále pořád dokola jedou tu dehonestační a diskreditační kampaň proti alternativě se slovy o proruských serverech, o ruském vlivu, o kremelských médiích apod? Co tím sledují? Však je to naprosto zjevné, chtějí z alternativních serverů udělat nástroje ruského vlivu a odtud je jen krůček k vyzvědačství. Je to takový primitivní oslí můstek, ale funguje a bude fungovat na veřejnost a média zaručeně. Celé je to přitom o jediné věci, o umlčení alternativních serverů. Tato novela tak povede ke kriminalizaci novinářů na alternativě. A jak to bude fungovat?

Alternativní servery čerpají informace od zdrojů a osob, které jsou na různých místech státu a v různých úřadech a v exponovaných pozicích. Když se dozvíme z těchto zdrojů nějakou informaci, je to součást novinářské práce a žurnalistiky. Jenže po schválení této novely bude možné naopak označit získávání takových informací v rámci žurnalistiky za vyzvědačství, a jako důkaz bude použita policií nálepka, že jde přece o ruský nebo proruský server, který prosazuje zájmy Kremlu na rozbití té skvělé západní liberální demokracie na západě. Dojde tak ke kriminalizaci žurnalistiky, která razí pro-národní teze.

Novela z Hamáčkovy dílny udělá z novinářů a investigativců proruské vyzvědače

A že opravdu nepřeháním, to potvrzují články z českého tisku z nedávné doby. V dubnu 2016 přinesly Lidovky článek o tom, že ruští novináři se brání v ČR nařčení, že jsou špioni a svou žurnalistikou prý provozují vyzvědačství v ČR. Alexandr Kuranov a Vladimir Sněgirjov přišli o novinářské akreditace a důvodem byly právě informace z BIS, že jejich žurnalistika prý je ve skutečnosti vyzvědačstvím, protože dělají rozhovory s vysoce postavenými úředníky ve státní správě, od kterých prý vytahují informace. Oba novináři se přitom zajímali o skandál v kauze Čepro Krailling, ve které jsou namočeni mafiáni a postavy z okolí ČSSD a TOP 09, což odhaluje výbušný vyšetřovací spis “Karel” a další skutečnosti, více najdete v článku zde: https://aeronet.cz/news/svodka-mafie-vysetrovaci-spis-karel-odhaluje-napojeni-cssd-a-top09-na-financni-toky-podnikatelske-a-justicni-mafie-behem-vysetrovani-mizi-dukazni-materialy/ A tito ruští novináři našli podle informací naší redakce stopy vedoucí k nim do Ruska. Jakmile začaly čmuchat v Praze okolo kauzy, přišlo zrušení akreditací.

ČSSD se snaží o prosazení této novely proto, aby se mohla vypořádat s nepohodlnými alternativními servery a žurnalisty, kteří mají nálepky proruských a prokremelských aktivistů a webů. Před rokem 1989 používala StB stejnou praxi. Když někdo poskytl rozhovor cizímu novinářovi, StB novináře zadržela a vyslýchala ho pro podezření z vyzvědačství. Co je na této věci absurdní, to je zákon času, který nás posunul o 30 let do budoucnosti a najednou většině českých politiků nevadí, že ministr vnitra prosazuje udělení takových pravomocí BIS, jaké měla kdysi StB. Tajné služby tak budou obstarávat informace a ČSSD bude z vnitra úkolovat policii, koho je třeba zahájit, jakou nepohodlnou osobu je třeba kriminalizovat a obvinit, třeba právě z vyzvědačství.

Hamáček chce sestřelovat drony s balíčky, to prostě nevymyslíš

Naprosto absurdní rozměr má potom další pravomoc, kterou novela přinese, že policie bude moci sestřelovat drony. Podle Jana Hamáčka to bude prý fungovat tak, že když policie od rozvědky dostane informaci, že se nad Václavské náměstí blíží dron s pětikilovým balíčkem, tak police bude moci dron sestřelit. Tato informace asi vyděsila zástupce americké firmy Amazon, která hodlá postupně ve většině zemí zahájit doručování balíčků zákazníkům pomocí dronů a GPS navigace.

Služba s názvem Amazon Prime Air má doručovat balíčky až do hmotnosti 10 kg ve velkých městech, kdy stroj doletí na adresu zákazníka, přistane a doručí balíček přímo na vyznačenou plochu na pozemku, na ploché střeše, na terase apod. Pokud bude BIS dodávat na vnitro zaručené informace v podobné kvalitě, jako vnitro přiděluje uprchlické azyly 16-letým Afgháncům, ze kterých se vyklube 40-letý chlap, tak se můžeme dočkat, že mnoho lidí se balíčků z Amazonu nedočká, protože policie je bude sestřelovat v domnění, že drony nesou v balíčku bombu.

Novela vrátí Českou republiku zpátky do roku 1989 a BIS bude novodobou StB. Operativní technika začne být využívána na získávání důkazů proti nepohodlným osobám, novinářům a politikům, protože jakmile policie bude moci používat zpravodajské informace získávané obvykle nelegálně a tajně, tak v tom okamžiku se národ vrací zpátky do éry StB. A je skandál, že proti tomu protestuje jenom ODS a ostatní partaje mlčí. Sami si položte otázku, kdo skutečně hlídá české politiky a procesy?

Mainstreamoví novináři jsou na výplatních páskách oligarchů a systému. Pouze alternativa odhaluje procesy. A jakou nálepku si za to alternativa vysloužila? No přece nálepku proruských a prokremelských médií. Takže, když mohli z vyzvědačství obvinit dva ruské novináře, kteří pátrali okolo kauzy Čepro, tak je jasné, že od toho je jenom krůček k obvinění alternativy z vyzvědačství, která rozkrývá informace, o kauzách, o mafii, o korupci. Už to nebude novinář, který o tom přinese informace, nově dostane od vnitra nálepku vyzvědače.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMetál pro Adamicu   
Pridal tk Úterý 05 listopad 2019 - 06:05:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V diskuzi po mém článku na Parlamentních listech o Mašínech se ozvali kritici rozhořčení tím, že nechápu touhu Mašínů po svobodě a jejich právo na emigraci. Kupodivu to chápu. Naše rodina dostala nabídku k odchodu do USA již v roce 1947, nicméně otec postižený následky německého věznění by to nezvládl. Situace se opakovala v roce 1968 a neodjeli jsme ze stejného důvodu, tentokrát za strýcem, který po roce 1948 uprchl z nucených prací (dostal 20 let ve vykonstruovaném procesu) do tehdejšího západního Německa.

Nicméně republiku od února 1948 do listopadu 1989 opustilo zhruba 200 000 lidí. Odcházeli opravdu různě, počínaje cestou po drátech vysokého napětí, až po únos celého vlaku, o nevracejících se turistech, sportovcích a novinářích nemluvě. Nicméně jen vyjímečně odcházeli za cenu vražd, jako Mašínové a spol. V tehdejším Německu, které ještě nebylo postiženo euromarxismem*) a nezákonností, ne-li doslova státně-ideologickou podporou ignorování zákonů, dostávali ozbrojení únosci a vrazi obvykle nikoli pochvalu, ale nepodmíněné tresty odnětí svobody. Ostatně i Mašínové byli německými soudy stíháni v nepřítomnosti ještě řadu let po listopadu 1989, o čemž se u nás taktně mlčí. Před kriminálem je zachránily pouze americké zvláštní služby a v americké armádě to následně dotáhli na seržanty. Nicméně, u nás se jim dostalo po listopadu 1989 státního vyznamenání. A zde má naše republika velký dluh.

Dne osmého června 1972 bylo uneseno letadlo L-410 Turbolet na lince z Mariánských lázní do Prahy. Únos organizoval a s několika známými provedl Lubomír Adamica. Je zajímavé, že narkoman Adamica již dříve úspěšně emigroval roku 1968 do USA. Tam parazitoval ve feťácké komunitě, která byla, jak známo pod kontrolou FBI a CIA, včetně drogových experimentů. Kupodivu se nakonec dobrovolně vrátil z ráje svobody a drog do komunistického pekla. Zdaleka nebyl sám. Dodnes nebylo zveřejněno, kolik emigrantů se vrátilo, přestože jim hrozilo vězení, byť obvykle kratší. Konec konců, ze studijního výletu v USA se vrátil i soudruh Václav Havel.

Při hodnocení celého případu vyvstává otázka, zda se Adamica nevrátil za železnou oponu s úkolem, případně, zda již do USA neodešel s úkolem. Fakt, že emigrace v letech 1968 a 1969 posloužila k masivnímu výsadku rozvědky států Varšavské smlouvy na západ, se příliš mediálně nefrekventuje. Stejně se nemedializuje fakt, že někteří navrátilci se vrátili jako agenti CIA, případně Gehlenovy německé rozvědky. Někteří zaujali po listopadu 1989 významné politické funkce, jiní se uplatnili jako propagandisté euromarxismu Sorose a Allbrightové, případně sudeťáka Posselta také v komediantské a mediální branži.

Faktem je, že Adamica zavraždil za letu výstřelem z pistole pilota Jána Mičicu, a to naprosto nelogicky. Posádky měly nařízeno poslechnout únosce. Druhý pilot Dominik Chrobák přistál s poškozeným letounem, kde přestala fungovat část elektroniky zaplavené krví pilota, na sportovním letišti v Německu. Tím zachránil životy cestujícím, včetně teroristů. Neméně zajímavé je, že vrah na rozdíl od Mašínů skončil v německé cele, kde se nakonec oběsil. Zcela nelogicky. Vždyť se vrátil do demokracie svých snů. Vyvstává otázka, zda se někdo nezbavil otrlého kriminálníka závislého na drogách, který by mohl zbytečně mluvit. Stačí si připomenout, že v demokratických vězeních západní Evropy, našeho vzoru, se podivně umírá, stejně jako v padesátých letech u nás. Jen se to moc hlasitě neomílá, jako u nás. Stačí si připomenout podivné sebevraždy teroristů z Rudých brigád v Německu, stejně jako podivnou smrt jugoslávského prezidenta v Haagu.

A právě v případu Adamicy vidím zásadní opominutí našich současných euromarxistů a opozičníků, kteří kydají hnůj na maršála Koněva a další osvoboditele převážné části naší vlasti a vyznamenávají Mašíny. Musím se logicky zeptat, kdy dostane státní vyznamenání vrah Adamica? Je pravda, že pilota nepodřízl, pouze zastřelil, ale byl to rovněž bojovník za svobodu, nakonec stíhaný německým soudem. Nebo je zastřelení ve srovnání s podříznutím příliš málo hrdinské. Pravda, Adamica rovněž nepřepadal peněžní transporty a zda kradl, nebylo publikováno. Každopádně není takový špičkový hrdina a bojovník za svobodu jako Mašínové a spol. Nicméně by mohl dostat aspoň nějaký malý metál, aby Mašínové nezůstali sami. Případně by mohli vůdcové milionu chvilek pro německou euromarxistickou koloniální demokracii iniciovat sbírku na postavení pomníku s postavami Mašína s nožem a Adamicy s pistolí, a to v nadživotní velikosti, jako vzorů hlasatelů euromarxistické formy lidských práv (první z nich je právo na život), demokracie, pravdy a lásky. Pomník umístit nejlépe na místě pomníku maršála Koněva. Developer třesoucí se na pozemek kolem pomníku na stavbu garáží, jeho garážový Kolář i atomový Hřib by to jistě a s radostí pochopili. Případně by se pomník mohl vztyčit na střeše nových garáží, aby měli radost všichni.

Závěrem bych připomenul ještě jednu nepříliš mediálně frekventovanou informaci. Druhému pilotovi Dominiku Chrobákovi byl za statečnost a záchranu cestujících navýšen starobní důchod o necelé tři stovky korun. Slovenská odnož pražské havlérky mu po listopadu 1989 toto navýšení odebrala se zdůvodněním, že sloužil zločinnému režimu. Obávám se, že Čaputová to nevyřeší (Chrobák zemřel v Považské Bystrici), dokonce ani in memoriam. Má přece na starosti důležitější věci, jako inspirativní konzultace s Grétou, která je mentálně i fyzicky na úrovni 12 let, řešením vhodného účesu, šminek, případně vhodného oblečení pro podlézání euromarxistům a kritiku vlastenců. Hrdinům, osvoboditelům a zachráncům lidských životů, co jim patří, od euromarxistických vlasteneckých politiků reprezentujících vděčný národ a cizácké zájmy.

Martin Koller

*) pojem euromarxizmus je stejně zavádějící jako pojem neomarxizmus. S Marxem a jeho vědou oba pojmy nemají nic společného a spíš jsou "bubáky" , které mají strašit lidi a odvracet od levicových politických programů a řešení. (pozn.red.NR - vd). V obou případech jde spíš o sociální inženýring prováděný ve prospěch nadnárodních korporací, jejich potřeb a cílů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAdvokátka Klára Samková o Sudetských Němcích: Nikdy se neidentifikovali s českými zeměmi a Čechy   
Pridal tk Úterý 05 listopad 2019 - 05:45:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protože si všímám, že mnozí lidé v poslední době dost hovoří o podobě dnešních česko-německých vztahů, dám vám sem dnes jako ukázku z téhle knihy můj pohled na tuto problematiku, resp. odpověď na otázku, co s tím, že Němci byli dlouhou dobu součástí našeho národa a našeho území:

„Odpovím vám odkazem na knížku. Napsal ji Pavel Kosatík a jmenuje se „České snění“. Jedna z jejích kapitol vykládá o tom, jak jedním z českých snů byl nejpozději od začátku 19. století život bez Němců. Ti přišli se začátkem středověku a osídlili hranice Českého království. Odsunem Němců ze Sudet se Čechům tento sen splnil. Je značně diskutabilní – alespoň z hlediska dnešního práva – zda se to mělo stát. Při odsunu Němců došlo k řadě událostí, které česká historie dosud nereflektovala a které bychom si měli objasnit. Uplatňování kolektivní viny je vždy věc krajně ošidná.

Nezdá se mi však, že by Sudetští Němci sami kdy dali přednost své zemské příslušnosti před svou národností. Žili tady, ale nikdy jsem neslyšela, že by se kdy identifikovali se zeměmi Koruny české nebo Československou republikou. Jsem přesvědčená, že kdyby zemské vlastenectví, zemská přináležitost byly u Němců prvotní, nikdy by nedošlo tomu, k čemu došlo v roce 1938 a v roce 1939. Nikdy by Konrád Henlein nebyl uspěl v českém pohraničí tak, jak uspěl. Tam se jasně ukázalo, že němectví jako národnost převážilo nad státním a občanským principem. Odsunem Němců a zejména řáděním některých Čechů, kteří zneužili léta 1945 pro své vlastní vášně, došlo bezesporu k nespravedlnosti a k neopodstatněnému vyřknutí kolektivní viny. Jako rodilá Brňačka vím, že tento odsun napáchal strašlivé škody, v mnou pozorovaném případě škody na duši města. Brno bylo židovské, německé a české. Nejdřív ta německá část nechala vyvraždit tu židovskou a následně ta česká vyhnala tu německou. Do toho řádila tak zvaně osvobozenecká soldateska generála Malinovského.

Odsun Němců, a to zejména způsobem, jakým k němu došlo, neměl být nikdy realizován – alespoň ne z hlediska dnešních hodnot a dnešního práva. Nesmíme ale právní události minulosti hodnotit dnešními měřítky! Retroaktivita v právu, stejně jako v historii, je největším hříchem, kterého je možno se dopustit. Řekněme, že dnes bychom už situaci s Němci odsunem neřešili… doufejme.

Na druhou stranu ovšem nezapomeňme, že každý Němec měl v létech 1938 – 1945 možnost se zachovat jako slušný člověk. A přiznejme si, že hitlerovská moc byla tak opojná, že těch, kteří se slušně zachovali, zase tak moc nebylo… Ke škodě naší i jejich. V každém případě jsem ráda, že dnes dochází k jisté reparaci česko-německých vztahů. Brněnský radní Matěj Hollan z hnutí „Žít Brno“, což je jinak zcela nepoužitelné „slunko“, inicioval společně s radním městské části Brno – střed Petrem Kalouskem tak zvaný „Rok smíření“ a v roce 2015 se uskutečnil pochod opačným směrem, než kterým byli Němci z Brna hnáni, tedy od Pohořelic k Brnu.

Vím, že se vystavuji opět nebezpečí, že mi lidé budou spílat, když toto říkám, ale já jsem přesvědčena o tom, že nespravedlnosti, byť navzájem si páchané, se navzájem neeliminují, avšak z historického hlediska se násobí. To, že Němci dělali v Čechách zvěrstva, a ne málo, neznamená, že měli Češi dostat volnou ruku v divokých odsunech, při kterých umírali lidé. Strategie „oko za oko – zub za zub“ je hra s nulovým součtem, která nemůže přinést nikomu žádný přínos. Je potřeba říci, jak to bylo a tento gordický uzel vin a utrpení už konečně jednou vypořádat: minimálně tím, že se o nich promluví a pak se rituálně pohřbí. K čemuž, bohužel, máme ještě docela dost daleko.“

Autor: Klára Samková

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHongkongská policie za tři dny zadržela během protestů více než 300 lidí, Si Ťin-pching podporuje místní vládu   
Pridal tk Úterý 05 listopad 2019 - 05:31:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hongkongská policie zadržela více než 300 osob ve dnech 1.-3. listopadu za nezákonné a násilné jednání během protestů, uvádí agentura Sin-chua s odkazem na zprávu bezpečnostních orgánů. Čínský prezident Si Ťin-pching mezitím vyjádřil podporu správkyni Hongkongu.

V neděli se hovořilo o více než 200 zadržených. Podle policejních údajů bylo během tří dnů v Hongkongu zadrženo 247 mužů a 78 žen ve věku od 14 do 54 let za účast v nezákonném shromáždění, držení nelegální zbraně a střeliva, poškození majetku a nošení masek.

Uvádí se, že během veřejných nepokojů bylo 12 policistů zraněno. Kromě toho bylo v sobotu v obvodu Wan Chai zabaveno více než 180 zápalných bomb, zápalné směsi, teleskopické obušky, pepřový sprej, helmy a plynové masky.

Podle zprávy hongkongské požární služby bylo evidováno 52 požárů souvisejících s demonstracemi.

V neděli muž po hádce o politice napadl nožem protestující u obchodního centra v Hongkongu – minimálně šest lidí bylo zraněno, samotného útočníka zbil dav, uvádí South China Morning Post. K události došlo v neděli večer u obchodního centra v hongkongském obvodě Tai Koo.

Neznámý pachatel zranil nožem čtyři lidi poté, co mezi nimi došlo ke sporu kvůli politice. Poté útočníka zbil dav. Muž, který se ho pokusil bránit, byl také zraněn a zadržen policií, další dívka byla lehce zraněna. Noviny uvádějí, že útočník ukousl část ucha poslanci okresní rady. Pět lidí bylo převezeno do nemocnice, stav dvou z nich je kritický.

Si Ťin-pching vyjádřil podporu správkyni Hongkongu

Čínský prezident Si Ťin-pching se setkal se správkyní Hongkongu Carrie Lamovou a vyjádřil jí podporu, uvádí agentura Sin-chua.

Setkání se konalo v Šanghaji, kde se 5. - 10. listopadu uskuteční Druhá čínská mezinárodní výstava dováženého zboží (CIIE). Si Ťin-pching vyslechl zprávu Lamové o situaci v Hongkongu a zdůraznil, že ona se snaží stabilizovat situaci a zlepšit sociální atmosféru ve zvláštní administrativní oblasti. Čínský prezident také řekl, že správkyně Hongkongu odvedla skvělou práci.

Kromě toho Si Ťin-pching vyjádřil „vysokou míru důvěry ústřední vlády k Lamové a plnou úctu k její práci a k jejímu týmu,“ uvedla agentura. Prezident ČLR uvedl, že nejdůležitějším úkolem Hongkongu je nyní ukončit násilí a chaos a obnovit pořádek.

Si Ťin-pching také vznesl požadavek zastavit a potrestat viníky za „násilné činy“ podle zákona, uvádí se ve zprávě.

Kromě toho čínský prezident vyzval k dialogu se všemi občany a ke zvýšení blahobytu obyvatel. Vyjádřil také naději, že obyvatelé Hongkongu se budou plně řídit zásadou „jedna země, dva systémy“ a hlavním zákonem Hongkongu a vynaloží úsilí k „zajištění prosperity a stability Hongkongu“.

Protesty v Hongkongu

Masové protesty jako reakce na projednávání zákona o vydávání se konají v Hongkongu od začátku června. Hongkongská vláda navrhla změnu stávajícího Zákona o podezřelých pachatelích na útěku.

Navrhovaný mechanismus by umožňoval vydávání podezřelých na základě příkazu vedení okresní správy jurisdikcím, s nimiž Hongkong nemá dohodu, včetně pevninské Číny. Odpůrci návrhu zákona se však domnívají, že oslabí nezávislost soudního systému Hongkongu dle zásady „jedna země, dva systémy“ a umožní ústřední vládě bojovat proti jí nepohodlným lidem.

Po rozsáhlých protestních akcích hongkongské vedení učinilo ústupky a oznámilo pozastavení posuzování změn na dobu neurčitou.

Odpůrci návrhu zákona jsou však stále nespokojeni a požadují jeho úplné zrušení. Dali úřadům ultimátům, kterému nebylo vyhověno. Pokračující protesty jsou stále více doprovázeny násilím a srážkami s policií.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Aq3F
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán desetinásobně zvýšil výrobu uranu za dva měsíce   
Pridal tk Úterý 05 listopad 2019 - 05:27:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán, který snižuje své jaderné závazky po odstoupení USA od smlouvy o atomu, během posledních dvou měsíců více než zdesetinásobil výrobu uranu.

„Výroba uranu do třetího kroku (ke snížení jaderných závazků) tvořila přibližně 450 gramů denně, nyní překročila 5 tisíc gramů denně,“ řekl íránským novinářům vedoucí Íránské organizace pro atomovou energii (OAEI) Alí Abkar Sálehí.

Jeho prohlášení zaznělo v předvečer další, v pořadí čtvrté etapy snižování jaderných závazků, která je očekávána tento týden.

Během svého pobytu na jaderném objektu v Natanzu informoval také o spuštění 30 centrifug typu IR-6 a uvedl, že již dříve bylo instalováno dalších 20 a Írán tak zvýšil celkový počet centrifug tohoto typu na 60.

Práce na nové centrifuze

Kromě toho Írán pracuje na vývoji nejnovější centrifugy k obohacování uranu IR-9. Ta podle Sálehího bude 50krát výkonnější.

„Některé z těchto strojů byly postaveny během posledních dvou měsíců, jako například IR-9, mající 50 SWU“ (jednotka práce při dělení izotopů, která je jedním z ukazatelů výkonu centrifugy – pozn. red.), řekl během tiskové konference a uvedl, že Írán má 16 typů centrifug nové generace.

Výkon centrifug IR-1 první generace je 1 SWU. Centrifugy první generace IR-1 jsou považovány za hlavní - jaderná dohoda předpokládá práci 5060 centrifug první generace na závodě na obohacování jaderného paliva v Natanzu.

Sálehí rovněž poukázal na to, že hodnota výkonu všech centrifug v Íránu v danou chvíli dosáhla asi 8,6 tisíce, a dodal, že ještě před dvěma měsíci, před třetí fází snižování jaderných závazků, byla tato hodnota o 2660 jednotek nižší.

V roce 2015 „šestka“ (Velká Británie, Německo, Čína, Rusko, USA, Francie) a Írán informovaly o vytvoření Společného komplexního plánu akce. Dohoda předpokládala zrušení sankcí výměnou za omezení íránského jaderného programu. Smlouva v původním znění nepřežila ani tři roky: v květnu 2018 USA oznámily jednostranné odstoupení od ní a obnovení tvrdých sankcí proti Islámské republice.

Teherán poprvé odmítl řadu jaderných omezení k výročí, kdy USA odstoupily od dohody o íránském jaderném programu - Washington opustil dohodu 8. května 2018, Teherán odpověděl přesně o rok později, což nazval „strategickou trpělivostí“. Odmítnutí splnit řadu bodů Společného komplexního plánu činnosti o íránském jaderném programu se v první fázi týkalo zásob obohaceného uranu a těžké vody.

Následně úřady v Teheránu oznámily druhou fázi snižování závazků vyplývajících z jaderné dohody a uvedly, že Írán bude obohacovat uran na úroveň, kterou země potřebuje. Třetí fáze začala 6. září: tehdy Írán oznámil, že začal pracovat s celou řadou centrifug, aniž by se v oblasti jaderného výzkumu a vývoje omezoval na ustanovení Společného komplexního plánu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Aq36

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrumpa obvinili z toho, že se chce zmocnit syrské ropy   
Pridal tk Úterý 05 listopad 2019 - 05:22:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Členka Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Tulsi Gabbardová obvinila amerického prezidenta Donalda Trumpa z toho, že se chce zmocnit syrských ropných nalezišť. V pondělí 4. listopadu to uvedla televize Fox News.

Podle slov uchazečky o účast v kandidatuře v amerických prezidentských volbách za Demokratickou stranu, Trump neponechal část vojenského kontingentu v Sýrii kvůli boji s teroristy, ale „za účelem ochrany ropných nalezišť, která nepatří USA“.

Gabbardová v této souvislosti poznamenala, že by syrský lid mohl přijít o hlavní zdroj potřebný k přežití a o zdroj energie. Politička také připomněla, že američtí vojáci mají zajišťovat především národní bezpečnost.

Kongresmanka si mimo jiné postěžovala i na to, že podobná politika je „hanbou“ pro americké vojáky.

Syrská ropa

Šéf Pentagonu Mark Esper učinil dříve prohlášení, že USA budou bránit ropná ložiska v Sýrii a silou odpoví na pokusy o jejich dobytí. Podle jeho slov tam američtí vojáci nehodlají pustit ani Rusko, ani syrské vojáky.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že záměr USA těžit v syrských ropných ložiscích je protizákonný a že Moskva hodlá prosadit tento postoj na jednáních s Washingtonem.

Ruské ministerstvo obrany ukázalo důkazy, jak Spojené státy pašují syrskou ropu. Podle informace ruského resortu má Washington z těžby ropy v Sýrii přes 30 milionů dolarů měsíčně.

„Kvůli takovému nepřetržitému, nekontrolovanému a nezdaněnému finančnímu proudu bude vedení Pentagonu a Langley ochotno chránit a bránit ropné vrty v Sýrii před mýtickými „tajnými buňkami IS“ donekonečna,“ uvedl oficiální mluvčí Ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov.

Americké volby

Prezidentské volby v USA se mají konat 3. listopadu 2020. Nynější hlava státu republikán Donald Trump již oznámil svou účast.

Primární volby kandidátů za Demokratickou stranu se mají konat v období únor-červen, po čemž má být vítěz zvolen na stranickém sjezdu. Právě ten bude Trumpovým soupeřem. Ve většině celostátních průzkumů vede Biden, na druhém a třetím místě jsou Elisabeth Warrenová a Bernie Sanders.

Zdroj: TV Fox News, Sputniknews

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník UNCTAD: Svět podporuje Čínský mezinárodní dovozní veletrh   
Pridal tk Úterý 05 listopad 2019 - 05:15:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy Čínské ústřední televize (CCTV) Konference pro obchod a rozvoj OSN (UNCTAD) posílá svou delegaci na účast 2. Čínského mezinárodního dovozního veletrhu. Generální tajemník Konference pro obchod a rozvoj OSN (UNCTAD) pan Mukhisa Kituyi v rozhovoru s novinářem Čínské mediální skupiny uvedl, že Čínský mezinárodní dovozní veletrh poskytuje novou platformu pro vývoz různých zemí na světě. Svět podporuje uspořádání tohoto veletrhu.

Pan Mukhisa Kituyi dodal, že se letošního veletrhu zúčastní více zemí. To dokazuje, že loňský veletrh byl velmi úspěšný. Čína poskytuje zvláštní platformu a podporuje účast rozvojových zemí. V současné době vládne nejistota ve světovém hospodářství. V situaci obchodního ochranářství a obchodních překážek čínské uspořádání dovozního veletrhu má velký význam, zejména také pro rozvojové země.

Pan Mukhisa Kituyi tvrdí, že koncept čínského uspořádání dovozního veletrhu je pozitivní. Vstup na globální hlavní trhy rozvojových zemí je omezen. Čína dováží zboží z rozvojových zemí, čímž projevuje přátelskou a sjednocenou vůli.

Pan Mukhisa Kituyi poukazuje na to, že současné obchodní ochranářství porušuje globální dodávkový řetěz, avšak Čínský mezinárodní dovozní veletrh vytváří platformu vzájemných zájmů, které podporují multilaterální obchod. Jde o model světa. Čína mnohokrát objasnila, že mezinárodní vztahy v budoucnosti spoléhají na vzájemné respektování, ale nikoliv na obchodní překážky. Čína dlouhodobě podporuje otevřený a multilaterální obchodní systém, který ukazuje rozvojový směr světa.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPavel Tigrid, spolupracovník CIA   
Pridal tk Úterý 05 listopad 2019 - 05:14:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká veřejnoprávní média jsou zaujatá proti Donaldu Trumpovi a byla by v euforii, kdyby byl v důsledku impeachmentu sesazen z úřadu. Nevyřčená podstata tohoto předpojatého východiska je, že Trumpova politika jde proti zájmům ČR, Evropské unie a západní civilizace jako celku. Mělo by být zřejmé, že to, co je dobré pro amerického prezidenta, nemusí být nutně dobré pro Čechy žijící tisíce kilometrů daleko, avšak česká média jsou nesmírně selektivní při uplatňování této zásady. Je například velice nepravděpodobné, že by se Česká televize nebo Český rozhlas zabývaly otázkou, jestli emigrant Pavel Tigrid, který se později stal ministrem kultury, byl spolupracovníkem CIA. Dokonce i Respekt připustil, že pravděpodobně byl. A bývalý francouzský agent Jaroslav Vrzala minulý týden pro týdeník Echo prohlásil, že každá šestka, kterou měl Tigrid pro svůj pařížský exilový časopis Svědectví, pocházela od CIA. Přehlížením takové choulostivé záležitosti v době 30. výročí sametové revoluce veřejnoprávní média předstírají - nebo snad naivně věří - že cokoli bylo tehdy dobré pro CIA, bylo dobré pro Čechy a Slováky.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2431 sec,0.0694 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,575kB