Neděle 17 listopad 2019
Menší koalice? Chcete změnu, přijďte k volbám. Jak vidí Letnou opozice a Okamura   
Pridal tk Neděle 17 listopad 2019 - 08:07:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na demonstraci na Letné spolek Milion chvilek pro demokracii vyzval, aby veřejnost projevila větší zájem o politiku. S tím souhlasí i lídři opozičních politických stran. Pro vytvoření menších koalic se pro ČTK vyslovili končící předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a lídr lidovců Marek výborný.

Předseda ODS Petr Fiala na téma aktivnosti občanů a jejich zapojení na Twitteru zveřejnil několik příspěvků.

„Z Letné zaznělo správné poselství v předvečer 17 listopadu: že lidé mají být aktivní, že věci je třeba měnit ve volbách. Je potřeba, aby lidé nedávali ruce pryč od politických stran, naopak, mají se o ně starat, politické strany demokracie potřebuje,“ napsal Fiala.

Později dodal, že ví, že se dnešní demonstrace na Letné zúčastnilo i mnoho členů ODS a dalších stran. Napsal, že rozuměl hlavnímu poselství. „Lidé chtějí změnu, chtějí dodržování pravidel právního státu, chtějí poctivou programovou politiku, chtějí zemi, která vítězí. ODS se podle toho zachová,“ napsal dále předseda ODS.

Z Letné zaznělo správné poselství v předvečer 17 listopadu: že lidé mají být aktivní, že věci je třeba měnit ve volbách. Je potřeba, aby lidé nedávali ruce pryč od politických stran, naopak, mají se o ně starat, politické strany demokracie potřebuje.

V posledním příspěvku uvádí, že hlasy středopravých voličů nesmí propadnou a ve volbách 2021 slibuje změny.

„Hlasy pro změnu nesmějí propadnout, hlasy středopravých voličů nesmějí propadnout. Ve volbách 2021 dosáhneme změny,“ uvedl Petr Fiala.

Otevřít politiku všem

Končící předseda TOP 09 Jiří Pospíšil pro ČTK uvedl, že podporuje otevření politických stran všem. Myslí si také, že dnes je volič menší politické strany diskriminován.

„Je třeba, aby se politické strany otevřely všem, které zajímá veřejný život a chtějí se na politice aktivně podílet. Bez silných politických stran není možné zdravou demokracii zachovat. Podporuji změnu volebního systému, aby byl vůči občanům spravedlivý a volební hlas každého voliče měl stejnou váhu. Nyní je volič menší politické strany diskriminován,“ oznámil Pospíšil.

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný pronesl, že o koaliční spolupráci strana usiluje už při přípravě nadcházejících krajských voleb. Připomenul také, že lidovci podali novelu volebního zákona s návrhem čistého poměrného systému tak, aby zmizel nepoměr ve váze voličského hlasu.

„Určitě je to věc, kterou řešíme teď a samozřejmě dlouhodobě diskutujeme i o postupu po krajských volbách,“ uvedl Výborný pro ČTK.

Piráti v čele s Ivanem Bartošem čekají, jak dopadnou koalice skládané před krajskými volbami. On sám vidí možnosti v případné spolupráci hnutí STAN a TOP 09 či lidovců a ODS.

„Znám spoustu lidí, kteří by v případě, že by Piráti šli do nějaké větší koalice, Pirátskou stranu nevolili. Zvykli si, že nemusí volit menší zlo. Prostě volí toho, jehož program je atraktivní,“ oznámil Bartoš pro ČTK.

Chcete změnu, přijďte k volbám

Předseda SPD Tomio Okamura se na svém Facebooku rozepsal na téma dnešní demonstrace na Letné. Hlavní myšlenkou jeho příspěvku je, že pokud někdo má problém s premiérem Babišem nebo někým jiným, tak ať přijde k volbám, kde může rozhodnout o nové vládě.

„My v SPD říkáme, pokud má někdo problém s premiérem Babišem nebo s někým jiným, ať přijďte k volbám, nevolí ho a nepodporuje. Tak postupuje hnutí SPD. Nepodporujeme Andreje Babiše, ale respektujeme výsledek voleb. SPD této vládě nedala důvěru a nehlasovali jsme proto ni, ale respektujeme rozložení sil ve Sněmovně, které určili ve volbách občané, a povolební jednání, ze které vzešla koalice s ČSSD, s níž my absolutně nesouhlasíme.

Za rok jsou krajské volby. Za dva roky jsou parlamentní volby - občané v nich mohou rozhodnout o nové vládě. A my v SPD říkáme, přijďte rozhodnout k volbám! A občané mohou také podpořit návrhy SPD na referendum a na odvolatelnost politiků,“ uvedl Okamura na Facebooku.


Hamáček nevidí důvod k odchodu Benešové

Vicepremiér a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček nevidí žádný důvod k odchodu Marie Benešové z pozice ministryně spravedlnosti. Uvedl také, že voliči věděli o majetkových poměrech Andreje Babiše.

„Požadavky nejsou nijak nové, ty stejné zaznívaly na předchozích demonstracích. Já nevidím důvod, aby odcházela Marie Benešová, protože jsem přesvědčen, že svou práci dělá dobře a pokud máme na některé věci jiný názor, tak jsme připraveni o nich jednat a jednáme. Co se týká pana premiéra, tam se nic nového nestalo a o jeho majetkových poměrech věděli voliči, když šli k volebním urnám,“ uvedl Hamáček pro ČTK.

Sobotní demonstrace na Letné

Na další demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii na pražské Letné dnes dorazilo až 300 000 lidí. Opět zazněly výzvy premiérovi Andreji Babišovi k odstoupení, opoziční strany byly vyzvány ke spolupráci a lidé k většímu zapojení do politického dění.

Pořadatelé uvádí, že do Prahy na Letnou dorazil podobný počet lidí jako v červnu. Šéf spolku Mikuláš Minář mluví o 300 tisících lidí. Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že policie uvádí 250 tisících. Mobilní operátor T-Mobile uvedl 257 000.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Axxg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrazilští odborníci: Prohlášení z Brasilie vyslalo hlas BRICS   
Pridal tk Neděle 17 listopad 2019 - 08:02:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
14. listopadu se v brazilském hlavním městě Brasilii konal 11. summit vedoucích představitelů BRICS. Vedoucí představitelé pěti zemí jednali na téma „Vybudovat budoucnost ekonomickým růstem", vyměnili si názory na spolupráci mezi členskými zeměmi BRICS a na společné zájmy, dosáhli rozsáhlé shody a vydali Prohlášení z 11. summitu BRICS v Brasilii. Odpovědný činitel Výzkumného centra pro brazilsko-čínské vztahy Evandro Carvalho se domnívá, že Prohlášení zdůraznilo reformy a upevnění multilaterálního systému, podpořilo ekonomickou a finanční spolupráci a nové průmyslové partnerství mezi členskými zeměmi BRICS a také vyslalo jasný hlas zemí BRICS.

Pět členských zemí BRICS v prohlášení zopakovalo, že je třeba upevnit reformy multilaterálního systému a čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) pronesl na 11. summitu projev na téma „Společné úsilí v nové etapě spolupráce", ve kterém zdůraznil provádění multilateralismu a otevírání se světu. Evandro Carvalho se domnívá, že Prohlášení zdůrazňuje důležitost multilateralismu, a projev čínského prezidenta je jasný signál Číny na ochranu multilateralismu.

„V současné mezinárodní situaci má multilateralismus velký význam. Roční summit BRICS odráží důležitost multilateralismu v praxi. Prohlášení podporuje vliv mezinárodních organizací, které poskytují strukturní základ mezinárodnímu multilaterálnímu systému. Xi Jinping také slíbil ochranu multilaterálního systému pod vedením WTO. Čína se bude nadále otevírat světu a zlepšovat obchodní prostředí," řekl Evandro Carvalho.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponViděli jste už vařit z vody? Ne? Tak to jste v sobotu nebyli na Letné   
Pridal tk Neděle 17 listopad 2019 - 08:00:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takový debakl, jaký se na mi na televizní obrazovce rozevíral od sobotní 14. hodiny do hodiny zhruba šestnácté, jsem ve svém dlouhém životě ještě nezažil. Co to vlastně tihleti dva z chvilek Roll a Minář jako hlavní vytyčovatelé chvilkovského programu vlastně chtějí? Že snad nezávislost veřejnoprávních mediálních prostředků jako jsou ČT a ČR?

Co tím prohoha mohou myslet? To aby ČT a ČR byly ještě víc a ještě otročtěji ve vleku jediné politické strany, kterou je TOP 09? Aby tato média ještě víc zakrývala všechno, co se jim a a jejich patronu TOP 09 nehodí, a naopak pozdvihovala do nebe to, co se jim hodí, a tak až ve statky a hrdlo a co nejsprostěji lhala tak, jak lžou už od sametu až dodneška? Aby dál vylučovala z účasti na politických debatách ty politiky a novináře, kteří když třeba i jen jedinkrát vyslovili cosi, co se s politikou těchto veřejnoprávních médiií nerýmovalo, měli až do smrti vstup do těchto médií zapovězen, jak by o tom mohli vyprávět pan Petránek, pan Zbořil či pan Erik Best? A naopak aby tam byl pečený vařený ruský emigrant Romancov, který zřejmě protože ničeho jiného není schopen, co řekne toť slina vržená na Rusko?

Má tohle snad být chvilkový příspěvěk ke slovům prezidenta Masaryka o tom, že bez diskuze není demokracie?

Anebo jim jde hlavně o demisi premiéra Babiše? Ale proboha živého, vždyť žádný argument na podporu této jeho demise na Letné vůbec nepadl, jak konstatoval i pan Herzmann z agentury CVVM v následné debatě o mítinku ve studiu ČT.

A momenty na mítinku vůbec nejtrapnější? Až kupodivu kratičká vystoupení pozvaných herců, kteří asi dobře věděli proč se neztrapňovat déle, než bylo třeba.

A hned potom zpěvácké vystupení zpěváka Dutky, kterou trapnost na Letenské pláni vygradovala až k transcendentu.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2153 sec,0.0756 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,669kB