Čtvrtek 21 listopad 2019
Soudružka Shilerová zešílela!   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 17:31:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nechci psát o tom, kolik toho ukradli komunisté po svém nástupu k moci, kolik toho ukradli /záměrně nechali zbankrotovat/ západní firmy po takzvané revoluci, kolik toho ukradl Kalousek, kterému soud nic neprokázal, kolik toho nakradl soudruh Bureš, který každý den dostává dotace ve výši 500 000, slovy půl milionu korun.

Největší krádež století dělá tato vláda, konkrétně soudružka Schillerová. Jako vyučená právnička nevykonává profesi, která je nejlépe placená. Musí to být mizerná právnička. Co je ale horší, že jako prachobyčejná účtařka nerozumí ani základům ekonomie, přitom hospodaří s vice než bilionem korun! Každý student ekonomie ví, že nejvíc daní výbere snížením daní. Současně s tím podpoří podnikání i zaměstnanost, zvýší se životní úroven atd. Samozřejmě za hospodaření spoluodpovídá i premier, který si vybral ministra financí.

Jak může Zeman chválit tak neschopnou ministryni? Končí osmý rok konjuktury a mnoho ekonomů čeká během příštího roku ne krizi, ale superkrizi, lépe řečeno megakrizi, která se bude týkat celé Evropy. Zvýši se nezaměstnanost, s tím i kriminalita, bouřlivé demonstrace doprovázené zapalováním aut a rozbíjením výloh, atd. Radikálně se sníží výběr daní, takže to vypadá, že se daně budou muset zvýšit ještě víc. Přeloženo-sníží se platy a všechno se zdraží. Kde potom tato právnička vezme peníze, když v konjunktuře /!/ neměla ani pouhé dva miliony na sociální ústavy? Vláda na tom musí být hůř než si myslíme, protože dotace na sociální služby se v příštím roce snižují...

1/ Díky konjunktuře a české koruně jsme na tom ekonomicky výborně, vláda na tom nemá sebemenší zásluhy. V posledních letech tato vláda dostává díky konjuktuře o sto miliard víc než kdykolipředtím. Přesto to vládě nestačí. 2/ Soudruh Bureš sliboval vyrovnaný rozpočet v roce 2017. I v roce 2010 bude schodek 40 miliard. Ani tohle vládě nestačí. 3/ Soudruh Bureš sliboval nezvyšování daní. Lidé závislí na alkoholu pijí pivo, nikoli drahý tvrdý alkohol, takže nesníží se alkoholismus. Zdražení cigaret nepomůže snížení závislosti na cigretách. Dokonce tato vláda snížila dotace na léčení závislosti! Pivo v hospodách se zlevnilo, takže vláda ve skutečnosti podporuje alkoholismus! O podpoře hazardu, dokonce placeného státem, díky nesmyslnému EET ani nemluvě. Prudké zdražení alkoholu a cigaret přímo ideálně podporuje šedou ekonomiku, takže výběr daní se sníží. Ale tohle vyučená právnička nikdy nepochopí. Dále se zdraží plynové topení, takže na to doplatí hlavně sociálně potřební. Přesto ani tohle vládě nestačí. 4/ Za celých třicet let jedině tato vláda vybrala 40 miliard z fondu státních rezerv. Přesto ani tohle vládě nestačí. 6/ Největší loupež století!

Vláda vyprodává veškeré zásoby drahých nerostů, dokonce hluboko pod cenou! V případě potřeby budeme tyto kovy nakupovat v cizině, ale velmi draho. Přijde vám to normální? Je to, jako byste vybrali všechny úspory na dovolenou, doma našli ještě cihlu zlata a prodali ji v kovošrotu za pět korun. Takto hospodaří tato vláda, konkrétně soudružka Schillerová a soudruhovi Burešovi to vůbec nevadí! Chtějí nás přivést na mizinu, když má přijít megakrize? Z čeho pak zaplatí důchody, platy lékařů, policistů, sociální ústavy atd.? V případě války, záplav...Co budete dělat, soudružko Schillerová? Soudruh Bureš dostal první miliardovou půjčku v USA, proto má od USA úkol definitivně zničit českou ekonomiku, což se mu daří. EET není náhoda! Důsledky se projeví až v megakrizi, ale to už bude pozdě! Jeho pohádkám o štastné budoucnosti našeho národa věří jen naivní důchodci...

Takže kdo je tady největší zloděj století, který projídá naši budoucnost na dalších nejméně padesát let?

Autor: Miroslav Petr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský Orwell už dorazil i do Prahy, pražská policie požaduje po magistrátu zpřístupnění kamer pro využití softwarem pro rozpoznávání obličejů!   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 07:57:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský Orwell už dorazil i do Prahy, pražská policie požaduje po magistrátu zpřístupnění kamer pro využití softwarem pro rozpoznávání obličejů! Za projektem stojí americká detektivní agentura Pinkerton, která zpracovala pro hlavní město studii sledování obyvatelstva pomocí softwaru, který v Londýně příliš neuspěl! Projekt zahrnuje sběr stovek tisíc obličejů, porovnávání s centrální evidencí obyvatelstva a s databázemi zahájených osob doma i v zahraničí! Policie využije gumového zákona o policii a ustanovení o monitorování veřejného prostoru!

Český rozhlas dnes přinesl neuvěřitelnou informaci, že krajské ředitelství policie v Praze požádalo pražský magistrát o poskytnutí přístupu k celkem 6 pouličním kamerám na frekventovaných místech v Praze pro testovací pilotní a zkušební provoz amerického sledovacího a analytického softwaru pro rozlišování obličejů. Projekt ve spolupráci s českou policií připravila a studii vypracovala česká pobočka americké detektivní agentury Pinkerton, která spadá pod švédskou agenturu Securitas AB.

Navržený systém má pracovat na základě algoritmu pro rozlišování obličejů (Facial Recognition System) a lze očekávat, že v budoucnu bude pracovat i ve spojení s centrální databází obyvatelstva ČR a dalšími databázemi, jako je např. registr řidičských průkazů, databáze pohřešovaných osob nebo databáze pachatelů trestných činů, bude možné v reálném čase v pražských ulicích sledovat stovky tisíc občanů v jeden okamžik a analyticky vyhodnocovat jejich pohyb a s kým se stýkají.

Systém je již nějakou dobu testován v ulicích Londýna, ale výsledky jsou rozpačité, protože v celkem 81% případů systém identifikoval podezřelého chybně a jednalo se o jinou osobu. Londýnský policie však projekt brání s tím, že chyba se vyskytne jenom v jednom z tisíce případů, protože používají jiný vyhodnocovací systém, než jaký testují výzkumníci v oblasti FRS technologií. Tyto technologie rozlišování obličejů mají jediný účel, sbírat obličeje účastníků demonstrací v Praze a přesně identifikovat každého jednotlivého účastníka.

Facial Recognition System je určený pro hromadný sběr tisíců obličejů za minutu pro vytváření kompilovaných databází o celém obyvatelstvu

Přesně z tohoto důvodu byl před lety přijat zákon v ČR, že účastníci demonstrací si nesmí zakrývat obličeje. Není to kvůli tomu, že by policisté neuměli výtržníka identifikovat, nebo že by mu neuměli sundat šátek z obličeje, ale jde právě o identifikaci ex-post, tedy po skončení demonstrace, když policie podle video záběrů a fotografii identifikuje stovky osob a předává informace do interní databáze ministerstva vnitra pro účely evidence osob podílejících se na extrémismu.

Říká se tomu mezi policisty “zahájení bez realizace”, to znamená, že když se zúčastníte nějaké demonstrace, dostanete se do databáze vnitra, pokud se váš obličej objeví na některé fotce nebo videu, které policisté v civilním oblečení natáčí, ale nikdo vás nestíhá, jenom vás registrují a zařadí si vás do skupiny osob. Velká část účastníků sobotní demonstrace na Letné může být v klidu, bylo jich velmi mnoho a takto velké demonstrace nelze “zahajovat” ručně a pomocí fotografií a natáčení na kameru. Tolik desítek tisíc lidí nejde archivovat a jejich obličeje zachycovat ručně, k tomu je potřeba automatizovaný systém FSR, který za sekundu z pouličních kamer zachytí stovky obličejů v ultra-vysokém rozlišení. Po nasazení tohoto systému do praxe bude policie znát jména a adresy všech účastníků demonstrace na Letné, a tedy i přesné počty.

Zatím jenom 6 kamer v Praze pro pilotní provoz na frekventovaných místech, kde se pohybují desítky tisíc lidí za den, aby bylo možné systém kalibrovat a prověřit

Policie zatím požádala magistrát o poskytnutí přístupu na 6 kamerových CCTV bodů a mezitím se rozhořela diskuse, kdo bude mít jaké pravomoci, pod koho budou kamery podléhat, kdo bude se sbíranými daty nakládat a jak dlouho se budou uchovávat, ale to je v podstatě nepodstatné, protože se jedná o klasické Overtonovské okno, protože už to není v pozici nemyslitelného skandálu a myšlenky, která je vyloučená, ale už se okno posunulo do pozice, že se o tom diskutuje jako o možnosti, řeší se parametry a podmínky nasazení technologie. Systém FSR je považován v bezpečnostních složkách za komplementární systém, který dosáhne svého plného významu až po rozšíření 5G sítí, protože dosud je policie závislá na kabelových CCTV rozvodech městských kamer v Praze.

Policie musí žádat magistrát, ten musí dát pokyn Městské policii, která kamery obsluhuje, aby dali přístup státní policii ke kamerám. Tohle s sebou nese byrokratické obtíže a problémy s médii. Po nasazení 5G sítí tyto problémy zmizí, protože policie si vybuduje vlastní bezdrátovou 5G síť vlastních kamer, které budou zasíťovány bezdrátově skrze 5G infrastrukturu. Dnes to není možné na starých sítích operátorů, protože ty jsou plně vytížené. Právě proto FSR a 5G zasíťování přinese do ČR prvky Nového světového řádu.

Ochránců lidských práv bude argumentováno, že sledování bude probíhat anonymizovaně pomocí tokenů, stejně jako je tomu již v Číně

Systém bude umět po zadání dotazu do systému určit polohu a místo pohybu jakéhokoliv občana ČR během zlomku sekundy. Pohyb občanů bude monitorován pomocí anonymních tokenů, aby se obešlo GDPR. Ke ztotožnění tokenů dojde až ve chvíli zahájení osoby. GDPR a ani české zákony totiž nezakazují shromažďovat anonymizovaná data, ale ani nezakazují ztotožnění anonymizovaných dat v případě, že k tomu dá souhlas soud. Sledování tak bude probíhat anonymizovaně a všechny osoby budou reprezentovány kódy a tokeny, přičemž policista nebude vědět, kdo to je. Uvidí jen číslo, token.

Ke ztotožnění tokenu dojde jen podle předpisů zákona. A v tom je právě ten skrytý Orwell. Sledováni budou všichni, ale nebudou identifikovatelní do chvíle, než někdo z nich něco provede. Systém bude prezentován jako budoucnost ultimátní bezpečnosti. Praha se tak stane po Londýnu další laboratoří NWO, kde bude testován americký sledovací systém, který mezitím v americkém San Franciscu rovnou zakázali, že představuje nejnebezpečnější nástroj na sledování pohybu lidí, který kdy vznikl.

Dnešním nejrozšířenějším nástrojem na sběr obličejů z fotografií jsou chytré telefony, ze kterých tajné služby čerpají rozsáhlé databáze selfíček

Stejně tak je potřeba si uvědomit, že vzniká celosvětová databáze obličejů všech obyvatel planety, data jsou získávána z mobilních telefonů. Lidé si pořizují selfie snímky a dobrovolně tak poskytují společnostem Google a Apple své obličeje pro identifikaci, nemluvě o odemykání telefonů obličejem, protože firmy, které vyrábějí telefony, postupně odstraňují většinu tlačítek, aby se odemykání telefonu realizovalo více a více pouze obličejem a případně skenem oční sítnice. Ze stejného důvodu se úplně přestávají vyrábět telefony s vyměnitelnými bateriemi, takže telefony nelze fyzicky odpojit od zdroje napětí a tím je spolehlivě a doopravdy vypnout.

Dnešní smartphony používají pouze režim Soft Off, kdy telefon se zdá, že je vypnutý, ale když ho necháte vypnutý týden, plně nabitá baterie vám klesne o cca. 5 až 7 procent. Telefony totiž udržují v chodu úsporný tzv. Wake Up obvod, který udržuje v chodu interní hodiny a některé další obvody, které periodicky v cyklech naslouchají celulární síti, ale ve výchozím stavu s ní nekomunikují, pouze naslouchají. Jakmile nejde z telefonu snadno vyjmout baterie, jedná se o telefon, jehož cílem je primárně vaše nepřetržité sledování, ne telefonování… (Edward Snowden).

Nasbírané informace z kamer bude policie uchovávat dlouhé roky, dost možná i natrvalo

Česká policie již dnes ukládá informace o pohybu a průjezdu všech vozidel na dálnicích a kamerami monitorovanými úseky dalších silnic. Ukládají se do databáze nejen SPZ značka, ale i fotografie řidiče a spolujezdce na předním sedadle. Tyto záznamy údajně policie uchovává po dobu 10 let, ale ve skutečnosti nikdo nemůže ověřit, jaká je skutečná doba, protože nikdo nemá právo policii kontrolovat, pouze policie může kontrolovat sama sebe prostřednictvím útvaru GIBS.

Takže, zatímco demonstranti na Letné v sobotu protestovali proti Andrej Babišovi a Marii Benešové, že prý je ohrožena demokracie, tak ve skutečnosti mnoho z účastníků demonstrace netušilo, že kamery v ulicích nepřetržitě natáčely jejich příchod. Mezitím si policie pod vedením ministerstva vnitra a Jana Hamáčka nechala zpracovat studii americkou detektivní agenturou Pinkerton a chce pražské pouliční kamery namontovat do systému sběru a rozeznávání obličejů. Díky gumovému zákonu o policii, který neomezuje rozsah monitorování veřejného prostoru, se dočkáme v českých městech přesně těch samých sledovacích nástrojů pohybu lidí, o kterých se psalo v Orwellově románu 1984.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoncert ČT 17/11: Šídlo volal po skandování Havla a zvonění klíči. Nora fail jak StarDance   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 07:37:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ČT byla po boku Sekyra group partnerem "Koncertu pro budoucnost". Šídlo se snažilo o humor, vyzývalo ke skandování Havla a zvonění klíči pro fake dokument.

Pravda a láska se neztratila nejen u aktivistky Nory Fridrichové (1.část).
Díky, že tu můžu být s vámi! Svoboda a demokracie není jistota. Demokracie je zodpovědnost. Bytová krize. Exekuce. Pravda a láska. Havel sem, Havel tam (logicky).

Toť stručné shrnutí nározorvě unifikovaného "Koncertu pro budoucnost" podporovaného Českou televizí, který moderoval kromě veřejnoprávní paní Tvarůžkové Jindřich Šídlo, který by z fleku mohl hrát princeznu, která ráčkovala. Dovolím si ještě několik postřehů a bodů k nedělnímu večeru.

Čaputová je prý světlo na konci tunelu, uvedla v úvodu Lída Rakušanová jejíž jméno svým ráčkováním vytunil pan Šídlo, který vtipkoval, že přetékají do basketbalu. Vskutku originální vtip. Dle paní Lídy "stačí jedny volby a je to", tak co furt lepší lidé ječí? Když je to tak prosté.

Opět nezklamal Kazatel a Templeton Tomáš Halík a házel perly sviňuchám: "Ale problém není v politicích, ale problém je ve voličích, kteří se nechají zmanipulovat." Tzn. v těch, co nevolí TOP09, ODS, Piráty, Stan... Drahoše, Fischera, Hilšera, punkáče Karla - kamaráda Kalergiho, gen. Pavla... Jen abyste věděli.

Paní Tvarůžková při velkém těšení se (jejími slovy) na kapelu Poletíme neopomněla zmínit, že kapela natočila klip, "jak si jeden prezident půjčil propisku a pak si ji nechal, a to video obletělo celý svět", jakkoliv to v souvislosti se 17. listopadem nemělo žádný větší význam.

Uvědomělé volnoveršové "básni" Jáchyma Topola "Kdo se bojí Ruska a Číny, je srab" nemohl rozumět ani sám autor... natož ostatní. "Pavle pojď mezi nás, už pomalu je čas," zakončil. Tak určitě... To by bylo, aby se dnes Petr Pavel za potlesku nevyznal jako kandidát!

Martin Mejstřík poděkoval studentům, že protestují za klimatickou změnu. "Na mrtvé planetě není žádná svoboda, na mrtvé planetě se neslaví," uvedl inspirován zřejmě nejprotežovanější záškolačkou světa Gretou Thunberg. Taky zmínil, že Jíčínský a Rychetský jsou spoluzodpovědní za právní kontinuitu s komunistickým režimem. Za to nebude pochválen, neboť do soudruha Rychetského se nesmí! "Naše revoluce byla revolucí lásky i pravdy," neopomněl demagogicky dodat, neboť jak vychází najevo "revoluce ze spoda" byla jedna velká lež, u níž pravda naopak absentovala.

Jakýsi "zpěvák" (Thom Artway) znásilnil Karla Kryla a zřejmě neznal nic jiného než ohraného Anděla. Co třeba tohle soudruzi z ČT a spol.: "Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou... král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem." Tato Krylova by asi na ČT koncertě neprošlo.

Šídlo uvedl, že koncert je prý drahý a prosil lidi, aby přispěli. Sekyra group, Česká televize a další si zřejmě nechtějí moc pustit žilou.

V dlouhodobém horizontu další prezidentský kandidát (po Halíkovi) Šimon Pánek neopomněl, že prezident, rozděluje společnost, že včerejší letná byla plná pozitivní energie a zPRoval si svou ziskovku Člověka v tísni. Ale na jeho poměry byl umírněný.

Na závěr první části mého shrnutí Koncertu pro budoucnost ze 17. listopadu si dovolím k onomu ne úplně pravdivému listopadu (jakkoliv jsem za něj vděčný) jednu myšlenku: Pravda se neleskne a netřpytí.Autor: Tomáš Vyoral
Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=736161


Koncert ČT 17/11: Kandidáti Pavel, Pánek či Halík nebo aktivistky z ČT (2. část)

ČT byla po boku Sekyra group partnerem "Koncertu pro budoucnost". Šídlo se snažilo o humor, vyzývalo ke skandování Havla a zvonění klíči pro fake dokument. Pravda a láska se neztratila nejen u aktivistky Nory Fridrichové (2.část).

První část shrnutí velkolepé a názorově "vyvážené" demonstrace... pardon "Koncertu pro budoucnost" ze 17. listopadu jsem psal zde: Koncert ČT 17/11: Šídlo volal po skandování Havla a zvonění klíči. Nora fail jak StarDance.

A nyní jedeme z kopce dál...

Pan Přibáň, který je zřejmě také testován, protože během 17. 11. vykukoval ze všech děr, uvedl, že politika strachu vede k tyranii a politika svobody k otevřenosti a demokracii. Co se týká otevřenosti, tak máme spoustu "otevřených" ziskovek jako třeba Open Society Fund George Sorose.

Modlitba pro Martu, kterou v poslední době slyšíme na každé druhé demošce, bez Marty. Zvláštní. Myslím, že už i lidem, kteří mají tuto písničku moc rádi, musí začít lést krkem

Koordinátorka Lucka z Fridays for Future: "Lidi máte rádi svět?" Ne asi, každý večer pálíme lesy a otravujeme vodu. "Já mám taky ráda svět, historii, lidskou kulturu, společnost a hlavně náš fascinující ekosystém," přečetla z mobilu, jehož koncová výroba je nepochybně náročnější na CO2, nerostné zdroje, materiály a lidskou práci než papír.

Dalajláma. Na žádné správné demošce nesmí chybět Tibet a Dalajláma! Mirek Kalousek a pražské Hřiby byli jistě od hlavy až k patě obaleni v tibetské vlajce.
Znásilnění Karla Kryla 2.0... Nechci za nikoho mluvit, ale ten by pravdoláskaře a homohavloidy (terminus technicus: homo sapiens havloidus) hnal, jen by to svištělo... I vzhledem k jeho pohledu na Havla a jeho družinu krátce po revoluci...

Ve videomappingu zaměřeném "překvapivě" násobně více jen proti sovětské okupaci než německé (sovětská vlajka jo, ale německou jsem neviděl) shazovaný #Stalin jako by z oka vypadl Petru Pavlovi. Náhoda? Nemyslím si.
Šídlo předeslal, že nejde o politické gesto, a vyzval ke zvonění klíči „Je to vzpomínka na to jak jsme zvonili na václavském náměstí, aby už táhli.“

Michael Žantovský, soudruh předseda Knihovny Václava Havla,vyzval k nenásilným akcím občanské neposlušnosti. Nevím, co tím myslel, ale brouku Pytlíkovi křiženému s Hitlerem Minářovi v hitlerjugend oblečku se to zřejmě muselo poslouchat hezky.

Šídlo vyzval ke skandování „Ať žije Havel“ směrem k Melantrichu pro chystaný film. Zřejmě proto to zvonění klíči a neustále upozorňování, ať jdou lidé blíže k podiu (zřejmě k vyšší hustotě). Některá média psala o chystaném dokumentu. To bude zase nějaký fake "dokument" a pecka k dalšímu posílení kultu osobnosti VH. Zřejmě typická "Klusákovina" a la jeho Daliborek.

Nora Fridrichová Zárubová z vyvážené (snad alespoň genderově?) ČT ve stylovém overalu měla nejaktivističtější projev ("nečekaně"), kde si kopla do Zemana a zmínila nenávistné komenty (které ona sama zajisté neventiluje - jako ten o starších občanech - nebo jak to formulovala - které je dobré odlifrovat fuč, že?).

Zahalila se pravdou a láskou Václava Havla - pro jistotu dvakrát, aby ji podrželi alespoň pravdoláskaři. Mimochodem nevím, jak s oslavou 30. výročí listopadu souvisí Downův syndrom a samoživitelky, o nichž se rozhovořila. Neříkal jsem, že to zvrže jak StarDance? "Je to třicet let, co Václav Havel řekl, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Pod ta slova se nelze nepodepsat.“ Intelekt zřejmě na úrovni automatické pračky... vypnuté.

Vrcholem generalisimus soudruh Petr Pavel. Udržel nervy na uzdě lépe než aktivistka Nora. Jen ty líbivé hadí lži, že před 30 lety stál "tam někde na podobném místě promrzlý" a plný očekávání... Hm, tak coby soudruh z KSČ čekal, zřejmě čekal, zda to padne, nebo ne, případně na rozhodnutí ÚV KSČ, aby věděl, jak se zachovat, ne? Drahoš 2.0, jen s trochu lákavější fasádou a schopností převyšující "nevím" je připraven.

Na závěr si opět dovolím k onomu ne úplně pravdivému listopadu (jakkoliv jsem za něj vděčný) jednu myšlenku: Pravda se neleskne a netřpytí.

Autor: Tomáš Vyoral
Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=736168

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMilión chvilek pro demokracii = totalita!   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 07:30:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Organizátoři a příznivci Miliónu chvilek pro demokracii zneužívají památky 17. listopadu - Dnu studentstva - pro své nekalé praktiky a oblbování veřejnosti, jako by se nic nestalo v 90. letech minulého století a v novém tisíciletí, co se týče politické a ekonomické...

Organizátoři a příznivci Miliónu chvilek pro demokracii zneužívají památky 17. listopadu - Dnu studentstva - pro své nekalé praktiky a oblbování veřejnosti, jako by se nic nestalo v 90. letech minulého století a v novém tisíciletí, co se týče politické a ekonomické situace naší okleštěné, ohlodané a rozkradené republiky.

Postup Miliónu chvilek pro demokracii oprávněně vnímám jako nastupující převrat, či totalitu, která nás chce uvrhnout, jak jsem již zmínil do temné historie a kolapsu národního dědictví.

Jsou napojeni na profláknuté politické strany, které to tady rozkradly. Jak jsem se již zmínil ve svých občanských postojích, tak si post-sametová situace - zuřivá 90 léta a nové tisíciletí - vypěstovaly Andreje Babiše v "majetnické" zkumavce.

Organizátorům a příznivcům Miliónu chvilek pro demokracii vůbec nevadí nepořádek v naší zemi, kriminalita, totalitní anarchie, kde nic stoprocentně nefunguje. Zákony a justice tedy dle veřejného mínění nahrávají "zlatokopům a gaunerům."

A proto Milión chvilek pro demokracii hodnotím jako další cestu do pekel, která chce předat moc pochybnému demokratickému bloku, zbavit nás zbytků svobod, které ještě máme.

Již bylo dost oblbování veřejnosti v médiích, novinách a časopisech kolem 17. listopadu - ten patří úplně jiným a čestným studentům z roku 1939, kteří demonstrovali proti nacistické okupaci - proto Mezinárodní den studentstva.

Václav Kovalčík, Zlín

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoměr vojenských sil mezi USA, Ruskem a EU – přehledně a na jednom místě   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 07:27:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stačí se podívat na poměr sil států EU a Ruska, případně přihlédnout k ekonomickým a vojenským možnostem USA a dalších mimoevropských zemí NATO situace je jasná. Rusko lze sotva obvinit z agresivity a touhy po válce proti zemím střední a západní Evropy. Stát, který se připravuje k agresi, především navyšuje vojenský rozpočet. Proto je evropská armáda, kterou prosazuje ve svém zájmu především Německou globálně- bezpečnostního hlediska zbytečná a z ekonomického se jedná o další vyhazování peněz a vytváření dalších skvěle placených koryt pro úřednické povaleče, částečně v uniformách. Je určena k agresi, nikoli k obraně.

Naši republiku tento projekt přímo ohrožuje, protože posiluje centralizaci Evropy ve prospěch Německa, jeho euromarxistů (moderních trockistů), hospodářské kolonizace zemí střední Evropy především Německem, islamizace a afrikanizace Evropy, likvidace státu, rodiny a funkčního školství, podpory zlodějského ekologismu, parazitů z politických neziskovek, sexuální úchylnosti a placeného povalečství a záškoláctví cestou zbabělých a zkorumpovaných byrokratů v Bruselu a jejich domácích poskoků v jednotlivých zemích EU.

Můžeme se opřít o čísla dokladující vojenskou situaci zemí EU, z nichž většina je rovněž členskými státy NATO, konkrétně Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie.

Souhrnný počet obyvatel EU je 374, 6 milionu, z toho 64 milionů obyvatel Velké Británie. Rusko má 146 milionů obyvatel. (USA mají 326 milionů obyvatel) Souhrn vojenských rozpočtů EU je v přepočtu 245 miliard dolarů, včetně 47,5 miliard Velké Británie. Tento rozpočet roste. Vojenský rozpočet Ruska na rok 2019 je v přepočtu 44 miliardy dolarů. Poměr je 5:1, přičemž vojenský rozpočet Ruska klesá už třetí rok. (vojenský rozpočet USA je 716 miliard dolarů, což je 15 ruských vojenských rozpočtů) EU disponuje souhrnně 1, 485 163 vojáky, z toho 140 570 britských. Stavy údajně nejsou naplněné. Rusko má 1,130 000 vojáků. Stavy údajně nejsou naplněné. Zde je třeba připomenout, že Rusko nemůže postavit zdaleka celou armádu na obranu proti útoku ze západu na frontě dlouhé zhruba 2000 km. Má také jižní a východní hranici. (USA disponují 1, 100 000 vojáků). EU disponuje 4748 tanky, z toho 286 britských. Rusko disponuje 3200 modernizovanými tanky a větším počtem nemodernizovaných zastaralých ve špatném technickém stavu, aspoň podle odborníků NATO. (USA disponují 9000 tanky) EU disponuje 24 000 BVP a OT, z toho 380 britskými, přičemž Británie má několik stovek průzkumných obrněných vozidel na bázi BVP a OT. Rusko disponuje zhruba 52 000 BVP a OT (z toho 800 moderními (700 BMP-3 a malým počtem T-15, zbytek jsou zastaralé BMP-1, BMP-2 část z nich modernizovaná, BTR-70, BTR-80) a 2000 průzkumnými obrněnými vozidly, z velké části zastaralými BRDM-2. (USA disponují 17 000 BVP především staršími M2, částečně modernizovanými a OT Stryker a zastaralými M113) EU disponuje 4800 hlavňovými a 820 raketometnými dělostřeleckými systémy. Rusko disponuje 40 000 hlavňovými (většinou taženými) a 7500 raketometnými dělostřeleckými systémy. (USA disponují 5100 hlavňovými a 1100 raketometnými dělostřeleckými systémy) EU disponuje 1500 bojovými letouny, 350 bitevními vrtulníky a 700 víceúčelovými a transportními vrtulníky. Rusko disponuje 900 bojovými letouny, 700 bitevními vrtulníky a 400 víceúčelovými a transportními vrtulníky. (USA disponují 2500 bojovými letouny, 800 bitevními vrtulníky a 2500 víceúčelovými a transportními vrtulníky) EU disponuje 700 transportními letouny. Rusko disponuje 700 transportními letouny. (USA disponují 1075 velkými a středními transportními letouny) EU disponuje 5 letadlovými loděmi, z toho 2 britskými. Rusko disponuje 1 letadlovou lodí. (USA disponují 11 letadlovými loděmi ve službě) EU disponuje 8 raketonosnými jadernými ponorkami, z toho jsou 4 britské. Rusko disponuje 13 raketonosnými jadernými ponorkami, z toho jsou 4 moderní. USA disponují 14 raketonosnými jadernými ponorkami. EU disponuje 14 stíhacími jadernými ponorkami, z toho je 8 britských, které mohou většinou odpalovat řízené střely s plochou dráhou letu. Rusko disponuje 18 jadernými stíhacími ponorkami, z toho 4 moderní, z nichž část může odpalovat řízené střely s plochou dráhou letu. (USA disponují 63 jadernými stíhacími ponorkami s možností odpalování řízených střel s plochou dráhou letu) EU disponuje 41 ponorkami s nejaderným pohonem, částečně se schopností odpalovat řízené střely s plochou dráhou letu. Rusko disponuje 17 ponorkami s nejaderným pohonem, částečně s možností odpalovat řízené střely s plochou dráhou letu. EU disponuje 20 torpédoborci. Rusko disponuje 13 torpédoborci. (USA disponují 22 křižníky a 72 torpédoborci) EU disponuje 144 fregatami a korvetami. Rusko disponuje 50 fregatami a korvetami. (USA disponují 25 korvetami) EU disponuje 515 jadernými hlavicemi, z toho 215 britskými. Rusko disponuje 7290 jadernými hlavicemi z toho 1790 na strategických nosičích. Zdroje z roku 2018 uvádějí, že Rusko disponuje 1444 připravenými jadernými hlavicemi, z toho 527 na strategických nosičích. (USA disponují 7000 jadernými hlavicemi, z toho 1930 na strategických nosičích) Zdroje z roku 2018 uvádějí, že USA disponuje 1250 připravenými hlavicemi, z toho 681 na strategických nosičích. Rusko disponuje 65 strategickými bombardéry. (USA disponují 158 strategickými bombardéry) Podvěšenou munici s jadernou hlavicí mohou nést rovněž různé typy bojových letounů EU, Ruska i USA.

Pokud by se měly k silám určeným proti Rusku ze strany EU připočítat úplné síly NATO, je třeba je doplnit ještě o islámské Turecko, islámskou Albánii, Kanadu a Norsko, kandidátskou zemi NATO islámskou Bosnu a samozřejmě Ukrajinu, což představuje další téměř milion vojáků a nemalé množství techniky, byť většinou starší.

Výše uvedené počty techniky mohou kolidovat s počty uvedenými v různých zdrojích. Různé státy uvádějí plné počty výzbroje, jiné nikoli, uvádějí i rozestavěné lodě, plánované počty výzbroje, nebo naopak tabulkové, které přesahují skutečný stav. Starší výzbroj je průběžně nahrazována novou, mnohdy v jiných počtech. USA mají kromě letectva samostatné letecké složky pozemních sil, námořnictva a národní gardy. V přehledu jsou proto uvedeny nejpravděpodobnější aktuální počty.

V první dvacítce států světa podle poměrně nejistého hodnocení takzvané vojenské síly jsou 1. USA, 2. Rusko, (3. Čína, 4. Japonsko, 5. Indie) 6. Francie, (7. Jižní Korea) 8. Itálie, 9. Británie, (10. Turecko) 17. Polsko, 18. Německo. Poměr sil je evidentní a prakticky vylučuje možnost úspěšnému útoku Ruska směrem na západ, dobytí a obsazení střední a západní Evropy. V případě jaderné války, která by k radosti amerických euromarxistů typu Sorose, Allbrightové a Clintonových, zbavila Evropu vzdorovitého civilizovaného obyvatelstva s návyky národní hrdosti a demokratické svobody, bude situace v souladu s likvidací bílé rasy ve střední a západní Evropě.

Rusko bude mít dost vlastních starostí likvidací následků (naštěstí má obrovské prostory a přírodní zdroje), než obsazovat jaderným spadem zasviněnou střední a západní Evropu se zničenou infrastrukturou, kde budou drancovat afroislámští migranti, kteří se povalí nekontrolovaně z Afriky a Turecka na sever. Bez odchodu z německé EU se hrozby německé evropské armády nezbavíme. Přitom nesmíme zapomínat, že tato armáda není konkurentem NATO. To by si němečtí slouhové euromarxismu nedovolili ani náhodou. Macronovy řeči o obraně EU proti Rusku, Číně a USA jsou jen pustou komedií, kdy omílá sorosovci nařízené fráze stejně, jako bláznivá Gréta.

EU německá armáda bude zároveň spolu s NATO nástrojem německého revanšismu a opakované snahy o zotročení středoevropských a východoevropských slovanských národů. Zároveň se vyřeší problém hospodářské krize, která je za dveřmi jako důsledek euromarxistické ekonomiky agrese, korupce, podpory povalečství, rasového multikulturalismu, nekontrolované hrabivosti, byrokratizace a privatizace států. Po válce už si na krizi nebude nikdo stěžovat. Stačí si připomenout, že druhou světovou válku vyvolaly stejné síly, kdy jejich reprezentantem byl socialista Hitler za podpory hnědých revolucionářů z SA a sudeťáků. A doplatili na to nejen všichni Němci, v jejich případě zaslouženě, protože tu bandu volili, ale celá Evropa. Americkým euromarxistům se vyplatí, aby za ně v Evropě bojovali Němci, stejně jako Češi. Rozdíl je v tom, že Němci budou kápové a Češi kanonenfutr. Stačí si připomenout, jak se zachovalo Španělsko podporované Německem k marockým vojákům, kteří tvořili velkou část fašistické armády generála Franka v občanské válce. Vyplatili je znehodnocenými penězi a poslali domů do Afriky. Stejně dopadnou naši vojáci bojující, za německý revanš a ukrajinský fašismus proti Rusku. Nepotřební slouhové, kteří už udělali svoji práci, dostanou obvykle od pánů kopanec do zadku. Hrdina euromarxismu a boje za islamizaci Balkánu, generál ve výslužbě a válečný štváč Hanba Pavel už prý má polštář v kalhotách.

Autor: Martin Koller
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNapadení při akci pálení Koránu v Norsku   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 07:16:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milion chvilek v Norsku. Při sobotní akci pálení Koránu, pořádanou v norském Kristiansandu hnutím Stop islamizaci Norska (SIAN), byl napaden jeho protagonista. Poté, co zapálil Korán se na něho vrhli rozběsnění militantní muslimští horlivci, které pak musela pacifikovat policie. Mrkněte na video.

Obohacení, které skýtá imigrací rozdělaná společnost, je vskutku adrenalinové. Jen co je pravda. Už se těšíte?

Akci pálení Koránu příkře odsoudilo Turecké ministerstvo zahraničních věcí jako alarmující islámofóbii, xénófóbii a rasizmus v západních zemích, které musí být bezodkladně konfrontovány.
Zdroj: https://www.rt.com/news/473788-norway-koran-burning-protest-video/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin o sankcích USA: Koho tím Američané potrestali? Sami si vrazili kudlu do zad. Dotkl se i možného odchodu zemí z EU   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 07:11:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin během svého projevu na plenárním zasedání ruského investičního fóra v Moskvě odpovídal na otázku novinářů. Věnoval se například možnost zkrácení trvání protiruských sankcí a okomentoval i další perspektivy NATO.

Když přišla řeč na sankce, konkrétně na možnosti jejich zrušení, ruský lídr uvedl, že by se na otázku měli novináři ptát spíše americké administrativy. „My proti sobě sankce neukládáme. Udělal to Kongres USA. Zeptejte se jich,“ zdůraznil ruský prezident.

Následně Putin upozornil na skutečnost, že omezující opatření Washingtonu donutila Rusko, aby se detailně zaměřilo na nahrazení dovozu v odvětvích, která chtě nechtě souvisí s bezpečností země.

„Jedná se o širokou škálu průmyslových odvětví: jde o lékařství, zemědělství, obrannou a průmyslovou sféru. A celkově jsme dosáhli důležitých pozitivních výsledků. (...) Chci poděkovat všem kolegům i neznámým lidem, kteří pracují na svém místě – byl učiněn velký krok v posílení naší ekonomické a technologické suverenity. V tomto smyslu byla omezení výhodná,“ vysvětlil prezident.

Ruský lídr poukázal ale i na to, že sankce mají své nevýhody, ale podotkl, že zasáhly všechny, Evropu a zejména i Spojené státy.

„(Tyto nevýhody) lze vyčíslit v miliardách dolarů. Pokud jde o Evropu, ztráty činí 50 miliard. U nás je to méně. Omezení uložená administrativou USA ale mají efekt bumerangu. Zavedli je, zakázali svým společnostem práci na šelfu. Proč? Společnosti investovaly určité finanční prostředky do konkrétního projektu a byly nuceny se z projektů stáhnout se ztrátami. A koho potrestali? Sebe samé. Vrazili si kudlu do zad,“ uzavřela věc hlava státu.

Putin ještě dodal, že je Rusko připraveno spolupracovat se Spojenými státy v takové míře, v jaké je na to připraven Washington.

Vztahy USA se spojenci NATO

Ruský prezident se domnívá, že Spojené státy budou muset podniknout určité kroky ke změně vztahů se svými spojenci v Severoatlantické alianci. Podle jeho názoru totiž nestačí tvrdit, že je Washington chrání, musí i platit.

„Doteď Spojené státy tvrdily: „Jsme pro vás deštníkem před sovětskou hrozbou a vy za to musíte platit.“ Dnes to ale už moc dobře nefunguje,“ řekl ruský prezident.

Právě proto si prezident myslí, že Spojené státy nyní budou muset podniknout i nějaké kroky ke změně kvality svých vztahů se spojenci, a to i v rámci NATO. „Teď už nestačí „My vás chráníme – vy platíte.“ Proč by měli platit za udržení obranného komplexu a pracovních míst v USA? Budou rozvíjet své vlastní. Tak o tom nyní hovoří,“ tvrdí Putin.

Již dříve francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru pro časopis The Economist uvedl, že NATO zcela ztratilo koordinaci v rámci Aliance, kterou lze označit jako „mozkovou smrt“. Podle něj v NATO chybí koordinace strategických rozhodnutí mezi USA a dalšími partnery. Německá kancléřka Angela Merkelová a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg později uvedli, že s takovým hodnocením francouzského lídra nesouhlasí.

Odejde východní Evropa z EU?

Prezident RF si dále myslí, že by státy východní Evropy mohly za několik let začít uvažovat o odchodu z Evropské unie. Uvedl, že by k tomu mohlo dojít kolem roku 2028, tedy až se z nynějších příjemců peněz z unijní pokladny někteří z nich stanou plátci.

„Někde na začátku roku 2028 některé země východní Evropy dosáhnou takové úrovně ekonomického rozvoje, že přestanou být příjemci grantů a nejrůznějších podpor z evropského rozpočtu a budou muset platit tak, jak to dělá Velká Británie,“ míní prezident.

Dodal, že si není jistý tím, zda je nenapadne totéž, co dnes napadlo Velkou Británii. Narážel tak na brexit.

Rusko jako hrozba

Putin na fóru popřel, že by Rusko kohokoli ohrožovalo. Podle něj je už zcela zjevné, že evropští vůdci tvrzení o ruské hrozbě nevěří. Lídr RF si tak stojí za tím, že jde o legendu vymyšlenou těmi, kdo se na ní chtějí přiživit.

„Dnes už to ale nefunguje. Nehledě na všechny problémy s Ukrajinou, na spekulace s Krymem a Donbasem, všichni jasně pochopili, že Rusko se na nikoho nehodlá vrhnout. Je to prostě hloupost, hovadina,“ nechal se slyšet.

„Ruskou hrozbu“ tak považuje za výmysl těch, kdo se chtějí přiživit na roli předsunuté hlídky v boji s Ruskem a získat nějaké bonusy a preference.

„Všem je to jasné, vůdcům hlavních evropských zemí je to absolutně jasné,“ prohlásil šéf Kremlu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AzMV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKancelář vysokých komisařů pro lidská práva OSN: násilí v Hongkongu je neodpustitelné   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 06:47:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí Kanceláře vysokých komisařů pro lidská práva OSN Rupert Colville dne 19. listopadu v Ženevě prohlásil, že si Kancelář vysokých komisařů pro lidská práva OSN všimla rostoucího násilí protestujících v Hongkongu, někteří z nich provedli útok extrémního násilí i vůči policii, takové chování je neodpustitelné.

Mluvčí Rupert Colville dodal, že vláda Hongkongu respektuje svobodu mírového shromažďování podle zákona. V této souvislosti se ale někteří demonstranti uchýlili k útokům extrémního násilí i proti policejním silám, čehož hluboce lituje Kancelář vysokých komisařů pro lidská práva OSN a je to neomluvitelné.

Kancelář vysokých komisařů pro lidská práva OSN vyzvala všechny demonstranty, aby se zřekli a odsoudili používání násilí.
Tento mluvčí dodal, že existuje riziko eskalace násilí v Hongkongu, Kancelář vysokých komisařů pro lidská práva OSN je z tohoto rizika eskalace násilí hluboce znepokojena.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská strana musí zastavit jakékoliv zasahování do vnitřních záležitostí Číny   
Pridal tk Čtvrtek 21 listopad 2019 - 06:45:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 18. listopadu místního času mluvčí čínské delegace v Evropské unii prohlásil, že evropská strana opět pronesla nesprávnou řeč týkající se Hongkongu, kvůli tomu je čínská strana silně nespokojená. Evropská strana musí přestat zasahovat do hongkongských záležitostí a nesmí zasahovat do čínských vnitřních záležitostí v jakékoli formě.

Téhož dne ve svém prohlášení uvedl vysoký představitel pro zahraniční a bezpečnostní politiku EU, že se násilí dále stupňuje, zainteresované strany by měly postupovat zdrženlivě a přijmout konstruktivní opatření ke zmírnění situace, vymáhání zákona hongkongské policie by mělo být přísné, ale umírněné, základní práva občanů by měla být zajištěna, je třeba všestranně vyšetřovat základní příčiny násilí a protestu.

Mluvčí čínské delegace v EU k tomu uvedl, že to, co se děje v současné době, není jednoduchá mírová demonstrace, ale jsou to násilné krutosti spáchané malou skupinou extrémně násilných zločinců proti obyčejným občanům. Prioritou pro současný Hongkong je zastavení násilí a obnovení pořádku. Hongkongská policie zcela chrání životy a majetek obyvatel Hongkongu a udržuje normální společenský řád podle zákona. Evropská strana zaměňovala policejní vymáhání práva s extrémním násilím, což bylo naprosté obrácení černé a bílé. Mluvčí čínské delegace v EU zdůraznil, že hongkongské záležitosti patří k vnitřním záležitostem Číny, nesmí do nich zasahovat zahraniční síly. Čínská strana vyzývá evropskou stranu, aby okamžitě přestala dělat nezodpovědné chyby a přestala zasahovat do hongkongských záležitostí a čínských vnitřních záležitostí v jakékoli formě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2719 sec,0.0739 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,869kB