Čtvrtek 07 listopad 2019
Evropské banky pracují nad PEPSI. O co jde?   
Pridal tk Čtvrtek 07 listopad 2019 - 05:48:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Evropě může vzniknout vlastní platební systém, který má oslabit pozice Visy, Mastercard a dalších cizích technologických monopolistů. Informují o tom noviny The Brussels Times.

Noviny píšou, že nad vytvořením celoevropského platebního systému pracuje 20 evropských bank. PEPSI (Pan-European Payment System Initiative) se má zaměřovat na jakékoli typy bezhotovostních plateb.

Podle anonymního zdroje z francouzského bankovního sektoru, jehož slova se uvádějí, má iniciativa vytvoření PEPSI především politické kořeny, než že by šlo jenom o technickou stranu věci. Uvádí se, že již v roce 2017 Evropská centrální banka vyjádřila znepokojenost nad svrchovaností plateb a uváděla, že bude příznivě vnímat probírání tohoto tématu.

Dříve k vytvoření vlastního platebního systému evropské státy vyzval Burkhard Balz, člen výkonné rady německé centrální banky. Podle něj nelze lhostejně vnímat skutečnost, že z evropských bank se stávají jen zpracovatelé plateb, když takové společnosti jako Apple, Google, PayPal či Amazon se dostávají do prvních řad ve vztazích s klienty.

Mezinárodní trend

Objevení iniciativy vytvoření alternativního platebního systému není novou věcí. V letošním květnu o takových plánech informoval bankovní regulátor Venezuely SUDEBAN. Tento krok byl vyvolán sankcemi uvalenými proti zemi ze strany Spojených států. Provozu mezinárodních systému debetních a kreditních karet se ovšem země nevzdala.

Předpokládá se, že by platební operace mohly probíhat pomocí mobilní aplikace nezávislé na národní měně zákazníka.

V roce 2015 spustila vlastní platební systém MIR Ruská federace. Učinila tak poté, co Visa a Mastercard odmítly spolupráci s několika bankami země na pozadí amerických sankcí.

Velmi silné pozice na vnitřním trhu své země mají čínské platební systémy. Podle novin The South China Morning Post přes 90 % všech transakcí pomocí platebních karet v Číně probíhá přes UnionPay. Zahraniční poskytovatelé plateb také čelí na čínském trhu duopolu Alipay a WeChat Pay, kdy každý z nich má zhruba 50% podíl v oblasti mobilních plateb.

Zdroj: The Brussels Times, Sputniknews

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sýrii byla zadržena žena al-Bagdádího   
Pridal tk Čtvrtek 07 listopad 2019 - 05:45:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecké bezpečnostní síly zadržely v Sýrii manželku vůdce Islámského státu Abu Bakra al-Bagdádího. Oznámil to prezident Turecka Tayyip Erdogan.

„Al-Bagdádí spáchal sebevraždu. Chytili jsme v Sýrii jeho manželku. Ale nedělali jsme kolem toho žádné haló. Toto je poprvé, co jsem to oznámil. Také jsme chytili jeho sestru a jejího manžela,“ oznámil Erdogan, když promluvil v Ankaře.

Likvidace teroristy

Abú Bakr al-Bagdádí (vlastním jménem Ibrahim Avas al-Badri) je znám jako vůdce teroristů od roku 2014, když z mešity v uchváceném IS Mosulu vyhlásil založení „islámského chalifátu“ na Blízkém východě. Od té doby média nejednou informovala o jeho smrti, tyto zprávy však nebyly nikdy potvrzeny.

​Trump informoval o zabití al-Bagdádího 27. října. Podle jeho slov na sobě terorista odpálil sebevražedný pás, nicméně se ho podařilo „rychle a přesně identifikovat“.

Ruské ministerstvo obrany učinilo prohlášení, že nedisponuje hodnověrnou informací o americké operaci. V Kremlu sdělili, že nedostali oficiální potvrzení o zabití teroristického vůdce. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov přitom dodal, že bude-li smrt vůdce IS potvrzena, bude možné mluvit o vážném přínosu Donalda Trumpa k boji proti světovému terorismu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Arwp

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSměr čínsko-francouzské spolupráce   
Pridal tk Čtvrtek 07 listopad 2019 - 05:41:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) se dne 6. listopadu ve středu v Pekingu setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, který je na návštěvu v Číně. Xi Jinping uvedl, že Čína je ochotna spolupracovat s francouzskou stranou a podporovat komplexní strategické partnerství mezi Čínou a Francií na vyšší úrovni.

Francie byla první západní silou, která formálně navázala diplomatické vztahy s Čínou. Čínsko-francouzské vztahy mají po dlouhou dobu jedinečnou vedoucí a příkladnou roli ve vztazích hlavních světových mocností. Letošní rok si připomínáme 55. výročí založení diplomatických vztahů mezi Čínou a Francií, u této příležitosti oba lídři obou zemí se několikrát setkali a vytvořili řadu důležitých plánů pro rozvoj dvoustranných vztahů. Během návštěvy v Číně provedl prezident Macron zvláštní výlet do Šanghaje, aby se zúčastnil slavnostního zahájení 2. čínského mezinárodního dovozního veletrhu. To ukazuje, že francouzský prezident klade důraz na čínsko-francouzské vztahy.

Během návštěvy francouzského prezidenta Macrona v Číně obě strany společně vydaly „Akční plán pro čínsko-francouzské vztahy", který se zaměřuje na udržení a posílení politické vzájemné důvěry, pokračování v podpoře spolupráce ve velkých projektech, rozšiřování obousměrného otevírání trhu, prohlubování inovační spolupráce a propagace civilizovaných výměn pro budoucí spolupráci mezi Čínou a Francií. Tento Akční plán plánuje konkrétní cestu budoucí spolupráce mezi Čínou a Francií a nepochybně podpoří výměny a spolupráci mezi oběma zeměmi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský parlament byl oficiálně rozpuštěn   
Pridal tk Čtvrtek 07 listopad 2019 - 05:37:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Časně ráno 6. listopadu místního času se britský parlament oficiálně rozpustil, což znamená začátek prosincové volební kampaně ve Velké Británii.

Britské všeobecné volby se budou konat 12. prosince. Podle britského práva je parlament automaticky rozpuštěn 25 pracovních dnů před zahájením všeobecných voleb. Podle historických tradic britský premiér Boris Johnson se musí setkat s královnou Alžbětou II. a požádat o zrušení parlamentu.

Po rozpuštění parlamentu budou všechna křesla v Dolní komoře parlamentu automaticky uvolněna, ale všichni ministři kabinetu, včetně předsedy vlády, si udrží své současné pozice, dokud se nevytvoří nový kabinet.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1205 sec,0.0395 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,347kB